Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

@Yovanna ναι και πριν το κορονοϊο συναναστρεφόμασταν πιο άνετα άτομα που ήταν "προσεκτικά" με τις αρρώστιες και "υπό μέτρων καραντίνας" (εξωτερικοί χώροι, ελαχιστοποίηση συγχρωτισμού) αυτούς που είναι της άποψης "αν δεν αρρωστήσει το παιδί, δεν θα μεγαλώσει" και "αρρωσταίνοντας το παιδί κάνει αντισώματα και είναι πιο γερό μετά (οπότε ας πάω το παιδί μου που είχε πυρετό χθες, σήμερα μόνο μυξούλες και βηχαλάκι, στο πάρτι να ξεσκάσει λίγο)".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για τη θεία κοινωνία ούτε και εγώ ήξερα ότι οι πιστοί όντως πιστεύουν ότι είναι το σώμα και το αίμα του Χριστού. Νόμιζα ότι ήταν συμβολισμός. Εγώ έχω να κοινωνήσω από μικρό παιδί και εκτός από γάμους, βαφτίσια, κηδείες κτλ δεν πάω. Παρόλα αυτά, από τα λίγα που έχω δει κατά καιρούς και από ότι έχω ακούσει από άλλους, έχω την εντύπωση ότι προσέχουν να μην ακουμπάει το κουταλάκι στο στόμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Αναρωτιέμαι ο γονιός που συντρώγει με τον γείτονα και τα παιδιά τους παίζουν παρέα ανταλάσσοντας παγούρια νερού -εν μέσω καραντίνας- τι απαιτήσεις έχει από τους υπευθύνους για την χάραξη πολιτικών ως προς την επιστροφή στα σχολεία; (ειλικρινής απορία-καθόλου ειρωνικός τόνος).

ο γονιός αυτός μπορεί να μην έχει απαιτήσεις όμως είναι υποχρέωση του κράτους να τους προστατεύσει όλους (ειδικά όσους προσέχουν, από αυτο΄ςυ που δεν προσέχουν) και αυτήν την απαίτηση πιστεύω εχουν όλοι όσοι είναι υπεύθυνοι για χώρους στους οποίους θα μαζευτούν πολλά άτομα, δεν λέω μόνο για τα σχολεία για να μη νομίζεις ότι μιλάω για τον εαυτό μου μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

@Έσπερος σωστό!

Επίσης νομίζω ότι κι ο γονιός που είδε την καραντίνα ευκαιρία για κοινωνικοποίηση με τους γείτονες, κι αυτός απαιτεί σοβαρότητα από την Πολιτεία. Το οποίο αν και οξύμωρο κι αυτό φυσικά είναι το σωστό να γίνει σε ένα κράτος δικαίου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 είπε:

Δε διαφωνώ μαζί σου, κ εγώ θα έχω πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση όπως και πολλοί άλλοι. Εμείς προσωπικά θα παίρνουμε άδειες εναλλάξ όσο γίνεται και κάποια στιγμή θα την πάμε στους γονείς μου, ή μάλλον ανάποδα θα γίνει, αν κοπει η τηλεργασια, θα την πάμε για ένα διάστημα τώρα που είναι από καραντίνα και μετά θα αρχίσουμε τις άδειες). Ο,τι κάνουμε κάθε καλοκαίρι δλδ. Και από Σεπτέμβριο σίγουρα θα πρέπει να ψάξουμε για κοπέλα. Γενικα πάντως, δεν είναι του στυλ μου να βασίζομαι στους γονείς ούτως ή άλλως, ίσως επειδή δεν είχα κ την επιλογή από πριν. Αν έμεναν κοντά ίσως το σκεφτόμουν αλλιώς. Όμως δεν είναι λίγοι αυτοί που δίνουν ένα μισθό στη νταντά τα πρώτα χρόνια, αν δε θέλουν να χάσουν τη δουλειά τους.

Ουτε εγω ηθελα να στηριζομαι σε καποιον γιαυτο πηγαινα τα παιδια στο σχολειο παροτι ειναι πολυ μικρα. Δεν θα ειχα προβλημα να δινω και 2 μισθους, αρκει να τους ειχα. Αν δωσω το μισθο μου σε μια κοπελα να προσεχει τα παιδια ή αν παραιτηθω, απλα δεν θα μας φτανουν να ζησουμε. Και αδειες για μας δεν υπαρχουν. Επισης μολις μας ανακοθνωσαν μειωση του μισθου μας 20% (δεν το λες και λιγο). Οποτε δεν εχω επιλογη, εκτος και αν αντι να με κερνανε οι χορηγοι πορτοκαλαδες και γευματα cook for heroes και αλλες τετοιες βλακειες, μου πληρωσουν μια νταντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marakiz είπε:

Βέβαια με όλα τα υπόλοιπα που λες πάω πάσο,  είναι όσα θα ήθελα να έχει η παιδίατρος μας και δεν έχει χαχα! 

 

Να σου τη συστήσω τότε, χαχα! 

Μπορεί και να είναι θρήσκα, τι να σου πω, αυτό όμως πέραν του θέματος της θείας κοινωνίας δεν επηρεάζει κάτι στη δουλειά ενός παιδιατρου κ γιατρού γενικά. Εκτός αν πει "δεν σου δίνω φάρμακα ούτε σε εγχειριζω ούτε σου κάνω εμβόλια, απλώς προσευχησου", χαχα!

Εγώ νομίζω ότι ένιωσε απλώς άβολα κ σε δυσκολη θέση, γιατί πήγαμε εμείς κ είπαμε "να πάμε ή όχι" κ θα σκέφτηκε ότι αν πει όχι μπορεί να θιχτουμε. Αν βέβαια σίγουρα κολλαγε θα μας έλεγε να μην πάμε πιστεύω. Θα εξέθετε το μωρό σε κίνδυνο; Δεν νομίζω γιατί γενικά είναι άψογη. Εξάλλου μου φαίνεται λογικό αυτό με το αλκοόλ και τον χρυσό κ τα μικρόβια (για απλές ιώσεις λέγαμε τότε, για τον κορωνοϊό που είναι πιο ανθεκτικός δεν ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Ουτε εγω ηθελα να στηριζομαι σε καποιον γιαυτο πηγαινα τα παιδια στο σχολειο παροτι ειναι πολυ μικρα. Δεν θα ειχα προβλημα να δινω και 2 μισθους, αρκει να τους ειχα. Αν δωσω το μισθο μου σε μια κοπελα να προσεχει τα παιδια ή αν παραιτηθω, απλα δεν θα μας φτανουν να ζησουμε. Και αδειες για μας δεν υπαρχουν. Επισης μολις μας ανακοθνωσαν μειωση του μισθου μας 20% (δεν το λες και λιγο). Οποτε δεν εχω επιλογη, εκτος και αν αντι να με κερνανε οι χορηγοι πορτοκαλαδες και γευματα cook for heroes και αλλες τετοιες βλακειες, μου πληρωσουν μια νταντα.

Η μείωση του μισθού έχει να κάνει με την μείωση της πελατείας στο νοσοκομείο λόγω του ιού? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Οποτε δεν εχω επιλογη, εκτος και αν αντι να με κερνανε οι χορηγοι πορτοκαλαδες και γευματα cook for heroes και αλλες τετοιες βλακειες

Σε αυτά που λες, και για χειροκροτήματα από μπαλκόνια,  live δρόμου κλπ συμφωνώ απόλυτα κι ήθελα να το πω κι εγώ! Θλιβερές αστειότητες για να μην πω τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Επίσης νομίζω ότι κι ο γονιός που είδε την καραντίνα ευκαιρία για κοινωνικοποίηση με τους γείτονες, κι αυτός απαιτεί σοβαρότητα από την Πολιτεία. Το οποίο αν και οξύμωρο κι αυτό φυσικά είναι το σωστό να γίνει σε ένα κράτος δικαίου. 

Δεν κατάλαβα, αυτό είναι μπηχτή για μένα που είπα ότι μιλάμε με τους γείτονες; 

Just now, anemoni1989 είπε:

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει γιατί να φοράμε μάσκα πχ στα κομμωτήρια. Αφού κοιτάω τον καθρέπτη και η κομμώτρια την πλάτη μου!!! Τι φάση?

Εγώ έχω καταλάβει. δεν μπορούν να υπσοτρίζουν κλειστές επιχειρήσεις κ απλήρωτους εργαζόμενους, τις αφήνουν να ανοίξουν ενώ τίποτα δεν είναι πιο ασφαλές από τις αρχές Μαρτίου, αλλά δίνουν κάποιες οδηγίες για να φανεί ότι υπάρχει σχέδιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Να σου τη συστήσω τότε, χαχα! 

Μπορεί και να είναι θρήσκα, τι να σου πω, αυτό όμως πέραν του θέματος της θείας κοινωνίας δεν επηρεάζει κάτι στη δουλειά ενός παιδιατρου κ γιατρού γενικά. Εκτός αν πει "δεν σου δίνω φάρμακα ούτε σε εγχειριζω ούτε σου κάνω εμβόλια, απλώς προσευχησου", χαχα!

Εγώ νομίζω ότι ένιωσε απλώς άβολα κ σε δυσκολη θέση, γιατί πήγαμε εμείς κ είπαμε "να πάμε ή όχι" κ θα σκέφτηκε ότι αν πει όχι μπορεί να θιχτουμε. Αν βέβαια σίγουρα κολλαγε θα μας έλεγε να μην πάμε πιστεύω. Θα εξέθετε το μωρό σε κίνδυνο; Δεν νομίζω γιατί γενικά είναι άψογη. Εξάλλου μου φαίνεται λογικό αυτό με το αλκοόλ και τον χρυσό κ τα μικρόβια (για απλές ιώσεις λέγαμε τότε, για τον κορωνοϊό που είναι πιο ανθεκτικός δεν ξέρω).

Επίσης,  συγγνώμη αλλά λόγω πρόχειρης ανάγνωσης νόμιζα πως σας είπε για ΤΩΡΑ πως δεν κολλάει.  Οπότε θεωρώ πως  είναι μικροτεργης βαρύτητας αυτή η δήλωση (από αυτήν που εξελαβα εγώ).

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικά με την Θεία κοινωνία, επειδή έχω να κοινωνήσω πολλά χρόνια, έχει γλυκό κρασί (κάτι σαν σαγκριά ας πούμε) μπορεί το αλκόολ σε αυτούς τους βαθμούς και την ποσότητα να σκοτώσει ιούς? Δεν ξέρω ,είναι ειλικρινής η ερώτηση μου, όταν ειδικά για τον κορονοιό έλεγαν πως η χρήση οινοπνεύματος κάτω των 70 βαθμών δεν έκανε τίποτα?

Προσωπικά δεν κοινωνώ ούτε εγώ ούτε το παιδί μου, δεν νομίζω πως θα το κάνω ποτέ εκτός και αν στο μέλλον αποφασίσει μονος του να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Η μείωση του μισθού έχει να κάνει με την μείωση της πελατείας στο νοσοκομείο λόγω του ιού? 

Οχι ακριβως. Δουλευω σε δημοσιο νοσοκομειο και μαλιστα νοσοκομειο αναφορας. Ομως δεν ανηκω στο ΕΣΥ και δεν πληρωνομαι απο το δημοσιο. Ο φορεας που με πληρωνει θεωρει πως εχει χασουρα απο αυτη την ιστορια και θα μου μειωσει το μισθο, ομως με επιστρατευει να δουλευω περισσοτερο απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marakiz είπε:

Επίσης,  συγγνώμη αλλά λόγω πρόχειρης ανάγνωσης νόμιζα πως σας είπε για ΤΩΡΑ πως δεν κολλάει.  Οπότε θεωρώ πως  είναι μικροτεργης βαρύτητας αυτή η δήλωση (από αυτήν που εξελαβα εγώ).

 

Όχι καλέ, τώρα σιγά μη ρωταγαμε καν!Αν βέβαια έλεγαν οι νονοί να πάμε, παλι για να μην τους θίξουμε θα ρίχναμε το μπαλακι στην παιδίατρο που υποθέτω θα έλεγε οχι. Ήταν πριν καν εμφανιστεί ο κορωνοϊός. 

 

Πάντως εγώ πιστεύω πως και οι παπάδες σκέφτονται "βρε λες να κολλάει;" γι'αυτό κοινωνανε τα παιδιά πρώτα και οι γιατροί σκέφτονται "βρε λες να είναι όντως μυστήριο κ να μην κολλάει;" κ γι'αυτό κανείς δεν παίρνει θέση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES said:

 Ο φορεας που με πληρωνει θεωρει πως εχει χασουρα απο αυτη την ιστορια και θα μου μειωσει το μισθο, ομως με επιστρατευει να δουλευω περισσοτερο απο πριν.

Μάλιστα... και αύριο θα βγει αυτό ο φορέας να ''χειροκροτήσει''  τους γιατρούς που βρίσκεστε στην πρώτη γραμμή.

Αυτά βλέπω και απογοητεύομαι τελείως.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:
Just now, samsympan είπε:

Επίσης νομίζω ότι κι ο γονιός που είδε την καραντίνα ευκαιρία για κοινωνικοποίηση με τους γείτονες, κι αυτός απαιτεί σοβαρότητα από την Πολιτεία. Το οποίο αν και οξύμωρο κι αυτό φυσικά είναι το σωστό να γίνει σε ένα κράτος δικαίου. 

Δεν κατάλαβα, αυτό είναι μπηχτή για μένα που είπα ότι μιλάμε με τους γείτονες; 

Είμαι επηρεασμένη από το τι βλέπω στην γειτονιά μου. Ήταν συνέχεια του συλλογισμού μου πιο πάνω. Και ξανά λέω, ότι εξαρχής δεν έδωσα ειρωνική χροιά.

Αλήθεια τώρα θεώρησες οτι μπορεί να πέταξα μπηχτή για εσένα που μιλάς με τους γείτονες; Δεν το έχω διαβάσει αυτό το post σου. Ή μήπως έκανες χιούμορ ότι θεώρησες ότι ήταν μπηχτή και την πάτησα και τώρα προσπαθώ να εξηγηθώ και να μην αιωρείται κάτι αλλά εσύ έκανες πλάκα κι εγώ ανησύχησα και...; (εγώ αυτό νομίζω).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kotsifikos είπε:

Μάλιστα... και αύριο θα βγει αυτό ο φορέας να ''χειροκροτήσει''  τους γιατρούς που βρίσκεστε στην πρώτη γραμμή.

Αυτά βλέπω και απογοητεύομαι τελείως.

 

 

Ο φορεας (το αφεντικο μου δηλαδη) εχει ηδη βγει σε ρεπορταζ σε μεγαλο καναλι οπου εχει δεχθει συγχαρητηρια και χειροκροτηματα για την απποτελεσματικη στελεχωση των μοναδων!!!

Link to comment
Share on other sites

Σόρι που επανέρχομαι, αλλά επειδή πολλές αναρωτιούνται: οι παπάδες βάζουν να κοινωνήσουν πρώτα τα μωρά, για να μην περιμένουν πολλή ώρα στην ουρά και γκρινιάζουν. Όπως εξυπηρετούνται πρώτα οι έγκυες και οι μητέρες με παιδιά στις τράπεζες ή στις άλλες υπηρεσίες. Τίποτα περισσότερο ή λιγότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Είμαι επηρεασμένη από το τι βλέπω στην γειτονιά μου. Ήταν συνέχεια του συλλογισμού μου πιο πάνω. Και ξανά λέω, ότι δεν έδωσα ειρωνική χροιά εξ'αρχής.

Αλήθεια τώρα θεώρησες οτι μπορεί να πέταξα μπηχτή για εσένα που μιλάς με τους γείτονες; Δεν το έχω διαβάσει αυτό το post σου. Ή μήπως έκανες χιούμορ ότι θεώρησες ότι ήταν μπηχτή και την πάτησα και τώρα προσπαθώ να εξηγηθώ και να μην αιωρείται κάτι αλλά εσύ έκανες πλάκα κι εγώ ανησύχησα και...; (εγώ αυτό νομίζω).

Αλήθεια θεώρησα ότι σχολιάζεις που είπε ότι ο άντρας μ πήγε στον κήπο του γείτονα να βοηθήσει σε κάτι μερεμέτια κ ότι μιλάμε πιο πολύ σε εξωτερικο χωρο παντα, κ καναμε κ μια άσκοπη μετακινησημε το αυτοκίνητο,   και απόρησα γιατι δεν νομιΩ οτι ειπα κατι περισσοτερο απο  αλλα "παραπτώματα" που αναφέρθηκαν! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos said:

Σχετικά με την Θεία κοινωνία, επειδή έχω να κοινωνήσω πολλά χρόνια, έχει γλυκό κρασί (κάτι σαν σαγκριά ας πούμε) μπορεί το αλκόολ σε αυτούς τους βαθμούς και την ποσότητα να σκοτώσει ιούς? Δεν ξέρω ,είναι ειλικρινής η ερώτηση μου, όταν ειδικά για τον κορονοιό έλεγαν πως η χρήση οινοπνεύματος κάτω των 70 βαθμών δεν έκανε τίποτα?

Προσωπικά δεν κοινωνώ ούτε εγώ ούτε το παιδί μου, δεν νομίζω πως θα το κάνω ποτέ εκτός και αν στο μέλλον αποφασίσει μονος του να το κάνει.

Ούτε εγώ γιατι δεν ειναι μονο τα μικρόβια αλλα σκεφτομαι τα σαλια των αλλων

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES said:

Ο φορεας (το αφεντικο μου δηλαδη) εχει ηδη βγει σε ρεπορταζ σε μεγαλο καναλι οπου εχει δεχθει συγχαρητηρια και χειροκροτηματα για την απποτελεσματικη στελεχωση των μοναδων!!!

Αποτελασματική δεν λέω, αλλά εξ αιτίας όλων αυτών που αυτές τις ημέρες είστε εκεί δίνετε την μάχη που δίνεται, απορώ πως κάτι τέτοιο δεν έχει βγει στην φόρα ακόμα, θα έπρεπε, γιατί το μονο που ακούω εγώ αυτές τις ημέρες είναι πως θα πάρετε αύξηση και αντ αυτού ακούω αυτό που λες εσύ. Κρίμα ειλικρινά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε @Έσπερος! Αν είναι δυνατόν να σχολίαζα κάτι τέτοιο.

 

Πραγματικά αναρωτιέμαι αυτό που έγραψα πιο πάνω, επηρεασμένη από το αυτό που βλέπω στο δικό μου περιβάλλον.

Just now, samsympan είπε:

- Αναρωτιέμαι ο γονιός που συντρώγει με τον γείτονα και τα παιδιά τους παίζουν παρέα ανταλάσσοντας παγούρια νερού -εν μέσω καραντίνας- τι απαιτήσεις έχει από τους υπευθύνους για την χάραξη πολιτικών ως προς την επιστροφή στα σχολεία; (ειλικρινής απορία-καθόλου ειρωνικός τόνος).

Για τον γονέα που η ατομική του στάση διαφέρει από τις απαιτήσεις του από την Πολιτεία. Κι εξήγησα ότι δεν το έγραψα τόσο με διάθεση κριτικής αλλά κυρίως με απορία ως προς την βάση του συλλογισμού του και για να τονίσω το οξύμωρο του πράγματος. Αλλά και συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιο σου ότι η ατομική στάση του καθενός δεν αλλάζει τις υποχρεώσεις-ευθύνες του κράτους δικαίου.

Link to comment
Share on other sites

Για βάρδιες και κυλιόμενα ωράρια διαβάζω στα σχολεία. 8.30-11.30, 11.30-14.30 και απογευματινά ωράρια. Ποιος θα τα πηγαινοφέρνει, δε μας είπαν. Δε νομίζω ότι εξυπηρετεί αυτό κανέναν. Ειδικά αν ισχύσει αυτό που είπαν, ότι θα μπορούν και να μην πάνε καθόλου χωρίς συνέπειες, έχω την αίσθηση ότι εμμέσως πλην σαφώς μας λένε να μην τα στείλουμε και να αναζητήσουμε άλλες εναλλακτικές. 

Δεν ξέρω βρε κορίτσια, εσείς τι καταλαβαίνετε; Θα τρελαθούμε στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω πως θα γίνει ένα μπαμ λόγω της άρσης αλλά και της κούρασης του κόσμου. Ελπίζω το μπαμ να είναι μικρό.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Αποτελασματική δεν λέω, αλλά εξ αιτίας όλων αυτών που αυτές τις ημέρες είστε εκεί δίνετε την μάχη που δίνεται, απορώ πως κάτι τέτοιο δεν έχει βγει στην φόρα ακόμα, θα έπρεπε, γιατί το μονο που ακούω εγώ αυτές τις ημέρες είναι πως θα πάρετε αύξηση και αντ αυτού ακούω αυτό που λες εσύ. Κρίμα ειλικρινά.

Με πρόλαβες γιατί αυτό ήθελα να γραψω. ειναι πολλα πραγνατα που πρεπει να αποκαλύψουν οι μάχιμοι γιατροι και ειναι ντροπη να φιμώνονται επειδη δηθεν ασκούν στείρα αντιπολίτευση ή ειναι κομματικά υποκινούμενοι και γενικα ντροπη να λεμε οτι δεν πρεπει να ασκείται κριτικη επειδη δηθεν θα υπονομεύσει την κοινη προσπαθεια. 

 

Just now, Lisbet είπε:

Για βάρδιες και κυλιόμενα ωράρια διαβάζω στα σχολεία. 8.30-11.30, 11.30-14.30 και απογευματινά ωράρια. Ποιος θα τα πηγαινοφέρνει, δε μας είπαν. Δε νομίζω ότι εξυπηρετεί αυτό κανέναν. Ειδικά αν ισχύσει αυτό που είπαν, ότι θα μπορούν και να μην πάνε καθόλου χωρίς συνέπειες, έχω την αίσθηση ότι εμμέσως πλην σαφώς μας λένε να μην τα στείλουμε και να αναζητήσουμε άλλες εναλλακτικές. 

Δεν ξέρω βρε κορίτσια, εσείς τι καταλαβαίνετε; Θα τρελαθούμε στο τέλος.

 "εμείς είπαμε ότι μπορούν να ανοίξουν τα σχολεία αλλά με προΰποθεσεις που θα σας πούμε εμείς ποιες είναι αλλά εσείς θα αποφασίσετε αν και πότε και ποια θα ανοίξουν γιατί εσείς ξέρετε αν υπάρχουν οι προϋποθεσεις και εσείς θα αποφασίσετε πώς θα τηρηθούν αυτες και μετα ο καθε πολίτης θα εχει την ευθυνη να ανταποκριθεί στισ συνθηκεσ και  προστατεύσει την οικογενεια του και βασικα να φροντισει να μη γεμισουν τα νοσοκομεια με ηλικιωμενουσ ασθενεισ γιατι δεν εχουμε χωρο, γι αυτο καλυτερα στειλτε τουσ στα χωρια που δεν εχει νοσοκομεια ετσι κ αλλιωσ". τι ακριβως δεν καταλαβαινεις ακριβως:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...