Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ελληνογαλλική Jeanne d'Arc Πειραιά και Δελασαλ saint Paul


Recommended Posts


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, VANILIA123M είπε:

Γνωρίζετε να μου πείτε για αυτά τα σχολεία τι ξέρετε πχ επίπεδο μαθημάτων, συμπεριφορές , τεχνολογία, κλπ????ενδιαφέρομαι για Α' Γυμνασίου

 

 

 

5 ώρες πρίν, VANILIA123M είπε:

 

 

Συνάδελφος έστελνε την κόρη της στο Saint-Paul. Δεν ξέρω, για να πω την αλήθεια, αν συνέχισαν στο Γυμνάσιο εκεί. Ευχαριστημένοι γενικά αλλά θυμάμαι ότι μου έλεγε πως στα Γαλλικά δεν προχωράνε τόσο γρήγορα όσο περίμενε αρχικά. Νομίζω στην ΣΤ' Δημοτικού θα έδιναν το Α1 αλλά η κόρη της έκανε κι εκτός σχολείου Γαλλικά κι έδωσε εξετάσεις για μεγαλύτερο πιστοποιητικό. Στα υπόλοιπα μαθήματα όμως μου έλεγε ότι γίνεται καλή δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Για οσους ενδιαφερονται, το γυμνασιο-λυκειο saint paul μετακομιζει απο τον πειραια στον αλιμο, κοντα στο δημοτικο δελασαλ, τον Σεπτεμβριο του 24. Εχω την κορη μου στο δημοτικο δελασαλ και μας το ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2023 at 11:55 AM, polakis said:

Για οσους ενδιαφερονται, το γυμνασιο-λυκειο saint paul μετακομιζει απο τον πειραια στον αλιμο, κοντα στο δημοτικο δελασαλ, τον Σεπτεμβριο του 24. Εχω την κορη μου στο δημοτικο δελασαλ και μας το ειπαν.

καλησπέρα σας, σήμερα επισκεφθήκαμε και εμείς το νηπιαγωγείο Δελασάλ (ενδιαφερόμαστε για το προνήπιο) και η εντυπώσεις ήταν πάρα πολύ θετικές σε όλους του τομείς, ζεστή προσέγγιση και με έμφαση στην ψυχολογία του παιδιού, πολύ προσεγμένο κτίριο. Γενικά πληροί σχεδόν όλες τις προϋποθέσεις μας.

Μας ενημέρωσαν και εμάς οτι θα μεταφερθεί στον Άλιμο το Γυμνάσιο -Λύκειο. 

 

Θα ήθελα να ρωτήσω στο εκπαιδευτικό κομμάτι του Δημοτικού τις εντυπώσεις σας έως τώρα, εάν η δουλειά που γίνεται είναι αποτελεσματική και εάν η μελέτη μετά το πέρας του προγράμματος βοηθά το παιδί ?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμεις ειμαστε πολυ ικανοποιημενοι απο την δουλεια του πρωινου προγραμματος. Το απογευμα δεν την εχουμε μελετη, δεν γνωριζω να σου πω. Αλλα αποτι ακουω εχει μια δασκαλα για πολλα παιδακια κατι τετοιο. Δεν ξερω αν γινεται ικανοποιητικη δουλεια το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/15/2023 at 8:02 PM, polakis said:

Εμεις ειμαστε πολυ ικανοποιημενοι απο την δουλεια του πρωινου προγραμματος. Το απογευμα δεν την εχουμε μελετη, δεν γνωριζω να σου πω. Αλλα αποτι ακουω εχει μια δασκαλα για πολλα παιδακια κατι τετοιο. Δεν ξερω αν γινεται ικανοποιητικη δουλεια το απογευμα.

ευχαριστώ για την απάντηση σας,

 

είναι καλή η επικοινωνία σας με το σχολείο? στις τάξεις απο οτι ακούω είναι αρκετά παιδιά? 

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2023 at 9:02 ΜΜ, cute83 είπε:

ευχαριστώ για την απάντηση σας,

 

είναι καλή η επικοινωνία σας με το σχολείο? στις τάξεις απο οτι ακούω είναι αρκετά παιδιά? 


Ναι ειναι καλη η επικοινωνια με συχνες ενημερωσεις γονεων και δια ζωσης και διαδικτυακα. Στην ταξη μας εχουμε 27 μαθητες, ναι ειναι αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...