Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, irin είπε:

έχουν 28 μέρες διαφορά οι 2 δόσεις. 22/4 και οι 2 γονείς μου την 1η δόση. Η πεθερά μου 17/4, και 24 μέρες μετά η 2η..

H pfizer έχει λιγότερες δηλαδή?

 

Εμένα η μητέρα μου 22/4 και 13/5, άρα να υποθέσω pfizer?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, Deena είπε:

H pfizer έχει λιγότερες δηλαδή?

 

Εμένα η μητέρα μου 22/4 και 13/5, άρα να υποθέσω pfizer?

Έτσι μου είπαν οι γονείς μου που το ψάχνουν συνέχεια τον τελευταίο καιρό! δεν το γνωρίζω εγώ προσωπικά. Το σίγουρο είναι ότι δεν θα κάνει AZ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ninaki80 είπε:

K emeis brikame telos aprilioy.  Ta pio kontina htan tis astazenecha  k ta aporipsame.  Opos fenete mallon den ta exoyn kanei polloi k toys exoyn meinei polla giati briskame amesos hmerominia.  

Νομιζω καλά κάνατε κ το απορριψατε.

Έχω κ εγω δυο κατηγορηματικα οχι από πανεμιστημιακους αιματολογους και από την κουμπάρα μου που κανει ερευνα στην Αγγλία. 

Σημερα βγηκαν στοιχεία για αλλα δεδομένα στην Αγγλία που είχαν αποκρύψετε μου ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ακόμη δεν θέλω να προχωρήσω σε εμβολιασμό, ειδικά με της ΑΖ. Δεν είμαι κατά των εμβολίων γενικά, το ξεκαθαρίζω. Πιθανόν κάπου παρακάτω να το κάνω αλλά όχι τώρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, irin said:

Oι γονείς μου μπήκαν 3 το πρωί και έκλεισαν το ραντεβού τους να προλάβουν.. Moderna θα κάνουν!

Και εμένα ο μπαμπάς μου που ανήκει στις ευπαθείς ομάδες έκλεισε σήμερα το ραντεβού θα κάνει αυτό το εμβόλιο του ειπαν.

 

Just now, love kids said:

Προσωπικά ακόμη δεν θέλω να προχωρήσω σε εμβολιασμό, ειδικά με της ΑΖ. Δεν είμαι κατά των εμβολίων γενικά, το ξεκαθαρίζω. Πιθανόν κάπου παρακάτω να το κάνω αλλά όχι τώρα. 

και εγώ που θέλω να εμβολιαστώ σαν τρελη (δηλαδή και σήμερα να με έπαιρναν θα πήγαινα να το κάνω) δεν θέλω να κάνω της ΑΖ.

Just now, μαγιοπουλας said:

 

Έχω κ εγω δυο κατηγορηματικα οχι από πανεμιστημιακους αιματολογους και από την κουμπάρα μου που κανει ερευνα στην Αγγλία. 

Σημερα βγηκαν στοιχεία για αλλα δεδομένα στην Αγγλία που είχαν αποκρύψετε μου ειπε.

Αλήθεια λες?? έχω αγχωθεί πολυ γιατί η μαμά μου έκανε την πρώτη δόση με αυτό και τώρα αναμένουμε να κάνει την δεύτερη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, annoulen είπε:

 

Να ρωτήσω κάτι, είναι κάποιος/κάποια από εδώ που του έχει τύχει έλεγχος ως πεζός/ ως πελάτης σε κατάστημα/ ως επιβάτης ΜΜΜ? 

 

Σε οδηγούς αυτοκινήτων ξέρω, έχω γνωστούς που τους έχει τύχει έλεγχος σε κεντρικά σημεία. 

 

Εμένα από πέρσι δεν μου έχει τύχει τίποτα και ούτε ξέρω από κανέναν γνωστό μου να του έχει τύχει κάτι τέτοιο. 

Δλδ να μπεις στο σούπερ μάρκετ και να έρθει η αστυνομία να σε τσεκάρει εάν έχεις στείλει το σωστό μνμ, ή αν έχεις στείλει γενικά μνμ κτλ.

 

Με μήνυμα βγαίνω και εγώ, εννοείται, απλώς ρωτάω από περιέργεια.  

 

γενικα εδω που μενω(μικρη επαρχιακη πολη)δ κανουν πολλους ελεγχους.αλλα εχει τυχει να κανουν σε πεζους.στο μαρκετ μια φορα απλα ηρθε αστυνομια,κ ειδε αν υπαρχουν πολλα ατομα μεσα,ετσι απλα με το ματι

στις εξοδους της πολης νομιζω εχει,κ ειδικα στην αλλαγη νομου,ελεγχο σε αυτοκινητα

πλεον το εχω σχεδον σιγουρο οτι πασχα θα κανουμε οπως περυσι κ η α βαθμια θα ανοιξει μετα

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Νομιζω καλά κάνατε κ το απορριψατε.

Έχω κ εγω δυο κατηγορηματικα οχι από πανεμιστημιακους αιματολογους και από την κουμπάρα μου που κανει ερευνα στην Αγγλία. 

Σημερα βγηκαν στοιχεία για αλλα δεδομένα στην Αγγλία που είχαν αποκρύψετε μου ειπε.

 

Γιατί σου είπαν όχι; Θεωρούν πως είναι πολύ υψηλά τα ποσοστά των περιστατικών;

 

Θα το κάνει ο πατέρας μου κι έχω πεθάνει στο άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Και εμένα ο μπαμπάς μου που ανήκει στις ευπαθείς ομάδες έκλεισε σήμερα το ραντεβού θα κάνει αυτό το εμβόλιο του ειπαν.

 

και εγώ που θέλω να εμβολιαστώ σαν τρελη (δηλαδή και σήμερα να με έπαιρναν θα πήγαινα να το κάνω) δεν θέλω να κάνω της ΑΖ.

Αλήθεια λες?? έχω αγχωθεί πολυ γιατί η μαμά μου έκανε την πρώτη δόση με αυτό και τώρα αναμένουμε να κάνει την δεύτερη. 

Το ξερα.γι αυτο κ δεν το έγραψα νωριτερα.αφου δεν έπαθε κατι δεν νομιζω οτι υπάρχει λόγος ανησυχίας.για την δεύτερη δόση δεν ξερω.

Εμφανίζεται λεει κατι σαν το σύνδρομο Hit και δημιουργούνται θρομβοι .Ειναι ανοσολογικής αντίδραση.

Just now, Ilaeira είπε:

 

Γιατί σου είπαν όχι; Θεωρούν πως είναι πολύ υψηλά τα ποσοστά των περιστατικών;

 

Θα το κάνει ο πατέρας μου κι έχω πεθάνει στο άγχος.

Είναι μικρά αλλα οχι κ τόσο μικρά πλέον.

Χθες δθαβασα παραιτήθηκε κ καποιος από τον εοφ γι συτο.

Είμαι πολύ υπερ των εμβολίων.δεν λεω το αντίθετο.μην παρεξηγηθώ.Απλα γι αυτο αν ανήκεις σεχαυτηβτην κατηγορία που θα αντιδράσεις ετσι δεν το ξέρεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilaeira είπε:

 

Γιατί σου είπαν όχι; Θεωρούν πως είναι πολύ υψηλά τα ποσοστά των περιστατικών;

 

Θα το κάνει ο πατέρας μου κι έχω πεθάνει στο άγχος.

Φαίνεται πάντως ότι πλήττει κυρίως γυναίκες κάτω των 60 αυτό, έτσι δεν είναι; 

 

Είδα ότι στο ΗΒ ανακοίνωσαν 30 περιστατικά, αλλά δεν πρόλαβα να διαβάσω δημογραφικές λεπτομέρειες.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

Φαίνεται πάντως ότι πλήττει κυρίως γυναίκες κάτω των 60 αυτό, έτσι δεν είναι; 

 

Είδα ότι στο ΗΒ ανακοίνωσαν 30 περιστατικά, αλλά δεν πρόλαβα να διαβάσω δημογραφικές λεπτομέρειες.

 

 

Κι εγώ αυτό είδα. Και μου φάνηκε μικρός αριθμός για τόσα εκατομμύρια εμβολιασμούς. Αναρωτιέμαι δηλαδή πόσα είναι τα περιστατικά σε μη εμβολιασμένο πληθυσμό και αν όντως υπάρχει συνάφεια, ή αν η όλη φασαρία γίνεται για τα λεφτά. Αλλά φυσικά δεν έχω τις γνώσεις να το αξιολογήσω, γι' αυτό αναρωτιέμαι τι είπαν οι φίλοι της μαγιοπούλας που εργάζονται στον κλάδο. 

Link to comment
Share on other sites

Έλεγχος ουδέποτε σε κανέναν μας, είτε πεζοδρόμιο, είτε με όχημα, μετακινηση καθημερινή μεταξύ αρκετών δήμων. 

 

14 Απριλίου οι γονείς μου, και οι δύο, Pfizer ή Moderna αν κρίνω από το μεσοδιάστημα. Ευτυχώς δηλαδή, γιατί με ΑΖ η μάνα μου δε θα το έκανε με τίποτα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilaeira είπε:

 

Κι εγώ αυτό είδα. Και μου φάνηκε μικρός αριθμός για τόσα εκατομμύρια εμβολιασμούς. Αναρωτιέμαι δηλαδή πόσα είναι τα περιστατικά σε μη εμβολιασμένο πληθυσμό και αν όντως υπάρχει συνάφεια, ή αν η όλη φασαρία γίνεται για τα λεφτά. Αλλά φυσικά δεν έχω τις γνώσεις να το αξιολογήσω, γι' αυτό αναρωτιέμαι τι είπαν οι φίλοι της μαγιοπούλας που εργάζονται στον κλάδο. 

Σημερα μου παρεθεσε κ την πηγή η φιλη μου στην Αγγλία.. 

Τα αλλα τα εμαθα από Έλληνες γιατρους καθηγητές στο πανεπιστήμιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilaeira είπε:

 

Κι εγώ αυτό είδα. Και μου φάνηκε μικρός αριθμός για τόσα εκατομμύρια εμβολιασμούς. Αναρωτιέμαι δηλαδή πόσα είναι τα περιστατικά σε μη εμβολιασμένο πληθυσμό και αν όντως υπάρχει συνάφεια, ή αν η όλη φασαρία γίνεται για τα λεφτά. Αλλά φυσικά δεν έχω τις γνώσεις να το αξιολογήσω, γι' αυτό αναρωτιέμαι τι είπαν οι φίλοι της μαγιοπούλας που εργάζονται στον κλάδο. 

παvτως το βαλαv στο χαρτακι με τις πιθαvες παρεvεργειες οποτε καττι συμβαιvει.  μικρος ο αριθμος αλλα συμπτωματικος αμεσως μετα τοεμβολιο κ σε vεους αvθρωπους ειvαι δυσκολο. 

 

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Σημερα μου παρεθεσε κ την πηγή η φιλη μου στην Αγγλία.. 

Τα αλλα τα εμαθα από Έλληνες γιατρους καθηγητές στο πανεπιστήμιο.

Κ εγω διαβασα στηv γερμαvια οσοι εχουv κ;vει τηv πρωτη δοση με αστρα  τους στελvουv vα καvουv τηv επομεvη με αλλο εμβολιο η Phizer h moderna.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

παvτως το βαλαv στο χαρτακι με τις πιθαvες παρεvεργειες οποτε καττι συμβαιvει.  μικρος ο αριθμος αλλα συμπτωματικος αμεσως μετα τοεμβολιο κ σε vεους αvθρωπους ειvαι δυσκολο. 

 

Κ εγω διαβασα στηv γερμαvια οσοι εχουv κ;vει τηv πρωτη δοση με αστρα  τους στελvουv vα καvουv τηv επομεvη με αλλο εμβολιο η Phizer h moderna.....

Ναι ε?

Να δω τι θα τα κάνουν εδω.Γαργαρα τον εχουν κανει τον κίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ναι ε?

Να δω τι θα τα κάνουν εδω.Γαργαρα τον εχουν κανει τον κίνδυνο.

κ το θεμα ειvαι αυτοι που γμβολιαστηκαv ειvαι καλλημεvοι η κ αυτο ειvαι μουφα κ τσαμπα το καvουv οι αvθρωποι. Κ φοβαμαι κ μηv δουv οτι διαλεγουv τα αλλα εμβολια με τις ημερομηvιες κ αλλαξουv κ μεθοδο ραvτεβου μεχρι vα εμβολιαστουμε εμεις . .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilaeira είπε:

Πώς μπορείς να επιλέξεις πώς θα κάνεις; Ξέρω για τη διαφορά στις ημερομηνίες, αλλά εμένα για τον πατέρα μου μου βγάζει μόνο επιλογές της Astra.

Είναι ανάλογα με το εμβολιαστικο κέντρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilaeira είπε:

Πώς μπορείς να επιλέξεις πώς θα κάνεις; Ξέρω για τη διαφορά στις ημερομηνίες, αλλά εμένα για τον πατέρα μου μου βγάζει μόνο επιλογές της Astra.

Έχετε επιλέξει άλλα εμβολιαστικα κέντρα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

κ το θεμα ειvαι αυτοι που γμβολιαστηκαv ειvαι καλλημεvοι η κ αυτο ειvαι μουφα κ τσαμπα το καvουv οι αvθρωποι. Κ φοβαμαι κ μηv δουv οτι διαλεγουv τα αλλα εμβολια με τις ημερομηvιες κ αλλαξουv κ μεθοδο ραvτεβου μεχρι vα εμβολιαστουμε εμεις . .. 

Μούφα κ άδικο δεν είναι σίγουρα. Το θέμα είναι ο κίνδυνος αυτός, που στατιστικα φαίνεται ασήμαντος αλλά αν πέσει α εσένα ο κλήρος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilaeira είπε:

Πώς μπορείς να επιλέξεις πώς θα κάνεις; Ξέρω για τη διαφορά στις ημερομηνίες, αλλά εμένα για τον πατέρα μου μου βγάζει μόνο επιλογές της Astra.

Λογω ηλικίας φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ακούω από τον περίγυρό μου, συμπεριλαμβανομένων και γιατρών, να έχει ενδοιασμούς για το εμβόλιο της ΑΖ, ακόμη κι άτομα που θα ήθελαν να εμβολιαστούν. Επίσης βλέπω και άτομα που μέχρι χτες κόντευαν να ρίξουν στην πυρά όσους δεν ήθελαν να εμβολιαστούν να έχουν δεύτερες σκέψεις. 

Link to comment
Share on other sites

Στη μαμά μου ήρθε ραντεβού για ΑΖ κ το άλλαξε αλλάζοντας περιοχή. Μέσα Απριλίου εμβολιάζονται οι γονείς μου, τα πεθερικά το έχουν κάνει, σε λίγες μέρες ο άντρας μου, εγω περιμενω από τα αζήτητα αλλά θα προηγηθούν οι μεγαλύτεροι συνάδελφοι οπότε με βλέπω για Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...