Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 25 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Είχα πάει νωριτερα για περπάτημα.Ηταν ορθάνοιχτα η πόρτα μιας παιδικής χαράς του Δήμου μου.Δεν καταλαβαίνω τη λογικη

Νομιζω πλεον η λογικη ειναι αφου καποια πραγματα δεν μπορουν να ελενχθουν κ γινονται ας επιτραπουν για να λεει ο κοσμος οτι καταλαβαινουν την κοπωση. 

Τα περισσοτερα πλεον ειναι οπως κοβει το μυαλο του καθενα . Αν θελει να παει οταν στην παιδικη χαρα ειναι 100 παιδια ας παει. Αν θελει να προσεξει ας παει οταν ειναι 5 παιδακια. 

Link to comment
Share on other sites

H παιδική χαρά είναι ανοικτός χώρος. Είναι πολύ καλύτερα το παιδάκι να βρεθεί εκεί με άλλα 2 - 3 να παίξουν και οι μαμάδες επίσης σε ανοιχτό χώρο, παρά έστω ανά ζευγάρια μέσα στα σπίτια, λογικά αυτός είναι ο στόχος. Τώρα, αν καταλήξουν 100 παιδιά σε μια τσουλήθρα, άλλο θέμα.

Πάντως Σάββατο και σήμερα που χρειάστηκε να κινηθώ αρκετά στην Αττική λόγω ιατρικών εξετάσεων, πρώτη φορά από πέρσυ είδα πολύ μειωμένη κίνηση και μάλιστα μερικές κεντρικές πλατείες σχεδόν άδειες. Ίσως με την επίταξη των γιατρών να φοβήθηκε ο κόσμος. Σήμερα περίμενα σε αίθουσα αναμονής για γιατρό, και αν και ήταν πολυ αραιά ο κόσμος και τηρούνταν όλα τα μέτρα, υπήρχε διαμαρτυρία από ασθενείς, ότι πρέπει να ανοίξουν τα παράθυρα και να μπουν καρέκλες σε εξωτερικό χώρο αν γίνεται και είδα και πολύ κόσμο με διπλή μάσκα. Καμία σχέση με το πώς συμπεριφέρονταν όλοι δεκαπέντε μέρες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

H παιδική χαρά είναι ανοικτός χώρος. Είναι πολύ καλύτερα το παιδάκι να βρεθεί εκεί με άλλα 2 - 3 να παίξουν και οι μαμάδες επίσης σε ανοιχτό χώρο, παρά έστω ανά ζευγάρια μέσα στα σπίτια, λογικά αυτός είναι ο στόχος. Τώρα, αν καταλήξουν 100 παιδιά σε μια τσουλήθρα, άλλο θέμα.

Πάντως Σάββατο και σήμερα που χρειάστηκε να κινηθώ αρκετά στην Αττική λόγω ιατρικών εξετάσεων, πρώτη φορά από πέρσυ είδα πολύ μειωμένη κίνηση και μάλιστα μερικές κεντρικές πλατείες σχεδόν άδειες. Ίσως με την επίταξη των γιατρών να φοβήθηκε ο κόσμος. Σήμερα περίμενα σε αίθουσα αναμονής για γιατρό, και αν και ήταν πολυ αραιά ο κόσμος και τηρούνταν όλα τα μέτρα, υπήρχε διαμαρτυρία από ασθενείς, ότι πρέπει να ανοίξουν τα παράθυρα και να μπουν καρέκλες σε εξωτερικό χώρο αν γίνεται και είδα και πολύ κόσμο με διπλή μάσκα. Καμία σχέση με το πώς συμπεριφέρονταν όλοι δεκαπέντε μέρες πριν.

Αυτο ειναι πολυ καλο!

Ομως ξερεις κατι?Δεν ξέρω την αναλογία λογικών κ ανεγκεφαλων αλλα κ λιγότεροι να ειναι οι τελευταίοι κανουν μεγαλη ζημια.

Πιστεύεις οτι καποιοι εχουν αναθεωρήσει? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας said:

Για όποιον ενδιαφέρεται,στην γνωστή ομαδα στο fb ανακοινωνονται οι περιοχές όπου έχουν ανοίξει οι παιδικές χαρές.

Ποια είναι αυτή η ομάδα?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Υπουργική που βγήκε 20.03.21 (ΦΕΚ Β΄ 1076), δεν λέει τίποτα για πάρκα και παιδικές χαρές. Λέει για τα κομμωτήρια, τα κέντρα αισθητικής και τα νυχάδικα μόνο. Επίσης δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει ότι σε αυτά θα μετακινούμαστε με 6 που γράφουν τα ενημερωτικά site. Αφού ξεκάθαρα τα περιλαμβάνουν στα εν λειτουργία καταστήματα / επιχειρήσεις δηλαδή στον κωδικό 2!. Μάλιστα λέει ότι «ειδικώς για την περ. (δ), η βεβαίωση κίνησης, είτε συμπληρώνεται από τον πολίτη είτε χορηγείται μέσω τηλεπικοινωνιακού μηνύματος, έχει χρονική ισχύ δύο (2) ωρών, ή τριών (3) ωρών ειδικώς στην περίπτωση της μετακίνησης σε κομμωτήριο ή κέντρο αισθητικής, με χρονικό σημείο έναρξης την ώρα που αναγράφεται στη βεβαίωση κίνησης ή την ώρα χορήγησής της μέσω μηνύματος». Η περίπτωση δ είναι τα  Μετάβαση σε εν λειτουργία κατάστημα/επιχείρηση! Έχω μπερδευτεί τελείως και στο forma.gov.gr δεν λέει τίποτα. Έχουν μείνει όλα όπως ήταν. Ούτε είδα πουθενά να λέει ότι πρέπει να έχουμε αποδεικτικό ραντεβού (πχ sms ή email) για τα κομμωτήρια κτλ.

 

Επεξεργάστηκαν by Mary1976
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary1976 είπε:

Πάντως η Υπουργική που βγήκε 20.03.21 (ΦΕΚ Β΄ 1076), δεν λέει τίποτα για πάρκα και παιδικές χαρές. Λέει για τα κομμωτήρια, τα κέντρα αισθητικής και τα νυχάδικα μόνο. Επίσης δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει ότι σε αυτά θα μετακινούμαστε με 6 που γράφουν τα ενημερωτικά site. Αφού ξεκάθαρα τα περιλαμβάνουν στα εν λειτουργία καταστήματα / επιχειρήσεις δηλαδή στον κωδικό 2!. Μάλιστα λέει ότι «ειδικώς για την περ. (δ), η βεβαίωση κίνησης, είτε συμπληρώνεται από τον πολίτη είτε χορηγείται μέσω τηλεπικοινωνιακού μηνύματος, έχει χρονική ισχύ δύο (2) ωρών, ή τριών (3) ωρών ειδικώς στην περίπτωση της μετακίνησης σε κομμωτήριο ή κέντρο αισθητικής, με χρονικό σημείο έναρξης την ώρα που αναγράφεται στη βεβαίωση κίνησης ή την ώρα χορήγησής της μέσω μηνύματος». Η περίπτωση δ είναι τα  Μετάβαση σε εν λειτουργία κατάστημα/επιχείρηση! Έχω μπερδευτεί τελείως και στο forma.gov.gr δεν λέει τίποτα. Έχουν μείνει όλα όπως ήταν. Ούτε είδα πουθενά να λέει ότι πρέπει να έχουμε αποδεικτικό ραντεβού (πχ sms ή email) για τα κομμωτήρια κτλ.

 

Και στην τελική γιατι?Αφού δεν γίνονται έλεγχοι.

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2021 at 8:41 ΜΜ, samsympan είπε:

@Έσπερος και @vtgian οχιιι παρεξηγήσατε!

Εγώ απάντησα με αφορμή την σκηνή γραφείου που ανέφερε η @annoulen και την οποία οπτικοποίησα κινηματογραφικά στο μυαλό μου, ως "Τύπος με μάσκα μπαίνει στο γραφείο, πλησιάζει συνάδελφο Α κατεβάζει τη μάσκα του μιλάει, πλησιάζει συνάδελφο Β κατεβάζει τη μάσκα του μιλάει, πλησιάζει συνάδελφο Γ του λέει ένα ανέκδοτο για έναν Τύπο με μάσκα που την κατέβαζε για να μιλήσει στους άλλους"... εεε εντάξει το διάνθισα λίγο στο μυαλό μου το σενάριο.

Τύπου φοράω την μάσκα σιωπηλός αλλά όταν είναι να μιλήσω στον άλλο εκ του σύνεγγυς την κατεβάζω.

 

 

:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας said:

Και στην τελική γιατι?Αφού δεν γίνονται έλεγχοι.

Καλά μην υπερβαλεις κάθε μέρα ανακοινώνονται τα πρόστιμα που κοπηκαν δεν είναι και λίγα. Μπορεί να μην γίνονται όσοι θα ήθελες αλλά δεν σημαίνει ότι δεν γίνονται και ότι δεν μπορεί να σε πιάσουν. Εμάς μας έχει γίνει δύο φορές έλεγχος από το Νοέμβριο, μια φορά ήμουν στο αυτοκίνητο με το παιδί και τον άντρα μου και την άλλη μόνη μου στο δρόμο με το παιδί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

Καλά μην υπερβαλεις κάθε μέρα ανακοινώνονται τα πρόστιμα που κοπηκαν δεν είναι και λίγα. Μπορεί να μην γίνονται όσοι θα ήθελες αλλά δεν σημαίνει ότι δεν γίνονται και ότι δεν μπορεί να σε πιάσουν. Εμάς μας έχει γίνει δύο φορές έλεγχος από το Νοέμβριο, μια φορά ήμουν στο αυτοκίνητο με το παιδί και τον άντρα μου και την άλλη μόνη μου στο δρόμο με το παιδί. 

Εμένα μια φορά το Νοέμβριο.Δεν ξερω αν ανακοινωνονται για εκφοβισμο.Εννοω για πολίτες.Στις περιοχές που κινούμαι δεν υπάρχει κανείς για να κανει έλεγχο.Εχουν εδω κ καιρό εξαφανιστεί και τα περιπολικα που ηταν σε συγκεκριμένα σημεία εωςχτο Δεκέμβρη αλλα δεν σταματούσαν κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Εμένα μια φορά το Νοέμβριο.Δεν ξερω αν ανακοινωνονται για εκφοβισμο.Εννοω για πολίτες.Στις περιοχές που κινούμαι δεν υπάρχει κανείς για να κανει έλεγχο.Εχουν εδω κ καιρό εξαφανιστεί και τα περιπολικα που ηταν σε συγκεκριμένα σημεία εωςχτο Δεκέμβρη αλλα δεν σταματούσαν κανεναν.

Διάβασα ότι μετά τα σκηνικά στη νέα Σμύρνη μειώθηκαν οι έλεγχοι. Όντως έχουν μειωθεί τα μπλόκα αλλά υπάρχουν σε στάνταρ σημεία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

Διάβασα ότι μετά τα σκηνικά στη νέα Σμύρνη μειώθηκαν οι έλεγχοι. Όντως έχουν μειωθεί τα μπλόκα αλλά υπάρχουν σε στάνταρ σημεία 

Κι εγώ αυτό άκουσα. Τις τελευταίες μέρες στα κανάλια ακούγεται πως μπορεί το Πάσχα να επιτραπούν ταξίδια σε χωριά κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Χθες Άλιμος - Πύργος Αθηνών, κανένας έλεγχος. Κίνηση μειωμένη αλλά μεγαλύτερη από δεκαπενταύγουστο στην Αθήνα. 

Γενικά το Γλυφάδα-Πύργος Αθηνών μέσω Κατεχάκη δεν είχε κανέναν έλεγχο σε κανένα από τα lockdown.

 

Χθες Θεσσαλονίκη-Αθήνα με επαγγελματικό όχημα, έλεγχος σε όλα τα διόδια, αλλά με το που έβλεπαν χαρτί με σήμα Εργάνης σε άφηναν (δεν κοιτούσαν λεπτομέρειες, θα μπορούσε κάλλιστα να λέει κίνηση μόνο εντός νομού).

 

Σ/Κ Αθήνα -Καλαμάτα, πήγε συνάδελφος χωρίς χαρτί, χωρίς τίποτα, εν γνώσει της, δεν της έγινε κανένας απολύτως έλεγχος, ούτε στο πήγαινε, ούτε στο έλα. Σταματούσαν όμως αυτοκίνητα με παραπάνω από ένα άτομο μέσα (αυτή ήταν μόνη).

 

Οι παιδικές χαρές στη Γλυφάδα χθες ήταν ανοιχτές. Είχε κόσμο αλλά όχι το λαϊκό προσκύνημα (που γίνεται σχεδόν πάντα στη δική μας). Η χαρά των παιδιών απερίγραπτη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα διαβάζω ότι ο Σαρηγιάννης προτείνει άνοιγμα Λυκείων στις 29/3 ενώ Δημοτικών και Γυμνασίων μετά το Πάσχα. Θεωρεί πως η Γ' Λυκείου πρέπει να επιστρέψει λόγω πανελλαδικών και μαζί και οι άλλες δύο τάξεις, διότι θα είναι δύσκολο οι καθηγητές που διδάσκουν και στις 3 τάξεις να κάνουν με τη μια τάξη δια ζώσης και με τις άλλες online. Του διαφεύγει όμως πως πολλοί καθηγητές διδάσκουν την ίδια κιόλας μέρα σε γυμνάσια και λύκεια και δεν είναι πάντα εύκολο να διδάξουν από το σχολείο. 

Διαβάζω επίσης ότι η Βρετανία θα προχωρά σε επιβολή προστίμου £5.000 σε πολίτες που μέχρι τις 30/6 πάνε εξωτερικό διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids είπε:

Τώρα διαβάζω ότι ο Σαρηγιάννης προτείνει άνοιγμα Λυκείων στις 29/3 ενώ Δημοτικών και Γυμνασίων μετά το Πάσχα. Θεωρεί πως η Γ' Λυκείου πρέπει να επιστρέψει λόγω πανελλαδικών και μαζί και οι άλλες δύο τάξεις, διότι θα είναι δύσκολο οι καθηγητές που διδάσκουν και στις 3 τάξεις να κάνουν με τη μια τάξη δια ζώσης και με τις άλλες online. Του διαφεύγει όμως πως πολλοί καθηγητές διδάσκουν την ίδια κιόλας μέρα σε γυμνάσια και λύκεια και δεν είναι πάντα εύκολο να διδάξουν από το σχολείο. 

Διαβάζω επίσης ότι η Βρετανία θα προχωρά σε επιβολή προστίμου £5.000 σε πολίτες που μέχρι τις 30/6 πάνε εξωτερικό διακοπές.

Πάντως το λογικό είναι τα δημοτικά να ανοίξουν μετά το Πάσχα, από το να ανοίξουν μόνο για μία εβδομάδα πριν το Πάσχα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, irin είπε:

Πάντως το λογικό είναι τα δημοτικά να ανοίξουν μετά το Πάσχα, από το να ανοίξουν μόνο για μία εβδομάδα πριν το Πάσχα..

Ναι, γιατί ακόμη και για 2 βδομάδες να άνοιγαν, λίγο θα ήταν. Θα δούμε. Πήγε καμιά κομμωτήριο ή κέντρο αισθητικής; Άκουσα σε πρωινή εκπομπή ότι γέμισαν οι λίστες των ραντεβού. Ο σύζυγος που χρειαζόταν κούρεμα βρήκε σήμερα ραντεβού μες στην εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids είπε:

Ναι, γιατί ακόμη και για 2 βδομάδες να άνοιγαν, λίγο θα ήταν. Θα δούμε. Πήγε καμιά κομμωτήριο ή κέντρο αισθητικής; Άκουσα σε πρωινή εκπομπή ότι γέμισαν οι λίστες των ραντεβού. Ο σύζυγος που χρειαζόταν κούρεμα βρήκε σήμερα ραντεβού μες στην εβδομάδα.

Ο άντρας μου πήγε Δευτέρα 8 το πρωί! Εχουμε καλή σχέση με την κομμώτρια, και την είχαμε ειδοποιήσει ότι η κατάσταση του μαλλιού του είναι...κρίσιμη! Οπότε τον έβαλε πρώτο πρώτο.

Εγώ της είπα ότι θέλω πρώτο πρωινό ραντεβού, όποιο Σάββατο έχει διαθέσιμο, και μου έκλεισε σε 2 εβδομάδες. Όμως το σκέφτομαι, μήπως τα βάψω πάλι μόνη μου. Όσο  λιγότερο κυκλοφορούμε σε τέτοια μέρη τόσο το καλύτερο! Παρ'όλο που είναι μόνη  της στο κομμωτήριο, οπότε δεν θα έχει άλλους πελάτες την ίδια ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids είπε:

Ναι, γιατί ακόμη και για 2 βδομάδες να άνοιγαν, λίγο θα ήταν. Θα δούμε. Πήγε καμιά κομμωτήριο ή κέντρο αισθητικής; Άκουσα σε πρωινή εκπομπή ότι γέμισαν οι λίστες των ραντεβού. Ο σύζυγος που χρειαζόταν κούρεμα βρήκε σήμερα ραντεβού μες στην εβδομάδα.

Χλωμό το βλέπω να ανοίγουν με τόσα κρουσματΑ.Δεν ανοιγει κ η αγορά. Έτσι κι αλλιώς μου φαινόταν δυσκολο να ανοίξει με τα σχολεια κλειστα.ποιος θα κραταει τα παιδια?

Just now, irin είπε:

Ο άντρας μου πήγε Δευτέρα 8 το πρωί! Εχουμε καλή σχέση με την κομμώτρια, και την είχαμε ειδοποιήσει ότι η κατάσταση του μαλλιού του είναι...κρίσιμη! Οπότε τον έβαλε πρώτο πρώτο.

Εγώ της είπα ότι θέλω πρώτο πρωινό ραντεβού, όποιο Σάββατο έχει διαθέσιμο, και μου έκλεισε σε 2 εβδομάδες. Όμως το σκέφτομαι, μήπως τα βάψω πάλι μόνη μου. Όσο  λιγότερο κυκλοφορούμε σε τέτοια μέρη τόσο το καλύτερο! Παρ'όλο που είναι μόνη  της στο κομμωτήριο, οπότε δεν θα έχει άλλους πελάτες την ίδια ώρα.

Εγω θα πάω σήμερα για πεντικιουρ γιατι το έχω απόλυτη ανάγκη.Για  ανταύγειες δεν το ρισκάρω.Ειναι πολλε οι ώρες και πολλά τα κρουσματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Χλωμό το βλέπω να ανοίγουν με τόσα κρουσματΑ.Δεν ανοιγει κ η αγορά. Έτσι κι αλλιώς μου φαινόταν δυσκολο να ανοίξει με τα σχολεια κλειστα.ποιος θα κραταει τα παιδια?

Σωστά, θα έπρεπε να δοθούν άδειες με το που άνοιγαν τα καταστήματα. 

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Χλωμό το βλέπω να ανοίγουν με τόσα κρουσματΑ.Δεν ανοιγει κ η αγορά. Έτσι κι αλλιώς μου φαινόταν δυσκολο να ανοίξει με τα σχολεια κλειστα.ποιος θα κραταει τα παιδια?

Εγω θα πάω σήμερα για πεντικιουρ γιατι το έχω απόλυτη ανάγκη.Για  ανταύγειες δεν το ρισκάρω.Ειναι πολλε οι ώρες και πολλά τα κρουσματα.

Ένα πεντικιούρ το χρειάζομαι κι εγώ. Το μανικιούρ το κάνω και μόνη. Μου αρέσει να έχω περιποιημένα άκρα ακόμη και στο σπίτι να είμαι οπότε με ένα απλό βερνίκι είναι ok για την ώρα. 

Το μαλλί με παίρνει να το καθυστερήσω λίγο ακόμη και λέω να το κάνω. Εκτός κι αν κλείσουν πάλι και γίνει χάλια.:mellow:

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids said:

Ναι, γιατί ακόμη και για 2 βδομάδες να άνοιγαν, λίγο θα ήταν. Θα δούμε. Πήγε καμιά κομμωτήριο ή κέντρο αισθητικής; Άκουσα σε πρωινή εκπομπή ότι γέμισαν οι λίστες των ραντεβού. Ο σύζυγος που χρειαζόταν κούρεμα βρήκε σήμερα ραντεβού μες στην εβδομάδα.

Τα κέντρα αισθητικής είναι κλειστά δεν άνοιξαν, πήρα εγώ να κλείσω ραντεβού για τα μποτέ μου και με ενημέρωσαν πως δεν είναι στις επιχειρήσεις που άνοιξαν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , maripoz είπε:

Καλά μην υπερβαλεις κάθε μέρα ανακοινώνονται τα πρόστιμα που κοπηκαν δεν είναι και λίγα. Μπορεί να μην γίνονται όσοι θα ήθελες αλλά δεν σημαίνει ότι δεν γίνονται και ότι δεν μπορεί να σε πιάσουν. Εμάς μας έχει γίνει δύο φορές έλεγχος από το Νοέμβριο, μια φορά ήμουν στο αυτοκίνητο με το παιδί και τον άντρα μου και την άλλη μόνη μου στο δρόμο με το παιδί. 

Εγώ τρεις φορές έχω περάσει με τα παιδιά μπροστά από αστυνομία χωρίς μάσκα, κινητό και χαρτιά... Και με είδαν και τις τρεις φορές που βιαζομουν να βάλω τη μάσκα επειδή με είδαν και τους είδα και κοιταχτήκαμε, και δε με σταμάτησαν!!Και λέω, η ειμαι πολυ άσχημη και ουτε κατά διάνοια να πλησιάσουν η είμαι πολυ ομορφη και σου λένε αστη κοπέλα να φυγει. 

Τώρα φτυνω γιατί ματιαζω κιόλας να μαι λίγο προσεκτικη μετα απο αυτα που λεω:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Τα κέντρα αισθητικής είναι κλειστά δεν άνοιξαν, πήρα εγώ να κλείσω ραντεβού για τα μποτέ μου και με ενημέρωσαν πως δεν είναι στις επιχειρήσεις που άνοιξαν. 

Εννοώ τα περιποίησης άκρων, μανικιούρ, πεντικιούρ κλπ. Διάβασα πως ανοίγουν με τα κομμωτήρια και είδα και ρεπορτάζ. Δεν πήρα προσωπικά τηλεφωνο πάντως ακόμα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids said:

Εννοώ τα περιποίησης άκρων, μανικιούρ, πεντικιούρ κλπ. Διάβασα πως ανοίγουν με τα κομμωτήρια και είδα και ρεπορτάζ. Δεν πήρα προσωπικά τηλεφωνο πάντως ακόμα τουλάχιστον.

Αυτά έχουν ανοίξει, βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί να  μην ανοίξουν και τα κέντρα αισθητικής!! Προσωπικά έκανα τζάμπα χαρά γιατί νόμιζα πως είχαν ανοίξει και σκεφτόμουν πως θα βρω τον παλιό καλό μου εαυτό!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...