Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, kotsifikos είπε:

Τηλεκπαίδευση σε νήπια και προνήπια??Μόνο σε εμένα φάνηκε εντελώς κουλό ή και σε εσάς??

Εγώ ειλικρινά σε αυτή την ηλικία που μπορώ να το ελέγχω έχω μακριά το παιδί μου από ταμπλετ pc και κινητά ...και τώρα θα με υποχρεώσουν να το έχω κάθε μέρα από 2-3 ώρες ?? μέχρι χθες έλεγαν πως τα δημοτικά παραμένουν ανοιχτά γιατί δεν μπορεί να δουλέψει η τηλεκπαίδευση σε αυτή την ηλικία και τώρα έβαλαν παιδιά 4-5 ετών να κάνουν το ίδιο??

Γιατί μέσα σε αυτή την καταστροφή που ζουμε η εκκλησία είναι η έννοια τους, αντί να κοιτάξουν να ανοίξουν σχολεία και μαγαζιά!!!!

Βρε έσπερος αλήθεια πιστεύεις πως για αυτό φταίει η κυβέρνηση ??εδώ βγήκε η ιερά σύνοδος και άσκησε βέτο ότι δεν θα κλείσουν τις εκκλησίες τις ημέρες των εορτών(και αυτό με τρεις χιλιάδες κρούσματα την ημέρα)...επίσης και στην πρώτη καραντίνα λίγα είδαμε?? Από που νομίζεις πως ξεκινάει όλο αυτό??στις περισσότερες περιπτώσεις από τους ίδιους τους ιερείς.

Τα νήπια και προνήπια θα κάνουν μόνο από 14:00 - 16:20. Μην ανησυχείς δεν είναι όπως όταν χαζεύουν σε τηλεόραση με εκπομπές και σειρές, είναι διαδραστικό. Δεν είναι άσχημο,. δοκιμάστε το. Στην τελική δεν θα σου πει κανείς τίποτα αν δεν μπαίνετε κάθε μέρα ή αν μπαίνετε για λιγότερη ώρα γιατί πχ εκείνη την ώρα τρώτε, κοιμαστε, βαριουνται κτλ.

Επεξεργάστηκαν by Mary1976
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κ εγώ θετικό το βλέπω για τα νήπια για να μην χάσουν την επαφή (ιδιαίτερα τα παιδάκια που δυσκολεύτηκαν στην προσαρμογή). Εγώ την δικιά μου αν το εφαρμόσουν στο σχολείο της γιατί δεν εχουμε καμία ειδοποίηση θα την βάζω. Δεν θέλει να πηγαίνει κ με αυτόν το τρόπο ίσως το δει με καλύτερο μάτι. Να συμμετέχει λίγο απ' το σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Τηλεκπαίδευση σε νήπια και προνήπια??Μόνο σε εμένα φάνηκε εντελώς κουλό ή και σε εσάς??

Εγώ ειλικρινά σε αυτή την ηλικία που μπορώ να το ελέγχω έχω μακριά το παιδί μου από ταμπλετ pc και κινητά ...και τώρα θα με υποχρεώσουν να το έχω κάθε μέρα από 2-3 ώρες ?? μέχρι χθες έλεγαν πως τα δημοτικά παραμένουν ανοιχτά γιατί δεν μπορεί να δουλέψει η τηλεκπαίδευση σε αυτή την ηλικία και τώρα έβαλαν παιδιά 4-5 ετών να κάνουν το ίδιο??

Αυτά είναι last season news. Ακουγόντουσαν την άνοιξη. Έχουμε περάσει level... Τώρα δεν διαμαρτυρόμαστε για το ακατάλληλο της τηλεκπαίδευσης. Τώρα διαμαρτυρόμαστε για τα τεχνικά προβλήματα (επιτρέψτε μου έναν αστεϊσμό).

 

@kotsifikos καμία σχέση με το πως έχεις στο μυαλό σου το φυτούλιασμα μπροστά στο tablet και το smartphone! Στο λέω ως πρώην νηπιαγωγός κι ως μαμά που το παιδί της έως τα 4 δεν ήξερε σχεδόν κανέναν ήρωα καρτούν.

Θα διαπιστώσεις πως είναι κάτι πολύ ευχάριστο για τα παιδιά (κάπου διάβασα "τα παιδιά κλαίνε με την τηλεκπαίδευση" και γέλασα πολύ). Αν μάλιστα η νηπιαγωγός το'χει που λέμε (δεν εννοώ με την τεχνολογία τόσο, εννοώ να έχει κριτική σκέψη, όρεξη, μεταδοτικότητα, σύνδεση με τα παιδιά) τότε είναι πραγματικά ευεργετικό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Αυτά είναι last season news. Ακουγόντουσαν την άνοιξη. Έχουμε περάσει level... Τώρα δεν διαμαρτυρόμαστε για το ακατάλληλο της τηλεκπαίδευσης. Τώρα διαμαρτυρόμαστε για τα τεχνικά προβλήματα (επιτρέψτε μου έναν αστεϊσμό).

 

@kotsifikos θα διαπιστώσεις πως είναι κάτι πολύ ευχάριστο για τα παιδιά (κάπου διάβασα "τα παιδιά κλαίνε με την τηλεκπαίδευση" και γέλασα πολύ). Αν μάλιστα η νηπιαγωγός το'χει που λέμε, τότε είναι πραγματικά ευεργετικό.

Ναι βασικό είναι να το έχει και η νηπιαγωγός. Να έχει όρεξη και φαντασία και να το έχει λίγο με την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας ήρθε τώρα e- mail από τον παιδικό σταθμό , ότι ετοιμάζουν καθημερινή σύγχρονη και ασύγχρονη εκπαίδευση! Πλάκα θα χει! ελπίζω να είναι απόγευμα, γιατί οι γιαγιάδες δεν παίζει να μπορέσουν να συνδεθούν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kotsifikos είπε:

 

Γιατί μέσα σε αυτή την καταστροφή που ζουμε η εκκλησία είναι η έννοια τους, αντί να κοιτάξουν να ανοίξουν σχολεία και μαγαζιά!!!!

Βρε έσπερος αλήθεια πιστεύεις πως για αυτό φταίει η κυβέρνηση ??εδώ βγήκε η ιερά σύνοδος και άσκησε βέτο ότι δεν θα κλείσουν τις εκκλησίες τις ημέρες των εορτών(και αυτό με τρεις χιλιάδες κρούσματα την ημέρα)...επίσης και στην πρώτη καραντίνα λίγα είδαμε?? Από που νομίζεις πως ξεκινάει όλο αυτό??στις περισσότερες περιπτώσεις από τους ίδιους τους ιερείς.

 

Δυστυχώς έχεις δίκιο, λίγοι είναι οι σοβαροί. Ο παπάς της ενορίας μας έχει βγάλει ουκ ολίγες φορές πύρινα κηρύγματα για την πίστη που πλήττεται, ανοίγοντας τέρμα τα μικρόφωνα για να τον ακούει κι όλη η γειτονιά. Όταν ο κόσμος φανατίζεται έτσι από τους πνευματικούς του οδηγούς, οι ψεκασμένοι του φβ ωχριούν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

 

Τηλεκπαίδευση σε νήπια και προνήπια??Μόνο σε εμένα φάνηκε εντελώς κουλό ή και σε εσάς??

Εγώ ειλικρινά σε αυτή την ηλικία που μπορώ να το ελέγχω έχω μακριά το παιδί μου από ταμπλετ pc και κινητά ...και τώρα θα με υποχρεώσουν να το έχω κάθε μέρα από 2-3 ώρες ?? μέχρι χθες έλεγαν πως τα δημοτικά παραμένουν ανοιχτά γιατί δεν μπορεί να δουλέψει η τηλεκπαίδευση σε αυτή την ηλικία και τώρα έβαλαν παιδιά 4-5 ετών να κάνουν το ίδιο??

 

Εμένα μ φαίνεται άκυρο το ωράριο, αφού πολλά νήπια ξεκουράζονται, εξάλλου κ στο ολοήμερο θα είχα χαλάρωση εκείνη την ώρα. και υπερβολικά πολλές ώρες. Υποτίθεται ότι κοιτάμε να μην είναι τα νήπια στην οθόνη κ θα τε βάλουμε τρίωρο τη μέρα; μια ωριτσα πρωινή ώρα κ μετά δραστηριότητες ασύγχρονη θα αρκούσε, κ αν τους απασχολούσε τοσο τι θα έκαναν οι νηπιαγωγοί στο υπόλοιπο ωράριο τους, ας έβρισκαν κάποια άλλη εργασθα. Δηλαδή τα νήπια όλο το πρωί θα αγανακτούν κλεισμένα στο σπίτι με τον γονιό να προσπαθει να εργαστεί, κ μάλλον στην τηλεόραση θα καταλήγουν, κ το μεσημέρι θα κάνουν μάθημα; πολύ παιδαγωγικό....

 

Just now, kotsifikos είπε:

Βρε έσπερος αλήθεια πιστεύεις πως για αυτό φταίει η κυβέρνηση ??εδώ βγήκε η ιερά σύνοδος και άσκησε βέτο ότι δεν θα κλείσουν τις εκκλησίες τις ημέρες των εορτών(και αυτό με τρεις χιλιάδες κρούσματα την ημέρα)...επίσης και στην πρώτη καραντίνα λίγα είδαμε?? Από που νομίζεις πως ξεκινάει όλο αυτό??στις περισσότερες περιπτώσεις από τους ίδιους τους ιερείς.

Από τον φανατισμό ξεκινάει προφανώς, αλλά η κυβέρνηση δεν είναι δυνατόν να κάνει τεμενάδες σε οποιαδήποτε παράλογη απαίτηση. Κ δεν πιστεύω ότι οι ιεράρχες που είναι μορφωμένοι άνθρωποι όντως πιστεύουν τις ανοησίες που λενε. είναι παιχνίδι εξουσίας αλλά παίρνουν κόσμο στο λαιμό τους κ κάποιος πρέπει να τους σταματήσει. 

Just now, Yovanna είπε:

Εμάς μας ήρθε τώρα e- mail από τον παιδικό σταθμό , ότι ετοιμάζουν καθημερινή σύγχρονη και ασύγχρονη εκπαίδευση! Πλάκα θα χει! ελπίζω να είναι απόγευμα, γιατί οι γιαγιάδες δεν παίζει να μπορέσουν να συνδεθούν!

και υποθέτω ότι θα ζητήσουν κανονικά τα δίδακτρα; δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση. προφανώς κ το webex στα προνήπια για τα δίδακτρα των ιδιωτικών γίνεται, όχι για τα παιδιά. 

Just now, Yovanna είπε:

Εμάς μας ήρθε τώρα e- mail από τον παιδικό σταθμό , ότι ετοιμάζουν καθημερινή σύγχρονη και ασύγχρονη εκπαίδευση! Πλάκα θα χει! ελπίζω να είναι απόγευμα, γιατί οι γιαγιάδες δεν παίζει να μπορέσουν να συνδεθούν!

και υποθέτω ότι θα ζητήσουν κανονικά τα δίδακτρα; δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση. προφανώς κ το webex στα προνήπια για τα δίδακτρα των ιδιωτικών γίνεται, όχι για τα παιδιά. 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μου ήρθε απο περιέργεια: όσοι δουλεύουν από το σπίτι αν αρρωστήσουν με κορωνοϊό δικαιούνται να σταματήσουν όπως θα σταματούσαν αν δούλευαν κανονικά ή μιας και είναι σπίτι συνεχίζουν; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

και υποθέτω ότι θα ζητήσουν κανονικά τα δίδακτρα; δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση. προφανώς κ το webex στα προνήπια για τα δίδακτρα των ιδιωτικών γίνεται, όχι για τα παιδιά. 

Στο e-mail τόνισε η διευθύντρια ότι η κίνηση αυτή γίνεται για τα να μην χάσουν τα παιδία την επαφή και ότι δεν θα κοστολογηθεί. Γράφει επίσης ότι θα γίνει λογ/μος με το πέρας του lockdown και δεν θα χρεωθεί καμία μη ληφθείσα παροχή. Θα δείξει..

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lina t είπε:

Καλησπέρα σας! Δεν γνωρίζω εάν έχει συζητηθεί. Αυτή τη βδομάδα πρόσκειται να γεννήσω σε άλλο νομό από τους δικούς μου. Γνωρίζει κάποιος εάν οι δικοί μου μπορούν να έρθουν σε άλλο νομό με κάποιο χαρτί; Ευχαριστώ

Ας ρωτήσουν στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής τους. Δε ξέρω όμως αν θα βγάλετε άκρη. Με το καλό σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Yovanna said:

 Γράφει επίσης ότι θα γίνει λογ/μος με το πέρας του lockdown και δεν θα χρεωθεί καμία μη ληφθείσα παροχή. Θα δείξει..

 

Και εγώ θέλω να δω πως θα το διαχειριστουν, γιατί πχ εμείς πληρώνουμε μαζί με τα ''δίδακτρα'' διατροφή, και φύλαξη, θα ήταν παράλογο να το χρεώσουν ενώ δεν λαμβάνουμε αυτές τις υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lina t said:

Καλησπέρα σας! Δεν γνωρίζω εάν έχει συζητηθεί. Αυτή τη βδομάδα πρόσκειται να γεννήσω σε άλλο νομό από τους δικούς μου. Γνωρίζει κάποιος εάν οι δικοί μου μπορούν να έρθουν σε άλλο νομό με κάποιο χαρτί; Ευχαριστώ

Με το καλό. Λογικά μόνο ο συνοδός που θα έχεις στο μαιευτήριο. Άλλοι συγγενείς όχι. Και να τους επιτραπεί η έξοδος από νομό που δεν νομίζω να γίνεται, θα τους απαγορευτεί στο μαιευτήριο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Εμένα μ φαίνεται άκυρο το ωράριο, αφού πολλά νήπια ξεκουράζονται, εξάλλου κ στο ολοήμερο θα είχα χαλάρωση εκείνη την ώρα. και υπερβολικά πολλές ώρες. Υποτίθεται ότι κοιτάμε να μην είναι τα νήπια στην οθόνη κ θα τε βάλουμε τρίωρο τη μέρα; μια ωριτσα πρωινή ώρα κ μετά δραστηριότητες ασύγχρονη θα αρκούσε, κ αν τους απασχολούσε τοσο τι θα έκαναν οι νηπιαγωγοί στο υπόλοιπο ωράριο τους, ας έβρισκαν κάποια άλλη εργασθα. Δηλαδή τα νήπια όλο το πρωί θα αγανακτούν κλεισμένα στο σπίτι με τον γονιό να προσπαθει να εργαστεί, κ μάλλον στην τηλεόραση θα καταλήγουν, κ το μεσημέρι θα κάνουν μάθημα; πολύ παιδαγωγικό....

 

Από τον φανατισμό ξεκινάει προφανώς, αλλά η κυβέρνηση δεν είναι δυνατόν να κάνει τεμενάδες σε οποιαδήποτε παράλογη απαίτηση. Κ δεν πιστεύω ότι οι ιεράρχες που είναι μορφωμένοι άνθρωποι όντως πιστεύουν τις ανοησίες που λενε. είναι παιχνίδι εξουσίας αλλά παίρνουν κόσμο στο λαιμό τους κ κάποιος πρέπει να τους σταματήσει. 

και υποθέτω ότι θα ζητήσουν κανονικά τα δίδακτρα; δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση. προφανώς κ το webex στα προνήπια για τα δίδακτρα των ιδιωτικών γίνεται, όχι για τα παιδιά. 

και υποθέτω ότι θα ζητήσουν κανονικά τα δίδακτρα; δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση. προφανώς κ το webex στα προνήπια για τα δίδακτρα των ιδιωτικών γίνεται, όχι για τα παιδιά. 

Η ώρα όντως είναι τελείως άκυρη αλλά καταλαβαίνω ότι το πρωί δεν ήταν κ πολύ εφικτό. Λογικά πάντως αν δεν μπορούν να παρακολουθήσουν δεν θα υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Lina t είπε:

Καλησπέρα σας! Δεν γνωρίζω εάν έχει συζητηθεί. Αυτή τη βδομάδα πρόσκειται να γεννήσω σε άλλο νομό από τους δικούς μου. Γνωρίζει κάποιος εάν οι δικοί μου μπορούν να έρθουν σε άλλο νομό με κάποιο χαρτί; Ευχαριστώ

με χαρτι γιατρου ως συνοδεια για θεμα υγειας ναι μπορουν να ερθουν . θελει χαρτι . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 said:

Η ώρα όντως είναι τελείως άκυρη αλλά καταλαβαίνω ότι το πρωί δεν ήταν κ πολύ εφικτό. Λογικά πάντως αν δεν μπορούν να παρακολουθήσουν δεν θα υπάρχει πρόβλημα

Γενικά είναι άκυρη όλη η λογική, ποιος γονιός δουλεύει από το σπίτι και στις 2 έχει τελειώσει?? Προσωπικά πριν τις 4:30 δεν έχω τελειώσει, δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kotsifikos είπε:

Γενικά είναι άκυρη όλη η λογική, ποιος γονιός δουλεύει από το σπίτι και στις 2 έχει τελειώσει?? Προσωπικά πριν τις 4:30 δεν έχω τελειώσει, δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει όλο αυτό.

Εντάξει δεν έχουν λογική αυτά που κάνουν. Έβαλαν απλά τις ώρες για να φανεί ότι θα γίνεται κανονικά η τηλεκπαίδευση. Δεν νομίζω να τους ενδιαφέρει αν τλκ θα μπορούν να συνδεθούν εκείνες τις ώρες

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 said:

Εντάξει δεν έχουν λογική αυτά που κάνουν. Έβαλαν απλά τις ώρες για να φανεί ότι θα γίνεται κανονικά η τηλεκπαίδευση. Δεν νομίζω να τους ενδιαφέρει αν τλκ θα μπορούν να συνδεθούν εκείνες τις ώρες

Προφανώς και δεν τους ενδιαφέρει ! Είναι αστεία όλα τους τα επιχειρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos said:

Και εγώ θέλω να δω πως θα το διαχειριστουν, γιατί πχ εμείς πληρώνουμε μαζί με τα ''δίδακτρα'' διατροφή, και φύλαξη, θα ήταν παράλογο να το χρεώσουν ενώ δεν λαμβάνουμε αυτές τις υπηρεσίες.

Νηπιαγωγείο πηγαίνει? Την προηγούμενη φορά σας τα είχαν αφαιρέσει από την τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Ρε κορίτσια δεν  προλαβαίνω να διαβασω τα παραπάνω. Εσείς με τους παιδικούς κ τα τρίχρονο το ειδοποιήσεις λάβατε από το σχολριο?

 

Just now, Yovanna said:

Εμάς μας ήρθε τώρα e- mail από τον παιδικό σταθμό , ότι ετοιμάζουν καθημερινή σύγχρονη και ασύγχρονη εκπαίδευση! Πλάκα θα χει! ελπίζω να είναι απόγευμα, γιατί οι γιαγιάδες δεν παίζει να μπορέσουν να συνδεθούν!

 

Just now, Yovanna said:

Στο e-mail τόνισε η διευθύντρια ότι η κίνηση αυτή γίνεται για τα να μην χάσουν τα παιδία την επαφή και ότι δεν θα κοστολογηθεί. Γράφει επίσης ότι θα γίνει λογ/μος με το πέρας του lockdown και δεν θα χρεωθεί καμία μη ληφθείσα παροχή. Θα δείξει

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos said:

Γενικά είναι άκυρη όλη η λογική, ποιος γονιός δουλεύει από το σπίτι και στις 2 έχει τελειώσει?? Προσωπικά πριν τις 4:30 δεν έχω τελειώσει, δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει όλο αυτό.

Εγώ κατάλαβα για να μην μπαίνουν όλοι μαζί το πρωί και υπερφορτωθει το δίκτυο, λες και τώρα θα δουλέψει ,τέλος πάντων.

Just now, μαγιοπουλας said:

Ρε κορίτσια δεν  προλαβαίνω να διαβασω τα παραπάνω. Εσείς με τους παιδικούς κ τα τρίχρονο το ειδοποιήσεις λάβατε από το σχολριο?

Εμείς προσωπικά καμία απολύτως, δημόσιος παιδικός Σταθμός (όχι προνήπιο)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ότι ώρα και να τα έβαζαν πάλι κάποιους δεν θα βόλευε. Δεν γίνεται να ικανοποιηθούν όλοι. Κάποιοι έχουν ένα παιδί και πρέπει να συνεχίσουν να δουλεύουν και θα μπαίνει το παιδί με τη γιαγιά, κάποιοι έχουν 3 παιδιά και σε διαφορετικές ίσως βαθμίδες και τηλεργαζονται κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Εγώ κατάλαβα για να μην μπαίνουν όλοι μαζί το πρωί και υπερφορτωθει το δίκτυο, λες και τώρα θα δουλέψει ,τέλος πάντων.

Εμείς προσωπικά καμία απολύτως, δημόσιος παιδικός Σταθμός (όχι προνήπιο)

Δεν προβλέπεται τηλεκπαίδευση για τους σταθμούς. 

Οι παιδαγωγοί των δημοτικών σταθμών θα απασχοληθούν σε άλλες υπηρεσίες του δήμου, κυριώς στη βοήθεια στο σπίτι. 

 

Just now, Mary1976 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ότι ώρα και να τα έβαζαν πάλι κάποιους δεν θα βόλευε. Δεν γίνεται να ικανοποιηθούν όλοι. Κάποιοι έχουν ένα παιδί και πρέπει να συνεχίσουν να δουλεύουν και θα μπαίνει το παιδί με τη γιαγιά, κάποιοι έχουν 3 παιδιά και σε διαφορετικές ίσως βαθμίδες και τηλεργαζονται κτλ. 

Προφανώς και δεν θα βόλευε. Γι αυτό θα μπορούσαν να δώσουν ευελιξία. Μία ώρα τη μέρα, που ίσως και να καταφέρει να συνεννοηθεί η κάθε δασκάλα με το τμήμα της για να τους βολεύει όλους ή να είναι ποικίλλη μέσα στην εβδομάδα, και να στέλνει μετά εργασίες, που θα κάνουν τα παιδιά μόνα τους (όχι στην οθόνη) με λίγη καθοδήγηση και θα τα στέλνουν ή θα τα δείχνουν στο επόμενο μάθημα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Δεν προβλέπεται τηλεκπαίδευση για τους σταθμούς. 

Οι παιδαγωγοί των δημοτικών σταθμών θα απασχοληθούν σε άλλες υπηρεσίες του δήμου, κυριώς στη βοήθεια στο σπίτι. 

 

Προφανώς και δεν θα βόλευε. Γι αυτό θα μπορούσαν να δώσουν ευελιξία. Μία ώρα τη μέρα, που ίσως και να καταφέρει να συνεννοηθεί η κάθε δασκάλα με το τμήμα της για να τους βολεύει όλους ή να είναι ποικίλλη μέσα στην εβδομάδα, και να στέλνει μετά εργασίες, που θα κάνουν τα παιδιά μόνα τους (όχι στην οθόνη) με λίγη καθοδήγηση και θα τα στέλνουν ή θα τα δείχνουν στο επόμενο μάθημα. 

Στα νηπιαγωγεία αυτό θα ήταν το καλύτερο. Έτσι και αλλιώς δεν είναι και κρίσιμο να παρακολουθήσουν όλοι. Και εμάς περισυ η νηπιαγωγός έστελνε email για την ώρα που συνήθως ήταν αργά το απόγευμα για να μπορούν όλοι και ήταν ανοιχτή σε εναλλακτικές αν βόλευαν περισσότερο τους γονείς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna said:

Νηπιαγωγείο πηγαίνει? Την προηγούμενη φορά σας τα είχαν αφαιρέσει από την τιμή?

Tην προηγούμενη φορά δεν μας χρέωσαν τίποτα για όσο ήταν κλειστό το σχολείο παρόλο που έστελνα υλικό κάθε εβδομάδα, είχαν δημιουργήσει ομαδικό στο viber και η επικοινωνία ήταν καθημερινή με το σχολείο. Μάλιστα τα παιδιά εκπαιδευτικά δεν έμειναν καθόλου πίσω αυτό το διάστημα, τώρα όμως δεν ξέρω πως θα το χειριστούν. Ναι νήπιο πηγαίνει.

 

 

κάτι εντελώς άσχετο, έχετε και εσείς προσέξει οδηγούς σε μηχανάκια να φοράνε  μάσκα και όχι κράνος?? Είναι τραγικό αυτό ειλικρινά, γιατί πιο πιθανό είναι φας κλήση για μάσκα παρά για κράνος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...