Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Τώρα μόλις διάβασα πως το τελικό σχημα των εμβολιασμού θα διαμορφωθεί με την τρίτη δόση και έπειτα τα θα γίνεται μία αναμνηστική κάθε χρόνο. Δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι αυτό, το διάβασα σε εφημερίδα τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, vtgian είπε:

Κατεβάζετε την εφαρμογή Covid free GR wallet και σκανάρετε ή ανεβάζετε το πιστοποιητικό που έχετε. Είναι πολύ πιο γρήγορο από το να το έχεις αποθηκευμένο σαν αρχείο ή να κουβαλάς χαρτιά, συν ότι το QR βγαίνει σε σε μέγεθος που μπορούν να το σκανάρουν όλοι πολύ εύκολα. Από εκεί και πέρα δεν είναι απαραίτητη η ταυτότητα συγκεκριμένα, αλλά οποιοδήποτε μέσο μπορεί να επαληθεύσει το ονοματεπώνυμό σου (πχ δίπλωμα, φοιτητική ταυτότητα, χρεωστική/πιστωτική κάρτα κ.α.). 

 

Ναι εννοουσα γενικα το πορτοφολι που τα εχω ολα μαζι. Πολλες φορες δεν το επαιρνα, τωρα πρεπει να το θυμαμαι. Ή πες οτι τα περναω στο κινητο, εχει τυχει να εχω ξεχασει και το κινητο στο σπιτι :-P 

 

Επισης τις πρωτες φορες αντι να εχω κατεβασει το αρχειο ειχα κανει απλως ανοιγμα κι ετσι την επομενη φορα εψαχνα μια ωρα θεωρωντας οτι καπου εχει αποθηκευτει. Τελικα μπηκα στο μειλ και το κατεβασα, ευτυχως που το ειχα στειλει στον εαυτο μου κ δεν χρειαστηκε να μπω στον εοδδυ! Καπου αλλου που πηγα επρεπε να εχω και το  εισιτηριο και την καρτα ανεργιας, τα ειχα ολα ηλεκτρονικα, εδειχνα, εδειχνα, ξαναεδειχνα το ενα αρχειο μετα το αλλο χωρις σταματημο. Μ'ενα τσιπακι θα τα εβρισκαν ολα :-P

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2021 at 11:19 ΠΜ, vtgian είπε:

 

Κορίτσια sos! Ήρθα την Κυριακή κ  χθες σε επαφή με μαθητή που επιβεβαιώθηκε σήμερα το πρωί θετικός..Του κάνω ιδιαίτερο οπότε η επαφή είναι στενή!Έκανα ένα σελφ βγήκε αρνητικό κ ο άντρας μου ραπιτ αρνητικό κ αυτό..θα πάω κ για ραπιτ το απόγευμα..

Πώς προστατεύω τα παιδιά μου; Κ πως κινουμαι από δω κ μπρος σε περίπτωση που το ραπιτ βγει αρνητικό; Πότε επαναλαμβάνω τον έλεγχο...; 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dama87 said:

Κορίτσια sos! Ήρθα την Κυριακή κ  χθες σε επαφή με μαθητή που επιβεβαιώθηκε σήμερα το πρωί θετικός..Του κάνω ιδιαίτερο οπότε η επαφή είναι στενή!Έκανα ένα σελφ βγήκε αρνητικό κ ο άντρας μου ραπιτ αρνητικό κ αυτό..θα πάω κ για ραπιτ το απόγευμα..

Πώς προστατεύω τα παιδιά μου; Κ πως κινουμαι από δω κ μπρος σε περίπτωση που το ραπιτ βγει αρνητικό; Πότε επαναλαμβάνω τον έλεγχο...; 

Είναι πολύ νωρίς ώστε να δείξει κάτι το τεστ, κανονικά πρέπει να το κάνεις  γύρω στην 5η ημέρα από το θετικό του παιδιού.

Καλό όμως είναι να μιλήσεις με ΕΟΔΥ ώστε να σου δώσουν έγκυρες πληροφορίες και συμβουλές στο τι πρέπει να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dama87 said:

Κορίτσια sos! Ήρθα την Κυριακή κ  χθες σε επαφή με μαθητή που επιβεβαιώθηκε σήμερα το πρωί θετικός..Του κάνω ιδιαίτερο οπότε η επαφή είναι στενή!Έκανα ένα σελφ βγήκε αρνητικό κ ο άντρας μου ραπιτ αρνητικό κ αυτό..θα πάω κ για ραπιτ το απόγευμα..

Πώς προστατεύω τα παιδιά μου; Κ πως κινουμαι από δω κ μπρος σε περίπτωση που το ραπιτ βγει αρνητικό; Πότε επαναλαμβάνω τον έλεγχο...; 

 

Δεν εχει κανενα νοημα το τεστ αν δεν περασουν μερικες ημερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/11/2021 at 11:19 ΠΜ, vtgian είπε:

 

Αχ δεν μπορώ να σβήσω για παραθεσεις..

Το ξέρω ότι είναι νωρίς για να δείξει , απλά το σκέφτηκα με βάση το πρωτόκολλο των σχολείων που κάνουν ένα  ραπιτ την πρώτη μέρα κ ένα την 7η αν δεν κάνω λάθος..Έτσι κ αλλιώς σκέφτομαι να κάνω ακόμη ένα την Πέμπτη η την παρασκ κ ένα τη δευτ, αν φυσικά βγουν αρνητικά τα άλλα...μπλέξαμε μου φαίνεται κ με αγχωνει τι θα γίνει με τα μικρά μου που ακόμη παιρνουν  αντιβίωση από ιωση της προηγ βδ...φοράω μάσκα όλη μέρα αλα δύσκολο να απομονωθουμε σε σπίτι 65 τμ 4 άτομα...

πρίν από 24 λεπτά , kotsifikos είπε:
πρίν από 24 λεπτά , kotsifikos είπε:

Είναι πολύ νωρίς ώστε να δείξει κάτι το τεστ, κανονικά πρέπει να το κάνεις  γύρω στην 5η ημέρα από το θετικό του παιδιού.

Καλό όμως είναι να μιλήσεις με ΕΟΔΥ ώστε να σου δώσουν έγκυρες πληροφορίες και συμβουλές στο τι πρέπει να κάνεις.

 

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2021 at 7:29 ΜΜ, Lenia16 είπε:

Όντως το λοκνταουν είναι μέχρι να βρεθεί λύση κ όχι επ αόριστον. Η λύση είναι το εμβόλιο, η θεραπεία κ η ενίσχυση των νοσοκομείων. Εφόσον το εμβόλιο, που στην αρχή θεωρούσαμε ότι το κάνεις κ τέλος (μετά μας προέκυψε ότι η ανοσία κρατάει 6 μήνες κ ότι κολλούν κ μεταδίδουν κ οι εμβολιασμενοι) φαίνεται ότι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον δεν είναι επαρκές, η κυβέρνηση είναι το ελάχιστο απαράδεκτη που όχι απλά δεν ενίσχυσε 2 χρόνια τώρα τα νοσοκομεία αλλά 1) έχει βγάλει σε αναστολή 5000 υγειονομικους, 2) τελευταία στιγμή ανανέωσε 2000 επικουρικούς υγειονομικούς, 3) αντί να δώσει κονδύλια στο σύστημα υγείας που στενάζουν περίμενε από δωρεές γιατί έπρεπε να αγοράσει περιπολικά, να προσλάβει αστυνομικούς, να δώσει εκατομμύρια στα κανάλια για τις τσάμπα διαφημίσεις κ τώρα έχει το θράσος κ διαιρεί τον κόσμο σε καλούς εμβολιασμενους κ κακούς ανεμβολιαστους που ευθύνονται για όλα κ τους τιμωρεί αντί να κάνει καμία καμπάνια της προκοπής να εξηγήσει πως στο καλό δουλεύουν αυτά τα εμβόλια κ ότι δεν θα αλλάξουν το dna τους, ενώ δεν μπορεί να επιβάλει τον εμβολιασμό σε ένοπλες δυνάμεις κ εκκλησία αλλά απαιτεί από τους γονείς να εμβολιασουν τα 12 χρονα παιδιά τους για να μπορούν να τα πάνε ποδόσφαιρο ή από τους 18χρονους για να μπορούν απλά να πάνε να σπουδάσουν. Ωστόσο, ο 55χρονος αστυνομικός με ένα έμφραγμα κ λίγο σάκχαρο, μπορεί να πάει στη δουλειά του με ραπιντ τεστ, να ελέγχει εμένα που πάω να αγοράσω μια μπλούζα κ να πάει στην εκκλησία να κοινωνεί ελεύθερα. Κατά τα άλλα όλα πάνε ρολόι κ η πανδημία δεν έχει ξεφύγει. Εντάξει.

 

1000 likes! Τα ειπες ολα σε μια παραγραφο ... αυτη ειναι η κατασταση οσο και αν τα καναλια προσπαθουν να τα κουκουλωσουν. Απλα τα πραγματα.....

 

Δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Το παραλογισμός βασιλεύει παντού.δεν ρο χωράει ο νους μου.Διαβασατε τι έγινε σε σούπερ μάρκετ στην Καλαμπάκα?

Κάποιος είδε γνωστή του με κορονπιο στο σούπερ μαρκετ και ειδοποίησε τη διεύθυνση.Η διεύθυνση τότε ανακοίνωσε από τα τα μεγάφωνα ότι αυτός που νοσειβπρεπει να φύγει από την πίσω πόρτα για να μην γίνει θέμα.Και τότε δεν βγήκε μόνο ένας αλλά εννια.καλο ε?:evil:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Το παραλογισμός βασιλεύει παντού.δεν ρο χωράει ο νους μου.Διαβασατε τι έγινε σε σούπερ μάρκετ στην Καλαμπάκα?

Κάποιος είδε γνωστή του με κορονπιο στο σούπερ μαρκετ και ειδοποίησε τη διεύθυνση.Η διεύθυνση τότε ανακοίνωσε από τα τα μεγάφωνα ότι αυτός που νοσειβπρεπει να φύγει από την πίσω πόρτα για να μην γίνει θέμα.Και τότε δεν βγήκε μόνο ένας αλλά εννια.καλο ε?:evil:

Αλήθεια??? χαχαχααχαχα (για κλάμματα είναι βασικά..)

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Το παραλογισμός βασιλεύει παντού.δεν ρο χωράει ο νους μου.Διαβασατε τι έγινε σε σούπερ μάρκετ στην Καλαμπάκα?

Κάποιος είδε γνωστή του με κορονπιο στο σούπερ μαρκετ και ειδοποίησε τη διεύθυνση.Η διεύθυνση τότε ανακοίνωσε από τα τα μεγάφωνα ότι αυτός που νοσειβπρεπει να φύγει από την πίσω πόρτα για να μην γίνει θέμα.Και τότε δεν βγήκε μόνο ένας αλλά εννια.καλο ε?:evil:

Τραγικό, το λιγότερο που μπορώ να πω, μετά αναρωτιόμαστε γιατί τόσα κρούσματα γύρω μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, dama87 είπε:

Κορίτσια sos! Ήρθα την Κυριακή κ  χθες σε επαφή με μαθητή που επιβεβαιώθηκε σήμερα το πρωί θετικός..Του κάνω ιδιαίτερο οπότε η επαφή είναι στενή!Έκανα ένα σελφ βγήκε αρνητικό κ ο άντρας μου ραπιτ αρνητικό κ αυτό..θα πάω κ για ραπιτ το απόγευμα..

Πώς προστατεύω τα παιδιά μου; Κ πως κινουμαι από δω κ μπρος σε περίπτωση που το ραπιτ βγει αρνητικό; Πότε επαναλαμβάνω τον έλεγχο...; 

Το πρωτόκολο των σχολείων είναι μόν για επαφές εντός σχολείου που δεν προβλέπει καραντίνα. εσύ κανονικά θα πρέπει να δηλωθείς ως επαφή και να μπεις σε καραντίνα, το μάθημα είναι αρκετή ώρα ώστε να θεωρηθεί στενή επαφή. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dama87 said:

Αχ δεν μπορώ να σβήσω για παραθεσεις..

Το ξέρω ότι είναι νωρίς για να δείξει , απλά το σκέφτηκα με βάση το πρωτόκολλο των σχολείων που κάνουν ένα  ραπιτ την πρώτη μέρα κ ένα την 7η αν δεν κάνω λάθος..Έτσι κ αλλιώς σκέφτομαι να κάνω ακόμη ένα την Πέμπτη η την παρασκ κ ένα τη δευτ, αν φυσικά βγουν αρνητικά τα άλλα...μπλέξαμε μου φαίνεται κ με αγχωνει τι θα γίνει με τα μικρά μου που ακόμη παιρνουν  αντιβίωση από ιωση της προηγ βδ...φοράω μάσκα όλη μέρα αλα δύσκολο να απομονωθουμε σε σπίτι 65 τμ 4 άτομα...

 

Aν είστε εμβολιασμένη, δεν μπαίνετε σε καραντίνα, όπως και τα εμβολιασμένα παιδιά στα σχολεία , και δεν κάνετε ράπιντ. Απλά προσέχετε για πιθανά συμπτώματα τις επόμενες εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Έσπερος είπε:

Το πρωτόκολο των σχολείων είναι μόν για επαφές εντός σχολείου που δεν προβλέπει καραντίνα. εσύ κανονικά θα πρέπει να δηλωθείς ως επαφή και να μπεις σε καραντίνα, το μάθημα είναι αρκετή ώρα ώστε να θεωρηθεί στενή επαφή. 

 

πρίν από 53 λεπτά , CutiePies είπε:

 

Aν είστε εμβολιασμένη, δεν μπαίνετε σε καραντίνα, όπως και τα εμβολιασμένα παιδιά στα σχολεία , και δεν κάνετε ράπιντ. Απλά προσέχετε για πιθανά συμπτώματα τις επόμενες εβδομάδες.

Είμαι εμβολιασμένη, οπότε καραντίνα δεν μπαίνω προς το παρόν..Μίλησα για το πρωτόκολλο των σχολείων όσον αφορά τα ραπίντ, γιατί νομίζω κάνουν ένα κ την πρώτη μέρα μετά την επαφή..Κανονικά το κρούσμα δεν πρέπει να με δηλώσει ως επαφή του; 

Τελοσπαντον ,θα μιλήσω κ με τον εοδυ.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , dama87 είπε:

 

Είμαι εμβολιασμένη, οπότε καραντίνα δεν μπαίνω προς το παρόν..Μίλησα για το πρωτόκολλο των σχολείων όσον αφορά τα ραπίντ, γιατί νομίζω κάνουν ένα κ την πρώτη μέρα μετά την επαφή..Κανονικά το κρούσμα δεν πρέπει να με δηλώσει ως επαφή του; 

Τελοσπαντον ,θα μιλήσω κ με τον εοδυ.. Ευχαριστώ

Α ναι το θεώρησα αυτονόητο ότι η καραντίνα δεν ισχύει για τον εμβολιασμενο. Δεν νομίζω ότι υπάρχει συγκεκριμένη μέρα για τεστ, σίγουρα δεν είναι καλό αμέσως μετά την επαφή γιατί μάλλον δεν θα δείξει, αλλά ούτε κ πολύ μετα. Δεν νομίζω ότι η ιχνηλατηση γίνεται άμεσα κ συστηματικά, το κρουσμα μπορεί να μην το έχει πάρει ο ΕΟΔΥ, κ έισης πολλοί δεν δηλώνουν τις επαφές τους για να μην τους οδηγήσουν σε καραντίνα…

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πια η στενή επαφή με κρούσμα για να μπεις καραντίνα; Εδώ με άτομο που νοσεί στο σπίτι και βγαίνεις κανονικά, πας στη δουλειά σου κλπ. αν είσαι εμβολιασμένος, σωστά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, love kids said:

Ισχύει πια η στενή επαφή με κρούσμα για να μπεις καραντίνα; Εδώ με άτομο που νοσεί στο σπίτι και βγαίνεις κανονικά, πας στη δουλειά σου κλπ. αν είσαι εμβολιασμένος, σωστά;

 

Καραντίνα ισχύει μόνο για ανεμβολίαστους.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Το παραλογισμός βασιλεύει παντού.δεν ρο χωράει ο νους μου.Διαβασατε τι έγινε σε σούπερ μάρκετ στην Καλαμπάκα?

Κάποιος είδε γνωστή του με κορονπιο στο σούπερ μαρκετ και ειδοποίησε τη διεύθυνση.Η διεύθυνση τότε ανακοίνωσε από τα τα μεγάφωνα ότι αυτός που νοσειβπρεπει να φύγει από την πίσω πόρτα για να μην γίνει θέμα.Και τότε δεν βγήκε μόνο ένας αλλά εννια.καλο ε?:evil:

 

Δεν το ακουσα!! Σαν ανεκδοτο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , little lamb είπε:

 

Δεν το ακουσα!! Σαν ανεκδοτο!

Γκουγκλαρε το.

Και κάτι άλλο.Σε πολυκατοικία στη Γλυφάδα από μια οικογένεια νοσηλεύονται γονείς και παππούδες.Τα τρία παιδάκια ηλικίας δημοτικού είναι μοβα τους στο σπίτι.τους πηγαίνουν φαγητό οι γείτονες.

Αυτό κ η αποσύνδεση των μηχανημάτων από άλλον ασθενή είναι η πιο θλιβερή πτυχή της πανδημίας που έχω μέχρι τώρα ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Γκουγκλαρε το.

Και κάτι άλλο.Σε πολυκατοικία στη Γλυφάδα από μια οικογένεια νοσηλεύονται γονείς και παππούδες.Τα τρία παιδάκια ηλικίας δημοτικού είναι μοβα τους στο σπίτι.τους πηγαίνουν φαγητό οι γείτονες.

Αυτό κ η αποσύνδεση των μηχανημάτων από άλλον ασθενή είναι η πιο θλιβερή πτυχή της πανδημίας που έχω μέχρι τώρα ακούσει.

αυτό με τα παιδιά είναι από τα μεγαλύτερα άγχη μου. τι θα γίνει αν ο γονιός το περάσει σοβαρα κ χρειαστεί νοσηλεία… 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, μαγιοπουλας said:

Τα τρία παιδάκια ηλικίας δημοτικού είναι μοβα τους στο σπίτι.τους πηγαίνουν φαγητό οι γείτονες.

Αυτό κ η αποσύνδεση των μηχανημάτων από άλλον ασθενή είναι η πιο θλιβερή πτυχή της πανδημίας που έχω μέχρι τώρα ακούσει.

Είναι η πραγματική εικόνα της πανδημίας, είναι αυτά που πρέπει να έχει στο μυαλο του κάποιος πριν αποφασίσει να πάρει κόσμο στον λαιμό του όπως πχ αυτοί οι εννιά στο σουπερ μαρκετ της Καλαμπάκας, που δυστυχώς δεν είναι οι μόνοι που δρουν έτσι!

10 hours ago, Έσπερος said:

αυτό με τα παιδιά είναι από τα μεγαλύτερα άγχη μου. τι θα γίνει αν ο γονιός το περάσει σοβαρα κ χρειαστεί νοσηλεία… 

Και εμένα αυτό γυρνάει πάντα στο μυαλό μου , ειλικρινά!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν η πλατφορμα για την τρίτη δόση ανοίγει για ραντεβού πριν την συμπλήρωση του εξαμήνου?εννοώ να κλείσεις ραντεβού για νε τα το εξάμηνο αλλά προν έρθει ημερολογιακό η μέρα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Ξερετε αν η πλατφορμα για την τρίτη δόση ανοίγει για ραντεβού πριν την συμπλήρωση του εξαμήνου?εννοώ να κλείσεις ραντεβού για νε τα το εξάμηνο αλλά προν έρθει ημερολογιακό η μέρα.

Τώρα μόλις διάβασα πως συζητούν να γίνεται η τρίτη δόση στο πεντάμηνο, ωστόσο όμως αυτό που ισχύει τώρα είναι πως δύο εβδομάδες πριν κλείσει το εξάμηνο μπορείς να κλείσεις ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Ξερετε αν η πλατφορμα για την τρίτη δόση ανοίγει για ραντεβού πριν την συμπλήρωση του εξαμήνου?εννοώ να κλείσεις ραντεβού για νε τα το εξάμηνο αλλά προν έρθει ημερολογιακό η μέρα.

είπαν ότι από Παρασκευή θα ανοίγει στους 5,5 μήνες. Εγγ μπαίνω κάθε μέρα γιατί κλεινω εξάμηνο στις 24/11 αλλά δεν έχει ανοίξει. Ελπίζω όντως Παρασκευη να το κάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2021 at 9:04 ΠΜ, Deena είπε:

 

Ναι, από το κινητό σκανάρουν.

 

Εγώ έχω και σκαναρισμένη στο κινητό και την ταυτότητα και το δίπλωμά μου γιατί πλέον εκτός δουλειάς κυκλοφορώ μόνο με κινητό.

Στον άντρα μου σε μεγάλο πολυκατάστημα δεν του επέτρεψαν την είσοδο με σκαναρισμενη ταυτότητα γιατί λέει μπορεί να εχει πάρει το πιστοποιητικό εμβολιασμού κ το πίσω μέρος της ταυτότητας από κάποιον άλλον κ το μπροστά της ταυτότητας με τη φωτό να είναι δικό του.:lol: Ρε παιδιά λέει μια αντίσταση ήρθα να πάρω σιγά μην καθόμουν να κάνω ολόκληρη πλαστοπροσωπία, δεν έπιασε. Τρελα. Έχε κ την ταυτότητα μαζί για παν ενδεχομενο.

Εν τω μεταξύ, μπορεί κάποιος να μου πει τι ισχύει για τα παιδιά; Είπαν εδώ και μέρες ότι θα αλλάξουν το θεμα με το σελφ τεστ ημέρας αλλά δεν βρίσκω κάτι επίσημο εκτός από δηλώσεις. Κάναμε το τεστ του παιδιού Δευτέρα βράδυ, το δήλωσα χτες το πρωί κ το μεσημέρι σε κατάστημα έβγαινε άκυρο και δεν μας άφησαν να μπούμε.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Lenia16 said:

 Είπαν εδώ και μέρες ότι θα αλλάξουν το θεμα με το σελφ τεστ ημέρας αλλά δεν βρίσκω κάτι επίσημο εκτός από δηλώσεις. Κάναμε το τεστ του παιδιού Δευτέρα βράδυ, το δήλωσα χτες το πρωί κ το μεσημέρι σε κατάστημα έβγαινε άκυρο και δεν μας άφησαν να μπούμε.

Μήπως είχε πρόβλημα η δική τους εφαρμογή και δεν το διάβαζε?

 

 

 

Εγώ πάντως έπαθα το εξής το προπερασμένο Σάββατο, είχα πάει τον γιο μου θέατρο, είχα το πιστοποιητικό νόσησης (βεβαίωση θετικού ) το οποίο το είχα εκδώσει τον Σεπτέμβριο (αφού τον Ιούνιο που το παιδί αρρώστησε δεν υπήρχε καμία πρόβλεψη για πιστοποιητικό ανηλίκων κάτω των 12 που έχουν νοσήσει) και είχε λήξη Μάρτιο του 2022, τους έβγαινε άκυρο όμως, τέλος πάντων είδαν την ημερομηνία νόσησης του μικρού και μπήκαμε, μετά από λίγες ημέρες μιλούσα με μία φίλη και μου πρότεινε να μπω να εκδώσω νέο μήπως κάτι έχει αλλάξει γιατί αυτό έχει συμβεί σε αρκετούς πελάτες στο κατάστημα που εργάζεται, και έτσι και έκανα, τελικά όντως έχει αλλάξει, το νέο πιστοποιητικό του παιδιού λήγει αρχές Δεκεμβρίου ! Ενημερώνω ώστε όσοι έχετε πιστοποιητικό νόσησης με λήξη εννέα μήνες από το θετικό (όπως είχε βγει αρχικά σε εμάς) έχετε υπόψη σας ότι μπορεί να τύχει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...