Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Δεν το βλέπω να πηγαίνουμε τελικά.. Ο μικρός εδώ και 2-3 εβδομάδες έχει κόψει τον μεσημεριανό ύπνο και κοιμάται στις 9 το βράδυ, ενώ πριν κοιμόταν περασμένες 10. Είπαμε να κοιμηθεί σήμερα μια ώρα για να πάμε, και δεν δέχεται με τίποτα. Το θέμα είναι ότι θα έχει πάρα πολλή γκρίνια το βράδυ γιατί θα νυστάζει, και δεν έχω καμία διάθεση να την υποστώ. Κλαίει που του λέω ότι δεν θα πάμε (και το εννοώ) και ότι δεν θα κρατήσει τη λαμπάδα του, αλλά δεν πάει να κοιμηθεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Αυτο πρακτικά δεν γίνεται.γιατι θα υπάρχουν αυτοί που ετσι κι αλλιώς δεν θα φορανε.

Πως θα ελέγχονται αυτοι που όντως θα εχουν εμβολιαστει?Πως θα το κάνουν οι αμαθείς,ανόητοι κ θρασυτατοι που φορουν τη μάσκα βραχιολι κ την πλένουν μια φορα το μηνα?

Μιλάμε για εξωτερικό χώρο που ούτως ή άλλως κ σε πολλές χώρες δεν ήταν υποχρεωτικό. Και δεν είναι και ιδιαίτερα αναγκαίο πε΄ρα από συνωστισμένες περιοχές σε μεγαλουπόλεις. Αλλιώσ, είναι δεδομένο ότι οι παρέες έχουν έναν καφέ στο χέρι κ με πρόσχημα αυτό μεταξύ τους δεν φοράνε. Δηλαδή ταλαιπωρούμαστε κάποια κορόιδα που πηγαίνουμε στην παραλία με τη μάσκα μόνο για το πρόστιμο. Είναι ένα κίνητρο για να φανεί ότι ο εμβολιασμός θα αλλάξει σιγά σιγά τις ζωές μας και δεν δημιουργεί ιδιαίτεορ κίνδυνο. Μπορούν να κάνουν ελέγχους πού κ πού κ να δείχνεις το πιστοποιητικό σου. Σιγά το πράγμα. Εδώ κρατάνε τα sms άνευ λόγου, εκεί θα κολλήσουν; 

 

4 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

 

Κοίτα, δεν είμαι ιδιαίτερα της Εκκλησίας, αλλά λογικό το βρίσκω. Σε λίγες μέρες θα ανοίξουν τα πάντα. Δεν θα ήταν τρελό να απαγορευτεί η προσέλευση στις εκκλησίες ενώ από Δευτέρα θα μπορεί ο κόσμος να πάει στις ταβέρνες και τα μπαρ; 

 

Εννοείται πως ο παπάς της ενορίας μας, κλασικό παράδειγμα εγωκεντρικού ποιμένα με ψευδαισθήσεις μεγαλείου, έλεγε χθες στο κήρυγμά του για την Εκκλησία που βάλλεται και τις κακές δυνάμεις που σταυρώνουν τον Χριστό κάθε μέρα. Πέρσι το Πάσχα που είχε απαγορευτεί η προσέλευση, είχε ανοίξει τέρμα τα μεγάφωνα και διαβεβαίωνε τον κόσμο ότι αυτοί που είναι τώρα στα πράγματα (Τσιόδρας) να μην ανησυχούμε και δεν θα είναι για πάντα δυνατοί για να μας καταπιέζουν, γιατί ρόδα είναι και γυρίζει κλπ. 

Εντωμεταξύ στο χωριό που μεγάλωσα ο παπάς ήταν στο ίδιο στυλ, εδώ που μένω δέκα χρόνια πάλι τέτοιος είναι, και μετά αναρωτιέται η μαμά μου γιατί δεν έχω καλή σχέση με τη θρησκεία. :)

Μα γι αυτό λέω ότι η Εκκλησία αν έπαιρνε σαφή επίσημη θέση υ πέρ των μέτφων κ υπέρ του ε μβολιασμού με μια εγκύκλιο που να διαβάζεται κάθε Κυριακή, θα είχε σώσει ζωές. Εχουν τεράστια, δύναμη, ασκούν τεράστια επιρροή, ανεπισήμως έχουν κάνει τα πάντα για να σαμποτάρουν τα μέτρα και επισήμως τα υποδέχονται χλιαρά και εκβιάζουν για να πετύχουν περισσότερα προνόμια. Απροσανατόλισαν τον κόσμο που τους είχε ανάγκη σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή. 

 

1 ώρα πρίν, samsympan είπε:

Εγώ πάλι όταν έμαθα την απαγόρευση για τα μεγάφωνα σκέφτηκα ότι καλά, τόσον καιρό δεν επιτρεπόταν να μπούμε σε ναό (και σωστά), υπάρχει ο περιορισμός ατόμων στην προσέλευση (και σωστά), δηλάδή και αθόρυβα-αόρατα να γίνονται οι λειτουργίες, οι δοξολογίες του Πάσχα;! Σαν να μην συμβαίνουν; Σαν να μην γιορτάζεται η μεγαλύτερη γιορτή της Χριστιανοσύνης. Σαν να μην υπάρχουμε κι εμείς που θέλουμε να ακούσουμε από απόσταση, από το προαύλιο του ναού, από το πεζοδρόμιο, από το μπαλκόνι. Αντί να ακούγονται οι ύμνοι στους δρόμους και να μπορεί να ακούσει ο περαστικός, αυτός που εργάζεται/μένει κοντά στον ναό, τέλοσπάντων να νιώσουμε λίγο τι συμβαίνει! Κι αυτό στα σιωπηλά;! Λες και όσοι προσέχουν και είναι σωστοί, αν ακούσουν από τα μεγάφωνα τους ψαλτάδες θα τρέξουν να στριμωχτούν και θα ισοπεδώσουν ότι πίστευαν έως τώρα. Τον σεβασμό στον εαυτό και τον συνάνθρωπο.

Οι πορωμένοι-ακραίοι-μέλη συγκεκριμένων κύκλων, το κακό που ήταν να κάνουν το έχουν κάνει... και με το παραπάνω. Δεν περιμένουν τα μεγάφωνα για να μολύνουν τους γύρω τους με παραληρηματικές ιδέες και διχόνοια. Έχω την ελπίδα όμως πως οι μέρες της ισχύς τους είναι μετρημένες, μπαίνουν στο περιθώριο σταδιακά και κάποια στιγμή θα λογοδοτήσουν.

Εμείς πάλι βιώνουμε το αντίθετο. Και είμαστε ευγνώμονες για αυτό. Και κατανοώ απόλυτα αυτό που λες. Είναι το λιγότερο εξοργιστικές αυτές οι εικόνες.

Αν έχουμε επιχείρημα ότι στα μαγαζιά δεν παίζει μουσική για να μην μιλάει ο κόσμος πιο δυνατά και εκτοξεύει σταγονίδια (που είναι άκυρο γιατί στους εξωτερικούς χώρους ούτως ή άλλως δεν επιτρέπεται δυνατή ένταση), καλό είναι αυτά να τα εφαρμόζουμε για όλα. Γύρω από τους ναούς γίνεται χαμός από κόσμο, ενώ μέχρι χτες μια οικογένεια που έμενε σε άβολο σημείο, δεν μπορούσε να βάλει το παιδί της στο αυτοκίνητο να το πάει κάπου να παίξει, εκτός αν έστελνε ψεύτικα sms. Εντάξει μην μας το παίζουν και θιγμένοι οι πιστοί, όλοι έχουμε ανάγκες και δικαιώματα που έχουμε παραμερίσει αυτόν τον καιρό, για πολύ πιο ασφαλείς δραστηριότητες.

 

ΕΜείς δεν είχαμε πάρει είδηση ότι θα εορταστεί φέτος το Πάσχα και είπαμε στη νονά να μην φέρει λαμπάδα. Βέβαια έχουμε μια σχιζοφρενική σχέση με τη θρησκεία. Εγώ δεν πιστεύω αλλά έχω συνηθίσει να πηγαίνω στις μεγάλες γιορτές και το Πάσχα κάπως μου λείπει. Ο άντρας μου πιστεύει, ή τέλος πάντωςν έτσι λέει, αλλά δεν εκκλησιαζόταν ποτέ. Τελείως αλλοπρόσαλλοι είμαστε σ αυτό το θέμα. Και φυσικά με πειράζει όταν λέω ότι περιμέναμε να μεγαλώσει λίγο το παιδί για να πηγαίνουμε στην περιφορά κ την Ανάσταση κ μόλις μεγάλωσε απαγορεύτηκαν, και μου λέει αφού δεν πιστεύεις, γιατί λες ότι δεν κατάλαβες Πάσχα; 

Link to comment
Share on other sites

Αχ, την τύχη μου :( το σύστημα μου έκλεισε μοντέρνα και άμεσα, αλλά σε κέντρο υγείας, ενώ λόγω αλλεργιών πρέπει να πάω σε νοσοκομείο. Και νοσοκομεία στη Αττική μέσα στο Μάιο δίνουν μόνο Τζόνσον. Οπότε θα κάνω Τζόνσον σε δέκα μέρες. Τα καλά νέα είναι ότι με μια δόση καθάρισα! Τα καλά ότι έχει 1 στο εκατομμύριο για θρόμβωση, αλλά οκ υποθέτω πιο πιθανο είναι να με χτυπήσει αμάξι πηγαίνοντας στο νοσοκομείο.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Αχ, την τύχη μου :( το σύστημα μου έκλεισε μοντέρνα και άμεσα, αλλά σε κέντρο υγείας, ενώ λόγω αλλεργιών πρέπει να πάω σε νοσοκομείο. Και νοσοκομεία στη Αττική μέσα στο Μάιο δίνουν μόνο Τζόνσον. Οπότε θα κάνω Τζόνσον σε δέκα μέρες. Τα καλά νέα είναι ότι με μια δόση καθάρισα! Τα καλά ότι έχει 1 στο εκατομμύριο για θρόμβωση, αλλά οκ υποθέτω πιο πιθανο είναι να με χτυπήσει αμάξι πηγαίνοντας στο νοσοκομείο.

 

Λοιπόν.μπηκα για να σου γράψω κ ειδα την δημοσίευση σου.Η θεία του άντρα μου που το έκανε στο Σωτηρία μου ειπε οτι ο γιατρος της ειχε βάλει κωδικό.

πρίν από 6 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Αχ, την τύχη μου :( το σύστημα μου έκλεισε μοντέρνα και άμεσα, αλλά σε κέντρο υγείας, ενώ λόγω αλλεργιών πρέπει να πάω σε νοσοκομείο. Και νοσοκομεία στη Αττική μέσα στο Μάιο δίνουν μόνο Τζόνσον. Οπότε θα κάνω Τζόνσον σε δέκα μέρες. Τα καλά νέα είναι ότι με μια δόση καθάρισα! Τα καλά ότι έχει 1 στο εκατομμύριο για θρόμβωση, αλλά οκ υποθέτω πιο πιθανο είναι να με χτυπήσει αμάξι πηγαίνοντας στο νοσοκομείο.

 

Η να σου πέσει πιανο στο κεφάλι.

Το Τζόνσον με ποιο κριτήριο στο έδωσαν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Λοιπόν.μπηκα για να σου γράψω κ ειδα την δημοσίευση σου.Η θεία του άντρα μου που το έκανε στο Σωτηρία μου ειπε οτι ο γιατρος της ειχε βάλει κωδικό.

Η να σου πέσει πιανο στο κεφάλι.

Το Τζόνσον με ποιο κριτήριο στο έδωσαν?

Ήταν το μόνο διαθέσιμο ραντεβού σε νοσοκομείο. Δύο νοσοκομεία κάνουν Άστρα, δύο  Τζόνσον, και τα υπόλοιπα έχουν ραντεβού μετά τα μέσα Ιουνίου. Άρα αναγκαστικά Τζόνσον, να τελειώνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Ήταν το μόνο διαθέσιμο ραντεβού σε νοσοκομείο. Δύο νοσοκομεία κάνουν Άστρα, δύο  Τζόνσον, και τα υπόλοιπα έχουν ραντεβού μετά τα μέσα Ιουνίου. Άρα αναγκαστικά Τζόνσον, να τελειώνω.

 

Ποια νοσοκομεία κάνουν Άστρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Αχ, την τύχη μου :( το σύστημα μου έκλεισε μοντέρνα και άμεσα, αλλά σε κέντρο υγείας, ενώ λόγω αλλεργιών πρέπει να πάω σε νοσοκομείο. Και νοσοκομεία στη Αττική μέσα στο Μάιο δίνουν μόνο Τζόνσον. Οπότε θα κάνω Τζόνσον σε δέκα μέρες. Τα καλά νέα είναι ότι με μια δόση καθάρισα! Τα καλά ότι έχει 1 στο εκατομμύριο για θρόμβωση, αλλά οκ υποθέτω πιο πιθανο είναι να με χτυπήσει αμάξι πηγαίνοντας στο νοσοκομείο.

 

Με το καλό!

Μια φίλη μου στην Κύπρο έκανε Johnson. Όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

 Δυστυχώς δε θυμάμαι. Το Αγία Σοφία και το Ιπποκράτειο κάνουν Τζόνσον, το Άστρα δε συγκράτησα.

Στο αγια σοφια παιδων θα κάνει παντως ο αντρας μου  pfizer

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Στο αγια σοφια παιδων θα κάνει παντως ο αντρας μου  pfizer

Ναι , έδινε άμεσα Johnson και μέσα Ιουνίου Pfizer, και μου φάνηκε πολύ μακριά. Το ίδιο και το Ιπποκράτειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Ήταν το μόνο διαθέσιμο ραντεβού σε νοσοκομείο. Δύο νοσοκομεία κάνουν Άστρα, δύο  Τζόνσον, και τα υπόλοιπα έχουν ραντεβού μετά τα μέσα Ιουνίου. Άρα αναγκαστικά Τζόνσον, να τελειώνω.

 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Πώς βλέπεις τα διαθέσιμα ραντεβού στα νοσοκομεία; Τα βρήκες με κάποιον τρόπο όλα μαζί; Η δοκίμαζες αλλάζοντας διάφορους ΤΚ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Έσπερος είπε:

Αν έχουμε επιχείρημα ότι στα μαγαζιά δεν παίζει μουσική για να μην μιλάει ο κόσμος πιο δυνατά και εκτοξεύει σταγονίδια (που είναι άκυρο γιατί στους εξωτερικούς χώρους ούτως ή άλλως δεν επιτρέπεται δυνατή ένταση), καλό είναι αυτά να τα εφαρμόζουμε για όλα. Γύρω από τους ναούς γίνεται χαμός από κόσμο, ενώ μέχρι χτες μια οικογένεια που έμενε σε άβολο σημείο, δεν μπορούσε να βάλει το παιδί της στο αυτοκίνητο να το πάει κάπου να παίξει, εκτός αν έστελνε ψεύτικα sms. Εντάξει μην μας το παίζουν και θιγμένοι οι πιστοί, όλοι έχουμε ανάγκες και δικαιώματα που έχουμε παραμερίσει αυτόν τον καιρό, για πολύ πιο ασφαλείς δραστηριότητες.

Αυτό με τα μαγαζιά δεν καταλαβαίνω που κολλάει; Όσο για τα υπόλοιπα, ok έχει ξανά αναφερθεί, αν κάτι γίνεται στραβά και το λουζόμαστε, να γίνονται και τα υπόλοιπα να μην νοιώθουμε θιγμένοι οι μισοί...

 

1 hour ago, Έσπερος είπε:

Μα γι αυτό λέω ότι η Εκκλησία αν έπαιρνε σαφή επίσημη θέση υ πέρ των μέτφων κ υπέρ του ε μβολιασμού με μια εγκύκλιο που να διαβάζεται κάθε Κυριακή, θα είχε σώσει ζωές. Εχουν τεράστια, δύναμη, ασκούν τεράστια επιρροή, ανεπισήμως έχουν κάνει τα πάντα για να σαμποτάρουν τα μέτρα και επισήμως τα υποδέχονται χλιαρά και εκβιάζουν για να πετύχουν περισσότερα προνόμια. Απροσανατόλισαν τον κόσμο που τους είχε ανάγκη σε μια τέτοια δύσκολη στιγμή. 

Η Εκκλησία έχει πάρει επίσημη θέση εξ'αρχής. Τώρα για την εγκύκλιο που θα διαβάζεται σε ΟΛΟΥΣ τους ναούς ΚΑΘΕ Κυριακή, δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου ως εκκλησία και κύρηγμα, αλλά μιλάμε για μια πλουραλιστική οντότητα-σώμα ανθρώπων όπως άλλωστε και όλες οι υπόλοιπες ανθρώπινες υπο-ομάδες. Ωστόσο, ναι! Με πάσα ειλικρίνεια, κι εγώ το ίδιο θα ήθελα να γίνεται, σε αυτήν την περίπτωση, όμορφα και απολυταρχικά όπως περιγράφεις, αλλά δεν θα μπορούσε. Και ξέρω ότι δεν είναι η λύση αυτό και θα ήμουν δυνάμει επικίνδυνη αν το θεωρούσα σωστό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ilaeira είπε:

 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Πώς βλέπεις τα διαθέσιμα ραντεβού στα νοσοκομεία; Τα βρήκες με κάποιον τρόπο όλα μαζί; Η δοκίμαζες αλλάζοντας διάφορους ΤΚ;

Εβαλα ΤΚ Αμπελοκήπων να πιάσω τα περισσότερα, και μετά Κηφισιάς να πιάσω τα Βόρεια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΑΡΓΚ είπε:

Οπότε θα κάνω Τζόνσον σε δέκα μέρες. Τα καλά νέα είναι ότι με μια δόση καθάρισα! Τα καλά ότι έχει 1 στο εκατομμύριο για θρόμβωση, αλλά οκ υποθέτω πιο πιθανο είναι να με χτυπήσει αμάξι πηγαίνοντας στο νοσοκομείο.

Ή πιο πιθανό είναι ο υπεύθυνος ιατρός του εμβολιαστικού κέντρου, να σε καθυσηχάσει σχετικά, παρέχοντας σου όλες τις τελευταίες επιστημονικές πληροφορίες μπλα μπλα και ίσως ίσως η κουβέντα αυτή σε κάνει να νοιώσεις πολύ καλύτερα και μπλα μπλα (you fill the story next). Για να μην βάζουμε μόνο το κακό σενάριο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , samsympan είπε:

Αυτό με τα μαγαζιά δεν καταλαβαίνω που κολλάει; Όσο για τα υπόλοιπα, ok έχει ξανά αναφερθεί, αν κάτι γίνεται στραβά και το λουζόμαστε, να γίνονται και τα υπόλοιπα να μην νοιώθουμε θιγμένοι οι μισοί...

 

Η Εκκλησία έχει πάρει επίσημη θέση εξ'αρχής. Τώρα για την εγκύκλιο που θα διαβάζεται σε ΟΛΟΥΣ τους ναούς ΚΑΘΕ Κυριακή, δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου ως εκκλησία και κύρηγμα, αλλά μιλάμε για μια πλουραλιστική οντότητα-σώμα ανθρώπων όπως άλλωστε και όλες οι υπόλοιπες ανθρώπινες υπο-ομάδες. Ωστόσο, ναι! Με πάσα ειλικρίνεια, κι εγώ το ίδιο θα ήθελα να γίνεται, σε αυτήν την περίπτωση, όμορφα και απολυταρχικά όπως περιγράφεις, αλλά δεν θα μπορούσε. Και ξέρω ότι δεν είναι η λύση αυτό και θα ήμουν δυνάμει επικίνδυνη αν το θεωρούσα σωστό.

Κι όμως στην Αγγλία, απομυθοποίηση των εμβολίων έγινε και γίνεται σε εκκλησίες και τζαμιά. Βρίσκεται εκεί συγκεντρωμενο πλήθος, και είναι ευκαιρία να απαντήσει κανείς σε απορίες, αντί να επικρατούν φήμες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , samsympan είπε:

Αυτό με τα μαγαζιά δεν καταλαβαίνω που κολλάει; Όσο για τα υπόλοιπα, ok έχει ξανά αναφερθεί, αν κάτι γίνεται στραβά και το λουζόμαστε, να γίνονται και τα υπόλοιπα να μην νοιώθουμε θιγμένοι οι μισοί...

στα καταστήματα εστίασης δεν επιτρέπεται μουσική για να μην αναγκάζονται οι άνθρωπο να μιλάνε δυνατέ κ εκτοξεύουν σταγονίδια που οκ για κλειστό χώρο με στερεοφωνικά είναι λογικό αλλε για ανοιχτό χώρο να παίζει μια μουσική μέσα στο μαγαζί κ να ακούγεται σιγά έξω φυσικά κ δεν δημιουργεί κίνδυνο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , samsympan είπε:

Ή πιο πιθανό είναι ο υπεύθυνος ιατρός του εμβολιαστικού κέντρου, να σε καθυσηχάσει σχετικά, παρέχοντας σου όλες τις τελευταίες επιστημονικές πληροφορίες μπλα μπλα και ίσως ίσως η κουβέντα αυτή σε κάνει να νοιώσεις πολύ καλύτερα και μπλα μπλα (you fill the story next). Για να μην βάζουμε μόνο το κακό σενάριο!

Όχι δεν ανησυχώ ιδιαίτερα , οι Αμερικανοί δίνουν έξι περιστατικά θρομβώσεων σε επτά εκατομμύρια δόσεις. Πιο πολύ με εκνεύρισε ότι είναι το λιγότερο αποτελεσματικό, αλλά οκ και μη χειρότερα, τουλάχιστον είναι μια κι έξω, οπότε ανοσία από το Μάιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , samsympan είπε:

Η Εκκλησία έχει πάρει επίσημη θέση εξ'αρχής. Τώρα για την εγκύκλιο που θα διαβάζεται σε ΟΛΟΥΣ τους ναούς ΚΑΘΕ Κυριακή, δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου ως εκκλησία και κύρηγμα, αλλά μιλάμε για μια πλουραλιστική οντότητα-σώμα ανθρώπων όπως άλλωστε και όλες οι υπόλοιπες ανθρώπινες υπο-ομάδες. Ωστόσο, ναι! Με πάσα ειλικρίνεια, κι εγώ το ίδιο θα ήθελα να γίνεται, σε αυτήν την περίπτωση, όμορφα και απολυταρχικά όπως περιγράφεις, αλλά δεν θα μπορούσε. Και ξέρω ότι δεν είναι η λύση αυτό και θα ήμουν δυνάμει επικίνδυνη αν το θεωρούσα σωστό.

Επικίνδυνο είναι που ένα μεγάλο ποσοστό των αρνητών της πανδημίας κ των αρνητών του εμβολίου είναι από τους χώρους της Εκκλησίας κ που επισήμως η εκκλησθα δεν το καταδικάζει, για να μην πω κιόλας ότι το συντηρεί, αλλά δεν το λέω γιατί είμαστε κ οι δυο biased για το θέμα κ δεν έχει νόημα να το συζητάμε. 

πρίν από 12 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Κι όμως στην Αγγλία, απομυθοποίηση των εμβολίων έγινε και γίνεται σε εκκλησίες και τζαμιά. Βρίσκεται εκεί συγκεντρωμενο πλήθος, και είναι ευκαιρία να απαντήσει κανείς σε απορίες, αντί να επικρατούν φήμες.

στην Αγγλία έγινε εμβολιαστικο κέντρο το αββαειο του ουεστμινστερ. τι συζητάμε τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ninaki80 είπε:

συvχαρητηρια!!! αvτε με το καλο τωρα λιγο εμειvε!

Ευχαριστω για την επιτυχία μου:grin:

Σου εύχομαι κι εσένα καλη λευτεριά γρήγορα!

Και μιας και πέρασε η ώρα..

Χριστός Ανέστη κορίτσια!

Γυρίσαμε πριν λίγο.Ευχομαι του ζρονου να είμαστε καλά κ να γιορτάσουμε το Πάσχα όπου θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστω για την επιτυχία μου:grin:

Σου εύχομαι κι εσένα καλη λευτεριά γρήγορα!

Και μιας και πέρασε η ώρα..

Χριστός Ανέστη κορίτσια!

Γυρίσαμε πριν λίγο.Ευχομαι του ζρονου να είμαστε καλά κ να γιορτάσουμε το Πάσχα όπου θέλουμε.

Χρόνια πολλά!! και του χρόνου όπου κ με όποιον θελουμε!!

 

Μονο εμείς δεν πήγαμε εκκλησία φέτος;;;  ούτε η μαμα μου πήγε βέβαια, γιατί χτες είδε πολύ κόσμο κ δεν τηρούσαν λέει μέτρα... 

 

Πρωτη φορά άκουσα το Χριστός Ανέστη μετά από τρία χρόνια. Τις άλλες φορές κοιμόμασταν γιατί θα μας ξυπνούσε από τις 7 το πρωί κ δεν αντεχαμε... 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Εμείς πήγαμε, μια χαρά όλα! Τήρηση των μέτρων υπήρχε. Σε σχέση με πέρσι που ήμασταν στα μπαλκόνια και τις αυλές ήταν πολύ καλύτερα. Βάλαμε τα καλά μας, ανάψαμε και τις λαμπάδες μας, τσουγκρίσαμε αυγά, φάγαμε κιόλας! Καλό Πάσχα με υγεία και χαρά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστω για την επιτυχία μου:grin:

Σου εύχομαι κι εσένα καλη λευτεριά γρήγορα!

Και μιας και πέρασε η ώρα..

Χριστός Ανέστη κορίτσια!

Γυρίσαμε πριν λίγο.Ευχομαι του ζρονου να είμαστε καλά κ να γιορτάσουμε το Πάσχα όπου θέλουμε.

ευχαριστω !!! κ του χροvου κοριτσια! Aληθως ο Κυριος!! Vα ειμαστε καλα κ του χροvου vα γραφουμε σε αλλο θεμα!!! (Πασχα στο χωριο η Στο Εξωτερικο) χα χα χα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, love kids είπε:

Χρόνια πολλά! Εμείς πήγαμε, μια χαρά όλα! Τήρηση των μέτρων υπήρχε. Σε σχέση με πέρσι που ήμασταν στα μπαλκόνια και τις αυλές ήταν πολύ καλύτερα. Βάλαμε τα καλά μας, ανάψαμε και τις λαμπάδες μας, τσουγκρίσαμε αυγά, φάγαμε κιόλας! Καλό Πάσχα με υγεία και χαρά σε όλους!

Ναι.πολυ καλυτερα.

Αν δεν το έκαναν θα γινόταν πραξικοπημα:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...