Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

4 καισαρικές, 5η εγκυμοσύνη 5 μήνες μετά - αναγκαστική αποβολή;


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια ... έχω ένα πρόβλημα...έχω κάνει 4 παιδάκια με καισαρική...ένα χρόνο διάφορα το ένα με το άλλο τώρα είμαι έγκυος στο 5ο κ είναι 4ης μήνες π γέννησα το τελευταίο..ο γιατρός Μ λέει πως πρέπει να το βγάλω είμαι πολύ στεναχωρημένη είναι αμαρτία αυτό κ Μ είναι δύσκολο να το κάνω αλλά πρέπει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/11/2021 at 2:58 ΜΜ, Ριτα123 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ... έχω ένα πρόβλημα...έχω κάνει 4 παιδάκια με καισαρική...ένα χρόνο διάφορα το ένα με το άλλο τώρα είμαι έγκυος στο 5ο κ είναι 4ης μήνες π γέννησα το τελευταίο..ο γιατρός Μ λέει πως πρέπει να το βγάλω είμαι πολύ στεναχωρημένη είναι αμαρτία αυτό κ Μ είναι δύσκολο να το κάνω αλλά πρέπει..

Μήπως να ρωτήσεις και σε ένα γυναικολόγο ειδικευμένο σε κυήσεις υψηλού κινδύνου; Απλώς για να πάρεις μια γνώμη. Από όσο ξέρω είναι ρίσκο.Καταλαβαίνω ότι νιώθεις απαίσια αλλά από την άλλη πρέπει να είναι η υγεία σου πάνω από όλα, έχεις τέσσερα παιδάκια που σε χρειάζονται. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου αν θες πάρε κ γνώμη από δεύτερο γιατρό να δεις τι θα σου πει, αλλά αν οι γιατροί είναι αυτής της άποψης μάλλον πρέπει να τους ακούσεις. Πάνω απ' όλα πρέπει εσύ να είσαι καλά γιατί έχεις αλλά 4 παιδιά που πρέπει να φροντίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να σου ζήσουν τα παιδακια σου! δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία, είμαι ακόμα στις δυο καισαρικές! Πάντως στην θέση σου θα έπαιρνα και μια δευτερη γνώμη και σε κάθε περίπτωση θα ακολουθουσα τη συμβουλή του γιατρου που εμπιστευομαι... 

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2021 at 2:58 ΜΜ, Ριτα123 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ... έχω ένα πρόβλημα...έχω κάνει 4 παιδάκια με καισαρική...ένα χρόνο διάφορα το ένα με το άλλο τώρα είμαι έγκυος στο 5ο κ είναι 4ης μήνες π γέννησα το τελευταίο..ο γιατρός Μ λέει πως πρέπει να το βγάλω είμαι πολύ στεναχωρημένη είναι αμαρτία αυτό κ Μ είναι δύσκολο να το κάνω αλλά πρέπει..

Καλησπέρα , έχεις και κάποιο άλλο πρόβλημα που είχε προκύψει σε προηγούμενη καισαρικη ; Γνωρίζω γυναίκες με 5 καισαρικές. Ο γιατρός μου επίσης αναλαμβάνει 5 καισαρικές. Έχεις κάποιο θέμα υγείας ; Μήπως να πάρεις και άλλες γνώμες. Όλα να σου πάνε καλά εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/11/2021 at 10:51 ΜΜ, Super.mum είπε:

Καλησπέρα , έχεις και κάποιο άλλο πρόβλημα που είχε προκύψει σε προηγούμενη καισαρικη ; Γνωρίζω γυναίκες με 5 καισαρικές. Ο γιατρός μου επίσης αναλαμβάνει 5 καισαρικές. Έχεις κάποιο θέμα υγείας ; Μήπως να πάρεις και άλλες γνώμες. Όλα να σου πάνε καλά εύχομαι 

Καλημέρα!! Όλες Μ οι εγκυμοσύνες δόξα το θεό ήταν καλές ήταν σαν να μην είμαι έγκυος έκανα τα πάντα δουλειές σπιτιού όλα μόνη μ ρωτά άλλους 3γς γιατρούς γιατί θέλω κιαλλες γνώμες γιατί δεν μπορώ να το βγάλω...κ Μ είπαν κ οι 3ης ότι άμα προσέχω θα τα καταφέρουμε βρήκα τον ματαλλιωτακη βενιζελιο Κρήτης διευθυντής κ θα πάω να με δει ...θέλει πολύ προσοχή Μ λένε όλοι αλλά με 4 παιδιά χωρίς βοήθεια είναι πολύ δύσκολο αλλά όπως κ να ζει αφού Μ το έστειλε ο Θεός πιστεύω πως θα με βοηθήσει κιόλας ...

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 10:26 ΜΜ, Eleftheria90 είπε:

Καλησπερα, να σου ζήσουν τα παιδακια σου! δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία, είμαι ακόμα στις δυο καισαρικές! Πάντως στην θέση σου θα έπαιρνα και μια δευτερη γνώμη και σε κάθε περίπτωση θα ακολουθουσα τη συμβουλή του γιατρου που εμπιστευομαι... 

Καλημέρα...να σ ζήσουν τα παιδάκια σου !♥️ 0ηρα άλλες 3ης γνώμες κ θα το κρατήσω θα το ρισκάρω κ ο θεός βοηθός 

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2021 at 11:06 ΜΜ, Annitamik είπε:

Μήπως να ρωτήσεις και σε ένα γυναικολόγο ειδικευμένο σε κυήσεις υψηλού κινδύνου; Απλώς για να πάρεις μια γνώμη. Από όσο ξέρω είναι ρίσκο.Καταλαβαίνω ότι νιώθεις απαίσια αλλά από την άλλη πρέπει να είναι η υγεία σου πάνω από όλα, έχεις τέσσερα παιδάκια που σε χρειάζονται. 

Καλημέρα ρώτησα άλλους 3ης γιατρούς ...Μ δίνουν θάρρος πως θα πάνε όλα καλά άφησα αυτόν τον 1 π Μ έλεγε να το βγάλω αυτός να ταν τρόπος να Μ το βγάζε εκείνη  την ώρα ...κ θα το κρατήσω !!!!!♥️♥️♥️♥️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ριτα123 είπε:

Καλημέρα!! Όλες Μ οι εγκυμοσύνες δόξα το θεό ήταν καλές ήταν σαν να μην είμαι έγκυος έκανα τα πάντα δουλειές σπιτιού όλα μόνη μ ρωτά άλλους 3γς γιατρούς γιατί θέλω κιαλλες γνώμες γιατί δεν μπορώ να το βγάλω...κ Μ είπαν κ οι 3ης ότι άμα προσέχω θα τα καταφέρουμε βρήκα τον ματαλλιωτακη βενιζελιο Κρήτης διευθυντής κ θα πάω να με δει ...θέλει πολύ προσοχή Μ λένε όλοι αλλά με 4 παιδιά χωρίς βοήθεια είναι πολύ δύσκολο αλλά όπως κ να ζει αφού Μ το έστειλε ο Θεός πιστεύω πως θα με βοηθήσει κιόλας ...

Πολύ χαίρομαι για σένα και το μωράκι σου!! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και να κρατήσεις το νέο μωράκι στην αγκαλιά σου. Είσαι πολύ δυνατή μπράβο. Εγώ πάω για 3η καισαρικη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια έχω ξανά γράψει ....ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία η έχει ακούσει για 5η καισαρική ...εγώ γέννησα 3ης μήνες 4η καισαρική κ τώρα περιμένω το 5ο κ είναι δύσκολο ...όλοι οι γιατροί Μ λένε η να το βγάλω γιατί δεν με εγκυουντε ...ο γιατρός π με ξεγεννησε Μ είπε ότι είχα πολύ καλή μυτρα σαν να μην είχα ξανά γεννήσει ...αυτό Μ λένε πως είναι καλό ...εγώ κορίτσια δεν το βγάζω κ ότι γίνει . Απλά ήθελα να ακούσω γνώμες η αν έχετε κάποια εμπειρία ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...