Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε φαινεται το σποράκι;;;;


Recommended Posts

Μια μαύρη Κουκιδα μου έδειξε και μου είπε μάλλον αυτο είναι αλλά ούτε για σάκο μου ανέφερε τίποτα ούτε σε ποια περίπου εβδομάδα ειμαι. Στο πλαίσιο αυτο λέει πως ειμαι 5 εβδομαδων

 

τι εννοουσε ΜΑΛΛΟΝ αυτο ειναι;;;?? πας καιρο σε αυτον τον γιατρο;;

θα μετρησεις απ την τελευταια σου περιοδο..

καπου στις 7 βδομαδες θα ακουσεις κ καρδουλα!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι πρώτη φορά πάω σε αυτόν το γιατρό.... Σας ευχαριστώ παρά πολυ για τις πληροφορίες που μου δώσατε... Ευχομαι να πανε όλα καλά και θα σας πω νεότερα μόλις ακούσω την καρδούλα....

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρώτη φορά πάω σε αυτόν το γιατρό.... Σας ευχαριστώ παρά πολυ για τις πληροφορίες που μου δώσατε... Ευχομαι να πανε όλα καλά και θα σας πω νεότερα μόλις ακούσω την καρδούλα....

 

παντως,αν δε σου ταιριαξει αυτος ο γιατρος, μπορεις να πας κ αλλου! να βρεις καποιον να σε ενημερωνει οπως πρεπει.

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 4 εβδομάδες και κάτι ψιλά το είδα το σουσαμακι! Την επομενη εβδομαδα ηταν πολυ μεγαλυτερο και καπως θολο μεσα, ο γιατρος με ρωταγε αμα βλεπω τα "υλικα" που θα γινουν τα οργανα του παιδιου και ελεγα "ναι, ναι!" αλλα δεν εβλεπα και τιποτα, μονο ενα μικρο φασολακι με "σχεδιάκια" μεσα, δεν ηταν δηλαδη ολο ιδιο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρώτη φορά πάω σε αυτόν το γιατρό.... Σας ευχαριστώ παρά πολυ για τις πληροφορίες που μου δώσατε... Ευχομαι να πανε όλα καλά και θα σας πω νεότερα μόλις ακούσω την καρδούλα....

 

εγω στις 4 εβδομαδες και 3 μερες ειδαμε σακο κ στις 6 εβδομαδες ακουσαμε καρδια αλλα εγινε νωρις η συλληψη σε εμενα,εσενα μπορει να εγινε πιο αργα κ να ακουσεις καρδουλα λιγο πιο μετα,ολα καλα θα ειναι συγχαρητηρια και μην αγχονεσε κ αν δεν σου κανει ο γιατρος τον αλλαζεις...

hJyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια. Σημερα κι εγω εκανα τον πρωτο μου υπερηχο. Σημερα μετρησα χοριακη 6080. Με βαση την τελευταια περιοδο σημερα ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων. Στον υπερηχο φανηκε ενας ενδομητριος σακος και ο υπερηχος υπολογισε βασει του μεγεθους οτι ειμαι 5w+2d. Με τοση χοριακη εχω ακουσει οτι φαινονται και εμβρυικα στοιχεια, αλλα βασει της εβδομαδας ειναι λογικο να φαινεται μονο σακος. Εσεις σε αυτην την φαση τι χοριακη ειχατε; Το βρισκετε φυσιολογικο αυτο το προφιλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!!!

Κι εχω εχω μεγάλη ανησυχια!!!Πρώτη χοριακή 349,39 .Δεύτερη 1441...Ο γιατρός δε μου ζήτησε άλλη....Ανησυχώ πολύ όμως γιατί στον υπέρηχο είδαμε μόνο σάκο και δεν ηταν πολυ μεγαλος ειπε ο γιατρος αλλα ισως εγινε αργα η συλληψη λεει για αυτο....Εχω τρομερη αγωνιαααααααα!!!!Ολο τριβυλιζει το μυαλό μου να παω να κανω και αλλη μια χοριακή γιατί εδω ολες σας βλέπω τρελες τιμες...Αλλα εκεί που λεω θα παω να κανω λεω...μη μπεις στο τρυπακι....χαλαρωσε περιμενε κ να δεις.....Επίσης είχα πόνους περιόδου και ο γιατρός μου μου είπε οτι δε θελει να τους έχω....Βλέπω όμως οτι πολλές έχετε.....πφφφφ.....Θελω να ερθει η Πέμπτη!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!!!

Κι εχω εχω μεγάλη ανησυχια!!!Πρώτη χοριακή 349,39 .Δεύτερη 1441...Ο γιατρός δε μου ζήτησε άλλη....Ανησυχώ πολύ όμως γιατί στον υπέρηχο είδαμε μόνο σάκο και δεν ηταν πολυ μεγαλος ειπε ο γιατρος αλλα ισως εγινε αργα η συλληψη λεει για αυτο....Εχω τρομερη αγωνιαααααααα!!!!Ολο τριβυλιζει το μυαλό μου να παω να κανω και αλλη μια χοριακή γιατί εδω ολες σας βλέπω τρελες τιμες...Αλλα εκεί που λεω θα παω να κανω λεω...μη μπεις στο τρυπακι....χαλαρωσε περιμενε κ να δεις.....Επίσης είχα πόνους περιόδου και ο γιατρός μου μου είπε οτι δε θελει να τους έχω....Βλέπω όμως οτι πολλές έχετε.....πφφφφ.....Θελω να ερθει η Πέμπτη!!!!!!!!!!!!!

Γιατί τόσο άγχος?και εμένα η τελευταία μου μέτρηση ήταν 1564 και μου είπε να μην κάνω άλλη!πήγαμε και είδαμε και εμείς μόνο τους σάκους που είναι λογικό στης πρώτες εβδομάδες της κύησης...τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να ακούσουμε της καρδούλες την Παρασκευή...πές μου οταν έχεις νέα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα τον 1ο μου υπέρηχο 5w 2d και είδαμε μόνο το σάκο, χωρίς τπτ μέσα. Στις 7 εβδομάδες ακούσαμε καρδιά. Μην ανησυχείτε. Δεν είναι απαραίτητο ότι στις 5 εβδομάδες βλέπεις εμβρυικά στοιχεία. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ο γιατρός ζήτησε να με δει 1η φορά μετά την 6η εβδομάδα, αφού πριν το θεωρεί πολύ νωρίς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Σημερα κι εγω εκανα τον πρωτο μου υπερηχο. Σημερα μετρησα χοριακη 6080. Με βαση την τελευταια περιοδο σημερα ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων. Στον υπερηχο φανηκε ενας ενδομητριος σακος και ο υπερηχος υπολογισε βασει του μεγεθους οτι ειμαι 5w+2d. Με τοση χοριακη εχω ακουσει οτι φαινονται και εμβρυικα στοιχεια, αλλα βασει της εβδομαδας ειναι λογικο να φαινεται μονο σακος. Εσεις σε αυτην την φαση τι χοριακη ειχατε; Το βρισκετε φυσιολογικο αυτο το προφιλ;

Και εγώ 5w κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε μόνο σάκους(έχουμε δυδυμάκια)την χωριακη μου όμως την είχα κάνει 1 εβδομαδά πρίν και ηταν 1564 δεν ξέρω δηλαδή πόσο θα είχε ανέβει μέσα σε αυτήν την εβδομάδα.πάντως το βρίσκω φυσιολογικό σε αυτές της εβδομάδες να μην φαίνονται εβρυικά στοιχεία.καρδούλα πότε θα ακούσετε?εμείς σε 3 μέρες και αγωνιώ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, πριν μια εβδομάδα έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό έκλεισα ραντεβού μετά δυο μέρες πήγα στο γιατρό αλλά δεν είδαμε τίποτα... Μου έκανε κ ο γιατρός ενα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό... Μου είπε να πάω σε δεκαπέντε μέρες να δούμε αν ακούσουμε το μωρο.. Είναι φυσιολογικό να μη φαίνεται ακομη τίποτα ;;; Αγχονομαι παρά πολυ γιατί κατάφερα να μείνει έγκυος μετά από παρά πολλές προσπάθειες

Με το καλό να ακούσεις και την καρδούλα,να μην αγχώνεσαι νωρίς είναι ακόμα!και εγώ στην 5η εβδομάδα και κάτι έκανα τον 1ο υπέρηχο και είδαμε μόνο τους σάκους χωρίς εμβρυικά στοιχεία και μας είπε να ξαναπάμε στην 7η προς 8η εβδομάδα για να ακούσουμε της καρδούλες!θα χαρώ να ανταλλάζουμε τα νέα μας!!!να είσαι αισιόδοξη !!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 5w κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε μόνο σάκους(έχουμε δυδυμάκια)την χωριακη μου όμως την είχα κάνει 1 εβδομαδά πρίν και ηταν 1564 δεν ξέρω δηλαδή πόσο θα είχε ανέβει μέσα σε αυτήν την εβδομάδα.πάντως το βρίσκω φυσιολογικό σε αυτές της εβδομάδες να μην φαίνονται εβρυικά στοιχεία.καρδούλα πότε θα ακούσετε?εμείς σε 3 μέρες και αγωνιώ...!!!

 

rafahlida την ιδια μερα θα παμε στον γιατρο. Κι εγω 10/1 εχω ραντεβου... ελπιζω να δουμε αυτη την φορα εμβρυο και να αναπτυσσεται κανονικα. Τωρα ποσων εβδομαδων υπολογιζεις οτι εισαι; Εγω ειμαι 6w+3d αλλα περιμενω να μου πει και ο γιατρος απο τον υπερηχο. Στο ραντεβου θα ειμαι 6w+5d κι ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα... οτι καλυτερο σου ευχομαι για τα διδυμακια σου!

Link to comment
Share on other sites

elli συγχαρητηρια. ευχομαι ολα να πανε καλα στην εγκυμοσυνη σου..ειναι λιγο δυσκολο να υπολογιστει με τετοια ακριβεια οπως την περιγραφεις η ηλικια του παιδιου και αρα τα ευρηματα που περιμενεις στο υπερηχο...στο λεω για να μην εισαι απο τοσο νωρις σε τετοια αγωνια!καλη χρονια και καλη εγκυμοσυνη να εχετε ολες οι εγκυουλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα και να εχετε μια τελεια εγκυμοσυνη!!!ειμαι και εγω εγκυουλα εχθες εκανα την πρωτη μου χοριακη!απο οτι καταλαβα απο τη γιατρο μου οι εβδομαδες και οι χοριακες εχουν να κανουν με τον κυκλο της γυναικας αλλα και φυσικα με την ωορηξια γιατι μπορει να εχεις σταθερο κυκλο αλλα στον κυκλο που εμεινες εγκυος να εκατσε η ωορηξια αργα ή νωρις!για αυτο και βλεπουμε διαφορετικες χοριακες,και το πιο σημαντικο ειναι να διπλασιαζετε!!!εγω ειμαο μονο 2 εβδομαδων και 2 ημερων απο τη συλληψη (ξερω τη συλληψη γιατι χρησιμοποιουσα τεστ ωορηξιας και οι επαφες ηταν μονο 2 συνεχομενες μερε)

Link to comment
Share on other sites

elli συγχαρητηρια. ευχομαι ολα να πανε καλα στην εγκυμοσυνη σου..ειναι λιγο δυσκολο να υπολογιστει με τετοια ακριβεια οπως την περιγραφεις η ηλικια του παιδιου και αρα τα ευρηματα που περιμενεις στο υπερηχο...στο λεω για να μην εισαι απο τοσο νωρις σε τετοια αγωνια!καλη χρονια και καλη εγκυμοσυνη να εχετε ολες οι εγκυουλες!

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι για την θετικη σου ενεργεια! Ειμαι αγχωμενη λογω προηγουμενης παλινδρομης κυησης. Λογω και καποιων αλλων προβληματων που εχω η γυναικολογος μου μου προτεινε να με παρακολουθησουν στο τμημα κυησεων υψηλου κινδυνου στο Αλεξανδρας... δεν θελει να με αναλαβει η ιδια. Οποτε το αγχος μου δεν ειναι εντελως αβασιμο... εκτος απο γυναικολογο πρεπει να με παρακολουθει στενα και αιματολογος και ενδοκρινολογος. Ελπιζουμε για το καλυτερο αλλα εχουμε και στο νου μας την στραβη...

Link to comment
Share on other sites

rafahlida την ιδια μερα θα παμε στον γιατρο. Κι εγω 10/1 εχω ραντεβου... ελπιζω να δουμε αυτη την φορα εμβρυο και να αναπτυσσεται κανονικα. Τωρα ποσων εβδομαδων υπολογιζεις οτι εισαι; Εγω ειμαι 6w+3d αλλα περιμενω να μου πει και ο γιατρος απο τον υπερηχο. Στο ραντεβου θα ειμαι 6w+5d κι ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα... οτι καλυτερο σου ευχομαι για τα διδυμακια σου!

Σε ευχαριστώ πολύ Ελλη μου και σε εσένα οτι καλύτερο για το μωράκι σου!!!

Και εγώ είχα παλίνδρομη κύηση στο παρελθόν αλλά να ξέρεις κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!εγώ υπολογίζω ότι είμαι 7 εβδομάδων τώρα και περιμένω και εγώ να μου πεί ο γιατρός πόσο ακριβώς είμαι!κατα τα λεγόμενα του πάντως την παρασκευή θα ακούσουμε καρδούλες δεν μου ανέφερε για εμβρυικά στοιχεία,εγώ υπολογίζω να δούμε!!!θα χαρώ να μου γράψεις νέα μετά το ραντεβού σου και να τα λέμε!!!πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Το ειδαμεεεε!!!Το ακουσαμε!!!!160 παλμούς...Πως χτυπαγε ετσι το ψυχουλίνι μου.......Με βαση ΤΕΡ ειμαι 8w2d αλλά επειδή ξέρω την ημερομηνία της σύλληψης είμαι 7w3d....Είμαι τρισευτυχισμένη!!!!Μέχρι το επόμενο ραντεβού....χααχαχαα Είμαι τρελή μάνααααα!!!!

:-)))

Link to comment
Share on other sites

Το ειδαμεεεε!!!Το ακουσαμε!!!!160 παλμούς...Πως χτυπαγε ετσι το ψυχουλίνι μου.......Με βαση ΤΕΡ ειμαι 8w2d αλλά επειδή ξέρω την ημερομηνία της σύλληψης είμαι 7w3d....Είμαι τρισευτυχισμένη!!!!Μέχρι το επόμενο ραντεβού....χααχαχαα Είμαι τρελή μάνααααα!!!!

:-)))

Τέλεια!!!!!!!!!!!με το καλό να το δείτε να μεγαλώνει κάθε φορά και περισσότερο!!!!και εμείς σήμερα πήγαμε και τα είδαμε και ακούσαμε και της καρδούλες τους,πολύ κοντά ηταν οι παλμοί εμας στους 157,3!!!μα πόσο τέλειο,μοναδικό και συγκινητικό??εγώ τελικά είμαι 7w και 3d!!θα ξαναπάμε σε 2 εβδομάδες να τα δούμε,εσείς πότε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και εγώ εχω ραντεβού στις 14/1. 7εβ κ 6 ημερών... περιμένω πως και πως...

Με το καλό να δείς και να ακούσεις το μωράκι σου!!!και εμείς σήμερα τα ακούσαμε πρώτη μέρα και αυτό το συναίσθημα δεν θα το ξεχάσω ποτέ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !Προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε το πρώτο μας μωράκι....Είχαμε ελεύθερες επαφές πολλές και περίμενα την έμμηνο ρύση κανονικά στις 8/1 μιας και έχω σταθερό κύκλο 26 ημερών.Σήμερα 11/1 κι ακόμα δεν μου χει έρθει κάτι.Η θερμοκρασία μου που αραιά και που κοιτώ μόλις ξυπνήσω φτάνει μέχρι 36.9 !Λέτε να σημαίνει κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...