Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Lenia16 είπε:

Ρε συ, εδώ πήρα τον εοδυ κ μου είπανε ότι ο άντρας μου κυκλοφορεί κανονικά με 2 θετικούς στο ίδιο σπίτι, περιμενεις λογική από τα 20χρονα; Σιγά μην απομονωθούν για λίγο συνάχι. Γιατί τα μικρά στο σχολείο ποιο δεν έχει συνάχι; Η κόρη μου μόνο μπούκωμα είχε, αν δεν ξέραμε ότι ήρθαμε σε επαφή με κρούσμα θα πήγαινε κανονικά σχολείο, το τεστ βγήκε θετικό την πέμπτη μέρα. Νομίζω απλώς πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι θα κολλήσουμε όλοι. Να πω τη μαύρη αλήθεια, σε άτομα κάτω των 45 δεν έχω ακούσει να το περνάει κανείς σοβαρά, είτε εμβολιασμενοι είτε οχι. Το χειρότερο που έχω ακούσει είναι 39 πυρετός για 3 μέρες. Θα μου πεις δεν είναι δείγμα ο κύκλος σου κ σωστά. Τώρα διάβαζα ότι η ανοσία από τα εμβόλια έναντι της ομικρον φαίνεται ότι κρατάει 10 εβδομάδες. Τι ωραία. 

Που το διάβασες αυτό?άρα πάμε εμβόλιο στο τρίμηνο όπως λέγαμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γενικά πάντως, είναι πλέον παντού. Στην τάξη της μικρής η κυρίως δασκάλα ανεμβολιαστη, η άλλη 3πλα εμβολιασμενη πρόσεχε φουλ γιατί η αδερφή της πάσχει από σοβαρή νόσο κ κόλλησε. Η ανεμβολιαστη τίποτα κ ενώ είχαμε μέχρι τώρα 5 κρούσματα. Τι στο καλό.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vtgian said:

Και μόλις ακυρώθηκε και το δικό μας ταξίδι!

Χθες η μεγάλη πήγε στο σπίτι της ανιψιάς μου και κάθισαν μαζί για κανένα 10λεπτο. Μετά από αυτό η ανιψιά μου μιλάει με το φίλο της, της λέει ότι νιώθει κομμάτια και επειδή η ίδια είχε ένα συνάχι (τι πιο αθώο από ένα συνάχι εν μέσω covid :roll: ), λέει ας κάνω ένα selftest. E θετικό! Εμβολιασμένα όλα τους. Έκανε και μοριακό, το επιβεβαίωσε.

Που πάει να πει ότι οι πιθανότητες να έχει κολλήσει και η δική μας κόρη λόγω επαφής είναι υπαρκτές και κατ'επέκταση, ταξιδεύοντας όλοι μαζί, να κολλήσουμε και εμείς και πιθανότητα οι γονείς μου.

Οπότε, άκυρο το ταξίδι και τα Χριστούγεννα με τους γονείς.

Μια ομορφιά!

Ωχ μωρέ κρίμα, περαστικά εύχομαι στην ανιψιά σου!! Δεν είναι δεδομένο πως θα έχει κολλήσει, ελπίζω να μην έχει κολλήσει και να περάσετε όμορφα έστω και στην Αθήνα!!

Δες τη θετική πλευρά, το μάθατε πριν φύγετε και πριν δείτε τους γονείς σου!!Το χειρότερο σενάριο θα ήταν να το μαθαίνατε αφού τους έχετε δει!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Που το διάβασες αυτό?άρα πάμε εμβόλιο στο τρίμηνο όπως λέγαμε?

Πρόκειται για μελέτη της επιστημονικής επιτροπής που συμβουλεύει τη βρετανική κυβέρνηση. Δεν ξέρω τι προβλέπεται, δεν αναφέρουν κάτι για τρίμηνο εμβολιασμό. Θα δείξει.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lenia16 είπε:

Να πω τη μαύρη αλήθεια, σε άτομα κάτω των 45 δεν έχω ακούσει να το περνάει κανείς σοβαρά, είτε εμβολιασμενοι είτε οχι.

Στον δικό μου κύκλο και νέοι άνθρωποι υπέφεραν όταν κόλλησαν και δυστυχώς χάθηκε και ζωή. Ο άνδρας μου διπλα εμβολιασμενος στους τρεις μήνες κόλλησε, εγώ ξύπνησα με πονόλαιμο την μέρα που θα έκανα πρώτη δόση. Οι μεγάλοι ουτε βήχα είχαμε ούτε πυρετό. Γνωστοί μου κόλλησαν πριν την δεύτερη δόση και είχαν  βήχα και λίγα δέκατα ή συνάχι. Δεν υπάρχει κάτι στάνταρντ, όπως αντιδράσει ο κάθε οργανισμός. Αυτό βλέπω εγώ. 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Lenia16 είπε:

Ρε συ, εδώ πήρα τον εοδυ κ μου είπανε ότι ο άντρας μου κυκλοφορεί κανονικά με 2 θετικούς στο ίδιο σπίτι, περιμενεις λογική από τα 20χρονα; Σιγά μην απομονωθούν για λίγο συνάχι. Γιατί τα μικρά στο σχολείο ποιο δεν έχει συνάχι; Η κόρη μου μόνο μπούκωμα είχε, αν δεν ξέραμε ότι ήρθαμε σε επαφή με κρούσμα θα πήγαινε κανονικά σχολείο, το τεστ βγήκε θετικό την πέμπτη μέρα. Νομίζω απλώς πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι θα κολλήσουμε όλοι. Να πω τη μαύρη αλήθεια, σε άτομα κάτω των 45 δεν έχω ακούσει να το περνάει κανείς σοβαρά, είτε εμβολιασμενοι είτε οχι. Το χειρότερο που έχω ακούσει είναι 39 πυρετός για 3 μέρες. Θα μου πεις δεν είναι δείγμα ο κύκλος σου κ σωστά. Τώρα διάβαζα ότι η ανοσία από τα εμβόλια έναντι της ομικρον φαίνεται ότι κρατάει 10 εβδομάδες. Τι ωραία. 

 

Καλά ναι, αν πηγαίναμε με το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ είμασταν ήδη στο αμάξι και γιουχου! Στη τελική, μόνο η μεγάλη θεωρείται στενό κρούσμα προς το παρόν. Οι υπόλοιποι, ελεύθεροι και ωραίοι! Εμείς στον κύκλο μας έχουμε από όλα. Σε ανεμβολίαστους έχουμε νέους που νόσησαν βαριά ή ελαφρά, νέους που κόλλησαν 2 φορές, νέους που νοσηλεύτηκαν, μεσήλικες αντίστοιχα από ελαφρά μέχρι και διασωλήνωση, ηλικιωμένους που πέθαναν. Κάποιοι νέοι που κόλλησαν ασυμπτωματικά τη πρώτη φορά, ξανακόλλησαν και 2η.  Σε εμβολιασμένους έχουμε άλλους ελαφρά και άλλους πιο βαριά, σε όλο το ηλικιακό φάσμα, ευτυχώς κανένας δε χρειάστηκε νοσοκομείο.

 

πρίν από 7 λεπτά , kotsifikos είπε:

Ωχ μωρέ κρίμα, περαστικά εύχομαι στην ανιψιά σου!! Δεν είναι δεδομένο πως θα έχει κολλήσει, ελπίζω να μην έχει κολλήσει και να περάσετε όμορφα έστω και στην Αθήνα!!

Δες τη θετική πλευρά, το μάθατε πριν φύγετε και πριν δείτε τους γονείς σου!!Το χειρότερο σενάριο θα ήταν να το μαθαίνατε αφού τους έχετε δει!!

 

Ναι, αυτό λέγαμε πριν λίγο. Στο μεταξύ, πρέπει και να βγω για ψώνια γιατί το σπίτι λόγω ταξιδιού είναι άδειο! Και είναι το χειρότερό μου τέτοιες μέρες να έχω σουπερ μάρκετ!

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικό το μοριακό του παιδιού. Πάλι καλά δηλαδή!

 

12 minutes ago, vtgian said:

Ναι, αυτό λέγαμε πριν λίγο. Στο μεταξύ, πρέπει και να βγω για ψώνια γιατί το σπίτι λόγω ταξιδιού είναι άδειο! Και είναι το χειρότερό μου τέτοιες μέρες να έχω σουπερ μάρκετ!

πωπω πράγματι το χειρότερο είναι αυτό!! Δεν μπορείς να τα παραγγείλεις και να τα φέρουν??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_Anesti_ είπε:

Στον δικό μου κύκλο και νέοι άνθρωποι υπέφεραν όταν κόλλησαν και δυστυχώς χάθηκε και ζωή. Ο άνδρας μου διπλα εμβολιασμενος στους τρεις μήνες κόλλησε, εγώ ξύπνησα με πονόλαιμο την μέρα που θα έκανα πρώτη δόση. Οι μεγάλοι ουτε βήχα είχαμε ούτε πυρετό. Γνωστοί μου κόλλησαν πριν την δεύτερη δόση και είχαν  βήχα και λίγα δέκατα ή συνάχι. Δεν υπάρχει κάτι στάνταρντ, όπως αντιδράσει ο κάθε οργανισμός. Αυτό βλέπω εγώ. 

 

 

Σίγουρα ειναι κ γο ιδιάζουσα.γι αυτό κ βλέπεις να χάνονται ολόκληρες οικογένειες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αρνητική. Ο μικρός το πρωί ήταν κακοδιάθετος, έτοιμος να κλάψει συνεχώς, ήθελε αγκαλιά συνεχώς, κάτι πονάει η κοιλιά έλεγε, τον έντυσα και τον έβγαλα βόλτα στον ήλιο (έχει μια βδομάδα να βγει) και τα ξέχασε όλα. Σαν τρελός έκανε από τη χαρά του. Βέβαια ακόμη δεν έχει συνέλθει. Κυριακή υποτίθεται φεύγουμε. Μας βλέπω να το ακυρώνουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δύσκολες αυτές οι ανατροπές της τελευταίας στιγμής. Εγώ έκανα και τρίτη δόση, ναι, εγώ που σκεφτόμουν να κάνω την πρώτη. Μόνο και μόνο όμως για να ταξιδεύω πιο "ελεύθερα" μιας και από αποτελεσματικότητα, από ό,τι φαίνεται, πάσχουν τα εμβόλια. Ελευθερία όμως δε βλέπω όταν επιβάλλεται μάσκα ακόμη και στο δρόμο. Έλεος δηλ. Ετοιμαζόμαστε σήμερα να φύγουμε για Χριστούγεννα και όταν επιστρέψουμε έχουμε άλλο ταξίδι. Βλέποντας και κάνοντας φυσικά μιας και τα πράγματα είναι πολύ ρευστά. Καλά Χριστούγεννα σε όλες! Υγεία στις οικογένειές σας!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα ο αδερφος εμφανισε συμπτωμα(πονοκεφαλο) Σαββατο πρωι που ειδε κ γονεις. Μετα πηγε στην κοπελα του κ εμεινε εως Δευτερα πρωι οπου βγηκε θετικος στο ραπιντ κ η κοπελα του αρνητικη. Ολα τα σελφ εδειχναν αρνητικα.

Εννοειται ειναι απομονωμενος, κ μεχρι σημερα ολοι βγαινουν αρνητικοι μεσω ραπιντ. Πραγματικα δεν ξερω πώς γινεται κ δεν κολλησε η κοπελα του, αξιοπεριεργο. Εχει γευση και οσμη κανονικα, πονοκεφαλο ισχυρο, συναχι και τπτ αλλο.

Υγεια σε ολες και ευχομαι πραγματικα να ναι οι τελευταιες γιορτες με τοσο αγχος και αβεβαιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , love kids είπε:

Δύσκολες αυτές οι ανατροπές της τελευταίας στιγμής. Εγώ έκανα και τρίτη δόση, ναι, εγώ που σκεφτόμουν να κάνω την πρώτη. Μόνο και μόνο όμως για να ταξιδεύω πιο "ελεύθερα" μιας και από αποτελεσματικότητα, από ό,τι φαίνεται, πάσχουν τα εμβόλια. Ελευθερία όμως δε βλέπω όταν επιβάλλεται μάσκα ακόμη και στο δρόμο. Έλεος δηλ. Ετοιμαζόμαστε σήμερα να φύγουμε για Χριστούγεννα και όταν επιστρέψουμε έχουμε άλλο ταξίδι. Βλέποντας και κάνοντας φυσικά μιας και τα πράγματα είναι πολύ ρευστά. Καλά Χριστούγεννα σε όλες! Υγεία στις οικογένειές σας!

Και σε εσένα καλά Χριστούγεννα.

Στη χώρα που θα πας δεν ε ει περιοριστικά μέτρα?

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ, διαβάζω εδώ για κορονοϊό με λίγα δέκατα, ή πονοκέφαλο ή τίποτα και σκέφτομαι ότι ο κόβιντ είναι μακράν πιο ήπιος από όλες αυτές τις ιώσεις που έχουν "διαλύσει" και τον μικρό  και εμένα 2 μήνες τώρα. Ίωση με λίγα δέκατα δεν έχουμε περάσει ως τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Και σε εσένα καλά Χριστούγεννα.

Στη χώρα που θα πας δεν ε ει περιοριστικά μέτρα?

Έχει - όπως οι περισσότερες αν όχι όλες οι χώρες λογικά αυτή την εποχή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , love kids είπε:

Έχει - όπως οι περισσότερες αν όχι όλες οι χώρες λογικά αυτή την εποχή.

Καλό ταξίδι λοιπόν.γραψε μας την εμπειρία κ τις συνθήκες αν θες.οσο τρελό κι αν φαίνεται, με τα δεδομένα βέβαια ανάλογα,δεν μου έχει φύγει από το μυαλό το ταξίδι.θα εχουμε βέβαια σπίτι κ αυτοκίνητο,αλλιώς δεν θα το σκεφτόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία!

Έχω μια μικρή ρινική συμφόρηση σήμερα οπότε έκανα σελφ τεστ ( το οποίο γράφει ραπίντ πανω) κ είναι θετικό, άρα σίγουρα θα είναι κι ο μικρός μου. Τουλάχιστον δεν θα χρειάζεται να κρατάω καμιά απόσταση κ από τον μεγάλο μου ο οποιος έκανε 1.5 μέρα δέκατα και αυτό ήταν. Ας ελπίσουμε να μην έχω άλλα συμπτώματα  εγώ κ να τη γλιτώσει ο σύζυγος που χλωμό το κόβω!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marakiz είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία!

Έχω μια μικρή ρινική συμφόρηση σήμερα οπότε έκανα σελφ τεστ ( το οποίο γράφει ραπίντ πανω) κ είναι θετικό, άρα σίγουρα θα είναι κι ο μικρός μου. Τουλάχιστον δεν θα χρειάζεται να κρατάω καμιά απόσταση κ από τον μεγάλο μου ο οποιος έκανε 1.5 μέρα δέκατα και αυτό ήταν. Ας ελπίσουμε να μην έχω άλλα συμπτώματα  εγώ κ να τη γλιτώσει ο σύζυγος που χλωμό το κόβω!

Χρόνια ία πολλά σε όλες!

Ευ ο σου γρήγορα περαστικά κ να παρα.ει ουν ήπια τα συ.πτωματα.εισαι εμβομιασμενη έτσι?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marakiz είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία!

Έχω μια μικρή ρινική συμφόρηση σήμερα οπότε έκανα σελφ τεστ ( το οποίο γράφει ραπίντ πανω) κ είναι θετικό, άρα σίγουρα θα είναι κι ο μικρός μου. Τουλάχιστον δεν θα χρειάζεται να κρατάω καμιά απόσταση κ από τον μεγάλο μου ο οποιος έκανε 1.5 μέρα δέκατα και αυτό ήταν. Ας ελπίσουμε να μην έχω άλλα συμπτώματα  εγώ κ να τη γλιτώσει ο σύζυγος που χλωμό το κόβω!

Περαστικά σε όλους και υπομονή!

Είσαι εμβολιασμένη; Ρωτώ απλά για να δω πόσο πιθανό είναι να κολλήσεις ενώ έχεις κάνει εμβόλιο. Βέβαια μες στο ίδιο σπίτι και με μικρά παιδιά δύσκολο να απομονωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Εμβολιασμενη ναι, δεύτερη δόση την έκανα 5 Ιουλίου. Τον άλλο μήνα είχα κλείσει για την τρίτη. Ήμουν σιγουρη πως θα κολλήσω κι αν όχι εγώ απευθείας, ο μικρός από τον μεγάλο και κατά συνέπεια εγώ αφού με τον μικρό είμαστε ένα. Έχω λίγο περισσότερη ρινική συμφόρηση, πονοκέφαλο, βαρύ κεφάλι που λένε. Από οσμή και γεύση μια χαρά. Ο σύζυγος φοράει συνεχώς τη μάσκα, για να δούμε αν θα γλιτώσει. Εύχομαι κ εγώ να την περάσω ήπια.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marakiz είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία!

Έχω μια μικρή ρινική συμφόρηση σήμερα οπότε έκανα σελφ τεστ ( το οποίο γράφει ραπίντ πανω) κ είναι θετικό, άρα σίγουρα θα είναι κι ο μικρός μου. Τουλάχιστον δεν θα χρειάζεται να κρατάω καμιά απόσταση κ από τον μεγάλο μου ο οποιος έκανε 1.5 μέρα δέκατα και αυτό ήταν. Ας ελπίσουμε να μην έχω άλλα συμπτώματα  εγώ κ να τη γλιτώσει ο σύζυγος που χλωμό το κόβω!

Χρόνια πολλά σε όλες κ περαστικά σας @marakiz. Ελαφριά θα το περάσεις μην ανησυχείς. Έχε στο νου σου ότι για το πιστοποιητικό νόσησης χρειάζεται να κάνεις μοριακό κ εσύ κ τα παιδιά. Κάνε πολλούς ορούς για αποσυμφόρηση κ μείωση του ιικου φορτίου, έτσι μου είπαν. Πολλά υγρά, φρέσκους χυμούς, σούπες και θα περάσει σύντομα. Να μετράς κ το οξυγόνο σας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Lenia16 είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες κ περαστικά σας @marakiz. Ελαφριά θα το περάσεις μην ανησυχείς. Έχε στο νου σου ότι για το πιστοποιητικό νόσησης χρειάζεται να κάνεις μοριακό κ εσύ κ τα παιδιά. Κάνε πολλούς ορούς για αποσυμφόρηση κ μείωση του ιικου φορτίου, έτσι μου είπαν. Πολλά υγρά, φρέσκους χυμούς, σούπες και θα περάσει σύντομα. Να μετράς κ το οξυγόνο σας. 

Ναι ο μεγάλος έχει κάνει ήδη μοριακό και τη Δευτέρα θα πάμε εγώ με τον μικρό.

Το παιδί είναι σαν να μην έχει τίποτα. 

Οι μεγάλοι μετράμε το οξυγόνο. 

Αυτό με τον ορό δεν το ήξερα, δηλαδή να βάζεις ακόμα κ αν δεν τρέχει η μύτη; Λίγο σαν πονόλαιμο και βαρύ κεφάλι έχω. 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marakiz είπε:

Ναι ο μεγάλος έχει κάνει ήδη μοριακό και τη Δευτέρα θα πάμε εγώ με τον μικρό.

Το παιδί είναι σαν να μην έχει τίποτα. 

Οι μεγάλοι μετράμε το οξυγόνο. 

Αυτό με τον ορό δεν το ήξερα, δηλαδή να βάζεις ακόμα κ αν δεν τρέχει η μύτη; Λίγο σαν πονόλαιμο και βαρύ κεφάλι έχω. 

Μου το είπε μια γιατρός, τώρα ότι κ να σου πω ψέμα θα είναι. Εγώ έκανα ούτως η άλλως γιατί είχα πολύ συνάχι. Κ ακόμα κάνω δηλαδή γιατί είναι τα ιγμόρεια μου βουλωμένα παρόλο που δεν τρέχει η μύτη μου. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marakiz είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία!

Έχω μια μικρή ρινική συμφόρηση σήμερα οπότε έκανα σελφ τεστ ( το οποίο γράφει ραπίντ πανω) κ είναι θετικό, άρα σίγουρα θα είναι κι ο μικρός μου. Τουλάχιστον δεν θα χρειάζεται να κρατάω καμιά απόσταση κ από τον μεγάλο μου ο οποιος έκανε 1.5 μέρα δέκατα και αυτό ήταν. Ας ελπίσουμε να μην έχω άλλα συμπτώματα  εγώ κ να τη γλιτώσει ο σύζυγος που χλωμό το κόβω!

Χρόνια πολλά! 

 

Περαστικά και σύντομα! 

 

Το βαρύ κεφάλι του κορονοιου δεν υπάρχει, που λένε! Απίστευτος πονοκέφαλος και μάλιστα μόνο το δεξί τμήμα του κεφαλιού. Και άλλους που ρώτησα αυτό μου είπαν! 

 

Πυρετό να κοιτάτε και οξυγόνο απαραίτητα! 

 

Κούραση ανεξήγητη νιώθεις? Συνήθως είναι αρχικό συμπτώμα από όσο ακούω. Και ο πονοκέφαλος φεύγει μέσα σε λίγα εικοσιτετράωρα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Χρόνια πολλά! 

 

Περαστικά και σύντομα! 

 

Το βαρύ κεφάλι του κορονοιου δεν υπάρχει, που λένε! Απίστευτος πονοκέφαλος και μάλιστα μόνο το δεξί τμήμα του κεφαλιού. Και άλλους που ρώτησα αυτό μου είπαν! 

 

Πυρετό να κοιτάτε και οξυγόνο απαραίτητα! 

 

Κούραση ανεξήγητη νιώθεις? Συνήθως είναι αρχικό συμπτώμα από όσο ακούω. Και ο πονοκέφαλος φεύγει μέσα σε λίγα εικοσιτετράωρα. 

Φιλη μου είχε πονοκέφαλο μόνο πισω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...