Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

18 minutes ago, mama16 said:

Αυτό ακριβώς. Κ η πλειοψηφία των γιατρών που είναι υπέρ των εμβολιασμών στην ουσία δεν ξέρει αν θα υπάρξουν αργότερα παρενέργειες.

 

Εννοείτε ότι παίρνουν ένα ρίσκο χωρίς λόγο; Ότι μαζικά έχουν παραπλανηθεί; Και τότε γιατί να μην παίρνουν και σε άλλες πρακτικές ρίσκα; Και πώς ξέρουμε ότι όταν μας συστήνουν μία οποιαδήποτε άλλη θεραπεία, δεν ρισκάρουν ή δεν έχουν παραπλανηθεί; Νιώθω ότι θα έπρεπε να κάνω εις βάθος έρευνα για κάθε ιατρική πράξη και συνταγογράφηση, αν όντως υιοθετήσω το σκεπτικό. Ακούγεται λογικό και πολύ αγχωτικό ως σκέψη. Αν παραπλανήθηκε ο ιατρός με την μεγάλη του εξειδίκευση, πώς θα αποφύγω εγώ την παραπλάνηση; Και αν ρισκάρει με τη ζωή μου για ένα εμβόλιο, γιατί δεν ρισκάρει για τα υπόλοιπα; Γιατί να με πιέσει να κάνω κάτι αν δεν ξέρει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 57 λεπτά , CutiePies είπε:

 

Ω ναι, κατανοώ τη γενική δυσπιστία. Αναφέρεστε στη γενική δυσπιστία. Με μπερδεύει το να εμπιστευτώ τη ζωή μου ή τη ζωή του μωρού μου σε έναν γιατρό, όμως να μην εμπιστευτώ τον γιατρό πλήρως. Αν αντιλαμβάνομαι τα λεγόμενα πιο πάνω, μία έγκυος πηγαίνει για παρακολούθηση σε ένα νοσοκομείο ή ιατρείο. Θεωρεί ότι εκεί διεξάγεται μία κλινική μελέτη για το εμβόλιο, η οποία μειώνει την αξιοπιστία της ασκούμενης ιατρικής. Και επίσης δεν εμβολιάζεται, παρά την ομόφωνη σχεδόν παρότρυνση του ιατρικού κόσμου. Καταλαβαίνω τη δυσπιστία, ο ιατρός μπορεί να είναι ανήθικος, να παίρνει ρίσκα αλλά και να καθοδηγείται από πολυεθνικές. Δε θα είναι εξίσου ανήθικος σε όλα; Στις βιταμίνες που θα γράψει , τα παυσίπονα, τις εξετάσεις; Ο ασθενής μπορεί επιλεκτικά να κρίνει τον ιατρό του; Είναι ένα ερώτημα που με απασχολεί αρκετό καιρό τώρα, είχα ρωτήσει και σχετικά τις προάλλες για την επιλεκτική λογική στα εμβόλια. Με μπλοκάρει το σκεπτικό, νιώθω ότι κάτι δεν καταλαβαίνω από τα επιχειρήματα. 

Αν αναφέρεστε σε εμένα, δεν θεωρώ ότι γίνεται κλινική μελέτη, όντως γίνεται κλινική μελέτη της α πανεπιστημιακής κλινικής του νοσοκομείου υπό την επίβλεψη του δημοπουλου, το ξαναειπα κ πιο πάνω. Αν εσείς θεωρείτε ότι δεν τίθεται σε αμφισβητηση η αξιοπιστία της ασκούμενης ιατρικής που ισχυρίζεται, χωρίς να υπάρχουν δεδομένα, ότι τα εμβόλια ειναι ασφαλή για το εμβρυο κ προτρέπουν όλες τις εγκύους ανεξαρτήτως κριτηρίων να εμβολιαστούν τότε τι να πω, προφανώς διαφωνούμε. Δεν είναι κακό, ίσα ίσα εμένα μου αρέσει τέτοιου είδους συζήτηση. Απλώς να υπενθυμίσω ότι μιλάμε για την ίδια αξιόπιστη ιατρική που τον Απρίλιο μήνα ισχυριζόταν ότι το ΑΖ ήταν απολύτως ασφαλές για όλες τις ηλικίες παρά τις αντίθετες ενδείξεις κ μετά από 2 μήνες, 4 θανάτους κ 8 νεαρούς ανθρώπους έως 50 ετών που βρέθηκαν με μόνιμη αναπηρία, το απέσυρε για τις νεαρές ηλικίες.

πρίν από 50 λεπτά , mama16 είπε:

Αυτό ακριβώς. Κ η πλειοψηφία των γιατρών που είναι υπέρ των εμβολιασμών στην ουσία δεν ξέρει αν θα υπάρξουν αργότερα παρενέργειες.

Εγώ είμαι υπέρ του εμβολιασμού, όσο κ αν ακούγομαι αντίθετη. Μάλλον έχω δώσει λάθος εικόνα. Αποδέχομαι ότι έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν υπάρχει άλλη επιλογή κ ότι αν όντως υπάρχει πρόβλημα θα φανεί στο μέλλον. Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ πως υπάρχουν επιστήμονες που δεν δέχονται μύγα στο σπαθί τους κ κατακρίνουν όσους είναι διστακτικοί κ σκεπτικοί απέναντι στο συγκεκριμένο σκεύασμα. 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Lenia16 said:

Αν αναφέρεστε σε εμένα, δεν θεωρώ ότι γίνεται κλινική μελέτη, όντως γίνεται κλινική μελέτη της α πανεπιστημιακής κλινικής του νοσοκομείου υπό την επίβλεψη του δημοπουλου, το ξαναειπα κ πιο πάνω. Αν εσείς δεν θεωρείτε ότι η αξιοπιστία της ασκούμενης ιατρικής που ισχυρίζεται, χωρίς να υπάρχουν δεδομένα, ότι τα εμβόλια ειναι ασφαλή για το εμβρυο κ προτρέπουν όλες τις εγκύους ανεξαρτήτως κριτηρίων να εμβολιαστούν τότε τι να πω, προφανώς διαφωνούμε. Δεν είναι κακό, ίσα ίσα εμένα μου αρέσει τέτοιου είδους συζήτηση. Απλώς να υπενθυμίσω ότι μιλάμε για την ίδια αξιόπιστη ιατρική που τον Απρίλιο μήνα ισχυριζόταν ότι το ΑΖ ήταν απολύτως ασφαλές για όλες τις ηλικίες παρά τις αντίθετες ενδείξεις κ μετά από 2 μήνες, 4 θανάτους κ 8 νεαρούς ανθρώπους έως 50 ετών που βρέθηκαν με μόνιμη αναπηρία, το απέσυρε για τις νεαρές ηλικίες.

 

Είναι πολύ λογικό αυτό που γράφετε και πολύ αγχωτικό. 

Θα γελάσετε μαζί μου , αλλά με πιάνει μεγάλη ανασφάλεια όταν μπαίνω σε αυτό το σκεπτικό και τελικά φοβάμαι να το σκέφτομαι. Το να απορρίψω τη γνώμη του ιατρού μου, σημαίνει ότι παίρνω μία απόφαση που πολεμάει τη δική του. Έχω όπως θα λέγαμε το κρίμα στο λαιμό μου. Δεν έχω από πίσω τη σιγουριά που δίνει η ιατρική κοινότητα ότι έκανα το καλύτερο δυνατό, γιατί εγώ αποφασίζω το αντίθετο. Παίρνω ένα προσωπικό ρίσκο και αναλαμβάνω αυτή την ευθύνη, εγώ που δεν έχω χρόνια σπουδές στο χώρο, ούτε τις έρευνες και τα στοιχεία. Επίσης δεν έχω εκπαιδευτεί να μένω ψύχραιμη σε θέματα υγείας, είναι προσωπικά, τρομάζω, αναρωτιέμαι αν παθαίνω πανικό και λέω βλακείες. Ξέρετε επειδή έχω χρειαστεί πολλές επεμβάσεις και φάρμακα για ένα χρόνιο νόσημα, έχω κάνει αυτές τις σκέψεις πολλές φορές. Και όποτε τις κάνω, χάνω τον ύπνο μου. Κάποια στιγμή λέω στον εαυτό μου "Καλά, δεν ξέρει ο εξειδικευμένος επιστήμονας να αποφασίσει και ξέρεις εσύ;" Βέβαια με άλλη ευκαιρία πάλι το σκέφτομαι.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , CutiePies είπε:

 

Είναι πολύ λογικό αυτό που γράφετε και πολύ αγχωτικό. 

Θα γελάσετε μαζί μου , αλλά με πιάνει μεγάλη ανασφάλεια όταν μπαίνω σε αυτό το σκεπτικό και τελικά φοβάμαι να το σκέφτομαι. Το να απορρίψω τη γνώμη του ιατρού μου, σημαίνει ότι παίρνω μία απόφαση που πολεμάει τη δική του. Έχω όπως θα λέγαμε το κρίμα στο λαιμό μου. Δεν έχω από πίσω τη σιγουριά που δίνει η ιατρική κοινότητα ότι έκανα το καλύτερο δυνατό, γιατί εγώ αποφασίζω το αντίθετο. Παίρνω ένα προσωπικό ρίσκο και αναλαμβάνω αυτή την ευθύνη, εγώ που δεν έχω χρόνια σπουδές στο χώρο, ούτε τις έρευνες και τα στοιχεία. Επίσης δεν έχω εκπαιδευτεί να μένω ψύχραιμη σε θέματα υγείας, είναι προσωπικά, τρομάζω, αναρωτιέμαι αν παθαίνω πανικό και λέω βλακείες. Ξέρετε επειδή έχω χρειαστεί πολλές επεμβάσεις και φάρμακα για ένα χρόνιο νόσημα, έχω κάνει αυτές τις σκέψεις πολλές φορές. Και όποτε τις κάνω, χάνω τον ύπνο μου. Κάποια στιγμή λέω στον εαυτό μου "Καλά, δεν ξέρει ο εξειδικευμένος επιστήμονας να αποφασίσει και ξέρεις εσύ;" Βέβαια με άλλη ευκαιρία πάλι το σκέφτομαι.

 

Συμφωνώ ότι είναι πολύ αγχωτικό. Μόνο που στην προκειμένη περίπτωση εμένα η διαφωνία μου είναι ως προς το πώς μπορούν οι εξειδικευμένοι επιστήμονες που λέτε να είναι τόσο σίγουροι εφοσον δεν υπάρχουν στοιχεία. Κ δεν εννοώ τις δισεκατομμύρια δόσεις, ναι οκ, απλώς έγιναν όλες ταυτόχρονα. Στην αρχή λέγαμε ανοσία κ τώρα λέμε απλώς δεν πεθαινεις αλλά τελικά μπορεί κ να πεθανεις. Ή 2 δόσεις αλλά τελικά 3 κ μάλλον 4 ή ίσως κ 12 μέχρι το 2023:ph34r:. Θα μου πεις κ από την άλλη, όταν βλέπεις να πεθαινει κόσμος ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται. Τι να πουν κ αυτοί που το έκαναν πρώτοι πέρυσι το Δεκέμβριο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , maripoz είπε:

Το ότι ήταν έτοιμα δεν σημαίνει ότι γνωρίζαμε τις συνέπειες στο κυημα. Εδώ το ντεπον μετά από πόσες δεκαετίες πλέον εγινς κατηγορία C δηλαδή αντςνδεικνυται στην κυηση. Μέχρι που ήμουν εγώ έγκυος το έπαιρναν για πλάκα οι γυναίκες και θεωρείτο απολύτως ασφαλές

Κάτι δημιουργεί στα αγόρια το depon νομίζω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Κάτι δημιουργεί στα αγόρια το depon νομίζω?

 

Εσύ την προγεστερόνη υποθέτω ότι νομίζεις.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ninaki80 said:

Γενικά οι δοκιμές για κάθε φάρμακο αξιοποιουνται κ διορθώνονται με τον αριθμό των ανθρώπων που τα δοκιμάζουν.  Γιαυτο κ φάρμακα απόλυτα ασφαλές κ μελετημένα μετά από χρόνια αποδεικνύεται ότι έχουν επιπλέον παρενέργειες από αυτές που αρχικά είχαν παρατηρηθεί χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι δισεκατομμύρια κοσμος που τα πήρε εχει πάθει κάτι. 

Εκτός από τον ικανό αριθμό ανθρώπων να τα δοκιμάσουν χρειάζεται και ικανό χρονικό διάστημα για να μελετηθουν πιθανές παρενέργειες. Για τα έμβρυα που εκτεθηκαν στο φάρμακο/εμβόλιο χρειάζεται ακόμα περισσότερος χρόνος.

14 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Κάτι δημιουργεί στα αγόρια το depon νομίζω?

Στα κορίτσια. Μειώνει τα αποθέματα ωαριων.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marakiz είπε:

 

Εσύ την προγεστερόνη υποθέτω ότι νομίζεις.

Οχι.το depon.

Το utrogestan δεν βλάπτει.λου είδους προγεστερο η δη.ιουργεο υποομάδα.δεν θυμάμαι πια.

Κ όταν λέω δεν βλάπτει,δεν βλάπτει όταν δεν δίνουν δόσεις αρκουδαα

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lenia16 said:

Συμφωνώ ότι είναι πολύ αγχωτικό. Μόνο που στην προκειμένη περίπτωση εμένα η διαφωνία μου είναι ως προς το πώς μπορούν οι εξειδικευμένοι επιστήμονες που λέτε να είναι τόσο σίγουροι εφοσον δεν υπάρχουν στοιχεία. Κ δεν εννοώ τις δισεκατομμύρια δόσεις, ναι οκ, απλώς έγιναν όλες ταυτόχρονα. Στην αρχή λέγαμε ανοσία κ τώρα λέμε απλώς δεν πεθαινεις αλλά τελικά μπορεί κ να πεθανεις. Ή 2 δόσεις αλλά τελικά 3 κ μάλλον 4 ή ίσως κ 12 μέχρι το 2023:ph34r:. Θα μου πεις κ από την άλλη, όταν βλέπεις να πεθαινει κόσμος ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται. Τι να πουν κ αυτοί που το έκαναν πρώτοι πέρυσι το Δεκέμβριο :rolleyes:

Ναιρε εδώ σήμερα αναγνωρισε ο ΕΜΑ καινούρια σοβαροτατη παρενέργεια στο Johnson 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , maripoz είπε:

Εκτός από τον ικανό αριθμό ανθρώπων να τα δοκιμάσουν χρειάζεται και ικανό χρονικό διάστημα για να μελετηθουν πιθανές παρενέργειες. Για τα έμβρυα που εκτεθηκαν στο φάρμακο/εμβόλιο χρειάζεται ακόμα περισσότερος χρόνος.

Στα κορίτσια. Μειώνει τα αποθέματα ωαριων.

Σοβαρά,είχα πάρει κάποιες φορές σε οξύ πονοξεφο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Οχι.το depon.

Το utrogestan δεν βλάπτει.λου είδους προγεστερο η δη.ιουργεο υποομάδα.δεν θυμάμαι πια.

Κ όταν λέω δεν βλάπτει,δεν βλάπτει όταν δεν δίνουν δόσεις αρκουδαα

Δεν ξέρω αν κάνει και στα αγόρια κάτι εγώ είχα κορίτσι και είχα κατααγχωθει γιατί είχα πάρει κάμποσα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , maripoz είπε:

Και εγώ πολλές φορές γτ είχα τρομερους πομοκεφαλους

Εμένα θα μου λύσεις την απορία; Πώς προκύπτει αυτό;

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω βάλει μια δημοσίευση για το ντεπον. Όταν εμφανιστεί οποία ενδιαφέρεται μπορεί να τη διάβασει. Κ δεν είναι μόνο αυτό προφανώς, το depakine για την επιληψία πχ το δίνανε κανονικά κ τώρα βρέθηκε ότι είναι τερατογονο, το ίδιο κ το muscoril. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, marakiz said:

Ότι αντενδεικνύεται το ντεπον στην κυηση.

In vivo, in vitro and ex vivo studies have shown that N-acetyl-p-aminophenol (APAP) directly perturbs hormone-dependent processes, which leads to disrupted reproductive development and neurodevelopment in both sexes. Fetal exposure in rodents has been shown experimentally to cause reproductive disorders of the male urogenital tract, including abnormalities in testicular function, sperm abnormalities and sexual behaviour. Experiments have shown disruption of female ovarian development resulting in reduced oocyte number and subsequent early ovarian insufficiency and subsequent reduced fertility.

Από μελέτη που δημοσιεύτηκε στο Nature το 2018. Ο fda στη συνέχεια ταξινόμησε το φάρμακο σε κατηγορία C.

* apap=paracetamol

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Αν αναφέρεστε σε εμένα, δεν θεωρώ ότι γίνεται κλινική μελέτη, όντως γίνεται κλινική μελέτη της α πανεπιστημιακής κλινικής του νοσοκομείου υπό την επίβλεψη του δημοπουλου, το ξαναειπα κ πιο πάνω. Αν εσείς θεωρείτε ότι δεν τίθεται σε αμφισβητηση η αξιοπιστία της ασκούμενης ιατρικής που ισχυρίζεται, χωρίς να υπάρχουν δεδομένα, ότι τα εμβόλια ειναι ασφαλή για το εμβρυο κ προτρέπουν όλες τις εγκύους ανεξαρτήτως κριτηρίων να εμβολιαστούν τότε τι να πω, προφανώς διαφωνούμε. Δεν είναι κακό, ίσα ίσα εμένα μου αρέσει τέτοιου είδους συζήτηση. Απλώς να υπενθυμίσω ότι μιλάμε για την ίδια αξιόπιστη ιατρική που τον Απρίλιο μήνα ισχυριζόταν ότι το ΑΖ ήταν απολύτως ασφαλές για όλες τις ηλικίες παρά τις αντίθετες ενδείξεις κ μετά από 2 μήνες, 4 θανάτους κ 8 νεαρούς ανθρώπους έως 50 ετών που βρέθηκαν με μόνιμη αναπηρία, το απέσυρε για τις νεαρές ηλικίες.

Εγώ είμαι υπέρ του εμβολιασμού, όσο κ αν ακούγομαι αντίθετη. Μάλλον έχω δώσει λάθος εικόνα. Αποδέχομαι ότι έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν υπάρχει άλλη επιλογή κ ότι αν όντως υπάρχει πρόβλημα θα φανεί στο μέλλον. Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ πως υπάρχουν επιστήμονες που δεν δέχονται μύγα στο σπαθί τους κ κατακρίνουν όσους είναι διστακτικοί κ σκεπτικοί απέναντι στο συγκεκριμένο σκεύασμα. 

 

Κ εγώ είμαι υπέρ του εμβολιασμού αλλά όχι για όλους όπως έχει γίνει. Είμαι υπέρ του εμβολιασμού για άτομα μεγαλύτερης ηλικίας, για άτομα με κάποιο πρόβλημα υγείας που κινδυνεύουν άμεσα οπότε το όφελος του εμβολίου είναι μεγαλύτερο από τις τυχόν παρενέργειες. Αλλά σε κάποιον 20αρη που ίσως κινδυνεύσει περισσότερο απ' το εμβόλιο παρά απ' τον κορωνοιο γιατί να γίνει "πειραματόζωο"?

11 ώρες πρίν, CutiePies είπε:

 

Εννοείτε ότι παίρνουν ένα ρίσκο χωρίς λόγο; Ότι μαζικά έχουν παραπλανηθεί; Και τότε γιατί να μην παίρνουν και σε άλλες πρακτικές ρίσκα; Και πώς ξέρουμε ότι όταν μας συστήνουν μία οποιαδήποτε άλλη θεραπεία, δεν ρισκάρουν ή δεν έχουν παραπλανηθεί; Νιώθω ότι θα έπρεπε να κάνω εις βάθος έρευνα για κάθε ιατρική πράξη και συνταγογράφηση, αν όντως υιοθετήσω το σκεπτικό. Ακούγεται λογικό και πολύ αγχωτικό ως σκέψη. Αν παραπλανήθηκε ο ιατρός με την μεγάλη του εξειδίκευση, πώς θα αποφύγω εγώ την παραπλάνηση; Και αν ρισκάρει με τη ζωή μου για ένα εμβόλιο, γιατί δεν ρισκάρει για τα υπόλοιπα; Γιατί να με πιέσει να κάνω κάτι αν δεν ξέρει;

Το έχω ξαναπεί ότι δεν είμαι αντίθετη με τα εμβόλια γενικά ή ότι δεν παίρνω φάρμακα για να γίνω καλά. Το συγκεκριμένο όμως εμβόλιο όμως δεν έχει μελετηθεί αρκετά. Κ πάλι δεν είμαι κατά, απλά έχω δεύτερες σκέψεις ως προς το όφελος των νέων

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, maripoz said:

Α νόμιζα ότι έλεγες για το Βέλγιο! Ε στην Ελλάδα είναι χάλια και υποστελεχωμενα τα νοσοκομεία γιαυτό και τόσοι θάνατοι. Βρε παιδί μου όλο το 2020 εργαζονταν οι γιατροί σε πτέρυγες κοβιντ και ήταν ανεμβολιαστοι γιατί τώρα να μην πάνε? Και είπαμε οποίος πάει στην τελική κέρδος είναι από το να πεθαίνει ο κόσμος αβοηθητος 

Μα στο νοσοκομείο δεν πάει κανείς μόνο για κοβιντ, αν ένας γιατρός στην κοβιντ είναι ανεμβολίαστος και κολλήσει τον γιατρό της καρδιολογικής επίσης ανεμβολίαστο και  ο γιατρός της καρδιολογικής κουράρει ασθενείς με νοσήματα καρδιάς δεν θα τους κολλήσει? Αυτό θα είναι καταστροφή και όχι βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kotsifikos said:

Μα στο νοσοκομείο δεν πάει κανείς μόνο για κοβιντ, αν ένας γιατρός στην κοβιντ είναι ανεμβολίαστος και κολλήσει τον γιατρό της καρδιολογικής επίσης ανεμβολίαστο και  ο γιατρός της καρδιολογικής κουράρει ασθενείς με νοσήματα καρδιάς δεν θα τους κολλήσει? Αυτό θα είναι καταστροφή και όχι βοήθεια.

Και οι εμβολιασμενοι με δύο δόσεις μεταδίδουν εξίσου. Γιαυτό και τα λύματα είναι στα ίδια επίπεδα με πέρσι το Νοέμβριο και παρα τους τωρινους περιορισμούς  που πέρσι δεν ισχυαν. Αν δεν μεταδίδαν τα λύματα θα ήταν σε χαμηλότερα επίπεδα εφόσον το 60%+ του πληθυσμού έχει εμβολιαστει. Θυμίζω πέρσι το lock down επςβληθη 7/11. Είναι τελειως ψεμα αυτό ότι οι ανεμβολιαστοι μεταδίδουν περισσότερο. Να το κάνεις για την προστασία των γιατρών ναι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , kotsifikos είπε:

Μα στο νοσοκομείο δεν πάει κανείς μόνο για κοβιντ, αν ένας γιατρός στην κοβιντ είναι ανεμβολίαστος και κολλήσει τον γιατρό της καρδιολογικής επίσης ανεμβολίαστο και  ο γιατρός της καρδιολογικής κουράρει ασθενείς με νοσήματα καρδιάς δεν θα τους κολλήσει? Αυτό θα είναι καταστροφή και όχι βοήθεια.

Με το ίδιο όμως σκεπτικό κ ένας εμβολιασμενος γιατρός πάλι μπορεί να μεταδώσει τον κορωνοιο κ απ' τη στιγμή που δεν κάνουν κ τεστ ακόμα περισσότερο από έναν ανεμβολιαστο..

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, maripoz said:

. Είναι τελειως ψεμα αυτό ότι οι ανεμβολιαστοι μεταδίδουν περισσότερο.

Αυτό είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ? δεν ρωτάω με ειρωνική διάθεση, με με παρεξηγήσεις, ρωτάω με ειλικρινή απορία, έχεις κάποια μελέτη έγκυρης πηγής που να αποδεικνύει επιστημονικά πως εγώ που είμαι εμβολιασμένη μεταφέρω τον ιό το ίδιο με έναν ανεμβολίαστο? θα ήθελα στα αληθεια να το δω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...