Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απορίες για ξεκίνημα Α δημοτικού


Recommended Posts

52 minutes ago, Mama_Anesti_ said:

το ντύσιμο στα βιβλία (συστήνεται άραγε ακόμα?)

Εμάς η δασκάλα μας το έθεσε ως ''υποχρέωση'' αυτό, ετικέτα με το όνομα / επώνυμο / τμήμα και οπωσδήποτε ντύσιμο!

Θα πρέπει να έχεις στα πάντα γραμμένο το όνομα του (ρούχα / μπουκάλι / φαγητοδοχείο / τσάντα / βιβλία / κασετίνα) .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 272
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ εμεις ντυνουμε τα βιβλια.κ βαζουμε ετικετες.το προτειναν κ απο το σχολειο

ονομα οχι παντου

μαθηματα:γλωσσα μαθηματικα τα μονα που εφερνε βιβλια σπιτι κ ειχε διαβασμα

μελετη που απλα τα εχω δει

αγγλικα,εικαστικα,μουσικη,υπολογιστες,γυμναστικη,θεατρικη αγωγη,εργαστηριο δεξιοτητων

εχω ακουσει οτι εχει βιβλιο αγγλικων,δ το εχω δει ποτε.φυλλαδια εφερε στο τελος

δ εχω ιδεα τι κανανε στις δεξιοτητες.εχω διαβασει θεματικες.αλλα το τι γινεται πραγματικα ειναι αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε αγοράσει σχολική τσάντα από το διαδίκτυο? Χαζεύω τελευταία τσάντες αλλά βλέπω πως δεν υπάρχουν σε όλες αρκετές πληροφορίες πχ το βάρος ή δεν υπάρχουν φωτογραφίες από όλες τις πλευρές. Έχετε κάποιο σάιτ αναλυτικό να μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Να σου είμαι ειλικρινής ποτέ δεν ασχολήθηκα με το βάρος της τσάντας. Πρόσεχα μόνο τις διαστάσεις, τη στήριξη της πλάτης, τους ιμάντες και το υλικό του πάτου.

Επίσης ενώ πέρυσι (Α δημοτικού) είχε τσάντα πλάτης, φέτος ζήτησε με ροδάκια γιατί τη δυσκολεύει η πλάτης στο δρόμο από το σχολείο στο σπίτι.

 

Σε γενικές γραμμές, αυτές που βρήκα ως πιο καλοφτιαγμένες (με ανθεκτικό ύφασμα στο σύρσιμο- ειδικά αυτές της πλάτης που ακουμπούν απευθείας πάτωμα) ήταν της must.

Φέτος αγοράσαμε ηλεκτρονικά γιατί το σχέδιο που θέλει δεν το βρίσκω στα γνωστά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vtgian είπε:

Να σου είμαι ειλικρινής ποτέ δεν ασχολήθηκα με το βάρος της τσάντας. Πρόσεχα μόνο τις διαστάσεις, τη στήριξη της πλάτης, τους ιμάντες και το υλικό του πάτου.

Επίσης ενώ πέρυσι (Α δημοτικού) είχε τσάντα πλάτης, φέτος ζήτησε με ροδάκια γιατί τη δυσκολεύει η πλάτης στο δρόμο από το σχολείο στο σπίτι.

 

Σε γενικές γραμμές, αυτές που βρήκα ως πιο καλοφτιαγμένες (με ανθεκτικό ύφασμα στο σύρσιμο- ειδικά αυτές της πλάτης που ακουμπούν απευθείας πάτωμα) ήταν της must.

Φέτος αγοράσαμε ηλεκτρονικά γιατί το σχέδιο που θέλει δεν το βρίσκω στα γνωστά μαγαζιά.

Ευχαριστώ αρχικά για την απάντηση! 

 

Οι must μου αρέσουν και μένα, φαίνονται πολύ καλές ποιοτικά. 

 

Οι paso είναι ανθεκτικές? Από φωτογραφίες και περιγραφές δεν μπορώ να καταλάβω. Έχετε αγοράσει? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/8/2022 at 4:47 ΜΜ, Mama_Anesti_ είπε:

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε αγοράσει σχολική τσάντα από το διαδίκτυο? Χαζεύω τελευταία τσάντες αλλά βλέπω πως δεν υπάρχουν σε όλες αρκετές πληροφορίες πχ το βάρος ή δεν υπάρχουν φωτογραφίες από όλες τις πλευρές. Έχετε κάποιο σάιτ αναλυτικό να μου προτείνετε?

Κ εγώ η αλήθεια είναι ότι ψάχνω ιντερνετικά αλλά θα καταλήξω να αγοράσω από κατάστημα για να τις δω από κοντά. Θέλω να βρω όσο το δυνατόν μικρότερη λόγω μεγέθους κ της κόρης μου! :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2022 at 4:47 ΜΜ, Mama_Anesti_ είπε:

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε αγοράσει σχολική τσάντα από το διαδίκτυο? Χαζεύω τελευταία τσάντες αλλά βλέπω πως δεν υπάρχουν σε όλες αρκετές πληροφορίες πχ το βάρος ή δεν υπάρχουν φωτογραφίες από όλες τις πλευρές. Έχετε κάποιο σάιτ αναλυτικό να μου προτείνετε?

ειδικα για βαρος δ εχω δει πουθενα να λεει κτ 

ηθελα μια μικρη σχετικα για τον γιο μου

τελικα του πηρε η νονα του μαρκα must που ειμαι κ ευχαριστημενη απο της κορης μου

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κι εμείς Α' Δημοτικού εφέτος, πήραμε μια πλάτης (το σχολείο είναι κοντά και για την αίθουσα έχει σκάλες και μας είπαν καλύτερα όχι ροδάκια). Πήγαμε σε κατάστημα. Τσέκαρα ραφές, ιμάντες, ενίσχυση πλάτης, φερμουάρ, θέσεις-θήκες (έχει πολλές), τιμή λογική και έμεινα ικανοποιημένη από αυτά. Στο παιδί άρεσε το σχέδιο και δεν ήθελε ούτε να κοιτάξει άλλη. Με διαστάσεις: ύψος 48εκ, μήκος 30εκ, πλάτος 28εκ. Μου φαίνεται όμως μεγάλη για το παιδί (είχα συνηθίσει από του νηπίου... αχ Θεέ μου πόσο γρήγορα μεγαλώνουν :rolleyes:). Με διαβεβαίωσαν και οι πωλήτριες και γονείς στο μαγαζί και φίλοι με μεγαλύτερα παιδιά ότι δεν είναι. Και καλό είναι να είναι ευρύχωρη για να χωρά πχ και μεγάλο μπλοκ ακουαρέλας που ενδέχεται να ζητήσουν στα καλλιτεχνικά. Θα δείξει.

Με το καλό όλα τα παιδάκια να ξεκινήσουν το σχολείο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , samsympan είπε:

Καλησπέρα! Κι εμείς Α' Δημοτικού εφέτος, πήραμε μια πλάτης (το σχολείο είναι κοντά και για την αίθουσα έχει σκάλες και μας είπαν καλύτερα όχι ροδάκια). Πήγαμε σε κατάστημα. Τσέκαρα ραφές, ιμάντες, ενίσχυση πλάτης, φερμουάρ, θέσεις-θήκες (έχει πολλές), τιμή λογική και έμεινα ικανοποιημένη από αυτά. Στο παιδί άρεσε το σχέδιο και δεν ήθελε ούτε να κοιτάξει άλλη. Με διαστάσεις: ύψος 48εκ, μήκος 30εκ, πλάτος 28εκ. Μου φαίνεται όμως μεγάλη για το παιδί (είχα συνηθίσει από του νηπίου... αχ Θεέ μου πόσο γρήγορα μεγαλώνουν :rolleyes:). Με διαβεβαίωσαν και οι πωλήτριες και γονείς στο μαγαζί και φίλοι με μεγαλύτερα παιδιά ότι δεν είναι. Και καλό είναι να είναι ευρύχωρη για να χωρά πχ και μεγάλο μπλοκ ακουαρέλας που ενδέχεται να ζητήσουν στα καλλιτεχνικά. Θα δείξει.

Με το καλό όλα τα παιδάκια να ξεκινήσουν το σχολείο!

Συνήθως οι αναλογίες που βλέπω είναι 40*30*15 πάνω κάτω με ένα δύο πόντους διαφορά. Εχουν δύο θέσεις και ένα τσεπακι μπροστά συν δύο πλαϊνά. Λέτε να είναι μικρές αυτές που κοιτάω? 

 

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κ εγώ η αλήθεια είναι ότι ψάχνω ιντερνετικά αλλά θα καταλήξω να αγοράσω από κατάστημα για να τις δω από κοντά. Θέλω να βρω όσο το δυνατόν μικρότερη λόγω μεγέθους κ της κόρης μου! :lol:

Κι εγώ θέλω να τις δω από κοντά αλλά και διαδικτυακά είναι ευκολία! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Συνήθως οι αναλογίες που βλέπω είναι 40*30*15 πάνω κάτω με ένα δύο πόντους διαφορά. Εχουν δύο θέσεις και ένα τσεπακι μπροστά συν δύο πλαϊνά. Λέτε να είναι μικρές αυτές που κοιτάω? 

 

Κι εγώ θέλω να τις δω από κοντά αλλά και διαδικτυακά είναι ευκολία! 

αναλογα ποσο μεγαλο ειναι το τσεπακι που λες μπροστα.εκει εγω στην δικια μου εβαζα χαρτομαντηλα,μωρομαντηλα,αντισηπτικο.χωρουσε κ μασκες.στο πλαι μονο το μπουκαλι.στην πισω μεγαλη τσεπη βιβλια,τετραδια.στην πιο μπροστα πετσετουλα κ καμια μπλουζα οταν ειχε γυμναστικη.κ το κολατσιο,κασετινα

ετσι οπως το περιγραφεις μου ακουγεται κανονικο μεγεθος δημοτικου.ειναι εμφανη η διαφορα με του νηπιου

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δημοτικού, οι τρεις θέσεις στη τσάντα είναι απαραίτητες όπως και η εξωτερική για παγούρι. Έξω-έξω χαρτομάντηλα, υγρά μαντηλάκια ή και αντισηπτικό, θήκη για μάσκα (για όποιον θέλει). Στην ενδιάμεση είχα το κολατσιό , στη τελευταία και μεγάλη, βιβλία, φάκελο εργασιών και 2 κασετίνες (μία για μολύβια-ξύστρες-σβήστρες, μαρκαδόρους πίνακα και σφουγγάρι πίνακα και μία ξεχωριστή για ξυλομπογιες, ψαλίδι, κόλλα και χάρακα).

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vtgian είπε:

και 2 κασετίνες

Έλεγα να πάρω μια μεγάλη διπλή ή μονη με δύο επιπλέον φύλλα μέσα. Χρειάζονται δύο? Εσάς σας είχαν ζητήσει δύο? 

 

Επίσης για να μου φύγει η απορία, την λίστα για τα σχολικά την δίνουν την πρώτη μέρα? Στον αγιασμό παίρνουν και τσάντες για να πάρουν βιβλία? 

 

Και κάτι ακόμα πιο βασικό, τα πρωτακια σας πως νιώθουν με το νέο αυτό ξεκίνημα?

Πως έχετε περιγράψει την α δημοτικού?

Εμείς είχαμε πάει τον Ιούνιο και είχαμε δει το σχολείο. Δεν μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκε αλλά ήθελα να έχει μια εικονα. "Δεν εχει κανένα παιχνίδι" μου είπε "αλλά έχει χάρτη και αριθμητηριο!" Αυτά του άρεσαν! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Έλεγα να πάρω μια μεγάλη διπλή ή μονη με δύο επιπλέον φύλλα μέσα. Χρειάζονται δύο? Εσάς σας είχαν ζητήσει δύο? 

 

Επίσης για να μου φύγει η απορία, την λίστα για τα σχολικά την δίνουν την πρώτη μέρα? Στον αγιασμό παίρνουν και τσάντες για να πάρουν βιβλία? 

 

Και κάτι ακόμα πιο βασικό, τα πρωτακια σας πως νιώθουν με το νέο αυτό ξεκίνημα?

Πως έχετε περιγράψει την α δημοτικού?

Εμείς είχαμε πάει τον Ιούνιο και είχαμε δει το σχολείο. Δεν μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκε αλλά ήθελα να έχει μια εικονα. "Δεν εχει κανένα παιχνίδι" μου είπε "αλλά έχει χάρτη και αριθμητηριο!" Αυτά του άρεσαν! 

 

Κασετίνα μην πάρεις ακόμα, περίμενε να λάβεις οδηγίες από την δασκάλα σχετικά με το ποια εργαλεία πρέπει να έχει το παιδί καθημερινά μαζί του και κινήσου αναλόγως.

 

Τα δικά μου παιδιά βολεύονται να έχουν όλα τα εργαλεία τους σε μία κασετίνα, οπότε έχουν μόνο μία με πολλές θήκες και μάλιστα τύπου "βαρελάκι" για τους γνωστούς λόγους (πιο εύκολη και γρήγορη τακτοποίηση).

 

 

Link to comment
Share on other sites

κ εμεις μια κασετινα τυπου βαρελακι με δυο τσεπακια εχουμε

στο ενα μολυβια-σβηστρες-ξυστρες,μαρκαδορο πινακα,χαρακα,ψαλιδι,κολλα.κ στο αλλο μαρκαδορους λεπτους κ ξυλομπογιες

στην πρωτη ψαλιδι κ κολλα αφηναν στο σχολειο

εχουμε κ αυτες τις μεγαλες με τα θηκακια για καθε μαρκαδορο.αλλα μεγαλη.την εχει σπιτι η κορη μου

σφουγγαρι για πινακα δ μας ειπαν

τσαντα οχι στον αγιασμο.την επομενη

καλυτερα να περιμενεις να δεις οδηγιες κ να παρεις μετα

δ θυμαμαι ακριβως ποτε εδωσαν λιστα.αλλα νομιζω πρωτη βδομαδα

το σχολειο το ξερει γτ παει η αδερφη του.δ αρεστηκε που δ εχει παιχνιδια κ στο διαλλειμμα ισα που θα προλαβαινει να παιξει.αλλα γενικα θελει να παει.ξερει ηδη 3παιδακια που θα πανε μαζι του,ελπιζουμε κ στο ιδιο τμημα

παντως επειδη εχω μπει στις ταξεις κ ενδιαμεσα στην χρονια,παντα κανουνε ωραιες ζωγραφιες κ χειροτεχνιες κ στολιζουν την ταξη

το σημαντικο ειναι ο δασκαλος.με την κορη μου ειμασταν τυχεροι κ ηταν υπεροχες οι βασικες.ακομη δ ξερω στον μικρο

ο,τι κ να πουμε εμεις για την πρωτη,ερχεται η μεγαλη κ το ακυρωνει:Pστον ξαδερφο της περυσι ελεγε μην πας δημοτικο,πανε στο νηπιαγωγειο ξανα,εδω εχει διαβασμα:-P.παρολο που γενικα περναει καλα,ειναι καλη μαθητρια κ ανυπομονει να δει τους φιλους της

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμάς το καλύτερο promotion το έκανε ο διευθυντής όταν πήγαμε τα χαρτιά για την εγγραφή. Με εμάς είπε τα τυπικά αλλά με το παιδί ασχολήθηκε ουσιαστικά, έκανε πλάκες ότι βαριέται και πάει παντού με την καρέκλα με τα ροδάκια, ανέλαβε να την πάει στην τάξη που θα είχε (και ήταν "στολισμένη" καθώς πήγαμε Μάιο που δούλευαν ακόμα τα σχολεία). Σημαντικό βέβαια ότι ήξερε ότι στο δημοτικό θα είναι με όλους της τους φίλους από το νηπιαγωγείο, οπότε πραγματικά τη μέρα του αγιασμού ήταν λες και έφτασε συμμορία :)

Είχαν φάει βέβαια στη μάπα και την τηλεκπαίδευση την προηγούμενη χρονιά, οπότε όλα είχαν μεγάλη λαχτάρα για σχολείο και παρέα.

 

Αναλόγως το σχολείο και τη δασκάλα. Εμάς πχ νομίζω από τον αγιασμό κιόλας μας έδωσε λίστα. Σε κάθε περίπτωση όμως, περίμενε τι θα σας ζητήσει για να μην κάνεις άσκοπες αγορές.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Τελικά πήραμε τσάντα πλάτης με διαστάσεις 43*32*18 και μου φαίνεται τεράστια! Αλλά δεν βλέπω μικρότερες αναλογίες για δημοτικό! 

Από κατάστημα ή από το ίντερνετ? Ροδακια δεν έχει ε?

 

Κορίτσια εσείς τι προτιμάτε για τάξεις πρώτης και Δευτέρας δημοτικού. Εγώ σκεφτόμουν ότι είναι καλύτερες με τα ροδακια αλλά στην δουλειά ολες μου έλεγαν ότι είναι καλύτερες η πλάτης γιατί δεν είναι τόσο βαριές. Εσείς τι επιλέξατε για τα παιδιά σας?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , mama16 είπε:

Από κατάστημα ή από το ίντερνετ? Ροδακια δεν έχει ε?

 

Κορίτσια εσείς τι προτιμάτε για τάξεις πρώτης και Δευτέρας δημοτικού. Εγώ σκεφτόμουν ότι είναι καλύτερες με τα ροδακια αλλά στην δουλειά ολες μου έλεγαν ότι είναι καλύτερες η πλάτης γιατί δεν είναι τόσο βαριές. Εσείς τι επιλέξατε για τα παιδιά σας?

 

Εξαρτάται από τη μετακίνηση που κάνει το παιδί. Αν έχει πολλές σκάλες ανέβα-κατέβα, καλύτερα πλάτης με καλή στήριξη και ιμάντες, γιατί θα ρημαξουν γρήγορα τα ροδάκια. Αν κάνει απόσταση με τα πόδια σπίτι-σχολείο και δεν έχει ιδιαίτερες σκάλες, ασυζητητί με ροδάκια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , vtgian είπε:

 

Εξαρτάται από τη μετακίνηση που κάνει το παιδί. Αν έχει πολλές σκάλες ανέβα-κατέβα, καλύτερα πλάτης με καλή στήριξη και ιμάντες, γιατί θα ρημαξουν γρήγορα τα ροδάκια. Αν κάνει απόσταση με τα πόδια σπίτι-σχολείο και δεν έχει ιδιαίτερες σκάλες, ασυζητητί με ροδάκια. 

ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι σκάλες δεν έχει, μόνο 2 σκαλάκια για να μπει στο κτίριο

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Από κατάστημα ή από το ίντερνετ? Ροδακια δεν έχει ε?

 

Κορίτσια εσείς τι προτιμάτε για τάξεις πρώτης και Δευτέρας δημοτικού. Εγώ σκεφτόμουν ότι είναι καλύτερες με τα ροδακια αλλά στην δουλειά ολες μου έλεγαν ότι είναι καλύτερες η πλάτης γιατί δεν είναι τόσο βαριές. Εσείς τι επιλέξατε για τα παιδιά σας?

Βρήκα σε κατάστημα αυτή που ήθελε ο μικρός από το ίντερνετ. Όχι , δεν πήραμε με ροδάκια. Δεν θα επέλεγα με ρόδες γιατί σκέφτομαι πως ακουμπανε σε δρόμους. Βγάζουμε και τα παπούτσια εκτός σπιτιού οπότε ή θα ήμουν με το αντισηπτικό ή θα αφήναμε την τσάντα απέξω! :lol:

 

Πάντως θα εκπλαγεις από τα μεγέθη! Φαίνονται όλες πολύ μεγάλες για τα πρωτακια! Αν βρεις μικρή πες μου γιατί έφαγα τον τόπο και δεν βρήκα! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Από κατάστημα ή από το ίντερνετ? Ροδακια δεν έχει ε?

 

Κορίτσια εσείς τι προτιμάτε για τάξεις πρώτης και Δευτέρας δημοτικού. Εγώ σκεφτόμουν ότι είναι καλύτερες με τα ροδακια αλλά στην δουλειά ολες μου έλεγαν ότι είναι καλύτερες η πλάτης γιατί δεν είναι τόσο βαριές. Εσείς τι επιλέξατε για τα παιδιά σας?

ισχυει.αν χρειαστει να την βαλει στην πλατη θα ειναι δυσκολο αρκετα

εμας αναγκαστικα κ αποκλειστικα χωρις ροδακια.το σχολειο μας εχει πολλα σκαλια,κ τα πρωτακια δ ειναι σε ισογειο

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Βρήκα σε κατάστημα αυτή που ήθελε ο μικρός από το ίντερνετ. Όχι , δεν πήραμε με ροδάκια. Δεν θα επέλεγα με ρόδες γιατί σκέφτομαι πως ακουμπανε σε δρόμους. Βγάζουμε και τα παπούτσια εκτός σπιτιού οπότε ή θα ήμουν με το αντισηπτικό ή θα αφήναμε την τσάντα απέξω! :lol:

 

Πάντως θα εκπλαγεις από τα μεγέθη! Φαίνονται όλες πολύ μεγάλες για τα πρωτακια! Αν βρεις μικρή πες μου γιατί έφαγα τον τόπο και δεν βρήκα! 

Δεν νομίζω να βρω μικρή, πάντως θα ενημερώσω.. Δοκίμασε την τσάντα της ξαδερφουλας της κ ευτυχώς μπορεί τουλάχιστον να την σύρει!:lol:

5 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

ισχυει.αν χρειαστει να την βαλει στην πλατη θα ειναι δυσκολο αρκετα

εμας αναγκαστικα κ αποκλειστικα χωρις ροδακια.το σχολειο μας εχει πολλα σκαλια,κ τα πρωτακια δ ειναι σε ισογειο

Καλά έβαλαν τα πρωτακια στον επάνω όροφο? Αν είναι δυνατόν.... Τι μυαλό έχουν????

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Δεν νομίζω να βρω μικρή, πάντως θα ενημερώσω.. Δοκίμασε την τσάντα της ξαδερφουλας της κ ευτυχώς μπορεί τουλάχιστον να την σύρει!:lol:

Καλά έβαλαν τα πρωτακια στον επάνω όροφο? Αν είναι δυνατόν.... Τι μυαλό έχουν????

δ υπαρχει επιλογη δυστυχως.στο ισογειο ειναι λιγοι οι χωροι.αιθουσα για ολοημερο,γυμναστηριο κ ενα τμημα.βεβαια κ εκεινη η αιθουσα εχει θεματα

κ δ εχουμε μονο πρωτο οροφο,αλλα κ δευτερο.στον οποιο συνηθως ειναι πεμπτη-εκτη αλλα κ η αιθουσα υπολογιστων που πανε κ τα πρωτακια

δυστυχως το κτιριο δ ειναι καθολου καταλληλο για δημοτικο.μικρες αιθουσες,μικροσκοπικη αυλη.αλλα δ εχουμε επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση βρε κορίτσια?? Εσείς θα στείλετε τα παιδιά με μάσκα σχολείο??

Εγώ λέω να φοράει γιατί ούτε τεστ θα γίνονται και λίγο τρέμει το φυλλοκάρδι μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...