Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

13 minutes ago, kotsifikos said:

Μπήκα , τώρα τις έχουν 4,5ευρώ...τραγικό πραγματικά !!! δεν υπάρχει αυτό που κάνουν !

Βρήκα σε  φαρμακείο στην Κόρινθο μέσω Σκρουτζ, 120 κομμάτια με 41 ευρώ. Οπότε έκανα μια μεγάλη παραγγελία γιατί ποιος ξέρει που θα φτάσουν. Κανονικά είναι για καταγγελία στο συνήγορο καταναλωτή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

6 minutes ago, Sunshine8 said:

 Οπότε έκανα μια μεγάλη παραγγελία γιατί ποιος ξέρει που θα φτάσουν. Κανονικά είναι για καταγγελία στο συνήγορο καταναλωτή. 

Πραγματικά για καταγγελία είναι!! τραγικό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε έχω μία, η μικρή δε φοράει στον παιδικό. Για έξω της έχω τις μικρές τις ffp2 και πάντα έχω αρκετές. Αλλά εγώ μία έχω τη μέρα βάζεις βγάζεις ξαναβάζεις 

Κανονικά έπρεπε να παγώσει η τιμή αλλά Ελλάδα είσαι 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Που τις βρίσκατε ρε παιδιά τις παιδικές ΚΝ95 με 2,50 ευρώ την δεκάδα?????

 

Εγώ παίρνω τέτοιες από το skroutz από τον Σεπτέμβριο, 10 ευρώ την εικοσάδα έπαιρνα. Το φθηνότερο που είχα βρει ήταν 4,50 ευρώ τις 10 ΑΛΛΑ πολύ κακής ποιότητας όπως αποδείχθηκε (κόβονταν τα λαστιχάκια για πλάκα) και σε σχέδια όχι ουδέτερα (δεν μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν δηλαδή και από αγόρι και από κορίτσι) και οριακά για μέχρι Α' Δημ (πάρα πολύ παιδικές).

 

Σήμερα παρήγγειλα με 40 ευρώ τις 100.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Εγώ βρε έχω μία, η μικρή δε φοράει στον παιδικό. Για έξω της έχω τις μικρές τις ffp2 και πάντα έχω αρκετές. Αλλά εγώ μία έχω τη μέρα βάζεις βγάζεις ξαναβάζεις 

Κανονικά έπρεπε να παγώσει η τιμή αλλά Ελλάδα είσαι 

Για μένα έχω μία θήκη πλαστική για την μάσκα μου, στο γραφείο επειδή είμαι μόνη σε πολλά τετραγωνικά δε φοράω μάσκα, σπάνια είμαι κόσμο, όμως και πάλι είναι μεγάλο το γραφείο. Όποτε βγάζω τη μάσκα μου τη βάζω μέσα στη θήκη ποτέ δεν θα βρεις χύμα μάσκα στη τσάντα μου (ο ψυχαναγκασμός της παρθένου είναι αυτός), αν πχ μία μάσκα ffp2 την έχω φορέσει μισή ώρα, θα την κρατήσω να την ξαναβάλω, αν όμως την έχω φορέσει για 2 ώρες θα την πετάξω.

14 minutes ago, Deena said:

Που τις βρίσκατε ρε παιδιά τις παιδικές ΚΝ95 με 2,50 ευρώ την δεκάδα?????

 

Εγώ παίρνω τέτοιες από το skroutz από τον Σεπτέμβριο, 10 ευρώ την εικοσάδα έπαιρνα. Το φθηνότερο που είχα βρει ήταν 4,50 ευρώ τις 10 ΑΛΛΑ πολύ κακής ποιότητας όπως αποδείχθηκε (κόβονταν τα λαστιχάκια για πλάκα) και σε σχέδια όχι ουδέτερα (δεν μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν δηλαδή και από αγόρι και από κορίτσι) και οριακά για μέχρι Α' Δημ (πάρα πολύ παιδικές).

 

Σήμερα παρήγγειλα με 40 ευρώ τις 100.

Εγώ για 100ffp2 τον Δεκέμβριο είχα πληρώσει 30 ευρώ, από τα μέσα Οκτωβρίου που παίρνω τέτοιες μέχρι και τώρα τις έβρισκα 3 ευρώ τις 10, τώρα έχουν ανέβει στα 4,5 ευρώ οι 10. Από το φαρμακείο της γειτονιάς είχα πάρει 1 ευρώ τη μία, φυσικά δεν ξαναπήρα από εκεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , kotsifikos είπε:

 

Εγώ για 100ffp2 τον Δεκέμβριο είχα πληρώσει 30 ευρώ, από τα μέσα Οκτωβρίου που παίρνω τέτοιες μέχρι και τώρα τις έβρισκα 3 ευρώ τις 10, τώρα έχουν ανέβει στα 4,5 ευρώ οι 10. Από το φαρμακείο της γειτονιάς είχα πάρει 1 ευρώ τη μία, φυσικά δεν ξαναπήρα από εκεί!


Μηπως λες ενηλίκων;

 

Οι παιδικές πάντα ήταν πιο ακριβές.

 

Απλες άσπρες παιδικές από το skroutz 9.90 οι 20 εδώ και μήνες.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Deena said:


Μηπως λες ενηλίκων;

 

Οι παιδικές πάντα ήταν πιο ακριβές.

 

Απλες άσπρες παιδικές από το skroutz 9.90 οι 20 εδώ και μήνες.

 

Όχι είναι παιδικές, των ενηλίκων είχαν 2,50 ευρώ οι 10. Οι ffp2 είναι ίδιες με τις ΚΝ95? Εγώ λέω για ffp2.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Deena said:


Μηπως λες ενηλίκων;

 

Οι παιδικές πάντα ήταν πιο ακριβές.

 

Απλες άσπρες παιδικές από το skroutz 9.90 οι 20 εδώ και μήνες.

 

Υπαρχουν και πιο φθηνές , εγώ έπαιρνα τις γαλάζιες 2,5 ευρώ τη δεκάδα μιλάω πάντα για ffp2 μέχρι πριν μια εβδομάδα , μέσω Σκρουτζ.

Υπήρχαν σίγουρα και πιο ακριβές λέω για αυτές με την πιο χαμηλή τιμη, με την ποιότητα και την εφαρμογή δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο μικρός κ γενικά έχουν καλές κριτικές 

 

Τα φαρμακευτικά γενικά πήραν τρελή άνοδο. Καμιά σχέση με τις αυξήσεις τ σούπερ μάρκετ. Τα αποσυμφορητικα μύτης πχ ανταλλακτικά σετ των είκοσι από εξίμισι ευρώ το κουτί πήγε εννιά, έλεος. Μιλάμε για προϊόντα που παρακολουθούσα τιμές γιατί τα παίρνω χρόνια.

16 minutes ago, kotsifikos said:

Όχι είναι παιδικές, των ενηλίκων είχαν 2,50 ευρώ οι 10. Οι ffp2 είναι ίδιες με τις ΚΝ95? Εγώ λέω για ffp2.

Ίδιες είναι έχει να κάνει μόνο με χώρα  προέλευσης, kn είναι από Κίνα ffp2 νομίζω Αμερική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , kotsifikos είπε:

Για μένα έχω μία θήκη πλαστική για την μάσκα μου, στο γραφείο επειδή είμαι μόνη σε πολλά τετραγωνικά δε φοράω μάσκα, σπάνια είμαι κόσμο, όμως και πάλι είναι μεγάλο το γραφείο. Όποτε βγάζω τη μάσκα μου τη βάζω μέσα στη θήκη ποτέ δεν θα βρεις χύμα μάσκα στη τσάντα μου (ο ψυχαναγκασμός της παρθένου είναι αυτός), αν πχ μία μάσκα ffp2 την έχω φορέσει μισή ώρα, θα την κρατήσω να την ξαναβάλω, αν όμως την έχω φορέσει για 2 ώρες θα την πετάξω.

Εγώ για 100ffp2 τον Δεκέμβριο είχα πληρώσει 30 ευρώ, από τα μέσα Οκτωβρίου που παίρνω τέτοιες μέχρι και τώρα τις έβρισκα 3 ευρώ τις 10, τώρα έχουν ανέβει στα 4,5 ευρώ οι 10. Από το φαρμακείο της γειτονιάς είχα πάρει 1 ευρώ τη μία, φυσικά δεν ξαναπήρα από εκεί!

Και γω παρθένος αλλά στον πάτο της τσάντας κρύβονται πολλά..α και μια μάσκα..:lol:

Πάντως και στη δουλειά του συζύγου που υπάρχουν τόνοι μασκών όλων των ειδών τους δίνουν διπλή απλή να φοράνε και όχι τις 'καλές'.. είναι πολλά τα κέρδη Άρη..

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Χύμα μάσκα δεν είναι και τόσο ασφαλές να τη βάλεις μετά, πρεπει να είναι καθαρή, αλλιώς δεν έχει νόημα. Ούτε αν έχει χρησιμοποιηθεί να μπει σε τσάντα και να ξαναχρησιμοποιηθεί είναι σωστό. Εγώ έχω μια θήκη με καθαρές μάσκες μόνιμα μέσα στην τσάντα μου. 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

FFP2 ή ΚΝ95 είναι το ίδιο, είναι οι σταθερές που κάνουν τρίγωνο μπροστά. Κάτω από 3,5 ευρώ τις 10 παιδικές, δεν βρίσκω (μέσω Σκρουτζ πάντα). Η δική μου εντωμεταξύ έχει πολύ μικρό προσωπάκι και σε όλες πρέπει να δένω κόμπο τα λαστιχάκια. Μας έχουν βολέψει η famex που τις λευκές τις βρίσκεις 3,5 ευρώ και οι Max Max-06G (οι οποίες όμως έχουν φτάσει πια τα 7 ευρώ οι δέκα).

Εμείς έχουμε στη τσάντα δύο υφασμάτικες θήκες, μια για καθαρές, μια για βρώμικες. Τις δεύτερες (εφόσον είναι σε καλή κατάσταση, δεν έχουν τσαλακωθεί, βρωμίσει κλπ) τις κάνεις ένα ψέκασμα με αντισηπτικό σπρέι, τις αφήνεις στην άκρη μερικές μέρες και τις ξαναφοράς. Δεν είναι σε καμία περίπτωση μιας χρήσης.

Εγώ πλέον παίρνω FFP3 που στη μύτη έχουν μαξιλαράκι και δένουν (αν θέλεις) στο λαιμό. Σε εμένα έχουν πολύ καλύτερη εφαρμογή και δεν έχω θέμα στην αναπνοή, πάω για γρήγορο περπάτημα και τη φοράω χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , vtgian είπε:

FFP2 ή ΚΝ95 είναι το ίδιο, είναι οι σταθερές που κάνουν τρίγωνο μπροστά. Κάτω από 3,5 ευρώ τις 10 παιδικές, δεν βρίσκω (μέσω Σκρουτζ πάντα). Η δική μου εντωμεταξύ έχει πολύ μικρό προσωπάκι και σε όλες πρέπει να δένω κόμπο τα λαστιχάκια. Μας έχουν βολέψει η famex που τις λευκές τις βρίσκεις 3,5 ευρώ και οι Max Max-06G (οι οποίες όμως έχουν φτάσει πια τα 7 ευρώ οι δέκα).

Εμείς έχουμε στη τσάντα δύο υφασμάτικες θήκες, μια για καθαρές, μια για βρώμικες. Τις δεύτερες (εφόσον είναι σε καλή κατάσταση, δεν έχουν τσαλακωθεί, βρωμίσει κλπ) τις κάνεις ένα ψέκασμα με αντισηπτικό σπρέι, τις αφήνεις στην άκρη μερικές μέρες και τις ξαναφοράς. Δεν είναι σε καμία περίπτωση μιας χρήσης.

Εγώ πλέον παίρνω FFP3 που στη μύτη έχουν μαξιλαράκι και δένουν (αν θέλεις) στο λαιμό. Σε εμένα έχουν πολύ καλύτερη εφαρμογή και δεν έχω θέμα στην αναπνοή, πάω για γρήγορο περπάτημα και τη φοράω χωρίς πρόβλημα.

Εγώ παρήγγειλα και M3 να δοκιμάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, vtgian said:

FFP2 ή ΚΝ95 είναι το ίδιο, είναι οι σταθερές που κάνουν τρίγωνο μπροστά. Κάτω από 3,5 ευρώ τις 10 παιδικές, δεν βρίσκω (μέσω Σκρουτζ πάντα). Η δική μου εντωμεταξύ έχει πολύ μικρό προσωπάκι και σε όλες πρέπει να δένω κόμπο τα λαστιχάκια. Μας έχουν βολέψει η famex που τις λευκές τις βρίσκεις 3,5 ευρώ και οι Max Max-06G (οι οποίες όμως έχουν φτάσει πια τα 7 ευρώ οι δέκα).

Εμείς έχουμε στη τσάντα δύο υφασμάτικες θήκες, μια για καθαρές, μια για βρώμικες. Τις δεύτερες (εφόσον είναι σε καλή κατάσταση, δεν έχουν τσαλακωθεί, βρωμίσει κλπ) τις κάνεις ένα ψέκασμα με αντισηπτικό σπρέι, τις αφήνεις στην άκρη μερικές μέρες και τις ξαναφοράς. Δεν είναι σε καμία περίπτωση μιας χρήσης.

Εγώ πλέον παίρνω FFP3 που στη μύτη έχουν μαξιλαράκι και δένουν (αν θέλεις) στο λαιμό. Σε εμένα έχουν πολύ καλύτερη εφαρμογή και δεν έχω θέμα στην αναπνοή, πάω για γρήγορο περπάτημα και τη φοράω χωρίς πρόβλημα.

Αυτό με το σπρέι δεν το ήξερα!!! Και εγώ στο παιδί famex παίρνω και τις είχα βρει 3 ευρώ τις 10 από ένα φαρμακείο στην Κρήτη, τώρα όμως τις έχει 4,5 θέλω πολύ να στείλω ένα μεηλ να δω γιατί τόσο μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kotsifikos είπε:

Αυτό με το σπρέι δεν το ήξερα!!! Και εγώ στο παιδί famex παίρνω και τις είχα βρει 3 ευρώ τις 10 από ένα φαρμακείο στην Κρήτη, τώρα όμως τις έχει 4,5 θέλω πολύ να στείλω ένα μεηλ να δω γιατί τόσο μεγάλη διαφορά.

 

Ούτε και εγώ το ήξερα, το διάβασα από γιατρό (από αυτούς που είναι σκληροπυρηνικά θετικοί στο θέμα της μάσκας, οπότε θεωρώ ότι ισχύει).

 

Στο μεταξύ είχα πάρει κάτι άλλες παιδικές, και καλά 3-9 οι οποίες ήταν αρκετά μεγάλες για την κόρη μου, αλλά τέλειες για τηνν ανιψιά μου που είναι 21! Ήταν με καρδούλες, λουλουδάκια και μονόκερους αλλά ευτυχώς είναι βρεφονηπιοκόμος και της ταιριάζει :) 

 

πρίν από 37 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Εγώ παρήγγειλα και M3 να δοκιμάσουμε.

Αν έρχεστε σε επαφή με πολύ κόσμο, καλά κάνετε. Εγώ τις FFP3 τις χρησιμοποιώ κυρίως όταν πάω σε πελάτες σε μεγάλες εταιρίες, που έχει πολύ κόσμο ή όταν πάμε σινεμά ή άλλο κλειστό χώρο με πολλά άτομα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

48 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Εγώ παρήγγειλα και M3 να δοκιμάσουμε.

πως είναι αυτές οι μάσκες?? δε τις ξέρω.

11 minutes ago, vtgian said:

 

 

 

Στο μεταξύ είχα πάρει κάτι άλλες παιδικές, και καλά 3-9 οι οποίες ήταν αρκετά μεγάλες για την κόρη μου, αλλά τέλειες για τηνν ανιψιά μου που είναι 21! Ήταν με καρδούλες, λουλουδάκια και μονόκερους αλλά ευτυχώς είναι βρεφονηπιοκόμος και της ταιριάζει :) 

 

 

Ευτυχώς δεν πήγαν χαμένες, σε εμένα έχει τύχει ένα κουτί μασκών μία χρήσης, ενώ έγραφε 9 ετών δεν του έκανε καθόλου, του ήταν πολύ μικρές, οκ έχει μεγάλο κεφάλι το παιδί μου όμως όχι και τόσο. Παίζει να βγαίνουν μερικές με λάθος νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, vtgian said:

 

Έτσι skroutz.gr/s/23749804/3M-Aura-9330-NR-D-Μάσκα-Προστασίας-FFP3-σε-Λευκό-χρώμα-1τμχ.html 

 

ακριβούτσικες ε?? πωπω έχουν γίνει οι μάσκες τελικά πάγιο μηνιαίο κόστος στο νοικοκυριό μας !!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kotsifikos είπε:

ακριβούτσικες ε?? πωπω έχουν γίνει οι μάσκες τελικά πάγιο μηνιαίο κόστος στο νοικοκυριό μας !!!!

 

Κοίτα, εγώ δεν τις θεωρώ και τόσο απαραίτητες για εμένα. Τις ffp3 που έχω πάρει, τις βρήκα 0,7 την μία και τις έχω όπως είπα για συγκεκριμένες περιπτώσεις. Επίσης αν έρχεσαι σε επαφή με ανοσοκατεσταλμένους, ή δουλεύεις σε κλάδο υγείας, γενικά είσαι καθημερινά σε επιβαρυμένο περιβάλλον, οκ να το καταλάβω. Υπό άλλες συνθήκες, μια ffp2 που εφαρμόζει καλά, πιστεύω ότι είναι αρκετή.

 

Το μεγάλο πρόβλημα το έχω με τον άντρα μου, που είναι αντικειμενικά κεφάλας, είναι να βρω μάσκες που να του κάνουν. Το σύνηθες είναι να κόβει τα λάστιχα πριν προλάβει καν να τη βάλει. Τα περσινά τεντόπανα του υπουργείου πρέπει να τον είχαν λάβει σοβαρά υπόψη όταν σχεδίαζαν τα πατρόν  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vtgian said:

 

Κοίτα, εγώ δεν τις θεωρώ και τόσο απαραίτητες για εμένα. Τις ffp3 που έχω πάρει, τις βρήκα 0,7 την μία και τις έχω όπως είπα για συγκεκριμένες περιπτώσεις. Επίσης αν έρχεσαι σε επαφή με ανοσοκατεσταλμένους, ή δουλεύεις σε κλάδο υγείας, γενικά είσαι καθημερινά σε επιβαρυμένο περιβάλλον, οκ να το καταλάβω. Υπό άλλες συνθήκες, μια ffp2 που εφαρμόζει καλά, πιστεύω ότι είναι αρκετή.

 

Το μεγάλο πρόβλημα το έχω με τον άντρα μου, που είναι αντικειμενικά κεφάλας, είναι να βρω μάσκες που να του κάνουν. Το σύνηθες είναι να κόβει τα λάστιχα πριν προλάβει καν να τη βάλει. Τα περσινά τεντόπανα του υπουργείου πρέπει να τον είχαν λάβει σοβαρά υπόψη όταν σχεδίαζαν τα πατρόν  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Για τις ffp3 με την βαλβίδα με ενημέρωσαν πως δεν προστατεύουν από τον ιό εφόσον η εκπνοή φεύγει από την βαλβίδα, εσύ δηλαδή που την φοράς προστατεύεσαι ο άλλος όχι όμως.

Και ο άντρας μου κεφάλας είναι, δεν βρίσκει μάσκα στα μέτρα του...είχε να πάρει ο γιος μου!!!χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Εμένα γύρισε ο μικρός σπίτι χθες και μου είπε πως η δασκάλα τους είπε να φορούν μάσκα ffp2 και όχι υφασμάτινη. Εγώ λόγω του ότι δεν άλλαζε τις μάσκες και τις υφασμάτινες τις μασούσε του έπαιρνα τέτοιες, όμως είναι κόστος μηνιαίο αυτό, ακόμα και αν βρει κανείς να τις αγοράσει διαδικτυακά είναι υψηλό, νομίζω πολλοί γονείς θα αντιδράσουν.

Γιατί? Δεν είναι υποχρεωτικό. Μήπως δεν τους τον είπε σαν υποχρέωση αλλά ότι θα ήταν καλύτερα να μην φοράνε υφασμάτινη? Μερικές φορές τα παιδιά τα μεταφέρουν αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα από φαρμακείο παιδικές μάσκες KN94 €4,45 τις 10. Τα Χριστούγεννα είχα πάρει από άλλο φαρμακείο €1 τη μία. Φυσικά δεν ξαναπήρα. Επίσης είχα παραγγείλει και με χριστουγεννιάτικα σχέδια κάπου €7 η δεκάδα. Ενηλίκων έχω βρει και με €50 η μια. Πάντως στα σούπερ μάρκετ όπου συνήθως ψωνίζω δε βρίσκω πια. Η αλήθεια είναι ότι είναι κι οι μάσκες ένα υπολογίσιμο πια έξοδο για μια οικογένεια. Παιδικές χρησιμοποιούσαμε και υφασμάτινες πριν την Ο αλλά και μιας χρήσης αλλά είπα τώρα για μεγαλύτερη προστασία και ασφάλεια να τις αντικαταστήσουμε για το σχολείο και τις δραστηριότητες με τις ΚΝ95, το ίδιο κάνουμε και οι ενήλικες. Λέω να κάνω μια παραγγελία για περισσότερα τεμάχια.

πρίν από 3 λεπτά , Mary1976 είπε:

Γιατί? Δεν είναι υποχρεωτικό. Μήπως δεν τους τον είπε σαν υποχρέωση αλλά ότι θα ήταν καλύτερα να μην φοράνε υφασμάτινη? Μερικές φορές τα παιδιά τα μεταφέρουν αλλιώς. 

Ναι, λογικά ως σύσταση θα ειπώθηκε, ότι είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , love kids είπε:

 Παιδικές χρησιμοποιούσαμε και υφασμάτινες πριν την Ο αλλά και μιας χρήσης αλλά είπα τώρα για μεγαλύτερη προστασία και ασφάλεια να τις αντικαταστήσουμε για το σχολείο και τις δραστηριότητες με τις ΚΝ95, το ίδιο κάνουμε και οι ενήλικες. Λέω να κάνω μια παραγγελία για περισσότερα τεμάχια.

Κι εγώ θέλω να αντικαταστήσω τις υφασμάτινες με ΚΝ95, αλλά πώς? μία την ημέρα; ή περισσότερες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , irin είπε:

Κι εγώ θέλω να αντικαταστήσω τις υφασμάτινες με ΚΝ95, αλλά πώς? μία την ημέρα; ή περισσότερες? 

Νομίζω είναι για περίπου 8 ώρες η καθεμία. Οπότε μια την ημέρα και μια εφεδρική στην τσάντα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mary1976 said:

Γιατί? Δεν είναι υποχρεωτικό. Μήπως δεν τους τον είπε σαν υποχρέωση αλλά ότι θα ήταν καλύτερα να μην φοράνε υφασμάτινη? Μερικές φορές τα παιδιά τα μεταφέρουν αλλιώς. 

Ως σύσταση έγινε, δεν είπε πως είναι υποχρεωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...