Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Δεν γίνονται σε όλα τα είδη χορού ατομικά μαθήματα. Στους παραδοσιακούς ας πούμε. Μπορείς να μάθεις τα βήματα μόνος αλλά τι νόημα έχει χωρίς κύκλο;

Επίσης μαθήματα πιάνου πχ, πολλές φορές σηκώνεται ο μαθητής κ κάθεται ο δάσκαλος στο πιάνο για να δείξει. Οκ καθαρίζεις το πιάνο, πλένουν χέρια δάσκαλος κ μαθητής πριν το μάθημα, αλλά αν είναι παιδί σίγουρα θα πιάνει πρόσωπο κλπ κατά τη διάρκεια του μαθήματος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Όποιος έχει την υποδομή να κάνει μαθήματα online θα το κάνει. Αλλά δεν γίνονται όλα online. Έκανα πολλά χρόνια σε ωδείο, πολλά πράγματα γίνονται και δείχνονται δια ζώσης μόνο. Όπως και για το χορό την πάλη κλπ. Δεν συζηταμε για πολεμικές τέχνες κλπ που ειπατε. Μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα από το ίντερνετ αλλά όλα αυτά τα θεωρώ υποκατάστατα. Λυπάμαι πάρα πολύ γιατί πολλοί επαγγελματίες θα έχουν μεγάλο πρόβλημα με την κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι τα Ωδεία, με τη λογική ότι ουσιαστικά είναι ιδιαίτερο το μάθημα, θα συνεχίσουν να λειτουργούν, τουλάχιστον με τους προχωρημένους μαθητές. Σίγουρα υπάρχει θέμα ασφάλειας, γιατί π.χ το ίδιο πιάνο θα ακουμπήσουν πολλά παιδιά μέσα στη μέρα, αλλα λογικά είναι πιο ασφαλές από πολλές άλλες δραστηριότητες, και δεν υπάρχει υποκατάστατο από απόσταση. Το δοκιμασαμε μέσα σε αυτές τις εβδομάδες, και γίνεται κάποια μικρή διόρθωση αλλά όχι ουσιαστική πρόοδος. Λογικά αρχάριοι και παιδιά που δεν το έχουν πάρει και πολύ ζεστά θα διακόψουν και θα είναι μεγάλο πλήγμα, αλλά υποθέτω ότι πιο προχωρημένοι μαθητές που το βλέπουν σοβαρά, θα το πάρουν το ρίσκο, έστω και με μάσκα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς κλείσατε όλες κομμωτήριο; Με όσες μιλάω έχουν ήδη κλείσει γι αυτήν την εβδομάδα. ακομα κ αυτες που φοβόντουσαν κ πρόσεχαν παρα πολυ. εγώ ούτε που το σκέφτηκα. ακόμα κ ο άντρας μ που φοβάται τα πάντα λέει ότι θα πάει αλλά βαριέται τη διαδικαςια ραντεβού γιατι δεν θελει να δεσμεύεται. εγω θα μεινω με στιλ ombre κ μαλλι γεματο ψαλλιδα κ οταν αποφασίσω να παω, θα τα ξανακλείσουν! 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Δεν είναι βέβαιο ακόμη για το βρετανικό. Κάποιοι φορείς όμως ναι. Το έκαναν. 

Lisbet. Ναι. Το διαδυκτιακο ιδιαίτερο λέω. 

 

Ναι, αυτό λέω κι εγώ, επειδή ο δάσκαλος δεν ασχολείται, αναγκάστηκα να βρω δασκάλα να του κάνει ιδιαίτερο μέσω διαδικτύου.  Homeschooling δηλαδή...

 

1 hour ago, Yovanna είπε:

Πω πω κορίτσια, πολύς κόσμος θα έχει πρόβλημα. Ο άντρας μου έχει μαύρη ζώνη σε πολεμική τέχνη. Ευτυχώς δεν ζει από αυτό. Μίλησε όμως στο τηλέφωνο με γνωστούς του που έχουν σχολές και οι άνθρωποι έκλαιγαν. Δεν θα μπορέσουν να ανοίξουν καθόλου. Ίσως από Οκτώβρη, αλλά αν υπάρξει νέο κύμα, ούτε και τότε. Σκ΄ρφτονται τι θα κάνουν , αν θα κλείσουν για πάντα τις σχολές τους γιατί κάτι πρέπει να κάνουν για να ζήσουν. Σκέφτομαι και τις σχολές χορού.. τα ίδια και εκεί. Γιατί είτε μαθαίνεις παραδοσιακούς, είτε λάτιν, η επαφή είναι πολύ στενή .

 

Κι εγώ κλαίω τη χορωδία μου. Αν δεν μπορέσουν να λειτουργήσουν οι θεατρικές σχολές από του χρόνου, θα έχω μείζον θέμα με τον μεγάλο.

Just now, Έσπερος είπε:

Κορίτσια εσείς κλείσατε όλες κομμωτήριο; Με όσες μιλάω έχουν ήδη κλείσει γι αυτήν την εβδομάδα. ακομα κ αυτες που φοβόντουσαν κ πρόσεχαν παρα πολυ. εγώ ούτε που το σκέφτηκα. ακόμα κ ο άντρας μ που φοβάται τα πάντα λέει ότι θα πάει αλλά βαριέται τη διαδικαςια ραντεβού γιατι δεν θελει να δεσμεύεται. εγω θα μεινω με στιλ ombre κ μαλλι γεματο ψαλλιδα κ οταν αποφασίσω να παω, θα τα ξανακλείσουν! 

 Εγώ ναι, για την Παρασκευή. Δε φοβάμαι γιατι μου είπε ότι θα είμαι μόνη μου μέσα. Θα τελειώνει με τη μία και μετά από κάποια ώρα θα έρχεται η επόμενη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα ήθελα ένα κούρεμα λόγω ψαλίδας (δεν τα βάφω) αλλά δεν θα πάω. Έτσι κι αλλιώς συνήθως το καλοκαίρι τα αφήνω όσο πιο μακριά γίνεται για να τα πιάνω αλογοουρά κ κουρεύομαι πάντα Σεπτεμβρη-Οκτωβρη. Έλεγα να καθιερωσω λίγο πιο συστηματικά να κουρευομαι δύο φορές το χρόνο επειδή μία είναι λίγο, αλλά λέω να μην το ξεκινήσω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Κορίτσια εσείς κλείσατε όλες κομμωτήριο; Με όσες μιλάω έχουν ήδη κλείσει γι αυτήν την εβδομάδα. ακομα κ αυτες που φοβόντουσαν κ πρόσεχαν παρα πολυ. εγώ ούτε που το σκέφτηκα. ακόμα κ ο άντρας μ που φοβάται τα πάντα λέει ότι θα πάει αλλά βαριέται τη διαδικαςια ραντεβού γιατι δεν θελει να δεσμεύεται. εγω θα μεινω με στιλ ombre κ μαλλι γεματο ψαλλιδα κ οταν αποφασίσω να παω, θα τα ξανακλείσουν! 

 

Οχι, και ούτε και πρόκειται να μπω σε χώρο με σεσουάρ για πολύυυυ καιρό. Καποια στιγμη θα πάω τα αγόρια μόνο, σε κουρέα, μιας και ούτε πολυκοσμία έχει ποτέ, ούτε πιστολάκι, και παίρνει 10 λεπτά η διαδικασία. Τα μαλλιά μου μετά από δύο προσπάθειες, θυμήθηκα τα νιάτα μου και τα έβαψα μία χαρά μόνη μου, και ευτυχώς το κούρεμα που έχω κρατάει για πολύ καιρό χωρίς ανάγκη ανανέωσης.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Κορίτσια εσείς κλείσατε όλες κομμωτήριο; Με όσες μιλάω έχουν ήδη κλείσει γι αυτήν την εβδομάδα. ακομα κ αυτες που φοβόντουσαν κ πρόσεχαν παρα πολυ. εγώ ούτε που το σκέφτηκα. ακόμα κ ο άντρας μ που φοβάται τα πάντα λέει ότι θα πάει αλλά βαριέται τη διαδικαςια ραντεβού γιατι δεν θελει να δεσμεύεται. εγω θα μεινω με στιλ ombre κ μαλλι γεματο ψαλλιδα κ οταν αποφασίσω να παω, θα τα ξανακλείσουν! 

Εγώ όχι γιατί βαριέμαι τη διαδικασία αυτή την πολύ αυστηρή... Οπότε επειδή ούτε τα βάφω, ούτε για κούρεμα καίγομαι (είναι μακριά τα μαλλιά μου οπότε δεν υπάρχει θέμα), θα το αφήσω μπας και χαλαρώσουν κι άλλο τα μέτρα μέσα σ καλοκαίρι! Η μάνα μ όμως που θέλει ανταύγειες και κούρεμα έκλεισε ραντεβού μέσα σ βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Οχι, και ούτε και πρόκειται να μπω σε χώρο με σεσουάρ για πολύυυυ καιρό. Καποια στιγμη θα πάω τα αγόρια μόνο, σε κουρέα, μιας και ούτε πολυκοσμία έχει ποτέ, ούτε πιστολάκι, και παίρνει 10 λεπτά η διαδικασία. Τα μαλλιά μου μετά από δύο προσπάθειες, θυμήθηκα τα νιάτα μου και τα έβαψα μία χαρά μόνη μου, και ευτυχώς το κούρεμα που έχω κρατάει για πολύ καιρό χωρίς ανάγκη ανανέωσης.. 

Τελικα αυτό με το σεσουάρ μήπως είναι μυθευμα των δημοσιογράφων? Ο αέρας είναι ζεστός που βγαίνει. Τι να πω. Η αλήθεια είναι ότι ο τσιορδας είπε ότι δεν υπάρχει επαφή χωρίς ρίσκο. Κομμωτήριο δεν θα πάω. Έχω κλείσει όμως ραντεβού για πεντικιούρ την Τρίτη κ το χρειαζομαι. Μανικιούρ δεν ρισκάρω . Κ Λίμα δική μου θα πάω γιατί μου είπε ότι δεν έχει μιας χρήσης. Μάλλον πρέπει να την αλλάξω την κοπέλα. Την άκουσα χαλαρή. Δουλεύει μαύρα σε δικό της χώρο κ ίσως δεν την πολύνιαζει . Επίσης πιστεύω ότι αν κάποιος την ειδοποιήσει με συμπτώματα δεν νομίζω ότι θα ειδοποιήσει τους άλλους γιατί θα φοβάται το ότι είναι παράνομη. Έκλεισα κ καλά στην αρχή αυτής της εβδομάδας επειδή σκέφτηκα ότι δεν θα έχει δει κ πολύ κόσμο αλλά μου είπε ότι εκτός από τις πρώτες μέρες δούλευε κανονικά τις υπόλοιπες. Το ίδιο μου είπε κ ο κομμωτής. Δούλευε 12ωρα.Γι αυτό κ δεν θα πάω μέχρι να δω τι παίζει με τα κρούσματα πάλι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαριέμαι γενικά το κομμωτηριο. ημουν σε διλημμα ή να φερω την Κομμωτρια μου στη βεραντα για ενα φορμαρίσμα κ μετά να λουστώ αμεσως, ή να τα αφησω ετσι για να τα πιάνω κάπως να μην τα ακουμπάω οσο θα ειμαι στο σχολειο. η ανταύγεια δεν με νοιαζει τοσο. αλλά μας καλούν στην υπηρεσία από Τετάρτη κ δεν προλαβαίνω. κ μιλούσα σήμερα μ όλες από το σχολείο κ είπα για πλάκα ότι ούτε κομμωτήριο δεν θα προλαβουμε, κ συνειδητοποίησα ότι όλες έχουν κλείσει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα η δική μου κομμώτρια δε δούλευε, από αύριο ξεκινάει. Της είπα να με βάλει πρώτο ραντεβού της ημέρας, με τις μπαλκονόπορτες ανοιχτές (είναι σε όροφο). Θεωρώ ότι είμαι καλυμμένη έτσι.

Πεντικιούρ θα κάνω μόνη μου όταν χρειαστεί, ευτυχώς μου είναι πολύ εύκολο. Μανικιούρ δεν κάνω, ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Σε ωδείο δουλεύει η αδερφή μου. Θα ανοίξουν κανονικά. Ο ιδιοκτήτης εφοδιάζεται με αντισηπτικά. Μπορεί να γίνει. Εκτός του πιάνου, ο καθηγητής και ο μαθητής, έχει ο καθένας το δικό του όργανο. Στο πιάνο, αν χρειαστεί να δείξει ο καθηγητής, θα περνάει αντισηπτικό πρώτα φαντάζομαι. Για τα ομαδικά, (θεωρητικά κτλ), υπα΄ρχουν μεγάλες αίθουσες, οπότε φαντάζομαι θα είναι εφικτό να κρατούνται αποστάσεις, με ανοιχτά παράθυρα φυσικά. Αυτό τον καιρό γινόντουσαν διαδικτυακά τα μαθήματα, αλλά καμία σχέση..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Κορίτσια εσείς κλείσατε όλες κομμωτήριο; Με όσες μιλάω έχουν ήδη κλείσει γι αυτήν την εβδομάδα. ακομα κ αυτες που φοβόντουσαν κ πρόσεχαν παρα πολυ. εγώ ούτε που το σκέφτηκα. ακόμα κ ο άντρας μ που φοβάται τα πάντα λέει ότι θα πάει αλλά βαριέται τη διαδικαςια ραντεβού γιατι δεν θελει να δεσμεύεται. εγω θα μεινω με στιλ ombre κ μαλλι γεματο ψαλλιδα κ οταν αποφασίσω να παω, θα τα ξανακλείσουν! 

Δεν έχω κλείσει και δεν σκοπεύω κιόλας. Τα μαλλιά μου δεν τα βάφω και κούρεμα χρειάζομαι είναι η αλήθεια αλλά μάλλον θα πω σε έναν φίλο μου κομμωτή να έρθει σπίτι κάποια στιγμή. Μανικιούρ δεν κανω, πεντικιούρ κ εγώ μόνη μου. Κ ότι είχα ξεπεράσει το φόβο των νυχαδικων κ πήγαινα πιο συχνά. Πριν 6 χρόνια είχα κολλήσει σοβαρή ονυχομυκητιαση, με χάπια επί 6 μήνες κ λακες κλπ κ τα είχα κόψει. Επιστροφή στη φύση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Εγώ βαριέμαι γενικά το κομμωτηριο. ημουν σε διλημμα ή να φερω την Κομμωτρια μου στη βεραντα για ενα φορμαρίσμα κ μετά να λουστώ αμεσως, ή να τα αφησω ετσι για να τα πιάνω κάπως να μην τα ακουμπάω οσο θα ειμαι στο σχολειο. η ανταύγεια δεν με νοιαζει τοσο. αλλά μας καλούν στην υπηρεσία από Τετάρτη κ δεν προλαβαίνω. κ μιλούσα σήμερα μ όλες από το σχολείο κ είπα για πλάκα ότι ούτε κομμωτήριο δεν θα προλαβουμε, κ συνειδητοποίησα ότι όλες έχουν κλείσει!!

Και εγώ όσες ξέρω έκλεισαν όλες (και εγώ φυσικά!) .Αχ, εμένα μου αρέσει το κομμωτήριο γιατί απολαμβάνω πάρα πολύ να με περιποιούνται οι άλλοι.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μείνω απεριποίητη όπως συνηθίζει έτσι κι αλλιώς μια μωρομαμά! :P 

Οι σχολές χορού ειδικά των κοινωνικών χορών που ανθίζουν τα τελευταία χρόνια, λάτιν, salsa και tango θα έχουν δυστυχώς  τεράστιο πρόβλημα, πως να καλυφθούν με ατομικά μαθήματα, δύσκολο, άσε που οι περισσότεροι χοροί λέγονται social (όχι τυχαία προφανώς). Γενικά θα υπάρχει κρίση, όσοι συνεχίσουν τις δουλειές τους ανεπηρέαστοι θα είναι τυχεροί. 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ παρότι είμαι πολύ κοκέτα, δεν σκαμπάζω από νύχια και μαλλιά. Έβαψα πριν μερικές βδομάδες τα μαλλιά μου μόνη μου (πρώτη φορά), αλλά σε κάποια σημεία δεν έβαλα αρκετό:razz:.Μονο στο μακιγιάζ έχω ταλέντο. Εσείς πάντως που δεν τα βάφετε είστε μικρούλες και δεν έχετε λευκά έ? Αχ πόσο σας ζηλεύω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πηγαινα ποτέ για μανικιούρ πεντικιούρ. Πεντικιούρ μια φορά πήγα κ μου φάνηκε σιχαμερό μετά που σκεφτόμουν με ποσα πόδια ασχολούνται και μανικιούρ έκανα μόνο στο γάμο μου, στο γάμο της αδελφής μου κ στη βάφτιση της κόρης μου. Μου φαίνεται ανθυγιεινό, όχι λόγω συνθηκών αλλά λόγω των χημικών. Το καλοκαίρι βάφω τα νύχια ποδιων μόνη μου γιατί δεν μου αρέσουν αβαφτα (ειδικά στην αρχή που είναι άσπρα τα πόδια, μετα που μαυρίζουν δεν μου φαίνονται τόσο άσχημα). Χέρια βάφω πολύ σπάνια γιατί μου τη σπάνε που χαλάνε. Το ξέρω δεν είμαι και το τοπ δείγμα καλλωπισμού! :-P Αλλά τώρα ευτυχώς δεν χάνω και τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Και εγώ όσες ξέρω έκλεισαν όλες (και εγώ φυσικά!) .Αχ, εμένα μου αρέσει το κομμωτήριο γιατί απολαμβάνω πάρα πολύ να με περιποιούνται οι άλλοι.. 

Σε λίγο θα ακούσω οτι εκλεισε κ η πεθερα μου που ειναι η θδια ευπαθής κ ο πεθερος μ σουπερ ευπαθής!!!! εγω το βαριεμαι κ με τη δικαιολογια του παιδιου εχω περιορισει τα πολλα πολλα. κατι ασπρα αχνοφαίνονται πλεον κ ειχα στα υποψη κατι πιο συστηματικό που πηγαινε απο αναβολή σε αναβολή μεχρι την καραντινα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Και εγώ όσες ξέρω έκλεισαν όλες (και εγώ φυσικά!) .Αχ, εμένα μου αρέσει το κομμωτήριο γιατί απολαμβάνω πάρα πολύ να με περιποιούνται οι άλλοι.. 

 

Κι εγώ το ίδιο! Αλλά δε μου αρέσει να μου πιάνουν τα μαλλιά. Προτιμώ την περιποίηση προσώπου και το μασάζ σώματος. Αχ θα πρεπει να τα ξεχασουμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Εγώ παρότι είμαι πολύ κοκέτα, δεν σκαμπάζω από νύχια και μαλλιά. Έβαψα πριν μερικές βδομάδες τα μαλλιά μου μόνη μου (πρώτη φορά), αλλά σε κάποια σημεία δεν έβαλα αρκετό:razz:.Μονο στο μακιγιάζ έχω ταλέντο. Εσείς πάντως που δεν τα βάφετε είστε μικρούλες και δεν έχετε λευκά έ? Αχ πόσο σας ζηλεύω..

Εγώ μικρή δεν είμαι αλλά δεν έχω λευκά. Κάνω ανταύγειες στο τρίμηνο. Τα είχα κάνει πριν γιατί το βλεπα να ρχεται αλλά κ γιατί ετοιμαζόμουν για ταξίδι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Εγώ μικρή δεν είμαι αλλά δεν έχω λευκά. Κάνω ανταύγειες στο τρίμηνο. 

 

Same here. Αυτό με τις ανταύγειες το έκανα 15 χρόνια, αλλά κουράστηκα. Τώρα τα βάφω έναν τόνο πιο ανοιχτά και πιο σαντρέ από το φυσικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι 30 κ όντως δεν έχω άσπρα αλλά είμαι καστανοξανθη κι έτσι λογικά όταν βγάλω δεν θα πολυφαίνονται. Όταν μεγαλώσω θέλω να τα αφήσω άσπρα, μου φαίνεται πιο "αρχοντικό" από το να είμαι 70αρα με βαμμένα. Δεν μου αρέσει σπασμένο πρόσωπο με χρωματιστά μαλλια, μου φαίνεται ψεύτικο.

 

Μασάζ κ περιποίηση προσώπου δεν έχω κάνει ποτέ, νιώθω λίγο εξωγήινη στη συζήτηση!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Εγώ μικρή δεν είμαι αλλά δεν έχω λευκά. Κάνω ανταύγειες στο τρίμηνο. Τα είχα κάνει πριν γιατί το βλεπα να ρχεται αλλά κ γιατί ετοιμαζόμουν για ταξίδι. 

Πω πω τυχερή! Εγώ λόγω κληρονομικότητας, έχω λευκά από τα 30! Τα βάφω και 20 μέρες μετά, θέλουν πάλι! Στο μεταξύ, δεν αντέχω να τα βλέπω γιατί μικροδείχνω πολύ , (σκέψου ότι γέννησα στα 40 και όταν τον είχα μωρό, μου λέγανε έξω που τον έβγαζα βόλτα, πω πω μικρούλα τον έκανες :lol:), και τα λευκά πάνε τελείως κόντρα στο παρουσιαστικό μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Εγώ παρότι είμαι πολύ κοκέτα, δεν σκαμπάζω από νύχια και μαλλιά. Έβαψα πριν μερικές βδομάδες τα μαλλιά μου μόνη μου (πρώτη φορά), αλλά σε κάποια σημεία δεν έβαλα αρκετό:razz:.Μονο στο μακιγιάζ έχω ταλέντο. Εσείς πάντως που δεν τα βάφετε είστε μικρούλες και δεν έχετε λευκά έ? Αχ πόσο σας ζηλεύω..

Εγώ 2-3 τρίχες λευκές έχω αλλά επειδή είναι ξανθά τα μαλλιά μου δε φαίνονται. Παλιά τα έβαφα κάθε μήνα αλλά μετά με το παιδι δεν ήταν εύκολο, μόνη μου δεν μπορώ οπότε τα έβαψα στο φυσικό μου πριν από ένα χρόνο κ ησύχασα. 

 

Just now, Yovanna είπε:

Και εγώ όσες ξέρω έκλεισαν όλες (και εγώ φυσικά!) .Αχ, εμένα μου αρέσει το κομμωτήριο γιατί απολαμβάνω πάρα πολύ να με περιποιούνται οι άλλοι.. 

Κ εμένα μου αρέσει πολύ το κομμωτήριο, κυρίως να με λούζουν κ να με χτενίζουν, γιατί έχω πολλά και μακριά μαλλιά κ βαριέμαι. Όταν ήμουν έγκυος μετά τον 8ο, πήγαινα δύο φορές τη βδομάδα για λούσιμο :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb said:

Εγω είμαι 30 κ όντως δεν έχω άσπρα αλλά είμαι καστανοξανθη κι έτσι λογικά όταν βγάλω δεν θα πολυφαίνονται. Όταν μεγαλώσω θέλω να τα αφήσω άσπρα, μου φαίνεται πιο "αρχοντικό" από το να είμαι 70αρα με βαμμένα. Δεν μου αρέσει σπασμένο πρόσωπο με χρωματιστά μαλλια, μου φαίνεται ψεύτικο.

 

Μασάζ κ περιποίηση προσώπου δεν έχω κάνει ποτέ, νιώθω λίγο εξωγήινη στη συζήτηση!!

Αχ δεν μου αρέσουν τα άσπρα μαλλιά σε καμία ηλικία.. Ίσως μετά τα 75 και αν.. Εμένα το μασάζ και η περιποίηση προσώπου περιλαμβάνονται στο μηνιαίο μπάτζετ..:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...