Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Noμίζω είμαστε στη φάση που θέλουμε να ακολουθήσουμε μοντέλο Σουηδίας, αλλά επειδή το κοροϊδεύαμε δεν ξέρουμε πώς να το πούμε, και το πάμε με το μαλακό. 

Οι σημερινές δηλώσεις του γιατρού αυτό αφήνουν να εννοηθεί.

 

Κατά του ΦΕΚ που δημοσίευσε η @Lenia16 έχουν ήδη γίνει προσφυγές λόγω αντισυνταγματικότητας. Θα δείξει. Εγώ πάντως γνώμη δεν αλλάζω, ό,τι κι αν νομοθετήσουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οχι δ νομιζω οτι μιλαμε κ για μοντελο σουηδιας

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δ μπορουμε να εχουμε lovkdown για κανενα διμηνο ακομη. Για πολλους λογους. Κ οικονομικους

Κ αν εχει πεσει υο r0 δ υπαρχει κ λογος να μην χαλαρωσουν τα μετρα

Απλα πρεπει να συνειδητοποιησουμε οτι η προσοχη κ η μασκα θα ειναξ καθημερινοτητα για καιρο

Η οτι θα ανοιγουμε κ αν εχουμε ξανα εξαρση θα ξανακλεινουμε, δ γινεται αλλιως

Συμφωνω οτι δ μπορουν ολα τα σχολεια να εχουν τετοια μετρα. Οπως κ πολλες επιχειρησεις δ θα μπορουν να ακολουθησουν τα μετρα που θα τους επιβληθουν

Για τα σχολεια εχεις μια γνωση παραπανω, εγω μπορω να εχω γισ καποιους αλλους χωρους

Η να μπορω να φανταστω για τι μετρα μιλαμε, σε μεσα μεταφορας; 

 

Αυτο με την αυξηση των μαθητων ειναι τραγικο, το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

ειναι ομως αντιφατικό να λες ενας ενας στα μαγαζια με μαςκα ενδεχομενως αλλα κατα τ αλλα ολοι μαζι στις ταξεις κ τα φροντιστηρια κ τα σχολικα κλπ. Εγω δεν εχω γνωση για το ποσοστο μεταφοτικοτητΣ στο σχολείο σε σχεςη με το μπακάλικο, αλλα γνωρίζοντας το το ισχυει κ το τι μπορει να εφαρμοστεί στο ελληνικό σχολείο με τις ισχύουσες πολιτικές , όταν ακούω για μετρα ασφαλειας κ αποστασης καταλαβαιμω οτι ή  μας ή δουλευουν ή δεν ξερουν τι τους γινεται. ή οταν σου λενε οτι η κοινωνικη αποσταση θα μας γινει συνηθεια αλλα αυξάνουν τον αριθμο παιδιων ανα τμημα στην πρωτοβαθμια, δεν ειναι κοροϊδία αυτο; γενικα νομιζω οτο ειμαστε στη φαση απλως να ευχομαστε να μην κολλήσουμν πολλοί τώρα το καλοκαίρι κ μετά βλέπουμε. 

Απαντάω μόνο και μόνο για να σου λύσω την απορία. Πάμε ξεκάθαρα σε λογική "ανοσία της αγέλης" γιατί προφανώς δεν τους βγαίνει το άλλο πλάνο. Λεφτά για να γίνουν τεστ όπως στη Γερμανία και τις άλλες χώρες δεν παίζει να "ρίξουν", να τα κρατήσουν όλα κλειστά για 1-2 χρόνια μέχρι να βρεθεί σιγουρη θεραπεία (γιατί σε 1 χρόνο εμβόλιο δεν μπορείς να βγάλεις και μάλιστα να εξασφαλίσεις πως είναι ασφαλές και άρα να το κάνεις υποχρεωτικο), οπότε η λύση είναι μία. Απλα, προφανώς, ελπίζουν σε μικρότερη και σταδιακή νοσηρότητα λόγω καλοκαιριού, κίνησης σε ανοιχτούς χώρους και καλύτερου αερισμού κλειστών χώρων.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Noμίζω είμαστε στη φάση που θέλουμε να ακολουθήσουμε μοντέλο Σουηδίας, αλλά επειδή το κοροϊδεύαμε δεν ξέρουμε πώς να το πούμε, και το πάμε με το μαλακό. 

Είναι άλλο να έχεις ανοιχτά τα πάντα μέσα Μαρτίου, που οι θερμοκρασίες είναι χαμηλές, οι λοιμωγονοι παράγοντες ακόμη είναι στο peak, ο κόσμος συνωστίζεται σε κλειστούς χώρους με θέρμανση και χωρίς καμία επιστημονική και κλινική μελέτη σε θεραπείες με απτά αποτελέσματα και εντελώς διαφορετικό να ανοίγεις μέσα Μαϊου ανοιχτούς χώρους, καταστήματα λιανικής με ανοιχτές πόρτες, κάποιες σχολικές βαθμίδες κ πιθανώς να κρατάς ακόμη σε καραντίνα τους ευπαθείς. Δε βλέπω καμιά τάση για σουηδικό μοντέλο προσωπικά. Βλέπω τη φυσιολογική συνέχεια της κατ' αναγκην και εσπευσμενης καραντίνας προκειμένου να προληφθούν τα χειρότερα και να υπάρξει μια κάποια (sic) προετοιμασία.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λογική θεωρώ τη χαλάρωση. δεν ξέρω αν πάμε για μοντέλο Σουηδιας, αν αυτό προϋππθετει κ να σε φροντίζει ένας διμετρος Σκανδιναβος γιατρός, δεν με χαλαει καθολου. 

 

Επειδη ομως ξέρουμε ολοι πού ζουμε, ασχετως κυβέρνησης, θα απαντησω στην @ΑΡΓΚ οτι εγω θα ονόμαζα το συστημα  "ο σώζων εαυτόν, σωθητω". 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

Κι εγώ λογική θεωρώ τη χαλάρωση. δεν ξέρω αν πάμε για μοντέλο Σουηδιας, αν αυτό προϋππθετει κ να σε φροντίζει ένας διμετρος Σκανδιναβος γιατρός, δεν με χαλαει καθολου. 

 

Επειδη ομως ξέρουμε ολοι πού ζουμε, ασχετως κυβέρνησης, θα απαντησω στην @ΑΡΓΚ οτι εγω θα ονόμαζα το συστημα  "ο σώζων εαυτόν, σωθητω". 

Έσπερος και διμετρος να είναι ο γιατρός (που όσοι έχω γνωρίσει ήταν χάλια) μάλλον δε θα είσαι σε θέση να το καταλάβεις :P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 είπε:

Είναι άλλο να έχεις ανοιχτά τα πάντα μέσα Μαρτίου, που οι θερμοκρασίες είναι χαμηλές, οι λοιμωγονοι παράγοντες ακόμη είναι στο peak, ο κόσμος συνωστίζεται σε κλειστούς χώρους με θέρμανση και χωρίς καμία επιστημονική και κλινική μελέτη σε θεραπείες με απτά αποτελέσματα και εντελώς διαφορετικό να ανοίγεις μέσα Μαϊου ανοιχτούς χώρους, καταστήματα λιανικής με ανοιχτές πόρτες, κάποιες σχολικές βαθμίδες κ πιθανώς να κρατάς ακόμη σε καραντίνα τους ευπαθείς. Δε βλέπω καμιά τάση για σουηδικό μοντέλο προσωπικά. Βλέπω τη φυσιολογική συνέχεια της κατ' αναγκην και εσπευσμενης καραντίνας προκειμένου να προληφθούν τα χειρότερα και να υπάρξει μια κάποια (sic) προετοιμασία.

Ετσι ακριβως το βλεπω κ εγω, τα λες κ πολυ θετικα:razz:

Να παρουμε κ μια ανασα μεχρι το επομενο κυμα(ο αρνητισμος) 

Μιας κ λυσαμε τα δικα μας, λεμε τωρα, πως σας φανηκαν οι ιδεες του τραμπ; με τα απολυμαντικα κ το σαλαριουμ; :shock:

Φυσικα τωρα λεει οτι δ το ελεγε σοβαρα

Παντως εχει αλλαξει γενικα το κλιμα νομιζω, κ εξω, κ μεσα μας, ακομη κ εδω της συζητησης

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Ετσι ακριβως το βλεπω κ εγω, τα λες κ πολυ θετικα:razz:

Να παρουμε κ μια ανασα μεχρι το επομενο κυμα(ο αρνητισμος) 

Μιας κ λυσαμε τα δικα μας, λεμε τωρα, πως σας φανηκαν οι ιδεες του τραμπ; με τα απολυμαντικα κ το σαλαριουμ; :shock:

Φυσικα τωρα λεει οτι δ το ελεγε σοβαρα

Παντως εχει αλλαξει γενικα το κλιμα νομιζω, κ εξω, κ μεσα μας, ακομη κ εδω της συζητησης

Δημοσιεύτηκε ολόκληρη μελέτη για αυτο, ίσως στο πιο έγκριτο επιστημονικό περιοδικό, επισυνάπτεται :lol::ph34r:

IMG-fa67cbbdef3c71e633131f13373bee81-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την φυσικη ανοσια ειναι κτ πολυ μακρινο. Ακομη κ σε χωρες οπως η σουηδια, η γερμανια, η ιταλια, η αμερικη. Ακομη κ με αυτον τον τεραστιο αριθμο δ πλησιαζουν καν ποσοστα για ανοσια της αγελης

Επισης καπου διαβασα, οτι στο diamond, η εξαπλωση ηταν στο 30%,οποτε ισως αν επιτρεπαμε στον ιο να μεταδοθει να μην εφτανε ποτε σε ποσοστο 60%πχ να μιλαμε για ανοσια(απλα δ θυμαμαι αν εννοουσε χωρις απομονωση στο καραβι μεταξυ τους) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 είπε:

Είναι άλλο να έχεις ανοιχτά τα πάντα μέσα Μαρτίου, που οι θερμοκρασίες είναι χαμηλές, οι λοιμωγονοι παράγοντες ακόμη είναι στο peak, ο κόσμος συνωστίζεται σε κλειστούς χώρους με θέρμανση και χωρίς καμία επιστημονική και κλινική μελέτη σε θεραπείες με απτά αποτελέσματα και εντελώς διαφορετικό να ανοίγεις μέσα Μαϊου ανοιχτούς χώρους, καταστήματα λιανικής με ανοιχτές πόρτες, κάποιες σχολικές βαθμίδες κ πιθανώς να κρατάς ακόμη σε καραντίνα τους ευπαθείς. Δε βλέπω καμιά τάση για σουηδικό μοντέλο προσωπικά. Βλέπω τη φυσιολογική συνέχεια της κατ' αναγκην και εσπευσμενης καραντίνας προκειμένου να προληφθούν τα χειρότερα και να υπάρξει μια κάποια (sic) προετοιμασία.

Σίγουρα το πάμε για σχετικά σιγά-σιγά, γιατί δεν είναι και δυνατό να γίνει κάτι άλλο χωρίς να φαίνεται αστείο, αλλά ούτε οι ευπαθείς είναι δυνατό να κρατηθούν σε καραντίνα πρακτικά, ούτε και κανείς άλλος, απλά από Ιούνη θα είμαστε Σουηδία, γιατί αλλιώς είναι οικονομική καταστροφή. Τώρα, αν Σεπτέμβρη πεθαίνει ο κόσμος στο δρόμο, λογικά θα ξαναπροσπαθήσουν για μέτρα, αλλά όπως έδειξε και το παράδειγμα Ιταλίας-Ισπανίας, αν έχει ήδη γίνει μαζική μετάδοση, τα μέτρα δεν αποτρέπουν την καταστροφή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως επικρατεί χαλάρωση. Απέναντι μου αλλά κ σε άλλα σημεία της γειτονιάς μαζεύονται στις πιλοτες πιτσιρίκια κ γονείς. Σήμερα κ χτες σκλαβενίτης κ κουριερ μας έκαναν παράδοση χωρίς γάντια κ μάσκα. Εδώ κυκλοφορεί κ κάνει ιατρείο κ ένας γιατρός θετικός. Στην περίπτωση αυτή νομίζω θα έπρεπε να πουν δημοσίως το όνομα του. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Πάντως επικρατεί χαλάρωση. Απέναντι μου αλλά κ σε άλλα σημεία της γειτονιάς μαζεύονται στις πιλοτες πιτσιρίκια κ γονείς. Σήμερα κ χτες σκλαβενίτης κ κουριερ μας έκαναν παράδοση χωρίς γάντια κ μάσκα. Εδώ κυκλοφορεί κ κάνει ιατρείο κ ένας γιατρός θετικός. Στην περίπτωση αυτή νομίζω θα έπρεπε να πουν δημοσίως το όνομα του. 

Φυσικά κ επικρατει χαλάρωση. Δεν ειναι κ παραλογο, εξαλλου αν δεν μεσολαβούσε η πρωτομαγια θα άνοιγαν ισως κ τα καταστγματα μεθαυριο.  αλλα ειναι ενοχλητικη η κοροϊδια πχ αυτο που έγινε με την πρωτοψάλτη σήμερα κ μαζεύτηκε τόσος κοσμος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Φυσικά κ επικρατει χαλάρωση. Δεν ειναι κ παραλογο, εξαλλου αν δεν μεσολαβούσε η πρωτομαγια θα άνοιγαν ισως κ τα καταστγματα μεθαυριο.  αλλα ειναι ενοχλητικη η κοροϊδια πχ αυτο που έγινε με την πρωτοψάλτη σήμερα κ μαζεύτηκε τόσος κοσμος. 

Τι έγινε? Δεν το γνωρίζω. Λογικά ακολουθείται το ρεύμα κ άλλων χωρών της Ευρώπης όπου ορίζεται η 4η Μαΐου για επαναφορά στην κανονικότατα. Εγώ σχολίασα την χαλάρωση γιατί θεωρώ ότι πρέπει να τηρούνται τα μέτρα υγιεινής. 

Μόλις μπήκα κ είδα. Μου φάνηκε ωραία κίνηση. Αν όμως μαζεύτηκε κόσμος σε μπουλουκι αυτό είναι κακό. Απλά διάβασα το άρθρο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Μόλις μπήκα κ είδα. Μου φάνηκε ωραία κίνηση. Αν όμως μαζεύτηκε κόσμος σε μπουλουκι αυτό είναι κακό. Απλά διάβασα το άρθρο

Με αφορμη αυτο, να πω κατι ασχετο. Εχω αηδιασει με την υποκρισια. Συναυλιες, χειροκροτηματα και αηδιες. Εχουν γινει καποια πραγματα στη δουλεια μου που δυστυχως δεν μπορω να αναφερω χωρις να αποκαλυψω λεπτομερειες για μενα, ομως ειμαι εξαλλη με τον τροπο που αντιμετωπιζονται στην πραγματικοτητα οι ανθρωποιοι που θετουν τον ευαυτο τους και την οικογενεια τους σε κινδυνο αυτη την περιοδο και με το ποσο ψευτικη ειναι η εικονα που βγαινει προς τα εξω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Με αφορμη αυτο, να πω κατι ασχετο. Εχω αηδιασει με την υποκρισια. Συναυλιες, χειροκροτηματα και αηδιες. Εχουν γινει καποια πραγματα στη δουλεια μου που δυστυχως δεν μπορω να αναφερω χωρις να αποκαλυψω λεπτομερειες για μενα, ομως ειμαι εξαλλη με τον τροπο που αντιμετωπιζονται στην πραγματικοτητα οι ανθρωποιοι που θετουν τον ευαυτο τους και την οικογενεια τους σε κινδυνο αυτη την περιοδο και με το ποσο ψευτικη ειναι η εικονα που βγαινει προς τα εξω!!

Εννοείς τους γιατρούς? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vicky86 είπε:

πως σας φανηκαν οι ιδεες του τραμπ; με τα απολυμαντικα κ το σαλαριουμ; :shock:

Θα έλεγα αυτός ο άνθρωπος σε αυτή την θέση είναι το δεύτερο πιο ανησυχητικό φαινόμενο μετά τον κορονοϊο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Θα έλεγα αυτός ο άνθρωπος σε αυτή την θέση είναι το δεύτερο πιο ανησυχητικό φαινόμενο μετά τον κορονοϊο.

Μα είναι δυνατόν? Θα σκοτώσει κόσμο. Τίποτα χαζοαμερικανοι θα πιουν ντετολ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

μπήκα κ είδα. Μου φάνηκε ωραία κίνηση. Αν όμως μαζεύτηκε κόσμος σε μπουλουκι αυτό είναι κακό. Απλά διάβα

Στις φωτό που τους χειροκροταει ο πρωθυπουργος, έχει πολύκοσμο. Δεν ξερω αλλου. Πιθανότατα δεν εγινε κατι διαφορετικο απο την

απλη βολτα πολλων ανθρωπων κ εγω δεν την καταλαβαίνω την υστερία με τους εξωτερικούς χωρους, αλλά είναι υποκρισια τη μια να σε αγχώνουν για το πού θα βγεις να περπατήσεις, την αλλη να κανουν χάπενινγκ που μαζευουν κοσμο, κ τη μια να λένε για ανεύθυνες συμπεριφορές κ τις τελευταίες μέρες που είναι πολλοί τριαλαρι τριαλαρο να λένε τι καλά πειθαρχημένος είναι ο κόσμος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Με αφορμη αυτο, να πω κατι ασχετο. Εχω αηδιασει με την υποκρισια. Συναυλιες, χειροκροτηματα και αηδιες. Εχουν γινει καποια πραγματα στη δουλεια μου που δυστυχως δεν μπορω να αναφερω χωρις να αποκαλυψω λεπτομερειες για μενα, ομως ειμαι εξαλλη με τον τροπο που αντιμετωπιζονται στην πραγματικοτητα οι ανθρωποιοι που θετουν τον ευαυτο τους και την οικογενεια τους σε κινδυνο αυτη την περιοδο και με το ποσο ψευτικη ειναι η εικονα που βγαινει προς τα εξω!!

 

Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά τις προάλλες που ειδα τη συναυλία με το συνολο εγχορδων στο Αττικόν μου φάνηκε πολύ συγκινητική... Και σκεφτόμουν πώς θα μας φαίνονται τα πλάνα αυτά μετά από καιρό κ μου φαινόταν ακόμα πιο συγκινητική στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Εγω τώρα που κοντεύουμε να επανέλθουμε έχω αρχίσει και πελαγωνω ακόμα περισσότερο. Από τη μια θέλω να ανοίξουμε να κάνω τα μαθήματα μου και τις τάξεις μου κανονικά γιατί με τα ονλαιν μου βγαίνει η πίστη όπως και να χει, ειδικά αυτές οι ίντερνετικες διορθώσεις με έχουν ρημάξει και φυσικά τόσες μπροστά σε μια οθόνη δεν είναι ότι καλύτερο και για μένα. Αλλά σκέφτομαι το μετά. Τι προβλήματα θα έχω... Οι μισοί θα τα φέρουν, τα άλλα μισά τι θα τα κάνω? Οκ απολύμανση στο Σχολείο φυσικά, ανοιχτά παράθυρα και πόρτες, μάσκα και γάντια αν μας πουν αντε να πάρω και κάνα θερμόμετρο να τα θερμόμετρο όπως έκαναν στην Νορβηγία. Αν μας πουν όμως μειώστε τα παιδιά σε μένα είναι αδύνατο. Ήδη έχω μικρά τμήματα ολιγομελη αλλά πιο μικρά δεν μπορώ να τα κάνω. Δεν έχω τόσο προσωπικό και ούτε πρόκειται να βρω για ένα μήνα... Δεν ξέρω. Έτσι μου ρχεται να πω σε ολους να τελειώσουμε ονλαιν τη χρονιά να ξεμπερδευουμε. Να μεταφέρω ύλη για του χρόνου αποκλειεται. Είμαστε ένα παραγωγικό σχολείο με απαιτήσεις σε κάθε χρονια και θα ήταν πολύ βίαιο να τα φορτώσω τα παιδιά. Πραγματικά δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Εννοείς τους γιατρούς? 

Για τους γιατρους μιλαω με βεβαιοτητα. Υποθετω ομως πως αντιστοιχα πραγματα συμβαινουν και σε ολους τους αλλους κλαδους των ανθρωπων που αυτη την περιοδο αναγκαζονται να δουλευουν, ιδιαιτερα σε συνθηκες αυξημενης επικινδυνοτητας.

Just now, little lamb είπε:

 

Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά τις προάλλες που ειδα τη συναυλία με το συνολο εγχορδων στο Αττικόν μου φάνηκε πολύ συγκινητική... Και σκεφτόμουν πώς θα μας φαίνονται τα πλάνα αυτά μετά από καιρό κ μου φαινόταν ακόμα πιο συγκινητική στιγμή

Εμενα μου φαινεται κοροιδια. Μονο για να φανουν μερικοι στην τηλεοραση ποσο "ηρωες" ειναι. Απο αυτους που βλεπετε καθημερινα στα καναλια το 90% εχει να ακουμπησει ασθενη πανω απο 10 χρονια. Βγαινουν στην τηλεοραση ντυμενοι και καλα με στολες και στην πραγματικοτητα ριχνουν αλλους μπροστα να βγαλουν τη δουλεια σε εξεφτελιστικες συνθξκες.

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος πλέον έχει χαλαρώσει παρά πολύ πάντως. ..σήμερα με μια μικρή βόλτα στη γειτονιά το απόγευμα είδα πολλές παρέες άνω των δύο ατόμων να κανουν βόλτα, σε παγκάκια με καφέ στο χέρι κλπ...μέχρι και 2-3 οικογένειες παρέα να ψήνουν στο διπλανό οικόπεδο..και στο κοντινό μας γυμνάσιο καμία 30αρια παιδιά σαν μεγάλη παρέα στο προαύλιο...καμία σχέση με την εικόνα πριν 2 εβδομάδες . Εγώ κάνω αυτά που έκανα πριν , βόλτα εδώ γύρω με το παιδί ή και με τον σύζυγο δηλ. Μάξιμουμ 3 άτομα..ούτε καν έχουμε κάνει συζήτηση να δούμε φίλους κλπ. Πάντως θεωρώ πως ειμαστε λίγο των άκρων σαν λαός..πριν δύο εβδομάδες δεν κυκλοφορούσε ψυχή και τώρα ξαφνικά βγήκαν όλοι μαζεμένοι..λες και κατι ενδιάμεσο δεν μπορούμε να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Για τους γιατρους μιλαω με βεβαιοτητα. Υποθετω ομως πως αντιστοιχα πραγματα συμβαινουν και σε ολους τους αλλους κλαδους των ανθρωπων που αυτη την περιοδο αναγκαζονται να δουλευουν, ιδιαιτερα σε συνθηκες αυξημενης επικινδυνοτητας.

Εμενα μου φαινεται κοροιδια. Μονο για να φανουν μερικοι στην τηλεοραση ποσο "ηρωες" ειναι. Απο αυτους που βλεπετε καθημερινα στα καναλια το 90% εχει να ακουμπησει ασθενη πανω απο 10 χρονια. Βγαινουν στην τηλεοραση ντυμενοι και καλα με στολες και στην πραγματικοτητα ριχνουν αλλους μπροστα να βγαλουν τη δουλεια σε εξεφτελιστικες συνθξκες.

Δυστυχώς έτσι ειναι

Σε όλους τους τομεις

Μια χαρα πάλι μετά την πανδημία θα ξεχάσουμε την δημόσια υγεία κ το χαλι που την καταντησαν

Just now, Lisbet είπε:

Ο Τραμπ είναι απάλευτος, αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν υπάρχει άνθρωπος που θα έπαιρνε στα σοβαρά τέτοιες δηλώσεις. 

Μμμμ... Δ νομιζω. Με την υδροχλωροκινη ένα ζευγάρι ηπιε καθαριστικό ενυδρειου:shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Δυστυχώς έτσι ειναι

Σε όλους τους τομεις

Μια χαρα πάλι μετά την πανδημία θα ξεχάσουμε την δημόσια υγεία κ το χαλι που την καταντησαν

Τουλαχιστον ας περιμεναν να τελειωσει πρωτα ολο αυτο.... ασε ειμαι να σκασω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...