Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

 

1 ώρα πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Υπό συνθήκες πανδημίας και παγκόσμια ς οικονομικής καταστροφής, δεν ξέρω γιατί ο υποχρεωτικός εμβολιασμός είναι αντδημοκρατικος. Πιο αντιδημοκρατικό ακούγεται να κάνει ο καθένας μας το γιατρό από το ίντερνετ και να αποφασίζει έμμεσα ων αν θα πεθάνει ή χρεοκοπήσει ο διπλανός του.

Ανάγνωση περισσότερων...  

Μια χαρά δημοκρατικο είναι.ειναι θεμα επιβίωσης.

1 ώρα πρίν, Έσπερος είπε:

Βασικά δεν διαφωνώ αλλά νομίζω ότι δεν είναι η δημοφιλέστερη άποψη αυτή. Καταλαβαίνω ποσο περίπλοκο είναι το θέμα κ ποσο ανησυχεί ο καθενας. Όμως το να καθίσταται έμμεσα υποχρεωτικό για να εχεις «προνόμια» όπως δουλειά ή ταξίδι, μου φαίνεται χειρότερο, υποκριτικοτερο κ εν τελει καθολου δημοκρατικό. 

Είναι σαν να φοβόμαστε ως κοινωνία να δούμε ώριμα το τι σημαίνει ελευθερια, ευθύνη, κοινωνικό όφελος κλπ. κ γι αυτό να το παρακάμπτουμε με πλάγιους τρόπου. 

Ανάγνωση περισσότερων...  

Αυτο θα το συζητούσαμε αν υπήρχε κοινωνική ευθύνη.Δεν υπάρχει όμως.Βλεπεις τι γινεται.

 

γι αυτό ακριβώς πρέπει να το συζητήσουμε. αν φοβόμαστε την ιδέα της υποχρέωσης σς μια δημοκρατική κοινωνία κάπου έχουμε μπερδέψει τι σημαίνει ελευθερια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 4 λεπτά , Έσπερος είπε:

γι αυτό ακριβώς πρέπει να το συζητήσουμε. αν φοβόμαστε την ιδέα της υποχρέωσης σς μια δημοκρατική κοινωνία κάπου έχουμε μπερδέψει τι σημαίνει ελευθερια. 

Έσπερος η συζήτηση αθτηβτωρα που τίθεται θέμα ζωης κ θανάτου δεν βγάζει κάπου.

Σε βλέπω μετα το εμβολιο λιγο πιο ανετη:grin:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Έσπερος η συζήτηση αθτηβτωρα που τίθεται θέμα ζωης κ θανάτου δεν βγάζει κάπου.

Σε βλέπω μετα το εμβολιο λιγο πιο ανετη:grin:

Na tes k oi protes parenergeies 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Έσπερος η συζήτηση αθτηβτωρα που τίθεται θέμα ζωης κ θανάτου δεν βγάζει κάπου.

Σε βλέπω μετα το εμβολιο λιγο πιο ανετη:grin:

Μάλλον δεν κατάλαβες. δεν εννοώ να το συζητήσουμε για να δούμε αν ειναο σωστό. εννοώ ότι μας φοβίζει γ ιδέα της υποχρέωσης κ γι αυτό αντι να την εφαρμόσουμε, πάμε πλαγίως με έμμεση υποχρέωση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Έσπερος είπε:

Μάλλον δεν κατάλαβες. δεν εννοώ να το συζητήσουμε για να δούμε αν ειναο σωστό. εννοώ ότι μας φοβίζει γ ιδέα της υποχρέωσης κ γι αυτό αντι να την εφαρμόσουμε, πάμε πλαγίως με έμμεση υποχρέωση.

Α τοτε συμφωνώ.

πρίν από 10 λεπτά , ninaki80 είπε:

Na tes k oi protes parenergeies 

Αυτο ειχα σκεφτεί κι εγω.οτι εχει παρενέργεια της  Pfizer.

 

Deena εσύ που είσαι?ανησυχώ.πρεπει να δίνουμε το παρόν μετα τον εμβολιασμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , love kids είπε:

Εγώ πάλι θεωρώ αντιδημοκρατικό τον υποχρεωτικό εμβολιασμό με εμβόλια των οποίων οι παρενέργειες, δράση κλπ. δεν έχουν μελετηθεί αρκετά. Επίσης πιστεύω πως όσοι θέλουν να εμβολιαστούν θα πρέπει να έχουν το δικαίωμα επιλογής. Και ας μη στήσουμε στον τοίχο όσους θέλουν να κάνουν εμβόλιο σε ένα δυο μήνες που βρίσκουν ραντεβού για το εμβόλιο που θέλουν. Ξέρω πως με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα καταστεί υποχρεωτικό αλλά το να μας υποχρεώσουν να εμβολιαστούμε είναι τραγικό. Εκτός κι αν κάποιοι το αποφασίζουμε και διατάζουμε το χρησιμοποιούν στην προσωπική, οικογενειακή, επαγγελματική τους ζωή, το οποίο είναι εξίσου τραγικό.  

Κι εγω αν ήταν μόνο για ένα δίμηνο θα περίμενα για να μην κάνω το astra.

Link to comment
Share on other sites

 Είπαν επίσης... 

[Για τους εμβολιασμούς των παιδιών ανέφερε ότι θα πραγματοποιηθούν εφόσον εγκριθούν σε ευρωπαϊκό επίπεδο ενώ άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να είναι εμβολιασμένα τον Σεπτέμβριο κατά την έναρξη του σχολικού έτους.] 

Ήδη η Pfizer έχει ξεκινήσει τις δοκιμές από 6 μηνών και επάνω. 

 

Τα συμπτώματα του ΑΖ ξεκίνησαν με ανησυχία στο οχταωρο (ξύπνησα στις 2 το πρωί νιωθωντας περίεργα) και ένα δωδεκαωρο από τον εμβολιασμό την άκουσα κανονικά. Πολύ κόπωση, πονοκέφαλος ανυπόφορος, μόνο χιλιαρι ντεπον έκανε δουλίτσα, πόνος στις αρθρώσεις και γενικά ήμουν σα να με είχαν δείρει. Πόνο στο χέρι επίσης. Πήγα δουλειά, τρομάρα μου, αλλά δεν άντεξα, έφυγα νωρίτερα. Δεν έπρεπε να πάω εξαρχής. Το βράδυ είχα ρίγος και έπεσα ξερή για ύπνο. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα από πονοκέφαλο, δε χρειάστηκα αντιπυρετικο, το χέρι πονάει ακόμα (μόνο όταν το σηκώσω ή το ακουμπήσω) αλλά δουλεία δε πήγα. Αδιαθετησα κιόλας κι ήρθε κι έδεσε. 

 

Με όσους έχω μιλήσει που έχουν περάσει covid , μου λένε κάνω αύριο όχι ένα, δύο και τρία εμβόλια για να μη ξαναβρεθώ σε αυτή τη θέση. Και δε μιλάμε καν για ανθρώπους που χρειάστηκαν νοσηλεία. Αν είναι έτσι όπως ένιωσα τις παρενέργειες, τους καταλαβαίνω απόλυτα! Βλεπωντας τι γίνεται έξω από κόσμο, φοβάμαι ότι πάλι έκρηξη θα έχουμε. Πλέον ακούω για κρούσματα σε φίλους και γνωστούς καθημερινά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vtgian είπε:

 Είπαν επίσης... 

[Για τους εμβολιασμούς των παιδιών ανέφερε ότι θα πραγματοποιηθούν εφόσον εγκριθούν σε ευρωπαϊκό επίπεδο ενώ άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να είναι εμβολιασμένα τον Σεπτέμβριο κατά την έναρξη του σχολικού έτους.] 

Ήδη η Pfizer έχει ξεκινήσει τις δοκιμές από 6 μηνών και επάνω. 

 

Τα συμπτώματα του ΑΖ ξεκίνησαν με ανησυχία στο οχταωρο (ξύπνησα στις 2 το πρωί νιωθωντας περίεργα) και ένα δωδεκαωρο από τον εμβολιασμό την άκουσα κανονικά. Πολύ κόπωση, πονοκέφαλος ανυπόφορος, μόνο χιλιαρι ντεπον έκανε δουλίτσα, πόνος στις αρθρώσεις και γενικά ήμουν σα να με είχαν δείρει. Πόνο στο χέρι επίσης. Πήγα δουλειά, τρομάρα μου, αλλά δεν άντεξα, έφυγα νωρίτερα. Δεν έπρεπε να πάω εξαρχής. Το βράδυ είχα ρίγος και έπεσα ξερή για ύπνο. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα από πονοκέφαλο, δε χρειάστηκα αντιπυρετικο, το χέρι πονάει ακόμα (μόνο όταν το σηκώσω ή το ακουμπήσω) αλλά δουλεία δε πήγα. Αδιαθετησα κιόλας κι ήρθε κι έδεσε. 

 

Με όσους έχω μιλήσει που έχουν περάσει covid , μου λένε κάνω αύριο όχι ένα, δύο και τρία εμβόλια για να μη ξαναβρεθώ σε αυτή τη θέση. Και δε μιλάμε καν για ανθρώπους που χρειάστηκαν νοσηλεία. Αν είναι έτσι όπως ένιωσα τις παρενέργειες, τους καταλαβαίνω απόλυτα! Βλεπωντας τι γίνεται έξω από κόσμο, φοβάμαι ότι πάλι έκρηξη θα έχουμε. Πλέον ακούω για κρούσματα σε φίλους και γνωστούς καθημερινά. 

Ελπίζω να είσαι καλά τώρα! Δε νομίζω πάντως πως ο κόσμος φοβάται αυτού του είδους τα αποτελέσματα του εμβολίου, τα άμεσα δηλ. που μπορεί να έχεις μετά από οποιοδήποτε εμβόλιο. Αυτό είναι το λιγότερο κι άλλοι δεν καταλαβαίνουν και τίποτα, καμιά ενόχληση. 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο μέσος άνθρωπος πιστεύει στο ξεμάτιασμα, στις παρενέργειες από τις κεραίες 5G και σε διάφορα άλλα αντίστοιχα. Οπότε, επειδή με την διαθεσιμότητα του διαδικτύου νομίζουμε όλοι ότι γίναμε γιατροί, οι ιατρικές μας αποφάσεις είναι επιπέδου χαρτορίκτρας :( 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Το θέμα είναι ότι ο μέσος άνθρωπος πιστεύει στο ξεμάτιασμα, στις παρενέργειες από τις κεραίες 5G και σε διάφορα άλλα αντίστοιχα. Οπότε, επειδή με την διαθεσιμότητα του διαδικτύου νομίζουμε όλοι ότι γίναμε γιατροί, οι ιατρικές μας αποφάσεις είναι επιπέδου χαρτορίκτρας :( 

Δεν ξέρω αν η πλειοψηφία του πληθυσμού είναι έτσι όπως περιγράφεις. Ο περίγυρός μου είναι και άτομα με υψηλή μόρφωση και με λιγότερα τυπικά προσόντα. Από αυτούς άλλοι με χαρά εμβολιάστηκαν με ό,τι βρέθηκε, άλλοι περιμένουν αυτό που θέλουν, άλλοι θα εμβολιαστούν αλλά με ανησυχία κι άλλοι δε θέλουν αν δεν υποχρεωθούν ή δεν περάσει κάποιο διάστημα. Ότι υπάρχουν κι αυτοί που λες είναι σίγουρο. Εγώ πιο πολύ φοβάμαι τους αρνητές του ιού (ακόμη υπάρχουν και τέτοιοι) κι όχι του εμβολίου που προσέχουν και τηρούν μέτρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Το θέμα είναι ότι ο μέσος άνθρωπος πιστεύει στο ξεμάτιασμα, στις παρενέργειες από τις κεραίες 5G και σε διάφορα άλλα αντίστοιχα. Οπότε, επειδή με την διαθεσιμότητα του διαδικτύου νομίζουμε όλοι ότι γίναμε γιατροί, οι ιατρικές μας αποφάσεις είναι επιπέδου χαρτορίκτρας :( 

Δεν είναι θέμα μέσου ανθρώπου. Θα το αναφερω με κάθε αφορμή, ο Κάρλο Μ. Τσιπόλα, καθηγητής οικονομικής ιστορίας στο Πανεπιστήμιο του Μπέρκλεϋ, είχε δημοσιευσει ενα εξαιρετικό δοκίμιο με τίτλο "THE BASIC LAWS OF HUMAN STUPIDITY" harmful.cat-v.org/people/basic-laws-of-human-stupidity/

Διάβασε το και θα το επιβεβαιώσεις και μόνη σου.

 

Εγώ πάντως δε φοβαμαι τον ψεκασμενο περισσοτερο από τον οποιοδηποτε ανθρωπο . Οσους ξερω που κόλλησαν, ούτε αρνητες ηταν, ούτε ξεκασμενοι, ισα ισα ηταν ανθρωποι που σε γενικες γραμμες προσεχαν και καποια στιγμη (λόγω κούρασης; λόγω αφέλειας; λόγω ψευδαίσθησης ασφάλειας;) έριξαν τις ασπίδες τους.

 

πρίν από 33 λεπτά , love kids είπε:

Ελπίζω να είσαι καλά τώρα! Δε νομίζω πάντως πως ο κόσμος φοβάται αυτού του είδους τα αποτελέσματα του εμβολίου, τα άμεσα δηλ. που μπορεί να έχεις μετά από οποιοδήποτε εμβόλιο. Αυτό είναι το λιγότερο κι άλλοι δεν καταλαβαίνουν και τίποτα, καμιά ενόχληση. 

Σήμερα πολύ καλύτερα. Ναι, συμφωνώ, δεν είναι οι στιγμιαίες παρενέργειες που φοβάσαι. Χθες όλη μέρα ψαχνόμουν μην εμφανίσω μελανιές, αν αναπνέω κανονικά, κλπ. Και γενικά τις επόμενες ημέρες πρέπει να είμαι σε επαγρύπνηση.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Αυτό που έλεγα χτες.. δλδ ο άντρας μου το ελεγε. Δεν το πιστεύω όμως ότι μπορούν. Ο τουρίστας δλδ θα πηγαίνει όπου θέλει κ ο Έλληνας όχι; αυτό σκοτώνει τον εσωτερικό τουρισμό επίσης κ γενικα αυτή την εξίσωση του τεστ με το εμβόλιο δεν την καταλαβαίνω. 
 

Επισης δεν μ αρέσει αυτός ο έμμεσος εξαναγκασμός σε εμβολιασμό. Γιατί ουσιαστικά είναι αντιδημοκρατικός με επίφαση ελευθερίας αφού σου δίνει την εναλλακτική του τεστ. Πραγματικά θα θεωρούσα δημοκρατικότερο γθα αρχή τον υποχρεωτικό εμβολιασμό σε συγκεκριμένα επαγγέλματα. Αυτό δείχνει ότι κανεις κάτι για την κοινωνική προστασία. Το άλλο με τα πιστοποιητικά κ τα τεστ, είναι σαν παροχή προνομίων. Θες διακοπές αλλά είσαι εικοσαρης κ δεν δικαιούσαι εμβόλιο; πλήρωσε τεστ. ε δεν είναι κ πολύ δίκαιο. 

μα υποτιθεται κ οι τουριστες ερχονται με τεστ,η εμβολιο η νοσηση

μεχρι τελη ιουνιου διαβασα θα μπορουν να κανουν ολοι οι ενηλικες εμβολιο

μεχρι τελη μαη θα μπορουν ολα τα εμβολια οι 30-45

μα επειδη δ μπορουν να υποχρεωσουν καποιον γι αυτο δινουν τα προνομια

λενε ανοιγμα παιδοτοποι κ γυμναστηρια στις 20:confused:

οποτε ισως απο 17ανοιξουν παιδικοι κ δραστηριοτητες

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , elemaxi είπε:

Έχει καταλάβει κανένας από σας κορίτσια γιατί δεν ανοίγουν οι παιδικοί σταθμοί την Δευτέρα;;;;

Είμαι έτοιμη να σκάσω πραγματικά :x

Πώς να μη σκάσεις; Πού θα αφήσουν τα παιδιά οι εργαζόμενοι γονείς; Στους παππούδες, αν υπάρχουν, που έτσι κι αλλιώς πρέπει να προστατεύονται; Κι η άδεια ειδικού σκοπού δε δίνεται πάντα εύκολα, ειδικά αν εργάζεσαι σε μια μικρή επιχείρηση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elemaxi είπε:

Έχει καταλάβει κανένας από σας κορίτσια γιατί δεν ανοίγουν οι παιδικοί σταθμοί την Δευτέρα;;;;

Είμαι έτοιμη να σκάσω πραγματικά :x

Υποτίθεται γιατί στα μικρά δεν υπάρχουν προστατευτικα μέτρα και το προσωπικό δεν είχε μέχρι πρόσφατα δυνατότητα εμβολιασμού. 

Κάτι λένε για τις 24 νομίζω, να έχουν προλάβει να εμβολιαστούν έστω με μια δόση οι βρεφονηπιοκομοι. 

πρίν από 8 λεπτά , love kids είπε:

Πώς να μη σκάσεις; Πού θα αφήσουν τα παιδιά οι εργαζόμενοι γονείς; Στους παππούδες, αν υπάρχουν, που έτσι κι αλλιώς πρέπει να προστατεύονται; Κι η άδεια ειδικού σκοπού δε δίνεται πάντα εύκολα, ειδικά αν εργάζεσαι σε μια μικρή επιχείρηση. 

Ναι, αλλά η λογική λέει ότι οι παππούδες μέχρι τώρα θα έπρεπε να έχουν εμβολιαστεί πληρως για να προστατευτουν. Είχαν προτεραιότητα άλλωστε ως ευάλωτοι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , love kids είπε:

Πώς να μη σκάσεις; Πού θα αφήσουν τα παιδιά οι εργαζόμενοι γονείς; Στους παππούδες, αν υπάρχουν, που έτσι κι αλλιώς πρέπει να προστατεύονται; Κι η άδεια ειδικού σκοπού δε δίνεται πάντα εύκολα, ειδικά αν εργάζεσαι σε μια μικρή επιχείρηση. 

 

Και ενώ αντιλαμβάνομαι ότι το άνοιγμα γίνεται σταδιακά και συμφωνώ με αυτό, με ενοχλεί που όχι μόνο έχει δοθεί προτεραιότητα σε χώρους τύπου Mall, παίζουν και με την ανασφάλεια των γονέων. Επιτρέπεται να αφήνεις τόσους γονείς στον αέρα, να μην γνωρίζουν τι τους ξημερώνει, τι να κάνουν με τις εργασίες τους...;;;; :evil:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , vtgian είπε:

Υποτίθεται γιατί στα μικρά δεν υπάρχουν προστατευτικα μέτρα και το προσωπικό δεν είχε μέχρι πρόσφατα δυνατότητα εμβολιασμού. 

Κάτι λένε για τις 24 νομίζω, να έχουν προλάβει να εμβολιαστούν έστω με μια δόση οι βρεφονηπιοκομοι. 

Ναι, αλλά η λογική λέει ότι οι παππούδες μέχρι τώρα θα έπρεπε να έχουν εμβολιαστεί πληρως για να προστατευτουν. Είχαν προτεραιότητα άλλωστε ως ευάλωτοι. 

Εμβολιάστηκαν όμως; Πάντως γείτονές μας ηλικιωμένοι που εμβολιάστηκαν από τους πρώτους νόσησαν πριν λίγες μέρες. Και οι δύο έμαθα είναι στο νοσοκομείο, λεπτομέρειες δυστυχώς δεν ξέρω. Ελπίζω να το ξεπεράσουν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , vtgian είπε:

Υποτίθεται γιατί στα μικρά δεν υπάρχουν προστατευτικα μέτρα και το προσωπικό δεν είχε μέχρι πρόσφατα δυνατότητα εμβολιασμού. 

Κάτι λένε για τις 24 νομίζω, να έχουν προλάβει να εμβολιαστούν έστω με μια δόση οι βρεφονηπιοκομοι. 

 

Τα μέτρα που είχαμε τον Ιανουάριο γιατί να μην τηρούνται και τώρα, δεν το καταλαβαίνω. Τα παιδάκια τα είχαν διασπάσει σε μικρές ομαδούλες για να μην παίζουν όλοι μαζί, τα παράθυρα χειμωνιάτικα ανοιχτά μόνιμα, το προσωπικό μόνιμα με μάσκα, συνεχής απολύμανση του χώρου, θερμομέτρηση κάθε μέρα, αντισηπτικό κάθε τρεις και λίγο στα παιδιά. Δηλαδή τώρα που ευνοούν και οι καιρικές συνθήκες και θα μπορούσαν πολλές δραστηριότητες να γίνονται σε εξωτερικό χώρο είναι πιο επικίνδυνα τα πράγματα; Δεν ξέρω, το μεγάλο μου παιδί ξεκινάει σχολείο από την Δευτέρα, και το μικρό θα συνεχίσει να κοιτάει τα ντουβάρια του σπιτιού.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elemaxi είπε:

 

Και ενώ αντιλαμβάνομαι ότι το άνοιγμα γίνεται σταδιακά και συμφωνώ με αυτό, με ενοχλεί που όχι μόνο έχει δοθεί προτεραιότητα σε χώρους τύπου Mall, παίζουν και με την ανασφάλεια των γονέων. Επιτρέπεται να αφήνεις τόσους γονείς στον αέρα, να μην γνωρίζουν τι τους ξημερώνει, τι να κάνουν με τις εργασίες τους...;;;; :evil:

Κι άσε την εργαζόμενη στο mall ή όπου αλλού να ψάχνει πού να αφήσει το παιδί της. Κλασικά...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι αστείο το ότι ανοίγει τουρισμός, εστίαση δραστηριότητες και οι παιδικοί θα είναι κλειστοί!!!!

Εγώ σήμερα μίλησα με το κολυμβητήριο και είπαν πιθανή ημερομηνία ανεπίσημα και όχι επιβεβαιωμένα είναι η 17/5/2021, το περιμένω πως και πως για να είμαι ειλικρινής, θέλω να γυρίσει ο γιος μου στην ρουτίνα του, στην καθημερινότητα του.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, elemaxi said:

Έχει καταλάβει κανένας από σας κορίτσια γιατί δεν ανοίγουν οι παιδικοί σταθμοί την Δευτέρα;;;;

Είμαι έτοιμη να σκάσω πραγματικά :x

Συμπάσχω.. Έκανα υπομονή όταν όλα ήταν κλειστά, αυτό όμως τώρα είναι κοροιδία. Οι γιαγιάδες μας έχουν  κουραστεί πια και το παιδί ζητάει να πάει σχολείο. Όλο το Πάσχα του έλεγα ότι Δευτέρα θα επιστρέψει!  Πήγε στράφι όλη η πρώτη του χρονιά στο σχολείο. Πόσο λογικό είναι να λειτουργούν τα εστιατόρια και οι καφετέριες αλλά όχι οι παιδικοί? Και μάλιστα έλεγαν ότι τόσο μικρά παιδιά δεν κολλάνε! Προσωπικά περνάω φάση που έχω κουραστεί απίστευτα να αποφασίζουν άλλοι για μένα, να μου επιβάλλουν, να μου απαγορεύουν. Ο οργανισμός μου δεν το σηκώνει άλλο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , love kids είπε:

Εμβολιάστηκαν όμως; Πάντως γείτονές μας ηλικιωμένοι που εμβολιάστηκαν από τους πρώτους νόσησαν πριν λίγες μέρες. Και οι δύο έμαθα είναι στο νοσοκομείο, λεπτομέρειες δυστυχώς δεν ξέρω. Ελπίζω να το ξεπεράσουν. 

 

Δεν ξέρω τι ισχύει να σου είμαι ειλικρινης. Από ότι έχουν ανακοινώσει μέχρι τώρα, όσοι είναι σε ΜΕΘ είναι συντριπτικά ανεμβολιαστοι και κάποιοι λίγοι μερικώς. Αλλά είναι γνωστό ότι αν εμβολιαστείς δε σημαίνει ότι δε θα κολλήσεις και αν κολλήσεις, όλα τα εμβόλια (πλην az) έχουν ένα μικρό ποσοστό που τελικά μπορεί και να πεθάνεις. Παίζεις με τη φλόγα που λέει και το άσμα :D

 

Ναι, γενικώς είναι γελοίο αυτό που συμβαίνει με τους παιδικούς. Ακομα περισσότερο είναι γελοίο να περιμένει μια χώρα τα ναυτάκια τα ζουμπουρλουδικα για να λειτουργήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...