Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , vicky86 είπε:

μην ανησυχεις,δ κανουν τον σταυρο τους

κ τουλ στο νηπιαγωγειο δ προκειται να τα πανε εκκλησια

για τον αγιασμο το σκεφτεσαι;

Δεν κάνουν προσευχή κλπ; δεν μιλάνε για γιορτές; εδώ είναι επισήμως θρησκευόμενο μέρος, στους τύπους φυσικά, αλλά στα σχολεία δίνεται ιδιαίτερη προσοχή στη θρησκευτική ζωή. εμάς ρουφιανεύουν πχ όσους ξεχνάμε την πρωινή προσευχή στην τάξη που δν γίνεται λόγω κοβιντ στην αυλή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 2 λεπτά , Έσπερος είπε:

Δεν κάνουν προσευχή κλπ; δεν μιλάνε για γιορτές; εδώ είναι επισήμως θρησκευόμενο μέρος, στους τύπους φυσικά, αλλά στα σχολεία δίνεται ιδιαίτερη προσοχή στη θρησκευτική ζωή. εμάς ρουφιανεύουν πχ όσους ξεχνάμε την πρωινή προσευχή στην τάξη που δν γίνεται λόγω κοβιντ στην αυλή. 

οπως κ στον παιδικο λενε μια προσευχη για φαγητο.καμια σχεση με αυτα που φανταζεσαι

μιλανε για τις γιορτες τις θρησκευτικες,ευαγγελισμος(μαζι με '21),χριστουγεννα κ πασχα

χωρις κοβιντ κανανε κ γιορτες,απλα λυτα κ χωρις φανφαρες

δ νομιζω να εχει κανει ποτε προσευχη η κορη μου φετος στην πρωτη

γενικα εμας κρατανε  χλιαρη σταση γτ υπαρχουν κ αλλοθρησκοι.καποιοι συμμετεχουν κ στην γιορτη κανονικα του σχολειου αφου δ ειναι θρησκευτικη αμιγως

κ σιγουρα θα υπαρχουν κ παιδακια που δ θελουν οι γονεις θρησκευτικα κλπ.στα χρονια μου κ ειχαμε παντα 1-2στην ταξη

οποτε μην σκας για τον σταυρο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Έσπερος είπε:

Δεν κάνουν προσευχή κλπ; δεν μιλάνε για γιορτές; εδώ είναι επισήμως θρησκευόμενο μέρος, στους τύπους φυσικά, αλλά στα σχολεία δίνεται ιδιαίτερη προσοχή στη θρησκευτική ζωή. εμάς ρουφιανεύουν πχ όσους ξεχνάμε την πρωινή προσευχή στην τάξη που δν γίνεται λόγω κοβιντ στην αυλή. 

 

Τα παιδιά μου είχαν μία από τις νηπιαγωγούς τρελή και παλαβή με τη θρησκεία. Πολύτεκνη γιατί ο Θεός απαγορεύει την αντισύλλληψη (δεν την ρώτησα, το διατυμπάνιζε σε όποιον έβρισκε). Η συγκεκριμένη περίμενε να κάνουν προσευχή ακόμη και πριν το δεκατιανό και δεν άφηνε να φάνε αλλιώς. Η τρέλα είναι ότι στο τμήμα της κόρης μου ήταν 50% αλλόθρησκοι, αλλά αυτό δεν την είχε πτοήσει. Αλλά και πάλι δεν ήταν με κακό τόνο, δεν μιλούσε άσχημα στα παιδια. Τώρα, από μέσα της τι έλεγε, δεν ξέρω.

Στο Δημοτικό είχαμε ελάχιστη επαφή με θρησκεία δηλαδή 1 από όλες τις δασκάλες του γιου μου και μια της κόρης, του άλλου παιδιού καμία. Με εξαίρεση εκείνες τις 2, 3 παιδιά, σύνολο 18 χρόνια δεν έκαναν θρησκευτικά καν, το είχαν σαν συζήτηση αγνοώντας το βιβλίο εντελώς. Ο μικρός ειλικρινά αμφιβάλλω αν έχει καταλάβει τι είναι οι θρησκευτικές γιορτές πέρα από Πάσχα και Χριστούγεννα.

Στο Γυμνάσιο έχουμε πέσει στην περίπτωση, κάτι σαν αυτές τις σαχλαμάρες που γράφτηκαν επάνω γενικά κυρήττει η θεολόγος, αλλά και πάλι μη φανταστείς προσευχή με το ζόρι κλπ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Και εμένα με ενοχλεί να με ρωτάνε αν έχω εμβολιαστεί (όχι πάνω στην κουβέντα, αυτό δεν με πειράζει). Τις προάλλες έκανα μάθημα με μαθητή μου στο μπαλκόνι τους, και βγαίνει η μαμά του από το γραφείο της που δούλευε και μου λέει τί κάνεις, βγήκα ένα λεπτό να σε δω, με τα εμβόλια σας τί έχετε κάνει?? Έμεινα λίγο.. της λέω έχουμε κάνει την α δόση. Και εμείς μου λέει. Της απάντησα με βαριά καρδιά, αν δεν την συμπαθούσα , επειδή είμαι και παλιοχαρακτήρας, θα της έλεγα δεν έχω κάνει και ούτε σκοπεύω. Ας με έκοβε, δεκάρα δεν δίνω. 

Και εγώ φοβάμαι το εμβόλιο και ας έκανα pfizer. Και εγώ για πρακτικούς λόγους το έκανα περισσότερο. Δεν θα χαρώ καθόλου αν πρέπει να ξαναεμβολιαστώ το Φθινόπωρο και κυρίως αν πρέπει να εμβολιάζομαι κάθε τόσο. 

Κακώς συγκρίνουμε αυτούς που φοβούνται το εμβόλιο αυτό με τους αρνητές των εμβολίων γενικά. συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Αν δεν υπήρχε έκτακτη ανάγκη, το εμβόλιο θα είχε μπει στο συρτάρι μετά τον πρώτο νεκρό. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Συμφωνώ απόλυτα. Δε θα εμβολιαζόμουν αν ήταν να κάτσω σπίτι μου αλλά επειδή και λόγω δουλειάς και λόγω διακοπών θα ταξιδέψω, έκρινα ότι θα με διευκολύνει να το κάνω. Τώρα όσοι δεν έχουν κανέναν ενδοιασμό, ας κάνουν όχι μία αλλά 101 δόσεις. Τα περί ατομικής και συλλογικής ευθύνης με κάνουν και γελάω αρκετές φορές. Δεν εμβολιάζομαι με ένα εμβόλιο που τώρα κυκλοφόρησε για το συλλογικό καλό αλλά πρωτίστως για μένα. Λυπάμαι αλλά αυτή είναι η δική μου αλήθεια και η αλήθεια πολλών άλλων που απλά αρέσκονται να κρίνουν τους άλλους και να το παίζουν υπεράνω. 

Link to comment
Share on other sites

Μολις απεκτησα πτυχίου εμβολιασμενου.Ετσουξε λιγο παραπάνω.Οχι αλκοόλ μου ειπαν.Δεν το ήξερα.

Σας γράφω από το κινητό.Πλεον δεν χρειάζομαι δεδομένα.Μπορω πλεον να χρησιμοποιώ ίντερνετ χωρις χρέωση επι πλεον.Πλεονεκτημα:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Μολις απεκτησα πτυχίου εμβολιασμενου.Ετσουξε λιγο παραπάνω.Οχι αλκοόλ μου ειπαν.Δεν το ήξερα.

Σας γράφω από το κινητό.Πλεον δεν χρειάζομαι δεδομένα.Μπορω πλεον να χρησιμοποιώ ίντερνετ χωρις χρέωση επι πλεον.Πλεονεκτημα:)

5g Κ εσυ χα χα τελεια!!  Ναι κ στην πρωτη δοση μου το ειπαν εμενα ουτε να εχω πιει πριν ουτε μετα τον εμβολιασμο για μια μερα 

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα μία στο τέλος του δημοτικού (δηλαδή το 2000, όχι το 80) που μας έκανε εικαστικά και δεν έλεγε μεν κάτι θρησκευτικό αλλά ήθελε στις ώρες της να κάθονται στη μισή πλευρά της τάξης τα αγόρια και στην άλλη τα κορίτσια και τα "εικαστικά" ήταν για τα κορίτσια πλέξιμο (αρκουδάκια ευτυχώς, όχι σεμεδακια) και τα αγόρια ξυλογλυπτική. Μας είχε βάλει και πήραμε μεγάλες βελόνες! Τελικά έκατσε ελάχιστα κι έφυγε και ήρθε μία πολύ καλή. Νομίζω η ξυλουργική δεν άρχισε καν και από τα αρκουδάκια φτιάχτηκε μόνο ένα χέρι :-P

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

σιγουρα θα υπαρχουν κ παιδακια που δ θελουν οι γονεις θρησκευτικα κλπ.στα χρονια μου κ ειχαμε παντα 1-2στην ταξη

οποτε μην σκας για τον σταυρο

Δεν σκάω ιδιαίτερα,- απλώς σκέφτηκα ότι θα του είναι κάτι τελείως άγνωστο κ μάλλον θα κάνουμε εντύπωση. . δεν πειράζει ας μάθει κάτι κ στο σχολείο για την έκπληξη! σ εμάς δεν παίρνουν απαλλαγές παρα μόνο οι αλλόθρησκοι. Δεν το σηκώνει το κλίμα. Δεν ξέρω αν τα νήπια εκκλησιάζονται εδώ. Τα σχολεία μας γενικα εκκλησιάζονται (και παρελαύνουν) πιο συχνά από άλλων περιοχών και η συμμετοχή θεωρείται αυτονόητη. Το ότι τα παιδιά βαριούνται κ γινόμαστε ρεζίλι -ή στην καλύτερη μας κοιτάνε με οίκτο κ αυτό το συγκαταβατικό «αχ τι τραβάτε σ αυτή τη δουλειά»-  είναι ευθύνη των ξένων καθηγητών που δεν μεγάλωσαν με αυτά τα  εθιμα κ δεν δίνουν την πρέπουσα σημασία. Ευτυχώς ένα χρόνο τα γλιτώσαμε αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με την κουβέντα. Σήμερα στην εκκλησία της γειτονιάς είχε και πάλι γάμο. Γάμο κανονικό, με στολισμό, πολλούς καλεσμένους και κόρνες. Ρε παιδιά, τι χαρά που πήρα δεν φαντάζεστε, ούτε εγώ να παντρευόμουν δηλαδή. Μέχρι κι αυτό μου είχε λείψει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ilaeira είπε:

Άσχετο με την κουβέντα. Σήμερα στην εκκλησία της γειτονιάς είχε και πάλι γάμο. Γάμο κανονικό, με στολισμό, πολλούς καλεσμένους και κόρνες. Ρε παιδιά, τι χαρά που πήρα δεν φαντάζεστε, ούτε εγώ να παντρευόμουν δηλαδή. Μέχρι κι αυτό μου είχε λείψει. 

 

Εμάς μας έχουν καλέσει σε δύο βαφτίσεις κι ένα γάμο και ανυπομονώ, αν και μάλλον δεν θα μπούμε στην εκκλησία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Ilaeira είπε:

Άσχετο με την κουβέντα. Σήμερα στην εκκλησία της γειτονιάς είχε και πάλι γάμο. Γάμο κανονικό, με στολισμό, πολλούς καλεσμένους και κόρνες. Ρε παιδιά, τι χαρά που πήρα δεν φαντάζεστε, ούτε εγώ να παντρευόμουν δηλαδή. Μέχρι κι αυτό μου είχε λείψει. 

Εγω πάντως όταν ακούω για τέτοιες μαζώξεις ακόμα φρικαρω… Θαας φύγει άραγε το κουσούρι; :D

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ilaeira said:

Άσχετο με την κουβέντα. Σήμερα στην εκκλησία της γειτονιάς είχε και πάλι γάμο. Γάμο κανονικό, με στολισμό, πολλούς καλεσμένους και κόρνες. Ρε παιδιά, τι χαρά που πήρα δεν φαντάζεστε, ούτε εγώ να παντρευόμουν δηλαδή. Μέχρι κι αυτό μου είχε λείψει. 

Εγώ πάλι πέτυχα μνημόσυνο σε γειτονική ταβέρνα! Ήταν αρκετός κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία με το τεράστιο ποσοστό εμβολιασμένων καθυστερούν όπως φαίνεται την άρση των μέτρων κ δεν συζητείται καν το θέμα της μάσκας (για μέσα). Βέβαια είναι το άλλο στέλεχος… Αλλά σε πιάνει απελπισία…. Μαύρο χειμώνα θα κάνουμε πάλι; 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε βάφτιση το απόγευμα. Πολύ συντηρητικά, μέσα επέτρεπαν μόνο καθήμενους, 1 άτομο 2 θέσεις κενές και τα στασίδια κενά ήταν σειρά παρά σειρά κλπ, οπότε ουτε είκοσι άτομα δεν μπήκαν. Άλλοι τόσοι καλεσμένοι έξω, αραιά για το μέγεθος της αυλής. Καμία σχέση με παλιές εποχές αλλά οκ, νιώσαμε άνετα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Έσπερος said:

Στην Αγγλία με το τεράστιο ποσοστό εμβολιασμένων καθυστερούν όπως φαίνεται την άρση των μέτρων κ δεν συζητείται καν το θέμα της μάσκας (για μέσα). Βέβαια είναι το άλλο στέλεχος… Αλλά σε πιάνει απελπισία…. Μαύρο χειμώνα θα κάνουμε πάλι; 

Τα μέτρα που υπάρχουν στην Αγγλία είναι σχετικά μόνο με τον αριθμό των ατόμων σε pubs, γήπεδα, συναυλίες κλπ. Δηλαδή υπάρχει ένα όριο και δεν δουλεύουν σε full capacity ατόμων. Και το δεύτερο μέτρο η χρήση μάσκας σε εσωτερικούς δημόσιους χώρους. Αυτά τα δύο. Λογικο μου φαίνεται να μην αρθουν ακόμα. Επίσης στην Αγγλία έχουν κάνει αρκετοί το άστρα ζενεκα που δεν έχει καλά ποσοστά προστασίας από την ινδική μετάλλαξη (Δ). Και δυστυχώς πάνω από το 90% των νέων κρουσμάτων στην Αγγλία είναι μετάλλαξη Δ. Λογικο μου φαίνεται λοιπόν να μην αιρονται αυτά τα μέτρα 

24 minutes ago, Έσπερος said:

Στην Αγγλία με το τεράστιο ποσοστό εμβολιασμένων καθυστερούν όπως φαίνεται την άρση των μέτρων κ δεν συζητείται καν το θέμα της μάσκας (για μέσα). Βέβαια είναι το άλλο στέλεχος… Αλλά σε πιάνει απελπισία…. Μαύρο χειμώνα θα κάνουμε πάλι; 

Δεν ξέρω τι θα κάνουμε εδώ αλλά δεν πιστεύω ότι στην Αγγλία θα κανουν μαύρο χειμώνα, νομίζω θα τους βάλουν να κάνουν booster με Pfizer 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , maripoz είπε:

Τα μέτρα που υπάρχουν στην Αγγλία είναι σχετικά μόνο με τον αριθμό των ατόμων σε pubs, γήπεδα, συναυλίες κλπ. Δηλαδή υπάρχει ένα όριο και δεν δουλεύουν σε full capacity ατόμων. Και το δεύτερο μέτρο η χρήση μάσκας σε εσωτερικούς δημόσιους χώρους. Αυτά τα δύο. Λογικο μου φαίνεται να μην αρθουν ακόμα. Επίσης στην Αγγλία έχουν κάνει αρκετοί το άστρα ζενεκα που δεν έχει καλά ποσοστά προστασίας από την ινδική μετάλλαξη (Δ). Και δυστυχώς πάνω από το 90% των νέων κρουσμάτων στην Αγγλία είναι μετάλλαξη Δ. Λογικο μου φαίνεται λοιπόν να μην αιρονται αυτά τα μέτρα 

Δεν ξέρω τι θα κάνουμε εδώ αλλά δεν πιστεύω ότι στην Αγγλία θα κανουν μαύρο χειμώνα, νομίζω θα τους βάλουν να κάνουν booster με Pfizer 

Μιλανε παντως γενικα για τέταρτο κ πέμπτο κόμμα.Λενε οτιβη εστιαση θα ξανακλείνει το χειμώνα κ οτοβπι ανεμβολιαστοι θα κολλησουν.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, μαγιοπουλας said:

Μιλανε παντως γενικα για τέταρτο κ πέμπτο κόμμα.Λενε οτιβη εστιαση θα ξανακλείνει το χειμώνα κ οτοβπι ανεμβολιαστοι θα κολλησουν.

Ε αν μιλάνε για τέταρτο και πέμπτο κύμα μάλλον δεν πιάνουν γενικώς τα εμβόλια και τσάμπα τα κάνουμε 

2 hours ago, μαγιοπουλας said:

Μιλανε παντως γενικα για τέταρτο κ πέμπτο κόμμα.Λενε οτιβη εστιαση θα ξανακλείνει το χειμώνα κ οτοβπι ανεμβολιαστοι θα κολλησουν.

Κάτσε αν είναι να κολλήσουν μόνο οι ανεμβολιαστοι τότε δεν μιλάμε για κύμα. Κύμα είναι να πληττεται ο πληθυσμός συνολικά όχι μια μειοψηφια

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω δει τι μέτρα έχουν μείνει στην Αγγλία, είναι λίγο γελοίο το ότι επι της ουσίας κ εμείς έτσι λειτουργούμε χωρίς εμβόλια όμως… Αλλά έχουν ακόμα κ συστάσεις για ιδιωτικές συναθροίσεις σε σπίτια, που οκ προφανώς δεν τηρεί κανεις αλλά υπάρχουν. Τι να πω, καλά κάνουν κ είναι προσεκτικοί, απλώς αναρωτιέμαι τι θα γίνει με εμάς το φθινόπωρο. Οι νέοι εμβολιασμοί, εννοώ με α δόση, κάθε μέρα είναι πολύ λίγοι, οι περισσότεροι είναι β δόση. Άρα αυτά είναι τα ραντεβού που γίνονται ανάρπαστα; οι 20-30 χιλ κάθε μέρα; Νομίζω πώς όποιος ήταν να το κάνει τώρα, τελείωσε. Θα προστεθούν κάποιες χιλιάδες όταν ανοίξουν όλα για τους 18+ κ μετά τέλος. Καλοκαίρι διακοπές, κάποιες εκατοντάδες κ λιγότερο κρούσματα τη μέρα, ανέμελο καλοκαίρι και ξανά χειμώνα τα ίδια…. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, maripoz είπε:

Ε αν μιλάνε για τέταρτο και πέμπτο κύμα μάλλον δεν πιάνουν γενικώς τα εμβόλια και τσάμπα τα κάνουμε 

Κάτσε αν είναι να κολλήσουν μόνο οι ανεμβολιαστοι τότε δεν μιλάμε για κύμα. Κύμα είναι να πληττεται ο πληθυσμός συνολικά όχι μια μειοψηφια

Μα ποια μειοψηφια; ούτε 30% δεν έχει εμβολιαστεί.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

Μα ποια μειοψηφια; ούτε 30% δεν έχει εμβολιαστεί.

Επίσης οι γιατροί λενε ότι δεν γνωρίζουμε ακόμα την ανταπόκριση των ανοσοκατεσταλμένων, που λογικά θα θέλουν κ τρίτη δόση. Εκείνοι μπορεί να είναι ευάλωτοι. Φάρμακα ανοσοκατστολης παίρνουν συχνά όσοι έχουν αυτοάνοσα, δλδ και νέοι άνθρωποι που δουλεύουν κ έχουν κανονική κοινωνική ζωή. Επίσης είναι τα παιδιά ανεμβολίαστα. Δλδ ουσιαστικά για την κάλυψη 70% περίπου που λενε, θελουμε κατά βάση όλους τους ενήλικες. Τι να πω, από Σεπτέμβρη θα αρχίσουν να εμβολιάζονται καποιοι έφηβοι όπως φαίνεται κ ακόμα οι ενήλικες θα το σκέφτονται…. Κι αν μας έρθει κ η παραλλαγή δέλτα το καλοκαίρι…. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Έσπερος είπε:

Επίσης οι γιατροί λενε ότι δεν γνωρίζουμε ακόμα την ανταπόκριση των ανοσοκατεσταλμένων, που λογικά θα θέλουν κ τρίτη δόση. Εκείνοι μπορεί να είναι ευάλωτοι. Φάρμακα ανοσοκατστολης παίρνουν συχνά όσοι έχουν αυτοάνοσα, δλδ και νέοι άνθρωποι που δουλεύουν κ έχουν κανονική κοινωνική ζωή. Επίσης είναι τα παιδιά ανεμβολίαστα. Δλδ ουσιαστικά για την κάλυψη 70% περίπου που λενε, θελουμε κατά βάση όλους τους ενήλικες. Τι να πω, από Σεπτέμβρη θα αρχίσουν να εμβολιάζονται καποιοι έφηβοι όπως φαίνεται κ ακόμα οι ενήλικες θα το σκέφτονται…. Κι αν μας έρθει κ η παραλλαγή δέλτα το καλοκαίρι…. 

 

Αν κατάλαβα καλά, όλοι θα κάνουμε τρίτη δόση το χειμώνα.

Μακάρι να ανοίξουν τα εμβόλια για όλους τους έφηβους, να μην έχουμε το χάος πάλι με τα σχολεία.

Κατά τα άλλα, δεν υπάρχει φως αν δεν εμβολιαστούμε μαζικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ΑΡΓΚ είπε:

 

Αν κατάλαβα καλά, όλοι θα κάνουμε τρίτη δόση το χειμώνα.

Μακάρι να ανοίξουν τα εμβόλια για όλους τους έφηβους, να μην έχουμε το χάος πάλι με τα σχολεία.

Κατά τα άλλα, δεν υπάρχει φως αν δεν εμβολιαστούμε μαζικά.

Το pfizer ήταν εξαρχής για 16+ κ τώρα εγκρίνεται κ για εφήβους. Αν όμως δεν εμβολιαστούν όλοι οι ενήλικες, τι ποσοστό παιδιών περιμένεις; γιατί δν είναι κ βέβαιο ότι κ οι εμβολιασμένοι θα το κάνουν στα παιδιά τους. κ να λέμε κ την αλήθεια είναι τρελό να πέσει στα παιδιά το βάρος της ανοσίας. δεν φτάνει που πέρσι ουσιαστικά μόνο τα παιδιά υποχρεώθηκαν να μείνουν μέσα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Μα ποια μειοψηφια; ούτε 30% δεν έχει εμβολιαστεί.

Ναι.γι αυτο μιλανε για νεο κυμμα.Ειναι κ η ινδική.Αν πραγματη δεν την καλύπτει το αστρα,και οι δικοί μας εδώ θα εχουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Ναι.γι αυτο μιλανε για νεο κυμμα.Ειναι κ η ινδική.Αν πραγματη δεν την καλύπτει το αστρα,και οι δικοί μας εδώ θα εχουν πρόβλημα.

Μα ούτε το Pfizer την καλύπτει. 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι μιλάμε για κατασκευασμένο εργαστηριακά ιό (έχουν ήδη δοθεί οι εξηγήσεις από επιστήμονες για το ότι είναι αδύνατον να είναι φυσικός) από τον οποίον μάλλον δε θα ξεμπερδεψουμε πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Αν κατάλαβα καλά, όλοι θα κάνουμε τρίτη δόση το χειμώνα.

Μακάρι να ανοίξουν τα εμβόλια για όλους τους έφηβους, να μην έχουμε το χάος πάλι με τα σχολεία.

Κατά τα άλλα, δεν υπάρχει φως αν δεν εμβολιαστούμε μαζικά.

Για ποιους εφηβους μιλαμε οτι θα εμβολιαστουν?  Που κινδυνευουν με 0,02% κ κυκλοφορουν παντου χωρις μασκα?  Κανένας εφηβος δεν θα εμβολιαστει αντε να εμβολιαστουν αυτοι που ανοικουν σε ευπαθεις ομαδες η να το επιτρεψει κανενας γονιος που εχει ο ιδιος σοβαρο κινδυνο.  

Οπως κ να εχει κ αλλα κυματα θα υπαρξουν. Κ τωρα δεν εχουμε ιδεα για τα πραγματικα κρουσματα που ξαφνικα σε μια εβδομαδα πεσαν ως δια μαγειας 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...