Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Εγώ πάντως είδα ότι αν λέει τα δεδομένα δε βελτιωθούν (που δε θα βελτιωθούν σε δεκα μέρες) συζητάμε για δευτεροβάθμια εκπαίδευση αρχές Απριλίου οπότε δεν τίθεται λογικά θέμα για πρωτοβάθμια παρά μετά το Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Εγώ πάντως είδα ότι αν λέει τα δεδομένα δε βελτιωθούν (που δε θα βελτιωθούν σε δεκα μέρες) συζητάμε για δευτεροβάθμια εκπαίδευση αρχές Απριλίου οπότε δεν τίθεται λογικά θέμα για πρωτοβάθμια παρά μετά το Πάσχα.

Μπήξε και άλλο το μαχαίρι στην πληγή :shock::lol:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

η απολυτη παρανοια στα ρεπορταζ.κλινες δ υπαρχουν,σιγουρη η παραταση,αλλα κατα τα αλλα προγραμμα κ ποτε θα ανοιξουν τα γυμναστηρια:confused:

αυτο το φως στο τουνελ,κ υπομονη 2βδομαδες,δ το αντεχω

Που ειναι ρε παιδια αυτο το προγραμμα?

Ναι.παρατεταμενη.και τσάμπα.χωρις Βιάγκρα.να νοσηλεύεται κ να έχεις κ σεξουαλικο πρόβλημα.καλο ε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Που ειναι ρε παιδια αυτο το προγραμμα?

απλώς συμπεράσματα από διαφορα λεγόμενα. Τέλος Μαρτίου εμπορικα κ κάπου εκεί δευτεροβάθμια κ λίγο μετά δημοτικά κ μέσα Απριλίου εστίαση εξωτερικοί χώροι κ ίσως πιλοτικά εμβολιασμένοι τουρίστες (ποσο δίκιο εχεις @maripoz για την αποικία). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mama_Anesti_ είπε:

Πόσα τεστς έγιναν σήμερα? Δεν μπορώ να το βρω. 

Σήμερα σχεδον 60χιλ αλλά διάβαζα ότι η θετικότητα ήταν που υψηλή, άρα ο αυξημένος αριθμός είναι όντως ανησυχητικός. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

απλώς συμπεράσματα από διαφορα λεγόμενα. Τέλος Μαρτίου εμπορικα κ κάπου εκεί δευτεροβάθμια κ λίγο μετά δημοτικά κ μέσα Απριλίου εστίαση εξωτερικοί χώροι κ ίσως πιλοτικά εμβολιασμένοι τουρίστες (ποσο δίκιο εχεις @maripoz για την αποικία). 

Δηλαδή κατά βάση θα δεχτούμε τον Μάιο τουρίστες 60 και άνω?

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δηλαδή κατά βάση θα δεχτούμε τον Μάιο τουρίστες 60 και άνω?

οχι απαραιτητα μονο

πχ το ισραηλ εχει εμβολιασει πανω απο τους μισους,νομιζω.στην αγγλια επισης εχουν πολλους εμβολιασμενους.κ φυσικα το ιδιο ισχυει κ για οσους το περασαν.νομιζω κ ρωσοι κ αμερικανοι εχουν κανει πολλους.ειναι πχ κ οι ανθρωποι της υγειας η σε αλλες θεσεις που εχουν εμβολιαστει.συν οτι σε καποιες χωρες εχουν κ αλλα κριτηρια για το ποιος κανει το εμβολιο κ ποτε

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δηλαδή κατά βάση θα δεχτούμε τον Μάιο τουρίστες 60 και άνω?

Νομίζω  από Μάιο είμαστε σε φάση ανοίξαμε κ σας περιμένουμε. πιλοτικά απρίλιο μάλλον ΗΒ κ Ισραήλ. 

Άραγε θα έρχονται τουρίστες κ εμεισ θα στέλνουμε sms κ θα φοράμε μάσκες έξω;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

Νομίζω  από Μάιο είμαστε σε φάση ανοίξαμε κ σας περιμένουμε. πιλοτικά απρίλιο μάλλον ΗΒ κ Ισραήλ. 

Άραγε θα έρχονται τουρίστες κ εμεισ θα στέλνουμε sms κ θα φοράμε μάσκες έξω;;;;;;;;;

οι μασκες λογικα θα ισχυουν,τι να πω

αλλα καταντια,να περιμενουμε να ερθουν οι τουριστες ,για να σταματησουν τα μηνυματα

τουλ μαζι με τους τουριστες,θα μπορεσουμε να δουμε κ εμεις κανεναν συγγενη στα 50χλμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Νομίζω  από Μάιο είμαστε σε φάση ανοίξαμε κ σας περιμένουμε. πιλοτικά απρίλιο μάλλον ΗΒ κ Ισραήλ. 

Άραγε θα έρχονται τουρίστες κ εμεισ θα στέλνουμε sms κ θα φοράμε μάσκες έξω;;;;;;;;;

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ!!

Just now, vicky86 said:

οι μασκες λογικα θα ισχυουν,τι να πω

αλλα καταντια,να περιμενουμε να ερθουν οι τουριστες ,για να σταματησουν τα μηνυματα

τουλ μαζι με τους τουριστες,θα μπορεσουμε να δουμε κ εμεις κανεναν συγγενη στα 50χλμ

Αποκλείεται να ισχύουν μάσκες έξω με τουρίστες δεν παίζει να έρθει κανείς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ!!

Αποκλείεται να ισχύουν μάσκες έξω με τουρίστες δεν παίζει να έρθει κανείς 

Δεν νομιζω οτι θα καταργηθούν πι μασκες.το εχουν πει.ειναι πολυ νωρις ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Δεν νομιζω οτι θα καταργηθούν πι μασκες.το εχουν πει.ειναι πολυ νωρις ακομη.

Δεν λέω για τώρα αλλά τουρισμός  δεν παίζει να ανοίξει με μάσκες έξω στους τουρίστες . Κανείς δεν θα έρθει, θα πάνε οπουδήποτε αλλού ή θα κάτσουν στις χώρες τους. Για μέσα οκ, άλλη ιστορία κι εγώ πιστεύω ότι μάλλον μέσα θα είναι με μάσκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Super.mum είπε:

Έχετε ακούσει τίποτα για καθαρά Δευτέρα ; Θα έχει αυστηρούς ελέγχους ; Η κάτι καινούργιο ; 

Τα ίδια που ισχύουν πιστεύω. Γύρω γύρω στη γειτονιά με τα πόδια. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Super.mum said:

Έχετε ακούσει τίποτα για καθαρά Δευτέρα ; Θα έχει αυστηρούς ελέγχους ; Η κάτι καινούργιο ; 

Τα μέτρα που ισχύουν σήμερα θα ισχύουν και την ΚΔ οπότε ναι θα είναι αυστηρά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν νομιζω οτι θα καταργηθούν πι μασκες.το εχουν πει.ειναι πολυ νωρις ακομη.

Θα είναι πολύ γελοίο έως κ προκλητικό οι τουρίστες να είναι στα μπαρ χωρίς μάσκα γιατί είναι χωρίς εστίασης κ εμείς γύρω γύρω να κάνουμε τις δουλειές μας με μάσκα έξω στον δρόμο καλοκαιριάτικα. Πραγματικά ιθαγενείς. Οκ το κάνανε σε Μύκονο κ Πάρο πέρσι αλλά δεν μπορεί αυτό να είναι κανόνας. Πρώτα πρώτα γιατί η μάσκα έξω δεν είναι αναγκαια. 

Just now, vicky86 είπε:

αλλα καταντια,να περιμενουμε να ερθουν οι τουριστες ,για να σταματησουν τα μηνυματα

έτσι όπως είμαστε δεν θα εκπλαγώ αν συμβεί κ αυτό. να ευχόμαστε να μην έχουμε εμείς ακόμα sms....

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση πια στη χώρα είναι ό,τι να ναι. Ξύλο, βία, διάγγελμα. Την Κυριακή όμως δεν υπήρξε διάγγελμα, μάλλον δεν ήταν απαραίτητο... 3000+ κρούσματα σήμερα, οικονομία, παιδεία με τόσα προβλήματα κι όμως οι τουρίστες θα έρθουν και τότε θα χαλαρώσουμε κι εμείς λίγο. Από πού να το πιάσεις κι από πού να το αφήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 said:

οχι απαραιτητα μονο

πχ το ισραηλ εχει εμβολιασει πανω απο τους μισους,νομιζω.στην αγγλια επισης εχουν πολλους εμβολιασμενους.κ φυσικα το ιδιο ισχυει κ για οσους το περασαν.νομιζω κ ρωσοι κ αμερικανοι εχουν κανει πολλους.ειναι πχ κ οι ανθρωποι της υγειας η σε αλλες θεσεις που εχουν εμβολιαστει.συν οτι σε καποιες χωρες εχουν κ αλλα κριτηρια για το ποιος κανει το εμβολιο κ ποτε

Στις ΗΠΑ σήμερα αρχίζουν τα εμβόλια για άνω των 60. Επίσης ανοίγει η disneyland τον άλλον μήνα, άσχετο αλλά έχω αρχίσει να σκέφτομαι να την κάνω από δω περα

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το βλέπεις έτσι, ε; Εγώ που είμαι εξαιρετικά αφελής, πιστεύω ότι η αντιπολίτευση, αντί να κάνει τη δουλειά της στην κατάσταση που ζούμε, βρήκε ευκαιρία να σπείρει θύελλες.

Στο ρεζουμέ συμφωνώ: σκέτη απελπισία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Τα ίδια που ισχύουν πιστεύω. Γύρω γύρω στη γειτονιά με τα πόδια. 

Κατάλαβα ... έλεγα μήπως πηγαίναμε λίγο πιο μακριά να πετάξουμε κάνα χαρταετό αλλά δεν το βλέπω 

Just now, Έσπερος είπε:

Το σημερινό σκηνικό σαν να το ήθελαν. Δεν θα πω ότι ήταν δικοί τους οι γνωστοί άγνωστοι (όχι ότι δεν έχει ξαναγίνει), αλλά τρίβουν τα χέρια τους. ένταση, διχασμός, καπηλεία της υγείας ενός ανθρώπου, εξαιρετικό άλλοθι για την κατάρρευση των μέτρων η «ανυπακοή» του κόσμου που τον ξεσήκωσε η αντιπολίτευση. Αυτό περίμεναν πώς κ πώς αν πεθάνει ο Κουφοντίνας, τους ήρθε νωρίτερα. Οποιοσδήποτε περιορισμός στη συνείδηση του κόσμου προφανώς έχει καταργηθεί. Όσοι δεν φοβούνται θα κάνουν τα ίδια. Όσοι φοβούνται κ βλέπουν ποσο εκτεθειμένοι κ περικυκλωμένοι είναι από τον ιό παντού, στη δουλειά, στα νοσοκομεία, παντού, θα ψάχνουν τρόπους να ξελασκάρουν «παρανομώντας» για λίγη σωματική άσκηση. Η υπόθεση έχει τελειώσει. Μόνο τα εμβόλια μας σώζουν, εκεί ποντάρουν κ θα τα ανοίξουν όλα, εκεί κ στον καλό καιρό. Μέχρι το τέταρτο κύμα μπορεί να έχουν επανεκλεγεί κιόλας...

Θα συμφωνήσω σε όλα όσα λες :( 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

Στις ΗΠΑ σήμερα αρχίζουν τα εμβόλια για άνω των 60. Επίσης ανοίγει η disneyland τον άλλον μήνα, άσχετο αλλά έχω αρχίσει να σκέφτομαι να την κάνω από δω περα

Εννοείς ταξιδι?καλά κάνεις.κι εγω σκεφτομαι ποτε θα εξαργυρωσω το voucher της Aegean.

Just now, Super.mum είπε:

Κατάλαβα ... έλεγα μήπως πηγαίναμε λίγο πιο μακριά να πετάξουμε κάνα χαρταετό αλλά δεν το βλέπω 

Θα συμφωνήσω σε όλα όσα λες :( 

Χαρταετο δεν πουλάνε πουθενά στη γειτονιά μου.Τον ήθελα για άλλη μέρα.Οχι για την καθαρα Δευτέρα.

Πηγε ομως ο αντρας μου σημερα αυθημερόν στην Καρδίτσα για επαγγελματικοθς λογους και του είπα να μπει στο jumbo να φέρει χαρταετο Πηρε δυο με σπαγγο και ουρές.

Χαίρομαι πολύ.Που καταντήσαμε....

Just now, Έσπερος είπε:

Το σημερινό σκηνικό σαν να το ήθελαν. Δεν θα πω ότι ήταν δικοί τους οι γνωστοί άγνωστοι (όχι ότι δεν έχει ξαναγίνει), αλλά τρίβουν τα χέρια τους. ένταση, διχασμός, καπηλεία της υγείας ενός ανθρώπου, εξαιρετικό άλλοθι για την κατάρρευση των μέτρων η «ανυπακοή» του κόσμου που τον ξεσήκωσε η αντιπολίτευση. Αυτό περίμεναν πώς κ πώς αν πεθάνει ο Κουφοντίνας, τους ήρθε νωρίτερα. Οποιοσδήποτε περιορισμός στη συνείδηση του κόσμου προφανώς έχει καταργηθεί. Όσοι δεν φοβούνται θα κάνουν τα ίδια. Όσοι φοβούνται κ βλέπουν ποσο εκτεθειμένοι κ περικυκλωμένοι είναι από τον ιό παντού, στη δουλειά, στα νοσοκομεία, παντού, θα ψάχνουν τρόπους να ξελασκάρουν «παρανομώντας» για λίγη σωματική άσκηση. Η υπόθεση έχει τελειώσει. Μόνο τα εμβόλια μας σώζουν, εκεί ποντάρουν κ θα τα ανοίξουν όλα, εκεί κ στον καλό καιρό. Μέχρι το τέταρτο κύμα μπορεί να έχουν επανεκλεγεί κιόλας...

Είχαν πληροφορίες νομιζω για επίθεση σε αστυνομικο τμημα η ελτα με εκρηκτικό μηχανισμό.Σκεφτομαι τωρα οτι ισως αυτο επαληθεύτηκε με τα γεγονότα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Εννοείς ταξιδι?καλά κάνεις.κι εγω σκεφτομαι ποτε θα εξαργυρωσω το voucher της Aegean.

Χαρταετο δεν πουλάνε πουθενά στη γειτονιά μου.Τον ήθελα για άλλη μέρα.Οχι για την καθαρα Δευτέρα.

Πηγε ομως ο αντρας μου σημερα αυθημερόν στην Καρδίτσα για επαγγελματικοθς λογους και του είπα να μπει στο jumbo να φέρει χαρταετο Πηρε δυο με σπαγγο και ουρές.

Χαίρομαι πολύ.Που καταντήσαμε....

Ταξίδι με one way ticket. Εν τω μεταξύ ούτε πέρσι καταφέραμε να πετάξουμε χαρταετο για άλλους λόγους και λέγαμε "του χρόνου" πού να ξέραμε 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...