Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , annoulen είπε:

@μαγιοπουλας μέσα από την ψυχή μου, εύχομαι αυτό να είναι μια δύσκολη στιγμή και να την ξεπεράσετε. Και με το καλό να γυρισει ο πατερας σου σπίτι. Υπομονή. Επιπλοκές συμβαίνουν, περαστικές να είναι και αντιμετώπισιμες.

Ευχαριστω .έχει τύχει να κάνουν σε κάποιον δικό σας να κάνουν νεταγγιδη αίματος?εκτός από το χειρουργείο του έβαλαν κ σήμερα άλλες δύο κ ανησυχώ. 

Λογικά για να τον βγάλουν από την εντατική θα πρέπει να ανταπεξερχεται έτσι δεν είναι?

6 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Εντατική για κορονοιό; Ο αδερφός του πεθερού μου 66 67 ετών έμεινε πέντε μέρες σε δωμάτιο κόβιντ, 10 μέρες εντατική, σίγουρα άλλες τόσες αυξημένης και βγήκε μετά από 2 βδομάδες εντελώς σύνολο 40; Κάπου εκεί. Και μετά ένα μήνα σε αποκατάστασης. Ποιός δικός σου μπήκε; Μη μου πεις ο μπαμπάς 

Δεν πήρε κανένα μικρόβιο τόσο καιρό στην εντατική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

9 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστω .έχει τύχει να κάνουν σε κάποιον δικό σας να κάνουν νεταγγιδη αίματος?εκτός από το χειρουργείο του έβαλαν κ σήμερα άλλες δύο κ ανησυχώ. 

Λογικά για να τον βγάλουν από την εντατική θα πρέπει να ανταπεξερχεται έτσι δεν είναι?

Δεν πήρε κανένα μικρόβιο τόσο καιρό στην εντατική?

Εύχομαι να αναρρώσει γρήγορα ο άνθρωπος!  σοκαριστικά όσα περιγράφεις λυπάμαι που το περάσατε όλο αυτό ευτυχώς ήταν ψύχραιμος ο άνδρας σου και είχε γνώσεις! Σας έδωσαν εξήγηση; Πρόγνωση; Μικρόβιο όχι από όσο ξέρω δεν άρπαξε. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστω .έχει τύχει να κάνουν σε κάποιον δικό σας να κάνουν νεταγγιδη αίματος?

 

Ναι, στη μητέρα μου.. Ηταν όμως ήδη σε τελικό στάδιο.... Δεν είχε προηγηθεί εγχείρηση, εντελώς διιαφορετική περίπτωση. 

 

Στον πατέρα μου, που είχε κάνει μάλλον κάτι αντίστοιχο με τον δικό σου, είχε χρειαστεί αίμα κατά τη διάρκεια της εγχείρησης μόνο, αν θυμάμαι καλά 6 φιάλες, έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε. Ειχαμε μείνει όμως τότε ένα μήνα στο νοσοκομείο. 

9 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

 

Λογικά για να τον βγάλουν από την εντατική θα πρέπει να ανταπεξερχεται έτσι δεν είναι?

 

Ναι, λογικά πάει καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, μαγιοπουλας said:

Ευχαριστω .έχει τύχει να κάνουν σε κάποιον δικό σας να κάνουν νεταγγιδη αίματος?εκτός από το χειρουργείο του έβαλαν κ σήμερα άλλες δύο κ ανησυχώ. 

Λογικά για να τον βγάλουν από την εντατική θα πρέπει να ανταπεξερχεται έτσι δεν είναι?

Δεν πήρε κανένα μικρόβιο τόσο καιρό στην εντατική?

Προσπαθησα να σου στειλω private message αλλα μου λεει οτι δεν δεχεσαι.

Ο πατερας μου μετα απο επεμβαση στο ιδιο ιδιωτικο με το δικο σας, 1 μερα μετα που βγηκε, μπηκε με μεγαλη εσωτερικη αιμορραγια σε αλλο νοσοκομειο, του δωσαν 6-7 φιαλιες και πλασμα. Ηθελες να ρωτήσεις κατι συγκεκριμενο??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , delfini είπε:

Προσπαθησα να σου στειλω private message αλλα μου λεει οτι δεν δεχεσαι.

Ο πατερας μου μετα απο επεμβαση στο ιδιο ιδιωτικο με το δικο σας, 1 μερα μετα που βγηκε, μπηκε με μεγαλη εσωτερικη αιμορραγια σε αλλο νοσοκομειο, του δωσαν 6-7 φιαλιες και πλασμα. Ηθελες να ρωτήσεις κατι συγκεκριμενο??

Απελευθέρωση μην.στειλε μου αν θες λεπτομέρειες κ όνομα χειρουργού στο μητερα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστω .έχει τύχει να κάνουν σε κάποιον δικό σας να κάνουν νεταγγιδη αίματος?εκτός από το χειρουργείο του έβαλαν κ σήμερα άλλες δύο κ ανησυχώ. 

Λογικά για να τον βγάλουν από την εντατική θα πρέπει να ανταπεξερχεται έτσι δεν είναι?

Δεν πήρε κανένα μικρόβιο τόσο καιρό στην εντατική?

Καλη δύναμη κοριτσι μου Περαστικά να είναι όλα. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Απελευθέρωση μην.στειλε μου αν θες λεπτομέρειες κ όνομα χειρουργού στο μητερα

Απίστευτα τα όσα περάσατε... 

 

Περαστικά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Απίστευτα τα όσα περάσατε... 

 

Περαστικά! 

Ευχαρισω κι εσένα κ όλα τα κορίτσια.

Σημέρσ ειναι καλύτερα.πιο κινητικος.δεν χρειάστηκε άλλη μεταγγιση.εχει ομως λίγο υγρό στους πνεύμονες.ειναι οως αναμενο  μου ειπαν αλλά είναι μια έγνοια.συνεργάζεται ομως ως και βήχει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαρισω κι εσένα κ όλα τα κορίτσια.

Σημέρσ ειναι καλύτερα.πιο κινητικος.δεν χρειάστηκε άλλη μεταγγιση.εχει ομως λίγο υγρό στους πνεύμονες.ειναι οως αναμενο  μου ειπαν αλλά είναι μια έγνοια.συνεργάζεται ομως ως και βήχει.

Περαστικά βρε κορίτσι μου..  Σοκαριστικά όσα περάσετε. Εύχομαι να το αφήσετε πίσω σας και ο μπαμπάς να επανέλθει δρυμίτερος.

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2021 at 8:41 PM, μαγιοπουλας said:

Τι να σας λέω τώρα...Βγήκε ο άνθρωπος πετώντας την περασμενη Δευτέρα. Πήγε πολύ καλά.ηταν μια χαρά στο σπίτι.την πε.πτη το βράδυ όμως συνέβη κάτι αναπάντεχο.πολυ άσχημη εμπειρία.λιποθυμησε ενώ και.οταν,έκανε σπασμούς κ σκούρο εμετό.εφευφε ο άνθρωπος.τον επανέφερε δύο φορές ο άντρας μου.ειναι συτης κ εχει κανει μαθήματα διάσωσης.πηρα τηλ τον χειρουργο κ μου ειπε οτι δεν έχει σχέση κ οτι ε.οιαζε με εγκεφαλικό.ηρθε το ασθενοφορο κ ζητήσαμε να πάει στο ΓΝΑ.Τον περίμεναν έτοιμοι σαν σε ταινια.δεν είχε άλλο περιστατικό ςκεινη την ώρα.καθομου κίνηση στο δρόμο.επεσαν οι επάνω του συσωμοι.πιεση 5 κνπολυ χαμηλοί σφυγμοί.τον χάνουμε ειπαν στον αδερφό μου οι γιατροί.ερχο τουσταν βροχή τα παραπεμτικα για εξετάσεις κ μειλ.δεν είχε επαφή με το περιβάλλον. Πολύ δύσκολο να το περνάς όσο κ να το εκλογικευεις.νομιδαν αρχικά ότι έχει συπτικο σοκ.Η αξονική έδειξε εσωτερική αιμοραγια.ρον σταθεροποιησαν λίγο κ τον έβαλαν χειρουργείο με σχεδόν μηδαμινές ελπίδες.νας προετοιμασαν ότι δεν...

Είχε σπάει αγγείο τελικα στην κοιλια.μεγαλη αιμοραγια .έχασε το 40% του αίματος του.

Κι έγινε το θαύμα.βγηκε ζωντανός.λογο αργότερα άρχισε να επανάσταση το χρώμα του.χρειαζοταν εντατική κ διασωληνωση.δεν υπήρχε κρεβάτι σε κανένα νοσοκομειο.πολυ μεγάλο μέρος ήταν καθηλωμένο με κοβιντ από ανεμβολιαστους.να μην σας τύχει αυτό το πράγμα!ο χειρουργος που τον χειρουργησε καλή του ώρα ,τα έδωσε όλα.εφευγε εκείνη την ώρα.τελειωνε η βάρδια του.κ όχι μόνο αυτό.ηταν σε συνεχή επικοινωνία με τον χειρουργό που τον χειρουργησε στο μητερα.τον κατηυθηνε.ηταν καλοί φίλοι από την ειδικότητα.κ αυτός έδωσε μεγάλο αγώνα να του δώσει με εοπυυ μια θέση στην εντατική του Μητέρα.Τελευταια στιγμή βρέθηκε θέση στο ΓΝΑ κ δεν χρειάστηκε μεταφορά.το πρωί είχε μικρη επαφή με το περιβάλλον.νωρις το απόγευμα αποσωληνωθηκε κ είχε πλήρως τις αισθήσεις του.Σημερα το πρωί βγήκε από την εντακτική κ πήγε σε θαλαμο.εξαντλημενος αλλά σταθερός.δεν μπορεί να μιλήσει καλά μάλλον από τη διασωληνωση.επικοινωνει πλήρως.

Του έβαλαν ακόμη δυο φιάλες αίμα κ μας πάτησαν κάτω να τους φέρουμε αίμα.εχουν μεγάλη έλλειψη.

Πήγε ο άνθρωπος κ γύρισε. χαίρομαι αλλά φοβάμαι . τώρα συνειδητοποίω τι συνέβη.

Είναι ακόμη κρίσιμη η κατάσταση.

τώρα το είδα αυτό...τι να πω Εύχομαι πραγματικά ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2021 at 8:51 ΠΜ, λουκουμαδάκι είπε:

Εύχομαι να αναρρώσει γρήγορα ο άνθρωπος!  σοκαριστικά όσα περιγράφεις λυπάμαι που το περάσατε όλο αυτό ευτυχώς ήταν ψύχραιμος ο άνδρας σου και είχε γνώσεις! Σας έδωσαν εξήγηση; Πρόγνωση; Μικρόβιο όχι από όσο ξέρω δεν άρπαξε. 

Δεν έχω καταλάβει γιατί έγινε τόσες μέρες μετά.ο χειρουργος είπε ότι μπορεί να συμβεί σε ασθενείς που έχουν κάνει ακτινοθεραπειες.Καμια σίγουρη εξήγηση.Αν δεν προλάβουν την εσωτερική αιμοραγια καταλαβαίνεις...επίσης επειδή ο οργανισμός στέλνει το αίμα στον εγκέφαλο μπορεί να πάθουν βλάβες αλλά όργανα.στην αρχή σκέφτηκαν ότι έπαθε συπτικο σοκ από μικρόβιο.δεν ήταν όμως αυτο

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σήμερα δεν ξύπνησα καλά, τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να ακούω για νέους ανθρώπους γύρω μου (εμβολιασμένους) να κολλούν και να το περνούν δύσκολα..έχει αρχίσει να με καταβάλει το άγχος με αυτό το θέμα, σε λίγο κλείνει και το εξάμηνο από τότε που νόσησε ο γιος μου, πράγμα το οποίο σημαίνει πως θα είναι πιο εκτεθειμένος..πότε θα περάσει όλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Σήμερα δεν ξύπνησα καλά, τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να ακούω για νέους ανθρώπους γύρω μου (εμβολιασμένους) να κολλούν και να το περνούν δύσκολα..έχει αρχίσει να με καταβάλει το άγχος με αυτό το θέμα, σε λίγο κλείνει και το εξάμηνο από τότε που νόσησε ο γιος μου, πράγμα το οποίο σημαίνει πως θα είναι πιο εκτεθειμένος..πότε θα περάσει όλο αυτό?

Έβλεπα και τις ειδήσεις με τις νέες γυναίκες πολύ με επηρέασαν, όντως τελευταία με όλα, εκεί που λέγαμε θα χαλαρώσουμε μπαίνοντας στον τρίτο χρόνο δυστυχώς στα ίδια και χειρότερα.. στο παιδί θα πρότεινα να κάνετε τα αντισώματα να δείτε που βρίσκεται δεν είναι απαραίτητο ότι θα πέσουν τόσο ώστε να μη προστατεύεται αρκετά έστω για κάποιους μήνες παραπάνω. Σκεφτόμαστε εμείς και σοβαρά την τρίτη δόση από Γενάρη. Το πότε θα περάσει άγνωστο ίσως πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό (;) Γενικά σκ@@@ ..

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos said:

Σήμερα δεν ξύπνησα καλά, τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να ακούω για νέους ανθρώπους γύρω μου (εμβολιασμένους) να κολλούν και να το περνούν δύσκολα..έχει αρχίσει να με καταβάλει το άγχος με αυτό το θέμα, σε λίγο κλείνει και το εξάμηνο από τότε που νόσησε ο γιος μου, πράγμα το οποίο σημαίνει πως θα είναι πιο εκτεθειμένος..πότε θα περάσει όλο αυτό?

Και κάποιος εδώ από το γραφείο , μας έλεγε για την κοπέλα που τους καθαρίζει, κάτω από 40, πλήρως εμβολιασμένη, νοσηλεύτηκε, βγήκε και της είπαν για ένα μήνα το λιγότερο, ούτε δουλειά ούτε τίποτα διότι η γυναίκα σέρνεται, αποδυναμώθηκε πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Έβλεπα και τις ειδήσεις με τις νέες γυναίκες πολύ με επηρέασαν, όντως τελευταία με όλα, εκεί που λέγαμε θα χαλαρώσουμε μπαίνοντας στον τρίτο χρόνο δυστυχώς στα ίδια και χειρότερα.. στο παιδί θα πρότεινα να κάνετε τα αντισώματα να δείτε που βρίσκεται δεν είναι απαραίτητο ότι θα πέσουν τόσο ώστε να μη προστατεύεται αρκετά έστω για κάποιους μήνες παραπάνω. Σκεφτόμαστε εμείς και σοβαρά την τρίτη δόση από Γενάρη. Το πότε θα περάσει άγνωστο ίσως πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό (;) Γενικά σκ@@@ ..

Τρίτη δόση θα κάνω και εγώ από Γενάρη είναι δεδομένο αυτό. Όσο για το παιδί το έχω σκεφτεί και εγώ να του κάνω αντισώματα να δω που βρίσκεται, γενικά η κατάσταση δεν είναι καλή! και εγώ με όλα αυτά που ακούω πολύ στεναχωριέμαι, νέοι άνθρωποι να ταλαιπωρούνται τόσο πολύ .

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Yovanna said:

Και κάποιος εδώ από το γραφείο , μας έλεγε για την κοπέλα που τους καθαρίζει, κάτω από 40, πλήρως εμβολιασμένη, νοσηλεύτηκε, βγήκε και της είπαν για ένα μήνα το λιγότερο, ούτε δουλειά ούτε τίποτα διότι η γυναίκα σέρνεται, αποδυναμώθηκε πάρα πολύ.

Αυτά ακούω και τρελαίνομαι από άγχος, τι να πω...δεν έχει τελειωμό όλο αυτό!Χθες μιλούσα με μία φίλη και εκείνη πλήρως εμβολιασμένη και κόλλησε και η καημένη το περνάει  ζόρικα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kotsifikos said:

Αυτά ακούω και τρελαίνομαι από άγχος, τι να πω...δεν έχει τελειωμό όλο αυτό!Χθες μιλούσα με μία φίλη και εκείνη πλήρως εμβολιασμένη και κόλλησε και η καημένη το περνάει  ζόρικα λίγο.

Η ξαδέρφη μου, στο εξωτερικό, νοσούν όλοι οικογενειακώς. Εμβολιασμένοι οι μεγάλοι εννοείται. Ευτυχώς όχι με βαριά συμπτώματα.

Και εγώ τρέμω για τα σχολεία. Όχι πάλι.. Κάτι για 19 Νοεμβρίου πήρε το αυτί μου..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Yovanna said:

Λέτε να κλείσουν πάλι τα σχολεία??

Θέλω να πιστεύω-ελπίζω πως όχι,  τη μεγαλύτερη ζημία από όλο αυτό την έχουν πάθει τα παιδιά μας, δυστυχώς! και στην τελική αυτά ελέγχονται πριν πάνε σχολείο, αλλού είναι το πρόβλημα όχι στα σχολεία. Το πρόβλημα είναι σε όλους αυτούς που δεν εμβολιάζονται και παίρνουν την κοινωνία όλη στο λαιμό τους, αν τα ποσοστά εμβολιασμού ήταν πιο υψηλά ο ιός δεν θα διασπείρονταν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kotsifikos said:

Θέλω να πιστεύω-ελπίζω πως όχι,  τη μεγαλύτερη ζημία από όλο αυτό την έχουν πάθει τα παιδιά μας, δυστυχώς! και στην τελική αυτά ελέγχονται πριν πάνε σχολείο, αλλού είναι το πρόβλημα όχι στα σχολεία. Το πρόβλημα είναι σε όλους αυτούς που δεν εμβολιάζονται και παίρνουν την κοινωνία όλη στο λαιμό τους, αν τα ποσοστά εμβολιασμού ήταν πιο υψηλά ο ιός δεν θα διασπείρονταν έτσι.

Συμφωνώ. Βέβαια φοβάμαι ότι και εμείς πλέον, δεν είμαστε το ίδιο προστατευμένοι σε σχέση με το καλοκαίρι. Και εγώ περιμένω την τρίτη δόση , παρότι γενικά φοβάμαι ακόμη το εμβόλιο. Εμβολιάστηκα Μάιο. Λογικά τέλος του μήνα,  αρχές του επόμενου, θα μπορώ να εμβολιαστώ.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Yovanna said:

Συμφωνώ. Βέβαια φοβάμαι ότι και εμείς πλέον, δεν είμαστε το ίδιο προστατευμένοι σε σχέση με το καλοκαίρι. Και εγώ περιμένω την τρίτη δόση , παρότι γενικά φοβάμαι ακόμη το εμβόλιο. Εμβολιάστηκα Μάιο. Λογικά τέλος του μήνα,  αρχές του επόμενου, θα μπορώ να εμβολιαστώ.

Καλά σίγουρα όσοι εμβολιάστηκαν Απρίλιο Μάιο δεν είναι το ίδιο προστατευμένοι , εγώ έκανα την δεύτερη δόση τέλος Ιουλίου οπότε τέλος Ιανουαρίου θα μπορώ να εμβολιαστώ ξανά, να δούμε πως θα πάει, ειλικρινά όμως θέλω να πιστεύω πως δεν θα κλείσουν τα σχολεία, και γενικότερα τις δραστηριότητες των παιδιών, θα τρελαθώ αληθεια !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kotsifikos είπε:

Θέλω να πιστεύω-ελπίζω πως όχι,  τη μεγαλύτερη ζημία από όλο αυτό την έχουν πάθει τα παιδιά μας, δυστυχώς! και στην τελική αυτά ελέγχονται πριν πάνε σχολείο, αλλού είναι το πρόβλημα όχι στα σχολεία. Το πρόβλημα είναι σε όλους αυτούς που δεν εμβολιάζονται και παίρνουν την κοινωνία όλη στο λαιμό τους, αν τα ποσοστά εμβολιασμού ήταν πιο υψηλά ο ιός δεν θα διασπείρονταν έτσι.

Παρόλο που σε συμπαθώ κ χωρίς διάθεση να έρθουμε σε σύγκρουση, απ' τη στιγμή που έρευνες έχουν δείξει ότι και οι εμβολιασμενοι νοσούν κ μεταδίδουν το να ρίχνουμε το βάρος στους ανεμβολιαστους το θεωρώ λάθος. Γιατί ο ιός πλέον θεωρώ ότι περισσότερο διασπείρεται από τους εμβολιασμενους που είναι ελεύθεροι τελείως χωρίς ούτε ραπίντ ούτε τπτ. Οι ανεμβολιαστοι υποβάλλονται σε έλεγχο 1-2 φορές την εβδομάδα. Ενώ οι εμβολιασμενοι δεν χρειάζεται να κάνουν καθόλου τεστ. Χθες στις ειδήσεις άκουσα για έναν άνθρωπο στην Γερμανία νομίζω που ήταν μέσα σε αεροπλάνο, πλήρως εμβολιασμενο οπότε έδειξε το πιστοποιητικό εμβολιασμού κ ταξίδεψε κανονικά, πέθανε εν ώρα πτήσης γιατί είχε αρρωστήσει από covid. Πόσοι μπορεί να κόλλησαν κιόλας μέσα στο αεροπλάνο απ' τη στιγμή που δεν χρειαζόταν να κάνει τεστ ραπίντ? Κ καθημερινά συμβαίνει αυτό..

Οπότε το εμβόλιο πιστεύω ότι βοηθάει εμάς τους ίδιο μόνο στο να περάσουμε τον ιό λίγο πιο ελαφριά, ανοσία δεν θα αποκτήσουμε.

 

Τώρα θα μου πεις βέβαια ότι απ' τη στιγμή που εμβολιαστηκες δεν γίνεται να πληρώνεις κάθε λίγο κ λιγάκι σε τεστ και συμφωνώ. Θα έπρεπε το ίδιο κράτος να προνοήσει ώστε οι εμβολιασμενοι να το κάνουν μια φορά την εβδομάδα δωρεάν η να πληρώνουν μια μικρή συμμετοχή όπως κ τα φάρμακα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...