Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, Έσπερος είπε:

Κανονίστε να έρθει σπίτι μας η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος να κατάσχει υποκογιστες κλπ για υποκίνηση σε ανυπακοή μέτρων. 

οχι απλα υποκινηση,ξεκαθαρα πως να βγειτε εξω χωρις να παρανομησετε:-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

οχι απλα υποκινηση,ξεκαθαρα πως να βγειτε εξω χωρις να παρανομησετε:-P

Αν με πάνε μέσα θα ζητήσω δίκτυο κ συσκευή για να κάνω τηλεκπαίδευση γιατί τα έχει κανονίσει τόσο ωραία όλα η κυρία Νίκη, να μην της το χαλάσω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Αν με πάνε μέσα θα ζητήσω δίκτυο κ συσκευή για να κάνω τηλεκπαίδευση γιατί τα έχει κανονίσει τόσο ωραία όλα η κυρία Νίκη, να μην της το χαλάσω. 

μην δ γινουν οι πανελληνιες κ φταις εσυ

γτ βλεπεις,η υλη βγηκε,οποτε θα τις δωσουμε κ στην ωρα τους

ακομη κ τα ηφαιστεια να ξυπνησουν φετος,τις πανελληνιες δ τις χανουμε:P

αληθεια,ενα αστεροειδης νομιζω που θα περνουσε σημερα,κτ με χαος το ονομα,την γλιτωσαμε;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Κανονίστε να έρθει σπίτι μας η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος να κατάσχει υποκογιστες κλπ για υποκίνηση σε ανυπακοή μέτρων. 

Γελάμε αλλά αν γίνει δε θα πέσω από τα σύννεφα πλέον :|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vicky86 είπε:

ακομη κ τα ηφαιστεια να ξυπνησουν φετος,τις πανελληνιες δ τις χανουμε:P

Μα είναι ο ιερότερος θεσμός της χώρας. επειδή κάτι κουτόφραγκοι ματαίωσαν κ φέτος τις εξετάσεις τους,  θα βεβηλώσουμε εμείς τα ιερά κ όσια; εξάλλου δεν είναι κι ότι είχαν χρόνο να σκεφτούν εναλλακτικές, ποιος να το φανταζόταν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Μα είναι ο ιερότερος θεσμός της χώρας. επειδή κάτι κουτόφραγκοι ματαίωσαν κ φέτος τις εξετάσεις τους,  θα βεβηλώσουμε εμείς τα ιερά κ όσια; εξάλλου δεν είναι κι ότι είχαν χρόνο να σκεφτούν εναλλακτικές, ποιος να το φανταζόταν...

καλα,εδω δ ειχαν χρονο να υπογραψουν ανανεωση συμβασης για το φαγητο.παρασκευη απογευμα μαθευτηκε οτι απο δευτερα δ εχει τα δωρεαν γευματα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

καλα,εδω δ ειχαν χρονο να υπογραψουν ανανεωση συμβασης για το φαγητο.παρασκευη απογευμα μαθευτηκε οτι απο δευτερα δ εχει τα δωρεαν γευματα

ο πρόεδρος του διοφαντου (που τυπώνει τα βιβλία) παραιτήθηκε γιατί ένα χρόνο τωρα δεν τους έχει υπογράψει τον εσωτερικό κανονισμό του οργανισμού κ έχουν θέματα δυσλειτουργίας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Μα είναι ο ιερότερος θεσμός της χώρας. επειδή κάτι κουτόφραγκοι ματαίωσαν κ φέτος τις εξετάσεις τους,  θα βεβηλώσουμε εμείς τα ιερά κ όσια; εξάλλου δεν είναι κι ότι είχαν χρόνο να σκεφτούν εναλλακτικές, ποιος να το φανταζόταν...

Δεν το γνωρίζω το θέμα. Αν αναβληθούν ποιές οι πιθανές εναλλακτικές;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ολο αλλάζουν γνωμη παντως για το ποιοι θα ανοίξουν.Λεγανε για τα δημοτικά,λενε τωρα για τα γυμνάσια κ λύκεια στις 22.

 

Aν δεν έχουν εικόνα κρουσμάτων, διασωληνωμένων κλπ. όλα αυτά είναι σενάρια και σχέδια/ευσεβείς πόθοι. 2 φίλες εκπαιδευτικοί πάντως μου έλεγαν πως πιστεύουν ότι θα ανοίξουν μετά το Πάσχα. Προσωπικά το θεωρώ εντελώς απίθανο να πάει ως τότε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Δεν το γνωρίζω το θέμα. Αν αναβληθούν ποιές οι πιθανές εναλλακτικές;

Τώρα τελευταία στιγμή δεν γίνεται κάτι. Πέρσι στην Αγγλία μπήκαν με βαθμό σχολείο κ νομίζω κ Γαλλία το ίδιο κ απ όσο ξέρω ούτε φέτος έχουν κεντρικές εξετάσεις παρολο που τα σχολεία τους έχουν λειτουργήσει περισσότερο. Στην Αγγλία βέβαια υπάρχουν οι κεντρικές εξετάσεις αλλά τα παν/μια επιλέγουν κ με δικά τους κριτήρια οπότε μιλάμε για άλλο σύστημα. Με το δικό μας σύστημα δεν ξέρω τι θα μπορούσε να γίνει που να μην προκαλέσει αντιδράσεις. Υπάρχει όμως κ το ΙΕΠ, τα επιλεγμένα άριστα στελέχη που είναι η δουλειά τους να βρίσκουν λυσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids είπε:

Aν δεν έχουν εικόνα κρουσμάτων, διασωληνωμένων κλπ. όλα αυτά είναι σενάρια και σχέδια/ευσεβείς πόθοι. 2 φίλες εκπαιδευτικοί πάντως μου έλεγαν πως πιστεύουν ότι θα ανοίξουν μετά το Πάσχα. Προσωπικά το θεωρώ εντελώς απίθανο να πάει ως τότε.

Κι εγω ετσι θεωρούσα αλλα δεν είμαι πλέον σογουρη.λογικα τον Απρίλιο θα ανοίξουν για να ξανακλεισουν

Και τώρα που το σκέφτομαι.Ο Συψας που είναι?Τον είδατε πουθενα?Τους έχει φάει ολους η Παγωνη. Διαβασα και τη Λίνου που έλεγε να σταματήσουν να μας περιορίζουν τις μετακινήσεις κ να ανοίξουν τα μαγαζια .

Μάλλον θα κονταροκτυπιουνται.

Και τελικά ποιος παιρνει τις αποφάσεις?

Και ο Τσιοδραα εξαφανισμένος.Μετα από αυτα που άκουσε λογικο.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, little lamb said:

Στον γυρισμό όμως τι κάνεις; Θα φαίνεται ότι γυρνάς από το 6 με αυτοκίνητο.

Το σκεφτήκαμε κι εμείς αυτό χτες, μετά τα ψώνια (που πάμε με το αυτοκίνητο) να σταματήσουμε στην πλατεία του οικισμού μας (ένα τέταρτο-εικοσαλεπτο με τα πόδια) αλλά μετά αναρωτηθηκαμε πώς θα γυρίσει σπίτι με το αυτοκίνητο ο άντρας μου έχοντας στείλει 6.

Δεν στέλνεις μύνημα, φτιάχνεις πολλά έντυπα και δείχνεις το έντυπο που ταιριάζει στο χρόνο και τόπο του ελέγχου.

 

Θα συμφωνήσω με την κοπέλα που είπε ότι τηρεί τα μέτρα αλλά φτάνουμε να μιλάμε για καταπάτηση ελευθεριών.

3 minutes ago, Έσπερος said:

διαγράφεις το μήνυμα με το 6 κ φαίνεται μόνο το παλιό. αφού δεν διασταυρώνονται αυτά. 

Νομίζω τα μηνύματα μπορούν να τα ελεγξουν από το σύστημα ακόμα.και.αν έχουν διαγραφεί από το κινητο, κάνω λάθος;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Δεν στέλνεις μύνημα, φτιάχνεις πολλά έντυπα και δείχνεις το έντυπο που ταιριάζει στο χρόνο και τόπο του ελέγχου.

 

Θα συμφωνήσω με την κοπέλα που είπε ότι τηρεί τα μέτρα αλλά φτάνουμε να μιλάμε για καταπάτηση ελευθεριών.

Νομίζω τα μηνύματα μπορούν να τα ελεγξουν από το σύστημα ακόμα.και.αν έχουν διαγραφεί από το κινητο, κάνω λάθος;

 

Οχι.δεν καταγράφονται τα μηνύματα.

Ρε παιδια ειναι ανατριχιαστικο ομως.σκιαζομαι .εγινε διακομιδη ασθενών στη Χαλκίδα σημερα.Ειναι πολυ ασχημα τα πραγματα.Εχω στεναχωρηθει και με τον κουμπάρο.Σημερα εμαθα κ για έναν 45αρη που διασωληνωθηκε χωρις υποκείμενα νοσήματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sunshine8 είπε:

Δεν στέλνεις μύνημα, φτιάχνεις πολλά έντυπα και δείχνεις το έντυπο που ταιριάζει στο χρόνο και τόπο του ελέγχου.

 

 

Χαρτί όμως νέος άνθρωπος μπορεί να σε ειρωνευτούν ότι το κάνεις επίτηδες για να δηλώνεις ψέματα. Γιατί πες οτι στον έναν σύζυγο τελειωσε η μπαταρία, στον άλλο το ίδιο; Εντάξει πρόστιμο προφανώς δεν μπορούν να βάλουν γιατί το χαρτί είναι νόμιμο για όλους αλλά εγώ ακόμα κι αν με ειρωνεύονταν μπορεί να έβαζα τα κλάματα! Δεν τα μπορώ αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Χαρτί όμως νέος άνθρωπος μπορεί να σε ειρωνευτούν ότι το κάνεις επίτηδες για να δηλώνεις ψέματα. Γιατί πες οτι στον έναν σύζυγο τελειωσε η μπαταρία, στον άλλο το ίδιο; Εντάξει πρόστιμο προφανώς δεν μπορούν να βάλουν γιατί το χαρτί είναι νόμιμο για όλους αλλά εγώ ακόμα κι αν με ειρωνεύονταν μπορεί να έβαζα τα κλάματα! Δεν τα μπορώ αυτά.

Δεν έχουν δικαίωμα να πουν τίποτα.ειναι νόμος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά εγώ αν μου τύχει περίεργος και μου πει κάτι, δεν έχω το θάρρος να του πω ότι δεν έχει δικαίωμα, στάνταρ θα βάλω τα κλάματα! Και ειδικά αν όντως έχω δηλώσει ψέματα! Δεν το'χω με αυτά, θα καρφωνομουν σίγουρα μόνη μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Ναι απλά εγώ αν μου τύχει περίεργος και μου πει κάτι, δεν έχω το θάρρος να του πω ότι δεν έχει δικαίωμα, στάνταρ θα βάλω τα κλάματα! Και ειδικά αν όντως έχω δηλώσει ψέματα! Δεν το'χω με αυτά, θα καρφωνομουν σίγουρα μόνη μου!

Σιγά μη βάλω τα κλάματα. Αρκετά με τις ανοησίες τους!

Link to comment
Share on other sites

Σαν να θελω να κάνω σκονάκι νιώθω.

Δεν βλέπουν ότι αυτό δεν τραβάει?έτσι κι αλλιώς εχουμε πιασει πάτο.γιατι δεν αφαιρουν τα μηνύματα να παεο κάνεις όπου θέλει εντός νομου?μπορεί αυτή η αίσθηση ελευθερίας να λειτουργήσει θετικα.δεν νομιζω ορι θα χειροτερεύει η κατασταση από αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Τώρα τελευταία στιγμή δεν γίνεται κάτι. Πέρσι στην Αγγλία μπήκαν με βαθμό σχολείο κ νομίζω κ Γαλλία το ίδιο κ απ όσο ξέρω ούτε φέτος έχουν κεντρικές εξετάσεις παρολο που τα σχολεία τους έχουν λειτουργήσει περισσότερο. Στην Αγγλία βέβαια υπάρχουν οι κεντρικές εξετάσεις αλλά τα παν/μια επιλέγουν κ με δικά τους κριτήρια οπότε μιλάμε για άλλο σύστημα. Με το δικό μας σύστημα δεν ξέρω τι θα μπορούσε να γίνει που να μην προκαλέσει αντιδράσεις. Υπάρχει όμως κ το ΙΕΠ, τα επιλεγμένα άριστα στελέχη που είναι η δουλειά τους να βρίσκουν λυσεις. 

Είναι εντελώς διαφορετικό το σύστημα της Αγγλίας οπότε δύσκολο να εφαρμοστεί εδώ. Άσε που με τους πλασματικούς βαθμούς που βάζουν στην Ελλάδα (δεν ξέρω τι γίνεται έξω) θα γέμιζαν οι περιζήτητες σχολές. Έχεις δίκιο όμως. Έπρεπε τα μεγάλα κεφάλια να βρουν λύσεις. Δουλειά τους είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids είπε:

Είναι εντελώς διαφορετικό το σύστημα της Αγγλίας οπότε δύσκολο να εφαρμοστεί εδώ. Άσε που με τους πλασματικούς βαθμούς που βάζουν στην Ελλάδα (δεν ξέρω τι γίνεται έξω) θα γέμιζαν οι περιζήτητες σχολές. Έχεις δίκιο όμως. Έπρεπε τα μεγάλα κεφάλια να βρουν λύσεις. Δουλειά τους είναι.

Μια τρύπα στο νερό εκαναν.

Νομοζω οτο πλησιάζει η ημέρα που ο χαρδαλιας θα μας πει οτο θα βγούμε από την καραντίνα όταν φτιάξουμε τις ντουλάπες μας για καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Μια τρύπα στο νερό εκαναν.

Νομοζω οτο πλησιάζει η ημέρα που ο χαρδαλιας θα μας πει οτο θα βγούμε από την καραντίνα όταν φτιάξουμε τις ντουλάπες μας για καλοκαίρι.

Δεν ξέρω. Ειλικρινά μου φαίνεται πάρα πολύ το διάστημα. Να είναι δηλαδή όλα κλειστά μέχρι και το Πάσχα και να απελευθερωθούμε όταν είναι να έρθουν οι τουρίστες; Όλα τότε θα φτιάξουν όπως και πέρσι. Και παρήγγειλα παπούτσια που δεν είναι καλοκαιρινά και δεν είναι και αθλητικά. Βλέπω να τα φοράω όταν βγαίνω για το 6 μου και να τρώω πρόστιμο ή ξύλο γιατί δεν είναι κατάλληλο το παπούτσι για άθληση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids είπε:

Δεν ξέρω. Ειλικρινά μου φαίνεται πάρα πολύ το διάστημα. Να είναι δηλαδή όλα κλειστά μέχρι και το Πάσχα και να απελευθερωθούμε όταν είναι να έρθουν οι τουρίστες; Όλα τότε θα φτιάξουν όπως και πέρσι. Και παρήγγειλα παπούτσια που δεν είναι καλοκαιρινά και δεν είναι και αθλητικά. Βλέπω να τα φοράω όταν βγαίνω για το 6 μου και να τρώω πρόστιμο ή ξύλο γιατί δεν είναι κατάλληλο το παπούτσι για άθληση.

Δεν νομιζω οτοβθελουν φασαρίες, ειδικα μετά από αυτό που συνεβη.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...