Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , maripoz είπε:

Δεν ισχύει αυτό που λες με την ακτινογραφία στα πανεπιστήμια πριν 20 χρόνια. Δεν ξέρω αν ίσχυε ποτέ αλλά πριν 20-25 χρόνια όχι 

πριν 17 σιγουρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 9 λεπτά , maripoz είπε:

Δεν ισχύει αυτό που λες με την ακτινογραφία στα πανεπιστήμια πριν 20 χρόνια. Δεν ξέρω αν ίσχυε ποτέ αλλά πριν 20-25 χρόνια όχι 

Γιατί δεν ίσχυε? Εγώ όταν είχα περάσει, έτος 2007 αν θυμάμαι καλά για την εγγραφή χρειαζόταν πρώτα να πάω για ακτινογραφία, σε παθολόγο κ κάτι ακόμα νομίζω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , maripoz είπε:

Δεν ισχύει αυτό που λες με την ακτινογραφία στα πανεπιστήμια πριν 20 χρόνια. Δεν ξέρω αν ίσχυε ποτέ αλλά πριν 20-25 χρόνια όχι 

Ίσως κάποια το είχαν καταργήσει; στο ΕΚΠΑ σίγουρα το ζητούσαν κ το κάναμε στη λέσχη, είμαι απόλυτα σίγουρη γιατί το θυμάμαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, maripoz είπε:

Δεν ισχύει αυτό που λες με την ακτινογραφία στα πανεπιστήμια πριν 20 χρόνια. Δεν ξέρω αν ίσχυε ποτέ αλλά πριν 20-25 χρόνια όχι 

To 1999 ισχυε για μονιμες θεσεις στο Δημοσιο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

άντε καλε μη δίνεις τόσα στοιχεία! εγώ την έκανα το 2001 κ μου φάνηκε πολύ όταν μέτρησα την 20ετια!!

 

Έσπερος, είμαστε ίδια ηλικία. Εγώ δεν είχα μετρήσει. Τα λόγια σου με τάραξαν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ilaeira είπε:

 

Έσπερος, είμαστε ίδια ηλικία. Εγώ δεν είχα μετρήσει. Τα λόγια σου με τάραξαν. 

Άσε... Εγω ταράζομαι όταν λέω στα παιδιά για καμία ταινία κ αναφέρω ηθοποιούς που θεωρώ ότι γνωρίζουν κ με κοιτούν με απλανές βλέμμα... Τον Λιαμ Νίσον πχ, όχι τον Γκρεγκορι Πεκ!!!

Σήμερα ανακοινώθηκε ότι τα μαθήματα της Γ Λυκείου λήγουν 10 μέρες νωρίτερα, για να μην βρεθεί προφανώς κάποιο τμήμα σε καραντίνα κ χάσει τις εξετάσεις. Μιλάμε για καταπληκτικό προγραμματισμό. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Τότε πως μπορεί να τίθεται θέμα συζήτησης για υποχρεωτικότητα εμβολίου από την στιγμή που βρίσκεται σε πειραματικό στάδιο ; :/ αγχώνομαι πραγματικά πέφτουν τόσες διαφορετικές πληροφορίες από παντού και δεν ξέρω τι να πιστέψω 

Ναι όμως τότε πως μιλάνε για υποχρεωτικότητα εμβολίου ; Ξεκινήσανε να λένε πριν λίγες μέρες για υποχρεωτικό εμβολιασμό στην πυροσβεστική και ότι θα είναι εκτός υπηρεσίας όσοι αρνηθούν .. 

 

Πληροφοριακά, τα τέσσερα διαθέσιμα εμβόλια στην Ευρώπη, δεν είναι πειραματικά. Έχουν άδεια υπό όρους, όχι άδεια έκτακτης χρήσης. Είναι εντελώς διαφορετικό πλαίσιο το ένα από το άλλο. Στα "υπο όρους" διατηρούνται οι υποχρεώσεις τις εταιρίας ως προς τις δοκιμές και τα στάδια, οι βασικές διαφορές βρίσκονται στο πότε μπορεί να καταθέσει τον φάκελο για έγκριση η εταιρία (λόγω έκτακτης ανάγκης - πριν ολοκληρώσει όλο τον φάκελο), ότι η μελέτη από την επιτροπή μπορεί να γίνεται παράλληλα με τα διάφορα στάδια (αλλά η απόφαση και πάλι θα ληφθεί αφού έχουν τελειώσει) και ότι η εταιρία μπορεί να υποβάλει στοιχεία και μετά τη κυκλοφορία. Είναι αναρτημένα αναλυτικά στη σελίδα της Ε.Ε. όποιος θέλει τα διαβάζει. 


H Astrazeneca δεν έχει καν καταθέσει αίτηση για αδειοδότηση στην Αμερική. Μάλιστα πρόσφατα δημοσιεύματα ανέφεραν ότι ίσως δεν μπει καν στην διαδικασία να υποβάλει αίτημα για έκτακτη χρήση και να πάει κατευθείαν για κανονική άδεια χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Γιατί δεν ίσχυε? Εγώ όταν είχα περάσει, έτος 2007 αν θυμάμαι καλά για την εγγραφή χρειαζόταν πρώτα να πάω για ακτινογραφία, σε παθολόγο κ κάτι ακόμα νομίζω

 

Κι εγώ το 2007 πέρασα αλλά δεν θυμάμαι να έκανα ακτινογραφία!! Θα το θυμομουν γιατί δεν έχω κάνει γενικά ποτέ μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , vtgian είπε:

 

Πληροφοριακά, τα τέσσερα διαθέσιμα εμβόλια στην Ευρώπη, δεν είναι πειραματικά. Έχουν άδεια υπό όρους, όχι άδεια έκτακτης χρήσης. Είναι εντελώς διαφορετικό πλαίσιο το ένα από το άλλο. Στα "υπο όρους" διατηρούνται οι υποχρεώσεις τις εταιρίας ως προς τις δοκιμές και τα στάδια, οι βασικές διαφορές βρίσκονται στο πότε μπορεί να καταθέσει τον φάκελο για έγκριση η εταιρία (λόγω έκτακτης ανάγκης - πριν ολοκληρώσει όλο τον φάκελο), ότι η μελέτη από την επιτροπή μπορεί να γίνεται παράλληλα με τα διάφορα στάδια (αλλά η απόφαση και πάλι θα ληφθεί αφού έχουν τελειώσει) και ότι η εταιρία μπορεί να υποβάλει στοιχεία και μετά τη κυκλοφορία. Είναι αναρτημένα αναλυτικά στη σελίδα της Ε.Ε. όποιος θέλει τα διαβάζει. 


H Astrazeneca δεν έχει καν καταθέσει αίτηση για αδειοδότηση στην Αμερική. Μάλιστα πρόσφατα δημοσιεύματα ανέφεραν ότι ίσως δεν μπει καν στην διαδικασία να υποβάλει αίτημα για έκτακτη χρήση και να πάει κατευθείαν για κανονική άδεια χρήσης.

 

Άκρως κατατοπιστικη

πρίν από 8 λεπτά , little lamb είπε:

 

Κι εγώ το 2007 πέρασα αλλά δεν θυμάμαι να έκανα ακτινογραφία!! Θα το θυμομουν γιατί δεν έχω κάνει γενικά ποτέ μου

Εγω ξερεις γιατι το θυμάμαι?

Την είχα κάνει στη φοιτητική λέσχη.Η προηγουμενη από μένα τριγυρνούν γυμνή από τη μέση και πάνω λιγο πριν την εξεταση:oops:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , little lamb είπε:

 

Κι εγώ το 2007 πέρασα αλλά δεν θυμάμαι να έκανα ακτινογραφία!! Θα το θυμομουν γιατί δεν έχω κάνει γενικά ποτέ μου

Τι να πω ίσως ήταν ανάλογα την σχολή! Πάντως μπορεί να μην την θυμάσαι γιατί πολλοί παθολόγοι έγραφαν χαρτί χωρίς καν να κάνουν τις απαραίτητες εξετάσεις! 

Τώρα βέβαια γιατί για εγγραφή χρειαζόταν όλα αυτά δεν ξερω 

 

Το 1989 είσαι γεννημένη? Είμαστε ίσα?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τις σχολές δεν ξέρω, αλλά για επιχειρήσεις υγειονομικού ενδιαφέροντος

[...Για την απόκτηση του πιστοποιητικού υγείας οι ερ­γαζόμενοι σε επιχειρήσεις υγειονομικού ενδιαφέροντος, εκτός από τη ιατρική κλινική εξέταση η οποία θα γίνεται από Κρατικό ή Ιδιώτη Ιατρό θα υποβάλλονται υποχρε­ωτικά όλοι σε ακτινογραφία θώρακος]

 

odigostoupoliti.eu/pistopiitiko-igias-ergazomenon-se-epichirisis-igionomikou-endiaferontos/

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Έσπερος said:

Ίσως κάποια το είχαν καταργήσει; στο ΕΚΠΑ σίγουρα το ζητούσαν κ το κάναμε στη λέσχη, είμαι απόλυτα σίγουρη γιατί το θυμάμαι. 

Εγώ μπήκα το 2000 και δεν μου ζητήθηκε ποτέ. Όχι στο εκπα. Ούτε ο αδελφός μου έκανε το 1998 στο παπει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , maripoz είπε:

Εγώ μπήκα το 2000 και δεν μου ζητήθηκε ποτέ. Όχι στο εκπα. Ούτε ο αδελφός μου έκανε το 1998 στο παπει 

στη φιλοσοφική πάντως μας το ζητούσαν κ το θυμάμαι καθαρα που σχολιάζαμε τους γιατρούς της λέσχης κ τη διαδικασια του γδυσιματος κ τα σχετικά (18 χρόνων ήμασταν, ήταν αξιοσημείωτο να σε εξετάζει ημίγυμνη ένας νεαρός γιατρός). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

3 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Ίσως κάποια το είχαν καταργήσει; στο ΕΚΠΑ σίγουρα το ζητούσαν κ το κάναμε στη λέσχη, είμαι απόλυτα σίγουρη γιατί το θυμάμαι. 

Κι εγώ θυμάμαι ότι μας ζήτησαν στο πανεπιστήμιο αλλά νομίζω δεν τις πήγα ποτέ και δε με ενόχλησε κανείς. Εκτός κι αν μου ανακαλέσουν κάποια στιγμή το πτυχίο, χαχα. Ικανούς τους έχω.

Μια σωστή κίνηση κατά τη γνώμη μου. Ανακοινώθηκε η 2η Ιουνίου ως η τελευταία μέρα μαθημάτων για τη Γ' Λυκείου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , mama16 είπε:

Τι να πω ίσως ήταν ανάλογα την σχολή! Πάντως μπορεί να μην την θυμάσαι γιατί πολλοί παθολόγοι έγραφαν χαρτί χωρίς καν να κάνουν τις απαραίτητες εξετάσεις! 

 

Τώρα βέβαια γιατί για εγγραφή χρειαζόταν όλα αυτά δεν ξερω 

 

Το 1989 είσαι γεννημένη? Είμαστε ίσα?

 

 

 

Ναι 89!

Ρωτησα την αδελφή μου, 5 χρόνια νωρίτερα είχε κάνει. Αν εμένα μου έδωσαν χαρτί έτσι δεν θα είχαν δώσει και σε εκείνη; Τους ίδιους γιατρούς είχαμε.

Για το γιατί, έγραψε μια κοπέλα παραπάνω ότι είναι κατάλοιπο από την εποχή της φυματίωσης

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , love kids είπε:

Μια σωστή κίνηση κατά τη γνώμη μου. Ανακοινώθηκε η 2η Ιουνίου ως η τελευταία μέρα μαθημάτων για τη Γ' Λυκείου.

Φυσικά είναι σωστή κίνηση. Απλώς έπρεπε να ανακοινωθεί νωρίτερα. Υποτίθεται υπάρχει προγραμματισμός. Δηλαδή δεν το είχαν σκεφτεί; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , little lamb είπε:

 

Ναι 89!

Ρωτησα την αδελφή μου, 5 χρόνια νωρίτερα είχε κάνει. Αν εμένα μου έδωσαν χαρτί έτσι δεν θα είχαν δώσει και σε εκείνη; Τους ίδιους γιατρούς είχαμε.

Για το γιατί, έγραψε μια κοπέλα παραπάνω ότι είναι κατάλοιπο από την εποχή της φυματίωσης

Μάλλον τότε ήταν ανάλογα την σχολή

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Άσε... Εγω ταράζομαι όταν λέω στα παιδιά για καμία ταινία κ αναφέρω ηθοποιούς που θεωρώ ότι γνωρίζουν κ με κοιτούν με απλανές βλέμμα... Τον Λιαμ Νίσον πχ, όχι τον Γκρεγκορι Πεκ!!!

 

Στο μεταξύ μόλις συνειδητοποίησα ότι μπήκα το 2002, οπότε δεν έχω κλείσει την εικοσαετία. Την ταραχή διαδέχτηκε η πρόσκαιρη χαρά.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yovanna said:

Καλέ εδώ εγώ είχα βγάλει ακτινογραφία για να βγάλω άδεια διδασκαλίας στα Γαλλικά!

Ε όχι και εγώ έχω άδεια διδασκαλίας αλλά δεν μου ζήτησαν. Το λες στα αλήθεια τώρα?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, maripoz είπε:

Εγώ μπήκα το 2000 και δεν μου ζητήθηκε ποτέ. Όχι στο εκπα. Ούτε ο αδελφός μου έκανε το 1998 στο παπει 

Κι εσυ στο παπει ή μονο ο αδερφος σου; Γιατι κι εγω μπηκα το 2000 και ο αδερφος μου το 1998!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...