Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

4 minutes ago, Yovanna said:

Αν αναφέρεσαι σε μένα, η διαφορά είναι ότι το παιδί είχε βασικό σύμπτωμα τις μύξες οι οποίες ΔΕΝ είναι σύμπτωμα κορονοιού. Αυτό ήταν σαφές από την αρχή της πανδημίας και το τόνισαν για να μην τρέχουν τα μικρά που πάνε σχολείο και έχουν μύξες το 1/3 του έτους για τεστ.

Όχι φυσικά δεν ήταν για εσένα!!! Αν αναφερόμουν σε σένα θα του το έλεγα ευθέως! Αλίμονο!

Στους γιατρούς αναφέρομαι που δεν παραπέμπουν τα παιδιά για τεστ ενώ έχουν συμπτώματα, εμάς το σχολείο λειτουργούσε κανονικά ενώ υπήρχε κρούσμα επειδή κάποιος παιδίατρος είπε στους γονείς να μην κάνουν τεστ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

6 minutes ago, Έσπερος said:

Ο γιατρός όμως είχε πει να πηγαίνει σχολείο ή να μείνει σπίτι; Υπάρχει ένα θέμα με το αν είναι η σωστή ώρα για μοριακό, μήπως δλδ είναι νωρίς κ το αρνητικό εφησυχάσει, ίσως γι αυτό δεν το συνιστούν αμέσως οι γιατροί. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το παιδί πηγαίνει σχολείο με συμπτώματα! 

Το παιδάκι ήταν σπίτι του από την στιγμή που παρουσίασε συμπτώματα , η ώρα για τεστ είναι από την στιγμή που κάποιος παρουσιάσει το πρώτο σύμπτωμα όπως πυρετός. Το σχολείο έπρεπε  να έχει ενημερωθεί από την πρώτη στιγμή ώστε να λάβει μέτρα να κλείσει το τμήμα να κάνει απολύμανση σε σχολείο και σχολικό.

7 minutes ago, Ilaeira said:

Δηλαδή οι γονείς δεν ενημέρωσαν το σχολείο ότι το παιδί είχε πυρετό; Και το έστειλαν με πυρετό; Ήμαρτον...

Είχαν κρατήσει το παιδί στο σπίτι, δεν το έστελναν σχολείο, το θέμα δεν είναι οι γονείς και το σχολείο, το θέμα είναι οτι ο γιατρός δεν είπε να πάνε για τεστ από την πρώτη στιγμή γιατί θεώρησε ότι δεν είναι κορονοιός.

 

Δεν αναφέρομαι σε κάποιο μέλος προσωπικά, ούτε κρίνω τους γονείς και το σχολείο μας, έκαναν αυτά που έπρεπε μόλις το έμαθαν και οι δύο πλευρές, δεν βρίσκω κάποιο λάθος στον χειρισμό. Το λάθος το βρίσκω στους γιατρούς που κάνουν τηλεφωνικές διαγνώσεις και εν μέσω πανδημίας δεν παραπέμπουν σε τεστ έτσι ώστε να είναι όλοι καλυμμένοι για παν ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kotsifikos είπε:

Το παιδάκι ήταν σπίτι του από την στιγμή που παρουσίασε συμπτώματα , η ώρα για τεστ είναι από την στιγμή που κάποιος παρουσιάσει το πρώτο σύμπτωμα όπως πυρετός.

Κι όμως πολλοί μ συμπτώματα χρειάστηκαν μέρες για να βγει θετικό το μοριακό.. Ίσως εκεί πατάει ο γιατρός. Πάντως ειδικά των παιδιάτρων την ευκολια που απορρίπτουν τον κορονοιο σε παιδιά με συμπτωματα, κι εγω δεν την καταλαβαίνω, μπορεί όντως να αποβεί επικίνδυνη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kotsifikos είπε:

Το σχολείο έπρεπε  να έχει ενημερωθεί από την πρώτη στιγμή ώστε να λάβει μέτρα να κλείσει το τμήμα να κάνει απολύμανση σε σχολείο και σχολικό.

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να υπάρχει θετικό τεστ για να προβούν σε αυτές τις διαδικασίες. από τη στιγμή που δεν υπήρχε, "λογικό" να μην κάνουν κάτι.

Εμάς πάντως, στο σχολείο των παιδιών, σήμερα έκλεισε κ 2ο τμήμα, είναι ήδη άλλο ένα κλειστό συν ένα τμήμα του ολοήμερου.  Δλδ είναι αρκετά παιδιά σε καραντίνα. Και επίσης είναι και αρκετοί γονείς που δεν τα πήγαν σχολείο σήμερα, προληπτικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , kotsifikos είπε:

τα έσκασα για τα καλά για μοριακό ταχείας 

Τι είναι ο μοριακός ταχείας? Πρώτη φορά ακούω τον όρο..

 

Εμείς κορίτσια ευτυχώς προς το παρόν είναι καλά, έχει 14 ώρες απυρετη τελείως (ούτε καν δέκατα), της έχω κάνει 3 σελφ τεστ προς το παρον που ήταν αρνητικά κ ο άντρας μους έκανε όπως κάνει κάθε εβδομάδα κ ήταν αρνητικό κ από αυτόν.  Όσο για αυτό που λέτε για τους γιατρούς, δεν ξέρω αν είναι δική τους ευθύνη ή του κράτους. Γιατί αν έβγαζε το κράτος ανακοίνωση ότι με το παραμικρό σύμπτωμα, έστω κ μυξες να κάνουν δωρεάν μοριακό τα παιδάκια, το ίδιο θα έλεγαν κ οι παιδίατροι

Link to comment
Share on other sites

Οι γιατροί θα φοβούνται κιόλας ότι ένα παιδάκι αν πάει κ περιμένει κάπου για τεστ μπορεί να κολλήσει κάτι χειρότερο από τον κορονοιο. Δεν ξέρω τι σκέφτονται. κανονικά εκεί χρειάζονται τα κινητά συνεργεία, για τεστ σε μαθητες κατ οίκον.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, annoulen said:

 

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να υπάρχει θετικό τεστ για να προβούν σε αυτές τις διαδικασίες. από τη στιγμή που δεν υπήρχε, "λογικό" να μην κάνουν κάτι.

 

Μα ναι φυσικά λογικό να μην έχουν κάνει κάτι χωρίς να ξέρουν τι συμβαίνει, μόλις έμαθαν έλαβαν τα μέτρα τους ως όφειλαν, για αυτό λέω δεν βρήκα λάθος χειρισμό ούτε από την πλευρά του σχολείου ούτε από τους γονείς, η ένσταση μου είναι για τους παιδίατρους που λένε στους γονείς πως δεν χρειάζεται έλεγχος για κοβιντ.

25 minutes ago, mama16 said:

Τι είναι ο μοριακός ταχείας? Πρώτη φορά ακούω τον όρο..

Είναι μοριακό έλεγχος που τα αποτελέσματα βγαίνουν σε δύο ώρες.

26 minutes ago, mama16 said:

 

 Όσο για αυτό που λέτε για τους γιατρούς, δεν ξέρω αν είναι δική τους ευθύνη ή του κράτους. Γιατί αν έβγαζε το κράτος ανακοίνωση ότι με το παραμικρό σύμπτωμα, έστω κ μυξες να κάνουν δωρεάν μοριακό τα παιδάκια, το ίδιο θα έλεγαν κ οι παιδίατροι

Σε αυτό που λες δεν έχεις άδικο όμως αν πάει  με συμπτώματα σε δημόσια δομή θα κάνουν μοριακό δωρεάν, ενώ χωρίς συμπτώματα δεν κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, μαγιοπουλας said:

Πανδημια.Το όφελος ειναι πολυ μεγαλύτερο από την χασούρα.Το mrna χρησιμοποιείται πάνω από δεκαετια για εμβολια κατά του καρκίνου.

Υπάρχουν εμβόλια κατά του καρκίνου?

2 hours ago, Super.mum said:

Τότε πως μπορεί να τίθεται θέμα συζήτησης για υποχρεωτικότητα εμβολίου από την στιγμή που βρίσκεται σε πειραματικό στάδιο ; :/ αγχώνομαι πραγματικά πέφτουν τόσες διαφορετικές πληροφορίες από παντού και δεν ξέρω τι να πιστέψω 

Ναι όμως τότε πως μιλάνε για υποχρεωτικότητα εμβολίου ; Ξεκινήσανε να λένε πριν λίγες μέρες για υποχρεωτικό εμβολιασμό στην πυροσβεστική και ότι θα είναι εκτός υπηρεσίας όσοι αρνηθούν .. 

Γενικά δεν μπορεί να τεθεί θέμα υποχρεωτικοτητας για οποιαδήποτε ιατρική ή φαρμακευτική πράξη. Ακόμα και αν είναι δοκιμασμένη. Ούτε τα παιδικά εμβόλια είναι υποχρεωτικά με την αυστηρή έννοια. Τώρα για ειδικές ομάδες, όπως τα εμακ δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει, πάντως για αυτούς και άλλα εμβόλια ήταν υποχρεωτικά πριν. Αυτά μέχρι σήμερα, δεν ξέρω τι θα ισχύσει στο μέλλον. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kotsifikos είπε:

Είναι μοριακό έλεγχος που τα αποτελέσματα βγαίνουν σε δύο ώρες.

πρίν από 47 λεπτά , mama16 είπε:

Νομίζω ότι στα μικροβιολογικό που πηγαίνεις σας κοροϊδεύουν για να βγάζουν παραπάνω λεφτά.. κ το λένε ότι είναι  μοριακό ταχείας. Όταν είχα κάνει μοριακό το αποτέλεσμα βγήκε σε 2 ώρες χωρίς να δώσω επιπλέον λεφτά. Κ όσοι γνωστοί μου το έκαναν μέσα σε 2 ώρες έβγαινε το αποτέλεσμα.. Εγώ πλήρωνα 40 ευρώ χωρίς απόδειξη. Με απόδειξη θα ήταν λογικα ή 50 ευρώ ή 60.. Εσύ πόσα πλήρωσες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , maripoz είπε:

Υπάρχουν εμβόλια κατά του καρκίνου?

Γενικά δεν μπορεί να τεθεί θέμα υποχρεωτικοτητας για οποιαδήποτε ιατρική ή φαρμακευτική πράξη. Ακόμα και αν είναι δοκιμασμένη. Ούτε τα παιδικά εμβόλια είναι υποχρεωτικά με την αυστηρή έννοια. Τώρα για ειδικές ομάδες, όπως τα εμακ δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει, πάντως για αυτούς και άλλα εμβόλια ήταν υποχρεωτικά πριν. Αυτά μέχρι σήμερα, δεν ξέρω τι θα ισχύσει στο μέλλον. 

 

Υποχρεωτικότητα, με την έννοια να σε δέσουν και να σου κάνουν εμβόλια ή εξετάσεις, όχι. 

Να σε αποκλείσουν από δραστηριότητες, ναι.

Παλιά ο κίνδυνος ήταν η φυματίωση και τουλάχιστον μέχρι και πριν 25 χρόνια είχε μείνει το (αστείο πια) προαπαιτούμενο της ακτινογραφίας θώρακος για πρόσληψη στο δημόσιο. Μπορούσες να μην την κάνεις, δε θα σου την έκαναν με το ζόρι. Αλλά δε θα διοριζόσουν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , maripoz είπε:

Υπάρχουν εμβόλια κατά του καρκίνου?

Γενικά δεν μπορεί να τεθεί θέμα υποχρεωτικοτητας για οποιαδήποτε ιατρική ή φαρμακευτική πράξη. Ακόμα και αν είναι δοκιμασμένη. Ούτε τα παιδικά εμβόλια είναι υποχρεωτικά με την αυστηρή έννοια. Τώρα για ειδικές ομάδες, όπως τα εμακ δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει, πάντως για αυτούς και άλλα εμβόλια ήταν υποχρεωτικά πριν. Αυτά μέχρι σήμερα, δεν ξέρω τι θα ισχύσει στο μέλλον. 

Ναι.τα εχουν χρησιμοποιήσει πειραματικά με mrna.  Η κουμπάρα μου κάνει πολλά χρόνια ερευνα στο ινστιτούτο για τον καρκίνο στο Λονδίνο.εκεινη μου το είπε 

Link to comment
Share on other sites

Ιατρικές πράξεις υποχρεωτικές για την συμμετοχή σε συγκεκριμένες δραστηριότητες γίνονται εδώ και πάρα πολλά χρόνια, από τις ιατρικές εξετάσεις αν θες να ολοκληρωθεί η πρόσληψή σου σε κάποιες εταιρείες, μέχρι το εμβόλιο που κάνουν οι άντρες την πρώτη μέρα όταν κατατάσσονται στον σταθμό ή τις προβλεπόμενες εξετάσεις στις οποίες υποχρεούνται οι επαγγελματίες εκδιδόμενοι, προκειμένου να ανανεωθεί η άδεια εργασίας τους.

 

Έτσι θα εξελιχθεί και το εμβόλιο και δεν είναι κάτι καινούριο.

 

Υποχρεωτικό με την έννοια ότι αν δεν το κάνεις σου στέλνει το κράτος στο σπίτι γιατρό με συνοδεία αστυνομικών, εννοείται ότι δεν πρόκειται να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mama16 said:

Νομίζω ότι στα μικροβιολογικό που πηγαίνεις σας κοροϊδεύουν για να βγάζουν παραπάνω λεφτά.. κ το λένε ότι είναι  μοριακό ταχείας. Όταν είχα κάνει μοριακό το αποτέλεσμα βγήκε σε 2 ώρες χωρίς να δώσω επιπλέον λεφτά. Κ όσοι γνωστοί μου το έκαναν μέσα σε 2 ώρες έβγαινε το αποτέλεσμα.. Εγώ πλήρωνα 40 ευρώ χωρίς απόδειξη. Με απόδειξη θα ήταν λογικα ή 50 ευρώ ή 60.. Εσύ πόσα πλήρωσες αν επιτρέπεται?

Πολλά περισσότερα, σε όποιο άλλο πήρα μοριακό θα έβγαινε σε πάνω από 24 - 36 ωρες, το πάσχα που έκανα Μ.Δευτέρα μεσημέρι πήρα αποτελέσματα Μ.Τετάρτη βράδυ, το είχα πληρώσει 60 ευρώ (άσχετα αν πήγα αλλού και έκανα μοριακό ταχείας γιατί είχαμε πρόβλημα με την κοιλιά του μικρού και ήξερα πως δνε έχει κοβιντ). Ειλικρινά πείτε μου που έχει τόσο οικονομικά να πηγαίνω και εγώ, να σταματήσω να δίνω τα μαλλιά της κεφαλής μου! Αν θέλεις στείλε μου μνμ που κάνεις το μοριακό τεστ 40 ευρώ και το παίρνει σε δύο ώρες, για να πηγαίνω εκεί, δεν το λέω ειρωνικά ειλικρινά μιλάω, τον τελευταίο καιρό έχω δώσει ένα σωρό λεφτά σε τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kotsifikos είπε:

Πολλά περισσότερα, σε όποιο άλλο πήρα μοριακό θα έβγαινε σε πάνω από 24 - 36 ωρες, το πάσχα που έκανα Μ.Δευτέρα μεσημέρι πήρα αποτελέσματα Μ.Τετάρτη βράδυ, το είχα πληρώσει 60 ευρώ (άσχετα αν πήγα αλλού και έκανα μοριακό ταχείας γιατί είχαμε πρόβλημα με την κοιλιά του μικρού και ήξερα πως δνε έχει κοβιντ). Ειλικρινά πείτε μου που έχει τόσο οικονομικά να πηγαίνω και εγώ, να σταματήσω να δίνω τα μαλλιά της κεφαλής μου! Αν θέλεις στείλε μου μνμ που κάνεις το μοριακό τεστ 40 ευρώ και το παίρνει σε δύο ώρες, για να πηγαίνω εκεί, δεν το λέω ειρωνικά ειλικρινά μιλάω, τον τελευταίο καιρό έχω δώσει ένα σωρό λεφτά σε τέτοια!

Πωπω αν είναι δυνατόν... Μάλλον στην Αθήνα έχουν συνεννοηθεί όλοι για να σας κλέβουν μαζικά. Εγώ στην Λάρισα πηγαίνω, ίσως εσάς λόγω περισσότερου κόσμου να το κάνουν αυτό για να βγάζουν περισσότερα λεφτά. Θα σου στείλω μνμ την επωνυμία μήπως υπάρχει κ στην Αθήνα κ ισχύει το ίδιο με την Λάρισα. Μπορείς πάντως να παίρνεις τηλ σε μικροβιολογικά να δεις τι σε συμφέρει οικονομικά κ αν βγαίνει κ σύντομα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Ναι.τα εχουν χρησιμοποιήσει πειραματικά με mrna.  Η κουμπάρα μου κάνει πολλά χρόνια ερευνα στο ινστιτούτο για τον καρκίνο στο Λονδίνο.εκεινη μου το είπε 

Ναι πειραματικά, αυτό λέμε ότι είναι πειραματικά 

25 minutes ago, Deena said:

Ιατρικές πράξεις υποχρεωτικές για την συμμετοχή σε συγκεκριμένες δραστηριότητες γίνονται εδώ και πάρα πολλά χρόνια, από τις ιατρικές εξετάσεις αν θες να ολοκληρωθεί η πρόσληψή σου σε κάποιες εταιρείες, μέχρι το εμβόλιο που κάνουν οι άντρες την πρώτη μέρα όταν κατατάσσονται στον σταθμό ή τις προβλεπόμενες εξετάσεις στις οποίες υποχρεούνται οι επαγγελματίες εκδιδόμενοι, προκειμένου να ανανεωθεί η άδεια εργασίας τους.

 

Έτσι θα εξελιχθεί και το εμβόλιο και δεν είναι κάτι καινούριο.

 

Υποχρεωτικό με την έννοια ότι αν δεν το κάνεις σου στέλνει το κράτος στο σπίτι γιατρό με συνοδεία αστυνομικών, εννοείται ότι δεν πρόκειται να γίνει.

Ναι, έτσι ας πούμε είναι και στα εμακ, για ειδικές επαγγελματικες ομάδες υπάρχει αυτή η υποχρεωτικοτητα όχι όμως για τον γενικό πληθυσμό. Ακόμα και οι εργαζόμενοι σε κουζίνες πρέπει να κάνουν ειδικές εξετάσεις. Αν δεν θέλεις να τις κάνεις δεν εργάζεσαι σε κουζίνα αλλά δεν αποκλειεσαι από την κοινωνία ή από άλλο επάγγελμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kotsifikos είπε:

Πολλά περισσότερα, σε όποιο άλλο πήρα μοριακό θα έβγαινε σε πάνω από 24 - 36 ωρες, το πάσχα που έκανα Μ.Δευτέρα μεσημέρι πήρα αποτελέσματα Μ.Τετάρτη βράδυ, το είχα πληρώσει 60 ευρώ (άσχετα αν πήγα αλλού και έκανα μοριακό ταχείας γιατί είχαμε πρόβλημα με την κοιλιά του μικρού και ήξερα πως δνε έχει κοβιντ). Ειλικρινά πείτε μου που έχει τόσο οικονομικά να πηγαίνω και εγώ, να σταματήσω να δίνω τα μαλλιά της κεφαλής μου! Αν θέλεις στείλε μου μνμ που κάνεις το μοριακό τεστ 40 ευρώ και το παίρνει σε δύο ώρες, για να πηγαίνω εκεί, δεν το λέω ειρωνικά ειλικρινά μιλάω, τον τελευταίο καιρό έχω δώσει ένα σωρό λεφτά σε τέτοια!

Emas me 60 eyro mas kanan alla bgike tin idia mera . Opou k na rotisa 24 ores den ekane kanenas . To proi to ekanes to apogeyma eixes me mail to apotelesma . 

Mipos rotages se megala mikrobiologika pou ginete xamos k pote den exoyn apantiseis tin idia mera? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , maripoz είπε:

Ναι πειραματικά, αυτό λέμε ότι είναι πειραματικά 

Ναι, έτσι ας πούμε είναι και στα εμακ, για ειδικές επαγγελματικες ομάδες υπάρχει αυτή η υποχρεωτικοτητα όχι όμως για τον γενικό πληθυσμό. Ακόμα και οι εργαζόμενοι σε κουζίνες πρέπει να κάνουν ειδικές εξετάσεις. Αν δεν θέλεις να τις κάνεις δεν εργάζεσαι σε κουζίνα αλλά δεν αποκλειεσαι από την κοινωνία ή από άλλο επάγγελμα 

Πειραματικά αλλα καλύτερο από το να το χρησιμοποιούν πρωτη φορα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Η ακτινογραφία ήταν υποχρεωτική 20 χρόνια πριν για την εγγραφή στο παν/μια αλλά κ 10 χρόνια πριν για τιν διορισμό, δεν ξέρω αν εντωμεταξύ την κατάργησαν. 

 

Στην κουζινα απ όσο ξέρω έχουν κ υποχρεωτικά εμβόλια. 

 

Στην εμακ είναι υποχρεωμένοι να είναι εμβολιασμένοι για οτιδήποτε σχεδον επειδή ανά πάσα στιγμή μπορεί να τους στείλουν σε οποιοδήποτε μέρος της γης. Γι αυτό κ ξεκίνησε με αυτούς ο υποχρεωτικός εμβολιασμός, επειδή είναι  πάντα σε άμεση ετοιμότητα κ ήταν επείγον. Γι αυτούς δεν είναι κάτι καινούργιο, το γνωρίζουν ότι είναι όρος για εργασία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , kotsifikos είπε:

για αυτό τώρα ψάχνω σε μικρά διαγνωστικά ώστε να ξέρω για την επόμενη φορά.

 

σε μικρή κλινική, περιοχή πειραιά, 60 € μοριακό, αποτέλεσμα εντός 6 ωρών. Και σάββατο κ κυριακές. 

εγώ είχα κάνει στις 5 το απόγευμα κ μου ήρθε email κατά τις 10 και το βράδυ (αρνητικό ευτυχώς).

αλλά προφανώς δεν σε βολεύει, λόγω απόστασης. 

αν θέλεις σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Έσπερος said:

Η ακτινογραφία ήταν υποχρεωτική 20 χρόνια πριν για την εγγραφή στο παν/μια αλλά κ 10 χρόνια πριν για τιν διορισμό, δεν ξέρω αν εντωμεταξύ την κατάργησαν. 

 

Στην κουζινα απ όσο ξέρω έχουν κ υποχρεωτικά εμβόλια. 

 

Στην εμακ είναι υποχρεωμένοι να είναι εμβολιασμένοι για οτιδήποτε σχεδον επειδή ανά πάσα στιγμή μπορεί να τους στείλουν σε οποιοδήποτε μέρος της γης. Γι αυτό κ ξεκίνησε με αυτούς ο υποχρεωτικός εμβολιασμός, επειδή είναι  πάντα σε άμεση ετοιμότητα κ ήταν επείγον. Γι αυτούς δεν είναι κάτι καινούργιο, το γνωρίζουν ότι είναι όρος για εργασία. 

Δεν ισχύει αυτό που λες με την ακτινογραφία στα πανεπιστήμια πριν 20 χρόνια. Δεν ξέρω αν ίσχυε ποτέ αλλά πριν 20-25 χρόνια όχι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , maripoz είπε:

Δεν ισχύει αυτό που λες με την ακτινογραφία στα πανεπιστήμια πριν 20 χρόνια. Δεν ξέρω αν ίσχυε ποτέ αλλά πριν 20-25 χρόνια όχι 

Εγω εκανα υποχρεωτικά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...