Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Να ρωτησω

 

Υπάρχουν στο εμπόριο πάνες βρακάκια "EKΠΑΙΔΕΥΣΗΣ"

http://www.pampers.com/en_US/proddetail/id/900806

 

χετε δει εδω στην Ελλαδα καπου? ποιο σ/μ τις εχει?

Πανα φοραμε μονο στον υπνο αλλα ξυπναει σχεδον στεγνος και θα ηθελα να του βαλω αυτες.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτησω

 

Υπάρχουν στο εμπόριο πάνες βρακάκια "EKΠΑΙΔΕΥΣΗΣ"

http://www.pampers.com/en_US/proddetail/id/900806

 

χετε δει εδω στην Ελλαδα καπου? ποιο σ/μ τις εχει?

Πανα φοραμε μονο στον υπνο αλλα ξυπναει σχεδον στεγνος και θα ηθελα να του βαλω αυτες.

 

νομιζω πως αυτα ειναι πανες- βρακακια και υπαρχουν σε ολα τα Σ/Μ

εμενα μου εδωσε η συνυφάδα μου, από το mothercare αγορασμένα, βρακάκια πετσετέ με διπλό υφασμα και ενδιάμεσα στο πετσετέ εχει πλαστικό (σαν σελτεδάκι).

πολύ μαλάκα και ισως σου φανουν χρησιμα.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι πανες βρακακια ειναι ειδικες λεπτες για εκπαιδευση πανες της pampers απλα δε νομιζω οτι κυκλοφορουν εδω.

Tις λενε easy up trainers.

Ισως τελικα καταληξω στα υφασματινα του mothercare που λες και εσυ για τη νυχτα...

Ευχαριστω

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι πανες βρακακια ειναι ειδικες λεπτες για εκπαιδευση πανες της pampers απλα δε νομιζω οτι κυκλοφορουν εδω.

Tις λενε easy up trainers.

Ισως τελικα καταληξω στα υφασματινα του mothercare που λες και εσυ για τη νυχτα...

Ευχαριστω

 

Αυτά που παραθέτει η ριτα79 πάνες βρακάκια είναι . Τα κλασικά easy up που κυκλοφορούν τόσο καιρό. Απλά άλλαξε η συσκευασία τους. Δεν είναι εκπαιδευτικά…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτά που παραθέτει η ριτα79 πάνες βρακάκια είναι . Τα κλασικά easy up που κυκλοφορούν τόσο καιρό. Απλά άλλαξε η συσκευασία τους. Δεν είναι εκπαιδευτικά…

 

Ααα έχεις δίκιο Ρίτα… :oops::oops::oops: Mοιάζει πολύ η συσκευασία τους με τα κλασικά easy up που κυκλοφορούν εδώ…

 

Σε εμάς κυκλοφορούν τα αντίστοιχα που έγραψα ποιο πάνω, μόνο που αντί της Ντόρας έχουν τη Φραουλίτσα (για τα κορίτσια) και νομίζω τον Spiderman για τα αγοράκια.

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρητα μου ούτε εγώ τα έχω δει πουθενά εγώ πήρα mothercareια για τον ύπνο που πλένονται και ξανά φοριούνται 13.5 τα 3 βρακάκια

Πήρα δυο συσκευασίες

σήμερα θα τα πλύνω και αύριο θα του τα δοκιμάσω

αλλά ο δικός μου ξυπνά τελείως στεγνός

 

αν και με προβληματίζει λίγο το εξωτερικό πλαστικό μήπως είναι πολύ ζεστά???????/

.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.....

κατα καιρους εχω γραψει για το μικρο μου που φτασαμε 3 και δεν εκοβε την πανα....

τελικα τα καταφεραμε και η πρωινη πανα τελειωσε....τωρα μας μενει να κοψουμε και την βραδινη....συνηθως το πρωι που τη κοιταζω ειναι στεγνη....θα μπορουσατε να μου πειτε εκπαιδευτικα βρακακια που μπορω να βρω;τα pampers που λετε ειναι απο υφασμα η' πλαστικο;

και κατι αλλο....πως θα το βοηθησω να πηγαινει στη τουαλετα και οχι στο γιογιο;;

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια.....εχω γραψει και πιο παλια για τις δυσκολιες του τριχρονου γιου μου να κοψουμε την καθημερινη πανα!!

τελικα τα καταφεραμε και τη φοραμε μονο βραδυ που φανταζομαι απο καθαρη τυχη το πρωι ξυπναμε και η πανα ειναι στεγνη....

θα ηθελα να μου πειτε αν μονο στο mathercare υπαρχουν αυτα τα βρακακια και αν τα pampers ειναι ιδια;

και κατι αλλο....πως θα μπορουσα αντι γιογιο να πηγαινει τουαλετα;

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια. Αρχισαμε προχθες την εκπαιδευση με τον γιο μου. Χθες πηγαμε παιδικη χαρα και βαλαμε πανα, και εκανε κακα κατα τη διαρκεια αυτου του 2ωρου που ειμασταν εξω και τη φορουσε.

Σημερα ειμαι προβληματισμενη γιατι δεν ξερω πως να χειριστω τις εξοδους. Παρατηρησα οτι οταν φοραει εσωρουχο μεσα στο σπιτι τα κανει πανω του, ενω ετρεχε στο γιογιο οσο τον ειχα γυμνο. Τι κανουμε λοιπον? Τα αφηνουμε χωρις πανα και για την παιδικη χαρα και κουβαλαμε αλλαξιες και δευτερα παπουτσια και γιογιο μαζι? Δε μου΄χει τυχει ποτε να δω τετοιο σκηνικο εξω.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα....

ταρα υπαρχουν αυτα τα βρακακια που απο οτι καταλαβα ειναι απο υφασμα αλλα προστατευουν και απο διαρροες......κοιτα στα προηγουμενα ποστ...

σιγουρα κουβαλαω μαζι αλαξιες μπολικες οταν βγαινουμε εξω....αλλα στο σπιτι μεχρι το βραδυ δε φοραμε καθολου πανα...ατυχηματα....παμπολλα....αλλα το εχουμε παρει ζεστα!!τωρα ξυπνησε...φοραγε πανα....και ηθελε το γιογιο για τσια...

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κανουμε λοιπον? Τα αφηνουμε χωρις πανα και για την παιδικη χαρα και κουβαλαμε αλλαξιες και δευτερα παπουτσια και γιογιο μαζι? Δε μου΄χει τυχει ποτε να δω τετοιο σκηνικο εξω.

οχι...γιογιο....σου λεει οτι θελει κακα;τα μεγαλα κανανε σε πανες..πηγαιναμε σε απομερο μερος...τις ανοιγα και την κραταγα μεχρι να τα κανουν...ο μικρος ειναι δυσκολος ...δε μου εχει τυχει!!και οπως ειπα ρουχα κοντα...πολλα ρουχα...

μηπως να το ρωτας πριν φυγετε αν θελει κακα του;.....

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Προχθες δεν εκανε κακα που ηταν ολη μερα χωρις πανα. Περιμενε χθες το απογευμα! Ειμαι σιγουρη οτι θα κανει και τσισα πανω του, θα εχω ενα σακιδιο μαζι με μπολικες αλλαξιες και παπουτσια, και ελπιζω να ειναι θεμα λιγων ημερων μονο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

TARA,

δε νομιζω οτι υπαρχει καποια συγκεκριμενη φορμουλα στο κοψιμο της πανας

θελει υπομονη και καθολου πιεση,βλεποντας και κανοντας δηλαδη

 

θα σου πω τι εκανα εγω οταν ο Σπυρος την εκοψε περισυ,περιπου 3μιση χρονων

 

μεσα στο σπιτι τον ειχα χωρις πανα,ηταν και καλοκαιρι και του φοραγα μονο ενα βρακακι,προσπαθησα πολυ με το γιογιο,με κουβεντα ,με παιχνιδι

αλλα τιποτα αυτος,ουτε μια φορα δεν εκανε τσισα η κακα στο γιογιο

καθοταν επαιζε αλλα τιποτα,σταγονα!

 

αρχικα λοιπον,αφου δεν τα εκανε στο γιογιο,τα εκανε πανω του και φυσικα αυτο τον ενοχλουσε!

μετα ομως, αρχισε να μην τα κανει και ουτε πανω του,και περναγαν πολλες ωρες που ουτε τσισα του εκανε ουτε κακα,παρα τα εκανε μονο το μεσημερι η το βραδυ που του εβαζα πανα για να κοιμηθει ,αυτο να σου πω ειχε αρχισει να με ανυσηχει γιατι εμενε πολλες ωρες χωρις να κανει τιποτα

 

τελικα ενα μεσημερι που τον εβαλα για υπνο ξεχασα να του βαλω πανα,ξυπναει λοιπον μετα απο ωρα και αρχισε να τρεχει μεσα στο σπιτι πανικοβλητος(ηθελε φυσικα να κανει τσισα αφου ειχε να κανει πολλες ωρες)

τον πηρα κι εγω αγκαλια,τον εβαλα να καθησει στη λεκανη,ο μικρος να κλαιει και να χτυπιεται(μαλλον φοβοταν πως κατι θα παθει)αλλα οταν πια δεν αντεξε και κατουρησε, ανακουφιστηκε προφανως τοσο πολυ που αρχισε και γελαγε!

και αυτο ηταν!μετα απο λιγες μερες εκανε και κακα,

τις πρωτες μερες ηθελε να ειμαι εκει,φυσικα τον επιβραβευα κλπ!

 

επισης να σου πω οτι τις πρωτες μερες που εκανα την προσπαθεια για το κοψιμο της πανας ,εξω στη βολτα του φοραγα πανα,,(σιγα μην κουβαλαγα και γιογιο στην παιδικη χαρα:mrgreen:)

μετα απο λιγες μερες, και οταν πια ειχε μαθει να κανει στη λεκανη ,πριν φυγουμε του ελεγα αν εχει να κανει στο σπιτι και μετα δεν του ξαναεβαλα καθολου!

 

 

και μην ακους τι λενε,καθε παιδακι εχει τους ρυθμους του και θελει το χρονο του,οπως σου εκοψε την πιπιλα ετσι θα κοψει και την πανα και θα δεις τι ωραια που κι εσυ θα ανακουφιστεις!!!:wink:

αυτα!

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να΄σαι καλα βρε καπετανισσα! Και σημερα, μεχρι στιγμης τρεχει στο γιογιο οποτε θελει τσισα, και νιωθει περηφανος! Να δουμε τι θα γινει το απογευμα που θα τον βγαλω εξω!:mrgreen:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ το φορητό γιογίο το παίρνω μαζί δηλ.αν του παιδιού του έρθει να κατουρήσει μέσα στο δρόμο τι θα του πείτε κρατήσου να πάμε σπίτι???:confused:Βέβαια εμένα είναι και κορίτσι και είναι λίγο περίεργα τα πράγματα αν και όταν πχ.πηγαίνουμε εκδρομουλες και χρειαστεί σταματάμε στην άκρη του δρόμου και " ποτίζουμε τα λουλουδάκια" :wink:αλλά αλλάξιες πάντα μαζί και παπουτσάκια σίγουρα γιατί στην αρχή την έιχα πατήσει πολλές φορές.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Και σημερα, μεχρι στιγμης τρεχει στο γιογιο οποτε θελει τσισα, και νιωθει περηφανος!

 

αφου κανει τα τσισα στο γιογιο ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα!

εχει ηδη γινει η αρχη και θα γινουν ολα σε χρονο dt!:mrgreen:

 

Πάντως εγώ το φορητό γιογίο το παίρνω μαζί δηλ.αν του παιδιού του έρθει να κατουρήσει μέσα στο δρόμο τι θα του πείτε κρατήσου να πάμε σπίτι???:confused:Βέβαια εμένα είναι και κορίτσι και είναι λίγο περίεργα τα πράγματα αν και όταν πχ.πηγαίνουμε εκδρομουλες και χρειαστεί σταματάμε στην άκρη του δρόμου και " ποτίζουμε τα λουλουδάκια" :wink:αλλά αλλάξιες πάντα μαζί και παπουτσάκια σίγουρα γιατί στην αρχή την έιχα πατήσει πολλές φορές.:roll:

 

να σου πω την αληθεια εμενα δεν μου ειχε τυχει να μου ζητησει τσισα η κακα εξω,αν ζηταγε θα τον πηγαινα σε καποια κοντινη τουαλετα και θα εβαζα τα πλαστικα καλυμματα της μιας χρησης.

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια εμενα δεν μου ειχε τυχει να μου ζητησει τσισα η κακα εξω,αν ζηταγε θα τον πηγαινα σε καποια κοντινη τουαλετα και θα εβαζα τα πλαστικα καλυμματα της μιας χρησης.

 

Βρε Maira μου αν είμαστε σε μαγαζί κτλ.εννοείτε στην τουαλέτα την πάω(την κρατάω αγκαλία απο τα ποδαράκια )βέβαια ποτε δεν ακουμπάμε αλλά πχ.είσαι στον Πειραιά στα μαγαζία και σου λέει το παιδί μαμά κατουριέμαι!!!!!!!:?:-?:?:-?

Ψάχνεις γωνία και ανοίγεις το φορήτο στέκεσαι μροστά του μετά πετάς και την σακουλίτσα και όυτε γάτα ούτε ζημια.

Εντωμεταξύ εμείς δεν χρησιμοποίησαμε ποτέ γιογίο απο την αρχή κουλούρα και Κα Λεκάνη.:wink:

Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως μπορεις να το εφαρμοσεις μονο σε παιδια που δεχονται να κανουν την αναγκη τους μπροστα σε αλλους, σωστα?

 

κοριτσια εμεις πλεον μαθαμε το γιογιο μας κ κανουμε κ τσισα κ κακα εκει! βεβαια ακομα μπορει να μας τυχουν ατυχηματα, οταν πχ παιζει με παιδακια, αλλα ειμαστε σε καλο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Προτουλα πως καταφερες να κανει το μωρακι σου κακα και τσισα στο γιογιο??

Δλδ δεν φορατε καθολου πανες την ημερα??

Εμεις ακομα τιποτα,δεν εχω προσπαθησει να της μαθω τπτ ακομα γιατι περιμενω απο το μωρο να μου δειξει οτι θελει εκεινο να κανει αυτο το βημα πρωτο,δεν θελω να την πιεσω χωρις να ειναι ετοιμη κλπ.

Ισως να κανω και λαθος,απο ποτε ξεκινησατε προσπαθειες??

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως μπορεις να το εφαρμοσεις μονο σε παιδια που δεχονται να κανουν την αναγκη τους μπροστα σε αλλους, σωστα?

 

κοριτσια εμεις πλεον μαθαμε το γιογιο μας κ κανουμε κ τσισα κ κακα εκει! βεβαια ακομα μπορει να μας τυχουν ατυχηματα, οταν πχ παιζει με παιδακια, αλλα ειμαστε σε καλο δρομο.

 

 

Καλημέρα και μπράβο που τα καταφέρατε τόσο νωρίς.Είναι λιγό δύσκολο να δεχτέι το παιδί να κάνει την ανάγκη του μπροστά σε όλους γιαυτό είπα γωνία κρυβόμαστε κτλ.πρέπει δηλ.να του δημιουργηθεί η εντύπωση ότι είναι κάπως κρυμμένο αλλίως :-(αδύνατον.

Εχτές ημουν πάρα πολύ κουρασμένη καθότι η μικρή μου έιναι ενα εξαιρετικά αύπνο παιδί οπότε ξεχάστηκα και αντί να την βάλω για ύπνο με εκπαιδευτικό βρακάκι την έβαλα με το κανονικό.Κάποια στιγμή κάτι μου έλεγε κατά τις 03:00 αλλά ημου τόσο κουρασμένη που δεν κατάλαβα νόμιζα ότι ήθελε να κοιμηθεί μαζί μου την πήρα λοιπόν στο κρεββάτι και το πρωί που σηκωθήκαμε και πηγαμε στην τουαλέτα :shock::shock::shock:ανακαλύπτω πως η μικρή κοιμήθηκε με βρακάκι ολόστεγνη και δεν κατούρησε καν όλη την νύχτα γιατί με τα εκπαιδευτικά με ξύπναγε να κατουρήσουμε :-D:grin::-D:grin::-D:grin:ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ονειρέυομαι ότι δεν θα ξανέχουμε ατυχήματα και δεν θα ξυπνάμε τη νύχτα για τσισάκια.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Προτουλα πως καταφερες να κανει το μωρακι σου κακα και τσισα στο γιογιο??

Δλδ δεν φορατε καθολου πανες την ημερα??

Εμεις ακομα τιποτα,δεν εχω προσπαθησει να της μαθω τπτ ακομα γιατι περιμενω απο το μωρο να μου δειξει οτι θελει εκεινο να κανει αυτο το βημα πρωτο,δεν θελω να την πιεσω χωρις να ειναι ετοιμη κλπ.

Ισως να κανω και λαθος,απο ποτε ξεκινησατε προσπαθειες??

 

πριν απο 2 μηνες αγορασαμε το γιογιο κ το ειχαμε στην τουαλετα κ καναμε εκπαιδευτικες πτησεις

πριν απο 1 μηνα ξεκινησα να την βαζω καθε πρωι κ καποια στιγμη εκανε κ τα τσισα της

ε, μετα την αφησα χωρις πανα 2 μερες για να δω καθε ποτε κανει την αναγκη της και εκτοτε φροντιζω παντα να την βαζω στο γιογιο σε τακτα χρονικα διαστηματα

τωρα φοραει βρακακι (με 1 επιθεμα απο μεσα η κ χωρις) ολη μερα, εκτος απο αν πρεπει να παμε βολτα.

εχει συνηθισει κ λεει γιογιο συχνα πυκνα, αλλα πρεπει να εχω εγω το νου μου ακομα

ετοιμα ειναι ολα τα μωρακια, αρκει να μην τα πιεσουμε κ να οπλιστουμε με πολλη υπομονη! σιγα σιγα ολα γινεται!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο neferilene!

ετσι ετσι!

 

η δικια μου που ξυπνησε χτες στις 2μιση τη νυχτα και εκανε πολλη ωρα να ξανακοιμηθει κ ομολογω οτι ξεχαστηκα κ κατουρηθηκε πανω της! ε την αλλαξα κοιμισμενη χαχα

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω ότι και σήμερα κοιμηθήκαμε με βρακάκι και πάλι όλα καλα.

Ούφ μαλλον τελείώσαμε και με την βραδυνή:PΑ ρε τι έχουμε να τραβήξουμε στις διακοπές ....θα λυσσάξει φέτος το τερατάκι μου.;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...