Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν έχω διάθεση για ερωτικές επαφές


Recommended Posts

Just now, Chrysoum είπε:

Θα με περάσετε για εντελώς UFO τώρα, αλλά γιατί τα ξεπλένετε πριν τα βάλετε μέσα; Εντάξει προφανώς δεν θα το βάλεις με τα αποφάγια, θα βουλώσει, αλλά γιατί πρέπει να ξεπλυθουν κιόλας; εγώ με το μαχαίρι πετάω τα αποφάγια στα σκουπίδια και κατευθείαν μέσα, τα βάζω στο εντατικό πρόγραμμα και βγαίνουν πεντακάθαρα μετά. 

Τα ίδια λέμε, απλά γράφεις πιο γρήγορα εσύ!!! 

Ουαου!! Πω πω όχι δεν θα άντεχα να πλένω τα πιάτα! Ναι καλά θυμάσαι τόσο είναι :)

Ούτε εμείς φοράμε βερα. Μόνο αν πάμε κάπου καλά, τύπου σαν κόσμημα! Που φυσικά πλέον δεν πάμε πουθενά καλά, άρα δεν φοράμε και πότε. Για μένα είναι πρακτικό, πρώτον με ενοχλουν τα δαχτυλίδια και δεύτερον και κυριότερο θα την είχα χάσει ήδη από την δεύτερη βδομάδα! 

Δε ξέρω έτσι λένε οι οδηγίες βέβαια το πληντυριο πιάτων που έχουμε είναι πολύ καλή μάρκα της miele αλλά είναι και 20 χρόνων το είχαν βάλει τα πεθερικά μου όταν έφτιαξαν το σπίτι...! Να το δοκιμάσω λέτε; 

Just now, MagdaP είπε:

Δε χρειάζονται κανένα ιδιαίτερο ξέπλυμα τα πιάτα για να μπουν στο πλυντήριο. Μονο κατω απο τη βρύση τα βάζω και κατευθείαν μεσα. Πραγματικά απορω πως γίνεται να εχει κάποιος πλυντήριο και να πλένει στο χέρι. Μαλλον πρέπει να το βάλεις στο πρόγραμμα. Θα δεις μεγαλη ευκολία. 

Εναν μαζοχισμω νομίζω τον έχω... :lol: είχα μάθει κ τόσα χρόνια με το πλύσιμο στο χέρι κ έτσι δε μου κίνησε το ενδιαφέρον ιδιαίτερα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Σκέψου όμως πόσες ροζ ταινίες με καμαριέρες υπάρχουν. 

Όλα συνδυάζονται, θέληση να υπάρχει.

Ναι αλλά είναι "κινηματογραφικές καμαριέρες". Με το μανικιούρ 5 πόντους να λαμποκοπάει, το μαλλί brazilian keratin και την pole dancer γόβα. Εδώ μιλάμε για σκληρό ριάλιτι... χέρια σκασμένα από τα πλυσίματα, το μαλλί φριζαρισμένο και την παντούφλα.

  • Χαχαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν είχα πλυντήριο πιάτων αυτό που θα έκανα είναι όταν τρώμε κ πάει ο καθένας το πιάτο του μέσα να το ρίχνει στα γρήγορα λίγο νερό κ μετά κατευθείαν στο πλυντήριο. Ούτως η άλλως κ στον νεροχύτη που τα αφήνουμε (εγώ πάντως, κ πιστεύω κ οι περισσότεροι) ανοίγουμε την βρύση για να ξεπλυθεί λίγο κ να μην δυσκολευόμαστε μετά που στεγνώνουν τα υπολείμματα..

 

Η βέρα πάντως μια συνήθεια είναι, αν μάθεις να την φοράς δεν σε ενοχλεί μετά.. κ γιατί να την χάσουμε στο σπίτι? εγώ την μόνη φορά που την βγάζω για λίγη ώρα είναι όταν καθαρίζω με χλωρίνη κ αυτό για λίγο, όταν τελειώνω την ξανά βάζω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysoum είπε:

Φοβάται ο άντρας μου να το αφήσει χωρίς επιβλεψη, του έχει κάνει παλιότερα ένα πλυντήριο διαρροή ενώ το είχε βάλει βράδυ και χάλασε όλο το πάτωμα της κουζινας. Οπότε μόνο μέσα στην ημέρα, αλλά εντάξει παίρνει λίγη ώρα το άδειασμα, με βοηθάει και η μεγάλη μου κόρη που της αρέσει να τα βγάζει και να μου τα δίνει. 

Ααα δεν είχα σκεφτεί ποτέ ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις βράδυ βάζουμε οποτε βάζουμε, λόγω νυχτερινού ρεύματος.

 

Πάντως δεν είναι ακριβώς ότι δεν το χρησιμοποιούμε: το χρησιμοποιούμε με έναν πολύ πρωτότυπο τρόπο: βάζουμε εκεί να στεγνώσουν αυτά που πλένουμε στο χέρι, για να μη χαλάει η εικόνα της κουζίνας με mainstream πιατοθηκη :razz:

  • Χαχαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν το πλυντηριο των πιατων δεν πλενει , υπαρχουν 2 ενδεχομενα: (1) δεν βαζετε μεσα σωστα τα σκευη και (2) εχει χαλασει

Αν μενει λαδι ειδικα, ισχυει μαλλον το 2, γιατι το λαδι λογω ζεστης ειναι αυτο που κατα κορον καθαριζουν πολυ καλα τα πλυντηρια, εν αντιθεσει με τα αμυλουχα.

Οποτε μαλλον ειναι ωρα για συντηρηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , samsympan είπε:

Ναι αλλά είναι "κινηματογραφικές καμαριέρες". Με το μανικιούρ 5 πόντους να λαμποκοπάει, το μαλλί brazilian keratin και την pole dancer γόβα. Εδώ μιλάμε για σκληρό ριάλιτι... χέρια σκασμένα από τα πλυσίματα, το μαλλί φριζαρισμένο και την παντούφλα.

ναι αλλά θυμήσου το σίριαλ που δεν θυμάμαι πώς λέγεται με τη Βάνα Μοαρμπα κ τον Τζώρτζογλου κ το περίφημο «τι έγινε Κωτσάκη, σε γουστάρει η χωριάτισσα»; Μπορεί κ εμείς κ τα σκασμένα χέρια της πλύστρας να έχουμε τα τυχερά μας!!!! Δεν κατάλαβα δηλαδή, γιατί να υπάρχει μόνο το στερεότυπο του σεξι κηπουρού ή υδραυλικού; 

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Aν το πλυντηριο των πιατων δεν πλενει , υπαρχουν 2 ενδεχομενα: (1) δεν βαζετε μεσα σωστα τα σκευη και (2) εχει χαλασει

Αν μενει λαδι ειδικα, ισχυει μαλλον το 2, γιατι το λαδι λογω ζεστης ειναι αυτο που κατα κορον καθαριζουν πολυ καλα τα πλυντηρια, εν αντιθεσει με τα αμυλουχα.

Οποτε μαλλον ειναι ωρα για συντηρηση.

 

Το συζητάω τώρα με τον άντρα μου και λέει ότι ίσως φταίει το απορρυπαντικό. Θα δοκιμάσουμε κάποιο άλλο κάποια στιγμή. Δεν με πολυαπασχολει βασικά γιατί και τα πιάτα τις (πολύ) περισσότερες φορές εκείνος τα πλένει, εγώ έχω μόνιμο εκζεμα στα χέρια (όχι απλό σκάσιμο, εκζεμα σοβαρό με κορτιζονουχες κρέμες κλπ συνεχόμενα επί δεκαετία και. Αλλά ας μην πάει η συζήτηση και στο σέξι εκζεμα!!)

  • Χαχαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Έσπερος είπε:

ναι αλλά θυμήσου το σίριαλ που δεν θυμάμαι πώς λέγεται με τη Βάνα Μοαρμπα κ τον Τζώρτζογλου κ το περίφημο «τι έγινε Κωτσάκη, σε γουστάρει η χωριάτισσα»; Μπορεί κ εμείς κ τα σκασμένα χέρια της πλύστρας να έχουμε τα τυχερά μας!!!! Δεν κατάλαβα δηλαδή, γιατί να υπάρχει μόνο το στερεότυπο του σεξι κηπουρού ή υδραυλικού; 

Σωστήήή! Αλλά και πάλι περιποιημένες ήταν (αν εξαιρέσεις την Μπάρμπα με φουστάνι, μπούστο, κάλτσα, παντόφλα - σκηνή την οποία θεωρώ πολύ μπροστά).

Υγ. Το σημάδι του έρωτα.

Φαντάζεστε στο topic της @Ilaeira"Βιβλία, ταινίες, σειρές" εκεί που άλλοι αναφέρουν ψαγμένα, σειρές ξένων δικτύων, κλπ να αρχίσω να προτείνω παλιές σειρές τέτοιου τύπου;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Σωστήήή! Αλλά και πάλι περιποιημένες ήταν (αν εξαιρέσεις την Μπάρμπα με φουστάνι, μπούστο, κάλτσα, παντόφλα - σκηνή την οποία θεωρώ πολύ μπροστά).

Υγ. Το σημάδι του έρωτα.

Φαντάζεστε στο topic της @Ilaeira"Βιβλία, ταινίες, σειρές" εκεί που άλλοι αναφέρουν ψαγμένα, σειρές ξένων δικτύων, κλπ να αρχίσω να προτείνω παλιές σειρές τέτοιου τύπου;

 

Be my guest! Αγαπώ!

Όλες αυτές τις σειρές τις έχω δει όσο πήγαινα σχολείο, τα καλοκαίρια που τις έβαζε επανάληψη κι εμείς ήμασταν στο χωριό, μακριά δηλαδή από τη σιδερένια πειθαρχία με την οποία (δεν) βλέπαμε τηλεόραση στο σπίτι. Ελάτε να αναπολήσουμε τα νιάτα μας παρέα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ilaeira είπε:

 

Be my guest! Αγαπώ!

Όλες αυτές τις σειρές τις έχω δει όσο πήγαινα σχολείο, τα καλοκαίρια που τις έβαζε επανάληψη κι εμείς ήμασταν στο χωριό, μακριά δηλαδή από τη σιδερένια πειθαρχία με την οποία (δεν) βλέπαμε τηλεόραση στο σπίτι. Ελάτε να αναπολήσουμε τα νιάτα μας παρέα!

Εγω δεν την είχα δει. Δεν βλέπαμε τετοια!! απλώς ξέρω κάποιες κλασικές ατάκες. είμαι κ ένας από τους ελάχιστους Έλληνες που δεν έχουν δει τα Εγκλήματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Εγω δεν την είχα δει. Δεν βλέπαμε τετοια!! απλώς ξέρω κάποιες κλασικές ατάκες. είμαι κ ένας από τους ελάχιστους Έλληνες που δεν έχουν δει τα Εγκλήματα!!!

 

Ούτε εγώ τα έχω δει, μόνο αποσπασματικά. Γενικά δεν μας άφηναν να βλέπουμε πολλή τηλεόραση στο σπίτι, μόνο τα ΣΚ κι αυτό για λίγο. Όταν πηγαίναμε στη γιαγιά ξεσαλώναμε.

 

Καλοκαίρι, να γυρνάς απ' το παιχνίδι μετά τις 9 που νύχτωνε και να σε περιμένουν τηγανιτές πατάτες και Απαράδεκτοι στην τηλεόραση. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Εγω δεν την είχα δει. Δεν βλέπαμε τετοια!! απλώς ξέρω κάποιες κλασικές ατάκες. είμαι κ ένας από τους ελάχιστους Έλληνες που δεν έχουν δει τα Εγκλήματα!!!

Ούτε εγώ τα έχω δει. Ούτε παρά πέντε, ούτε 50  50 , ούτε της Ελλάδος τα παιδιά. Έχω δει όμως απαράδεκτους (έπος), 2 ξένους, dolce vita και αμέτρητες φορές είσαι το ταίρι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Ούτε εγώ τα έχω δει. Ούτε παρά πέντε, ούτε 50  50 , ούτε της Ελλάδος τα παιδιά. Έχω δει όμως απαράδεκτους (έπος), 2 ξένους, dolce vita και αμέτρητες φορές είσαι το ταίρι μου!

ούτε dolce vita ούτε της Ελλάδος τα παιδιά ούτε τον Δογγανο!! δυο ξένους κ 50 50 πολύ αργότερα σε επανάληψη. Ο,τι βγήκε αργότερα κ άξιζε πχ παρα 5 το είδα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος said:

ούτε dolce vita ούτε της Ελλάδος τα παιδιά ούτε τον Δογγανο!! δυο ξένους κ 50 50 πολύ αργότερα σε επανάληψη. Ο,τι βγήκε αργότερα κ άξιζε πχ παρα 5 το είδα. 

Ε ναι, θα ήσουν πολύ μικρή τότε.. Εγώ και όλα αυτά τον καιρό που παίζονταν τα έβλεπα! 

Just now, little lamb said:

Το είσαι το ταίρι μου το θεωρώ μακράν την καλύτερη κωμική σειρά! Το ξέρω απ'εξω. Και την αίθουσα του θρόνου την καλύτερη "σοβαρή" (είμαι ρομαντική είπαμε)

Συμφωνώ και στα 2! Θα το έγραφα και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δει το απαράδεκτοι το αχ Ελένη (δε ξέρω αν το θυμάστε) ντολτσε βιτα, το σημάδι του έρωτα, δύο ξένοι, αυτό που έλεγε νεύρα κ τσαταλακια η μαρκελα (δε θυμάμαι πως λέγετε), το νησί, παρά πέντε, και άλλα πολλά που δε τα θυμάμαι τώρα 

Εγκλήματα ούτε εγώ έβλεπα δε μου άρεσαν ούτε το 50 50 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Ε ναι, θα ήσουν πολύ μικρή τότε.. Εγώ και όλα αυτά τον καιρό που παίζονταν τα έβλεπα! 

Συμφωνώ και στα 2! Θα το έγραφα και εγώ!

Όχι, νομίζω ότι παίζονταν απλώς γενικά δεν βλέπαμε τηλεόραση βράδυ. διαβάζαμε βιβλία. ή πράγματα πολύ επιλεγμένα από γονείς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα σας πω εγώ τι εβλεπα ,πολυ πιο πρόσφατα ομως και ντρεπόμουν να το πω .

Τωρα ομως θα το ομολογησω.

Έβλεπα Σουλειμαν.Μου άρεσαν πολυ κ τα άσχετα με την εποχή βεβαια,κοστούμια.Ειχα αποβλακωθει .

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ρε παιδια θα σας πω εγώ τι εβλεπα ,πολυ πιο πρόσφατα ομως και ντρεπόμουν να το πω .

Τωρα ομως θα το ομολογησω.

Έβλεπα Σουλειμαν.Μου άρεσαν πολυ κ τα άσχετα με την εποχή βεβαια,κοστούμια.Ειχα αποβλακωθει .

 

Ναι και εγώ το έβλεπα ένα διάστημα. Πάντως από τον πρόλογο εγώ περίμενα να μας ομολογήσεις κάτι πολύ τρελό που να έχει να κάνει με το θέμα χα χα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Super.mum είπε:

από τον πρόλογο εγώ περίμενα να μας ομολογήσεις κάτι πολύ τρελό που να έχει να κάνει με το θέμα

 

Κι εγώ το ίδιο!! Είχε και μέρες να γραφτεί κάτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Ναι και εγώ το έβλεπα ένα διάστημα. Πάντως από τον πρόλογο εγώ περίμενα να μας ομολογήσεις κάτι πολύ τρελό που να έχει να κάνει με το θέμα χα χα 

Ναι.δεν εχει να κανει ακριβως με το θέμα αλλά το έβλεπα τότε κρυφά γιατι νόμιζα οτι ειναι πολυ ξεφτίλα.:grin:Από τότε νομίζω δεν εχω ξαναδεί κάτι συστηματικά στην τηλεόραση 

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ρε παιδια θα σας πω εγώ τι εβλεπα ,πολυ πιο πρόσφατα ομως και ντρεπόμουν να το πω .

Τωρα ομως θα το ομολογησω.

Έβλεπα Σουλειμαν.Μου άρεσαν πολυ κ τα άσχετα με την εποχή βεβαια,κοστούμια.Ειχα αποβλακωθει .

 

έχω κι εγω ένοχο μυστικό. Μια μεξικάνικη σαπουνόπερα, Παουλινα (la usurpadora). ήμουν λύκειο όταν την έδειχνε κ είχε τύχει να δω κάποια επεισόδια. Μου είχε μείνει μια απορία για την πλοκή κ όταν ήμουν στην Αγγλία (10 χρόνια μετά), βρήκα όλα τα μεταγλωττισμένα επεισόδια στο youtube κ τα έβλεπα όταν έκανα διάλειμμα από το γράψιμο!!!! Απίστευτο κάψιμο! 

  • Χαχαχα 3
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...