Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, kine είπε:

 

O ΠΟΥ σε δηλώσεις του ανέφερε ότι είναι επειδή πλέον ο ιός αναπαράγεται μέσα στην οικογενεια, τον περιορίσαμε δηλαδή με όλες τις επιτυχημένες μας ενέργειες (μέτρα προστασίας) και το σπίτι είναι το επικίνδυνο μέρος για αναπαραγωγή του ιού. Γι' αυτό είναι χρήσιμο και πρέπον να "απομακρύνουνε" (δεν ξέρω ποιοι: η κυβέρνηση; ) αυτόν που είναι φορέας και να τον απομονώνουνε με αξιοπρέπεια σε κάποιο κατάλληλο ίδρυμα, αναλόγως των αναγκών και των περιστάσεων.

 

Επίσης κυκλοφορεί νόμος πρόσφατος που δίνει το ελεύθερο σε τέτοιες παρεμβάσεις. Για το καλό της δημόσιας υγείας, μπορεί να χρειαστεί να αφαιρεθεί κάποιο πρόσωπο της οικογένειας σε ειδικό χώρο. Θα επιστραφεί όταν θα είναι ασφαλές. Δεν ξέρω πότε και πώς θα εφαρμοστεί. Θα μάθουμε.

 

 

 

 

Νομίζω υπάρχει νόμος. Πρέπει να το ψάξω. 

Για ψάξε να δουμε τι παίζει. Ένα ανήλικο ομως δεν μπορει να απομονωθεί μονο του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αφήνοντας τα ανήλικα στην άκρη, εγω θα θεωρούσα αυτονόητο να απομονώνονται οι ελαφρά νοσουντες. η υπόλοιποι οικογένεια δεν θα τη γλίτωνε ίσως τη 14ηνερη καραντίνα, αλλά αν είχαν προλάβει να μην κολλήσουν, δεν θα κινδύνευαν. Αν υπήρχε κ επάρκεια τεστ θα μπορούσαν μετά σπο κάποιες μερες να ελεγχθούν κ να μπορούν να βγουν έξω. καθολου κακό δεν το βρίσκω, μάλλον αυτονόητη υποχρέωση της πολιτείας θα το χαρακτήριζα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Αφήνοντας τα ανήλικα στην άκρη, εγω θα θεωρούσα αυτονόητο να απομονώνονται οι ελαφρά νοσουντες. η υπόλοιποι οικογένεια δεν θα τη γλίτωνε ίσως τη 14ηνερη καραντίνα, αλλά αν είχαν προλάβει να μην κολλήσουν, δεν θα κινδύνευαν. Αν υπήρχε κ επάρκεια τεστ θα μπορούσαν μετά σπο κάποιες μερες να ελεγχθούν κ να μπορούν να βγουν έξω. καθολου κακό δεν το βρίσκω, μάλλον αυτονόητη υποχρέωση της πολιτείας θα το χαρακτήριζα. 

Ναι.αλλα που υα μπουν ολοι αυτοι.

Σκεφτομαι οτο αν κολλησουμε τι θα κάνουμε το παιδι.Εσεις το έχετε σκεφτεί αυτό?

Το κρατος το εχει σκεφτει?Κ να το χει σκεφτει τι λυση θα μπορούσε να υπάρχει βέβαια.Εύχομαι να μην ζήσουμε τα χειρότερα.Επιστημονικη φαντασία.Απειλουμαστε από επικινδυνο ιο υπό την σκιά πολέμου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ναι.αλλα που υα μπουν ολοι αυτοι.

Σκεφτομαι οτο αν κολλησουμε τι θα κάνουμε το παιδι.Εσεις το έχετε σκεφτεί αυτό?

Το κρατος το εχει σκεφτει?Κ να το χει σκεφτει τι λυση θα μπορούσε να υπάρχει βέβαια.Εύχομαι να μην ζήσουμε τα χειρότερα.Επιστημονικη φαντασία.Απειλουμαστε από επικινδυνο ιο υπό την σκιά πολέμου.

Κοίτα εγω αν κολλήσουμε σκέφτομαι ότι μπορεί να πάει κάτι στραβά κ ο ένας να φύγει με ελικόπτερο κ οι υπόλοιποι να μην μπορούμε να συνοδεύσουμε κλπ. Οπότε το ενδεχόμενο να το περάσουμε ελαφρά στο σπίτι όλοι είναι το καλό σενάριο. Γι αυτό γενικά θελουμε να ελαχιστοποιήσουμε τις πιθανότητες να αρρωστήσουμε. 

 

Γενικα σκέφτομαι τις οικογένειες που τους τυχαίνει αυτό. Τι κάνουν, πως ψωνίζουν κλπ για 15 μέρες. ή αν ο γονιός δεν το περναει ανησυχητικά βαριά αλλά πιο βαριά κ από γρίπη κ είναι αδύναμος, τι κάνει με το παιδί που δεν θα μπορεί να έχει βοήθεια κλπ. Πρέπει να είναι δύσκολο για όλες τις οικογένειες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Κοίτα εγω αν κολλήσουμε σκέφτομαι ότι μπορεί να πάει κάτι στραβά κ ο ένας να φύγει με ελικόπτερο κ οι υπόλοιποι να μην μπορούμε να συνοδεύσουμε κλπ. Οπότε το ενδεχόμενο να το περάσουμε ελαφρά στο σπίτι όλοι είναι το καλό σενάριο. Γι αυτό γενικά θελουμε να ελαχιστοποιήσουμε τις πιθανότητες να αρρωστήσουμε. 

 

Γενικα σκέφτομαι τις οικογένειες που τους τυχαίνει αυτό. Τι κάνουν, πως ψωνίζουν κλπ για 15 μέρες. ή αν ο γονιός δεν το περναει ανησυχητικά βαριά αλλά πιο βαριά κ από γρίπη κ είναι αδύναμος, τι κάνει με το παιδί που δεν θα μπορεί να έχει βοήθεια κλπ. Πρέπει να είναι δύσκολο για όλες τις οικογένειες.

Πολυ δυσκολο.κ αντε να απομονωθεί στο σπιτι.οι περισσότεροι δεν ζούνμε στο Μπακιγχαμ να έχουμε τόσο χωρο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Πολυ δυσκολο.κ αντε να απομονωθεί στο σπιτι.οι περισσότεροι δεν ζούνμε στο Μπακιγχαμ να έχουμε τόσο χωρο .

αυτα τα σκεφτομαι κ εγω κ δεν τολμω να παω πουθενα σκεψου ο αντρας μου λειπει δεν γινετε να γυρισει κ να κολλησω εγω να φροντιζω μωρο 2.5 χρονων που στανταρ δεν μπορεις να το απομονωσεις κ να μην μπορω να ζητησω βοηθεια απο τους γονεις μου γιατι θα κινδυνευουν κ αυτοι. μια τρελα εκτος κ αν το περασουμε ολοι σαν συναχακι κ τελειωσει η ιστορια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ninaki80 είπε:

αυτα τα σκεφτομαι κ εγω κ δεν τολμω να παω πουθενα σκεψου ο αντρας μου λειπει δεν γινετε να γυρισει κ να κολλησω εγω να φροντιζω μωρο 2.5 χρονων που στανταρ δεν μπορεις να το απομονωσεις κ να μην μπορω να ζητησω βοηθεια απο τους γονεις μου γιατι θα κινδυνευουν κ αυτοι. μια τρελα εκτος κ αν το περασουμε ολοι σαν συναχακι κ τελειωσει η ιστορια

Εγραφα παραπανω οτι αυτα σκεφτομαι κι εγω. Κι επισης,τι να απομονωσεις,αν κολλησεις,μεχρι να το καταλαβεις σιγουρα εχει μεταδοθει και στους υπολοιπους του σπιτιου. Οποτε.. απλα ελπιζουμε οτι δεν θα κολλησουμε γιατι κανεις δεν θα μπορει να βοηθησει με τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Υοvanna πως ειναι ο συζυγος?

Πως πήγε η πρώτη μερα στον παιδικο?

Από πλευράς covid πως εινσο η οργάνωση τωρα που παρακολουθησες από κοντά το μαθημα?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Υοvanna πως ειναι ο συζυγος?

Πως πήγε η πρώτη μερα στον παιδικο?

Από πλευράς covid πως εινσο η οργάνωση τωρα που παρακολουθησες από κοντά το μαθημα?

Ο σύζυγος δεν πονάει πολύ ευτυχώς. σήμερα πήγαμε για την πρώτη αλλαγή. Αυτή τη βδομάδα είναι σπίτι και ίσως και την επόμενη. 

Στον παιδικό μια χαρά!Κάτσαμε μια ώρα και ένα τέταρτο και δεν ήθελε να φύγει! Η δασκάλα όπως τον είδε μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι πήγαινε και πέρσι!

Εμείς καθόμασταν λίγο πιο πέρα. Μόνο έξω τα είχαν , δεν μπήκανε μέσα και οι δασκάλες ήταν με μάσκες και έξω . Γενικά όσο τους παίρνει ο καιρός θα είναι έξω κυρίως.

Αύριο θα κάτσει κάνα δίωρο χωρίς παρουσία γονέων.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Ο σύζυγος δεν πονάει πολύ ευτυχώς. σήμερα πήγαμε για την πρώτη αλλαγή. Αυτή τη βδομάδα είναι σπίτι και ίσως και την επόμενη. 

Στον παιδικό μια χαρά!Κάτσαμε μια ώρα και ένα τέταρτο και δεν ήθελε να φύγει! Η δασκάλα όπως τον είδε μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι πήγαινε και πέρσι!

Εμείς καθόμασταν λίγο πιο πέρα. Μόνο έξω τα είχαν , δεν μπήκανε μέσα και οι δασκάλες ήταν με μάσκες και έξω . Γενικά όσο τους παίρνει ο καιρός θα είναι έξω κυρίως.

Αύριο θα κάτσει κάνα δίωρο χωρίς παρουσία γονέων.

 

Παει καλύτερα δηλαδή.Ωραια.

Δηλαδή η γνωριμία με τη δασκαλα εγινε με μασκα ε?

Εγώ σήμερα έμαθα για αρκετά περιστατικά πλεον νομιζω οτι ειναι τοσο κοντά μας όσο ποτέ.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας said:

Παει καλύτερα δηλαδή.Ωραια.

Δηλαδή η γνωριμία με τη δασκαλα εγινε με μασκα ε?

Εγώ σήμερα έμαθα για αρκετά περιστατικά πλεον νομιζω οτι ειναι τοσο κοντά μας όσο ποτέ.

 

Nαι, όλες με μάσκες ήταν. Δεν θα πω ψέματα, δεν ήταν ωραία εικόνα για παιδικό σταθμό να φοράνε οι δασκάλες μάσκες, αλλά τί να κάνουμε..

Εμείς πήγαμε να παίξουμε σε ένα πάρκο να παίξουμε το απόγευμα και ήταν ένα κοριτσάκι που συνεχώς έβηχε. Ασταμάτητα όμως. Έπαιζαν όλα μαζί με 3-4 άλλα παιδάκια. Και εκεί που λέω δεν σταματάει να βήχει, πάμε πιο μακριά , πάει και παίρνει τον δικό μου αγκαλιά! Και μετά και τα υπόλοιπα παιδάκια! Η μαμά της απλά κοιτούσε! Όταν είδε ότι όλοι οι γονείς κοιταζόμασταν μεταξύ μας, την πήρε και φύγανε! Θύμωσα πάρα πολύ και αγχώθηκα γιατί θεωρώ ότι τώρα που πηγαίνει και σχολείο, έχουμε και παραπάνω ευθύνη να προσέχουμε και για τα υπόλοιπα παιδάκια. Που το πας στο πάρκο με βήχα??

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυριο την παω κι εγω παιδικο πρωτη φορα, πηγαμε σημερα να γνωρισουμε τον χώρο ηταν απίστευτα ανακαινισμενα και καθαρα.. Δεν ήθελε να φυγει η μικρη.. να δω πως θα τα βγάλουν πέρα μαζι της οι δασκαλες που ειναι ζωηρη και πεισματαρα. Επισης εχω μεγαλη πςριεργεια αν εκει θα τρώει. Εξω μου ειπαν πως θα τα χουν 40 λεπτα τη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, diane2020 said:

Αχ αυριο την παω κι εγω παιδικο πρωτη φορα, πηγαμε σημερα να γνωρισουμε τον χώρο ηταν απίστευτα ανακαινισμενα και καθαρα.. Δεν ήθελε να φυγει η μικρη.. να δω πως θα τα βγάλουν πέρα μαζι της οι δασκαλες που ειναι ζωηρη και πεισματαρα. Επισης εχω μεγαλη πςριεργεια αν εκει θα τρώει. Εξω μου ειπαν πως θα τα χουν 40 λεπτα τη μερα.

Άντε! Καλή αρχή! Και εγώ έχω περιέργεια αν θα τρώει! Μας έδωσαν σήμερα το μενού του μήνα. Τα 8 στα 10 φαγητά δεν τα τρώει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Nαι, όλες με μάσκες ήταν. Δεν θα πω ψέματα, δεν ήταν ωραία εικόνα για παιδικό σταθμό να φοράνε οι δασκάλες μάσκες, αλλά τί να κάνουμε..

Εμείς πήγαμε να παίξουμε σε ένα πάρκο να παίξουμε το απόγευμα και ήταν ένα κοριτσάκι που συνεχώς έβηχε. Ασταμάτητα όμως. Έπαιζαν όλα μαζί με 3-4 άλλα παιδάκια. Και εκεί που λέω δεν σταματάει να βήχει, πάμε πιο μακριά , πάει και παίρνει τον δικό μου αγκαλιά! Και μετά και τα υπόλοιπα παιδάκια! Η μαμά της απλά κοιτούσε! Όταν είδε ότι όλοι οι γονείς κοιταζόμασταν μεταξύ μας, την πήρε και φύγανε! Θύμωσα πάρα πολύ και αγχώθηκα γιατί θεωρώ ότι τώρα που πηγαίνει και σχολείο, έχουμε και παραπάνω ευθύνη να προσέχουμε και για τα υπόλοιπα παιδάκια. Που το πας στο πάρκο με βήχα??

Μπορεί να ειναι αλλεργικο, μη βιάζεστε να βγαζετε συμπερασματα. Εγω ειμαι αλλεργικη τα τελ χρονια και με πιανει βηχας καμμια φορα. Επισης ειμαι και καπνιστρια μπορεί να με πιασει καμμια φορα βηχας. Δεν μπορώ να απολογούμαι ομως καθε φορα λεω αει σιχτίρ με τον κορωνοιο σας οποτε η φευγω η λεω αστούς να φευγουν. Γιατί με αγριοκοιταξαν κι εμένα καποιες φορες.  Καποιες φορες απολογήθηκα έκτοτε χεστηκα. Θα βαλω ετικετα στα ρουχα μου. Εκει φτασαμε.  Yovanna σε βρίσκω αδιαλλακτη σε καποια πραγματα. Οκ σεβαστό αλλα παντα να σκέφτεσαι και  την αλλη πλευρά του νομίσματος. Υπάρχει και αυτη .. :) φιλικα ε?:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, diane2020 said:

Μπορεί να ειναι αλλεργικο, μη βιάζεστε να βγαζετε συμπερασματα. Εγω ειμαι αλλεργικη τα τελ χρονια και με πιανει βηχας καμμια φορα. Δεν μπορώ να απολογούμαι ομως καθε φορα λεω αει σιχτίρ με τον κορωνοιο σας οποτε η φευγω η λεω αστούς να φευγουν. Γιατί με αγριοκοιταξαν κι εμένα καποιες φορες.  Καποιες φορες απολογήθηκα έκτοτε χεστηκα.

Ναι, βέβαια, έχεις δίκιο. Όμως επειδή ο κόσμος τώρα φοβάται , ίσως υπερβολικά μερικές φορές, καλό θα ήταν αν το παιδάκι ήταν πχ αλλεργικό να το αναφέρει η μαμά του για να ηρεμήσουμε και εμείς, και να χαρεί και το δικό της το παιχνίδι με τα άλλα παιδάκια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Yovanna είπε:

Άντε! Καλή αρχή! Και εγώ έχω περιέργεια αν θα τρώει! Μας έδωσαν σήμερα το μενού του μήνα. Τα 8 στα 10 φαγητά δεν τα τρώει!

Merci ! Je te souhaite les memes:) 8 στα 10? Α τοσο καλα... εμενα δε θα τρωει υποτίθεται εκει, γτ θα την παιρνω στις 12.30 αλλα οταν τους ειπα ότι με δυσκολεύει μου παν να την αφηνω να τρώει εκει θα τη βοηθησει...οποτε λεω να την αφηνω κ στο φαι..μπας και βοηθηθουμε ολοι!

Just now, Yovanna είπε:

Ναι, βέβαια, έχεις δίκιο. Όμως επειδή ο κόσμος τώρα φοβάται , ίσως υπερβολικά μερικές φορές, καλό θα ήταν αν το παιδάκι ήταν πχ αλλεργικό να το αναφέρει η μαμά του για να ηρεμήσουμε και εμείς, και να χαρεί και το δικό της το παιχνίδι με τα άλλα παιδάκια. 

Ναι ενταξει δεν έχουμε παντα την όρεξη να απολογούμαστε ουτε να βγάζω ντουντούκα οτι εχω αλλεργία και να με ακουνε ολοι οι γυρω. Γιατο σημερα εχω σε δυο χρόνια μπορεί να μην έχω δεν ξερω δε μαρεσει να απολογούμαι οσες φορες το εκανα αισθανθηκα αβολα.Αμα εβλεπα πχ μυξες με βήχα η ματια κοκκινα οκ  εκει θα φοβόμουν κι εγω. Αλλα μονο με τον βηχα μην τρομαζετε..

Πάντως μας έχουν περάσει τετοια τρομοκρατία κι έχουμε γινει ολοιβτοσο απομακροι με ενοχλεί αφανταστα ολο αυτο που νευριαζω να κυκλοφορώ ωρες ωρες. Ανοιγεις μια πορτα σε ενα μαγαζι βγαίνει ο αλλος απο μακρια να μη σε ακουμπήσει λες κι εχεις λεπρα ξερω γω. Ενταξει εγω βεβαια δεν εχω τοσο αγχος σέβομαι το φοβο του άλλου βεβαια αλλα εμενα δεν πολυιδρωνει το αυτι μου με  ολα αυτα κ μακαρι να κανω λαθος. Τρομοκρατία χειρότερη απο καθε κορωνοιο και δυστυχως οδηγουμε εκει τα παιδια μας...στο μην τον αγγίζεις μην φιλας μην μην μην..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, diane2020 είπε:

Αχ αυριο την παω κι εγω παιδικο πρωτη φορα, πηγαμε σημερα να γνωρισουμε τον χώρο ηταν απίστευτα ανακαινισμενα και καθαρα.. Δεν ήθελε να φυγει η μικρη.. να δω πως θα τα βγάλουν πέρα μαζι της οι δασκαλες που ειναι ζωηρη και πεισματαρα. Επισης εχω μεγαλη πςριεργεια αν εκει θα τρώει. Εξω μου ειπαν πως θα τα χουν 40 λεπτα τη μερα.

Κ εγώ τον μικρό μου γιο τον πηγα σταθμό 17 μηνών  κ εμένα ήτσν κ είναι παιδί που διεκδικεί αυτά που θελει κ δε κάνει πίσω εύκολα κ όμως στον σταθμό τουλάχιστον τη χρονιά που μας πέρασε ήταν κύριος όπως μου έλεγε η Δασκάλα του..όσο για το φαγητό όλο και κάτι θα φάει η Θα δοκιμάσει βλεποντας κ τα άλλα παιδάκια όχι από τη πρώτη μέρα αλλά σιγά σιγά σίγουρα...! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ninaki80 είπε:

αυτα τα σκεφτομαι κ εγω κ δεν τολμω να παω πουθενα σκεψου ο αντρας μου λειπει δεν γινετε να γυρισει κ να κολλησω εγω να φροντιζω μωρο 2.5 χρονων που στανταρ δεν μπορεις να το απομονωσεις κ να μην μπορω να ζητησω βοηθεια απο τους γονεις μου γιατι θα κινδυνευουν κ αυτοι. μια τρελα εκτος κ αν το περασουμε ολοι σαν συναχακι κ τελειωσει η ιστορια

nonskid αν θυμάμαι καλά ο συζυγος ναυτικός.ετσι? Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?δεν του επιτρέπουν να βγει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

nonskid αν θυμάμαι καλά ο συζυγος ναυτικός.ετσι? Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?δεν του επιτρέπουν να βγει?

ναι δεν βγαινει σε κανενα λιμανι για να μπει στο πλοιο εγινε τεστ κ για να βγει απτο πλοιο πρεπει να βρεθει χωρα που να επιτρεπετε η αλλαγη ναυτικων κ να εχει συμπληρωσει ενα χρονο μεσα στο πλοιο αλλιως οι περισσοτερες χωρες δεν επιτρεπαν αλλαγες πληρωματος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

ναι δεν βγαινει σε κανενα λιμανι για να μπει στο πλοιο εγινε τεστ κ για να βγει απτο πλοιο πρεπει να βρεθει χωρα που να επιτρεπετε η αλλαγη ναυτικων κ να εχει συμπληρωσει ενα χρονο μεσα στο πλοιο αλλιως οι περισσοτερες χωρες δεν επιτρεπαν αλλαγες πληρωματος. 

Θα τραβάτε μεγαλο ζόρι.ενας χρόνος μεσα στο πλοίο.ελπιζω μετα να βγει κ να μείνετε καιρο μαζι

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Θα τραβάτε μεγαλο ζόρι.ενας χρόνος μεσα στο πλοίο.ελπιζω μετα να βγει κ να μείνετε καιρο μαζι

εχει τα αρνητικα εχει κ τα θετικα οπως καθε δουλεια το καλο ειναι οτι γυριζοντας εισαι συνεχεια διακοπες προσπαθωντας να αναπληρωσεις το χαμενο χρονο. τι να πεις κατι χανεις κατι κερδιζεις. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Yovanna said:

Εμείς πήγαμε να παίξουμε σε ένα πάρκο να παίξουμε το απόγευμα και ήταν ένα κοριτσάκι που συνεχώς έβηχε. Ασταμάτητα όμως. Έπαιζαν όλα μαζί με 3-4 άλλα παιδάκια. Και εκεί που λέω δεν σταματάει να βήχει, πάμε πιο μακριά , πάει και παίρνει τον δικό μου αγκαλιά! Και μετά και τα υπόλοιπα παιδάκια! Η μαμά της απλά κοιτούσε! Όταν είδε ότι όλοι οι γονείς κοιταζόμασταν μεταξύ μας, την πήρε και φύγανε! Θύμωσα πάρα πολύ και αγχώθηκα γιατί θεωρώ ότι τώρα που πηγαίνει και σχολείο, έχουμε και παραπάνω ευθύνη να προσέχουμε και για τα υπόλοιπα παιδάκια. Που το πας στο πάρκο με βήχα??

Απορώ με ανωριμότητα και ανευθυνότητα κάποιων πραγματικά όμως!!!! Εμένα ο γιος μου έχει άσθμα και μπορεί να τον ακούς να βήχει συνέχεια (κάθε 10 δευτερόλεπτα χωρίς λόγο) και προ κορονοιού όταν τον έπιανε αυτό δεν θα πήγαινα σε πάρκο και δεν θα ερχόμουν σε επαφή με κόσμο γιατί α: δεν ξέρω αν πραγματικά είναι επεισόδιο ή έχει κολλήσει κάτι, και β: γιατί δεν θέλω ο κόσμος να φοβάται να πλησιάσει το παιδί μου φοβούμενος πως κάτι έχει.

Στην θέση σου μετά την αγκαλιά θα το έλεγα στην άλλη μαμά, πραγματικά δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα.

Περαστικά για τον άντρα σου! Καλή ανάρρωση, ελπίζω να μην έχει θέμα μεγάλο με την δουλειά τους.

Καλή αρχή στο σχολείο!!!

 

Επειδή διάβασα πως παραπάνω το συζητάτε κορίτσια εμένα ο γιος μου πηγαίνει νήπιο σε παιδικό που έχει τμήμα προνηπίου-νηπίου, τα παιδιά του νηπίου -προνηπίου είναι σε άλλο κτήριο, φοράνε όλα μάσκα το ίδιο και οι δασκάλες, σε εμάς τους γονείς δεν επιτρέπεται η είσοδος στο σχολείο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Επειδή διάβασα πως παραπάνω το συζητάτε κορίτσια εμένα ο γιος μου πηγαίνει νήπιο σε παιδικό που έχει τμήμα προνηπίου-νηπίου, τα παιδιά του νηπίου -προνηπίου είναι σε άλλο κτήριο, φοράνε όλα μάσκα το ίδιο και οι δασκάλες, σε εμάς τους γονείς δεν επιτρέπεται η είσοδος στο σχολείο.

 

Δηλαδή ο μικρός σου, που φαντάζομαι για να είναι νήπιο είναι κάτω από 6, φοράει μάσκα όλη την ώρα χωρίς να δυσφορεί, να την βγάζει, να την πιάνει από μπροστά κτλ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Απορώ με ανωριμότητα και ανευθυνότητα κάποιων πραγματικά όμως!!!! Εμένα ο γιος μου έχει άσθμα και μπορεί να τον ακούς να βήχει συνέχεια (κάθε 10 δευτερόλεπτα χωρίς λόγο) και προ κορονοιού όταν τον έπιανε αυτό δεν θα πήγαινα σε πάρκο και δεν θα ερχόμουν σε επαφή με κόσμο γιατί α: δεν ξέρω αν πραγματικά είναι επεισόδιο ή έχει κολλήσει κάτι, και β: γιατί δεν θέλω ο κόσμος να φοβάται να πλησιάσει το παιδί μου φοβούμενος πως κάτι έχει.

Στην θέση σου μετά την αγκαλιά θα το έλεγα στην άλλη μαμά, πραγματικά δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα.

Περαστικά για τον άντρα σου! Καλή ανάρρωση, ελπίζω να μην έχει θέμα μεγάλο με την δουλειά τους.

Καλή αρχή στο σχολείο!!!

 

Επειδή διάβασα πως παραπάνω το συζητάτε κορίτσια εμένα ο γιος μου πηγαίνει νήπιο σε παιδικό που έχει τμήμα προνηπίου-νηπίου, τα παιδιά του νηπίου -προνηπίου είναι σε άλλο κτήριο, φοράνε όλα μάσκα το ίδιο και οι δασκάλες, σε εμάς τους γονείς δεν επιτρέπεται η είσοδος στο σχολείο.

Και τα νηπια και τα προνηπια φορανε όλα μασκα??? Πως προσαρμοστηκαν?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...