Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, Lenia16 είπε:

Εμένα καθόλου δε με ενοχλεί η εικόνα μου που αλλάζει, ίσα ίσα το βρίσκω γοητευτικό κ πολλές φορές με βρίσκω πιο όμορφη από παλιά. Προσωπικά το θεωρώ επίτευγμα να γερνάω. Κάθε μέρα που περνάει είμαι ευγνώμων που μεγαλώνω. Αυτό που μου είναι πολύ δύσκολο να αντιμετωπίσω είναι η σωματική φθορά που έχει ήδη ξεκινήσει για μένα.

Εννοειται και υπαρχει θέμα στο σώμα. Πχ η κατάσταση στα στήθη είναι μη αναστρέψιμος! ::mrgreen:

Γενικά κοιτάζομαι στον καθρέπτη και είμαι μια άλλη σχεδόν 5 χρόνια μετά από το γάμο μου. 

Αλλά είναι λογικό μετά από 2 γέννες και ενώ είμαι ακόμα μωρομαμά.

Έχω πει όμως, θα χτίσω κορμί πάλι στα 40! Όσο μπορώ τέλος πάντων!

 

Just now, CMES είπε:

Κοριτσια βγηκατε καθολου εξω σημερα; χαμος γινοταν! Τρελη κινηση στους δρομους και κοσμος παντου σε παρεουλες! Και δεν μιλαω για μια περιοχη, διασχιζω τη μιση Αθηνα για να φτασω στη δουλεια μου και ο χαμος γινοταν παντου!

 

Όλο το ΣΚ και ειδικά χτες ήταν λες και είχε ήδη λήξει η καραντίνα. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε, ελπίζω σε δυο εβδομάδες και παραπάνω να λέμε ευχάριστα!

 

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Εγώ πάντως που έλεγα ότι ήθελα να μπω σε βιβλιοπωλειο κ παιχνίδαδικο αναθεώρησα κ έκανα παραγγελεια στο μουστάκα. Όμως λένε ότι αργεί πολύ κ ότι η acs είναι απαράδεκτη. Έχετε εμπειρία από το Μουστάκα. 

 

Εγώ έκανα παλιότερα στο Μουστάκα και πρόλαβα να κάνω για το βαφτιστήρι μου πριν το Πάσχα να σταλθεί στην επαρχία. Πήγε γρήγορα. Μετά από 2-3 μέρες έκλεισε το e shop του Μουστάκα προσωρινά από τον μεγάλο όγκο. Γενικά είναι αξιόπιστος ο Μουστάκας σαν Μουστάκας. ΤΟ θέμα είναι το κούριερ που από περιοχή σε περιοχή είναι διαφορετικό και τώρα πια όλα πάνε πιο αργά με τόση κίνηση.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, μαγιοπουλας said:

Εγώ πάντως που έλεγα ότι ήθελα να μπω σε βιβλιοπωλειο κ παιχνίδαδικο αναθεώρησα κ έκανα παραγγελεια στο μουστάκα. Όμως λένε ότι αργεί πολύ κ ότι η acs είναι απαράδεκτη. Έχετε εμπειρία από το Μουστάκα. 

 

Just now, Lenia16 said:

Αργεί αλλά δουλεύουν κ Σαββατοκύριακο πλέον. Εμένα μου έφεραν χτες παραγγελία.εξτρα

Κι εμένα το ίδιο, είχα παραγγείλει κάτι μεγάλη Πέμπτη και εκεί που.ελεγα από βδομάδα και αν ήρθε το μεγάλο Σάββατο και χωρίς κάποια εξτρα χρέωση, μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Γενικά είναι η μόνη μέσα σε αυτήν την κρίση που εξυπηρετεί σταθερά σε δύο μέρες το πολύ. Και η Γενική είναι συμπαθητική εδώ, με speedex κ ειδικά ΕΛΤΑ κούριερ ο,τι να ναι, ούτε τα τηλέφωνα τους δεν απαντούν, όχι να φέρουν κάτι στην ώρα του.

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Sunshine8 said:

Ζήτησε αριθμό αποστολής να το παρακολουθείς όταν επιβεβαιώσεις ότι την έστειλαν από το Μουστάκα . γενικά η ACS τη μέρα που είναι να παραλάβεις στέλνει από το πρωί μην στο κινητό ή στο viber

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω με ACS εχω τσακωθει πολυ ασχημα προ καραντινας. Ειχα παραγγειλει πανες απο Τριτη και δεν ειχαν εμφανιστει. Μου εστειλαν μηνυμα Παρασκευη απογευμα οτι περασαν και δεν με βρηκαν ενω ηταν συνεχεια καποιος στο σπιτι και δεν ειχαν αφησει ουτε χαρτακι! Μου το εχουν κανει κι αλλες φορες ομως επειδη ερχοταν σαββατοκυριακο και θα εμενα χωρις πανες φρικαρα! Πηρα τηλεφωνο στα υποκαταστημα οπου με ειρωνευτηκαν και μου ειπαν οτι τους λεω ψεματα! Μετα πηρα στα κεντρικα και απειλησα πως θα κανω καταγγελια και τσακιστηκαν σε μιση ωρα μου τις εφεραν! Με γενικη ταχυδρομικη την προηγουμενη εβδομαδα εκαναν μια εβδομαδα να μου φερουν παραγγελια. 

Εγω αυριο παντως θα παρω τα παιδια βολτα να παμε σε μια ησυχη γειτονια με μαγαζακια και να τους παρω κατι απο βιβλιοπωλειο. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Εγώ πάντως που έλεγα ότι ήθελα να μπω σε βιβλιοπωλειο κ παιχνίδαδικο αναθεώρησα κ έκανα παραγγελεια στο μουστάκα. Όμως λένε ότι αργεί πολύ κ ότι η acs είναι απαράδεκτη. Έχετε εμπειρία από το Μουστάκα. 

Γενικα όχι δ αργει κ δ εχω πρόβλημα με την κουριερ

Τώρα πριν το Πάσχα αρχισε να έχει θέμα, τελικά προτιμήσαμε άλλο μαγαζι

Ναι έγινε ένας ψιλοχαμος έξω σημερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Γενικα όχι δ αργει κ δ εχω πρόβλημα με την κουριερ

Τώρα πριν το Πάσχα αρχισε να έχει θέμα, τελικά προτιμήσαμε άλλο μαγαζι

Ναι έγινε ένας ψιλοχαμος έξω σημερα

Άρα έχει όντως θέμα ηβπαραδοσξ από μουστάκα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Άρα έχει όντως θέμα ηβπαραδοσξ από μουστάκα? 

Παραγγειλαμε ποδηλατο Μεγαλο Σαββατο απογευμα και ηρθε 29/4. Νορμαλ μου φανηκε αναλογικα με το χαμο που γινεται. Νομιζω οτι εστρωσε η acs,απλα εχει επιστρατευσει ταξι και ο,τι αλλο μπορει κανεις να φανταστει!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΑΡΓΚ said:

Από Μουστάκα δεν έχω εμπειρία, αλλά επειδή παραγγέλνω τα πάντα Online και προ πανδημίας, γενικά η ACS έχει καλή εξυπηρέτηση. Από online βιβλιοπωλεία. χαρτοπωλεία και παιχνιδάδικα έχω πολύ καλές εμπειρίες από Ψυχογιό, Πρωτοπορία, Ευριπίδη, Public, Πλαίσιο και το Λυχνάρι. Παραγγέλνω πολύ συχνά μέσα στη χρονια και έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση και τιμές. 

 προ πανδημίας μπορεί να είχε καλή εξυπηρέτηση και το έλεγα και εγώ άλλωστε αλλά εντός πανδημίας έχει τη χειρότερη κατά την γνώμη μου 21 μέρες να έρθει δέμα από αμπελοκηπους σε αμπελοκηπους

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

 προ πανδημίας μπορεί να είχε καλή εξυπηρέτηση και έλεγα και εγώ άλλωστε αλλά εντός πανδημίας έχει τη χειρότερη κατά την γνώμη μου 21 μέρες να έρθει δέμα από αμπελοκηπους σε αμπελοκηπους

Είναι κ στην περιοχή. Σε Αμπελόκηπους είχε προ πανδημιας καλή εξυπηρέτηση. Σε εμάς ποτέ. Αντίθετα η γενική ταχυδρομική είναι σούπερ. Κ η πρωτοπορια είχε τώρα καθυστερήσεις. Γενικά όμως 8 με 10 μέρες μπορεί κ να τις θέλει. Από τιμές βέβαια κ ποικιλία συμφωνώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Εμάς εδώ ο κόσμος φαίνεται μουδιασμένος. Μόνο αυτοκίνητα κυκλοφορούν περισσότερα.

 

Στην περιοχή μου η ACS είναι η πιο γρήγορη και η πιο αξιόπιστη. Η χειρότερη, μακράν, είναι η ΕΛΤΑ courier. Στη δουλειά μας χρειαζόμαστε πολλές μικρομεταφορές κι επίσης χρησιμοποιούμε κατ' εξοχήν e-shops κι έτσι έχουμε μεγάλη εμπειρία όλων των εταιρειών. Είναι ανάλογα με τους υπαλλήλους κάθε καταστήματος. Το πιο εξυπηρετικό κατάστημα, από τα μεγάλα, η Πρωτοπορία, με διαφορά, συχνά έχει και τις καλύτερες τιμές. Κάπως κατώτερη η Πολιτεία. Aπό Public δεν έχω καλή εικόνα στο e shop, αλλά μου αρέσουν τα φυσικά τους καταστήματα στη Θεσσαλονίκη και στο κέντρο και στο Cosmos. Επίσης πολύ καλά κάποια καταστήματα στη Θεσσαλονίκη που συχνά έχω παραγγείλει τα βιβλία των αγγλικών των παιδιών, πχ ο Mitakos, αν και τα φετινά τα είχα βρει φτηνότερα στην Πρωτοπορία πάλι. Μου αρέσει και που κάνουν δωρεάν αποστολή από τα 20 ευρώ.

 

Από παιχνιδάδικα το αγαπημένο μας ήταν το ELC. Στα παιδικά ρούχα η Alouette έχει άψογη εξυπηρέτηση.

 

Εκεί που μάλωσα εγώ πάρα πολύ άσχημα και δεν ξαναπάτησα ήταν στα Orchestra. Ιδιοκτήτες και προσωπικό στην πόλη μου είναι απαράδεκτοι κι όταν έψαχνα κάποιον υπεύθυνο στα κεντρικά να το αναφέρω, δε βρήκα κανέναν! Μου πέταξαν μια ανώνυμη διεύθυνση e mail κι αυτό που έστειλα, φυσικά, δεν απαντήθηκε ποτέ. Εταιρεία να σου πετύχει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτές τις ημέρες της καραντίνας είδα πως όσες εταιρείες είχαν συνεργασία με κουριερ σταθερή οι παραγγελίες μου ήρθαν γρήγορα, όσες δεν είχαν οι παραγγελίες μου άργησαν.

Παρήγγειλα παπούτσια του βαφτιστήρα μου,είχαν φύγει από τις 15 Απριλίου από το κατάστημα και τα παρέλαβα εχθές.

Παρήγγειλα ρούχα δικά μου Τετάρτη και Παρασκευή παρέλαβα. Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως οι εταιρείες κούριερ έδωσαν προτεραιότητα σε εταιρείες με σταθερή συνεργασία. Και από το γραφείο ότι στείλαμε πήγε έγκαιρα στον παραλήπτη.

 

Εχθές πάντως η πλατεία μας είχε λιγότερο κόσμο σε σχέση με τις ημέρες της καραντίνας, δεν ξέρω γιατί αλλά θύμιζε χειμώνα η εικόνα της. Είναι πράγματι πολυ μαγκωμένος ο κόσμος, δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί όλο αυτό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από PUBLIC με acs έκανα 2 βδομάδες να παραλάβω. Από Βαφειάδη με elta courrier ακόμη χειρότερα. Με γενική Ταχυδρομική πράγματα για μένα 3 φορές, την επόμενη μέρα.

Επεξεργάστηκαν by Yovanna
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Άρα έχει όντως θέμα ηβπαραδοσξ από μουστάκα? 

Τελικά δ το διαπιστώσαμε γτ μόνο που είδε η κουμπαρα ότι μπορεί να αργήσουν, επέλεξε άλλη εταιρια

Προ ιού ήταν πολύ καλή η εξυπηρετηση

Φυσικα παίζει ρόλο κ το προσωπικό σε κάθε κατάστημα, σε γενικές γραμμές δ εχουμε κτ περίεργο εδω

@Έσπεροςγια να μην πάρα πληροφορώ νομιζω τα φροντιστήρια ακομη δ ειναι σίγουρα τι ισχύει. Αν τελικά θα έχουν. Κ παιδια δημοτικού. Μεχρι τις 18/5θα διευκρινιστει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vicky86 είπε:

περοςγια να μην πάρα πληροφορώ νομιζω τα φροντιστήρια ακομη δ ειναι σίγουρα τι ισχύει. Αν τελικά θα έχουν. Κ παιδια δημοτικού. Μεχρι τις 18/5θα διευκρινιστει

Από κάποιες φίλες που κάνουν ξενόγλωσσα, μου είπαν ότι σ αυτή τη φάση τα μικρά τμήματα θα συνεχίσουν εξ αποστάσεως κ κάποια που δεν είχαν ακόμα τηλεδιασκέψεις, θα τις ξεκινήσουν κ μάλλον θα συνεχίσουν έτσι. υπάρχει κ οδηγία από την ομοσπονδία τους, όσο είναι εφικτό να κάνουν τηλεκπαίδευση, που ήταν έτσι κ αλλιώς και σύσταση του υπουργείου. οπότε τα παιδιά δημοτικού που συνήθως δεν δίνουν κ για δίπλωμα και καλύπτονται κάπως εξαποστάσεως γενικά θα συνεχίσουν έτσι, αυτό έχω καταλάβει ότι θα ισχύσει γενικά.

Just now, kotsifikos είπε:

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως οι εταιρείες κούριερ έδωσαν προτεραιότητα σε εταιρείες με σταθερή συνεργασία.

Αυτό το κατάλαβα και από την πλευρά των εταιρειών προς τους πελάτες. .Πχ τα φαρμακεία που ψωνίζω συνήθως πάνες, γιατί έχω σταθερά 2-3 κ έχω κ λογαριασμό κ πόντους κλπ, ενώ έχουν ειδοποίηση ότι αργούν τις παραγγελίες,  με το που έστελνα την παραγγελία μου τα συσκεύαζαν εντός της ημέρας ή κ σε λίγες ώρες, αν ήταν νωρίς το πρωί, όπως έκαναν πάντα δλδ. και μάλιστα έτυχε και μέρες που έφυγε από εκείνους αυθημερόν το δέμα, κ επειδή είχε πρωινό καράβι την επόμενη, τα παρέλαβα μέσα σε ένα 24ωρο (εμάς τα κούριερ γενικά μας ειδοποιούν κ τα παίρνουμε όποτε θέλουμε κ έτσι δεν έχουμε άλλη αναμονή). 

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά παντού όπου μπορεί να χρησιμοποιηθεί τηλ-εργασία κ τηλ-εκπαίδευση θα συνεχισει

Δ εχω άμεση επαφή κ προσωπικη εμπειρία για να ξέρω αν θα θεωρούσα την χρόνια χαμένη. Από την άλλη, δ υπαρχει κ αλλη λυση

Θα αρχίσουμε κ σύγχρονη στα νηπια:idea:

Link to comment
Share on other sites

Ακούσατε που είπε ο Τσιόδρας ότι όσοι θανόντες  βρέθηκαν θετικοί στον κορονοιό , από όποιο αίτιο και αν κατέληξαν , καταγράφονται ως θύματα κορονοιού.. Είτε δηλαδή έφυγαν από γρίπη (έπαιζε λέει πολύ να τα έχεις ταυτόχρονα), είτε από καρδιά, είτε από καρκίνο κτλ, καταμετρούνται στα θύματα από κορονοιό. Όχι μόνο εδώ, παγκοσμίως. Αυτό βέβαια φαντάζομαι αλλάζει αρκετά τα πραγματικά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Ακούσατε που είπε ο Τσιόδρας ότι όσοι θανόντες  βρέθηκαν θετικοί στον κορονοιό , από όποιο αίτιο και αν κατέληξαν , καταγράφονται ως θύματα κορονοιού.. Είτε δηλαδή έφυγαν από γρίπη (έπαιζε λέει πολύ να τα έχεις ταυτόχρονα), είτε από καρδιά, είτε από καρκίνο κτλ, καταμετρούνται στα θύματα από κορονοιό. Όχι μόνο εδώ, παγκοσμίως. Αυτό βέβαια φαντάζομαι αλλάζει αρκετά τα πραγματικά νούμερα.

Ναι αλλά αυτοί είχαν υποκείμενο νόσημα που δυσχαιρενει την κατάσταση. Για αυτό κ τους κατατάσσουν κ στις ευπαθείς ομάδες. Εάν δεν υπήρχε ο ιός δεν θα πέθαιναν τόσα εκατομμύρια άτομα. Ο ιός συνήθως προκαλεί πνευμονία, ινωση κ γενικότερη φλεγμονή στον οργανισμό που οδηγεί στο να σταματήσουν τα όργανα να λειτουργούν. 

Μία γνωστή μου πάντως 47 ετών διαγνώστηκε ταυτόχρονα με γρίπη κ κορονοιο. Νοσηλεύτηκε κ κινδύνευσε. Είναι καλά όμως. Τα κατάφερε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Ακούσατε που είπε ο Τσιόδρας ότι όσοι θανόντες  βρέθηκαν θετικοί στον κορονοιό , από όποιο αίτιο και αν κατέληξαν , καταγράφονται ως θύματα κορονοιού.. Είτε δηλαδή έφυγαν από γρίπη (έπαιζε λέει πολύ να τα έχεις ταυτόχρονα), είτε από καρδιά, είτε από καρκίνο κτλ, καταμετρούνται στα θύματα από κορονοιό. Όχι μόνο εδώ, παγκοσμίως. Αυτό βέβαια φαντάζομαι αλλάζει αρκετά τα πραγματικά νούμερα.

Γενικά από δω και πέρα πολλά θα βγουν στη φόρα και θα αλλάξει πολύ η κατάσταση! Ήδη ανακοινώθηκε κρούσμα στην Ιταλία από τον Δεκέμβριο του 2019, ο οποίος δεν είχε καμία επαφή ή τα ταξίδι από εξωτερικό... Θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον οι εξελίξεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Ναι αλλά αυτοί είχαν υποκείμενο νόσημα που δυσχαιρενει την κατάσταση. Για αυτό κ τους κατατάσσουν κ στις ευπαθείς ομάδες. Εάν δεν υπήρχε ο ιός δεν θα πέθαιναν τόσα εκατομμύρια άτομα. Ο ιός συνήθως προκαλεί πνευμονία, ινωση κ γενικότερη φλεγμονή στον οργανισμό που οδηγεί στο να σταματήσουν τα όργανα να λειτουργούν. 

Μία γνωστή μου πάντως 47 ετών διαγνώστηκε ταυτόχρονα με γρίπη κ κορονοιο. Νοσηλεύτηκε κ κινδύνευσε. Είναι καλά όμως. Τα κατάφερε. 

Σαφώς, άλλο αυτό. Εγώ αναφέρομαι σε ανθρώπους που μπορεί να πέθαναν από αίτια άσχετα με τον covid , όπως γρίπη, καρκίνο (γιατί ήταν η ώρα τους), καρδιά (ούτως ή άλλως πεθαίνει συνεχώς κόσμος από καρδιά), αλλά επειδή βρέθηκαν θετικοί στον covid (μπορεί και ασυμπτωματικοί), καταχωρήθηκαν σαν θύματα covid.

Just now, anemoni1989 said:

Γενικά από δω και πέρα πολλά θα βγουν στη φόρα και θα αλλάξει πολύ η κατάσταση! Ήδη ανακοινώθηκε κρούσμα στην Ιταλία από τον Δεκέμβριο του 2019, ο οποίος δεν είχε καμία επαφή ή τα ταξίδι από εξωτερικό... Θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον οι εξελίξεις

Και για την Γαλλία το ίδιο διάβασα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Σαφώς, άλλο αυτό. Εγώ αναφέρομαι σε ανθρώπους που μπορεί να πέθαναν από αίτια άσχετα με τον covid , όπως γρίπη, καρκίνο (γιατί ήταν η ώρα τους), καρδιά (ούτως ή άλλως πεθαίνει συνεχώς κόσμος από καρδιά), αλλά επειδή βρέθηκαν θετικοί στον covid (μπορεί και ασυμπτωματικοί), καταχωρήθηκαν σαν θύματα covid.

Κατάλαβα τι εννοείς. Θεωρούν μάλλον ότι ο κορονοιος επεσπευσε το θάνατο γιατί οι νέοι κ υγιείς έχουν περισσότερες πιθανότητες να τα καταφέρουν. 

Ακούσατε ότι το πρώτο κρούσμα τη Γαλλία καταγράφηκε τέλη Δεκέμβρη? Αυτό σημαίνει ότι στην Κίνα κυκλοφορούσε πολύ πριν κ το έκρυβαν. Εγκληματικο αυτό. 

Κ επίσης αυτοί οι ασθενείς ανέπτυξαν συμπτώματα λόγια κορονοιου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Σαφώς, άλλο αυτό. Εγώ αναφέρομαι σε ανθρώπους που μπορεί να πέθαναν από αίτια άσχετα με τον covid , όπως γρίπη, καρκίνο (γιατί ήταν η ώρα τους), καρδιά (ούτως ή άλλως πεθαίνει συνεχώς κόσμος από καρδιά), αλλά επειδή βρέθηκαν θετικοί στον covid (μπορεί και ασυμπτωματικοί), καταχωρήθηκαν σαν θύματα covid.

 

Αυτό που φώναζε μεγάλη μερίδα του επιστημονικού κόσμου δηλαδή... Ξεχνάς τον 55 χρόνο, που ήταν εγκεφαλικά νεκρός πριν γίνει το lock down κι διαγνωστηκε με covid μετά θάνατον και τον παρουσίαζαν ως κρούσμα??? Ανάλογη περίπτωση αυτή που ανακοίνωσε χθες με εγκεφαλικη αιμορραγία, που δεν είχε βγει παραεξω...

Πάντως, αν αποδειχθεί φούσκα όλο αυτό, είναι κρίμα για τον κόσμο που θα βρεθεί στο δρόμο, χωρίς δουλειά, άδικα και δίχως ουσιαστικο λόγο... Τι να πεις??? Πιόνια είμαστε όλοι...

Just now, Yovanna είπε:

.

Και για την Γαλλία το ίδιο διάβασα!

Όντως, Γαλλία ήταν... Εγώ μπερδεύτηκα..

Αυτό βέβαια θέτει αλλού είδους ερωτήματα... Μήπως όντως δεν ήταν τόσο τραγικός ο ιός τελικά?? Γιατί τότε δεν ξέσπασε χαμός στην Γαλλία με κρούσμα ελεύθερο στην κοινωνία??? Γιατί αν είναι όντως τόσο μεταδοτικός και θανατηφόρος, θα έπρεπε να έχει προηγηθεί ο χαμός στη Γαλλία και όχι στην Ιταλία, 3 μήνες μετά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 said:

Αυτό που φώναζε μεγάλη μερίδα του επιστημονικού κόσμου δηλαδή... Ξεχνάς τον 55 χρόνο, που ήταν εγκεφαλικά νεκρός πριν γίνει το lock down κι διαγνωστηκε με covid μετά θάνατον και τον παρουσίαζαν ως κρούσμα??? Ανάλογη περίπτωση αυτή που ανακοίνωσε χθες με εγκεφαλικη αιμορραγία, που δεν είχε βγει παραεξω...

Πάντως, αν αποδειχθεί φούσκα όλο αυτό, είναι κρίμα για τον κόσμο που θα βρεθεί στο δρόμο, χωρίς δουλειά, άδικα και δίχως ουσιαστικο λόγο... Τι να πεις??? Πιόνια είμαστε όλοι...

Τι εννοείς φούσκα? Να μην είναι τόσο θανατηφόρος ο ιός? Εγώ πιστεύω ότι δεν μπορούμε να έχουμε σαφή εικόνα γιατί οι καταγραφές κρουσμάτων και νεκρών, προφανώς είναι λίγο ότι να ναι. Και συνεχώς αποδεικνύεται ότι τεστ ως τώρα δεν είναι καθόλου αξιόπιστα. Εγώ θα ήθελα κάποια στιγμή να κάνω τεστ αντισωμάτων..

Link to comment
Share on other sites

Yovanna τα τεστ αντισωμάτων ναι δεν είναι αξιόπιστα. Το τεστ όμως για τον κορονοιο είναι. Θέλει όμως κάποιες μέρες για να δείξει θετικό. Γι αυτό κ καποιοι ασθενείς με συμπτωματολογια βγήκαν αρχικά αρνητικοί κ μετά θετικοί. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...