Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, marakiz είπε:

 

Ούτε και ακίνδυνο. Γιατί εγώ κρατώ μεν τις αποστάσεις, όταν όμως το μικρό μου βρεθεί με άλλο μικρό, αναγκαστικά εγώ κι η μητέρα του θα βρεθούμε πιο κοντά από ότι θα ήθελα γιατί αναγκαστικά θα είμαστε από πάνω τους τόσο μικρά που είναι. Προσπαθώ να είμαι τυπική δηλαδή, αλλά δεν μπορώ να είμαι στο 100%, είναι απίθανο σενάριο εφόσον επιλέγω να βγούμε στην πλατεία.

Ναι, ok, έχεις δίκιο. Δεν έχω τόσο μικρό παιδί αλλά γενικά θεωρώ πως εφόσον τηρείς τα μέτρα προστασίας (μάσκα, αντισηπτικό, τήρηση αποστάσεων όσο γίνεται), είσαι καλά. Υπάρχουν άτομα που όσο κι αν πρόσεχαν, με κάποιο τρόπο κόλλησαν οπότε κανείς δεν είναι απόλυτα προστατευμένος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν είχα χρόνο να τα διαβάσω όλα.

Οι παππούδες εμβολιασυηκαν και περιμένουμε πως και πως κι εμείς.

Αν όμως βρε παιδιά σας λάχει της astra τι θα κάνετε?έχω πολυ προβληματίστει.

Περα από πολιτικό παιχνίδι μηπως όλα αυτά έχουν και μια βάση?Ποκυ θορυβηθηκα κ με το χτεσινο περιστατικό αλλα και με το άλλο στη Σύρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν είχα χρόνο να τα διαβάσω όλα.

Οι παππούδες εμβολιασυηκαν και περιμένουμε πως και πως κι εμείς.

Αν όμως βρε παιδιά σας λάχει της astra τι θα κάνετε?έχω πολυ προβληματίστει.

Περα από πολιτικό παιχνίδι μηπως όλα αυτά έχουν και μια βάση?Ποκυ θορυβηθηκα κ με το χτεσινο περιστατικό αλλα και με το άλλο στη Σύρο.

Εγώ προς το παρόν δεν εμβολιάζομαι. Αν και όταν αυτή μου η απόφαση μου δημιουργήσει προβλήματα και δυσκολίες στην καθημερινότητά μου ή σε πράγματα που θέλω να κάνω, θα το ξαναδώ το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν είχα χρόνο να τα διαβάσω όλα.

Οι παππούδες εμβολιασυηκαν και περιμένουμε πως και πως κι εμείς.

Αν όμως βρε παιδιά σας λάχει της astra τι θα κάνετε?έχω πολυ προβληματίστει.

Περα από πολιτικό παιχνίδι μηπως όλα αυτά έχουν και μια βάση?Ποκυ θορυβηθηκα κ με το χτεσινο περιστατικό αλλα και με το άλλο στη Σύρο.

δ ξερω πραγματικα.ετσι κ αλλιως αργω ακομη,οποτε δ εχω σκεφτει τπτ.αλλα εχω ατομα που το εκαναν κ ευτυχως ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν είχα χρόνο να τα διαβάσω όλα.

Οι παππούδες εμβολιασυηκαν και περιμένουμε πως και πως κι εμείς.

Αν όμως βρε παιδιά σας λάχει της astra τι θα κάνετε?έχω πολυ προβληματίστει.

Περα από πολιτικό παιχνίδι μηπως όλα αυτά έχουν και μια βάση?Ποκυ θορυβηθηκα κ με το χτεσινο περιστατικό αλλα και με το άλλο στη Σύρο.

Αυτό στη Σύρο όντως έγινε;  δεν έχω καταλάβει αν ήταν αλήθεια ή από τα περίεργα που κυκλοφορούν.

έχω φοβηθεί λίγο με το astra γιατί αν με καλέσουν για ακυρωμένη δόση, σίγουρα θαέιναι astra, αν και στο νησί απ'  ό,τι έχω καταλάβει δεν ήρθαν καθόλου ΑΖ (δηλαδή δεν έχει εμβολιαστεί κανείς 60-64). Τα δύο ραντεβού που έκλεισε ο άντρας μου έχουνδ ιάστημα 3-4 εβδομάδες άρα δεν είναι ΑΖ. Εγώ προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, εκτός αν εντωμεταξύ έχει προκύψει κάποια ανατροπή. Αλλά έχουν γίνει τόσοι εμβολιασμοί στην Αγγλία με αυτό χωρίς παρατράγουδα, τι να πω;  δεν μπορώ να φανταστώ ότι αποκρύπτουν περιστατικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν είχα χρόνο να τα διαβάσω όλα.

Οι παππούδες εμβολιασυηκαν και περιμένουμε πως και πως κι εμείς.

Αν όμως βρε παιδιά σας λάχει της astra τι θα κάνετε?έχω πολυ προβληματίστει.

Περα από πολιτικό παιχνίδι μηπως όλα αυτά έχουν και μια βάση?Ποκυ θορυβηθηκα κ με το χτεσινο περιστατικό αλλα και με το άλλο στη Σύρο.

 

Εγώ θέλω να πιστεύω ότι όταν φτάσει η σειρά μου, ηλικιακά εννοώ, θα κάνω το μονοδοσικό της johnson,  το οποίο ακούω ότι είναι πιο τσεκαρισμένο. 

Δεν θέλω με τίποτα να κάνω της astra. Έχω και θρομβοφιλία, όπως και ο μισός γυναικείος πληθυσμός απ' ότι έχω καταλάβει. 

Ο πατέρας μου έκανε της phizer (λόγω ηλικίας), τώρα είναι για την δεύτερη δόση, ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν είχα χρόνο να τα διαβάσω όλα.

Οι παππούδες εμβολιασυηκαν και περιμένουμε πως και πως κι εμείς.

Αν όμως βρε παιδιά σας λάχει της astra τι θα κάνετε?έχω πολυ προβληματίστει.

Περα από πολιτικό παιχνίδι μηπως όλα αυτά έχουν και μια βάση?Ποκυ θορυβηθηκα κ με το χτεσινο περιστατικό αλλα και με το άλλο στη Σύρο.

Epeidh mallon argoyme poli emeis.  Diladi iounio to blepo xlomo na prolaboyme elpizo na min mas tuxei.. 

An moy tyxei den ksero mporei k na fygo na min to kano. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, annoulen είπε:

 

Εγώ θέλω να πιστεύω ότι όταν φτάσει η σειρά μου, ηλικιακά εννοώ, θα κάνω το μονοδοσικό της johnson,  το οποίο ακούω ότι είναι πιο τσεκαρισμένο. 

Δεν θέλω με τίποτα να κάνω της astra. Έχω και θρομβοφιλία, όπως και ο μισός γυναικείος πληθυσμός απ' ότι έχω καταλάβει. 

Ο πατέρας μου έκανε της phizer (λόγω ηλικίας), τώρα είναι για την δεύτερη δόση, ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά. 

Το λογικο είναι να δώσουν σε εμας εμβόλια με σύντομη ανοσοαποκριση αλλα εχουν κλείσει κ συμφωνίες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Το λογικο είναι να δώσουν σε εμας εμβόλια με σύντομη ανοσοαποκριση αλλα εχουν κλείσει κ συμφωνίες.

E  ama einai etsi einai thema xronoy na kollisoyme emeis.  

Gia  na sas po  k  pliroforia me 40 pyreto an den pethaineis ta nosokomeia den dexontai na soy kanoyn oyte aktinografia.  

Opote katalabainete giati pethainei o kosmos.  Eksetaseis kanei mono sto teleytaio stadio tis pneymonias me dyspnoia diladh 

Link to comment
Share on other sites

Just now, annoulen said:

 

Εγώ θέλω να πιστεύω ότι όταν φτάσει η σειρά μου, ηλικιακά εννοώ, θα κάνω το μονοδοσικό της johnson,

και εγώ ιδανικά αυτό θα ήθελα να κάνω. 

Η μαμά μου που έκανε άστρα πριν 6 ημέρες είναι μια χαρά , δεν είχε κανένα απολυτως σύμπτωμα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kotsifikos είπε:

και εγώ ιδανικά αυτό θα ήθελα να κάνω. 

Η μαμά μου που έκανε άστρα πριν 6 ημέρες είναι μια χαρά , δεν είχε κανένα απολυτως σύμπτωμα .

Ναι .αν τύχει ομως σε εμας?

Just now, ninaki80 είπε:

E  ama einai etsi einai thema xronoy na kollisoyme emeis.  

Gia  na sas po  k  pliroforia me 40 pyreto an den pethaineis ta nosokomeia den dexontai na soy kanoyn oyte aktinografia.  

Opote katalabainete giati pethainei o kosmos.  Eksetaseis kanei mono sto teleytaio stadio tis pneymonias me dyspnoia diladh 

Γι αυτο φυλαγομαστε.Για να μην κολλήσουμε.

 

Just now, kotsifikos είπε:

και εγώ ιδανικά αυτό θα ήθελα να κάνω. 

Η μαμά μου που έκανε άστρα πριν 6 ημέρες είναι μια χαρά , δεν είχε κανένα απολυτως σύμπτωμα .

Είναι πιο αυχνο το φαινόμενο σε γυναίκες κάτω των 60

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ναι .αν τύχει ομως σε εμας?

Γι αυτο φυλαγομαστε.Για να μην κολλήσουμε.

 

έχω κι εγώ κάποιες θρομβοφιλικές μεταλλάξεις κ θορυβήθηκα λίγο. όμως όλοι οι γιατροί είναι καθησυχαστικοί. ε δεν μπορεί όλοι οι γιατροί να τα παίρνουν από την ΑΖ. Δεν μπορεί όλη η Αγγλία να κρύβει στοιχεία. τι να πω.........

 

το θέμα είναι ότι όπως φαίνεται, μόλις προχωρήσει λίγο ο εμβολιασμός, σταματάνε όλα τα μέτρα εκτός λογικά της μάσκας σε εσωτερικούς χώρους, και για να δουλέψει ο τουρισμός προφανώς ανοίγουν κ μπαρ κλπ. Επομένως ο καθένας μας είναι εκτεθειμένος, σε 2 μήνες το πολύ, χωρίς καμία προφύλαξη. Ή κλεινόμαστε σπίτι δια βίου, ή ρισκάρουμε κορονοιό με δεδομένες επιπλοκές, έστω και σε μικρό ποσοστό, ή κάνουμε το ΑΖ με ενδεχόμενο επίσης μικρό ποσοστό επιπλοκών.... Δεν είναι και ιδανικές συνθήκες επιλογής αλλά δεν βρίσκω άλλη λύση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Ναι .αν τύχει ομως σε εμας?

Γι αυτο φυλαγομαστε.Για να μην κολλήσουμε.

 

Είναι πιο αυχνο το φαινόμενο σε γυναίκες κάτω των 60

Ξέρεις πόσο άγχος έχω μέχρι να περάσουν οι ημέρες?? πάρα πολύ γιατί η μαμά μου είναι ακριβώς 60 και έχω προβληματιστεί πάρα πολυ΄. Χθες μιλούσαμε και ήταν χαλαρή σε μένα ξέρω όμως πως έχει αγχωθεί απλά δεν μου το λέει. Της είπα να αναβάλει τον εμβολιασμό όμως δεν ήθελε καθώς θέλει πως και πως να μας δει χωρίς να φοβάται ιδιαίτερα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marakiz είπε:

Δηλαδή οργάνωσε πάρτυ με τόσα άτομα και τόσα άτομα επέλεξαν και δεχτηκαν να πάνε σε κλειστό χώρο;;; Τόσο χυμαδιο τι να πω.

 

Τα πάρτυ στα 17χρονα γίνονται δια της μεθόδου μήνυμα στo instagram και οι φίλοι φέρνουν όποιον θέλουν κλπ. Δε θα με εξέπληττε να είχαν πάρει το μήνυμα 100 και να πήγαν 30. Κακά τα ψέματα, παρέες 10 ατόμων σε αυτές τις ηλικίες κάθε ΣΚ από σπίτι σε πάρκο σε πλατεία και πίσω στο σπίτι, όλους αυτούς τους μήνες είναι στάνταρ χωρίς ιδιαίτερη αφορμή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ναι .αν τύχει ομως σε εμας?

Γι αυτο φυλαγομαστε.Για να μην κολλήσουμε.

 

Είναι πιο αυχνο το φαινόμενο σε γυναίκες κάτω των 60

Poso pia na filaxteis pou einai na min soy tyxei.  Akoma k me poli prosoxi pleon olo k perissoteroi kollane 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

έχω κι εγώ κάποιες θρομβοφιλικές μεταλλάξεις κ θορυβήθηκα λίγο. όμως όλοι οι γιατροί είναι καθησυχαστικοί. ε δεν μπορεί όλοι οι γιατροί να τα παίρνουν από την ΑΖ. Δεν μπορεί όλη η Αγγλία να κρύβει στοιχεία. τι να πω.........

 

το θέμα είναι ότι όπως φαίνεται, μόλις προχωρήσει λίγο ο εμβολιασμός, σταματάνε όλα τα μέτρα εκτός λογικά της μάσκας σε εσωτερικούς χώρους, και για να δουλέψει ο τουρισμός προφανώς ανοίγουν κ μπαρ κλπ. Επομένως ο καθένας μας είναι εκτεθειμένος, σε 2 μήνες το πολύ, χωρίς καμία προφύλαξη. Ή κλεινόμαστε σπίτι δια βίου, ή ρισκάρουμε κορονοιό με δεδομένες επιπλοκές, έστω και σε μικρό ποσοστό, ή κάνουμε το ΑΖ με ενδεχόμενο επίσης μικρό ποσοστό επιπλοκών.... Δεν είναι και ιδανικές συνθήκες επιλογής αλλά δεν βρίσκω άλλη λύση. 

Δεν λέω ότι η Αγγλία κρύβει στοιχεία.Αντιθετως εχουν υπαρξει πολλα κρουσματα σε διάφορες χώρες.Για τα αλλα εμβολια δεν εχει ακουστεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

 

το θέμα είναι ότι όπως φαίνεται, μόλις προχωρήσει λίγο ο εμβολιασμός, σταματάνε όλα τα μέτρα εκτός λογικά της μάσκας σε εσωτερικούς χώρους, και για να δουλέψει ο τουρισμός προφανώς ανοίγουν κ μπαρ κλπ. 

party time!!!!!!

Και κλειστά που ειναι όλα δεν είναι περιορισμένος ο ιός!! Άσε πολυ φοβάμαι το τι θα γίνει το καλοκαίρι ...βλέπω το all you want is Greece και τρέμει η καρδιά μου για αυτό που θα ζήσουμε!! Λες και λύσαμε όλα τα προβλήματα και έχει μείνει αυτό του τουρισμού μο΄νο άλυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν λέω ότι η Αγγλία κρύβει στοιχεία.Αντιθετως εχουν υπαρξει πολλα κρουσματα σε διάφορες χώρες.Για τα αλλα εμβολια δεν εχει ακουστεί κάτι.

Εννοώ ότι θορυβούνται άλλες χώρες και όχι η Αγγλία που έχει εμβολιάσει τόσους πολλούς και σίγουρα θα έχει πολλά δεδομένα. Δεν είναι περίεργο; Εκεί με τόσους εμβολιασμούς, θα ήταν πιο εμφανή τα δυσάρεστα περιστατικά. Γι αυτό μου κάνει εντύπωση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

θορυβήθηκα λίγο. όμως όλοι οι γιατροί είναι καθησυχαστικοί. ε δεν μπορεί όλοι οι γιατροί να τα παίρνουν από την ΑΖ. Δεν μπορεί όλη η Αγγλία να κρύβει στοιχεία. τι να πω.........

Dystixos gia na diakopei ena embolio poy exoyn dothei tosa disekattomiria prepei na yparksoyn para polla peristatika.  Den einai toso apli h ereyna einai na min soy tyxei...  

Oi giatroi poy einai kathisixastikoi pane apla me ta pososta os tora...  K oxi me pragmatikes ereynes.  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είμαι της λογικής, φέρε το κινέζικο, φέρε το sputnik, φέρε ό,τι να'ναι....δεν μπορώ αυτή την συνεχή αγωνία και τον φόβο!!!!

 

Όλη η Αγγλία έχει εμβολιαστεί με ΑΖ εξάλλου και στην τελική όλα είναι θέμα πιθανοτήτων.

 

Όπως είχε γράψει στο περίπου κάποιος στο facebook πριν κάποιους μήνες πριν αρχίσει ο εμβολιασμός :

 

Έστω ότι την 1η του μήνα κάνουν το εμβόλιο 1000 άτομα (μεταξύ των οποίων, έστω, χάριν του παραδείγματος,  50 παιδιά). Την επόμενη ώρα 3 παθαίνουν καρδιακή ανακοπή και πεθαίνουν, το επόμενο εξάμηνο 50 διαγιγνώσκονται με μια μορφή καρκίνου και τον επόμενο χρόνο 2 νήπια διαγιγνώσκονται με αυτισμό. Πρόκειται στατιστικά για αναμενόμενο ποσοστό περιστατικών τα οποία θα τύχαιναν έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι της λογικής, φέρε το κινέζικο, φέρε το sputnik, φέρε ό,τι να'ναι....δεν μπορώ αυτή την συνεχή αγωνία και τον φόβο!!!!

 

Όλη η Αγγλία έχει εμβολιαστεί με ΑΖ εξάλλου και στην τελική όλα είναι θέμα πιθανοτήτων.

 

Όπως είχε γράψει στο περίπου κάποιος στο facebook πριν κάποιους μήνες πριν αρχίσει ο εμβολιασμός :

 

Έστω ότι την 1η του μήνα κάνουν το εμβόλιο 1000 άτομα (μεταξύ των οποίων, έστω, χάριν του παραδείγματος,  50 παιδιά). Την επόμενη ώρα 3 παθαίνουν καρδιακή ανακοπή και πεθαίνουν, το επόμενο εξάμηνο 50 διαγιγνώσκονται με μια μορφή καρκίνου και τον επόμενο χρόνο 2 νήπια διαγιγνώσκονται με αυτισμό. Πρόκειται στατιστικά για αναμενόμενο ποσοστό περιστατικών τα οποία θα τύχαιναν έτσι κι αλλιώς.

κι εγώ γενικά αυτής της άποψης είμαι...

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Τα πάρτυ στα 17χρονα γίνονται δια της μεθόδου μήνυμα στo instagram και οι φίλοι φέρνουν όποιον θέλουν κλπ. Δε θα με εξέπληττε να είχαν πάρει το μήνυμα 100 και να πήγαν 30.

Και σκέψου ότι εδώ οι μαμάδες των πιο μικρών παιδιών συζητάνε για το αν στο πάρτι συνοδέυουν οι δύο γονείς ή μόνο ο ένας, αν παίρνεις δώρο για τον εορτάζοντα μόνο, ή και τα αδέρφια του , το σπίτι, τη μαμά και τον μπαμπά του, αν μπορεί να συνοδεύσει η πεθερά σου για να προσέχετε μαζί τα παιδιά, αν δίνεις πουρμπουάρ στην οικιακή βοηθό, αν έχεις ρεσό για να κρατάει ζεστά τα φαγητά..... 

άντε για να ευθυμήσουμε λίγο, να θυμηθούμε τις παλιές καλές εποχές που μας απασχολούσε το savoir vivre των σχολικών πάρτι 

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο μέσω της πλατφόρμας, υπάρχει η δυνατότητα έμμεσης επιλογής εμβολίου, τουλάχιστον για τους κατοίκους των μεγάλων πόλεων, καθώς πριν επιβεβαιώσεις το ραντεβού σου, έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις διαφορετικές ημερομηνίες ή/και διαφορετικά εμβολιαστικά κέντρα. Οπότε βλέποντας τις ημερομηνίες 1ης και 2ης δόσης καταλαβαίνεις για ποιο εμβόλιο εχεις ραντεβού αρχικά και αναλόγως μπορείς να κινηθείς, να επιλέξεις άλλες ημερομηνίες και άρα άλλο εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Ωστόσο μέσω της πλατφόρμας, υπάρχει η δυνατότητα έμμεσης επιλογής εμβολίου, τουλάχιστον για τους κατοίκους των μεγάλων πόλεων, καθώς πριν επιβεβαιώσεις το ραντεβού σου, έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις διαφορετικές ημερομηνίες ή/και διαφορετικά εμβολιαστικά κέντρα. Οπότε βλέποντας τις ημερομηνίες 1ης και 2ης δόσης καταλαβαίνεις για ποιο εμβόλιο εχεις ραντεβού αρχικά και αναλόγως μπορείς να κινηθείς, να επιλέξεις άλλες ημερομηνίες και άρα άλλο εμβόλιο.

Den katalaba pos ginete ayto?  Na ksereis diladi poio  embolio tha exoyn?  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

κι εγώ γενικά αυτής της άποψης είμαι...

Και σκέψου ότι εδώ οι μαμάδες των πιο μικρών παιδιών συζητάνε για το αν στο πάρτι συνοδέυουν οι δύο γονείς ή μόνο ο ένας, αν παίρνεις δώρο για τον εορτάζοντα μόνο, ή και τα αδέρφια του , το σπίτι, τη μαμά και τον μπαμπά του, αν μπορεί να συνοδεύσει η πεθερά σου για να προσέχετε μαζί τα παιδιά, αν δίνεις πουρμπουάρ στην οικιακή βοηθό, αν έχεις ρεσό για να κρατάει ζεστά τα φαγητά..... 

άντε για να ευθυμήσουμε λίγο, να θυμηθούμε τις παλιές καλές εποχές που μας απασχολούσε το savoir vivre των σχολικών πάρτι 

έκλαψα!!! ωραία περνάτε εσείς εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...