Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Άμα την κάνεις για Βέλγιο μη ξηγηθείς χτικιάρικα εεεε 

Μας βάζεις πορτ μπαγκάζ κανόνισε 

Μη μιλάς για πορτ μπαγκάζ.χτρς το μεσημέρι που είχε κόψει η κίνηση πετάχτηκα στο μουστάκια για δύο πραγματάκια γιατί σκεφτηκα οτιωερχεται καραντίνα.τα έβαλα λοιπόν στο πορτ μπαγκάζ για να μην τα φέρω σπίτι κ μου την πει ο σύζυγος.σημερα λοιπόν πήγε στη δουλειά με το αυτοκίνητο ητο μου κ τον έπιασε λάστιχο.οπ Σ καταλαβαίνω εις το άλλαξε πριν το πάει στο βουλκανιζατερ.το μόνο που μου είπε ήταν ότι δεν είχε που να τα άκουμπησει.εγω απάντησα ότι πήρα κ δυο ωραία σπρέι α τιμητικό κ τα είχα σε μια σακουλα:roll: τι να πω.σιμαι πολύ άτυχη.αλλα όταν σε τρο.αζουν με τόσα κρούσματα σκεφτηκα οτι πρεπει να έχω backup. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 15 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Μη μιλάς για πορτ μπαγκάζ.χτρς το μεσημέρι που είχε κόψει η κίνηση πετάχτηκα στο μουστάκια για δύο πραγματάκια γιατί σκεφτηκα οτιωερχεται καραντίνα.τα έβαλα λοιπόν στο πορτ μπαγκάζ για να μην τα φέρω σπίτι κ μου την πει ο σύζυγος.σημερα λοιπόν πήγε στη δουλειά με το αυτοκίνητο ητο μου κ τον έπιασε λάστιχο.οπ Σ καταλαβαίνω εις το άλλαξε πριν το πάει στο βουλκανιζατερ.το μόνο που μου είπε ήταν ότι δεν είχε που να τα άκουμπησει.εγω απάντησα ότι πήρα κ δυο ωραία σπρέι α τιμητικό κ τα είχα σε μια σακουλα:roll: τι να πω.σιμαι πολύ άτυχη.αλλα όταν σε τρο.αζουν με τόσα κρούσματα σκεφτηκα οτι πρεπει να έχω backup. 

:lol: 

Τι πήρες; Άστα εκεί να μας κάνουν παρέα στο ταξίδι 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

:lol: 

Τι πήρες; Άστα εκεί να μας κάνουν παρέα στο ταξίδι 

Πες μου πως νιωθω,clementoni,επιτραπεζιο και

ενα σετ τσαγιού που το βάφεις μόνος σου.

Τις προάλλες είχα πάρει ένα κουτί που εχ ει μέσα διάφορους χάρακες με σχέδια για να μπαίνει μέσα το μολύβι.θα ήθελα να πάρω κ έναν γεοπινακα που της αρέσει γιατί ο αυτοσχέδιου δεν είναι πολύ ασφαλής.

Τωρα αν γίνει λοκνταουν θα ήθελα να πάρω μοντεσσοριανα γραμματα αλλά πρέπει πρώτα να μιλήσω με τις δασκαλες της.

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 8:58 ΜΜ, Annitamik είπε:

Παιδιά ξέρετε αν μπορώ να κάνω δωρεάν σε κέντρο υγείας δωρεάν pcr?   Είμαι τριπλοεμβολιασμενη αλλά ήρθα σε επαφή με κρούσμα

 

Ανίτα είχα απαντήσει, αλλά είναι ακόμα σε απόκρυψη. Αν γκουγκλάρεις "δωρεάν μοριακό" θα σου βγάλει πάνω-πάνω τη σελίδα του gov που έχει τη λίστα με τα κέντρα υγείας που κάνουν δωρεάν. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πηγαίνετε για μοριακό εάν έχετε συμπτωματα, μπορείτε να κάνετε δωρεάν σε ΚΥ κ ΙΚΑ. Τα σελφ πολλές φορές δεν δείχνουν, είναι κρίμα να νοσείτε από κορωνοιο ακόμα κ με ελαφριά συμπτωματα κ να τον μεταδίδετε εν αγνοία σας σε άτομα που μπορεί να οδηγηθούν στο νοσοκομειο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, θετικοί κι επίσημα εγώ με τον μικρότερο. Εμένα έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση, είμαι καλύτερα. Ο μικρούλης κάνει δέκατα κ φτάνει μέχρι 37.5  από χθες το βράδυ. Επίσης είχε από πριν μπούκωμα, απόρροια απανωτών ιώσεων ενός μήνα κ τώρα έχει γίνει χειρότερο, του άρχισα σιρόπι από χθες σε συνεννόηση με τον παιδίατρο.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας! Εμείς τίποτα από συμπτώματα, κανείς μας. Η δε ανίψια μου έκανε rapid χθες και βγήκε αρνητικό. Σήμερα θα στείλω τη μεγάλη για μοριακό (που είναι 7 μέρες κλεισμένες από την επαφή) και άμα βγει και αυτή αρνητική τι να πω... Γενικα μου φαίνεται κουλό να μην κόλλησε κάνεις, ούτε καν η οικογένεια του κοριτσιού! Ή που τα εμβόλια κάνουν δουλειά και το είχε και ελαφρά το κορίτσι (που όντως, σχεδόν ασυμπτωματική ήταν) ή παίζει να ήταν λάθος το μοριακό; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiz said:

Καλημέρα, θετικοί κι επίσημα εγώ με τον μικρότερο. Εμένα έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση, είμαι καλύτερα. Ο μικρούλης κάνει δέκατα κ φτάνει μέχρι 37.5  από χθες το βράδυ. Επίσης είχε από πριν μπούκωμα, απόρροια απανωτών ιώσεων ενός μήνα κ τώρα έχει γίνει χειρότερο, του άρχισα σιρόπι από χθες σε συνεννόηση με τον παιδίατρο.

Περαστικά σας!! γρήγορη ανάρρωση να έχετε!!!

1 hour ago, vtgian said:

Περαστικά σας! Εμείς τίποτα από συμπτώματα, κανείς μας. Η δε ανίψια μου έκανε rapid χθες και βγήκε αρνητικό. Σήμερα θα στείλω τη μεγάλη για μοριακό (που είναι 7 μέρες κλεισμένες από την επαφή) και άμα βγει και αυτή αρνητική τι να πω... Γενικα μου φαίνεται κουλό να μην κόλλησε κάνεις, ούτε καν η οικογένεια του κοριτσιού! Ή που τα εμβόλια κάνουν δουλειά και το είχε και ελαφρά το κορίτσι (που όντως, σχεδόν ασυμπτωματική ήταν) ή παίζει να ήταν λάθος το μοριακό; 

Δύσκολο να είναι λάθος το μοριακό, το πιο πιθανό είναι να έκαναν δουλειά τα εμβόλια!!!

18 hours ago, λουκουμαδάκι said:

:lol: 

Τι πήρες; Άστα εκεί να μας κάνουν παρέα στο ταξίδι 

Φαντάζομαι δε θα φύγετε χωρίς εμένα ε?? Θα υπάρχει μία μικρή γωνίτσα  που να με χωράει εεεεεε??????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είμαι από χθες με πυρετό, σήμερα ξύπνησα με 39. Είμαι χάλι μαύρο. Βήχω επίσης μέρες τώρα και επανήλθα το μπούκωμα από τη προηγούμενη ίωση (ούτε 10 μέρες πριν..)Θεωρώ ότι κόλλησα την τελευταία ίωση του μικρού (όλες τις έχω κολλήσει ως τώρα). Κάνω κάθε μέρα ράπιντ στο σπίτι και βγαίνουν αρνητικά. Λέτε να κάνω και pcr? Είμαι Τρις εμβολιασμένη από 16 /12. Θα το περνούσα τόσο βαριά λέτε? Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω δυνάμεις να πάω μέχρι την τουαλέτα, πώς θα βγω να πάω για τεστ? 

Στο μεταξύ, το πρωί επέστρεψε η επιπεφυκίτιδα του μικρού.. Γιατί βρε παιδιά? Είχαμε κάνει 5 μέρες κολλύριο σε συνδυασμό με χαμομήλι και άλλη μια μέρα μόνο χαμομήλι. Είχα καθαρίσει από την πρώτη μέρα. Όλα στραβά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, vtgian said:

Χαμομηλι και κολλύριο 7 μέρες συνεχόμενα είτε έχει συμπτώματα είτε όχι. Σαν αντιβίωση, δεν το κόβεις νωρίτερα. Χαμομηλι πάντα μέτριο προς κρύο. 

H παιδίατρος μου είχε πει 5 με 7 ημέρες. Επειδή καθάρισε από την πρώτη μέρα, του το κράτησα 5. Οι 2 μέρες λες να έφταιξαν?Η αδερφή μου μου έχει πει οι επειδή ο μικρός δεν δεχόταν το κολλύριο, του έκανε μια μέρα και μετά μόνο χαμομήλι. Δεν επανήλθε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Yovanna είπε:

H παιδίατρος μου είχε πει 5 με 7 ημέρες. Επειδή καθάρισε από την πρώτη μέρα, του το κράτησα 5. Οι 2 μέρες λες να έφταιξαν?Η αδερφή μου μου έχει πει οι επειδή ο μικρός δεν δεχόταν το κολλύριο, του έκανε μια μέρα και μετά μόνο χαμομήλι. Δεν επανήλθε ποτέ.

Περαστικά σας! Αφού έχεις συμπτώματα κανε μοριακο δεν αξίζει να κάνεις rapid . Έχω ακούσει πολλούς που καναν rapid κ μετα απο μέρες με συμπτώματα ήταν τελικά θετικοί. 

Το κολλύριο είναι σαν αντιβίωση οποτε καποιες φορές Κάλας παλι αν σταματήσει. Άλλαξε του κ σεντόνια μαξιλάρια κ τετοια κολλάει κ με την αφη. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ninaki80 said:

Περαστικά σας! Αφού έχεις συμπτώματα κανε μοριακο δεν αξίζει να κάνεις rapid . Έχω ακούσει πολλούς που καναν rapid κ μετα απο μέρες με συμπτώματα ήταν τελικά θετικοί. 

Το κολλύριο είναι σαν αντιβίωση οποτε καποιες φορές Κάλας παλι αν σταματήσει. Άλλαξε του κ σεντόνια μαξιλάρια κ τετοια κολλάει κ με την αφη. 

Κολλάς πάλι από πού? Εννοείς ότι επανέρχεται? Μα δεν σκότωσε η αντιβίωση το μικρόβιο? Και  δεν είναι περίεργο που κόψαμε το κολλύριο πέμπτη και επανήλθε Τετάρτη? Άρα μπορεί να κάνουμε άλλη μια βδομάδα και ξανά μανά? 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί όντως να εμφανίστηκε ξανά επειδή το σταμάτησες στις 5 ημέρες. Κανονικά οι κύκλοι αντιβιωσεων είναι 7 ή 14 ημέρες, ανάλογα με τη βαρύτητα και τη δόση. Ποτέ δεν την κόβεις νωρίτερα, ακόμα και αν δεν έχεις συμπτώματα, πρέπει να κάνει τον κύκλο της για να εκριζωσει το όποιο μικρόβιο. 

Και ναι, αλλάζεις μαξιλαροθήκη οπωσδήποτε, πλύσιμο χεριών πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τί να πω, που μου είπε 5-7 ημέρες? Πού να το ΄ξέρω εγώ? Κορίτσι μαξιλαροθήκη κάθε μέρα άλλη?

Επίσης άλλες που δεν κάνουν κάνει κολλύριο στα μικρά και κάνουν μόνο χαμομήλι, πώς τους φεύγει και δεν επανέρχεται? Μάλιστα, όταν της είπα ότι δεν δέχεται με τίποτα το κολλύριο, μου λέει τότε θα περιμένεις να φύγει μόνο του. Δεν καταλαβαίνω τί πήγε λάθος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Yovanna είπε:

Τώρα τί να πω, που μου είπε 5-7 ημέρες? Πού να το ΄ξέρω εγώ? Κορίτσι μαξιλαροθήκη κάθε μέρα άλλη?

Επίσης άλλες που δεν κάνουν κάνει κολλύριο στα μικρά και κάνουν μόνο χαμομήλι, πώς τους φεύγει και δεν επανέρχεται? Μάλιστα, όταν της είπα ότι δεν δέχεται με τίποτα το κολλύριο, μου λέει τότε θα περιμένεις να φύγει μόνο του. Δεν καταλαβαίνω τί πήγε λάθος.

Εντάξει μωρέ συμβαίνουν αυτά δεν είναι κάτι ασυνήθιστο να ξανακυλανε.  Εντάξει όχι κ κάθε μέρα αλλά όταν δεις ότι του περνάει αλλαζε του πιο συχνά  . Μέχρι να γίνει εντελώς καλα γιατί κολλάει εύκολα . Ε μην αγχώνεσαι δεν θα κρατήσει πολύ.  

Κ τα χερια του να του τα πλένεις πιο συχνά τωρα ακομα κ μέσα στο σπίτι που είστε γιατί τρίβει το μάτι του

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ninaki80 said:

Εντάξει μωρέ συμβαίνουν αυτά δεν είναι κάτι ασυνήθιστο να ξανακυλανε.  Εντάξει όχι κ κάθε μέρα αλλά όταν δεις ότι του περνάει αλλαζε του πιο συχνά  . Μέχρι να γίνει εντελώς καλα γιατί κολλάει εύκολα . Ε μην αγχώνεσαι δεν θα κρατήσει πολύ.  

Κ τα χερια του να του τα πλένεις πιο συχνά τωρα ακομα κ μέσα στο σπίτι που είστε γιατί τρίβει το μάτι του

Δεν ξέρω, μου κάνει εντύπωση. Δεν απαντάει και αυτή γυναίκα στο τηλ. Είναι με κορονοϊό βέβαια.. Τώρα σε λίγο θα κατέβω σε διαγνωστικό να κάνω pcr . Δεν χαίρομαι για το 60άρι που θα δώσω, αλλά με προβλημάτισες με αυτό που έγραψες ότι μπορεί τα ράπιντ να είναι αρνητικά και τα μοριακά θετικά. Βέβαια είμαι σχεδόν βέβαιη ότι δεν έχω διότι κόλλησα από τον μικρό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ninaki80 είπε:

Περαστικά σας! Αφού έχεις συμπτώματα κανε μοριακο δεν αξίζει να κάνεις rapid . Έχω ακούσει πολλούς που καναν rapid κ μετα απο μέρες με συμπτώματα ήταν τελικά θετικοί. 

Το κολλύριο είναι σαν αντιβίωση οποτε καποιες φορές Κάλας παλι αν σταματήσει. Άλλαξε του κ σεντόνια μαξιλάρια κ τετοια κολλάει κ με την αφη. 

Εννοείς δηλ ότι δεν την πιάνουν τα rapid?η γιοβανα κάνει μέρες τωρα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , μαγιοπουλας είπε:

Εννοείς δηλ ότι δεν την πιάνουν τα rapid?η γιοβανα κάνει μέρες τωρα

Ναι εμενα μια ξαδέρφη μου που είχε μωρά έκανε ο άντρας της συνεχεια rapid γιατί ένιωθε περίεργα κ ήταν όλα αρνητικά κ μετα απο δυο μέρες έκανε μοριακο κ βγήκε θετικό.  Το ένα μωρό κολλησε κιόλας. Καποιες φορές ξεφεύγει από τα τεστ. 

 

πρίν από 21 λεπτά , Yovanna είπε:

Δεν ξέρω, μου κάνει εντύπωση. Δεν απαντάει και αυτή γυναίκα στο τηλ. Είναι με κορονοϊό βέβαια.. Τώρα σε λίγο θα κατέβω σε διαγνωστικό να κάνω pcr . Δεν χαίρομαι για το 60άρι που θα δώσω, αλλά με προβλημάτισες με αυτό που έγραψες ότι μπορεί τα ράπιντ να είναι αρνητικά και τα μοριακά θετικά. Βέβαια είμαι σχεδόν βέβαιη ότι δεν έχω διότι κόλλησα από τον μικρό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

 

Γενικα οι οδηγίες είναι αν επιμένουν τα συμπτώματα κανεις μοριακο δεν επαναπαύεσαι με το rapid. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ninaki80 είπε:

Ναι εμενα μια ξαδέρφη μου που είχε μωρά έκανε ο άντρας της συνεχεια rapid γιατί ένιωθε περίεργα κ ήταν όλα αρνητικά κ μετα απο δυο μέρες έκανε μοριακο κ βγήκε θετικό.  Το ένα μωρό κολλησε κιόλας. Καποιες φορές ξεφεύγει από τα τεστ. 

 

τ

Γενικα οι οδηγίες είναι αν επιμένουν τα συμπτώματα κανεις μοριακο δεν επαναπαύεσαι με το rapid. 

Εγώ έκανα πολλά στο σπίτι κ χθες rapid στο φαρμακείο.δεν έχω πυρετό αλλά βήχα.σκεφτομαι ότι αν ήταν θετικό θα είχαν κολλήσει κ οι αλλοι

πρίν από 44 λεπτά , Yovanna είπε:

Τώρα τί να πω, που μου είπε 5-7 ημέρες? Πού να το ΄ξέρω εγώ? Κορίτσι μαξιλαροθήκη κάθε μέρα άλλη?

Επίσης άλλες που δεν κάνουν κάνει κολλύριο στα μικρά και κάνουν μόνο χαμομήλι, πώς τους φεύγει και δεν επανέρχεται? Μάλιστα, όταν της είπα ότι δεν δέχεται με τίποτα το κολλύριο, μου λέει τότε θα περιμένεις να φύγει μόνο του. Δεν καταλαβαίνω τί πήγε λάθος.

Η παιδίατρος το συνηθίζει να μην απαντάει?μήπως δεν είναι καλά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Εγώ έκανα πολλά στο σπίτι κ χθες rapid στο φαρμακείο.δεν έχω πυρετό αλλά βήχα.σκεφτομαι ότι αν ήταν θετικό θα είχαν κολλήσει κ οι αλλοι

Η παιδίατρος το συνηθίζει να μην απαντάει?μήπως δεν είναι καλά?

εvταξει σκετος βηχας ειvαι της εποχης λιγο οι ιωσεις λιγο η υγρασια δεv ειvαι κ για vα εξεταζεσε συvεχεια. Συvηθως αυτα που σε αvησυχουv ειvαι κοπωση πυρετος μαζι με συvαχι κ βηχα. ειδικα τοσο υψηλο πυρετο που εχει η γιοβαvα δεv μπορει vα το αγvοησει αλλο τα παιδια που καvουv υψηλους πυρετους με το παραμικρο κ λες μια ιωσουλα ειvαι κ  αλλο οι μεγαλοι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ninaki80 είπε:

εvταξει σκετος βηχας ειvαι της εποχης λιγο οι ιωσεις λιγο η υγρασια δεv ειvαι κ για vα εξεταζεσε συvεχεια. Συvηθως αυτα που σε αvησυχουv ειvαι κοπωση πυρετος μαζι με συvαχι κ βηχα. ειδικα τοσο υψηλο πυρετο που εχει η γιοβαvα δεv μπορει vα το αγvοησει αλλο τα παιδια που καvουv υψηλους πυρετους με το παραμικρο κ λες μια ιωσουλα ειvαι κ  αλλο οι μεγαλοι. 

Εγώ είχα το σαββατο κ την κυριακηωκ μπουκωμα κ  πον οκεφαλο .ο βήχας με ε ει τσακίσει.πυρετό καθόλου.καλα κάνει πάντως η γιοβαννα πουωθα το δει σημερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έχασα κ την όσφρηση μου. Δεν κατάλαβα που χεστηκε ο μικρός να τον αλλάξω ενώ πριν τον έπαιρνα γραμμή από το άλλο δωμάτιο. Ήρθε κ μου το πε μόνος του, είδε κ αποειδε! :lol:

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Η παιδίατρος το συνηθίζει να μην απαντάει?μήπως δεν είναι καλά?

Η αλήθεια είναι πως συνήθως , αν όχι με την πρώτη, απαντάει με τη δεύτερη. ΄Όταν έχει ιατρείο, απαντάει η γραμματέας της στο κινητό. Ελπίζω να είναι καλά η γυναίκα. Τον τελευταίο καιρό έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με το να μην έχω πρόσβαση σε παιδίατρο. Ο γιατρός του σχολείου δεν απαντάει ποτέ, σε κάποια φάση μου είχε αφήσει ένα μήνυμα αργά το βράδυ ότι είναι εκτός και ότι μπορώ να πάω στο Ιατρικό αν χρειαστώ κάτι, είχα βρει άλλες 3 παιδιάτρους στην περιοχή και ήταν όλες εκτός!

Τελικά έκανα ράπιντ γιατί ο βιότυπος δεν έκανε pcr λόγω φόρτου!

56 minutes ago, ninaki80 said:

εvταξει σκετος βηχας ειvαι της εποχης λιγο οι ιωσεις λιγο η υγρασια δεv ειvαι κ για vα εξεταζεσε συvεχεια. Συvηθως αυτα που σε αvησυχουv ειvαι κοπωση πυρετος μαζι με συvαχι κ βηχα. ειδικα τοσο υψηλο πυρετο που εχει η γιοβαvα δεv μπορει vα το αγvοησει αλλο τα παιδια που καvουv υψηλους πυρετους με το παραμικρο κ λες μια ιωσουλα ειvαι κ  αλλο οι μεγαλοι. 

Απ'ότι έχω καταλάβει, δεν έχει να κάνει! Μπορεί ο υψηλός πυρετός να είναι ίωση και τα δέκατα κορονοιός. Το πιθανότερο σενάριο δηλαδή, αυτό είναι. Όλο με δέκατα ή και τίποτα ακούω να το περνάνε και εγώ έχω διαλυθεί από τις ιώσεις του μικρού. Ακριβώς επειδή ήμουν τόσο χάλια και 3 εμβολιασμένη, ήμουν σίγουρη ότι δεν θα είναι κορονοιός.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Yovanna είπε:

Η αλήθεια είναι πως συνήθως , αν όχι με την πρώτη, απαντάει με τη δεύτερη. ΄Όταν έχει ιατρείο, απαντάει η γραμματέας της στο κινητό. Ελπίζω να είναι καλά η γυναίκα. Τον τελευταίο καιρό έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με το να μην έχω πρόσβαση σε παιδίατρο. Ο γιατρός του σχολείου δεν απαντάει ποτέ, σε κάποια φάση μου είχε αφήσει ένα μήνυμα αργά το βράδυ ότι είναι εκτός και ότι μπορώ να πάω στο Ιατρικό αν χρειαστώ κάτι, είχα βρει άλλες 3 παιδιάτρους στην περιοχή και ήταν όλες εκτός!

Τελικά έκανα ράπιντ γιατί ο βιότυπος δεν έκανε pcr λόγω φόρτου!

Απ'ότι έχω καταλάβει, δεν έχει να κάνει! Μπορεί ο υψηλός πυρετός να είναι ίωση και τα δέκατα κορονοιός. Το πιθανότερο σενάριο δηλαδή, αυτό είναι. Όλο με δέκατα ή και τίποτα ακούω να το περνάνε και εγώ έχω διαλυθεί από τις ιώσεις του μικρού. Ακριβώς επειδή ήμουν τόσο χάλια και 3 εμβολιασμένη, ήμουν σίγουρη ότι δεν θα είναι κορονοιός.

Με τέτοια συμπτώματα πιστεύω το ραπιντ θα έβγαινε ε θετικό.στο ιατρειο η γραμματέας δεν απαντάει?

Άρχισαν και αυτά ε?δεν θα μπορεί να κα ει κα εις ούτε pcr

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...