Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Σ εμάς τις τελευταίες μέρες έχω δει σε 1-2 καταστήματα μια κίνηση κόσμου που καθόταν έξω με καφέδες στο χέρι με πρόσχημα ότι κάνουν εργασίες για να ετοιμαστούν. Σημειωτέον, επιχειρήσεις όχι ντόπιων, Αθηναίων που λειτουργούν μόνο στη σαιζόν. Εδώ γενικα δεν αφήνουν στην ησυχία του κάποιον που κάνει κάτι πολύ προκλητικό, κάνουν καταγγελία οι ανταγωνιστές γιατί δεν είναι απεριόριστο το κοινό κ δεν θέλουν αθέμιτο ανταγωνισμό. Μεθαυριο θα πάμε για φαγητό, αλλά νωρίς. Στα καφέ που έχω δει, οι αποστάσεις των τραπεζιών φαίνονται οκ αν κ δεν νομίζω ότι με το μέτρο θα τις έβρισκε κανεις προβλεπόμενες. Δεν ξέρω τι θα γίνει με τις επιχειρήσεις στα σοκάκια που είναι αδύνατο να τηρηθεί μέτρο, πέρσι εκεί ήταν οι εστίες ιού στο νησί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμείς πήγαμε για καφέ και δε δυσκολευτήκαμε να βρούμε τραπέζι όπως περίμενα. Οι αποστάσεις των τραπεζιών ήταν ok αλλά όντως στο δρόμο βλέπω πολλούς να μη φορούν μάσκα, εννοώ όταν υπάρχει συνωστισμός. Αν είμαι μόνη, ούτε εγώ φοράω. Στην επιστροφή στο σπίτι το μεσημέρι είχε κίνηση απίστευτη καθώς φαίνεται πήγαιναν προς παραλίες ή για φαγητό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vtgian είπε:

 

Στο σχόλιο της Έσπερος απαντούσα βρε 

 

Σχετικά με τη δουλειά, αντικειμενικά όμως το σωστό θα ήταν και να τους αναφέρει και να μη πάνε πουθενά. Μετά μην απορούμε πως γίνεται η διασπορά... 


Σχετικά με το βγήκαμε... Το μακρύτερο μέρος που έχουμε πάει αυτές τις ημέρες είναι η παιδική χαρά δίπλα στο σπίτι μας. Όπου βρέθηκα τυχαία με φίλο που είχα να δω πάνω από 10 χρόνια και πλέον έχει παιδάκι. Αυτό τα λέει όλα νομίζω σε σχέση με το ποσό κυκλοφορεί ο κόσμος :)

Α...δεν τα διαβασα ολα.

Εμεις πηγαμε σημερα στις 16.00 στο Ζάππειο.

Ήμασταν μόνοι στους τσολιαδες.πολυ ήσυχα.

Ειχαν τους τσολιαδες με τη μύτη έξω κ στο γυρισμό τους είχαν βγάλει τις νασκες κ τους σκοπιζαν τον ιδρώτα.Τους μιλούσαν κ συννενοουνταν χωρις να μιλάνε φυσικα.Ενδιαφερουσα εμπειρία.Ο στρατιώτης ομως που τους προσεχε κολλούσε στο προσωπο τους χωρίς μάσκα.

Μετά καναμε βολτα στον κηπο κ πηγαμε στην παιδική χαρά της Αιγλης.Αρκετα ήσυχα ήταν.

Το Σάββατο πηγαμε στην παιδική χαρά της οδού Μακεδονίας στη Φιλοθεη(υπερκατασκευη κ με σεκιουριτι).

Την Παρασκευή το μεσημέρι πηγαμε στην παιδική χαρά κάστρο στην πλατεία Καραισκακη στην ανω Γλυφαδα .

Πηγαίνουμε σε μη ώρες αιχμής και έτσι έχουμε κάνει ένα ωραίο τουρ σε παιδικες.

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Βγήκατε καθόλου σήμερα, όσες είστε Αττική; Πήγα να αγοράσω παγωτό και γινόταν της κακομοίρας που πέρασα από πλατεία με μαγαζιά. Τραπεζάκια στοιβαγμένα κολλητά, πολύ περισσότερα από όσα χωράει κανονικά η πλατεία, οι καρέκλες κυριολεκτικά η μία πάνω στην άλλη και εννοείται και από όσους έκαναν βόλτα ανάμεσα ή περίμεναν να πάρουν καφέ για έξω, μάσκα σχεδόν κανείς, ούτε αποστάσεις. Σαν ξαφνικά να βρεθήκαμε ξέρω γω στον δεκαπενταύγουστο του 2019. 

Εμείς έχουμε εικόνα από παραθαλάσσια ταβέρνα στην Ανάβυσσο, όπου δεν υπήρχε συνωστισμός, τηρούνταν αποστάσεις και το προσωπικό τυπικό στο έπακρο, συνοικιακές ταβέρνες και καφέ στα νότια προάστια χύμα όλοι, σαν να μην πέρασε μια μέρα Θεέ μου... :(.

Νομίζω ότι αφενός παίζει ρόλο και το σημείο (επιχείρηση πιο βιτρίνα ας πούμε που στοχεύει σε x τύπο καταναλωτή, τυπικό σημείο ελέγχων ίσως) κι αφετέρου η γραμμή της εκάστοτε διεύθυνσης, που νομίζω είναι πιο σημαντικός παράγοντας και υπερκαλύπτει τον πρώτο, διότι και πέρυσι τέτοιο καιρό, είδαμε ωραίες εικόνες από μαγαζιά "λουξ".

Τι να πω... δεν υπάρχει σωτηρία.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα είδαμε τους γονείς μου λόγω γιορτής (οι μόνοι που βλέπουμε από τον Νοέμβριο) και στο δρόμο στο ρεύμα προς θάλασσα (ανατολική Αττική) διαπιστώσαμε ότι πήγαιναν σημειωτον. Ο χαμός! Εμείς ευτυχως ήμασταν στο άλλο ρεύμα. Είναι αυτή η ελληνική λογική ότι βόλτα σημαίνει να καθίσεις σε μαγαζί :-D Το διαδημοτικό 6 έχει ανοίξει εδώ και καιρό, μόνο σήμερα γινόταν χαμός, που άνοιξαν τα μαγαζιά! Με φίλους που μιλήσαμε, μια οικογένεια πήγαν για καφέ πρωί πρωί για να μην έχει κόσμο, άλλοι θα πήγαιναν κέντρο το απόγευμα κι άλλοι πήγαν για ποτό το βράδυ. Εμεις φοβόμαστε ομολογουμένως, θα το αποφύγουμε τον πρώτο καιρό που γίνεται αυτός ο χαμός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , samsympan είπε:

Εμείς έχουμε εικόνα από παραθαλάσσια ταβέρνα στο Λαγονήσι όπου δεν υπήρχε συνωστισμός, τηρούνταν αποστάσεις και το προσωπικό τυπικό στο έπακρο, συνοικιακές ταβέρνες και καφέ στα νότια προάστια χύμα όλοι, σαν να μην πέρασε μια μέρα Θεέ μου... :(.

Νομίζω ότι αφενός παίζει ρόλο και το σημείο (επιχείρηση πιο βιτρίνα ας πούμε που στοχεύει σε x τύπο καταναλωτή, τυπικό σημείο ελέγχων ίσως) κι αφετέρου η γραμμή της εκάστοτε διεύθυνσης, που νομίζω είναι πιο σημαντικός παράγοντας και υπερκαλύπτει τον πρώτο, διότι και πέρυσι το καλοκαίρι είδαμε ωραίες εικόνες από μαγαζιά "λουξ".

Τι να πω... δεν υπάρχει σωτηρία.

Πέρσι το καλοκαίρι στην Πάρο, μια μεγάλη συρροή που συγκαλύφθηκε ήταν σε ένα από τα πολύ προβεβλημένα κ ακριβά μαγαζιά της Νάουσας. Κλασική περίπτωση που όλοι ξέρουν αλλά κανεις δεν μιλά.

 

Σ εμάς εγω έχω δει ότι τα εστιατόρια-ταβέρνες είναι πολύ σχολαστικά στα μέτρα, ενώ τα καφέ όχι πάντα. Για τα μπαρ δεν το συζητώ. Βέβαια τα μερη για φαγητό εδώ γενικα έχουν χώρο για απλα έξω γιατί ποντάρουν κ σ αυτό, δηλαδή τη θέα κ το ωραίο περιβάλλον, ενώ τα καφέ μπορεί να έχουν κ την κλασική νοοτροπία ότι δεν χρειάζεται ούτε θέα ούτε άνεση, δυνατή μουσική, στρίμωγμα κ οποίος αντέξει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , samsympan είπε:

Εμείς έχουμε εικόνα από παραθαλάσσια ταβέρνα στο Λαγονήσι όπου δεν υπήρχε συνωστισμός, τηρούνταν αποστάσεις και το προσωπικό τυπικό στο έπακρο, συνοικιακές ταβέρνες και καφέ στα νότια προάστια χύμα όλοι, σαν να μην πέρασε μια μέρα Θεέ μου... :(.

Νομίζω ότι αφενός παίζει ρόλο και το σημείο (επιχείρηση πιο βιτρίνα ας πούμε που στοχεύει σε x τύπο καταναλωτή, τυπικό σημείο ελέγχων ίσως) κι αφετέρου η γραμμή της εκάστοτε διεύθυνσης, που νομίζω είναι πιο σημαντικός παράγοντας και υπερκαλύπτει τον πρώτο, διότι και πέρυσι τέτοιο καιρό, είδαμε ωραίες εικόνες από μαγαζιά "λουξ".

Τι να πω... δεν υπάρχει σωτηρία.

Ποια στο Λαγονήσι?

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα, η Δανία σταματά και το Johnson [... The Danish Health Authority has concluded that the benefits of using the COVID-19 vaccine from Johnson & Johnson do not outweigh the risk of causing the possible adverse effect, VITT, in those who receive the vaccine. Therefore, the Danish Health Authority will continue the Danish mass vaccination programme against COVID-19 without the COVID-19 vaccine from Johnson & Johnson.]. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vtgian είπε:

Σε άλλα νέα, η Δανία σταματά και το Johnson [... The Danish Health Authority has concluded that the benefits of using the COVID-19 vaccine from Johnson & Johnson do not outweigh the risk of causing the possible adverse effect, VITT, in those who receive the vaccine. Therefore, the Danish Health Authority will continue the Danish mass vaccination programme against COVID-19 without the COVID-19 vaccine from Johnson & Johnson.]. 

Δεν έδωσε αλλα στοιχεία?Πως γίνεται ρε παιδια να το σταματα με 7 μονο περιστατικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , vtgian είπε:

Σε άλλα νέα, η Δανία σταματά και το Johnson [... The Danish Health Authority has concluded that the benefits of using the COVID-19 vaccine from Johnson & Johnson do not outweigh the risk of causing the possible adverse effect, VITT, in those who receive the vaccine. Therefore, the Danish Health Authority will continue the Danish mass vaccination programme against COVID-19 without the COVID-19 vaccine from Johnson & Johnson.]. 

 

Το είδα κι εγώ σήμερα, το έχει παγώσει και η Αμερική και δεν ξέρω αν το ξεπάγωσε, και είμαι μέσα στην τρελή χαρά που πάω σε μια βδομάδα :( 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

 

Το είδα κι εγώ σήμερα, το έχει παγώσει και η Αμερική και δεν ξέρω αν το ξεπάγωσε, και είμαι μέσα στην τρελή χαρά που πάω σε μια βδομάδα :( 

Δεν ξερω πια τι παίζεται.ειναι πολυ λιγα τα περιστατικά.Τοσο ανεύθυνοι να είναι οι δικοί μας?Δεν ξερω.κατι δεν μου πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν ξερω πια τι παίζεται.ειναι πολυ λιγα τα περιστατικά.Τοσο ανεύθυνοι να είναι οι δικοί μας?Δεν ξερω.κατι δεν μου πάει καλά.

Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει αλλά το να είναι οι δικοί μας τόσο ανεύθυνοι δεν το βρίσκω απίθανο. :-o

Link to comment
Share on other sites

Όντως και μη χειρότερα που είχες πει παραπάνω @ΑΡΓΚ (νομίζω).

Σίγουρα παίζονται και πολλά σε επίπεδο συμφωνιών, πόλεμου εταιρειών, συμφερόντων, ιατρικο-βιομηχανικής κατασκοπείας, εξωγήινης κατασκοπείας (που διάβαζα σε έγκυρο site), Elon Musk συμφωνιών με αντίστοιχο ξένο Πιερρακάκη (δορυφορικά εξωγήινα σήματα), αποικιών στον Άρη, κλπ κλπ.

(Κάνουμε και λίγο χιούμορ ε).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν ξερω πια τι παίζεται.ειναι πολυ λιγα τα περιστατικά.Τοσο ανεύθυνοι να είναι οι δικοί μας?Δεν ξερω.κατι δεν μου πάει καλά.

 

πρίν από 5 λεπτά , love kids είπε:

Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει αλλά το να είναι οι δικοί μας τόσο ανεύθυνοι δεν το βρίσκω απίθανο. :-o

Νομίζω ότι η κατάσταση στην οποία είμαστε καθιστά πολυτέλεια την επιλογή εμβολιων. Εννοώ στην Ελλάδα. Δεν το λέω ως δική μου άποψη, έτσι θεωρώ ότι σκέφτονται κ φοβάμαι πως έτσι είναι στην πραγματικότητα. Οι επιλογές έχουν στερέψει. Λοκνταουν αυτή τη στιγμή, κανονικό λοκνταουν, δεν θα το τηρούσε κανεις, νοσηλεύονται κ πεθαίνουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να έχουν εμβολιαστεί, βασιζόμαστε στον τουρισμό, τα σχολεία ήταν μήνες κλειστά, αν σε παρακολουθεί γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο για οποιαδήποτε πάθηση, είναι αδύνατο να τον βρεις, θα είναι σε πτέρυγα covid, δεν νομίζω ότι μπορούν να κάνουν κάτι άλλο... το θέμα είναι σε ποιον θα πέσει ο κλήρος..

Τώρα είδα ποσοστά εμβολιασμού άνω των 80 στον τοίχο γιατρού στο φβ άρα λογικά έγκυρη πηγή. Δανία 98%, Ελλάδα 63%.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Έσπερος είπε:

 

Νομίζω ότι η κατάσταση στην οποία είμαστε καθιστά πολυτέλεια την επιλογή εμβολιων. Εννοώ στην Ελλάδα. Δεν το λέω ως δική μου άποψη, έτσι θεωρώ ότι σκέφτονται κ φοβάμαι πως έτσι είναι στην πραγματικότητα. Οι επιλογές έχουν στερέψει. Λοκνταουν αυτή τη στιγμή, κανονικό λοκνταουν, δεν θα το τηρούσε κανεις, νοσηλεύονται κ πεθαίνουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να έχουν εμβολιαστεί, βασιζόμαστε στον τουρισμό, τα σχολεία ήταν μήνες κλειστά, αν σε παρακολουθεί γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο για οποιαδήποτε πάθηση, είναι αδύνατο να τον βρεις, θα είναι σε πτέρυγα covid, δεν νομίζω ότι μπορούν να κάνουν κάτι άλλο... το θέμα είναι σε ποιον θα πέσει ο κλήρος..

Είναι πασιφανές ότι δεν υπάρχει σχέδιο ούτε και υπήρχε ως τώρα δηλαδή. Οπότε το μη χείρον βέλτιστον αυτή τη στιγμή. Κάτι τέτοιο σκέφτονται θεωρώ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , love kids είπε:

Είναι πασιφανές ότι δεν υπάρχει σχέδιο ούτε και υπήρχε ως τώρα δηλαδή. Οπότε το μη χείρον βέλτιστον αυτή τη στιγμή. Κάτι τέτοιο σκέφτονται θεωρώ.

Ε ναι, κάπως έτσι το σκέφτονται. 

Μα δεν υπάρχει κ άλλη επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Έσπερος είπε:

 

Νομίζω ότι η κατάσταση στην οποία είμαστε καθιστά πολυτέλεια την επιλογή εμβολιων. Εννοώ στην Ελλάδα. Δεν το λέω ως δική μου άποψη, έτσι θεωρώ ότι σκέφτονται κ φοβάμαι πως έτσι είναι στην πραγματικότητα. Οι επιλογές έχουν στερέψει. Λοκνταουν αυτή τη στιγμή, κανονικό λοκνταουν, δεν θα το τηρούσε κανεις, νοσηλεύονται κ πεθαίνουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να έχουν εμβολιαστεί, βασιζόμαστε στον τουρισμό, τα σχολεία ήταν μήνες κλειστά, αν σε παρακολουθεί γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο για οποιαδήποτε πάθηση, είναι αδύνατο να τον βρεις, θα είναι σε πτέρυγα covid, δεν νομίζω ότι μπορούν να κάνουν κάτι άλλο... το θέμα είναι σε ποιον θα πέσει ο κλήρος..

Τώρα είδα ποσοστά εμβολιασμού άνω των 80 στον τοίχο γιατρού στο φβ άρα λογικά έγκυρη πηγή. Δανία 98%, Ελλάδα 63%.... 

Λοιπόν αυτό με τους Έλληνες ηλικιωμένους ταιριάζει με τις γενικότερες πεποιθήσεις τους νομιζω που σε βγάζουν εκτός εαυτού.

 

Από την αλλη διάβαζα οτι στο Βερολίνο αρνείται να εμβολιαστεί πάνω από 40%του γενικού πληθυσμού.

πρίν από 6 λεπτά , love kids είπε:

Είναι πασιφανές ότι δεν υπάρχει σχέδιο ούτε και υπήρχε ως τώρα δηλαδή. Οπότε το μη χείρον βέλτιστον αυτή τη στιγμή. Κάτι τέτοιο σκέφτονται θεωρώ.

Παρόλα αυτά έχουμε επιταχυνει κ το συστημα λειτουργεί σε σ εση με άλλες χωρες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Λοιπόν αυτό με τους Έλληνες ηλικιωμένους ταιριάζει με τις γενικότερες πεποιθήσεις τους νομιζω που σε βγάζουν εκτός εαυτού.

 

Από την αλλη διάβαζα οτι στο Βερολίνο αρνείται να εμβολιαστεί πάνω από 40%του γενικού πληθυσμού.

Συγγενής φίλης είναι 94 ετών και δε θέλει ούτε η ίδια ούτε και τα παιδιά της να κάνει το εμβόλιο με το σκεπτικό ότι από ό,τι και να αρρωστήσει τώρα η κατάληξη θα είναι λίγο πολύ η ίδια. Άλλο βέβαια 80 άλλο 94. Απλά το αναφέρω για να δείξω πώς μπορεί να σκέφτεται μια μερίδα του πληθυσμού. 

πρίν από 8 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Λοιπόν αυτό με τους Έλληνες ηλικιωμένους ταιριάζει με τις γενικότερες πεποιθήσεις τους νομιζω που σε βγάζουν εκτός εαυτού.

 

Από την αλλη διάβαζα οτι στο Βερολίνο αρνείται να εμβολιαστεί πάνω από 40%του γενικού πληθυσμού.

Παρόλα αυτά έχουμε επιταχυνει κ το συστημα λειτουργεί σε σ εση με άλλες χωρες

Όντως προχωράει η διαδικασία αρκετά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Από την αλλη διάβαζα οτι στο Βερολίνο αρνείται να εμβολιαστεί πάνω από 40%του γενικού πληθυσμού.

στη Γερμανία ετοιμάζονται γθα χαλάρωση μέτρων σε πλήρως εμβολιασμένους. Ίσως για κίνητρο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , love kids είπε:

Συγγενής φίλης είναι 94 ετών και δε θέλει ούτε η ίδια ούτε και τα παιδιά της να κάνει το εμβόλιο με το σκεπτικό ότι από ό,τι και να αρρωστήσει τώρα η κατάληξη θα είναι λίγο πολύ η ίδια. Άλλο βέβαια 80 άλλο 94. Απλά το αναφέρω για να δείξω πώς μπορεί να σκέφτεται μια μερίδα του πληθυσμού. 

Όντως προχωράει η διαδικασία αρκετά γρήγορα.

Δεν θα είναι απαραίτητα η ίδια κατάληξη με κατι αλλο.Με αυτο παντως θα είναι πολύ επωδυνο.Τι φοβούνται ήθελα να ξερα.

Φαντάζομαι ότι ουτε κ τα παιδια εμβολιαζονται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν θα είναι απαραίτητα η ίδια κατάληξη με κατι αλλο.Με αυτο παντως θα είναι πολύ επωδυνο.Τι φοβούνται ήθελα να ξερα.

Φαντάζομαι ότι ουτε κ τα παιδια εμβολιαζονται?

Ούτε τα παιδιά εμβολιάζονται ακόμη. Καλά, κι εγώ το καθυστερώ, δεν το λέω για να τους κατηγορήσω. Απλά για να δείξω πώς μπορεί να σκέφτονται το ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον 3-4 γνωστοί των γονιών μου στα 70+ έχουν δηλώσει ότι δεν τους αφήνουν τα παιδιά τους να εμβολιαστούν. Το καλύτερο βέβαια μας το είπε χθες ένας φίλος μας. Οι καρκινοπαθείς 75αρηδες γονείς του αρνούνται τον εμβολιασμό φοβούμενοι τις παρενέργειες. Ο φίλος μας λοιπόν μαζί με τη γυναικα του, 35αρηδες, έκλεισαν άρον άρον ζένεκα μόλις άνοιξε η πλατφόρμα για να μην τους κολλήσουν. Προσωπικά δέχομαι την όποια θέση απέναντι στο εμβόλιο άλλα η άρνηση ηλικιωμένων με βαρβάτα θέματα υγείας με ξεπερνάει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , love kids είπε:

Ούτε τα παιδιά εμβολιάζονται ακόμη. Καλά, κι εγώ το καθυστερώ, δεν το λέω για να τους κατηγορήσω. Απλά για να δείξω πώς μπορεί να σκέφτονται το ανέφερα.

Δεν ξερω τι λογικη υπαρχει για κάποιον που είναι 94

Εντωμεταξυ δεν εχω δει καμια αναφορά σε παιδικούς.Τους βαζουν με τα νηπιαγωγεία?

Τι θα γινει τελικα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας said:

Λοιπόν αυτό με τους Έλληνες ηλικιωμένους ταιριάζει με τις γενικότερες πεποιθήσεις τους νομιζω που σε βγάζουν εκτός εαυτού.

 

Από την αλλη διάβαζα οτι στο Βερολίνο αρνείται να εμβολιαστεί πάνω από 40%του γενικού πληθυσμού.

Παρόλα αυτά έχουμε επιταχυνει κ το συστημα λειτουργεί σε σ εση με άλλες χωρες

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Πρώτον πιστεύω ότι οι Έλληνες ηλικιωμένοι θα εμβολιαζονταν με Pfizer αλλά φοβούνται το az. Δεύτερον είμαστε από τους τελευταίους μαζί με τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία και την Κύπρο σε εμβολιασμούς στην Ευρώπη. @Έσπερος η Ελλάδα έχει εμβολιασει με τουλάχιστον μια δόση το 20% η Δανία το 23%. Μπορεί και να είναι όλοι ηλικιωμένοι στη Δανία τι να πω. Πηγή για τα στοιχεία του είχε ο γιατρός στο fb?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...