Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Γιατί να μη σου το κάνει ο γιατρός που σου το έγραψε; Δεν μπορεί να ζητήσει λεφτά έξτρα, αν δεν είναι απίστευτα γάιδαρος

Μα δεν τίθεται θέμα χρημάτων.Δεν εχω το χρόνο ναψπαω στον παθολόγο κ ουτε θέλω να βρεθώ σε ιατρείο.μπορειβκ ο φαρμακοποιος.να κερδίσω χρόνο θελω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμείς το κάναμε όταν ήταν και τα δυο παιδιά μας πολύ μωρά και μας το έκανε ο παιδίατρος από δική του προτροπή ο ένας και στον άλλον το ζήτησα. Νομίζω συνηθίζεται. Επίσης το έκανε κι ο  μεγάλος γιος μου πέρυσι λόγω του μωρού. 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Είναι ευπαθής, με την έννοια ότι είναι στις κατηγορίες που το δικαιούνται. αλλά όχι με την εννιά ότι είναι σοβαρα άρρωστος, γι αυτό δεν ξέρω αν παίζουν κ θέματα ερμηνειών του πώς ορίζεται ο ευπαθής. Οπότε θα ρωτήσω όταν γράψουν το δικό του, λογικά θα με εξυπηρετήσουν. Για παιδί που δεν πάει σχολείο να γράψουν λόγω ύπαρξης ευπαθούς στην οικογένεια, μου φαίνεται δύσκολο. αλλά η παιδίατρος προσφέρεται αρκεί να έχει στο φαρμακείο. 

 

Τι άγχος κι αυτό!!

Σχολειο δ θα πηγαινει, αλλα αν πάτε μουσικοκονητικη πχ; 

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2020 at 11:18 ΜΜ, μαγιοπουλας είπε:

Δεν πειράζει. Λ ευω να σου λω μονο το δικο σου διαβαδα.δεν προλαβα τα υπολοιπα.

Εγω παντως πξγα κ το συνταγογραφησα σηνερα για το παοδι στον παιδιατρο .Δεν ήμουν σε λίστα αναμονής στο φαρμακείο κ δεν το δεχόταν κιολας ο φαρμακοποιός μου.Απο χθες άρχισε να κάνει λίστα γι αυτούς μονο που έρχονται με τη συνταγή στο χερι . 

Η αιτιολογία ηταν οτι γυρω από το ποαιδι υπαρχκυν ευπαθεις ομαδες.Ο νομος σου δινει το δικαίωμα να το κάνεις κ δεν νομίζω οτι στερείς κατι από κάποιον γιατι ηωενημερωση εινσι για όλους κ στο συνταγογραφουν.Απο κει και πέρα το κρατος πρέπει να φροντισει .

 

Είσαι σίγουρη ότι αυτή ήταν η αιτιολογία?

 

Γιατί ρώτησα την δική μας παιδίατρο για τα παιδιά μου που συγκατοικούν με γιαγιά και μου είπε ότι η αιτιολογία/κατηγορία αυτή ισχύει μόνο για ενήλικες που φροντίζουν ευπαθή άτομα, δεν μπορεί να γραφτεί από παιδίατρο. 

 

Πάντως @kotsifikos παιδιά με άσθμα παίρνουν συνταγή κανονικά και σε αυτή την φάση, ο ανηψιός μου πήρε ήδη, το ίδιο και οι γονείς του ως φροντιστές του, αλλά ο αδερφός του όχι για τον παραπάνω λόγο. Εκτός αν δέχονταν οι γονείς (και ο παιδίατρος) να πάρουν συνταγή και για το άλλο παιδί λόγω άσθματος, πράγμα που δεν ισχύει και δεν θέλουν να παραμείνει στο καταγεγραμμένο ιατρικό ιστορικό του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες πήγα παιδίατρο κ την ρώτησα για εμβόλιο κ μου είπε ότι συστήνεται σε παιδάκια που πάνε παιδικό έως 36 μηνών. Εμένα η δικιά μου εφόσον είναι μεγαλύτερη κ δεν αρρωσταίνει συχνά είπε ότι δεν χρειάζεται κ ούτε εμείς χρειάζεται να το κάνουμε γιατί ο μικρός μου πλέον ξεπέρασε το έτος κ δεν πάει παιδικό.

 

Μετά πήγα στο φαρμακείο κ μου είπε ότι ήρθαν τα εμβόλια αν θέλουμε να κάνουμε κ ρώτησα αν μπορούμε χωρίς συνταγή κ είπε ότι κανονικά χρειάζεται κ συνταγή αλλά επειδή έχουν αρκετά θα μπορούσε να μας δώσει κ έτσι. Οπότε κορίτσια ψάξτε σε διάφορα φαρμακεία. Διαφορετικά πράγματα λέει ο καθένας ανάλογα με το απόθεμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Deena είπε:

 

Είσαι σίγουρη ότι αυτή ήταν η αιτιολογία?

 

Γιατί ρώτησα την δική μας παιδίατρο για τα παιδιά μου που συγκατοικούν με γιαγιά και μου είπε ότι η αιτιολογία/κατηγορία αυτή ισχύει μόνο για ενήλικες που φροντίζουν ευπαθή άτομα, δεν μπορεί να γραφτεί από παιδίατρο. 

 

Πάντως @kotsifikos παιδιά με άσθμα παίρνουν συνταγή κανονικά και σε αυτή την φάση, ο ανηψιός μου πήρε ήδη, το ίδιο και οι γονείς του ως φροντιστές του, αλλά ο αδερφός του όχι για τον παραπάνω λόγο. Εκτός αν δέχονταν οι γονείς (και ο παιδίατρος) να πάρουν συνταγή και για το άλλο παιδί λόγω άσθματος, πράγμα που δεν ισχύει και δεν θέλουν να παραμείνει στο καταγεγραμμένο ιατρικό ιστορικό του παιδιού.

Ναι.απο την συνταγή το αντέγραψα κ έτσι εκτελέστηκε από το φαρμακείο.

Just now, Deena είπε:

 

Είσαι σίγουρη ότι αυτή ήταν η αιτιολογία?

 

Γιατί ρώτησα την δική μας παιδίατρο για τα παιδιά μου που συγκατοικούν με γιαγιά και μου είπε ότι η αιτιολογία/κατηγορία αυτή ισχύει μόνο για ενήλικες που φροντίζουν ευπαθή άτομα, δεν μπορεί να γραφτεί από παιδίατρο. 

 

Πάντως @kotsifikos παιδιά με άσθμα παίρνουν συνταγή κανονικά και σε αυτή την φάση, ο ανηψιός μου πήρε ήδη, το ίδιο και οι γονείς του ως φροντιστές του, αλλά ο αδερφός του όχι για τον παραπάνω λόγο. Εκτός αν δέχονταν οι γονείς (και ο παιδίατρος) να πάρουν συνταγή και για το άλλο παιδί λόγω άσθματος, πράγμα που δεν ισχύει και δεν θέλουν να παραμείνει στο καταγεγραμμένο ιατρικό ιστορικό του παιδιού.

Συγγνώμη.νομιζα οτι σε συτο το post είχα γράψει την αιτιολογια.Καπου αλλου εγραψα αυτο ακριβώς που έγραφε η συνταγή. Έτσι κ εκτελέστηκε.

Just now, mama16 είπε:

Εγώ χθες πήγα παιδίατρο κ την ρώτησα για εμβόλιο κ μου είπε ότι συστήνεται σε παιδάκια που πάνε παιδικό έως 36 μηνών. Εμένα η δικιά μου εφόσον είναι μεγαλύτερη κ δεν αρρωσταίνει συχνά είπε ότι δεν χρειάζεται κ ούτε εμείς χρειάζεται να το κάνουμε γιατί ο μικρός μου πλέον ξεπέρασε το έτος κ δεν πάει παιδικό.

 

Μετά πήγα στο φαρμακείο κ μου είπε ότι ήρθαν τα εμβόλια αν θέλουμε να κάνουμε κ ρώτησα αν μπορούμε χωρίς συνταγή κ είπε ότι κανονικά χρειάζεται κ συνταγή αλλά επειδή έχουν αρκετά θα μπορούσε να μας δώσει κ έτσι. Οπότε κορίτσια ψάξτε σε διάφορα φαρμακεία. Διαφορετικά πράγματα λέει ο καθένας ανάλογα με το απόθεμα!

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η γνώμη του παιδιατρου σου.

Deena Αναγκη ανοσοποιησης έναντι της γριπης γράφει το χαρτί της συνταγογραφισης.Για να μην ψάχνεις τις αναρτήσεις μου.Δεν θυμάμαι κ ανντο χω γραψει ακριβώς τώρα που το σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena said:

Είσαι σίγουρη ότι αυτή ήταν η αιτιολογία?

 

Γιατί ρώτησα την δική μας παιδίατρο για τα παιδιά μου που συγκατοικούν με γιαγιά και μου είπε ότι η αιτιολογία/κατηγορία αυτή ισχύει μόνο για ενήλικες που φροντίζουν ευπαθή άτομα, δεν μπορεί να γραφτεί από παιδίατρο.

Tο ίδιο μου είπε και η δική μου.. Μου είπε βέβαια ότι είναι σίγουρη ότι μετά τις 20 Οκτώβρη θα ανοίξει το εμβόλιο για όλους. Δεν με καθησύχασε όμως. Πόσο μάλλον που ο δικός μου που δεν το έχει ξανακάνει θα θέλει 2 δόσεις( αυτό ξεχάσαμε να το συζητήσουμε). Πρέπει να κλαφτώ σε φαρμακείο μπας και..

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανόνισα για όλους τελικά. Στο φαρμακείο όμως δεν μου κράτησαν για τις δυο δόσεις του μικρο, μου είπαν ότι έχει μεγάλη πίεση προς το παρόν κ θέλουν να ξεκαθαρίσει το τοπίο. μάλλον θα πρέπει να ρωτήσω κ αλλού. δυστυχώς δεν έχω τις ίδιες σχέσεις με όλα τα φαρμακεία, πηγαίνω σ αυτό που με βοκευει πιο πολύ κ τώρα είναι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Αναγκη ανοσοποιησης έναντι της γριπης γράφει το χαρτί της συνταγογραφισης.Για να μην ψάχνεις τις αναρτήσεις μου.Δεν θυμάμαι κ ανντο χω γραψει ακριβώς τώρα που το σκεφτομαι.

 

Ανάγκη ανοσοποίησης γράφουν όλες οι συνταγές, από κάτω αναγράφεται η κατηγορία από την οποία προκύπτει η ανάγκη ανοσοποίησης.

 

Για παράδειγμα, επειδή το έχω πρόσφατο : Στου ανηψιού μου γράφει Ανάγκη ανοσοποίησης έναντι της γρίπης - Ενήλικες και παιδιά με άσθμα ή άλλες πνευμονικές παθήσεις (κάτι τέτοιο) και στων γονιών του γράφει Ανάγκη ανοσοποίησης έναντι της γρίπης - Άτομα που φροντίζουν ασθενείς με υποκείμενο νόσημα.

 

Επίσης, η παιδίατρος είπε ότι εάν κάποια στιγμή έχει συνταγογραφηθεί στο παιδί εισπνεόμενο σκεύμασμα (τύπου aerolin, seretide, flixotide) υπάρχουν πολλοί παιδίατροι που συνταγογραφούν το εμβόλιο εντάσσοντας το παιδί στην κατηγορία του άσθματος-πνευμονικών παθήσεων. 

 

Δεν ξέρω ωστόσο, κάπως μου έρχεται, τα δικά μου εννοείται ότι έχουν λάβει συνταγή για εισπνεόμενα παλιότερα αλλά άσθμα δεν έχουν, ούτε κάποιο άλλο πνευμονολογικό θέμα. Θα πάω να πάρω συνταγή που θα γράφει κάτι τέτοιο? Και που ξέρω στο μέλλον αν κάποια ασφαλιστική εταιρεία ταμπουρωθεί σε αυτό και μας βάλει χίλιες δύο εξαιρέσεις στα συμβόλαιά τους?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena said:

 

Ανάγκη ανοσοποίησης γράφουν όλες οι συνταγές, από κάτω αναγράφεται η κατηγορία από την οποία προκύπτει η ανάγκη ανοσοποίησης.

 

Για παράδειγμα, επειδή το έχω πρόσφατο : Στου ανηψιού μου γράφει Ανάγκη ανοσοποίησης έναντι της γρίπης - Ενήλικες και παιδιά με άσθμα ή άλλες πνευμονικές παθήσεις (κάτι τέτοιο) και στων γονιών του γράφει Ανάγκη ανοσοποίησης έναντι της γρίπης - Άτομα που φροντίζουν ασθενείς με υποκείμενο νόσημα.

 

Επίσης, η παιδίατρος είπε ότι εάν κάποια στιγμή έχει συνταγογραφηθεί στο παιδί εισπνεόμενο σκεύμασμα (τύπου aerolin, seretide, flixotide) υπάρχουν πολλοί παιδίατροι που συνταγογραφούν το εμβόλιο εντάσσοντας το παιδί στην κατηγορία του άσθματος-πνευμονικών παθήσεων. 

 

Δεν ξέρω ωστόσο, κάπως μου έρχεται, τα δικά μου εννοείται ότι έχουν λάβει συνταγή για εισπνεόμενα παλιότερα αλλά άσθμα δεν έχουν, ούτε κάποιο άλλο πνευμονολογικό θέμα. Θα πάω να πάρω συνταγή που θα γράφει κάτι τέτοιο? Και που ξέρω στο μέλλον αν κάποια ασφαλιστική εταιρεία ταμπουρωθεί σε αυτό και μας βάλει χίλιες δύο εξαιρέσεις στα συμβόλαιά τους?

Μην το κάνεις! Σίγουρα θα το χρησιμοποιήσει η ασφαλιστική!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Yovanna είπε:

Μην το κάνεις! Σίγουρα θα το χρησιμοποιήσει η ασφαλιστική!

 

Δεν θα το κάνω, αν τυχόν ανοίξει κάποια στιγμή το σύστημα και μπορέσω να πάρω πληρώνοντάς το όπως κάθε χρόνο καλώς, αλλιώς θα ελπίσω για το καλύτερο φέτος τον χειμώνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

 

Ανάγκη ανοσοποίησης γράφουν όλες οι συνταγές, από κάτω αναγράφεται η κατηγορία από την οποία προκύπτει η ανάγκη ανοσοποίησης.

 

Για παράδειγμα, επειδή το έχω πρόσφατο : Στου ανηψιού μου γράφει Ανάγκη ανοσοποίησης έναντι της γρίπης - Ενήλικες και παιδιά με άσθμα ή άλλες πνευμονικές παθήσεις (κάτι τέτοιο) και στων γονιών του γράφει Ανάγκη ανοσοποίησης έναντι της γρίπης - Άτομα που φροντίζουν ασθενείς με υποκείμενο νόσημα.

 

Επίσης, η παιδίατρος είπε ότι εάν κάποια στιγμή έχει συνταγογραφηθεί στο παιδί εισπνεόμενο σκεύμασμα (τύπου aerolin, seretide, flixotide) υπάρχουν πολλοί παιδίατροι που συνταγογραφούν το εμβόλιο εντάσσοντας το παιδί στην κατηγορία του άσθματος-πνευμονικών παθήσεων. 

 

Δεν ξέρω ωστόσο, κάπως μου έρχεται, τα δικά μου εννοείται ότι έχουν λάβει συνταγή για εισπνεόμενα παλιότερα αλλά άσθμα δεν έχουν, ούτε κάποιο άλλο πνευμονολογικό θέμα. Θα πάω να πάρω συνταγή που θα γράφει κάτι τέτοιο? Και που ξέρω στο μέλλον αν κάποια ασφαλιστική εταιρεία ταμπουρωθεί σε αυτό και μας βάλει χίλιες δύο εξαιρέσεις στα συμβόλαιά τους?

Ζ25.1γραφει δίπλα.αερολιν πηρε μια φορά περυσι κ εννοείται το αγόρασα. Έτσι κ γραφτεί κατι τετοιο από την ασφαλιστική την πατήσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ζ25.1γραφει δίπλα.αερολιν πηρε μια φορά περυσι κ εννοείται το αγόρασα. Έτσι κ γραφτεί κατι τετοιο από την ασφαλιστική την πατήσαμε.

 

Πρόσεξε να δεις τί γίνεται, οι γιατροί δεν τα σκέφτονται αυτά. Γράφουν δυστυχώς αβέρτα αυτό που εξυπηρετεί τον ασθενή ώστε να "φύγει" η συνταγή. Στην εταιρεία που δουλεύω βγήκε ανακοίνωση συνεργασίας με ένα πολυιατρείο για εμβολιασμό, αν θέλουμε δίνουμε ΑΜΚΑ και 5 ευρώ και πάμε και το κάνουμε. Ποιος ξέρει τί θα γραφτεί στις συνταγές όσων το επιλέξουν, πιθανότατα το αόριστο "πνευμονολογικές παθήσεις".

 

Εγώ κάνω τις σκέψεις με τις ασφαλιστικές λόγω επαγγελματικής διαστροφής. Έστειλα την μητέρα μου να πάρει την δική μου συνταγή λόγω του ότι είναι ευπαθής ομάδα και για τους επόμενους λίγους μήνες θα μένουμε μαζί προσωρινά και πήγε ο γιατρός και έγραψε και σε μένα "πνευμονολογικές παθήσεις". Τον πήρα τηλέφωνο και του την είπα λίγο, την ακύρωσε και μου έστειλε την σωστή.

 

Τώρα μου ήρθε και η σκέψη μήπως τα δικά μας εμβόλια τα κάνουμε στα παιδιά.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου γιατί κ εγω παντα ψαχνοναι μην κατσει κατι στραβα με την ασφαλιστική.Κ εγω είχα σκεφτεί να της κάνω το δικο μου .

Βασικά η κοπέλα του γιατρού το εγραψε χωρίς τη γνωση του ισως.σκεψου οτι πρόκειται κ για κατι καινούργιο κ δεν το γνωριζε.Τωρα με έχουν σώσει κ τς φίδια μην έχει γράψει κάτι λαθος.Της το εξήγησα παντως οτι δενθελω να αναγράφεται ασθενεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena said:

 

 

Δεν ξέρω ωστόσο, κάπως μου έρχεται, τα δικά μου εννοείται ότι έχουν λάβει συνταγή για εισπνεόμενα παλιότερα αλλά άσθμα δεν έχουν, ούτε κάποιο άλλο πνευμονολογικό θέμα. Θα πάω να πάρω συνταγή που θα γράφει κάτι τέτοιο? Και που ξέρω στο μέλλον αν κάποια ασφαλιστική εταιρεία ταμπουρωθεί σε αυτό και μας βάλει χίλιες δύο εξαιρέσεις στα συμβόλαιά τους?

Ωραία αυτό δεν το είχα σκεφτεί ποτέ ,γιατί ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με την ασφαλιστική , παρόλο που έχει νοσηλευτεί αρκετές φορές με κρίση άσθματος, βέβαια δεν ξέρω αν έχει σημασία το ότι είχε ασφαλιστεί από όταν γεννήθηκε, πριν δηλαδή εμφανιστεί το πρόβλημα. Τώρα όμως που το λες με προβληματίζει ιδιαίτερα γιατί από το ΑΜΚΑ του και μόνο φαίνεται πως είναι σε χρόνια αγωγή , φοβάμαι μην μου που ν κάποια στιγμή πως θα έχουμε εξαιρέσεις!

 

Πάντως με την ασφαλιστική και εγώ την έχω πατήσει σε χειρουργείο του μικρού , μέχρι που πλήρωσα στο νοσοκομεία τα μαλλιά της κεφαλής μου και τότε διάβασα το συμβόλαιο και το έμαθα απ έξω ώστε να μην με βρει άλλη έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκέφτομαι όμως ποιος είναι προτιμότερο να αρρωστήσει.Εμεις που είμαστε οι φροντιστες η το παιδι? 

Πηρα πάλι πίσω στον παιδιατρο κ ρωτησα πάλι τη γραμματεία μην τυχον εχουν κανει κάποιο λάθος κ την πατήσουμε.Μου ειπε οχι.Ελπιζω βα μην έχει γίνει στραβή.

Link to comment
Share on other sites

Μην απορείτε με τις απαντήσεις των παιδίατρων σας.  Ο σωστός γιατρός αυτό κάνει -κατά κανόνα- πορευεται με τις εθνικές οδηγίες.  Θα ήταν λάθος/αντιδεοντολογικό να βρει ο παιδίατρος παραθυράκια για ΟΛΑ τα παιδιά που παρακολουθεί. 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ναι.απο την συνταγή το αντέγραψα κ έτσι εκτελέστηκε από το φαρμακείο.

Συγγνώμη.νομιζα οτι σε συτο το post είχα γράψει την αιτιολογια.Καπου αλλου εγραψα αυτο ακριβώς που έγραφε η συνταγή. Έτσι κ εκτελέστηκε.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η γνώμη του παιδιατρου σου.

Deena Αναγκη ανοσοποιησης έναντι της γριπης γράφει το χαρτί της συνταγογραφισης.Για να μην ψάχνεις τις αναρτήσεις μου.Δεν θυμάμαι κ ανντο χω γραψει ακριβώς τώρα που το σκεφτομαι.

Γενικά κ προ σχολείου μου έλεγε να το κάνουμε εμείς κ όχι τα μικρά. Τώρα ίσως το είπε για να δοθεί προτεραιότητα σε άτομα υψηλού κινδύνου

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Γενικά κ προ σχολείου μου έλεγε να το κάνουμε εμείς κ όχι τα μικρά. Τώρα ίσως το είπε για να δοθεί προτεραιότητα σε άτομα υψηλού κινδύνου

Η αληθεια ειναι οτι το μέλλον θα δείξει αν θα υπάρξει ελλειψη.Υπαρχοθν κ αυτοι που δεν θελουν να εμβολιαστούν εκ πεποιθήσεων.

Και στοα φαρμακεια βλεπω οτι ο καθενας κανει ο τι θελει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τά φαρμακεία μου το είπε και η δική μου παιδιάτρος, ότι δίνουν προτεραιότητες, πχ πρώτα καρκινοπαθείς μετά ηλικιωμένοι κλπ κλπ. Οι ευπαθείς ομάδες διαχωρίζονται με κάποιο τρόπο σε πιο σοβαρές ή όχι; Βάσει του συστήματος και της δεοντολογίας, όχι βάσει προσωπικής άποψης και ηθικής.

 

Το φαρμακείο της γειτονιάς πάντως δεν μας είπε κάτι τέτοιο, απλά ότι πρέπει να υπάρχει συνταγογράφηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marakiz είπε:

Μην απορείτε με τις απαντήσεις των παιδίατρων σας.  Ο σωστός γιατρός αυτό κάνει -κατά κανόνα- πορευεται με τις εθνικές οδηγίες.  Θα ήταν λάθος/αντιδεοντολογικό να βρει ο παιδίατρος παραθυράκια για ΟΛΑ τα παιδιά που παρακολουθεί. 

Συμφωνώ κ εγώ με αυτό κ γενικά την παιδίατρο μου την εμπιστεύομαι κ την θεωρώ καλή επαγγελματία κ άνθρωπο. Πριν το μνμ το είχα στείλει όχι ότι μου έκανε εντύπωση αυτό που Μ είπε η γιατρος αλλά το φαρμακείο!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και κάτι να γελάσετε.Κωμικοτραγικο βεβαια.

Σημερα ηρθαν τα πραγματα από το Σκλαβενίτη.Ο ανθρωπος ηρθε κρατώντας τις σακούλες στα δυο του χερια κ το χαρτί κουζίνας το ειχε στερεωσει μεταξύ του αριστερου του ώμου και του σαγονιου .Ακουμπούσε στη μασκα.

Ωραίο ε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Να σας πω και κάτι να γελάσετε.Κωμικοτραγικο βεβαια.

Σημερα ηρθαν τα πραγματα από το Σκλαβενίτη.Ο ανθρωπος ηρθε κρατώντας τις σακούλες στα δυο του χερια κ το χαρτί κουζίνας το ειχε στερεωσει μεταξύ του αριστερου του ώμου και του σαγονιου .Ακουμπούσε στη μασκα.

Ωραίο ε?

Δεν είναι συσκευασμένο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysoum είπε:

Δεν είναι συσκευασμένο; 

Ναι.εινσι.ο γνωστός γλάρος.

Δεν το λεω ομως γι αυτο.Το λεω για τη βλακεια του υπαλλήλου να το κολλησει κοντά στο στόμα του κ πάνω από τη μασκα που χρησιμεύει σαν κάλυμμα για τον κορονοιο.

Απ αυτο να καταλάβεις τι συνέπεια κ προσοχή υπάρχει 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...