Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε και πως ακουσατε καρδουλα?


Recommended Posts

κορίτσια Καλημέρα είμαι αρκετά στεναχωρημένη, πήγα χθες στον γιατρό να ακούσουμε καρδιά είμαι 6+5,την ακούσαμε όμως πάρα πολύ λίγο σαν να βαριέται. Μου είπε έπρεπε να ακούγεται κανονικά, μετά ως με έβγαλε 6+1 Στις μετρήσεις κ μου είπε το βλέπουμε...ανησυχώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 18/9/2021 at 8:22 ΠΜ, Ροζακι είπε:

κορίτσια Καλημέρα είμαι αρκετά στεναχωρημένη, πήγα χθες στον γιατρό να ακούσουμε καρδιά είμαι 6+5,την ακούσαμε όμως πάρα πολύ λίγο σαν να βαριέται. Μου είπε έπρεπε να ακούγεται κανονικά, μετά ως με έβγαλε 6+1 Στις μετρήσεις κ μου είπε το βλέπουμε...ανησυχώ πολύ...

Μακάρι όλα να σου πάνε καλά, μέχρι να δεις την εξέλιξη μην απελπιζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Μακάρι όλα να σου πάνε καλά, μέχρι να δεις την εξέλιξη μην απελπιζεσαι...

σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου,μακαρι να πάνε όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας!

Πήγα στο γιατρό σήμερα κ Μ είπε ότι είμαι σύμφωνα με την τελευταία περίοδο 5 εβδομάδων κ 4 ημερών .

Το θέμα είναι ότι είδε μόνο σάκο κ όχι έμβρυο μέσα.

Λέτε να υπάρχει κπ θέμα??

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, sweety** είπε:

Καλησπέρα σας!

Πήγα στο γιατρό σήμερα κ Μ είπε ότι είμαι σύμφωνα με την τελευταία περίοδο 5 εβδομάδων κ 4 ημερών .

Το θέμα είναι ότι είδε μόνο σάκο κ όχι έμβρυο μέσα.

Λέτε να υπάρχει κπ θέμα??

 

5 εβδομάδων είναι νωρίς για καρδιακή λειτουργία, καθώς αυτή αναπτύσσεται από την 6 εβδομάδα και μετά. Εμένα εντοπίστηκε οριακά στην 6η. Κάνε λίγο υπομονή και το ελέγχετε ξανά προς το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Άλλωστε σε αυτή τη φάση δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις προληπτικά και θα κάνει διαφορά αν είναι στην 5η ή την 6η εδβομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, sweety** είπε:

Καλησπέρα σας!

Πήγα στο γιατρό σήμερα κ Μ είπε ότι είμαι σύμφωνα με την τελευταία περίοδο 5 εβδομάδων κ 4 ημερών .

Το θέμα είναι ότι είδε μόνο σάκο κ όχι έμβρυο μέσα.

Λέτε να υπάρχει κπ θέμα??

Κορίτσι μου καλησπέρα...πιστεύω θα φαινόταν κάτι...όμως μην βάζεις κάτι άσχημο ακόμα με το μυαλό σου...ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη... εδω μεσα εχω διαβασει διαφορα κ στο τελος πηγαν ολα καλα.. σου εύχομαι τα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2022 at 2:04 PM, vtgian said:

 

5 εβδομάδων είναι νωρίς για καρδιακή λειτουργία, καθώς αυτή αναπτύσσεται από την 6 εβδομάδα και μετά. Εμένα εντοπίστηκε οριακά στην 6η. Κάνε λίγο υπομονή και το ελέγχετε ξανά προς το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Άλλωστε σε αυτή τη φάση δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις προληπτικά και θα κάνει διαφορά αν είναι στην 5η ή την 6η εδβομάδα.

το εμβρυο δεν θα επρεπε ομωσ να εχει φανει? η εμβρυο με καρδιακη λειτουργια πανε μαζι?

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, sweety** είπε:

το εμβρυο δεν θα επρεπε ομωσ να εχει φανει? η εμβρυο με καρδιακη λειτουργια πανε μαζι?

 

Σχηματισμένο έμβρυο φαίνεται πολύ αργότερα.

Αρχικά θα δείτε μόνο σάκο (που είδατε). Μετά, αυτό που ονομάζεται καρδιακή λειτουργία και που εντοπίζεται σαν μια κουκίδα. Σχηματισμένο έμβρυο εντοπίζεται κάποιες εβδομάδες αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 3:06 ΜΜ, sweety** είπε:

το εμβρυο δεν θα επρεπε ομωσ να εχει φανει? η εμβρυο με καρδιακη λειτουργια πανε μαζι?

Πρώτα φαίνεται ο σάκος,μετά σάκος και λεκιθικος ασκός νομίζω και μετά φαίνεται μια κουκίδα να αναβοσβηνει μέσα στο σάκο που είναι η καρδιά του εμβρύου. Από τις 6 εβδομάδες κ μετά συνήθως (5 εβδ κ 6 ημερών είναι οριακά,κάποιοι βλέπουν και τότε)

Επεξεργάστηκαν by Zouzou31
Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2022 at 9:39 PM, sweety** said:

Καλησπέρα σας!

Πήγα στο γιατρό σήμερα κ Μ είπε ότι είμαι σύμφωνα με την τελευταία περίοδο 5 εβδομάδων κ 4 ημερών .

Το θέμα είναι ότι είδε μόνο σάκο κ όχι έμβρυο μέσα.

Λέτε να υπάρχει κπ θέμα??

Αυτο ειναι που βλεπουν στις μερες που εισαι. Απολυτως νορμαλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...