Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, maripoz είπε:

Αν τον κρατήσεις από τώρα μέσα προληπτικα θα τον βγάλεις τον Μάιο.

Αυτό σκέφτομαι… Θα μπορούσα να τον κρατήσω μέχρι τη Δευτέρα λίγο να ξεκαθαρίσει το τοπίο, αλλά δεν μ εγγυάται κανεις ότι δεν θα ξανασυμβεί. Και του αρέσει να πηγαίνει, δεν νομίζω ότι θα το δεχόταν εύκολα, ακόμα κι αν υπήρχε μια μόνιμη λύση για να είναι σπίτι. Δεν έχω κοιμηθεί όλο τ βράδυ. Φέρνει πολύ εκνευρισμό όλο αυτό. Τόσο εκνευρισμό που το τελευταίο που σε νοιάζει είναι αν θα κολλήσει. Απλώς αυτή η αναστάτωση κ η ανασφάλεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

9 hours ago, Έσπερος said:

ναι βρε παιδί μου αλλά εδώ το καλοκαίρι είχαμε καμία τριανταριά την εβδομάδα, Σεπτέμβρη και Οκτώβρη αθροιστικά καμία δεκαπενταριά  κ πολλά λέω, και τώρα είναι 10-15 την εβδομάδα. Πού ξεφύτρωσαν αυτά αν δεν υπήρχε διασπορά τους προηγούμενους μήνες σε νησί που τώρα περιορίστηκαν και τα ταξίδια; Εκτός αν κάποια κρύβονταν. Έτσι τώρα τρέχουμε και για ραπιντ…. και δν ξέρω κιόλας τι να κάνω με το σχολείο. δύσκολο να τον κρατήσω μέσα προληπτικά. 

όχι δεν μπορείς να τον κρατήσεις προληπτικά γιατί ισχύει αυτό που είπαν παραπάνω, θα βγει το καλοκαίρι από το σπίτι, και εγώ που τον είχα πέρυσι όλο το χρόνο σε κανονική καραντίνα τελικά κόλλησε δεν την γλύτωσε, μοιραία δυστυχώς όλοι θα το περάσουμε! Στην τάξη του παιδιού ήταν τον κρούσμα ή στο δικό σου σχολείο?

2 hours ago, Έσπερος said:

Αυτό σκέφτομαι… Θα μπορούσα να τον κρατήσω μέχρι τη Δευτέρα λίγο να ξεκαθαρίσει το τοπίο, αλλά δεν μ εγγυάται κανεις ότι δεν θα ξανασυμβεί. Και του αρέσει να πηγαίνει, δεν νομίζω ότι θα το δεχόταν εύκολα, ακόμα κι αν υπήρχε μια μόνιμη λύση για να είναι σπίτι. Δεν έχω κοιμηθεί όλο τ βράδυ. Φέρνει πολύ εκνευρισμό όλο αυτό. Τόσο εκνευρισμό που το τελευταίο που σε νοιάζει είναι αν θα κολλήσει. Απλώς αυτή η αναστάτωση κ η ανασφάλεια. 

Αναστάτωση και ανασφάλεια έχουμε όλοι που στέλνουμε τα παιδιά μας στο σχολείο δυστυχώς, όμως δεν γίνεται να το απομονώσεις για ακόμα μία χρονιά. Χθες μιλούσα με μία εκπαιδευτικό (δημοτικού) και μου έλεγε πόσο εμφανείς είναι οι συνέπειες του εγκλεισμού στα μικρά παιδιά, και να σου πω κάτι το βλέπω και στον γιο μου αυτό! εννοείται πως όσο ο ιός κυκλοφορεί έξω θα μπαίνει και στο σχολεία, το καλό είναι ότι τουλάχιστον γίνονται τα τεστ και εντοπίζεται, πιστέυω πως τώρα που αρχίσουν και οι τρίτες δόσεις σιγά σιγά θα αρχίσουν να πέφτουν .

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kotsifikos said:

όχι δεν μπορείς να τον κρατήσεις προληπτικά γιατί ισχύει αυτό που είπαν παραπάνω, θα βγει το καλοκαίρι από το σπίτι, και εγώ που τον είχα πέρυσι όλο το χρόνο σε κανονική καραντίνα τελικά κόλλησε δεν την γλύτωσε, μοιραία δυστυχώς όλοι θα το περάσουμε! Στην τάξη του παιδιού ήταν τον κρούσμα ή στο δικό σου σχολείο?

Αναστάτωση και ανασφάλεια έχουμε όλοι που στέλνουμε τα παιδιά μας στο σχολείο δυστυχώς, όμως δεν γίνεται να το απομονώσεις για ακόμα μία χρονιά. Χθες μιλούσα με μία εκπαιδευτικό (δημοτικού) και μου έλεγε πόσο εμφανείς είναι οι συνέπειες του εγκλεισμού στα μικρά παιδιά, και να σου πω κάτι το βλέπω και στον γιο μου αυτό! εννοείται πως όσο ο ιός κυκλοφορεί έξω θα μπαίνει και στο σχολεία, το καλό είναι ότι τουλάχιστον γίνονται τα τεστ και εντοπίζεται, πιστέυω πως τώρα που αρχίσουν και οι τρίτες δόσεις σιγά σιγά θα αρχίσουν να πέφτουν .

Πράγματι η τρίτη δόση αναμένεται να ρίξει αρκετά την διασπορά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , maripoz είπε:

Πράγματι η τρίτη δόση αναμένεται να ρίξει αρκετά την διασπορά 

Το ελπίζω βρε παιδί μου.

Και για πες μου και κάτι άλλο εσύ που ενημερώνεσαι καλύτερα.Τι βλέπεις στη σφαίρα σου?Το βελγιο έχει απογειωθεί στα κρούσματα.ποτε θα μπορέσω να πάω?

Μην με απογοητευσεις πολυ.ετσι?:grin:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Το ελπίζω βρε παιδί μου.

Και για πες μου και κάτι άλλο εσύ που ενημερώνεσαι καλύτερα.Τι βλέπεις στη σφαίρα σου?Το βελγιο έχει απογειωθεί στα κρούσματα.ποτε θα μπορέσω να πάω?

Μην με απογοητευσεις πολυ.ετσι?:grin:

Δεν διαλέγεις καμία άλλη χώρα?:rolleyes: 

12 minutes ago, maripoz said:

Δεν διαλέγεις καμία άλλη χώρα?:rolleyes: 

Και συναντηθείτε με αδερφο/ ανιψια στην τρίτη χώρα-ουδετερο έδαφος. Πάτε Δανία που είναι και κοντά ή Σουηδία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , kotsifikos είπε:

 

Αναστάτωση και ανασφάλεια έχουμε όλοι που στέλνουμε τα παιδιά μας στο σχολείο δυστυχώς, όμως δεν γίνεται να το απομονώσεις για ακόμα μία χρονιά. Χθες μιλούσα με μία εκπαιδευτικό (δημοτικού) και μου έλεγε πόσο εμφανείς είναι οι συνέπειες του εγκλεισμού στα μικρά παιδιά, και να σου πω κάτι το βλέπω και στον γιο μου αυτό! εννοείται πως όσο ο ιός κυκλοφορεί έξω θα μπαίνει και στο σχολεία, το καλό είναι ότι τουλάχιστον γίνονται τα τεστ και εντοπίζεται, πιστέυω πως τώρα που αρχίσουν και οι τρίτες δόσεις σιγά σιγά θα αρχίσουν να πέφτουν .

Εγώ πάντως προχθές που βγήκαν η φήμες για κλείσιμο σχολείων πήγα να τρελαθώ. Πέρσι που η μικρή δεν πήγαινε σχολείο καταλάβαινα εννοείται τη φρίκη που είχατε φάει όλες με την τηλεεκπαίδευση και τον εγκλεισμό αλλά τώρα που βλέπω και μόνη μου την επίδραση του σχολείου στο παιδί μου (μέσα σε ένα μόλις 2μηνο) ειλικρινά με πιάνει απόγνωση μόνο στην ιδέα πως μπορεί να είναι σπίτι, μακριά από τα παιδάκια. 

Γενικά πάντως βλέπω πως ο χειμώνας για άλλη μια φορά προμηνύεται πολύ μοναχικός και είναι πραγματικά κρίμα και για εμάς αλλά κυρίως για τα παιδιά μας. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι το βλέπω αλλιώς. Επειδή πέρσι το παιδί δεν είδε καμία αλλαγή στη ρουτίνα του κ ήταν μια χαρά, τώρα μου φαίνεται μπελάς όλο αυτό, δλδ αν φέτος δεν πήγαινε σχολείο, πάλι δεν θα καταλάβαινε διαφορα κ θα είχαμε το κεφάλι μας ήσυχο. Τώρα φυσικά, επειδή το συνήθισε, όντως στο σπίτι δεν κρατιέται με τίποτα κ είναι πολύ κουραστικό αυτό. Άλλο παιδί σε σχέση με πέρσι… 

 

Στους μαθητες μας ειδικά συτα που ήρθαν πρώτη, όντως η καταστααη είναι θλιβερή. Εκτός τόπου κ χρόνου, όχι μαθησιακά μόνο, στη συμπεριφορά γενικα. κ μου κάνει εντύπωση γιατί τα παιδιά εδώ δεν κλείστηκαν, όλη μέρα έξω στα ποδήλατα ήταν κ στο ψάρεμα κ επειδή οι γονείς ήταν σπίτι αφού οι περισσότεροι με τον τουρισμό κ το εμπόριο ασχολούνται, είχαν απεριόριστη φροντίδα κ ενασχόληση, δεν δικαιολογείται τετοια κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ φρικαρω στην σκέψη του να κλείσουν τα σχολεία. Πέρυσι ήμουν ψύχραιμη, έλεγα οκ, πρέπει να προσαρμοστούμε κλπ κλπ. Όμως πλέον, θα του κάνει κακό πάλι σπίτι, τηλεκπαίδευση, θα τον πάει πολύ πίσω. Κι εγώ δεν αντέχω παιδιά άλλο κλείσιμο, δεν ξέρω για σας, κάνω μεγάλη προσπάθεια για την ψυχική μου υγεία και αν σκεφτώ πως μέσα σε όλο αυτό έχασα κ τη μαμά μου ξαφνικά, τα καταφέρνω καλά. Τρέμω όμως κι άλλο κλείσιμο.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marakiz είπε:

Κ εγώ φρικαρω στην σκέψη του να κλείσουν τα σχολεία. Πέρυσι ήμουν ψύχραιμη, έλεγα οκ, πρέπει να προσαρμοστούμε κλπ κλπ. Όμως πλέον, θα του κάνει κακό πάλι σπίτι, τηλεκπαίδευση, θα τον πάει πολύ πίσω. Κι εγώ δεν αντέχω παιδιά άλλο κλείσιμο, δεν ξέρω για σας, κάνω μεγάλη προσπάθεια για την ψυχική μου υγεία και αν σκεφτώ πως μέσα σε όλο αυτό έχασα κ τη μαμά μου ξαφνικά, τα καταφέρνω καλά. Τρέμω όμως κι άλλο κλείσιμο.

Είναι μεγάλο ζόρι αυτό που πέρασες, και μπράβο που αναγνωρίζεις την αδυναμία αλλά τα καταφέρνεις καλά!!

Κι εγώ φρικάρω, κι εγώ φοβάμαι για την ψυχική μου υγεία, πέρυσι δεν μου άρεσε το κλίμα στο σπίτι, τα νεύρα μας κλπ, και φέτος θα έχουν και οι 2 τηλεκπαίδευση, σε συνδυασμό με τη δική μου τηλεργασία... απλά δεν βγαίνει! Είχα πέρυσι το νήπιο κλεισμένο στο δωμάτιό του να παρακολουθεί το μάθημα μια χαρά! Ήταν το μόνο παιδί που λειτουργούσε στον αυτόματο, χωρίς έλεγχο κλπ. Το μικρό φέτος δεν μπορεί να κλειστεί μόνο με υπολογιστή στο δωμάτιο, θα πρέπει να είμαι δίπλα. Άρα πώς θα δουλεύω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , irin είπε:

Είναι μεγάλο ζόρι αυτό που πέρασες, και μπράβο που αναγνωρίζεις την αδυναμία αλλά τα καταφέρνεις καλά!!

Κι εγώ φρικάρω, κι εγώ φοβάμαι για την ψυχική μου υγεία, πέρυσι δεν μου άρεσε το κλίμα στο σπίτι, τα νεύρα μας κλπ, και φέτος θα έχουν και οι 2 τηλεκπαίδευση, σε συνδυασμό με τη δική μου τηλεργασία... απλά δεν βγαίνει! Είχα πέρυσι το νήπιο κλεισμένο στο δωμάτιό του να παρακολουθεί το μάθημα μια χαρά! Ήταν το μόνο παιδί που λειτουργούσε στον αυτόματο, χωρίς έλεγχο κλπ. Το μικρό φέτος δεν μπορεί να κλειστεί μόνο με υπολογιστή στο δωμάτιο, θα πρέπει να είμαι δίπλα. Άρα πώς θα δουλεύω;

Τηλεεργασία με παιδιά στο σπίτι απλά δε νοείται. Όσοι το κάναμε βγήκαμε με ψυχολογικά. Για το τι πέρασαν τα παιδιά δε θέλω να το σκέφτομαι. Αντε να εξηγήσεις στο νήπιο ότι πρέπει να δουλέψεις και δε μπορείς να ασχοληθείς μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , irin είπε:

Είναι μεγάλο ζόρι αυτό που πέρασες, και μπράβο που αναγνωρίζεις την αδυναμία αλλά τα καταφέρνεις καλά!!

Κι εγώ φρικάρω, κι εγώ φοβάμαι για την ψυχική μου υγεία, πέρυσι δεν μου άρεσε το κλίμα στο σπίτι, τα νεύρα μας κλπ, και φέτος θα έχουν και οι 2 τηλεκπαίδευση, σε συνδυασμό με τη δική μου τηλεργασία... απλά δεν βγαίνει! Είχα πέρυσι το νήπιο κλεισμένο στο δωμάτιό του να παρακολουθεί το μάθημα μια χαρά! Ήταν το μόνο παιδί που λειτουργούσε στον αυτόματο, χωρίς έλεγχο κλπ. Το μικρό φέτος δεν μπορεί να κλειστεί μόνο με υπολογιστή στο δωμάτιο, θα πρέπει να είμαι δίπλα. Άρα πώς θα δουλεύω;

Δεν βγαίνει μάνα μου.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Anna3011 είπε:

Τηλεεργασία με παιδιά στο σπίτι απλά δε νοείται. 

Πέρυσι έκανα, το νήπιο μέσα μόνο του, το μικρό να σέρνεται και κυρίως να βλέπει τηλεόραση, κι εγώ να δουλεύω και να κάνω meeting. Κακή κατάσταση. Και ο σύζυγος να δουλεύει εκτός σπιτιού 12ωρα.. Αν συμβεί ξανά, απλά δεν τη βγάζω νομιζω

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, marakiz said:

Κ εγώ φρικαρω στην σκέψη του να κλείσουν τα σχολεία. Πέρυσι ήμουν ψύχραιμη, έλεγα οκ, πρέπει να προσαρμοστούμε κλπ κλπ. Όμως πλέον, θα του κάνει κακό πάλι σπίτι, τηλεκπαίδευση, θα τον πάει πολύ πίσω. Κι εγώ δεν αντέχω παιδιά άλλο κλείσιμο, δεν ξέρω για σας, κάνω μεγάλη προσπάθεια για την ψυχική μου υγεία και αν σκεφτώ πως μέσα σε όλο αυτό έχασα κ τη μαμά μου ξαφνικά, τα καταφέρνω καλά. Τρέμω όμως κι άλλο κλείσιμο.

Να σου πω κάτι? και εγώ φρικάρω, δεν αντέχω άλλο αυτό το πράγμα.Εσύ πέρασες έναν χρόνο εξαιρετικά δύσκολο, πραγματικά είναι άθλος αυτό που πέτυχες, εύχομαι φέτος να είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

 

Βλέπω τον γιο μου (και τους συμμαθητές του) που είναι πρώτη δημοτικού και συμπεριφέρεται σαν είναι στο νήπιο ακόμα, και λογικό αν σκεφτεί κανείς πως δεν πήγε νήπιο ουσιαστικά, επίσης του πήρε καιρό να αρχίσει πάλι να έχει σοσιαλ σκιλς καθώς ήταν σαν να ξέχασε πως συμπεριφέρεται όταν είναι έξω με παρέα, και γενικά πως συμπεριφέρεται στο κοινωνικό σύνολο. Ήταν ένα παιδί που μέχρι τον Μάρτιο του 2020 είχε μία ζωή γεμάτη, με σχολείο - δραστηριότητες- βόλτες - εκδρομές- φίλους, μία ζωή φυσιολογική, και ξαφνικά όλα κόπηκαν, φυσικά και του έκανε πολύ μεγάλο κακό, όπως φαντάζομαι με τα περισσότερα παιδιά το ίδιο συνέβη, δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , irin είπε:

Πέρυσι έκανα, το νήπιο μέσα μόνο του, το μικρό να σέρνεται και κυρίως να βλέπει τηλεόραση, κι εγώ να δουλεύω και να κάνω meeting. Κακή κατάσταση. Και ο σύζυγος να δουλεύει εκτός σπιτιού 12ωρα.. Αν συμβεί ξανά, απλά δεν τη βγάζω νομιζω

Εντάξει , ήρωας.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , marakiz είπε:

Εντάξει , ήρωας.

Δεν νομίζω. απλά είχαμε όλοι πολλά νεύρα.. και δεν θέλω να επαναληφθεί. μου έλεγαν "μπράβο που αντέχεις", απαντούσα δεν αντέχω αλλά τί να κάνω; δεν έχω επιλογή

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , irin είπε:

Πέρυσι έκανα, το νήπιο μέσα μόνο του, το μικρό να σέρνεται και κυρίως να βλέπει τηλεόραση, κι εγώ να δουλεύω και να κάνω meeting. Κακή κατάσταση. Και ο σύζυγος να δουλεύει εκτός σπιτιού 12ωρα.. Αν συμβεί ξανά, απλά δεν τη βγάζω νομιζω

Αντίστοιχη φάση αλλά με ένα παιδί εγώ. Με τα δύο δεν ξέρω. Απλά προσκυνώ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anna3011 είπε:

Αντίστοιχη φάση αλλά με ένα παιδί εγώ. Με τα δύο δεν ξέρω. Απλά προσκυνώ...

Το μόνο θετικό στα 2 παιδιά είναι ότι από το μεσημέρι και μετά έπαιζαν μαζί, μετά την τηλεκπαίδευση δηλαδή. Με τσακωμούς κλπ αλλά τουλάχιστον είχαν παρέα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , marakiz είπε:

Κ εγώ φρικαρω στην σκέψη του να κλείσουν τα σχολεία. Πέρυσι ήμουν ψύχραιμη, έλεγα οκ, πρέπει να προσαρμοστούμε κλπ κλπ. Όμως πλέον, θα του κάνει κακό πάλι σπίτι, τηλεκπαίδευση, θα τον πάει πολύ πίσω. Κι εγώ δεν αντέχω παιδιά άλλο κλείσιμο, δεν ξέρω για σας, κάνω μεγάλη προσπάθεια για την ψυχική μου υγεία και αν σκεφτώ πως μέσα σε όλο αυτό έχασα κ τη μαμά μου ξαφνικά, τα καταφέρνω καλά. Τρέμω όμως κι άλλο κλείσιμο.

Είναι πραγματικά τόσο δύσκολη η διαχείριση ενός τόσο μεγάλου πένθους πόσο μάλλον σε φάση πανδημίας που δεν έχεις διεξόδους. Δεν ξέρω τι να σου πω. Κουράγιο, πολλές αγκαλίτσες και βόλτες με κάθε ευκαιρία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kotsifikos είπε:

Βλέπω τον γιο μου (και τους συμμαθητές του) που είναι πρώτη δημοτικού και συμπεριφέρεται σαν είναι στο νήπιο ακόμα, και λογικό αν σκεφτεί κανείς πως δεν πήγε νήπιο ουσιαστικά, επίσης του πήρε καιρό να αρχίσει πάλι να έχει σοσιαλ σκιλς καθώς ήταν σαν να ξέχασε πως συμπεριφέρεται όταν είναι έξω με παρέα, και γενικά πως συμπεριφέρεται στο κοινωνικό σύνολο. Ήταν ένα παιδί που μέχρι τον Μάρτιο του 2020 είχε μία ζωή γεμάτη, με σχολείο - δραστηριότητες- βόλτες - εκδρομές- φίλους, μία ζωή φυσιολογική, και ξαφνικά όλα κόπηκαν, φυσικά και του έκανε πολύ μεγάλο κακό, όπως φαντάζομαι με τα περισσότερα παιδιά το ίδιο συνέβη, δυστυχώς!

 

Τα περισσότερα αυτό ακριβώς έπαθαν. Οι φετινές πρώτες μοιάζουν με νηπιαγωγείο, οι δασκάλες πρέπει να κάνουν διπλή δουλειά. Και επιπλέον λόγω covid δεν μπορούν να δουλέψουν όπως θέλουν. Π.χ. εμάς αναγκαστικά τα έχει σε σειρές. Ούτε πι επιτρέπεται, ούτε ομάδες των 4. Πως θα μάθουν να δουλεύουν συνεργατικά έτσι; 

 

Αν κλείσουν τα σχολεία ειλικρινά θα σαλτάρω! Ο άντρας μου να δουλέψει τηλεργασία, άντε κάποιες μέρες. Εγώ καθόλου. Το παιδί να κάθεται ώρες στον υπολογιστή με τη γιαγιά από δίπλα, ούτε με σφαίρες δεν πρόκειται να πετύχει. Άσε που το παιδί θα τζαζέψει αν σταματήσει μπαλέτο και ωδείο που λατρεύει. Συνάδελφός μου με πρωτάκι πέρυσι, σε παρόμοια κατάσταση, τα παιδιά μόνα με μια γιαγιά, έμπαινε με remote desktop να τους συνδέσει και φέτος προσπαθούν να βγάλουν ύλη πρώτης και δευτέρας μαζί. 

 

@Yovanna συμφωνώ 100% Οι ΜΕΘ είναι γεμάτες πανελλαδικά, άνθρωποι που τις χρειάζονται δεν έχουν πρόσβαση. Είναι τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Anna3011 είπε:

Τηλεεργασία με παιδιά στο σπίτι απλά δε νοείται. Όσοι το κάναμε βγήκαμε με ψυχολογικά. Για το τι πέρασαν τα παιδιά δε θέλω να το σκέφτομαι. Αντε να εξηγήσεις στο νήπιο ότι πρέπει να δουλέψεις και δε μπορείς να ασχοληθείς μαζί του.

 

Ακριβώς. Ήταν ένας εφιάλτης. Και άντε πες εμείς τη βγάλαμε, με όποιο ψυχικό κόστος. Ο μικρός ακόμα και τώρα, όταν γυρίζει απ' το σχολείο τρέχει να δει αν είναι σβηστή η οθόνη του υπολογιστή μου...

Εγώ τους το ξεκαθάρισα στη δουλειά, αν κλείσουν πάλι τα σχολεία ξεχάστε με. Το περσινό δεν το ξαναπερνάω, ούτε εγώ ούτε η οικογένειά μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ilaeira είπε:

 

Ακριβώς. Ήταν ένας εφιάλτης. Και άντε πες εμείς τη βγάλαμε, με όποιο ψυχικό κόστος. Ο μικρός ακόμα και τώρα, όταν γυρίζει απ' το σχολείο τρέχει να δει αν είναι σβηστή η οθόνη του υπολογιστή μου...

Εγώ τους το ξεκαθάρισα στη δουλειά, αν κλείσουν πάλι τα σχολεία ξεχάστε με. Το περσινό δεν το ξαναπερνάω, ούτε εγώ ούτε η οικογένειά μου. 

Το έχω σκεφτεί κι εγώ, να πάρω ανευ αποδοχών, με όποιο κόστος..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ilaeira said:

 

Ακριβώς. Ήταν ένας εφιάλτης. Και άντε πες εμείς τη βγάλαμε, με όποιο ψυχικό κόστος. Ο μικρός ακόμα και τώρα, όταν γυρίζει απ' το σχολείο τρέχει να δει αν είναι σβηστή η οθόνη του υπολογιστή μου...

Εγώ τους το ξεκαθάρισα στη δουλειά, αν κλείσουν πάλι τα σχολεία ξεχάστε με. Το περσινό δεν το ξαναπερνάω, ούτε εγώ ούτε η οικογένειά μου. 

και εγώ θα βγω σε αναστολή ή θα πάρω άδεια, δεν ζω το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...