Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , irin είπε:

Στο Christmas theater οταν είχα ξαναπάει πριν από 2 μήνες, ήταν πολύ χαλαρά, μακριά ο ένας από τον άλλον, είχε ενδιάμεσα υποχρεωτικά κενές θέσεις, είναι και τεράστιος ο χώρος. Δεν ξέρω αν τηρείται ακόμα το κενό ανάμεσα στις παρέες. Δεν είχες καμία αίσθηση κινδύνου. Πήγα και στο μικρό πρίγκιπα, εκεί ήταν ο ένας κολλητά με τον άλλον, μικρός χώρος, ένιωσα άβολα

 

Έχω την εντύπωση ότι οι κλειστοί χώροι μπορούν να λειτουργούν με πληρότητα στο 100% για εμβολιασμένους/rapid ημέρας και self-test στα παιδιά. Σινεμά που πήγαμε πάντως, δεν είχε άδειες θέσεις. Καταλαβαίνω πως νιώθεις, λογικό είναι. Έχουμε ξεμάθει κιόλας, κάθεται άνθρωπος δίπλα μας και τον θεωρούμε υγειονομική βόμβα. Εγώ δεν το αντέχω άλλο αυτό ρε παιδιά. Μπορεί να με έχει επηρεάσει και αυτό που πέρασα τους τελευταίους μήνες, αλλά δε θέλω να χάνω άλλες στιγμές. Ότι μπορώ να κάνω το κάνω, τριπλοεπμβολιάστηκα, φορά καλή μάσκα όπου πρέπει, το παιδί μου το ίδιο, ε από εκεί και πέρα αν είναι να πάθω κάτι, δεν μπορώ πια να το ελέγξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 36 λεπτά , vtgian είπε:

 

Να πάτε. Εξοπλιστείτε με καλές μάσκες μικροί και μεγάλοι, κάντε συμφωνία ότι δε θα τις βγάλετε μέσα στην αίθουσα παρά μόνο για νερό και πάτε. Οι πιθανότητες να κολλήσετε κάτι σε κλειστό χώρο που όλοι φοράνε μάσκα, είναι άλλωστε πολύ μικρές. Είναι κρίμα να χάνουν τόσα πράγματα τα μικρούλια!

Συμφωνώ.ελεγα καλυτεραψπριν τα Χριστούγεννα αλλά ας όψεται η πεθερα μου.3 φορές έκλεισε λάθος το ραντεβού της μαγνητικής κ την Πέμπτη θα πάει ο αντραςψμου μαζί της.οποτε μένουν οι επόμενες μέρες αν βρούμε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , vtgian είπε:

 

Έχω την εντύπωση ότι οι κλειστοί χώροι μπορούν να λειτουργούν με πληρότητα στο 100% για εμβολιασμένους/rapid ημέρας και self-test στα παιδιά. Σινεμά που πήγαμε πάντως, δεν είχε άδειες θέσεις. Καταλαβαίνω πως νιώθεις, λογικό είναι. Έχουμε ξεμάθει κιόλας, κάθεται άνθρωπος δίπλα μας και τον θεωρούμε υγειονομική βόμβα. Εγώ δεν το αντέχω άλλο αυτό ρε παιδιά. Μπορεί να με έχει επηρεάσει και αυτό που πέρασα τους τελευταίους μήνες, αλλά δε θέλω να χάνω άλλες στιγμές. Ότι μπορώ να κάνω το κάνω, τριπλοεπμβολιάστηκα, φορά καλή μάσκα όπου πρέπει, το παιδί μου το ίδιο, ε από εκεί και πέρα αν είναι να πάθω κάτι, δεν μπορώ πια να το ελέγξω.

Σωστά! Συμφωνώ κι εγώ. Απλά στο μικρό πρίγκιπα μου την έδωσε λίγο που μέχρι να αρχίσει η παράσταση, αρκετοί ήταν χωρίς μάσκες. Το παιδάκι δίπλα μου σηκωνόταν όρθιο και κολλούσε πάνω μου κάποιες στιγμές. Άλλα έβηχαν...ε..δυστυχώς έχουμε καταντήσει λίγο παράξενοι με αυτά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , vtgian είπε:

 

Έχω την εντύπωση ότι οι κλειστοί χώροι μπορούν να λειτουργούν με πληρότητα στο 100% για εμβολιασμένους/rapid ημέρας και self-test στα παιδιά. Σινεμά που πήγαμε πάντως, δεν είχε άδειες θέσεις. Καταλαβαίνω πως νιώθεις, λογικό είναι. Έχουμε ξεμάθει κιόλας, κάθεται άνθρωπος δίπλα μας και τον θεωρούμε υγειονομική βόμβα. Εγώ δεν το αντέχω άλλο αυτό ρε παιδιά. Μπορεί να με έχει επηρεάσει και αυτό που πέρασα τους τελευταίους μήνες, αλλά δε θέλω να χάνω άλλες στιγμές. Ότι μπορώ να κάνω το κάνω, τριπλοεπμβολιάστηκα, φορά καλή μάσκα όπου πρέπει, το παιδί μου το ίδιο, ε από εκεί και πέρα αν είναι να πάθω κάτι, δεν μπορώ πια να το ελέγξω.

Ποσο συμφωνω. Στην ιδια φαση ειμαι κ γω

Κουραστηκα να φοβαμαι για ολους κ συνεχεια.Τωρα φοβαμαι το παιδι γιατι αργα ή γρηγορα θα μας το φερει μαλλον…

Κ για ποσο ομως δε θα ζουμε; Φευγουν τα χρονια, δε θα γυρισουν πισω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , HopeA είπε:

Ποσο συμφωνω. Στην ιδια φαση ειμαι κ γω

Κουραστηκα να φοβαμαι για ολους κ συνεχεια.Τωρα φοβαμαι το παιδι γιατι αργα ή γρηγορα θα μας το φερει μαλλον…

Κ για ποσο ομως δε θα ζουμε; Φευγουν τα χρονια, δε θα γυρισουν πισω.

Το νιώθω τόσο κοντά ότι μας έρχεται, που απλά παρακαλάω να προλάβουμε να κάνουμε γιορτές και να μας βρεί μετά... 

Αν επιτευχθεί αυτός ο στόχος, θα παρακαλάω μετά να προλάβει να εμβολιαστεί το παιδί μου και να μας βρεί μετά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , irin είπε:

Το νιώθω τόσο κοντά ότι μας έρχεται, που απλά παρακαλάω να προλάβουμε να κάνουμε γιορτές και να μας βρεί μετά... 

Αν επιτευχθεί αυτός ο στόχος, θα παρακαλάω μετά να προλάβει να εμβολιαστεί το παιδί μου και να μας βρεί μετά..

Ναι ναι ακριβως αυτο.

Εγω παρακαλαω να προλαβω μεθαυριο να κανω την τριτη δοση κ μετα ας γινει ο,τι γινει. Εγω δεν προλαβαινω εμβολιο παιδιου, ειναι ακομη 3.

Δεν αντεχεται αυτη η κατασταση αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, irin said:

Το νιώθω τόσο κοντά ότι μας έρχεται, που απλά παρακαλάω να προλάβουμε να κάνουμε γιορτές και να μας βρεί μετά... 

Αν επιτευχθεί αυτός ο στόχος, θα παρακαλάω μετά να προλάβει να εμβολιαστεί το παιδί μου και να μας βρεί μετά..

Και εγώ αυτό σκέφτομαι να προλάβω να εμβολιάσω το παιδί. Τρίτη δόση έκανα την Παρασκεύη το πρωί,  btw ήταν σα να μην έκανα τίποτα, δεν είχα τίποτα απολύτως, μόνο έναν ελαφρύ πόνο στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kotsifikos είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι να προλάβω να εμβολιάσω το παιδί. Τρίτη δόση έκανα την Παρασκεύη το πρωί,  btw ήταν σα να μην έκανα τίποτα, δεν είχα τίποτα απολύτως, μόνο έναν ελαφρύ πόνο στο χέρι.

 

πρίν από 35 λεπτά , HopeA είπε:

Ναι ναι ακριβως αυτο.

Εγω παρακαλαω να προλαβω μεθαυριο να κανω την τριτη δοση κ μετα ας γινει ο,τι γινει. Εγω δεν προλαβαινω εμβολιο παιδιου, ειναι ακομη 3.

Δεν αντεχεται αυτη η κατασταση αλλο. 

εγω έκλεισα ηδη 2 εβδομαδες απο οταν την εκανα! είμαι τούρμπο τώρα! χαχα.

Κι εμένα το 1 παιδί δεν θα κάνει. το άλλο θα κάνει,αλλά αργεί ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HopeA είπε:

Μετα απο ποσες μερες εχουμε παλι αντισωματα;

Λενε δυο εβδομαδες. Εγω σκεφτομαι οτι ηδη θα υπηρχαν καποια απο τις προηγουμενες δοσεις. Δεν μπορει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , irin είπε:

Λενε δυο εβδομαδες. Εγω σκεφτομαι οτι ηδη θα υπηρχαν καποια απο τις προηγουμενες δοσεις. Δεν μπορει..

Είχα ακούσει κάποιον γιατρό να λέει σε τρεις,μετά η θεοδωριδου είπε μια εβδομάδα.σηνερα διαβασα δύο.

 Ηope πωςψεινσι ο αδερφος σου?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Είχα ακούσει κάποιον γιατρό να λέει σε τρεις,μετά η θεοδωριδου είπε μια εβδομάδα.σηνερα διαβασα δύο.

 Ηope πωςψεινσι ο αδερφος σου?

Αν ειναι δυο βδομαδες βραστα.

Ειχα ελπιδα ναι ναι 5νθημερο

Ο αδερφος καλα, εχει πονοκεφαλο και λιγο συναχι

Κατα τ αλλα εχει και γευση κ οσφρηση.Θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Τί τρίτη δόση και αντισώματα. Εδώ δεν ξέρουν ακόμα καλά καλά πόσο προστατεύουν και για πόσο καιρό τα εμβόλια από την Δ, θα ξέρουν για την Ο που μόλις εμφανίστηκε? Θα μου πείτε όσο και να προστατεύουν, από το τίποτα καλύτερα είναι. Δεν έχω πλέον αυταπάτες ότι θα τελειώσει η πανδημία λόγω της ανθρώπινης παρέμβασης. Θα τελειώσει όταν θα τελείωνε ούτως ή άλλως. Ίσως με την Ο να γίνει ότι είναι να γίνει γρήγορα και να τελειώνουμε. Αν τελικά είναι και ήπια όπως δείχνουν κάποια στοιχεία καλά θα είναι. Αλλά δεν μπορώ να συνεχίσω όπως πρίν προς το παρόν. Δεν φοβάμαι υπερβολικά, είμαι χαλαρή γενικά αλλά δεν πάω σε εσωτερικούς χώρους με κόσμο παρά μόνο αν είναι απαραίτητο και δεν νιώθω ότι με προστατεύει η μάσκα. Νιώθω άνετα μόνο στον καθαρό αέρα. Με το παιδί βγαίνουμε συνέχεια αλλά μόνο σε εξωτερικούς χώρους με φίλους του που τους ξέρουμε καλά και υπάρχει εμπιστοσύνη ότι θα ενημερώσει ο ένας τον άλλο αν κάποιος έχει συμπτώματα. Σε σπίτια πάμε σπανίως. Τώρα στις γιορτές θα χρειαστεί να μαζευτούμε κόσμος 2-3 φορές σε σπίτια και ξέρω ότι θα είμαι σφιγμένη. Δυστυχώς μας έχουν φοβησει ότι θα πεθάνουμε αν κολλήσουμε που δεν ισχύει. Στατιστικά η πιθανότητα θανάτου από κορονοιο σε μια γυναίκα της ηλικίας μου και της κατάστασης της υγείας μου είναι περίπου 1/10.000. Δηλαδή θα πρέπει να είμαι φοβερά άτυχη και όμως ζω με τη σκέψη ότι αν κολλήσω θα αφήσω το παιδί μου ορφανό! Ως τώρα προστατευα το παιδί από αυτά αλλά πλέον δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο. Η ζωή μας είναι γεμάτη μάσκες, πιστοποιητικά, τέστ, περιορισμούς. Τα ζει δύο χρόνια. Δεν έχει πολλές μνήμες από την κανονική ζωή.  Δεν υπάρχουν πάρτυ, εκδρομές και γιορτές στο σχολείο,. κοινωνική ζωή με φίλους και συμμαθητές πολύ περιορισμένη, θέατρα, σινεμά δεν πάμε πια, Λούνα παρκ και παιδότοποι τέλος. Οι γονείς μου φοβούνται και νιώθω ότι μας αποφεύγουν. Όλο ρωτάνε αν κάναμε τέστ και αν είμαστε υγιείς, κάθε φορά που βήχω ή ρουφάω τη μύτη μου πανικοβάλλονται! Στερούνται το εγγόνι τους και αυτό αυτούς. Τους καταλαβαίνω αλλά πλέον φτάνει στην παράνοια η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary1976 είπε:

Τί τρίτη δόση και αντισώματα. Εδώ δεν ξέρουν ακόμα καλά καλά πόσο προστατεύουν και για πόσο καιρό τα εμβόλια από την Δ, θα ξέρουν για την Ο που μόλις εμφανίστηκε? 

Εγω για τα αντισωματα κανω το εμβολιο, εχω κ αλλες δουλειες απο το να πηγαινω να τρυπιεμαι. Προς το παρον προστατευομαι οσο ειναι εφικτο απο τη Δ, απο την Ο βλεπουμε μετεπειτα τι θ γινει. Επισης δε μ εχει φοβησει κανεις, εχω χασει γνωστους κ φιλους απο τον ιο κ εχω παιδακια ορφανα στο περιβαλλον μου, οποτε δεν περιμενω την τηλεοραση να μου πει τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HopeA είπε:

Εγω για τα αντισωματα κανω το εμβολιο, εχω κ αλλες δουλειες απο το να πηγαινω να τρυπιεμαι. Προς το παρον προστατευομαι οσο ειναι εφικτο απο τη Δ, απο την Ο βλεπουμε μετεπειτα τι θ γινει. Επισης δε μ εχει φοβησει κανεις, εχω χασει γνωστους κ φιλους απο τον ιο κ εχω παιδακια ορφανα στο περιβαλλον μου, οποτε δεν περιμενω την τηλεοραση να μου πει τι γινεται.

Κι εγω εχω ορφανά.δυο.μπα.πας συμμαθητή.ετρεχε σε μαραθώνιο.ηταν αρ ητης ,ανεμβολιαστος .δεν φορουσεψκαν μάσκα.εχει σαλτάρει ο μικρός που ξέρουμε πως είναι.Βαρανε το κεφάλι τους που έμεινε ανεμβολιαστος.Μεγαλο δράμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, HopeA είπε:

Εγω για τα αντισωματα κανω το εμβολιο, εχω κ αλλες δουλειες απο το να πηγαινω να τρυπιεμαι. Προς το παρον προστατευομαι οσο ειναι εφικτο απο τη Δ, απο την Ο βλεπουμε μετεπειτα τι θ γινει. Επισης δε μ εχει φοβησει κανεις, εχω χασει γνωστους κ φιλους απο τον ιο κ εχω παιδακια ορφανα στο περιβαλλον μου, οποτε δεν περιμενω την τηλεοραση να μου πει τι γινεται.

Και εγώ θα κάνω σε λίγες μέρες την τρίτη δόση γιατί δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω απλά δεν νομίζω ότι πλέον έχω εμπιστοσύνη ότι θα είναι και ιδιαίτερα αποτελεσματική. Επίσης η Ο δεν είναι κάτι μακρινό. Σε δύο εβδομάδες θα έχει επικρατήσει, δεν θα συζητάμε πια για Δ. Οπότε ο προβληματισμός μου είναι ότι αφού δεν ξέρουν με σιγουριά για την προστασία του εμβολίου στη Δ πώς είναι δυνατόν να ξέρουν για την Ο. Ρητορική βέβαια ερώτηση. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, HopeA είπε:

Ναι ναι ακριβως αυτο.

Εγω παρακαλαω να προλαβω μεθαυριο να κανω την τριτη δοση κ μετα ας γινει ο,τι γινει. Εγω δεν προλαβαινω εμβολιο παιδιου, ειναι ακομη 3.

Δεν αντεχεται αυτη η κατασταση αλλο. 

Το πρώτο 6μηνο του 2022 αναμένεται να λάβει έγκριση κ για τις ηλικίες 2-5, ήδη ολοκληρώνονται οι μελέτες από τη pfizer. Υπομονή. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mary1976 είπε:

Και εγώ θα κάνω σε λίγες μέρες την τρίτη δόση γιατί δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω απλά δεν νομίζω ότι πλέον έχω εμπιστοσύνη ότι θα είναι και ιδιαίτερα αποτελεσματική. Επίσης η Ο δεν είναι κάτι μακρινό. Σε δύο εβδομάδες θα έχει επικρατήσει, δεν θα συζητάμε πια για Δ. Οπότε ο προβληματισμός μου είναι ότι αφού δεν ξέρουν με σιγουριά για την προστασία του εμβολίου στη Δ πώς είναι δυνατόν να ξέρουν για την Ο. Ρητορική βέβαια ερώτηση. 

Δεν ειπα καθολου οτι ειναι κατι μακρινο.Η επιστημη δεν ειναι ενα μηλο κ αλλο ενα ισον δυο. Η ερευνα συνεχιζεται, τπτ δν ειναι βεβαιο κ αν ψαχνουμε για βεβαια σημεια χωρις λαθη, παραληψεις και αμφιβολιες, ζουμε σε παραμυθι. Κανεις δε θα σου πει ετσι ειναι και παρτο.Κατανοω οτι ο καθενας εχει το χρονο του για να το αντιληφθει αυτο, ειμαστε ομως στο δευτερο χρονο και πια οι περισσοτεροι ευτυχως ξερουμε.

Επεξεργάστηκαν by HopeA
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lenia16 είπε:

Το πρώτο 6μηνο του 2022 αναμένεται να λάβει έγκριση κ για τις ηλικίες 2-5, ήδη ολοκληρώνονται οι μελέτες από τη pfizer. Υπομονή. 

Που?στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Κι εγω εχω ορφανά.δυο.μπα.πας συμμαθητή.ετρεχε σε μαραθώνιο.ηταν αρ ητης ,ανεμβολιαστος .δεν φορουσεψκαν μάσκα.εχει σαλτάρει ο μικρός που ξέρουμε πως είναι.Βαρανε το κεφάλι τους που έμεινε ανεμβολιαστος.Μεγαλο δράμα.

Εγω εχασα περυσι τετοια εποχη που ακομα δν ειχαν αρχισει οι εμβολιασμοι. Χτυπιουνται οικογενειες που εθαψαν παιδια υγιεστατα που δεν προλαβαν το εμβολιο γιατι χρονικα ηταν ατυχοι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , HopeA είπε:

Εγω εχασα περυσι τετοια εποχη που ακομα δν ειχαν αρχισει οι εμβολιασμοι. Χτυπιουνται οικογενειες που εθαψαν παιδια υγιεστατα που δεν προλαβαν το εμβολιο γιατι χρονικα ηταν ατυχοι.

Έβλεπα αυτόν τον άνθρωπο στην τηλεκπσιδευση κ δεν το χωράει ο νους μου.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Που?στην Ελλάδα?

Αν ολοκληρωθουν επιτυχώς οι μελετες θα υποβάλει αρχικά στον fda κ στη συνέχεια στο ema άρα κ στην Ελλάδα. Λάθος έκανα, για 6 μηνών με 5 ετών θα είναι. Φαίνεται ότι στις ηλικίες 2-5 δεν αναπτύσσεται επαρκής ανοσία με 2 δόσεις κ δοκιμάζουν 3η, σε αντίθεση με τις ηλικίες 6μηνων-2 ετών. Θα δούμε.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, HopeA είπε:

Δεν ειπα καθολου οτι ειναι κατι μακρινο.Η επιστημη δεν ειναι ενα μηλο κ αλλο ενα ισον δυο. Η ερευνα συνεχιζεται, τπτ δν ειναι βεβαιο κ αν ψαχνουμε για βεβαια σημεια χωρις λαθη, παραληψεις και αμφιβολιες, ζουμε σε παραμυθι. Κανεις δε θα σου πει ετσι ειναι και παρτο.Κατανοω οτι ο καθενας εχει το χρονο του για να το αντιληφθει αυτο, ειμαστε ομως στο δευτερο χρονο και πια οι περισσοτεροι ευτυχως ξερουμε.

Καλά συζήτηση κάνουμε. Ίσως να έχω πρόβλημα αντίληψης αλλά δεν χρειάζεται να μου το χτυπάς :-D

Link to comment
Share on other sites

@Yovanna πως είστε μαμά και γιος?

 

 

9 hours ago, Lenia16 said:

Το πρώτο 6μηνο του 2022 αναμένεται να λάβει έγκριση κ για τις ηλικίες 2-5, ήδη ολοκληρώνονται οι μελέτες από τη pfizer. Υπομονή. 

Κάπου διάβασα πως απέτυχαν οι δοκιμές σε αυτή την ηλικία, όμως δεν θυμάμαι που το είδα, κάπου ιντερνετικά το διάβασα. Δεν ισχύει λες αυτό??

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Κι εγω εχω ορφανά.δυο.μπα.πας συμμαθητή.ετρεχε σε μαραθώνιο.ηταν αρ ητης ,ανεμβολιαστος .δεν φορουσεψκαν μάσκα.εχει σαλτάρει ο μικρός που ξέρουμε πως είναι.Βαρανε το κεφάλι τους που έμεινε ανεμβολιαστος.Μεγαλο δράμα.

 

Κάποια στιγμή, κάπως, κάπου, θα πρέπει να λογοδοτήσουν όλοι αυτοί που σπέρνουν παραπληροφόρηση για να προωθήσουν τη δική τους ατζέντα. Και πήραν και παίρνουν ακόμα κόσμο στον λαιμό τους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...