Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Εξαρτάται την περιοχή.. θεωρώ πως πχ στα Πατήσια αν βγουν όλοι μα όλοι μαζί ναι θα είναι συνωστισμός. Εδώ που μένω εγώ είναι τόσο αραιά που και όλοι την ίδια ώρα να βγούμε απλά θα φανεί μια αραιή πολυκοσμία..πάντως ακόμα και σε πολυσύχναστες περιοχές χρειάζεται το έξω για λίγο, αφού ελέγξεις ότι έξω δεν έχει πάρα πολύ κόσμο. Πολλοί είναι αυτοί που είναι κλεισμένοι τελείως, πόλοι βγαίνουν κάθε δεύτερη ή τρίτη μέρα, η μέρα έχει 24 ώρες οπότε και στην πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή θέλω να πιστεύω πως μπορείς να βρεις μισή ωριτσα να είναι λίγο πιο χαλαρά από άποψη κόσμου αν το θες να βγεις. Εμένα πάντως γενικά η αίσθηση μου επειδή έχει τύχει να πάω και σε πιο κεντρικές περιοχές για γιατρούς κλπ είναι πως ο κόσμος γενικά δεν κυκλοφορεί..μόνο χθες έτυχε και είδα στις ειδήσεις μια ουρά 10-15 ατόμων σε ένα ατμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μετά την περίοδο καραντίνας, που λογικά δε θα λήξει σύντομα, λογικά θα ακολουθήσει μία περίοδος πιο ήπιας καραντίνας, και επίσης λογικά δε θα τελειώσει αυτή η ιστορία παρά σε κανένα χρόνο. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πώς φαντάζεται κανείς ότι δε θα ξαναπερπατήσει ούτε στο δρόμο μέχρι να βρεθεί εμβόλιο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Sunshine8 είπε:

Εξαρτάται την περιοχή.. θεωρώ πως πχ στα Πατήσια αν βγουν όλοι μα όλοι μαζί ναι θα είναι συνωστισμός. Εδώ που μένω εγώ είναι τόσο αραιά που και όλοι την ίδια ώρα να βγούμε απλά θα φανεί μια αραιή πολυκοσμία..πάντως ακόμα και σε πολυσύχναστες περιοχές χρειάζεται το έξω για λίγο, αφού ελέγξεις ότι έξω δεν έχει πάρα πολύ κόσμο. Πολλοί είναι αυτοί που είναι κλεισμένοι τελείως, πόλοι βγαίνουν κάθε δεύτερη ή τρίτη μέρα, η μέρα έχει 24 ώρες οπότε και στην πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή θέλω να πιστεύω πως μπορείς να βρεις μισή ωριτσα να είναι λίγο πιο χαλαρά από άποψη κόσμου αν το θες να βγεις. Εμένα πάντως γενικά η αίσθηση μου επειδή έχει τύχει να πάω και σε πιο κεντρικές περιοχές για γιατρούς κλπ είναι πως ο κόσμος γενικά δεν κυκλοφορεί..μόνο χθες έτυχε και είδα στις ειδήσεις μια ουρά 10-15 ατόμων σε ένα ατμ

 

Μα γι αυτό και έκλεισαν πάρκα και καφετέριες κλπ. Ποια η πιθανότητα συντονσμένα όλοι οι κάτοικοι στα Πατήσια να βγουν για έναν εικοσάλεπτο περίπατο όλοι μαζί στις 12:20 σήμερα; 

Όταν ήμουν στην Α δημοτικού, πέρασα μία πολύ άσχημη πνευμονία και τελικά βρέθηκα σε κατ' οίκον περιορισμό για περίπου 3 μήνες. Είναι κάτι που δεν το ξεχνάω σαράντα χρόνια μετά. Ήδη είναι απίστευτα δύσκολο για τα παιδιά το να μην βλέπουν συνομήλικα, και μπορεί πράγματι να έρθει και η ώρα της απόλυτης καραντίνας, χωρίς βόλτα για 2-3 εβδομάδες. Ας μην το επιβάλλουμε και από υπερβάλλοντα ζήλο όταν το κράτος και το επιτρέπει και το συνιστα.

 

Just now, marakiz είπε:

Υπερβολές! Κανείς δεν φαντάστηκε κάτι τέτοιο. 

 

Υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων: αυτοί που πιστεύουν στα σοβαρά ότι οι 6 Απριλίου ή όποια άλλη καταρχήν ημερομηνία δίνει η κυβέρνηση, όντως θα σημάνει το τέλος του συναγερμού και αυτοί που ετοιμάζονται για ένα χρόνο, με κατά περιόδους ελάφρυνση των μέτρων. Αν ανήκει κάποιος στην πρώτη κατηγορία, όντως μπορεί να μη βγει ένα μήνα ούτε στο μπαλκόνι. Αν όμως ισχύσει το δεύτερο σενάριο; Μέχρι στιγμής οι πολιτικοί σε διάφορα μέρη προσπαθούν να αφήσουν ελπίδες για το πρώτο, οι γιατροί παγκοσμίως μιλάνε για το δεύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ said:

 

Μα γι αυτό και έκλεισαν πάρκα και καφετέριες κλπ. Ποια η πιθανότητα συντονσμένα όλοι οι κάτοικοι στα Πατήσια να βγουν για έναν εικοσάλεπτο περίπατο όλοι μαζί στις 12:20 σήμερα; 

Όταν ήμουν στην Α δημοτικού, πέρασα μία πολύ άσχημη πνευμονία και τελικά βρέθηκα σε κατ' οίκον περιορισμό για περίπου 3 μήνες. Είναι κάτι που δεν το ξεχνάω σαράντα χρόνια μετά. Ήδη είναι απίστευτα δύσκολο για τα παιδιά το να μην βλέπουν συνομήλικα, και μπορεί πράγματι να έρθει και η ώρα της απόλυτης καραντίνας, χωρίς βόλτα για 2-3 εβδομάδες. Ας μην το επιβάλλουμε και από υπερβάλλοντα ζήλο όταν το κράτος και το επιτρέπει και το συνιστα.

 

Συμφωνώ. Και εμείς μια που έφτιαξε ο καιρός βγήκαμε οι 3 μας βολτίτσα ένα μιαμισάωρο. Ευτυχώς εδώ πάνω είναι εξοχή. Συναντήσαμε αρκετό κόσμο βέβαια αλλά από μακριά. Το μόνο που μας έφερε σε δύσκολη θέση, ήταν μια άλλη οικογένεια που συναντήσαμε με ένα μικρό παιδάκι το οποίο ήθελε σαν τρελό να παίξει μα το δικό μου και έκλαιγε το αγαπάκι μωρέ. Ερχόταν λοιπόν ο μικρούλης να πάρει αγκαλιά τον δικό μου και οι γονείς του απλά κοιτούσαν και αναγκαζόμουν να τον απομακρύνω εγώ. Μετά ερχόντουσαν κοντά και μας μιλούσαν και αναγκάστηκα να τους χαιρετήσω γρήγορα και να φύγουμε σχεδόν τρέχοντας. Πολύ δύσκολο για τα παιδάκια όλο αυτό. Εδώ εγώ έχω αρχίσει να πέφτω ψυχολογικά. Κυρίως γιατί δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει όλο αυτό. Αν δεν μπορούσα να βγω και καθόλου, θα με βλέπατε στις ειδήσεις. Θα ήμουν στο πάρτυ που ανέφερες παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σύμφωνα με τις σημερινές κυβερνητικές δηλώσεις, το καλό σενάριο είναι μέσα Μαϊου για χαλάρωση των μέτρων. Το κακό, δεν ξέρουμε.

Αν μέχρι τότε έχουμε όλοι χάσει τις δουλειές μας, τα παιδιά μια σχολική χρονιά ή δεν ξέρω τι άλλο, μάλλον δύσκολα μπορούμε να το ελέγξουμε.

Το να οργανώσουμε όσα πράγματα είναι στον έλεγχό μας, όπως το πού και πώς θα βγούμε έξω, ώστε να μην καταστρέψουμε τελείως την ψυχική μας υγεία, μπορούμε όμως να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. ..Εμεις βγήκαμε σήμερα μετά από μια εβδομάδα σπίτι μιας και εβρεχε σχεδον ολη την εβδομάδα για περπάτημα με τα παιδιά. ..Ο άντρας μου τον έναν από το χέρι και εγώ τον άλλον. ..Έχουμε μικρα δασάκια στη γειτονιά. ..αρκετός κόσμος περπατούσε είτε γονιος με παιδιά είτε με τους σκύλους ...Ο κακός χαμός από ότι μου είπε ο άντρας μου ήταν στην λαϊκή που πήγε μετά μόνος του. ..Ο ένας πάνω στον άλλο οπότε δεν μπήκε καν στον κόπο να ψωνίσει την έκανε με ελαφρά....εφόσον πάρκα παιδικές χαρές κτλ είναι κλειστά δύσκολο να υπάρχει συνωστισμος επειδη βγαίνει ο καθένας να περπατήσει στην γειτονιά του....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fenia27 said:

Καλησπέρα κορίτσια. ..Εμεις βγήκαμε σήμερα μετά από μια εβδομάδα σπίτι μιας και εβρεχε σχεδον ολη την εβδομάδα για περπάτημα με τα παιδιά. ..Ο άντρας μου τον έναν από το χέρι και εγώ τον άλλον. ..Έχουμε μικρα δασάκια στη γειτονιά. ..αρκετός κόσμος περπατούσε είτε γονιος με παιδιά είτε με τους σκύλους ...Ο κακός χαμός από ότι μου είπε ο άντρας μου ήταν στην λαϊκή που πήγε μετά μόνος του. ..Ο ένας πάνω στον άλλο οπότε δεν μπήκε καν στον κόπο να ψωνίσει την έκανε με ελαφρά....εφόσον πάρκα παιδικές χαρές κτλ είναι κλειστά δύσκολο να υπάρχει συνωστισμος επειδη βγαίνει ο καθένας να περπατήσει στην γειτονιά του....

Συγνώμη, δεν είχαν πει ότι τέλος  οι λαϊκές?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι διαφωνεί κανείς με τη βόλτα στον καθαρό αέρα. Και εμείς βγήκαμε στην πανεπιστημιούπολη που παμε καθε Σαββατοκύριακο για μπάλα κ ποδήλατο από πολύ πριν την καραντίνα. Σας πληροφορω ότι τόσο κόσμο δεν έχω ξαναδεί, παίζαμε μπάλα σε μια αλάνα και έπρεπε κάθε λίγο να σταματάμε για να περάσει κόσμος. Χωρια τα παιδάκια που παίζανε μαζί και αγκαλιαζοντουσαν. Λοιπόν αυτό δεν είναι απαγόρευση κυκλοφορίας. Απαγόρευση έκανε η Κίνα που σε επιανε με την απόχη κ σε κλείδωνε σπίτι σου. Εκεί είχαν κλείσει τα πάντα. Όχι οι μισοί να δουλεύουν κ οι άλλοι μισοί να βγαίνουν για ξεσκασμα καθε απόγευμα. Για αυτό και κατάφερε τον περιορισμό του ιού σε τόσο συντομο διάστημα και μόλις χαλάρωσε τα μέτρα ξαναρχισαν τα κρούσματα. Και προσωπικά είμαι ένας άνθρωπος που θα μπορούσα να είμαι εκτός σπιτιού 24/7 και έχω αρχίσει τα τσαγια βαλεριάνας γιατί η κλεισούρα μου την έχει βαρεσει. Με μεσοβεζικες λύσεις μην περιμένουμε γρήγορη έξοδο από αυτόν τον εφιάλτη. Σήμερα διάβαζα ότι έχουν απαγορεύσει τις πτήσεις από Βρετανία και έρχονται μέσω Γαλλίας ηδη με συμπτώματα. Ο άλλος βρέθηκε στην Ικαρία νόμιζε για διακοπές και κόλλησε ήδη το μισό νησί. Δίπλα μας πεθαίνουν 1000 άτομα τη μέρα και εμείς συζητάμε για βόλτα στη λιακάδα. Όσο για την οικονομική καταστροφή, θα ειναι παγκόσμια. Ήδη έχουμε μπει σε ιστορική ύφεση. Οπότε ότι γίνει θα είναι για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 said:

Δε νομίζω οτι διαφωνεί κανείς με τη βόλτα στον καθαρό αέρα. Και εμείς βγήκαμε στην πανεπιστημιούπολη που παμε καθε Σαββατοκύριακο για μπάλα κ ποδήλατο από πολύ πριν την καραντίνα. Σας πληροφορω ότι τόσο κόσμο δεν έχω ξαναδεί, παίζαμε μπάλα σε μια αλάνα και έπρεπε κάθε λίγο να σταματάμε για να περάσει κόσμος. Χωρια τα παιδάκια που παίζανε μαζί και αγκαλιαζοντουσαν. Λοιπόν αυτό δεν είναι απαγόρευση κυκλοφορίας. Απαγόρευση έκανε η Κίνα που σε επιανε με την απόχη κ σε κλείδωνε σπίτι σου. Εκεί είχαν κλείσει τα πάντα. Όχι οι μισοί να δουλεύουν κ οι άλλοι μισοί να βγαίνουν για ξεσκασμα καθε απόγευμα. Για αυτό και κατάφερε τον περιορισμό του ιού σε τόσο συντομο διάστημα και μόλις χαλάρωσε τα μέτρα ξαναρχισαν τα κρούσματα. Και προσωπικά είμαι ένας άνθρωπος που θα μπορούσα να είμαι εκτός σπιτιού 24/7 και έχω αρχίσει τα τσαγια βαλεριάνας γιατί η κλεισούρα μου την έχει βαρεσει. Με μεσοβεζικες λύσεις μην περιμένουμε γρήγορη έξοδο από αυτόν τον εφιάλτη. Σήμερα διάβαζα ότι έχουν απαγορεύσει τις πτήσεις από Βρετανία και έρχονται μέσω Γαλλίας ηδη με συμπτώματα. Ο άλλος βρέθηκε στην Ικαρία νόμιζε για διακοπές και κόλλησε ήδη το μισό νησί. Δίπλα μας πεθαίνουν 1000 άτομα τη μέρα και εμείς συζητάμε για βόλτα στη λιακάδα. Όσο για την οικονομική καταστροφή, θα ειναι παγκόσμια. Ήδη έχουμε μπει σε ιστορική ύφεση. Οπότε ότι γίνει θα είναι για όλους.

Και όμως , αν εξαιρέσεις την Κίνα, της οποίας το καθεστώς δεν ζηλεύω φυσικά, η Ελλάδα πήρε από τα αυστηρότερα μέτρα, και σχετικά γρήγορα.Τα παιδάκια που παίζουν μαζί και αγκαλιάζονται, δεν θα έπρεπε δυστυχώς να αποτελούν εικόνα τις μέρες αυτές, όμως πιστεύω ήταν η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Και όσοι δουλεύουν, οι περισσότεροι τηρούν τους κανόνες ασφαλείας και άλλωστε οι μισοί και βάλε είναι με άδειες. Εμένα αν μου στερήσουν και την δουλειά, θα βρεθώ στο Δρομοκαΐτειο. Εχθές συζητούσαμε στο γραφείο σε ποιους θα εφαρμόσουμε την αναστολή σύμβασης και έγινε μάχη γιατί ήθελαν σχεδόν όλοι! Εγώ όχι να με πληρώσουν, θα πλήρωνα για να μην κάθομαι στο σπίτι μου! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Ελλάδα πήρε νωρίς μέτρα όμως σπασμωδικά. Δεν είναι δυνατόν να αφηνεις ελευθερη μετακινηση απο νομό σε νομό, ιδιως απο

αςτικα κέντρα στην επαρχια κ στα νησια κ ανοιχτα σύνορα να γυρνανε ολοι οι φοιτητες  κ να λες μετα οτι φταιει ο Γιαννάκης που ακούμπησε την μπαλα του Γιωργακη στο παρκο. 

Link to comment
Share on other sites

Lenia16 έχεις ένα δίκιο σε αυτό με την πολυκοσμία. Η πανεπιστημιούπολη από όσο ξέρω είναι κάπου σύνορα ζωγράφου με Παγκράτι, πυκνοκατοικημένη πολύ περιοχή και με σχετική έλλειψη σε πάρκα και άλση..όπως όλη η Αθήνα πάνω κάτω. Ίσως και αυτόν τον χώρο θα έπρεπε να τον έχουν κλείσει με τη λογική που έκλεισαν άλση κλπ γιατί μοιραία όλοι οι κάτοικοι της περιοχής συνωστίζονται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Lenia16 έχεις ένα δίκιο σε αυτό με την πολυκοσμία. Η πανεπιστημιούπολη από όσο ξέρω είναι κάπου σύνορα ζωγράφου με Παγκράτι, πυκνοκατοικημένη πολύ περιοχή και με σχετική έλλειψη σε πάρκα και άλση..όπως όλη η Αθήνα πάνω κάτω. Ίσως και αυτόν τον χώρο θα έπρεπε να τον έχουν κλείσει με τη λογική που έκλεισαν άλση κλπ γιατί μοιραία όλοι οι κάτοικοι της περιοχής συνωστίζονται εκεί.

Κοίταξε να δεις, στην ευρύτερη περιοχή έχει πανεπιστημιούπολη, Πολυτεχνειούπολη, άλσος Ιλισίων, άλσος Παγκρατίου, σκοπευτήριο Καισαριανής, τα ξύλινα, το δάσος της Καισαριανής, το άλσος Γουδή, τα οποία δεν τα λες και λίγα για μια απόσταση 3 χιλιομετρων. Απλά όταν δεν έχεις κάπου αλλού να πας (και κάποια εξ αυτών πρέπει να έχουν κλείσει επίσης) είναι λογικό όλοι όσοι θέλουν να αθληθουν ή να βγάλουν μισή ώρα τα παιδιά τους να μαζεύονται στα ίδια μέρη. Κ επειδή οι κατοικοι είναι πολλοι, είναι αναμενομενο να υπάρχει πολυκοσμια. Γιατί και οι ώρες είναι σχετικά περιορισμένες, δε βγαίνει κάνεις μετά τις 6 που νυχτώνει κ έχει ακόμη κρύο ούτε θα βγάλεις το παιδι βόλτα στις 8 το πρωί. Αυτό εννοω ότι αν βγούμε όλοι μοναχική βόλτα στο τέλος δε θα χωράμε. Από τη δική μου περιοχή κρίνω, δεν μπορώ να μιλήσω για την πυκνότητα του πληθυσμού στο Καπανδρίτι ρε παιδια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως είτε είναι καλά αυτά τα μέτρα είτε μεσοβεζικα, νομίζω έχουν πάει καλά. Μου φαίνονται λίγοι οι νεκροί σε τόσο διάστημα. Ευτυχώς δεν επαληθεύονται τα μαθηματικά μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

. Εκεί είχαν κλείσει τα πάντα. Όχι οι μισοί να δουλεύουν κ οι άλλοι μισοί να βγαίνουν για ξεσκασμα καθε απόγευμα.

 

3 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

. Λοιπόν αυτό δεν είναι απαγόρευση κυκλοφορίας. Απαγόρευση έκανε η Κίνα που σε επιανε με την απόχη κ σε κλείδωνε σπίτι σου.

Πρέπει να κλείσουν και εδώ τα πάντα, να μας κλειδωνουν σπίτι μας για να καταλάβουμε πως απαγόρευση σημαίνει "μένω μέσα και βγαινω μόνο για τα απαραίτητα"? 

 

Ακούω απο πολλους να έχουν το χαρτί και να βγαίνουν δύο φορές στο μάρκετ γιατί κάτι ξέχασαν, μετά φούρνο,  βόλτα το παιδί πρωι-απογευμα, βόλτα το κατοικίδιο,  βόλτα για να πάρουν καφέ, βγαίνουν για το περιπτερο, συνεχίζουν κανονικότατα την καθημερινότητά τους.

 

Για μένα λοιπον δεν ευθύνεται ο τρόπος που έχει αποδοθει ή απαγόρευση αλλά ο τρόπος που την έχουν εκλάβει πολλοί. 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με τα μέτρα. Όμως γιατί δεχόμαστε πτήσεις από Γαλλία? 

Μπαίνουν σε καραντίνα μετά? 

Πάντως όσους φίλους γιατρούς έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι το καλό σενάριο είναι, αν τηρηθούν τα μέτρα, να ξεπεράσουμε αύριο τους χίλιους, νομίζω έγινε ήδη, να πάμε έτσι για δύο εβδομάδες κ μετά το Πάσχα να αρχίσουν να ανοίγουν λίγο λίγο τα μαγαζιά κ το Μάιο τα σχολεία. Εντωνετ; ξυ άρχισαν να αχνοφαινονταιωελπιδες για την αναχαιτηση του ιού. 

Όσο για το εμβόλιο δεν πιστεύω ότι είναι καλό που προσπαθεί ο καθένας ξεχωριστά για να φτάσει πρώτος. Το καλό θα ήταν η επιστήμη να ενωθεί για την ανθρωπότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον τύπο από την Ικαρία πάντως πρέπει να τον τιμωρησουν παραδείγματα. Αρκεί να πάρει όλη τη χώρα στο λαιμό του με τη διαδρομή που έκανε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Αυτόν τον τύπο από την Ικαρία πάντως πρέπει να τον τιμωρησουν παραδείγματα. Αρκεί να πάρει όλη τη χώρα στο λαιμό του με τη διαδρομή που έκανε. 

vαι αυτος πηρε τηv παρεα του κ πηγε διακοπες αλλα εφοπλιστης ειvαι σου λεει οτι κ vα γιvει θα βρω ακρη ας παω στο vησακι vα ειμαι κ ελευθερος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

vαι αυτος πηρε τηv παρεα του κ πηγε διακοπες αλλα εφοπλιστης ειvαι σου λεει οτι κ vα γιvει θα βρω ακρη ας παω στο vησακι vα ειμαι κ ελευθερος. 

Εκτός απο το ποινικό να του δεσμεύουν την περιουσία κ να την κάνουν εντατικές, γιατρούς, υλικά. Αυτό θα ήταν το δίκαιο. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Εκτός απο το ποινικό να του δεσμεύουν την περιουσία κ να την κάνουν εντατικές, γιατρούς, υλικά. Αυτό θα ήταν το δίκαιο. 

Συμφωνώ, αυτό θα ήθελα κι εγώ να γίνει αλλά δυστυχώς ούτε το κράτος δεν δίνει για εντατικές, γιατρούς κλπ γι'αυτο είμαστε σε αυτή τη κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , little lamb είπε:

Λογικά αφού πήγε Ικαρια πριν την απαγόρευση κυκλοφορίας δεν θεωρείται ότι έχει διαπράξει ποινικό αδίκημα οπότε δεν μπορεί να τιμωρηθεί.

Πηγε όμως ενώ έπρεπε να είναι καραντίνα. Ειχε δηλώσει άλλο σπίτι, οχι στην Ικαρία φυσικα

Σίγουρα θα έχει πρόστιμο 5000

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , little lamb είπε:

Λογικά αφού πήγε Ικαρια πριν την απαγόρευση κυκλοφορίας δεν θεωρείται ότι έχει διαπράξει ποινικό αδίκημα οπότε δεν μπορεί να τιμωρηθεί.

πηγε ομως αφου ειχε γινει ειδη κλεισιμο των επιχειρησεων.εδω κ ειδη ειχαν παρακαλεσει να μην πηγαινει κοσμος στα νησια αν δεν υπαρχει αναγκη . κ εκει ειναι απλως το εξοχικο τους . εμεις με μονιμη κατοικια κ δεν τολμησαμε να γυρισουμε πισω κ ας ειχαμε την δυνατοτητα γιατι φοβομασταν για τους γονεις κ ας μενουμε ξεχωριστα σκεφτηκαμε ολους τους γυρω μας εκει κ αυτοι πηγαν παρεα διακοπες που πανε μια φορα το χρονο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...