Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι; Ο αδελφός μου ήρθε σε επαφή με κρουσμα. Τον είδε σήμερα η μητέρα μου από απόσταση μεν με μάσκα σε εξωτερικό χώρο για λίγο και της έδωσε κάτι τάπερ. Μετά μάθαμε για την επαφή. Πόσο πιθανό είναι να κόλλησε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, vtgian είπε:

 

Πολύ βασική και σύντομη (ελάχιστους μήνες).

 

Στα πολύ άσχημα τώρα, πληροφόρηση από φίλους νεο-σμυρνιώτες, την οποία τώρα βλέπω και στα μέσα. Μέσα στου συλληφθέντες της Κυριακής είναι και ζευγάρι που μένει στη περιοχή και ασκείται τακτικά στο άλσος. Η κοπέλα είναι αναπληρώτρια δασκάλα σε σχολείο της περιοχής και συνάδελφος στο ίδιο σχολείο με τη φίλη μου. Έτυχε να περνάνε με το φίλο της από το σημείο που έγινε το επεισόδιο, μετά την άσκησή τους, και χωρίς πραγματικά κανένα λόγο τους συνέλαβαν. Έτσι απλά, επειδή ήταν πολύ κοντά. Ήταν στη ΓΑΔΑ τη Κυριακή από τις 15:00 το μεσημέρι μέχρι αργά το βράδυ.

Το αντιλαμβανόμαστε ότι η κοπέλα μπορεί να μη μπορέσει να διοριστεί καν στο μέλλον, αν της φορτώσουν ψεύτικες κατηγορίες; επειδή απλά βρέθηκε στο "λάθος" σημείο;

Μου είπαν ότι οι εκπαιδευτικοί οργανώνουν πορεία υποστήριξης (και καλά θα κάνουν). Τι άλλο θα δούμε...

 

Έκανα την ίδια σκέψη όταν πρώτο διάβασα για την εκπαιδευτικό. Όντως μπορεί να είναι καταστροφικό για το μέλλον της. Και στη τελική σε τι περιπέτειες θα μπει τώρα για να αποδείξει στο τέλος ότι δεν είναι ελέφαντας.

Γενικά, τους τελευταίους μήνες παρατηρείται μεγάλη αύξηση αστυνομικής βίας. Τους έχει δοθεί πολύ μεγάλη εξουσία και το λυπητερό είναι ότι την ασκούν εκεί που τους παίρνει. Στους φοιτητές, στους απλούς πολίτες που τολμούν να αντιδράσουν.

Παρόμοιο περιστατικό έζησε συνάδελφός μου πριν από μία εβδομάδα, όταν τον σταμάτησαν στο κέντρο της πόλης για έλεγχο και αφού συνεργάστηκε και υπέδειξε όλα τα νόμιμα δικαιολογητικά του, του ζητήθηκε να παραδώσει και την τσάντα για έλεγχο πράγμα το οποίο αρνήθηκε να κάνει, προτείνοντας να βγάζει ο ίδιος ένα-ένα τ περιεχόμενο της τσάντας λόγω κορονοιού και λέγοντας ότι γνωρίζει τα δικαιώματα του. Αυτό ήταν. Τον συνέλαβαν και μαντέψτε....αντιμετωπίζει κατηγορίες για απείθεια και επίθεση και τραυματισμό αστυνομικού! Ο άνθρωπος δεν τους ακούμπησε καν. Την ώρα της σύλληψης ο ένας περνώντας του τις χειροπέδες τραυμάτισε το δαχτυλάκι του...χαχαχα και πήγε στο στρατιωτικό νοσοκομείο και πήρε βεβαίωση γιατρού. Μιλάμε για μεγάλη αλητεία.

Αυτό που με προβληματίζει φυσικά περισσότερο είναι ότι μεγαλώνουμε παιδιά, και αύριο στη θέση αυτών των ανθρώπων θα είναι οι γιοι μας και οι κόρες μας.

Επεξεργάστηκαν by elemaxi
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annitamik said:

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι; Ο αδελφός μου ήρθε σε επαφή με κρουσμα. Τον είδε σήμερα η μητέρα μου από απόσταση μεν με μάσκα σε εξωτερικό χώρο για λίγο και της έδωσε κάτι τάπερ. Μετά μάθαμε για την επαφή. Πόσο πιθανό είναι να κόλλησε;

Ψιλοαπιθανο δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας 

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία της Νέας Σμύρνης πάντως είχε ξεκινήσει από την προηγούμενη ημέρα, όταν Σάββατο πρωί, η ΔΙΑΣ μπήκε με τις μηχανές στην πλατεία και άρχισε να φωνάζει άγρια σε ηλικιωμένους που καθόταν σε παγκάκια να σηκωθούν, μάλιστα έναν τον συνέλαβαν. Ο κόσμος ήδη είχε αγριέψει. Στην πλατεία δε που πήγαν την Κυριακή, συχνάζουν κυρίως οικογένειες με παιδιά, που εκεί έχουν χώρο για πατίνι ή ποδήλατο (και οι γονείς κάθονται παράμερα). Με τον ίδιο τρόπο που έγινε το Σάββατο έγινε και τη Κυριακή, μόνο που αυτή τη φορά την "πέσανε" σε οικογένεια η οποία ήξερε τα δικαιώματά της και ο κόσμος αντέδρασε.

Μου είπαν επίσης ότι όντως αυτό το Σ/Κ είχε πολύ περισσότερο κόσμο η πλατεία, αναμενόμενο αφού λόγω των νέων μέτρων οι άνθρωποι αναγκαστικά περιορίζονται στον Δήμο τους. Όχι ότι αυτό δικαιολογεί βέβαια τη συμπεριφορά των αστυνομικών.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα χρόνο μετά την έναρξη της πανδημίας, ο ΕΟΔΔΥ είναι στον κόσμο του ακόμη.

Με ενημερώνει φίλη με την οποία βρέθηκα σε ανοιχτό χώρο την Κυριακή ότι είναι θετική σήμερα σε τεστ ρουτίνας λόγω δουλειάς.

Παίρνω τηλέφωνο την σχετική γραμμή. 

1) Δεν θέλουν να καταγράψουν ούτε τα στοιχεία μου ούτε τα δικά της.

2) Η κοπέλα είναι εμβολιασμένη και ασυμπτωματική. Δεν μπορούν να απαντήσουν αν μεταδίδει.

3) Μου συστήνουν να απομονωθώ για 2 εβδομάδες. Αλλά είναι σύσταση και δεν κάνουν ιχνηλάτιση, δεν κρατάνε στοιχεία.

4) Αν και ζω στο ίδιο σπίτι με ανήλικα παιδιά, δεν θεωρούν ότι υπάρχει λόγος να απομονωθούν και αυτά στο σπίτι.

5) Μου προτείνουν να κάνω τεστ, αλλά χωρίς να βγω από το σπίτι. Όχι δεν ξέρουν πώς γίνεται αυτό, αλλά μου συνιστούν να το ψάξω.

 

Είμαστε ένα γελοίο κράτος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Λοιπόν ένα χρόνο μετά την έναρξη της πανδημίας, ο ΕΟΔΔΥ είναι στον κόσμο του ακόμη.

Με ενημερώνει φίλη με την οποία βρέθηκα σε ανοιχτό χώρο την Κυριακή ότι είναι θετική σήμερα σε τεστ ρουτίνας λόγω δουλειάς.

Παίρνω τηλέφωνο την σχετική γραμμή. 

1) Δεν θέλουν να καταγράψουν ούτε τα στοιχεία μου ούτε τα δικά της.

2) Η κοπέλα είναι εμβολιασμένη και ασυμπτωματική. Δεν μπορούν να απαντήσουν αν μεταδίδει.

3) Μου συστήνουν να απομονωθώ για 2 εβδομάδες. Αλλά είναι σύσταση και δεν κάνουν ιχνηλάτιση, δεν κρατάνε στοιχεία.

4) Αν και ζω στο ίδιο σπίτι με ανήλικα παιδιά, δεν θεωρούν ότι υπάρχει λόγος να απομονωθούν και αυτά στο σπίτι.

5) Μου προτείνουν να κάνω τεστ, αλλά χωρίς να βγω από το σπίτι. Όχι δεν ξέρουν πώς γίνεται αυτό, αλλά μου συνιστούν να το ψάξω.

 

Είμαστε ένα γελοίο κράτος.

 

Δεν ξέρω αν θέλω να κλάψω ή να γελάσω....!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Λοιπόν ένα χρόνο μετά την έναρξη της πανδημίας, ο ΕΟΔΔΥ είναι στον κόσμο του ακόμη.

Με ενημερώνει φίλη με την οποία βρέθηκα σε ανοιχτό χώρο την Κυριακή ότι είναι θετική σήμερα σε τεστ ρουτίνας λόγω δουλειάς.

Παίρνω τηλέφωνο την σχετική γραμμή. 

1) Δεν θέλουν να καταγράψουν ούτε τα στοιχεία μου ούτε τα δικά της.

2) Η κοπέλα είναι εμβολιασμένη και ασυμπτωματική. Δεν μπορούν να απαντήσουν αν μεταδίδει.

3) Μου συστήνουν να απομονωθώ για 2 εβδομάδες. Αλλά είναι σύσταση και δεν κάνουν ιχνηλάτιση, δεν κρατάνε στοιχεία.

4) Αν και ζω στο ίδιο σπίτι με ανήλικα παιδιά, δεν θεωρούν ότι υπάρχει λόγος να απομονωθούν και αυτά στο σπίτι.

5) Μου προτείνουν να κάνω τεστ, αλλά χωρίς να βγω από το σπίτι. Όχι δεν ξέρουν πώς γίνεται αυτό, αλλά μου συνιστούν να το ψάξω.

 

Είμαστε ένα γελοίο κράτος.

 

Δεν ξέρω αν βοηθάει κάπου να το ξέρεις, οδηγίες ΕΟΔΥ σε φίλη θετική, της οποίας ο σύζυγος είναι εμβολιασμένος, έχει αντισώματα (τσεκαρισμένο) και το δικό του τεστ ήταν αρνητικό, μπαίνει και αυτός 14 ημέρες καραντίνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ said:

Λοιπόν ένα χρόνο μετά την έναρξη της πανδημίας, ο ΕΟΔΔΥ είναι στον κόσμο του ακόμη.

Με ενημερώνει φίλη με την οποία βρέθηκα σε ανοιχτό χώρο την Κυριακή ότι είναι θετική σήμερα σε τεστ ρουτίνας λόγω δουλειάς.

Παίρνω τηλέφωνο την σχετική γραμμή. 

1) Δεν θέλουν να καταγράψουν ούτε τα στοιχεία μου ούτε τα δικά της.

2) Η κοπέλα είναι εμβολιασμένη και ασυμπτωματική. Δεν μπορούν να απαντήσουν αν μεταδίδει.

3) Μου συστήνουν να απομονωθώ για 2 εβδομάδες. Αλλά είναι σύσταση και δεν κάνουν ιχνηλάτιση, δεν κρατάνε στοιχεία.

4) Αν και ζω στο ίδιο σπίτι με ανήλικα παιδιά, δεν θεωρούν ότι υπάρχει λόγος να απομονωθούν και αυτά στο σπίτι.

5) Μου προτείνουν να κάνω τεστ, αλλά χωρίς να βγω από το σπίτι. Όχι δεν ξέρουν πώς γίνεται αυτό, αλλά μου συνιστούν να το ψάξω.

 

Είμαστε ένα γελοίο κράτος.

Τραγικό. Κατά τα άλλα κρατάμε κλειστές όλες τις δραστηριότητες προκειμένου να γίνει ελεγχόμενη η κατάσταση.

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι βλαμμένη προφανώς, θα μας θέσω οικογενειακώς σε απομόνωση. Και έκλεισα ραντεβού σε λίγες μέρες για τεστ (όπου προφανώς θα πάω γιατί τα τεστ δεν πετάνε να έρθουν σπίτι) αλλά ενημέρωσα την κλινική, μου είπαν έχουν διαδικασία να πάω σε απομονωμένο εξωτερικό χώρο και να μην έρθω σε επαφή με κανέναν.

Άλλη γειτόνισσα που ήταν επίσης μαζί μας την Κυριακή για περπάτημα, είναι της άποψης "άντε καλέ, ούτε στοιχεία κράτησαν ούτε είπαν οπωσδήποτε μέσα, δε θα χάσω το μεροκάματο για σαχλαμάρες".

Αυτά τα ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vtgian είπε:

Η ιστορία της Νέας Σμύρνης πάντως είχε ξεκινήσει από την προηγούμενη ημέρα, όταν Σάββατο πρωί, η ΔΙΑΣ μπήκε με τις μηχανές στην πλατεία και άρχισε να φωνάζει άγρια σε ηλικιωμένους που καθόταν σε παγκάκια να σηκωθούν, μάλιστα έναν τον συνέλαβαν. Ο κόσμος ήδη είχε αγριέψει. Στην πλατεία δε που πήγαν την Κυριακή, συχνάζουν κυρίως οικογένειες με παιδιά, που εκεί έχουν χώρο για πατίνι ή ποδήλατο (και οι γονείς κάθονται παράμερα). Με τον ίδιο τρόπο που έγινε το Σάββατο έγινε και τη Κυριακή, μόνο που αυτή τη φορά την "πέσανε" σε οικογένεια η οποία ήξερε τα δικαιώματά της και ο κόσμος αντέδρασε.

Μου είπαν επίσης ότι όντως αυτό το Σ/Κ είχε πολύ περισσότερο κόσμο η πλατεία, αναμενόμενο αφού λόγω των νέων μέτρων οι άνθρωποι αναγκαστικά περιορίζονται στον Δήμο τους. Όχι ότι αυτό δικαιολογεί βέβαια τη συμπεριφορά των αστυνομικών.

 

Επειδή ζω σε μεγάλο δήμο των βορείων προαστίων, παρόμοια εικόνα συγχρωτισμού αντίκρισα και εγώ όταν το Σάββατο πήγα βόλτα να περπατήσω με τα παιδιά μου στη γνωστή πολυσύχναστη πλατεία της περιοχής. Οι μισοί από τους ενήλικες (μέσα σε αυτούς και εγώ) ήμασταν μ' ένα καφέ στο χέρι και τα πιτσιρίκια κάνανε πατίνι και ποδήλατο στον ανοιχτό χώρο που υπάρχει. Επίσης υπήρχε και η αστυνομία η οποία περιπολούσε πεζή ανάμεσα μας χωρίς να τραμπουκίζει τον κόσμο, να φωνάζει ή να δέρνει. Τελείως διαφορετική εικόνα από αυτή της Νέας Σμύρνης.

Αναρωτιέμαι λοιπόν, άλλοι άνθρωποι ζουν εκεί; άνθρωποι κατώτερου θεού; αυτοί δεν έχουν δικαίωμα να βγουν βόλτα και να απολαύσουν τον ήλιο σε μια πλατεία;

Ρητορική φυσικά η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Λοιπόν ένα χρόνο μετά την έναρξη της πανδημίας, ο ΕΟΔΔΥ είναι στον κόσμο του ακόμη.

Με ενημερώνει φίλη με την οποία βρέθηκα σε ανοιχτό χώρο την Κυριακή ότι είναι θετική σήμερα σε τεστ ρουτίνας λόγω δουλειάς.

Παίρνω τηλέφωνο την σχετική γραμμή. 

1) Δεν θέλουν να καταγράψουν ούτε τα στοιχεία μου ούτε τα δικά της.

2) Η κοπέλα είναι εμβολιασμένη και ασυμπτωματική. Δεν μπορούν να απαντήσουν αν μεταδίδει.

3) Μου συστήνουν να απομονωθώ για 2 εβδομάδες. Αλλά είναι σύσταση και δεν κάνουν ιχνηλάτιση, δεν κρατάνε στοιχεία.

4) Αν και ζω στο ίδιο σπίτι με ανήλικα παιδιά, δεν θεωρούν ότι υπάρχει λόγος να απομονωθούν και αυτά στο σπίτι.

5) Μου προτείνουν να κάνω τεστ, αλλά χωρίς να βγω από το σπίτι. Όχι δεν ξέρουν πώς γίνεται αυτό, αλλά μου συνιστούν να το ψάξω.

 

Είμαστε ένα γελοίο κράτος.

 

Κάποια μικροβιολογικά έρχονται σπίτι. Της γειτονιάς βέβαια, όχι από αλυσίδες. Τον Οκτώβριο είχαμε κάνει μοριακό στον πατέρα μου και ήρθε σπίτι η δειγματολήπτρια. Επιπλέον κόστος 5 ευρώ.

 

Για τα υπόλοιπα, καλημέρα θλίψη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Λοιπόν ένα χρόνο μετά την έναρξη της πανδημίας, ο ΕΟΔΔΥ είναι στον κόσμο του ακόμη.

Με ενημερώνει φίλη με την οποία βρέθηκα σε ανοιχτό χώρο την Κυριακή ότι είναι θετική σήμερα σε τεστ ρουτίνας λόγω δουλειάς.

Παίρνω τηλέφωνο την σχετική γραμμή. 

1) Δεν θέλουν να καταγράψουν ούτε τα στοιχεία μου ούτε τα δικά της.

2) Η κοπέλα είναι εμβολιασμένη και ασυμπτωματική. Δεν μπορούν να απαντήσουν αν μεταδίδει.

3) Μου συστήνουν να απομονωθώ για 2 εβδομάδες. Αλλά είναι σύσταση και δεν κάνουν ιχνηλάτιση, δεν κρατάνε στοιχεία.

4) Αν και ζω στο ίδιο σπίτι με ανήλικα παιδιά, δεν θεωρούν ότι υπάρχει λόγος να απομονωθούν και αυτά στο σπίτι.

5) Μου προτείνουν να κάνω τεστ, αλλά χωρίς να βγω από το σπίτι. Όχι δεν ξέρουν πώς γίνεται αυτό, αλλά μου συνιστούν να το ψάξω.

 

Είμαστε ένα γελοίο κράτος.

Έρχομαι να επιβεβαιώσω τις εξαιρετικές αυτές οδηγίες όταν πριν 1 μήνα σχεδόν ήρθα σε επαφή με συνάδελφο - κρούσμα (μια από τις λίγες φορές που πάω στο γραφείο) και ο άνθρωπος μετά από 2 μέρες έκανε πυρετό και στη συνέχεια νοσηλεύτηκε. Η σύσταση του ΕΟΔΔΥ αλλά και η οδηγία του γιατρού εργασίας (!!!) ήταν να μείνουμε σπίτι μόνο εμείς που είχαμε την επαφή. Τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας θα μπορούσαν να συνεχίσουν να κυκλοφορούν. Τεστ έκανα στις 10 μέρες ενώ βέβαια είχαμε κλειδωθεί όλοι στο σπίτι. Για καταγραφή στοιχείων και ιχνηλάτιση ούτε λόγος.

Υπομονή....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ξέρω ότι μπορεί να έρθουν σπίτι για τεστ, ιδιωτικά βέβαια. Επίσης ξέρω ότι όταν επέβαλαν πλαφόν τιμής, γνωστό διαγνωστικό διαφήμιζε ότι με έξτρα κόστος παίρνεις άμεσα τα αποτελέσματα ενώ με το "βασικό" μετά από 2 ημέρες. Ωραίοι!

 

Για τα τεστ που κάνουμε εμείς στη δουλειά (PCR), πάμε σε γνωστό διαγνωστικό που έχει διαμορφώσει εξωτερικό χώρο όπου μπαίνεις με ραντεβού με το αυτοκίνητο, και έχουν στήσει ένα iso box για δειγματοληψία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Παιδικοί στις 4 Απρίλη ε; Μαζί με δημοτικά και νηπιαγωγεία! Φέρτε μου μαντήλι να κλαψωωω 

Εδωσαν ημερομηνία?Σε αρθροπουβδιαβαζα σημερα ,χωρίς να προσδιόρισαν ημερομηνία,ειπαν οτι θα ανοίξουν εάν κινεφοσων το επιτρέψουν τα στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

κ γτ τοσο αργα τα σχολεια;γτ ηταν πρωτεραιοτητα,αλλα θα ανοιξουν πρωτα τα καταστηματα

κ ναι φυσικα καταλαβαινω οτι τα μαγαζια δημιουργουν εξοδα κ πρεπει οι ανθρωποι να δουλεψουν

πραγματικα δ ξερω αν θα τους βγει,με τα γραφηματα να δειχνουν 20-25/3 το πικ,κ τους διασωληνωμενους να αυξανονται κ αλλο,πολυ φοβαμαι οτι θα ανοιξουν παλι ανοργανωτα κ βιαστικα,θα ερθει κ το πασχα,κ δ ξερω που θα βγαλει

μαλλον βασιζονται στον καλο καιρο.να δουμε κ ποσα τεστ θα γινονται

Link to comment
Share on other sites

Λίγο οφφτοπικ αλλά διάβαζα τώρα ότι ο τουρισμός θα ανοίξει 14/5 με το μότο "all you want in Greece". Τελείως αποικία μου κάνει αυτό, μην πω κάτι χώρες που βασίζονται στον σεξοτουρισμο. Λίγο "κάνω για σένα ο,τι θέλεις". Σορρυ και πάλι και για το οφφτοπικ και για το χυδαιο. Αλλά το σκέφτηκα ενώ διάβαζα την είδηση και ήθελα και να το γράψω. Τραγικό σύνθημα στην παρούσα συγκυρία που η ελληνική κοινωνία είναι καθημαγμενη 

Just now, vicky86 said:

κ γτ τοσο αργα τα σχολεια;γτ ηταν πρωτεραιοτητα,αλλα θα ανοιξουν πρωτα τα καταστηματα

κ ναι φυσικα καταλαβαινω οτι τα μαγαζια δημιουργουν εξοδα κ πρεπει οι ανθρωποι να δουλεψουν

πραγματικα δ ξερω αν θα τους βγει,με τα γραφηματα να δειχνουν 20-25/3 το πικ,κ τους διασωληνωμενους να αυξανονται κ αλλο,πολυ φοβαμαι οτι θα ανοιξουν παλι ανοργανωτα κ βιαστικα,θα ερθει κ το πασχα,κ δ ξερω που θα βγαλει

μαλλον βασιζονται στον καλο καιρο.να δουμε κ ποσα τεστ θα γινονται

Στα σχολεία όμως γίνεται μεγάλη διασπορά που δεν γίνεται στα καταστήματα. Δεν λεω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ με τη σειρά ανοίγματος αλλά ισχύει αυτό με την διάσπορα

Link to comment
Share on other sites

Από χτες μετατρέπονται και άλλα νοσκοκομεία covid και κατά τα άλλα θα ανοίξουν όλα σε λίγες εβδομάδες. Ναι καλά. Απλά κα΄τα τις 20 Μαρτίου θα ακούσουμε "οι επόμενες 2 εβδομάδες θα είναι κρίσιμες, είμαστε στο τέλος"

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

Λίγο οφφτοπικ αλλά διάβαζα τώρα ότι ο τουρισμός θα ανοίξει 14/5 με το μότο "all you want in Greece". Τελείως αποικία μου κάνει αυτό, μην πω κάτι χώρες που βασίζονται στον σεξοτουρισμο. Λίγο "κάνω για σένα ο,τι θέλεις". Σορρυ και πάλι και για το οφφτοπικ και για το χυδαιο. Αλλά το σκέφτηκα ενώ διάβαζα την είδηση και ήθελα και να το γράψω. Τραγικό σύνθημα στην παρούσα συγκυρία που η ελληνική κοινωνία είναι καθημαγμενη 

Στα σχολεία όμως γίνεται μεγάλη διασπορά που δεν γίνεται στα καταστήματα. Δεν λεω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ με τη σειρά ανοίγματος αλλά ισχύει αυτό με την διάσπορα

δ εχω καθολου δεδομενα πανω σε αυτο.το μονο που σχολιαζω ειναι οι ανακοινωσεις που κανουν.τα δεδομενα μου ειναι σε μικρη πολη,οπως εχω ξαναπει, που κ τα δυο λειτουργουν πολυ καλα χωρις διασπορα.αλλα οι μετακινησεις γινονται με τα ποδια κ με το αμαξι η καθε οικογενεια

για τα καταστηματα,κυριως θεωρω ειναι πιο δυσκολο πχ στην ερμου,οχι τα μικρα τοπικα στις γειτονιες

κ φυσικα αν στην αθηνα γενικα τα τμηματα στα σχολεια ειναι ανω των 22παιδιων,κ με περιορισμενο χωρο,σιγουρα δυσχαιρενει

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

Λίγο οφφτοπικ αλλά διάβαζα τώρα ότι ο τουρισμός θα ανοίξει 14/5 με το μότο "all you want in Greece". Τελείως αποικία μου κάνει αυτό, μην πω κάτι χώρες που βασίζονται στον σεξοτουρισμο. Λίγο "κάνω για σένα ο,τι θέλεις". Σορρυ και πάλι και για το οφφτοπικ και για το χυδαιο. Αλλά το σκέφτηκα ενώ διάβαζα την είδηση και ήθελα και να το γράψω. Τραγικό σύνθημα στην παρούσα συγκυρία που η ελληνική κοινωνία είναι καθημαγμενη 

Στα σχολεία όμως γίνεται μεγάλη διασπορά που δεν γίνεται στα καταστήματα. Δεν λεω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ με τη σειρά ανοίγματος αλλά ισχύει αυτό με την διάσπορα

Τωρα αυτο με τον σεξοτουρισμο εχω να το συνδυάσω με κατι αλλο.Μολις διαβασα οτι ένα από τα νέα συμπτωματα του κορονοιου είναι η παρατεταμένη στηση:grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Από χτες μετατρέπονται και άλλα νοσκοκομεία covid και κατά τα άλλα θα ανοίξουν όλα σε λίγες εβδομάδες. Ναι καλά. Απλά κα΄τα τις 20 Μαρτίου θα ακούσουμε "οι επόμενες 2 εβδομάδες θα είναι κρίσιμες, είμαστε στο τέλος"

η απολυτη παρανοια στα ρεπορταζ.κλινες δ υπαρχουν,σιγουρη η παραταση,αλλα κατα τα αλλα προγραμμα κ ποτε θα ανοιξουν τα γυμναστηρια:confused:

αυτο το φως στο τουνελ,κ υπομονη 2βδομαδες,δ το αντεχω

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

η απολυτη παρανοια στα ρεπορταζ.κλινες δ υπαρχουν,σιγουρη η παραταση,αλλα κατα τα αλλα προγραμμα κ ποτε θα ανοιξουν τα γυμναστηρια:confused:

αυτο το φως στο τουνελ,κ υπομονη 2βδομαδες,δ το αντεχω

Που ειναι ρε παιδια αυτο το προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Τωρα αυτο με τον σεξοτουρισμο εχω να το συνδυάσω με κατι αλλο.Μολις διαβασα οτι ένα από τα νέα συμπτωματα του κορονοιου είναι η παρατεταμένη στηση:grin:

Παρατεταμένη; Όχι κούκου γιοκ; :lol:

Just now, vicky86 είπε:

κ γτ τοσο αργα τα σχολεια;γτ ηταν πρωτεραιοτητα,αλλα θα ανοιξουν πρωτα τα καταστηματα

κ ναι φυσικα καταλαβαινω οτι τα μαγαζια δημιουργουν εξοδα κ πρεπει οι ανθρωποι να δουλεψουν

πραγματικα δ ξερω αν θα τους βγει,με τα γραφηματα να δειχνουν 20-25/3 το πικ,κ τους διασωληνωμενους να αυξανονται κ αλλο,πολυ φοβαμαι οτι θα ανοιξουν παλι ανοργανωτα κ βιαστικα,θα ερθει κ το πασχα,κ δ ξερω που θα βγαλει

μαλλον βασιζονται στον καλο καιρο.να δουμε κ ποσα τεστ θα γινονται

22 είπαν γυμνάσια λύκεια και δύο εβδομάδες μετά τα υπόλοιπα. Θα δείξει..

Just now, maripoz είπε:

Λίγο οφφτοπικ αλλά διάβαζα τώρα ότι ο τουρισμός θα ανοίξει 14/5 με το μότο "all you want in Greece". Τελείως αποικία μου κάνει αυτό, μην πω κάτι χώρες που βασίζονται στον σεξοτουρισμο. Λίγο "κάνω για σένα ο,τι θέλεις". Σορρυ και πάλι και για το οφφτοπικ και για το χυδαιο. Αλλά το σκέφτηκα ενώ διάβαζα την είδηση και ήθελα και να το γράψω. Τραγικό σύνθημα στην παρούσα συγκυρία που η ελληνική κοινωνία είναι καθημαγμενη 

Στα σχολεία όμως γίνεται μεγάλη διασπορά που δεν γίνεται στα καταστήματα. Δεν λεω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ με τη σειρά ανοίγματος αλλά ισχύει αυτό με την διάσπορα

Ναι όντως. Πιασάρικο αλλά κιτς. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...