Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Παντως έξω δεν κυκλοφορούν μόνο οι ασυμπτωματικοι και αυτοί με συμπτώματα αλλα και αυτοί που έχουν νοσησει κ υποχρεούνται να κάτσουν ακομη σε καραντίνα.

Ο κουμπάρος πχ βγηκε χθες από το Σωτηρία.Ειναι πολυ καταπονημενος.Παρολα αυτά βγηκε να παει να ψωνίσει δυο βασικά πράγματα μου ειπε γιατι εχει πάθει ιδρυματισμο τρεις εβδομάδες μου ειπε κ θελει να βγει.Στο νοσοκομείο οι γιατροί ομως του ειπαν να μείνει σε καραντίνα μέχρι να αρνητικοποιηθει. 

Ο σωσων εαυτο σωθητω.Αυτο ξερω εγω.

Ξέρω ότι πιθανόν δεν συμφωνείτε, ούτε το λέω για να διαφωνήσω. Το λέω μόνο για να πω κι αυτή την άποψη.

Προσωπικά θεωρώ ότι εάν το άτομο τηρεί τα μέτρα είναι ασφαλές να κυκλοφορήσει. Νοώντας να περπατήσει έξω, να το δει ο ήλιος, να αναπνεύσει λίγο αέρα. ΩΣΤΟΣΟ συγκεκριμένες δραστηριότητες (όχι για λόγους έκτακτης ανάγκης πχ δεν υπάρχει φροντιστής, βοηθός, κλπ) όπως η συνδιαλλαγή, η συνεύρεση σε κλειστούς χώρους με άλλα άτομα, κλπ αλήθεια πως παίρνει κάποιος το ρίσκο καθώς ακόμη κι αν κάποιος κυκλοφορεί με προσοχή, υπάρχουν κι αστάθμητοι παράγοντες που δεν μπορεί κάποιος να προβλέψει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Έψαχνα τη λογίστρια της θείας μου την προηγούμενη εβδομάδα να μου δώσει οπωσδήποτε ένα χαρτί. Μιλάμε στο τηλέφωνο μου λέει πάρε με σε δύο εβδομάδες λέω γιατί;  Και μου λέει με ύφος ήρθα σε επαφή με κρούσμα και είμαι σε καραντίνα! Μαντέψτε ποια είδα στον πεζόδρομο Σάββατο πρωί. Ήθελα να πάω να την πιάσω από το μαλλί αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν ήθελε να αποφύγει να δώσει το χαρτί η όντως ειχε έρθει σε επαφή. Αν ήταν το δεύτερο και βγήκε έτσι ακόμα και αν δεν αρρώστησε είχε ποσοστό μετάδοσης αν ήταν εντελώς ασυμπτωματική αν είχε κολλήσει. Πήρε το ρίσκο αδιάφορη. Φαντάζομαι είναι πολλοί τέτοιοι. Αυτοί μου τη δίνουν. Οι εν γνώσει. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

τώρα μετά από όσα ζήσαμε, θα μου φανεί καλός υπουργός ακόμα κ ο περίφημος πρόεδρος του Εδεσσαικου. 

Σε αγαπώ!Αυτό,τίποτε άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Ξέρω ότι πιθανόν δεν συμφωνείτε, ούτε το λέω για να διαφωνήσω. Το λέω μόνο για να πω κι αυτή την άποψη.

Προσωπικά θεωρώ ότι εάν το άτομο τηρεί τα μέτρα είναι ασφαλές να κυκλοφορήσει. Νοώντας να περπατήσει έξω, να το δει ο ήλιος, να αναπνεύσει λίγο αέρα. ΩΣΤΟΣΟ συγκεκριμένες δραστηριότητες (όχι για λόγους έκτακτης ανάγκης πχ δεν υπάρχει φροντιστής, βοηθός, κλπ) όπως η συνδιαλλαγή, η συνεύρεση σε κλειστούς χώρους με άλλα άτομα, κλπ αλήθεια πως παίρνει κάποιος το ρίσκο καθώς ακόμη κι αν κάποιος κυκλοφορεί με προσοχή, υπάρχουν κι αστάθμητοι παράγοντες που δεν μπορεί κάποιος να προβλέψει.

Οντως.οι κλειστοί χώροι κ ο ασταθμητος παράγοντας.Επισης ο συγκεκριμένος ναι μεν φοραει μασκα εξω αλλα μπαίνει στο ασανσέρ χωρις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan said:

Ξέρω ότι πιθανόν δεν συμφωνείτε, ούτε το λέω για να διαφωνήσω. Το λέω μόνο για να πω κι αυτή την άποψη.

Προσωπικά θεωρώ ότι εάν το άτομο τηρεί τα μέτρα είναι ασφαλές να κυκλοφορήσει. Νοώντας να περπατήσει έξω, να το δει ο ήλιος, να αναπνεύσει λίγο αέρα. ΩΣΤΟΣΟ συγκεκριμένες δραστηριότητες (όχι για λόγους έκτακτης ανάγκης πχ δεν υπάρχει φροντιστής, βοηθός, κλπ) όπως η συνδιαλλαγή, η συνεύρεση σε κλειστούς χώρους με άλλα άτομα, κλπ αλήθεια πως παίρνει κάποιος το ρίσκο καθώς ακόμη κι αν κάποιος κυκλοφορεί με προσοχή, υπάρχουν κι αστάθμητοι παράγοντες που δεν μπορεί κάποιος να προβλέψει.

Καταλαβαίνω αυτό που λες όμως ο κουμπάρος της μαγιοπούλας βγήκε και πήγε στον φούρνο αν θυμάμαι καλά με θετικό τεστ (έδωσε χρήματα πήρε χρήματα μπήκε σε κλειστό χώρο), και ενώ βγήκε από το νοσοκομείο με θετικό τεστ (από ότι κατάλαβα) πήγε και ψώνισε, δηλαδή πάλι πήρε και έδωσε χρήματα θα ακούμπησε σίγουρα πράγματα και κυρίως μπήκε σε κλειστό χώρο. Δυστυχώς πολλοί είναι της ίδιας λογικής και ένας από τους λόγους που φτάσαμε εδώ είναι και  αυτός (για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω πως είναι μόνο αυτός ο λόγος όμως σίγουρα έχει επηρεάσει πάρα πολυ και αυτό). Ακούω καθημερινά για άτομα που έχουν συμπτώματα και δεν κάνουν τεστ γιατί φοβούνται το αποτέλεσμα, και την δική τους ανευθυνότητα την πληρώνουν άλλοι καθώς κυκλοφορούν κανονικά (εφόσον δεν '' ξέρουν '' ότι έχουν κορονοίό αφού δεν έχουν κάνει τεστ) και γίνεται διασπορά του ιού .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιποοον, 

χθες εμαθα οτι το παιδι γνωστης μου γυρισε απο το σχολειο μια μερα με βηχα και πυρετο. Το κρατησε 2-3 μερες σπιτι μεχρι να πεσει ο πυρετος και το ξαναστειλε σχολειο. Η ιδια συνεχισε τη ζωη της κανονικα.

Στην πολη της γινοταν rapid tests στην ολατεια και πηγε να κανει. Βγηκε θετικο. Εκανε και pcr και βγηκε και αυτο θετικο. Συμπτωματα δεν ειχε και συνεχισε τη ζωη της κανονικα......

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ με όλον αυτόν τον θόρυβο για την astra εχουν νομιζω ακυρωθεί πολλοι εμβολιασμοί.Αυριο εμβολιάζεται η κυρια που εχει η πεθερα μου για να την βοηθάει με τον ανάπηρο γιο της.Ηταν προγραμματισμένη για τις επτά το απογευμα και μας ειδοποίησαν να την παμε στις τρεις λογω ακυρώσεων.

Just now, emmaki είπε:

Λοιποοον, 

χθες εμαθα οτι το παιδι γνωστης μου γυρισε απο το σχολειο μια μερα με βηχα και πυρετο. Το κρατησε 2-3 μερες σπιτι μεχρι να πεσει ο πυρετος και το ξαναστειλε σχολειο. Η ιδια συνεχισε τη ζωη της κανονικα.

Στην πολη της γινοταν rapid tests στην ολατεια και πηγε να κανει. Βγηκε θετικο. Εκανε και pcr και βγηκε και αυτο θετικο. Συμπτωματα δεν ειχε και συνεχισε τη ζωη της κανονικα......

Μα υπαρχουν παρα πολλοί τέτοιοι.Γι αυτο λέμε και για την ατομική ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

... Φαντάζομαι είναι πολλοί τέτοιοι. Αυτοί μου τη δίνουν. Οι εν γνώσει. 

 

Είναι απίστευτα πολλοί. Κ σε εμένα έτυχε κάτι παρόμοιο. Επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα και η τύπισσα κυκλοφορεί παντού. Δλδ τι να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

 

Μα υπαρχουν παρα πολλοί τέτοιοι.Γι αυτο λέμε και για την ατομική ευθύνη.

Παρα πολλοι!

 

Και το παιδι πιθανον ηταν μολυσμενο (δεν εγινε τεστ στο παιδι) και συνεχισε το σχολειο κακονικα μολις επεσε ο πυρετος, μεταδιδοντας πιθανοτατα τον ιο σε ολη την ταξη (τουλαχιστον), και η μαμα ακομα περισσοτερο! Βασικα η μαμα απεδειξε οτι ειναι ηλιθια (μην πω βαρυτερη λεξη)!

Link to comment
Share on other sites

Just now, emmaki είπε:

Παρα πολλοι!

 

Και το παιδι πιθανον ηταν μολυσμενο (δεν εγινε τεστ στο παιδι) και συνεχισε το σχολειο κακονικα μολις επεσε ο πυρετος, μεταδιδοντας πιθανοτατα τον ιο σε ολη την ταξη (τουλαχιστον), και η μαμα ακομα περισσοτερο! Βασικα η μαμα απεδειξε οτι ειναι ηλιθια (μην πω βαρυτερη λεξη)!

Καθολου καλά δεν τα βλέπω τα πραγματα.δεν μαζεύεται.γι αυτο και λεω μηπως εδω που φτάσαμε είναι καλύτερο ισως να παραμείνουν ξλειστα τα σχολεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΑΡΓΚ said:

Δυστυχως επρεπε να υπαρχουν προστιμα και να τηρουνται. Τυχαιοι ελεγχοι και αν εισαι εξω πεντοχιλιαρο σε τετοιες καταστασεις. Οπως εκαναν Ασιατικες χωρες. 

Οσο μιλαμε για φιλοτιμο και χιλιαδες ηλιθια μετρα που ειναι στην καλη μας θεληση, σωθηκαμε. Αγνοουμε τις βλακειες και μαζι και τα σοβαρα.

Συμφωνώ μαζί σου στο 100% Για αυτό λέω πως ο κόσμος φέρει μεγάλη ευθύνη για το σημείο που φτάσαμε.

Εγώ εξοργίζομαι με αυτά πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Δυστυχως επρεπε να υπαρχουν προστιμα και να τηρουνται. Τυχαιοι ελεγχοι και αν εισαι εξω πεντοχιλιαρο σε τετοιες καταστασεις. Οπως εκαναν Ασιατικες χωρες. 

Οσο μιλαμε για φιλοτιμο και χιλιαδες ηλιθια μετρα που ειναι στην καλη μας θεληση, σωθηκαμε. Αγνοουμε τις βλακειες και μαζι και τα σοβαρα.

Συμφωνω .Πως να τους ελέγξουν ομως ολους αυτούς?Περυσι έπαιρναν τηλέφωνα.Στην περίπτωση που λεω παντως ,επειδή νοσηλευόταν θα ήταν εύκολο να παρουν τηλέφωνο στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Συμφωνω .Πως να τους ελέγξουν ομως ολους αυτούς?Περυσι έπαιρναν τηλέφωνα.Στην περίπτωση που λεω παντως ,επειδή νοσηλευόταν θα ήταν εύκολο να παρουν τηλέφωνο στο σπίτι.

Εκτος απο τηλεφωνα (ευκολο ειναι, τοσοι καθονται σε γραφεια) μπορουν να ξαμολυθουν και να κανουν τυχαιους ελεγχους στο δρομο....

οπως ελεγχουν για το αν εστεικες μηνυμα ή οχι, να ελεγχουν και για το αν πρεπει να εισαι μεσα ή οχι.... 4-5 προστιμα να πεσουν, θα μαζευτει η κατασταση

Αλλωστε το αν εγω που ειμαι αρνητικη (συμφωνα με τεστ της προηγουμενης εβδομαφας!!!!) εχω στειλει μηνυμα ή οχι για να παω στο περιπτερο ή στη μαμα μου για φαγητο ειναι πολυ μικροτερης σημασιας απο το αν καποιος θετικος εν γνωςη του ειναι εξω

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Συμφωνω .Πως να τους ελέγξουν ομως ολους αυτούς?Περυσι έπαιρναν τηλέφωνα.Στην περίπτωση που λεω παντως ,επειδή νοσηλευόταν θα ήταν εύκολο να παρουν τηλέφωνο στο σπίτι.

 

Oπως ελεγχαν περσυ αρχικα οσους ηταν σε καραντινα, ακομη και για ταξιδι. Χτυπουσαν τυχαια την πορτα. Και μια φορα να γινει, αν συστηματικα γινεται στους περισσοτερους, και αν το προστιμο ειναι πολυ μεγαλο, το σκεφτεσαι.

Και θα μπορουσαν και να ελεγχουν στα σουπερ μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, emmaki είπε:

Εκτος απο τηλεφωνα (ευκολο ειναι, τοσοι καθονται σε γραφεια) μπορουν να ξαμολυθουν και να κανουν τυχαιους ελεγχους στο δρομο....

οπως ελεγχουν για το αν εστεικες μηνυμα ή οχι, να ελεγχουν και για το αν πρεπει να εισαι μεσα ή οχι.... 4-5 προστιμα να πεσουν, θα μαζευτει η κατασταση

Αλλωστε το αν εγω που ειμαι αρνητικη (συμφωνα με τεστ της προηγουμενης εβδομαφας!!!!) εχω στειλει μηνυμα ή οχι για να παω στο περιπτερο ή στη μαμα μου για φαγητο ειναι πολυ μικροτερης σημασιας απο το αν καποιος θετικος εν γνωςη του ειναι εξω

Καλά θα ήταν να μπορούσε να γίνει αλλα πως μπορούν να το ελέγξουν αυτο στο δρόμο?δεν το βλέπω εφικτό.

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Oπως ελεγχαν περσυ αρχικα οσους ηταν σε καραντινα, ακομη και για ταξιδι. Χτυπουσαν τυχαια την πορτα. Και μια φορα να γινει, αν συστηματικα γινεται στους περισσοτερους, και αν το προστιμο ειναι πολυ μεγαλο, το σκεφτεσαι.

Και θα μπορουσαν και να ελεγχουν στα σουπερ μαρκετ.

Στα σούπερ μάρκετ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Oπως ελεγχαν περσυ αρχικα οσους ηταν σε καραντινα, ακομη και για ταξιδι. Χτυπουσαν τυχαια την πορτα. Και μια φορα να γινει, αν συστηματικα γινεται στους περισσοτερους, και αν το προστιμο ειναι πολυ μεγαλο, το σκεφτεσαι.

ειναι κ πρακτικο το ζητημα.με 1000ατομα να νοσουν περυσι γινοταν να παιρνουν τηλ,η να περνανε απο το σπιτι.με 100000τωρα δ ειναι κ οτι πιο απλο

το προστιμο παντως ισχυει ακομη στα 5000για ατομο σε καραντινα που βγηκε.αλλα οι ελεγχοι γινονται καπως περιεργα

εφοσον το αφηνουν στην ευθυνη του καθενος,θα υπαρχουν οι συνεπεις κ οι ανευθυνοι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα θυμίσω ότι οι πιθανότητες μετάδοσης μεταξύ φορέα και υγιή, όταν και οι δύο φοράνε μάσκα είναι μόλις 1,5%

 

Ακόμα και σε εσωτερικό χώρο, με καλό εξαερισμό αλλά και με συνωστισμό, οι πιθανότητες είναι μέτριες, ενώ αν έχει λίγο κόσμο, ακόμα και αν μιλάνε, οι πιθανότητες παραμένουν λίγες.

 

bmj.com/content/bmj/370/bmj.m3223/F3.medium.jpg

 

Νομίζω έχουμε γίνει υπερβολικά φοβισμένοι και φτάνουμε να δαιμονοποιούμε την όποια κινητικότητα. Η μετάδοση δε γίνεται καθόλου εύκολα στο πεζοδρόμιο αν τυχαία διασταυρωθείς με φορέα, ούτε καν αν συνομιλήσετε για λίγο, ειδικά αν φοράτε και οι δύο μάσκα.  Η μετάδοση απαιτεί κλειστό ή ανοιχτό χώρο, συνωστισμό, κακό εξαερισμό, κανένα μέτρο προφύλαξης ή έστω ελλιπές. Για αυτό μιλάμε για τα ΜΜΜ, για αυτό γίνονται εστίες στα εργοστάσια και στα μάρκετ, για αυτό μιλάνε όλοι για διασπορά μέσα στην οικογένεια. Αντίστοιχα, για αυτό το λόγο επιστήμονες σαν τον Δερμιτζάκη τονίζουν τη σημασία του εξωτερικού χώρου, για αυτό ο Παππάς φωνάζει για συστήματα εξαερισμού και φιλτραρίσματος αέρα σε εσωτερικούς χώρους.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vtgian είπε:

Εγώ πάλι θα θυμίσω ότι οι πιθανότητες μετάδοσης μεταξύ φορέα και υγιή, όταν και οι δύο φοράνε μάσκα είναι μόλις 1,5%

 

Ακόμα και σε εσωτερικό χώρο, με καλό εξαερισμό αλλά και με συνωστισμό, οι πιθανότητες είναι μέτριες, ενώ αν έχει λίγο κόσμο, ακόμα και αν μιλάνε, οι πιθανότητες παραμένουν λίγες.

 

bmj.com/content/bmj/370/bmj.m3223/F3.medium.jpg

 

Νομίζω έχουμε γίνει υπερβολικά φοβισμένοι και φτάνουμε να δαιμονοποιούμε την όποια κινητικότητα. Η μετάδοση δε γίνεται καθόλου εύκολα στο πεζοδρόμιο αν τυχαία διασταυρωθείς με φορέα, ούτε καν αν συνομιλήσετε για λίγο, ειδικά αν φοράτε και οι δύο μάσκα.  Η μετάδοση απαιτεί κλειστό ή ανοιχτό χώρο, συνωστισμό, κακό εξαερισμό, κανένα μέτρο προφύλαξης ή έστω ελλιπές. Για αυτό μιλάμε για τα ΜΜΜ, για αυτό γίνονται εστίες στα εργοστάσια και στα μάρκετ, για αυτό μιλάνε όλοι για διασπορά μέσα στην οικογένεια. Αντίστοιχα, για αυτό το λόγο επιστήμονες σαν τον Δερμιτζάκη τονίζουν τη σημασία του εξωτερικού χώρου, για αυτό ο Παππάς φωνάζει για συστήματα εξαερισμού και φιλτραρίσματος αέρα σε εσωτερικούς χώρους.

 

Και σχολεια......

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilaeira είπε:

Ναι, αλλά όταν ακούστηκε το ενδεχόμενο tracking μέσω εφαρμογής για τα διαγνωσμένα κρούσματα, έβγαλαν όλοι αφρούς ότι έρχεται ο Μεγάλος Αδελφός. Στιγματισμός του νοσούντος, καταπάτηση ελευθεριών και δεν συμμαζεύεται. Τα δικά μας δικά μας, και τα δικά σας πάλι δικά μας. Θέλω την ελευθερία μου να κυκλοφορώ επειδή είμαι ασυμπτωματικός.

Όλοι φταίνε. Και η κυβέρνηση, που δεν έφτιαξε ένα πλάνο πιο ελαστικό με σωστή εκπαίδευση του κόσμου για τις δραστηριότητες έξω. Και ο κόσμος, που πλέον δεν δίνει δεκάρα. 

 

Ωραια τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vtgian said:

Εγώ πάλι θα θυμίσω ότι οι πιθανότητες μετάδοσης μεταξύ φορέα και υγιή, όταν και οι δύο φοράνε μάσκα είναι μόλις 1,5%

 

Ακόμα και σε εσωτερικό χώρο, με καλό εξαερισμό αλλά και με συνωστισμό, οι πιθανότητες είναι μέτριες, ενώ αν έχει λίγο κόσμο, ακόμα και αν μιλάνε, οι πιθανότητες παραμένουν λίγες.

 

bmj.com/content/bmj/370/bmj.m3223/F3.medium.jpg

 

Νομίζω έχουμε γίνει υπερβολικά φοβισμένοι και φτάνουμε να δαιμονοποιούμε την όποια κινητικότητα. Η μετάδοση δε γίνεται καθόλου εύκολα στο πεζοδρόμιο αν τυχαία διασταυρωθείς με φορέα, ούτε καν αν συνομιλήσετε για λίγο, ειδικά αν φοράτε και οι δύο μάσκα.  Η μετάδοση απαιτεί κλειστό ή ανοιχτό χώρο, συνωστισμό, κακό εξαερισμό, κανένα μέτρο προφύλαξης ή έστω ελλιπές. Για αυτό μιλάμε για τα ΜΜΜ, για αυτό γίνονται εστίες στα εργοστάσια και στα μάρκετ, για αυτό μιλάνε όλοι για διασπορά μέσα στην οικογένεια. Αντίστοιχα, για αυτό το λόγο επιστήμονες σαν τον Δερμιτζάκη τονίζουν τη σημασία του εξωτερικού χώρου, για αυτό ο Παππάς φωνάζει για συστήματα εξαερισμού και φιλτραρίσματος αέρα σε εσωτερικούς χώρους.

 

Το μεγάλο πρόβλημα είναι πως οι περισσότεροι δεν μπορούν να προφυλάξουν τον εαυτό τους και τους γύρω τους σωστά, έχει δει φαντάζομαι πόσοι φορούν την μάσκα στο πηγούνι, ή πόσοι έχουν την μύτη τους έξω, ανεβάζονταν και κατεβάζοντας της τακτικά. Προσωπικά πιστεύω πως εκείνος ο οποίος είναι θετικός στον ιό και κυκλοφορεί ελεύθερα για να τα ψώνια του δεν θα σκεφτεί να πάρει τα σωστά μέτρα ώστε να μην μεταφέρει τον ιό, αν το σκέφτονταν θα κάθονταν σπίτι του για το διάστημα που χρειάζεται.

Ο ιός μεταδίδεται πάρα πολυ εύκολα, συμφωνώ πως με τα σωστά μέτρα μειώνεις αρκετά τις πιθανότητες αλλά σοβαρά τώρα έχετε δει πολλούς να τα τηρούν ευλαβικά? Μη με παρεξηγήσεις δεν τα λέω σε σένα προσωπικά σε εσένα αυτά, τις σκέψεις μου λέω με αφορμή το ποστ σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, emmaki είπε:

Και σχολεια......

 

Για κρούσματα σε σχολεία ξέρω (είτε σε παιδιά, είτε σε καθηγητές), όλοι μας έχουμε ακούσει.

Για ενδοσχολική μετάδοση (από καθηγητές σε παιδιά, παιδιά σε παιδιά, παιδιά σε καθηγητές) έχουμε στοιχεία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Καλά θα ήταν να μπορούσε να γίνει αλλα πως μπορούν να το ελέγξουν αυτο στο δρόμο?δεν το βλέπω εφικτό.

Στα σούπερ μάρκετ?

Kλειστος χωρος με συνωστισμο, και ειναι πολυ ευκολο να κανεις ελεγχο στην εξοδο και διασταυρωση στοιχειων

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...