Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε φαινεται το σποράκι;;;;


Recommended Posts

ΕΥΑ1974 να μην ανησυχεις πολλες γυναικες εχουν αιμα στην αρχη της εγκυμοσυνης , μην σου πω οτι πολλες εχουν και σε ολη την εγκυμοσυνη.

Να μην σκεφτεσαι αρνητικα γιατι κανεις κακο στο σπορακι σου.

 

Εγω ειχα καφε σταγονιτσες την ημερα που περιμενα την περιοδο μου αλλα τελικα δεν ηρθε .Λενε οτι ειναι αιμα εμφυτευσης.

 

 

Εχω και εγω μεγαλη αγωνια να το δω , να δω καρδια να ηρεμισω λιγο .

Δεν εχω κανενα συμπτωμα τωρα μονο οτι πειναω .Ελπιζω να ειναι για καλο.

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυστυχώς σε εμένα δεν πήγαν καλά τα πράγματα. Σήμερα έκανα χοριακή..θα έπρεπε να ήταν πάνω από 4000 και ήταν 2900...έκανα υπέρηχο και δε φαίνεται τίποτα..ο γιατρός μίλησε μάλλον για παλίνδρομη κύηση...ας ελπίσουμε ότι δεν είναι εξωμήτριο..εύχομαι το καλύτερο σε όλες τις κοπέλες!

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα σημερα στο γιατρο αλλα δεν μπορεσε να μεινει στο γραφειο να με δει γιατι ειχε να ξεγεννησει καποια εκτακτως!αλλα μου ειπε να παω τεταρτη που θα ειμαι 8 εβδομαδων να ακουσουμε παλμους απο τη κοιλια..απο κοιλιακο υπερηχο ακουσατε κι εσεις?νομιζα οτι ειναι νωρις ακομα..ουφ αγχωθηκα παλι:roll:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε εμένα δεν πήγαν καλά τα πράγματα. Σήμερα έκανα χοριακή..θα έπρεπε να ήταν πάνω από 4000 και ήταν 2900...έκανα υπέρηχο και δε φαίνεται τίποτα..ο γιατρός μίλησε μάλλον για παλίνδρομη κύηση...ας ελπίσουμε ότι δεν είναι εξωμήτριο..εύχομαι το καλύτερο σε όλες τις κοπέλες!

 

 

Κοπέλα μου εύχομαι να το ξεπεράσεις σύντομα και να έρθει το μωράκι σου αυτη την φορά δυνατό και γερό!

Link to comment
Share on other sites

την πεμπτη που εκανα χοριακη ηταν 55. ο γιατρος μου ειπε να παω να με δει μετα τις 15 του μηνα γιατι ειναι νωρις. θα φανει λετε ο σακος???

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπα νομιζω οτι ειναι παρα πολυ νωρις , η χοριακη πρεπει να ειναι πανω απο 1000 νομιζω για να φανει κατι .

Περιμενε την αλλη βδομαδα .

Η πρωτη σου χοριακη ηταν ?

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

μπα νομιζω οτι ειναι παρα πολυ νωρις , η χοριακη πρεπει να ειναι πανω απο 1000 νομιζω για να φανει κατι .

Περιμενε την αλλη βδομαδα .

Η πρωτη σου χοριακη ηταν ?

ναι η πρωτη. στην κορη μου ηταν γυρω στις 1780 οταν την ειδαμε.κι εγω ετσι πιστευω, πως ειναι νωρις.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

markella's mommy ειχατε δει και το σπορακι ή μονο σακο? εγω με 1700 και 5ηβδομαδα ειδα μονο σακο .

Αντε να παω στον επομενο υπερηχο

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

markella's mommy ειχατε δει και το σπορακι ή μονο σακο? εγω με 1700 και 5ηβδομαδα ειδα μονο σακο .

Αντε να παω στον επομενο υπερηχο

βασικα λαθος εκανα,1780 ηταν οταν εμαθα την εγκυμοσυνη και πηγα μετα απο καμια εβδομαδα για τον υπερηχο αρα ειχε αυξηθει κατα πολυ...ημουν 7μιση εβδομαδων τοτε!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συνηθως την 6η βδομαδα ισως να δεις παλμους αλλα οχι να ακουσεις απο την 7η και μετα ξεκινας να ακους

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου εύχομαι να το ξεπεράσεις σύντομα και να έρθει το μωράκι σου αυτη την φορά δυνατό και γερό!

 

Ευχαριστώ! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έρθει το μωράκι σου με υγεία να συμπληρώσει τη ζωή σας!!

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς σε εμένα δεν πήγαν καλά τα πράγματα. Σήμερα έκανα χοριακή..θα έπρεπε να ήταν πάνω από 4000 και ήταν 2900...έκανα υπέρηχο και δε φαίνεται τίποτα..ο γιατρός μίλησε μάλλον για παλίνδρομη κύηση...ας ελπίσουμε ότι δεν είναι εξωμήτριο..εύχομαι το καλύτερο σε όλες τις κοπέλες!

 

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου , ευχομαι τουλαχιστον να μην ειναι εξωμητριο οπως λες .

Ευχομαι συντομα να εισαι παλι μανουλα και να μας γραψεις νεα σου.

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου , ευχομαι τουλαχιστον να μην ειναι εξωμητριο οπως λες .

Ευχομαι συντομα να εισαι παλι μανουλα και να μας γραψεις νεα σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε εσένα και στο μωράκι σου να πάνε όλα καλά αυτή τη φορα! Να ρωτήσω κάτι θα ήθελα. Μετά από μία παλλίνδρομη κύηση πόσος καιρός πρέπει να περάσει για να ξαναπροσπαθήσει κάποια να μείνει έγκυος; μήπως γνωρίζετε;

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παλλινδρομη πριν 6 μηνες .

Αν κανεις αποξεση θα πρεπει να περιμενεις 3 μηνες δηλαδη 3 κυκλους περιοδου .

Σου ηρθε η περιοδος ??

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παλλινδρομη πριν 6 μηνες .

Αν κανεις αποξεση θα πρεπει να περιμενεις 3 μηνες δηλαδη 3 κυκλους περιοδου .

Σου ηρθε η περιοδος ??

 

Πριν λίγες ώρες επέστρεψα από το γιατρό! Είμαι πολύ χαρούμενη! Ενώ την Παρασκευή δε μου έδωσε καμία ελπίδα, όσο και να τον παρακαλούσα με τον τρόπο μου, σήμερα όλα άλλαξαν. Η χωριακή ανέβηκε και στον υπέρηχο φάνηκε ο σάκος με το σποράκι! Δεν το πιστεύω! Έχω βέβαια λίγο αίμα αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!!! Τώρα ξεκινάμε τα όνειρα για τον Ιούνιο όταν θα γεννηθεί το μωράκι μας! (αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα για όνειρα!) Σας ευχαριστώ κορίτσια!

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου ειμαι κ εγω 5 εβδομαδων εγκυος στο 2ο μωρο μας.

το Σαββατο κλεισαμε ραντεβου αλλα νομιζω οτι ειναι νωρις για να παμε...

την πρωτη φορα πηγαμε στις 6 βδομαδες κ δεν ακουσαμε καρδουλα, ξαναπηγαμε μετα απο μια εβδομαδα κ ολα καλα.

τωρα το σκεφτομαι να παω τοσο γρηγορα, θα αγχωθω χωρις λογο πιστευω... τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες επέστρεψα από το γιατρό! Είμαι πολύ χαρούμενη! Ενώ την Παρασκευή δε μου έδωσε καμία ελπίδα, όσο και να τον παρακαλούσα με τον τρόπο μου, σήμερα όλα άλλαξαν. Η χωριακή ανέβηκε και στον υπέρηχο φάνηκε ο σάκος με το σποράκι! Δεν το πιστεύω! Έχω βέβαια λίγο αίμα αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!!! Τώρα ξεκινάμε τα όνειρα για τον Ιούνιο όταν θα γεννηθεί το μωράκι μας! (αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα για όνειρα!) Σας ευχαριστώ κορίτσια!

 

 

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!! Μπράβο κοπέλα μου συγχαρητήρια!!! Αχ να προσέχεις τον εαυτό σου. Ξαπλωσε μην κάνεις τίποτα και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!! Ο Θεός να σε βοηθήσει και να έχει καλά το σποράκι σου!! Πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ.:D

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!! Μπράβο κοπέλα μου συγχαρητήρια!!! Αχ να προσέχεις τον εαυτό σου. Ξαπλωσε μην κάνεις τίποτα και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!! Ο Θεός να σε βοηθήσει και να έχει καλά το σποράκι σου!! Πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ.:D

 

Σε ευχαριστώ!!! Είμαι πολύ χαρούμενη. Πέρασα ένα πολύ άσχημο Σαββατοκύριακο..αλλά τώρα όλα καλά!!:)

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!!! Είμαι πολύ χαρούμενη. Πέρασα ένα πολύ άσχημο Σαββατοκύριακο..αλλά τώρα όλα καλά!!:)

Κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι.. Αιματάκι, ξάπλες και ελπίδες!! Και είμαι και 35 χρονών σαν και σένα (υποθέτω από το 1974 δίπλα στο όνομά σου). Οπότε έχεις παρέα!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες επέστρεψα από το γιατρό! Είμαι πολύ χαρούμενη! Ενώ την Παρασκευή δε μου έδωσε καμία ελπίδα, όσο και να τον παρακαλούσα με τον τρόπο μου, σήμερα όλα άλλαξαν. Η χωριακή ανέβηκε και στον υπέρηχο φάνηκε ο σάκος με το σποράκι! Δεν το πιστεύω! Έχω βέβαια λίγο αίμα αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!!! Τώρα ξεκινάμε τα όνειρα για τον Ιούνιο όταν θα γεννηθεί το μωράκι μας! (αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα για όνειρα!) Σας ευχαριστώ κορίτσια!

 

Μπραβο , μπραβο κοριτσι μου ...πολυ χαρηκα , ηταν πολυ ευχαριστα νεα .Κατσε στο κρεβατι τωρα και μην κανεις τιποτα ...ξεκουραση .

Δουλευεις? παρε αδεια αν ειναι ανευ αποδοχων.

 

Ευχομαι να τα λεμε ολους αυτους του ς μηνες παρεα

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο , μπραβο κοριτσι μου ...πολυ χαρηκα , ηταν πολυ ευχαριστα νεα .Κατσε στο κρεβατι τωρα και μην κανεις τιποτα ...ξεκουραση .

Δουλευεις? παρε αδεια αν ειναι ανευ αποδοχων.

 

Ευχομαι να τα λεμε ολους αυτους του ς μηνες παρεα

 

Έχω πάρει άδεια από την προηγούμενη εβδομάδα που είδαι αίμα! Όταν αναφλερθηκα στο προηγούμενο Σ/Κ εννοούσα αυτό που μας είπε ο γιατρός την Παρασκευή για παλλίνδρομη κύηση ή εξωμήτριο Περάσαμεμ ένα χάλια Σ/Κ γιατί δε μας είχε δώσει καθόλου ελπίδες...

Φυσικά και θα τα λέμε όλους αυτούς τους μήνες και θα πάνε όλα καλά!!!

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...