Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, Yovanna είπε:

Θα μπορούσα να πηγαίνω κάθε μέρα σινεμά. Προ παιδιού πήγαινα τουλάχιστον 1 - 2 φορές τη βδομάδα. Σε παιδότοπο δεν πάμε ποτέ, γιατί η παιδίατρος μου είπε ότι είναι σαν να τον πηγαίνω παιδικό από θέμα ιώσεων. Πολύ καλύτερα σε ένα εμπορικό μου είπε και την άκουσα! Λατρεύω τα εμπορικά! Είμαι τελείως άνθρωπος της πόλης! Δυσφορώ στην φύση!

Ταινίες βλέπω και μάλιστα πολλές!!! Απλά δεν μ αρέσει που στο σινεμά είναι υποχρεωμένη να μη μιλαω!!! Αχαχαχαχαχχαχ

Είμαι φασαριοζα, οπότε προτιμώ στο σπίτι με τον ανάλογο χαβαλε!!!!

Τα εμπορικά τα σιχαίνομαι και τη φύση τη λατρεύω!!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Στα μπουζούκια θα πας τρέχοντας μόλις ανοίξουν υποθέτω; 

 

Τωρα που διάβασα πάλι για Αυστρία Δανία κ Νορβηγία, δεν νομιΩ οτι σχεδιάζουν κάτι διαφορετικό από τα μισόλογα που μας λένε για εδώ, εχουν ανακοινωσει τωρα πραγματα που θα ανοιξουν μετα το Πασψα κ πολυ σταδιακα, κ θα παραμείνουν ταξιδιωτικοί περιορισμοί  κ τα εκπαιδευτικά ιδρύματα κατα περίπτωση. Κι εμείς στον ίδιο δρόμο μαλλον θα ειμαστε μετα το Πασχα ή Μαιο, οσο για τον τουρισμο, εμείς κ να ανοίξουμε κανονικά, ποιος θα έρθει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 said:

Ταινίες βλέπω και μάλιστα πολλές!!! Απλά δεν μ αρέσει που στο σινεμά είναι υποχρεωμένη να μη μιλαω!!! Αχαχαχαχαχχαχ

Είμαι φασαριοζα, οπότε προτιμώ στο σπίτι με τον ανάλογο χαβαλε!!!!

Τα εμπορικά τα σιχαίνομαι και τη φύση τη λατρεύω!!!! :)

Πω πω δεν έχω χειρότερο από το να μου μιλάνε την ώρα που βλέπω ταινία! Το χειρότερο μου είναι αυτοί που νομίζουν ότι ψιθυρίζουν και ακούς τα πάντα. 

Εγώ λατρεύω την θάλασσα. Διακοπές απλά στην φύση (βουνό κτλ), απλά αν θες να με βασανίσεις. Όπως επίσης και στα μπουζούκια! Είμαι της κλασικής!

Σόρυ ξεφύγαμε!

Επεξεργάστηκαν by Yovanna
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Στα μπουζούκια θα πας τρέχοντας μόλις ανοίξουν υποθέτω; 

Όχι, προφανώς, αλλά κάποια στιγμή θα πάω εννοείται, όπως θα πάω και σε συναυλία και σε θέατρο κλπ κλπ κλπ...

Θα πάω όμως για έναν καφέ με φίλους, θα φάω με φάω με φίλους και θα πάω να αγκαλιάσω και να φιλήσω όλους όσους έχω στερηθεί τόσο καιρό!!! Εφ'οσον φυσικά το επιθυμούν και οι ιδιοι, έτσι???

Προς υπεράσπιση των λεγόμενων μου, αναφορικά με το οξύμωρο του πράγματος, ότι δηλαδή θεωρώ πολύ υποκριτικό το κοινωνικό ενδιαφέρον που προέκυψε στη χώρα για το συνάνθρωπο (προσωπικα θεωρώ πως απλά ο καθένας φοβάται για τον κ#λο του), παραθέτω στοιχεία από το site του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου (δεν βάζω λινκ γτ θα αργήσει η έγκριση):

"Το 2017, οι χώρες με την υψηλότερη βαθμολογία στην οδική ασφάλεια ήταν η Σουηδία, η Βρετανία, και οι Κάτω Χώρες ενώ οι χώρες με τη χειρότερη βαθμολογία ήταν Ρουμανία, η Βουλγαρία και η Κροατία. Οι επιδόσεις της Ελλάδας σε θέματα οδικής ασφάλειας σημείωσε εντυπωσιακή βελτίωση από το 2010 (-41%). Ωστόσο, ο αριθμός των θυμάτων από τροχαία ατυχήματα στην Ελλάδα παραμένει πολύ υψηλότερος από τον ευρωπαϊκό μέσο όρο: 69 θανάτους ανά εκατομμύριο κατοίκων.

 

Σύμφωνα με τα διαθέσιμα στοιχεία, μόνο το 8% των τροχαίων ατυχημάτων σημειώθηκε σε αυτοκινητόδρομους, το 55% σε αγροτικούς δρόμους και το 37% σε αστικές περιοχές.

 

Σχεδόν το 14% των ανθρώπων που σκοτώθηκαν στους δρόμους της ΕΕ είναι ηλικίας μεταξύ 18 και 24 ετών, ενώ μόλις το 8% του ευρωπαϊκού πληθυσμού εμπίπτει σε αυτήν την ηλικιακή ομάδα. Επιπλέον, λόγω των δημογραφικών μεταβολών, το ποσοστό θανάτων ηλικιωμένων (άνω των 65 ετών) αυξήθηκε από 22% το 2010 σε 27% το 2017.

 

Το 76% των θανάτων από τροχαία ατυχήματα είναι άνδρες και το 24% γυναίκες, το 2% των θυμάτων είναι λιγότερο από 15 ετών."

Πόσοι άραγε από όσους ουρλιάζουν για αυτούς που βγαίνουν βόλτα στα πάρκα, βγήκαν στους δρόμους και ούρλιαξα για τα εγκλήματα που συμβαίνουν κάθε μέρα στην άσφαλτο??? Και εδώ δε μιλάμε για 80ρηδες και 90ρηδες, μιλάμε για νέους ανθρώπους, για τα παιδιά μας και για εμάς τους ίδιους!!!!

Έχουμε φέρει λοιπόν το σύμπαν Τούμπα για έναν ιό που έχει 0% θνησιμότητα για νέους κάτω των 14 ετών (αν θυμάμαι καλά) και που το μεγαλύτερο ποσοστό θανάτων σημειώνεται σε ηλικιωμένους, ενώ τόσα χρόνια αφήνουμε ζητήματα που προκαλούν μεγαλύτερη ΖΗΜΙΑ (2% οι θάνατοι σε παιδιά κάτω των 15 ετών) να διαιωνίζονται. 

Ειλικρινά, δεν βλέπει κανένας την υποκρισία πίσω από όλο αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna said:

Πω πω δεν έχω χειρότερο από το να μου μιλάνε την ώρα που βλέπω ταινία! Το χειρότερο μου είναι αυτοί που νομίζουν ότι ψιθυρίζουν και ακούς τα πάντα. 

 

πωπω και εγώ!!!!! Δεν θέλω ούτε να ακούω τίποτα ούτε να μιλάω όταν βλέπω ταινία!!

Λέτε να ακυρωθούν και οι καλοκαιρινές συναυλίες??είχα ήδη βγάλει εισιτήρια για ρεντ χοτ. (αλλάζω την συζήτηση μήπως και σκεφτώ κάτι πιο ευχάριστο χαχα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Yovanna είπε:

Θα μπορούσα να πηγαίνω κάθε μέρα σινεμά. Προ παιδιού πήγαινα τουλάχιστον 1 - 2 φορές τη βδομάδα. 

 

Θα ξεφύγω κι εγώ τώρα, αλλά έχει τόσες ταινίες;; :shock: (δεν είμαι κι εγώ του σινεμά οπως καταλάβατε, αλλά είμαι της κλασικής. Θα μπορουσα κάθε μέρα συναυλία-χωρις κορωνοϊό, χαχα) 

Επεξεργάστηκαν by little lamb
Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb said:

 

Θα ξεφύγω κι εγώ τώρα, αλλά έχει τόσες ταινίες;; :shock: (δεν είμαι κι εγώ του σινεμά οπως καταλάβατε, αλλά είμαι της κλασικής. Θα μπορουσα κάθε μέρα συναυλία-χωρις κορωνοϊό, χαχα) 

Έχει έχει! Εγώ σε συναυλίες πηγαίνω σπάνια πιά. Έχω πάει σε τόσες πολλές από μικρό παιδί και μετά, λόγω της ενασχόλησης μου με την μουσική. Σε καμιά όπερα θα πάω που την λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 είπε:

Πφφφ πέφτω σε κατάθλιψη με τις συναυλίες κ τα σινεμά που λέτε. Συνεχίστε να διαφωνείτε για τον κορωνοιο, please

Think positive!!! Το καλοκαιράκι είναι κοντά!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Έχει έχει! Εγώ σε συναυλίες πηγαίνω σπάνια πιά. Έχω πάει σε τόσες πολλές από μικρό παιδί και μετά, λόγω της ενασχόλησης μου με την μουσική. Σε καμιά όπερα θα πάω που την λατρεύω.

 

Αχ εγώ δεν τις βαριέμαι ποτέ, παρόλο που κι εγώ πάω πολλά χρόνια επειδή ασχολούμαι! Την όπερα αντιθέτως την ψιλοβαριεμαι, γιατι δεν μ'αρεσει και η μονωδία. Φαντάσου λεπτές διαφορές σε ανθρώπους που τους αρέσουν περίπου τα ίδια! Με τον άντρα μου να δεις που όλη μέρα (κυριολεκτικά όλη μέρα) έχει το τρίτο πρόγραμμα και όσο κι αν σ' αρέσει ε κάποια στιγμή κουράζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, little lamb είπε:

 

Αχ εγώ δεν τις βαριέμαι ποτέ, παρόλο που κι εγώ πάω πολλά χρόνια επειδή ασχολούμαι! Την όπερα αντιθέτως την ψιλοβαριεμαι, γιατι δεν μ'αρεσει και η μονωδία. Φαντάσου λεπτές διαφορές σε ανθρώπους που τους αρέσουν περίπου τα ίδια! Με τον άντρα μου να δεις που όλη μέρα (κυριολεκτικά όλη μέρα) έχει το τρίτο πρόγραμμα και όσο κι αν σ' αρέσει ε κάποια στιγμή κουράζει!

αχ κ εγώ το τραγούδι δεν το μπορω στην κλασικη μουσικη. ουτε μια φωνη ουτε χορωδια ουτε όπερα. Κατα τ αλλά μπορώ να ακούω όλη μέρα αλλά όχι το τρίτο, ωρες ωρες παραείναι κουλτουριαρικο. 

 

Για να επανελθω, καταλαβαινω γιατι εχεις φρικαρει τοσο αφου λες οτι δεν σ αρεσει η φυση. αν θες να βλεπεις βιτρίνες κ κοσμο, τι να σου κανει η βολτα στο τετράγωνο; κι εγω ημουν ετσι, μ αρεσει να βλεπω κοσμο εξω να κυκλοφορει. ενα σοκ το επαθα στο νησι οταν πρωτογρθα αλλα το ξεπέρασα. Τωρα λεω τι καλα πιυ μενουμε εδω πιο εξοχικα κ μπορουμε να ειμαστε εξω ακομα με καποια ανεση!!! 

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω την κορωνοσυζητηση. Το ECDC έβγαλε ανακοίνωση για υποχρεωτική χρήση μάσκας από όλο τον πληθυσμό. Εδώ εμάς μας λένε ότι δε χρειαζεται αν δεν νοσεις. Το ίδιο γίνεται κ με τα τεστ. Δεν ξέρω, νιώθω εντελώς ακάλυπτη ως προς την υπεύθυνη πληροφόρηση από πλευράς κράτους. Στενός μου συγγενής γιατρός σε κρατικό νοσοκομείο μου έλεγε ότι υπογράφουν κάθε πρωί για να πάρουν μια μάσκα, την οποία φοράνε όλη μέρα. Προφανώς, δοξάζω για τα έγκαιρα μέτρα κ επικροτω, ωστόσο μου φαίνεται ότι μόνο ο κόσμος και οι γιατροί κάνουν κάτι χειροπιαστό όλο αυτό το διάστημα και το κράτος απλά συνδράμει με δήθεν επιδόματα κ αστυνόμευση. Τώρα ο καθηγητής στο διάγγελμα ισχυρίζεται ότι δεν προκύπτει από πουθενά η χρήση μάσκας. Δηλαδή θα μας τρελάνουν;;;

 

Μια διόρθωση:όχι υποχρεωτική, συστήνεται ως συμπληρωματικό μέτρο, ειδικά σε κλειστούς χώρους για μείωση της εξάπλωσης από τους ασυμπτωματικους.

 

Επεξεργάστηκαν by Lenia16
Link to comment
Share on other sites

Just now, marakiz είπε:

Ναι είπε πως ο Π.Ο.Υ. δεν συστήνει χρήση μάσκα από όλους.

Μμμ, ο ΠΟΥ λέει επίσης να αλλάζεις μάσκα μόλις νοτισει κ όχι να τη φοράς 8 ώρες. Αυτό εννοω μονόπλευρη ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 είπε:

Μμμ, ο ΠΟΥ λέει επίσης να αλλάζεις μάσκα μόλις νοτισει κ όχι να τη φοράς 8 ώρες. Αυτό εννοω μονόπλευρη ενημέρωση.

Μεταξύ μας, ούτε ο Τσιορδας το λέει αυτό, αλλά τα νοσοκομεία ΔΕΝ έχουν υλικό, οπότε οι γιατροί και οι νοσηλευτες αναγκάζονται να εργαστούν σε ΑΘΛΙΕΣ συνθήκες... Εν τω μεταξύ, πραγματικά, έχω απορία, αν πουν ένα πρωί "αρνουμαστε να εργαζόμαστε κάτω από τέτοιες συνθήκες", τι θα κάνει το κράτος!!!! Είναι τραγικό αυτό που ζούμε, από όλες τις απόψεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Μεταξύ μας, ούτε ο Τσιορδας το λέει αυτό, αλλά τα νοσοκομεία ΔΕΝ έχουν υλικό, οπότε οι γιατροί και οι νοσηλευτες αναγκάζονται να εργαστούν σε ΑΘΛΙΕΣ συνθήκες... Εν τω μεταξύ, πραγματικά, έχω απορία, αν πουν ένα πρωί "αρνουμαστε να εργαζόμαστε κάτω από τέτοιες συνθήκες", τι θα κάνει το κράτος!!!! Είναι τραγικό αυτό που ζούμε, από όλες τις απόψεις!

Θα τους επιταξει. Εκεί που παίρνει. Να αυτά δεν μπορώ.

 

Στην εργασία του συζύγου μου απασχολούνται 900 άτομα. Έχουν για όλους κάθε μέρα μάσκα και γάντια και υποχρεώνονται να τα αλλάζουν οταν επιστρέφουν στο γραφείο τους από αλλους χώρους. Και αναρωτιέμαι, πώς ακριβώς ήταν προετοιμασμένα τα νοσοκομεία όταν ένα εργοστάσιο έχει διαθέσιμες τέτοιες ποσότητες ενώ αυτά όχι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 είπε:

Θα τους επιταξει. Εκεί που παίρνει. Να αυτά δεν μπορώ.

 

Στην εργασία του συζύγου μου απασχολούνται 900 άτομα. Έχουν για όλους κάθε μέρα μάσκα και γάντια και υποχρεώνονται να τα αλλάζουν οταν επιστρέφουν στο γραφείο τους από αλλους χώρους. Και αναρωτιέμαι, πώς ακριβώς ήταν προετοιμασμένα τα νοσοκομεία όταν ένα εργοστάσιο έχει διαθέσιμες τέτοιες ποσότητες ενώ αυτά όχι;

Μη συγκρίνεις τη χρήση γαντιών και μασκών σε ένα νοσοκομείο με τους χώρους εργασίας. Καταρχάς, οι πολίτες τα γάντια τα φοράνε λάθος. Οι επαγγελματίες υγείας έχουμε περάσει εκπαίδευση για τη σωστή χρήση τους. Για να σ δώσω να καταλάβεις, πχ ο άντρας σ που φοράει γάντια σ δουλειά θα πρέπει κάθε φορά που αγγίζει κάτι κοινόχρηστο να αλλάζει και ζευγάρι γάντια.

Στα νοσοκομεία οι μάσκες δεν είναι μόνο για το προσωπικό. Είναι και για τους ασθενείς (οι οποίοι βήχουν μέσα στη μούρη μας κυριολεκτικά) και για το προσωπικό. Γιατί αν εγώ φοράω την απλή τη μάσκα και έρθει ο άλλος και βηξει μέσα στα μούτρα μου, τζάμπα που φοράω τη μάσκα. 

Δεν δικαιολογώ εννοείται και εγώ πρώτη βρίζω το ΕΣΥ πολλά χρόνια τώρα!!!! Άλλωστε η απαξίωση μου για αυτό, φαίνεται στον κύκλο μου και από το γεγονός ότι παραιτήθηκα ενώ ήμουν διορισμένη, για να εργαστώ ως συμβασιούχος σε άλλο υπουργείο.... Φαντασου τι απελπισία είχα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Πω πω δεν έχω χειρότερο από το να μου μιλάνε την ώρα που βλέπω ταινία! Το χειρότερο μου είναι αυτοί που νομίζουν ότι ψιθυρίζουν και ακούς τα πάντα. 

Εγώ λατρεύω την θάλασσα. Διακοπές απλά στην φύση (βουνό κτλ), απλά αν θες να με βασανίσεις. Όπως επίσης και στα μπουζούκια! Είμαι της κλασικής!

Σόρυ ξεφύγαμε!

Same here!  Σινεφιλ όσο δεν πάει, τώρα με το μωρό και τον ιό μου λείπει απίστευτα το σινεμά. Κι εγώ πήγαινα τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα. Μπουζούκια δεν έχω πάει ποτέ. Και μικρή έβαζα τα γουοκμαν και κοιμόμουν με όπερα. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2020 at 12:25 ΜΜ, samsympan είπε:
On 21/3/2020 at 10:09 ΠΜ, samsympan είπε:

Καλημέρα! Διάβασα κι αυτό, για όποιον ενδιαφέρεται : )

 

Τηλεφωνική γραμμή ψυχοκοινωνικής υποστήριξης για τον κορωνοϊό, του ΕΚΠΑ και του Αιγινητείου Νοσοκομείου, για  άτομα που αντιμετωπίζουν κάποιο θέμα ψυχικής υγείας (πχ παθολογικό άγχος, παθολογικό φόβο, πανικό).

Τηλεφωνική γραμμή της Υπηρεσίας Παιδιών και Εφήβων της Α΄ Ψυχιατρικής Κλινικής του Αιγινητείου για οικογένειες που χρειάζονται συμβουλές για τα παιδιά ή υποστήριξη.

 

Το μήνυμα είναι επικοινωνούμε, ενημερωνόμαστε από έγκυρες πηγές, πολεμάμε τα fake news, ζητάμε στήριξη όταν την χρειαζόμαστε και ερχόμαστε πιο κοντά στη λύση του προβλήματος. Δεν είμαστε μόνοι. Είμαστε μαζί σε όλο αυτό.

 

https://www.uoa.gr/anakoinoseis_kai_ekdiloseis/proboli_anakoinosis/tilefoniki_grammi_psychokoinonikis_ypostirixis_gia_ton_koronoio/

Κάτι επίσης πολύ ενδιαφέρον που λειτουργεί είναι αυτό:

https://digitalsolidarity.gov.gr

 

Μία πρωτοβουλία του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης για την πρόσβαση των πολιτών στην εξ αποστάσεως εργασία, εκπαίδευση και ψυχαγωγία, μέσω της παροχής δωρεάν ή με χαμηλότερο κόστος ψηφιακών υπηρεσιών και προϊόντων από φορείς, ιδιώτες και επιχειρήσεις. Για παράδειγμα:

- e-learning classes, σεμινάρια σε διάφορους τομείς.

- ηλεκτρονικά εργαλεία για επιχειρήσεις, λογιστικές εφαρμογές, εφαρμογές HR.

- υπηρεσίες πχ νομικής υποστήριξης, ηλεκτρονικού εμπορίου.

- προγράμματα γυμναστικής, ευεξίας.

- αρχεία μουσικής, τύπου, θεάτρου, βιβλίων, κινηματογραφικών παραγωγών.

- εκπαιδευτικές δραστηριότητες για παιδιά, πλατφόρμες εξ'αποστάσεως εκπαίδευσης.

Μπορούμε να κάνουμε χρήση των υπηρεσιών/υλικού και να προσφέρουμε οι ίδιοι υπηρεσίες/υλικό.

 :)

Καλημέρα επειδή μπορεί να μην τα είδατε λόγω ταχείας ροής της κουβέντας και @ΑΡΓΚ που κάπου είπες για καλαθοπλεκτική :)

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2020 at 3:43 AM, Katerinaaammm said:

Άκουσα πως μόνο αν είναι κάτι επείγον σε δέχονται.. Κ ότι πολλές εξετάσεις μενουν πίσω λόγο της κατάστασης.. Γι αυτό αγχώθηκα λίγο.. 

Μια εγκυμοσύνη και μάλιστα τόσο προχωρημένη θεωρώ πως αντιμετωπίζεται σαν επείγον περιστατικό, δεν μπορούν να σε διωξουν, οπότε μην αγχώνεσαι για αυτό. Απλά ίσως ταλαιπωρηθεί λίγο με αναμονες γιατί ειδικά στην Αττική τα δημόσια μαιευτήρια είναι λίγο της υπομονής..μόνο αυτό. Όλα καλά θα πάνε, γράψε μας και τις νεότερες εμπειρίες σου αφού πας. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Παράταση των μέτρων μέχρι 10 Μαϊου διάβασα.... Προβληματίζεται κι άλλος πως κάτι δεν μας λένε ή μόνο εγώ είμαι τόσο καχύποπτη άραγε???

Δεν μου κάνει εντύπωση. οι χώρες που είπαν τώρα ότι ανοίγουν σιγά σιγά, θα το κάνουν τέλος Απριλιου με αρχες Μαΐου, αρα εμεις που δεν ανακοινώνουμε ακομα τετοια φαση, λογικο ειναι να παμε για παραταση. υποθετω θελουν να ειναι σιγουροι για τις συνεπειες του Πασχα. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...