Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, little lamb είπε:

Όλα αυτά (μασάζ, περιποιήσεις προσώπου κλπ) τα κάνατε από μικρές ή ας πούμε μετά τα 40 που αρχίζει η "φθορά" για να νιώσετε ανανέωση; Για να ξέρω πόσο εξωγήινη θα νιώθω που είμαι 30 κ δεν τα κάνω. Μανικιούρ κ πεντικιούρ πάντως νομίζω είναι μόδα τώρα τελευταία, οι κοπέλες των 90ς και του millenium δεν πρέπει να πολυέκαναν.

 

Εγώ από μικρή και μου χει γίνει συνήθεια, ήθελα να κάνω κ Καμμια ενεσουλα ιαλουρονικου αλλά τώρα κάτσε να δούμε αν θα χουμε να φάμε πρώτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, Yovanna είπε:

Εγώ για το παιδί πήρα πολλά βιβλία μέσω Ίντερνετ. Για μας, επειδή ο άντρας μου δούλευε πολλά χρόνια σε βιβλιοπωλεία, έχουμε τόσα, που δεν φτάνουν 2 ζωές για να τα διαβάσουμε..

Σε ζηλευω τοοοοοοοσο πολυ

Για να επανέλθω στο ξενερωτο του θέματος, πάντως, ακούσατε τι έγινε στο ΗΒ??? Έγινε η 1η μήνυση κατά του κράτους για την καραντινα (αν και καθυστερημένα) από επιχειρηματία, ο οποίος τη χαρακτηρίζει αντισυνταγματική και παράνομη. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει και σε άλλα κράτη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Για οποιον ενδιαφερεται, η Ελληνικη Πνευμονολογικη Εταιρια εχει αναρτγσει στο site της οδηγιες για χρηση μασκας και προστασια σε δημοσιους χωρους. Ειναι πολυ αναλυτικες, κατανοητες και επιστημονικα τεκμηριωμενες.

Πολύ χρήσιμο CMES. Πραγματικά επικοδομητικη πληροφορία. :)

Και... σχετικά με τα αθλήματα που λέγαμε. Μπορούμε να αρχίσουμε ξιφασκία. Γάντια, μάσκα κ ξίφος για όποιον πλησιασει:smile:

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Πολύ χρήσιμο CMES. Πραγματικά επικοδομητικη πληροφορία. :)

Και... σχετικά με τα αθλήματα που λέγαμε. Μπορούμε να αρχίσουμε ξιφασκία. Γάντια, μάσκα κ ξίφος για όποιον πλησιασει:smile:

Το εχω σκεφτει!! Ειχα μαλιστα κανει και 2 μαθηματα παλια και μου ειχε αρεσει πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, little lamb είπε:

Όλα αυτά (μασάζ, περιποιήσεις προσώπου κλπ) τα κάνατε από μικρές ή ας πούμε μετά τα 40 που αρχίζει η "φθορά" για να νιώσετε ανανέωση; Για να ξέρω πόσο εξωγήινη θα νιώθω που είμαι 30 κ δεν τα κάνω. Μανικιούρ κ πεντικιούρ πάντως νομίζω είναι μόδα τώρα τελευταία, οι κοπέλες των 90ς και του millenium δεν πρέπει να πολυέκαναν.

 

 

Nομίζω είναι στον άνθρωπο. Εμένα μου άρεσε από μικρή να αλλάζω χρώμα σε νύχια και μαλλιά, εννοείται μόνη μου,και μου έμεινε και μεγάλη, ειδικά τα νύχια τα βλέπω σαν παιχνίδι να έχω διάφορα βερνίκια και να δοκιμάζω. Για ρίζα στα μαλλιά τα τελευταία 1-2 χρόνια πήγαινα κομμωτήριο, αλλά εντάξει, το κάνω και μόνη μου, δεν θέλει και καμία τρομερή τέχνη. Αλλα και το κομμωτήριο, δεν με ευχαριστεί, πιο πολύ ήταν ευκολία, ειδικά αυτό που λένε ότι χαλαρώνει κλπ, δεν το ένιωσα ούτε στα 20 ούτε στα 40, βαρετό ήταν και τότε και τώρα. Μασάζ, πεντικιούρ κλπ, να με ακουμπάει άνθρωπος που όλη μέρα πιάνει ξένα σώματα, πόδια κλπ απόλυτη σιχαμάρα μου έφερνε η σκέψη και όταν ήμουν μικρή και τώρα που μεγάλωσα ακόμη περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Nομίζω είναι στον άνθρωπο. Εμένα μου άρεσε από μικρή να αλλάζω χρώμα σε νύχια και μαλλιά, εννοείται μόνη μου,και μου έμεινε και μεγάλη, ειδικά τα νύχια τα βλέπω σαν παιχνίδι να έχω διάφορα βερνίκια και να δοκιμάζω. Για ρίζα στα μαλλιά τα τελευταία 1-2 χρόνια πήγαινα κομμωτήριο, αλλά εντάξει, το κάνω και μόνη μου, δεν θέλει και καμία τρομερή τέχνη. Αλλα και το κομμωτήριο, δεν με ευχαριστεί, πιο πολύ ήταν ευκολία, ειδικά αυτό που λένε ότι χαλαρώνει κλπ, δεν το ένιωσα ούτε στα 20 ούτε στα 40, βαρετό ήταν και τότε και τώρα. Μασάζ, πεντικιούρ κλπ, να με ακουμπάει άνθρωπος που όλη μέρα πιάνει ξένα σώματα, πόδια κλπ απόλυτη σιχαμάρα μου έφερνε η σκέψη και όταν ήμουν μικρή και τώρα που μεγάλωσα ακόμη περισσότερο. 

Χωρις να αστειεύομαι είναι ποσών να μπορείς να περιποιείσαι τον εαυτό σου μόνη σου. Εγώ εκτός από το μακιγιάζ τα υπόλοιπα δεν τα χω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Χωρις να αστειεύομαι είναι ποσών να μπορείς να περιποιείσαι τον εαυτό σου μόνη σου. Εγώ εκτός από το μακιγιάζ τα υπόλοιπα δεν τα χω. 

 

Noμίζω ότι είναι ψυχολογικό. Αν το δοκιμάσεις μικρή, που έχεις άγνοια κινδύνου, κάνεις και την πλάκα σου, καιτελικά μαθαίνεις. Αλλά μεγαλώνοντας, δύσκολα πειραματίζεσαι. Ας πούμε, βλέπω την κόρη μου τις προάλλες φρεσκοκουρεμένη και μάλιστα τέλεια. Ναι, κουρεύτηκε μόνη της! Ε, αυτό ή το ξεκινάς στην εφηβεία ή δεν τον τολμάς ποτέ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Σε ζηλευω τοοοοοοοσο πολυ

Για να επανέλθω στο ξενερωτο του θέματος, πάντως, ακούσατε τι έγινε στο ΗΒ??? Έγινε η 1η μήνυση κατά του κράτους για την καραντινα (αν και καθυστερημένα) από επιχειρηματία, ο οποίος τη χαρακτηρίζει αντισυνταγματική και παράνομη. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει και σε άλλα κράτη...

 

Όντως θα έχει ενδιαφέρον, αλλά δε νομίζω να περπατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Noμίζω ότι είναι ψυχολογικό. Αν το δοκιμάσεις μικρή, που έχεις άγνοια κινδύνου, κάνεις και την πλάκα σου, καιτελικά μαθαίνεις. Αλλά μεγαλώνοντας, δύσκολα πειραματίζεσαι. Ας πούμε, βλέπω την κόρη μου τις προάλλες φρεσκοκουρεμένη και μάλιστα τέλεια. Ναι, κουρεύτηκε μόνη της! Ε, αυτό ή το ξεκινάς στην εφηβεία ή δεν τον τολμάς ποτέ! 

Συμφωνώ. Αλλά πρέπει κ να πιάνει το χέρι σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Α καλά, τζελ και τέτοια δεν έχω κάνει ποτέ. Γενικά έχω κόλλημα να μην έχω τίποτα ψεύτικο πάω μου, γι αυτό και δεν έχω βάλει ποτέ ψεύτικα νύχια, τρέσες, lash extensions και τέτοια. Ούτε μπότοξ και πλαστικές, παρότι σε λίγους μήνες θα γίνω 43..:(

Και κάθε πότε έκανες μασάζ? Πολύ θα μου άρεσε. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Έσπερος said:

Κορίτσια εσείς κλείσατε όλες κομμωτήριο; Με όσες μιλάω έχουν ήδη κλείσει γι αυτήν την εβδομάδα. ακομα κ αυτες που φοβόντουσαν κ πρόσεχαν παρα πολυ. εγώ ούτε που το σκέφτηκα. ακόμα κ ο άντρας μ που φοβάται τα πάντα λέει ότι θα πάει αλλά βαριέται τη διαδικαςια ραντεβού γιατι δεν θελει να δεσμεύεται. εγω θα μεινω με στιλ ombre κ μαλλι γεματο ψαλλιδα κ οταν αποφασίσω να παω, θα τα ξανακλείσουν! 

Eγώ ούτε καν, γενικά θα περιμένω όλα αυτά (μαλλιά νύχια φρύδια ) να τα κάνω σε κανέναν μήνα από τώρα που θα έχει χαλαρώσει λίγο η κατάσταση, ούτε τον μικρό θα κουρέψω ακόμα.

14 hours ago, Yovanna said:

Α καλά, τζελ και τέτοια δεν έχω κάνει ποτέ. Γενικά έχω κόλλημα να μην έχω τίποτα ψεύτικο πάω μου, γι αυτό και δεν έχω βάλει ποτέ ψεύτικα νύχια, τρέσες, lash extensions και τέτοια. Ούτε μπότοξ και πλαστικές, παρότι σε λίγους μήνες θα γίνω 43..:(

Και εγώ έτσι είμαι, αλλά τώρα που κλείνω τα 40 και βλέπω αυτή την ρυτίδα μεταξύ των ματιών μου τρελαίνομαι!

Από την μία θέλω να πάω από την άλλη κολλάω γιατί δεν είμαι έτσι σαν άνθρωπος!

 

14 hours ago, Lisbet said:

Βιβλιοπωλείο βιβλιοπωλείοοοοοο!

Αυτό το θέλω και εγώ, τώρα με την καραντίνα διάβασα ότι υπήρχε για το παιδί, στο τέλος καταλήξαμε να διαβάζουμε αστερίξ γιατί δεν είχαμε κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, μαγιοπουλας said:

Και κάθε πότε έκανες μασάζ? Πολύ θα μου άρεσε. 

Ανάλογα τα οικονομικά μου! Κάποιες περιόδους μπορεί και κάθε βδομάδα, μπορεί όμως και καθόλου για 2-3 μήνες!

 

Just now, kotsifikos said:

Και εγώ έτσι είμαι, αλλά τώρα που κλείνω τα 40 και βλέπω αυτή την ρυτίδα μεταξύ των ματιών μου τρελαίνομαι!

Από την μία θέλω να πάω από την άλλη κολλάω γιατί δεν είμαι έτσι σαν άνθρωπος!

Εγώ φοβάμαι μην γίνω σαν αυτά που κοροϊδεύω.

Link to comment
Share on other sites

Για μια γυναίκα και ειδικά αν είναι φιλάρεσκη είναι δυσκολο να βλέπει την εικόνα της να αλλάζει,  να χάνει τη φρεσκάδα βασικά. Κι εγώ ξενερωνω ώρες ώρες,  πάντα ήμουν η μικρή στις παρέες αλλά φέτος γινομαι 39. Ομολογώ πως δυσκολεύομαι να συμφιλιωθω αλλά μποτοξ δεν θα έκανα ποτέ,  φοβάμαι την παραμόρφωση.  Γιατί νομίζω πως ξεκινας και δεν σταματάς ποτέ! !

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, marakiz είπε:

Για μια γυναίκα και ειδικά αν είναι φιλάρεσκη είναι δυσκολο να βλέπει την εικόνα της να αλλάζει,  να χάνει τη φρεσκάδα βασικά. Κι εγώ ξενερωνω ώρες ώρες,  πάντα ήμουν η μικρή στις παρέες αλλά φέτος γινομαι 39. Ομολογώ πως δυσκολεύομαι να συμφιλιωθω αλλά μποτοξ δεν θα έκανα ποτέ,  φοβάμαι την παραμόρφωση.  Γιατί νομίζω πως ξεκινας και δεν σταματάς ποτέ! !

Εμένα καθόλου δε με ενοχλεί η εικόνα μου που αλλάζει, ίσα ίσα το βρίσκω γοητευτικό κ πολλές φορές με βρίσκω πιο όμορφη από παλιά. Προσωπικά το θεωρώ επίτευγμα να γερνάω. Κάθε μέρα που περνάει είμαι ευγνώμων που μεγαλώνω. Αυτό που μου είναι πολύ δύσκολο να αντιμετωπίσω είναι η σωματική φθορά που έχει ήδη ξεκινήσει για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βγηκατε καθολου εξω σημερα; χαμος γινοταν! Τρελη κινηση στους δρομους και κοσμος παντου σε παρεουλες! Και δεν μιλαω για μια περιοχη, διασχιζω τη μιση Αθηνα για να φτασω στη δουλεια μου και ο χαμος γινοταν παντου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Κοριτσια βγηκατε καθολου εξω σημερα; χαμος γινοταν! Τρελη κινηση στους δρομους και κοσμος παντου σε παρεουλες! Και δεν μιλαω για μια περιοχη, διασχιζω τη μιση Αθηνα για να φτασω στη δουλεια μου και ο χαμος γινοταν παντου!

Πωπω αγχώνομαι το τι κρούσματα θα έχουμε σε 2 εβδομάδες. Ελπίζω όλοι να παίρνουν μέτρα προφύλαξης, ατομική υγιεινή κ λίγη απόσταση! Εγώ πάντως δεν βγήκα αλλά εγώ δεν έβγαινα κ πριν όλα αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έλεγα ότι ήθελα να μπω σε βιβλιοπωλειο κ παιχνίδαδικο αναθεώρησα κ έκανα παραγγελεια στο μουστάκα. Όμως λένε ότι αργεί πολύ κ ότι η acs είναι απαράδεκτη. Έχετε εμπειρία από το Μουστάκα. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες έχω κάνει πολλές ηλεκτρονικές παραγγελίες, η ACS εδώ έχει αποδειχθεί η πιο αξιόπιστη και η speedex η χειρότερη, ίσως παίζει ανά κατάστημα και περιοχή. Από Μουστάκα πάντως δεν έχω κάνει ηλεκτρονικά παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Μια κοπέλα έχει κάνει παραγγελεια από τις 30 Μαρτίου κ την κοροϊδεύουν. Της λένε ότι έρχονται κ δεν την βρίσκουν. Το χουν κάνει κ σε μένα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Εγώ πάντως που έλεγα ότι ήθελα να μπω σε βιβλιοπωλειο κ παιχνίδαδικο αναθεώρησα κ έκανα παραγγελεια στο μουστάκα. Όμως λένε ότι αργεί πολύ κ ότι η acs είναι απαράδεκτη. Έχετε εμπειρία από το Μουστάκα. 

Αργεί αλλά δουλεύουν κ Σαββατοκύριακο πλέον. Εμένα μου έφεραν χτες παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Από Μουστάκα δεν έχω εμπειρία, αλλά επειδή παραγγέλνω τα πάντα Online και προ πανδημίας, γενικά η ACS έχει καλή εξυπηρέτηση. Από online βιβλιοπωλεία. χαρτοπωλεία και παιχνιδάδικα έχω πολύ καλές εμπειρίες από Ψυχογιό, Πρωτοπορία, Ευριπίδη, Public, Πλαίσιο και το Λυχνάρι. Παραγγέλνω πολύ συχνά μέσα στη χρονια και έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση και τιμές. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...