Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσλειτουργία στην Αισθητηριακή Ολοκλήρωση


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Πραγματικά συγκινήθηκα πάρα πολύ με αυτά που διάβασα, δεν περίμενα απάντηση γιατί ξέρω πως δεν υπάρχει απάντηση, αλλά κ εγώ όσο ναναι λυγισα.. 

Πάντα ειμουν κ θα  συνεχίσω να είμαι αισιόδοξη σαν άνθρωπος 

Μέσα από τον γιο μου γνωρίζω και τον εαυτό μου γιατί όπως κ να έχει κάποιες από τις δυσκολίες του είναι κ κληρονιμικες όπως πχ το άγχος που έχει εγώ μέχρι τώρα ποτε δεν είχα καταλάβει ότι αυτό το σφυξιμο στο σώμα μου είναι από το άγχος κ πόσο μπορεί να επιρεασει αυτό την καθημερινότητα.. 

Μέσα μου το έχω αποδεχτεί ότι ίσως τελικά κάποια στιγμή η διάγνωση που μπορεί να εχουμε είναι ότι βρίσκεται στο φασμα κ δεν με ενοχλεί η "ταμπέλα" πέρυσι κάποια στιγμή που ο άντρας μου ήθελε να έχουμε μια διάγνωση τον ρωτάω τι θα σημαίνει για εσένα ή διάγνωση τι θα αλλάξει στη ζωή σου κ του έβαλα τρία υπό ερωτήματα απάντηση δε πήρα η μόνη απάντηση που πήρα μάλλον είναι τι ερώτηση είναι αυτή γιατί με κολας έτσι στον τοίχο τώρα.... 

Όταν μπαίνεις σε όλο αυτο μαθαίνεις να πατάς γερά στα πόδια σου κ να συνεχίζεις, κ εννοείται πως θα συνεχίσω να κάνω το καλύτερο για τα παιδιά μου ανάλογα με τις ανάγκες τους, 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας που κατσατε κ διαβάσατε αυτά που έγραψα!!!!!! 

ισως η διαγνωση ειναι στο φασμα δινει μια μονιμοτητα της καταστασης κ ισως θες την διαγνωση για να ξερεις αν θα εχεις ελπιδες οτι καποια στιγμη ολα αυτα θα εξαφανιστουν . ομως ακομα κ στο φασμα να ειναι πολλα θα βελτιωθουν τοσο που θα ειναι απολυτα λειτουργικος αυτο να σκεφτεσε τιποτα αλλο . 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


Just now, xaroumenh mama είπε:

Ενημερώνω εδώ πως επιτέλους πέρασε ο γιος μου από το ΚΕΣΥ η διάγνωση που δώσανε είναι ψυχοκινητικη καθυστέρηση γιατι ενώ έχει πολλά στοιχεία που παραπέμπουν στο φάσμα δεν επαρκούν για να δωθει τέτοια διάγνωση, τον βρήκαν πολύ βελτιωμένο από αυτά που έγραφαν οι αξιολογήσεις των θεραπευτων του αυτά τα χρόνια που έχουμε ξεκινήσει τις θεραπείες  πολύ εκπαιδευσιμο κ πολύ τυχερό που τα είδαμε νωρίς τα αναγνώρισαμε κ ξεκινήσαμε πρώιμη παρέμβαση, 

Τον έβαλαν σε τμήμα ένταξης κ επαναφοιτηση στο νηπιαγωγείο 

Αποδεικνύεται λοιπόν και από τους ειδικούς το πόσο στηρίζετε το παιδί σας και πόσο διορατικοί είσασταν από την αρχή. Πολλά μπράβο και σε εσάς και στο παιδί που τα πάει τόσο καλά!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, xaroumenh mama said:

Ενημερώνω εδώ πως επιτέλους πέρασε ο γιος μου από το ΚΕΣΥ η διάγνωση που δώσανε είναι ψυχοκινητικη καθυστέρηση γιατι ενώ έχει πολλά στοιχεία που παραπέμπουν στο φάσμα δεν επαρκούν για να δωθει τέτοια διάγνωση, τον βρήκαν πολύ βελτιωμένο από αυτά που έγραφαν οι αξιολογήσεις των θεραπευτων του αυτά τα χρόνια που έχουμε ξεκινήσει τις θεραπείες  πολύ εκπαιδευσιμο κ πολύ τυχερό που τα είδαμε νωρίς τα αναγνώρισαμε κ ξεκινήσαμε πρώιμη παρέμβαση, 

Τον έβαλαν σε τμήμα ένταξης κ επαναφοιτηση στο νηπιαγωγείο 

Ότι προσπάθειες έχετε καταβάλει εσείς και το παιδί σας έχουν αποτελέσματα. Μπράβο, καλή πρόοδο!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...