Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , mama16 είπε:

Δεν λέω ο άλλος να είναι χάλια κ να μην πάει στο νοσοκομείο, απλά ότι κάποια περιστατικά θα μπορούσαν να αντιμετωπιστούν κ στο σπίτι. Αν αυτή στη Ρωσία είχε τέτοια φροντίδα είναι πολύ θετικό, μακάρι να λειτουργούσαν όλες οι χώρες έτσι..

Πάντως το ότι σας έπαιρναν τηλ είναι καλό!

ξερεις ποιο ειναι το θεμα;οτι πολλες φορες δ το καταλαβαινεις ποσο χαλια εισαι.η νομιζεις θα ανακαμψεις.η μπορει να επιδεινωθει μεσα σε μιση ωρα

δ διαφωνω τελειως μαζι σου

κ τουλ χαιρομαι που υπαρχει ωραια συζητηση ακομη κ αν δ συμφωνουμε ολοι με ολους

πρίν από 13 λεπτά , mama16 είπε:

Είχα ακούσει ότι τα αντισώματα απ' τη φυσική ανοσία διαρκούν περισσότερο, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Τώρα στους μεγάλους σε ηλικία θα γίνει κ Τρίτη δόση οπότε ίσως είναι καλύτερα.. 

κ εγω το εχω ακουσει

δ το δεχονται ολοι αλλα θεωρω οτι αν καποιος νοσησε δ ειναι κακο να ελεγξει αντισωματα κ να μιλησει με γιατρο

το προβλημα ειναι οτι πολυ ηλικιωμενοι δ εχουν κανει καν την πρωτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

33 minutes ago, mama16 said:

Δεν ξέρω πως λειτουργούν οι άλλες χώρες απλά από γιατρό το άκουσα. Θα μπορούσαν πχ να υπάρχουν κ άλλες βαθμίδες πριν να καταλήξει κάποιος στο νοσοκομείο. Εκεί να καταλήγουν αυτοί που είναι πιο βαριά. (Αυτό δεν το λέω για τον κορωνοιο αλλά γενικά.) Πχ τα κέντρα υγείας υπολειτουργούν, υπάρχουν 1 με 2 γιατροί που δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν όλα τα περιστατικά διαφορετικής ειδικότητας απ' τη δική τους. Ή υπάρχουν πχ αγροτικοί γιατροί που δεν κάνουν τπτ άλλο πέρα απ' το να συνταγογραφησουν.

Αλήθεια θα ηθελα να μάθω τι κάνουν άλλες χώρες σε αυτούς τους τομείς κ λειτουργούν καλύτερα. @Chrysoum εσένα πως λειτουργούν γενικά εκεί που νομίζω έχετε καλύτερο σύστημα υγείας?

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, εάν γίνεται εδώ αυτό που περιγράφεις, εάν δηλαδή έρχεται μονάδα στο σπίτι. Ξέρω ότι υπάρχουν μονάδες νοσοκομων που επισκεπτονται άτομα που το έχουν ανάγκη στα σπίτια τους σε καθημερινή βάση (ηλικιωμένοι, ανθρώποι με χρόνια νοσήματα), αλλά δεν έχω ακούσει να συμβαίνει κάτι τέτοιο τώρα με τον covid. 

Σ εμάς έχει εμβολιαστεί το 80% περίπου του πληθυσμού (εμβολιαζονται και όσοι είναι άνω των 12 ετών πλέον) και πλέον έχουν αρθεί όλα τα μετρα. Όλα όμως, ούτε καν το 1 μετρό απόσταση δεν τηρείται πλέον. Άλλαξε και η κυβέρνηση τον Σεπτέμβρη και ήταν μέρος των αναρυθμισεων της. Παρόλα αυτά έχουμε ανοδική πορεία στα κρούσματα, παρά το υψηλό ποσοστό εμβολιασμενων, όμως πολύ λίγους διασωληνωμενους. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , vicky86 είπε:

η αληθεια ειναι οτι σπανια θα παμε σε κλειστο χωρο

πολυ προσφατα πηγαμε για φαγητο κ κατσαμε μεσα,προτιμω να μην τρωω με το μπουφαν,κ ειχε πολυ κοσμο εξω.μεσα ηταν δυο χωροι,ο ενας γεματος,στον δευτερο ειμασταν αρχικα μονοι.μετα αλλο ενα τραπεζι πιο περα.ζητησαν να δουν των ενηλικων(εδειξα κ των παιδιων,νοσησης κ τεστ),κ απλα ειδαν οτι κτ εχουμε.ουτε να δουν ονομα,ουτε αν πραγματι ειμαστε εμεις

 

Κι εμεις μονο δυο φορες εχουμε παει σε κλειστο, οπου ρωτησαν απλως αν εχουμε χωρις να ζητησουν να το δουν, αλλα πολλες φορες εχω μπει για να παρω καφε ή σουβλακι στο χερι και δεν με εχουν ρωτησει καν αν εχω. Απλα μπηκα, παρηγγειλα, πληρωσα, παρελαβα χωρις καμια κουβεντα επι του θεματος ενω υπηρχαν χαρτια οτι εισερχονται μονο εμβολιασμενοι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , vicky86 είπε:

ξερεις ποιο ειναι το θεμα;οτι πολλες φορες δ το καταλαβαινεις ποσο χαλια εισαι.η νομιζεις θα ανακαμψεις.η μπορει να επιδεινωθει μεσα σε μιση ωρα

δ διαφωνω τελειως μαζι σου

κ τουλ χαιρομαι που υπαρχει ωραια συζητηση ακομη κ αν δ συμφωνουμε ολοι με ολους

κ εγω το εχω ακουσει

δ το δεχονται ολοι αλλα θεωρω οτι αν καποιος νοσησε δ ειναι κακο να ελεγξει αντισωματα κ να μιλησει με γιατρο

το προβλημα ειναι οτι πολυ ηλικιωμενοι δ εχουν κανει καν την πρωτη

Κ εμένα μου αρέσει όταν συζητάμε ωραία χωρίς να "σκοτωνομαστε" μεταξύ μας. Αυτό θα πει δημοκρατία. Να σέβεσαι τον συνομιλητή σου κ να εκφράζεις την γνώμη χωρίς να μαλώνεις!

 

Συμφωνώ σε αυτά που λες, ένα οξυμετρο στο σπίτι όλων μας θα ήταν πολύ χρήσιμο. Σκέφτομαι ότι πρέπει να πάρω κάποια στιγμή!

 

Για τους ηλικιωμένους συμφωνώ, θα έπρεπε όλοι να εμβολιάζονται απ' τη στιγμή που ίσως ένα 15% διασωληνωνεται ή και καταλήγει

πρίν από 19 λεπτά , Chrysoum είπε:

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, εάν γίνεται εδώ αυτό που περιγράφεις, εάν δηλαδή έρχεται μονάδα στο σπίτι. Ξέρω ότι υπάρχουν μονάδες νοσοκομων που επισκεπτονται άτομα που το έχουν ανάγκη στα σπίτια τους σε καθημερινή βάση (ηλικιωμένοι, ανθρώποι με χρόνια νοσήματα), αλλά δεν έχω ακούσει να συμβαίνει κάτι τέτοιο τώρα με τον covid. 

Σ εμάς έχει εμβολιαστεί το 80% περίπου του πληθυσμού (εμβολιαζονται και όσοι είναι άνω των 12 ετών πλέον) και πλέον έχουν αρθεί όλα τα μετρα. Όλα όμως, ούτε καν το 1 μετρό απόσταση δεν τηρείται πλέον. Άλλαξε και η κυβέρνηση τον Σεπτέμβρη και ήταν μέρος των αναρυθμισεων της. Παρόλα αυτά έχουμε ανοδική πορεία στα κρούσματα, παρά το υψηλό ποσοστό εμβολιασμενων. 

Το θέμα είναι τουλάχιστον ακόμα κ να ανεβαίνουν τα κρούσματα να μην διασωληνωνονται. Είναι κ χειμώνας κ λογικό να αυξάνονται τα κρούσματα δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , mama16 είπε:

Κ εμένα μου αρέσει όταν συζητάμε ωραία χωρίς να "σκοτωνομαστε" μεταξύ μας. Αυτό θα πει δημοκρατία. Να σέβεσαι τον συνομιλητή σου κ να εκφράζεις την γνώμη χωρίς να μαλώνεις!

 

Συμφωνώ σε αυτά που λες, ένα οξυμετρο στο σπίτι όλων μας θα ήταν πολύ χρήσιμο. Σκέφτομαι ότι πρέπει να πάρω κάποια στιγμή!

 

Για τους ηλικιωμένους συμφωνώ, θα έπρεπε όλοι να εμβολιάζονται απ' τη στιγμή που ίσως ένα 15% διασωληνωνεται ή και καταλήγει

 

Έχω συνάδελφο ανεμβολίαστο, ο οποίος είναι γενικά φοβητσιάρης με τις ενέσεις, τα φάρμακα, τις αρρώστιες κλπ. Για κάποιον λόγο θεωρεί ότι στα 45 του πρέπει να φοβάται περισσότερο το εμβόλιο παρά την ασθένεια.

 

Τουλάχιστον δεν είναι από αυτούς που δεν άφησαν ούτε τους ηλικιωμένους γονείς τους να εμβολιαστούν.

 

Είναι η κατηγορία ανθρώπου που χρειάζεται πραγματική και υπεύθυνη ενημέρωση και όχι κατασταλτικά μέτρα. Θέλω να πιστεύω ότι οι περισσότεροι ανεμβολίαστοι είναι τέτοιοι άνθρωποι και όχι φανατισμένοι αρνητές ή αντιδραστικοί, γιατί για τους τελευταίους δεν υπάρχει σωτηρία και πολλοί από αυτούς θα χαθούν ενώ θα μπορούσαν να σωθούν.

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολα τα βλεπω τα πραγματα παιδια

εχω αρχισει να πιστευω οτι θα κλεισουν τα σχολεια κλπ που δ πληττουν την κυβερνηση:sad:

εγω ακουσα χθες οτι απο οσους διασωληνωθουν,το ποσοστο θανατου ειναι 70%(πιθανον ανεμβολιαστους),κ επαθα σοκ

deena δ ειμαι πολυ αισιοδοξη

σε μια δημοσκοπηση το 55% αν θυμαμαι καλα των ανεμβολιαστων ελεγε οτι τπτ δ μπορει να τους πεισει

θεωρω οτι κ 3τεστ θα μπορουσαν να κανουν στο σχολειο.κ ουτε θα με πειραζε να κανουν οι εμβολιασμενοι,αρκει να παρεχονται

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vicky86 said:

πολυ δυσκολα τα βλεπω τα πραγματα παιδια

εχω αρχισει να πιστευω οτι θα κλεισουν τα σχολεια κλπ που δ πληττουν την κυβερνηση:sad:

εγω ακουσα χθες οτι απο οσους διασωληνωθουν,το ποσοστο θανατου ειναι 70%(πιθανον ανεμβολιαστους),κ επαθα σοκ

deena δ ειμαι πολυ αισιοδοξη

σε μια δημοσκοπηση το 55% αν θυμαμαι καλα των ανεμβολιαστων ελεγε οτι τπτ δ μπορει να τους πεισει

θεωρω οτι κ 3τεστ θα μπορουσαν να κανουν στο σχολειο.κ ουτε θα με πειραζε να κανουν οι εμβολιασμενοι,αρκει να παρεχονται

Δεν πιστεύω πως δεν πλήττεται η κυβέρνηση από το κλείσιμο των σχολείων, μάλιστα είναι η μεγαλύτερη πληγή αυτή πιστεύω.

Κορίτσια δεν ξέρω αν το ζήσατε εσείς με τα παιδιά σας εγώ όμως είδα πως ο εγκλεισμός έκανε μεγάλο κακό στο παιδί μου, και δεν θα ήθελα ποτέ να το ξαναζήσει αυτό, από τον Μάιο προσπαθούσαμε να βρούμε ξανά τις ισορροπίες μας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , vicky86 είπε:

πολυ δυσκολα τα βλεπω τα πραγματα παιδια

εχω αρχισει να πιστευω οτι θα κλεισουν τα σχολεια κλπ που δ πληττουν την κυβερνηση:sad:

εγω ακουσα χθες οτι απο οσους διασωληνωθουν,το ποσοστο θανατου ειναι 70%(πιθανον ανεμβολιαστους),κ επαθα σοκ

deena δ ειμαι πολυ αισιοδοξη

σε μια δημοσκοπηση το 55% αν θυμαμαι καλα των ανεμβολιαστων ελεγε οτι τπτ δ μπορει να τους πεισει

θεωρω οτι κ 3τεστ θα μπορουσαν να κανουν στο σχολειο.κ ουτε θα με πειραζε να κανουν οι εμβολιασμενοι,αρκει να παρεχονται

Τους πλήττουν κ τα σχολεία.πρεπει να αποζημιώνουν γονείς.ποιος θα τα κρατάει?

Link to comment
Share on other sites

εννοειται δ θελω να κλεισουν,κ ειδα κ εγω διαφορα

εχουν επηρεαστει παρα πολυ τα παιδια

μαγιοπουλας ναι,ενα ποσοστο του πληθυσμου θα πρεπει να εχει αδεια ειδικου σκοπου κλπ

αλλα ισως βλεπουν μικροτερο πολιτικο κοστος σε σχεση με αλλους κλαδους

πχ τα εμπορικα καταστηματα,η εστιαση(εκει υπαρχει κ το οικονομικο,δ μπορει να δινει αναστολες),εκκλησια

γενικα ενω λενε δ θελουν να κλεισουν τα σχολεια,βλεπω οτι τα κλεινουν αρκετα "γρηγορα".η μπαλα παιρνει μαζι κ δραστηριοτητες κ εκει παιζει κ το οικονομικο κ δ ξερω τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

39 minutes ago, mama16 said:

 

 

Συμφωνώ σε αυτά που λες, ένα οξυμετρο στο σπίτι όλων μας θα ήταν πολύ χρήσιμο. Σκέφτομαι ότι πρέπει να πάρω κάποια στιγμή!

Να πάρεις είναι πολύ σημαντικό, απλά τσέκαρε να είναι και για παιδιά ώστε να μπορεί να πιάνει κανονικά το δαχτυλάκι τους. Εγώ πήρα όταν αρρώστησε το παιδί μου και με βοήθησε πάρα πολύ , έβλεπα τουλάχιστον το οξυγόνο του και έκρινα την κατάσταση.

15 minutes ago, vicky86 said:

εννοειται δ θελω να κλεισουν,κ ειδα κ εγω διαφορα

εχουν επηρεαστει παρα πολυ τα παιδια

μαγιοπουλας ναι,ενα ποσοστο του πληθυσμου θα πρεπει να εχει αδεια ειδικου σκοπου κλπ

αλλα ισως βλεπουν μικροτερο πολιτικο κοστος σε σχεση με αλλους κλαδους

πχ τα εμπορικα καταστηματα,η εστιαση(εκει υπαρχει κ το οικονομικο,δ μπορει να δινει αναστολες),εκκλησια

γενικα ενω λενε δ θελουν να κλεισουν τα σχολεια,βλεπω οτι τα κλεινουν αρκετα "γρηγορα".η μπαλα παιρνει μαζι κ δραστηριοτητες κ εκει παιζει κ το οικονομικο κ δ ξερω τι θα γινει

η αλήθεια είναι πως ότι και αν κλείσουν το πολιτικό κόστος θα είναι τεράστιο!

Σκέψου τον καταστηματάρχη που εμβολιάστηκε για να μπορεί να δουλέψει, την επένδυση που έκανε πέρυσι για σόμπες ώστε να κάθεται κόσμος σε εξωτερικό χώρο και του έμειναν αμανάτι, τα παιδιά που θα βγάλουν άλλη μία σχολική χρονιά πίσω από την οθόνη, τις αθλητικές δραστηριότητες που θα κλείσουν!Γενικά εφιάλτης μου φαίνεται να παραλύσουμε πάλι για άλλη μία χρονιά!!!

Έχω αρχίσει να πιστεύω πως οι μόνοι που θα έχουν αμείωτη δουλειά θα είναι ψυχολόγοι-ψυχίατροι-διαιτολόγοι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kotsifikos είπε:

Να πάρεις είναι πολύ σημαντικό, απλά τσέκαρε να είναι και για παιδιά ώστε να μπορεί να πιάνει κανονικά το δαχτυλάκι τους. Εγώ πήρα όταν αρρώστησε το παιδί μου και με βοήθησε πάρα πολύ , έβλεπα τουλάχιστον το οξυγόνο του και έκρινα την κατάσταση.

Υπάρχει 2 σε 1? Και για παιδιά κ για ενήλικες? Γιατί κοιτούσα τις προάλλες αλλά αν πάρω 2 διαφορετικά θα κοστίζουν κ περισσότερο. Σε τι τιμή το βρήκες αν επιτρέπεται? Εγώ σκεφτόμουν για μένα να έπαιρνα ένα ρολόι υγείας που δείχνει κ θερμίδες και πίεση κ παλμούς κ οξυγόνο αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , vicky86 είπε:

εννοειται δ θελω να κλεισουν,κ ειδα κ εγω διαφορα

εχουν επηρεαστει παρα πολυ τα παιδια

μαγιοπουλας ναι,ενα ποσοστο του πληθυσμου θα πρεπει να εχει αδεια ειδικου σκοπου κλπ

αλλα ισως βλεπουν μικροτερο πολιτικο κοστος σε σχεση με αλλους κλαδους

πχ τα εμπορικα καταστηματα,η εστιαση(εκει υπαρχει κ το οικονομικο,δ μπορει να δινει αναστολες),εκκλησια

γενικα ενω λενε δ θελουν να κλεισουν τα σχολεια,βλεπω οτι τα κλεινουν αρκετα "γρηγορα".η μπαλα παιρνει μαζι κ δραστηριοτητες κ εκει παιζει κ το οικονομικο κ δ ξερω τι θα γινει

Άλλο καπέλο αυτό με την εκκλησια

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mama16 said:

Υπάρχει 2 σε 1? Και για παιδιά κ για ενήλικες? Γιατί κοιτούσα τις προάλλες αλλά αν πάρω 2 διαφορετικά θα κοστίζουν κ περισσότερο. Σε τι τιμή το βρήκες αν επιτρέπεται? Εγώ σκεφτόμουν για μένα να έπαιρνα ένα ρολόι υγείας που δείχνει κ θερμίδες και πίεση κ παλμούς κ οξυγόνο αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστα

Νομίζω πως αυτό που πήραμε εμείς κάνει και για παιδιά, (όχι μωρά), πχ ο γιος μου είναι 6 έχει ανάπτυξη 8 οπότε τον έπιανε, δεν θυμάμαι την μάρκα, θα το δω όταν πάω σπίτι και θα σου στείλω αύριο , αν θυμάμαι καλά το είχαμε πάρει 25-30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kotsifikos said:

Νομίζω πως αυτό που πήραμε εμείς κάνει και για παιδιά, (όχι μωρά), πχ ο γιος μου είναι 6 έχει ανάπτυξη 8 οπότε τον έπιανε, δεν θυμάμαι την μάρκα, θα το δω όταν πάω σπίτι και θα σου στείλω αύριο , αν θυμάμαι καλά το είχαμε πάρει 25-30 ευρώ.

Άσχετο, τί ύψος έχει? Για να συγκρίνω με τον ανιψιό μου που θα γίνει 6 το Φλεβάρη και μου φαίνεται πολύ ανεπτυγμένος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 minutes ago, Yovanna said:

Άσχετο, τί ύψος έχει? Για να συγκρίνω με τον ανιψιό μου που θα γίνει 6 το Φλεβάρη και μου φαίνεται πολύ ανεπτυγμένος.

Τον Σεπτέμβριο ήταν 1,32

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Yovanna said:

Πόσο?? Και είναι ακριβώς 6? Ο ανιψιός μου 1,22 και μου φαίνεται πολύ ψηλός!

Πριν δύο μήνες έκλεισε τα 6, είναι γενικά πολύ ανεπτυγμένο παιδί, από μωρό ήταν!Βλέπεις φωτογραφίες από τις τάξεις που είναι και έχει πλάκα γιατί ξεχωρίζει πάντα! χαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , kotsifikos είπε:

Πριν δύο μήνες έκλεισε τα 6, είναι γενικά πολύ ανεπτυγμένο παιδί, από μωρό ήταν!Βλέπεις φωτογραφίες από τις τάξεις που είναι και έχει πλάκα γιατί ξεχωρίζει πάντα! χαχαχαχα!

παρα πολυ ψηλος!!:shock:

η κορη μου για κοριτσι ειναι αρκετα.περυσι στα 6 ηταν περιπου 1,20-1,25.ο μεγαλος μου ανηψιος πρεπει να ηταν 1,30

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vicky86 said:

παρα πολυ ψηλος!!:shock:

η κορη μου για κοριτσι ειναι αρκετα.περυσι στα 6 ηταν περιπου 1,20-1,25.ο μεγαλος μου ανηψιος πρεπει να ηταν 1,30

Είναι όντως, έχει πάρει από τον άντρα μου που όλοι στην οικογένεια του είναι 1,90+

12 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Συκωτομάφιν και εσείς; :lol: 

χαχαχαχαχαχααχαχαχ γέλασα πολύ με αυτό!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Νομίζω πως αυτό που πήραμε εμείς κάνει και για παιδιά, (όχι μωρά), πχ ο γιος μου είναι 6 έχει ανάπτυξη 8 οπότε τον έπιανε, δεν θυμάμαι την μάρκα, θα το δω όταν πάω σπίτι και θα σου στείλω αύριο , αν θυμάμαι καλά το είχαμε πάρει 25-30 ευρώ.

Α μάλιστα, εμένα δυστυχώς είναι 5 η μεγάλη κ έχει ανάπτυξη 3,5 με 4 κ ο γιος μου είναι 2,5. Μάλλον θα πρέπει να πάρω 2..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , vicky86 είπε:

παρα πολυ ψηλος!!:shock:

η κορη μου για κοριτσι ειναι αρκετα.περυσι στα 6 ηταν περιπου 1,20-1,25.ο μεγαλος μου ανηψιος πρεπει να ηταν 1,30

Πόσο η κόρη;;; Πόσο πήρε ρε συ ανάμεσα στα 4 και στα 6; Θυμάσαι; Εμένα κοντεύει 4 και είναι 109! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mama16 said:

Α μάλιστα, εμένα δυστυχώς είναι 5 η μεγάλη κ έχει ανάπτυξη 3,5 με 4 κ ο γιος μου είναι 2,5. Μάλλον θα πρέπει να πάρω 2..

λογικά ναι!! γράφουν στις οδηγίες, πριν το πάρεις δες .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...