Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, little lamb είπε:

Πολύ ξαφνικά μας το είπαν και μας έπιασαν στον ύπνο! Θεωρούσαμε ότι αργεί ακόμα η σειρά μας! Είμαι καταμπερδεμενη. Και να φανταστείτε ότι είμαστε από αυτούς που φοβούνται πολύ τον ιό, φαίνεται νομίζω από όσα έχω γράψει εδώ κι ένα χρόνο. Στο πενταμηνο της καραντίνας είδαμε φίλους μόνο μία φορά (μια κυριολεκτικά), και από άλλους μόνο τους γονείς μου και μια κυρία που χρειάζεται βοήθεια, κάτω από δέκα φορές. Δουλειά πάω λιγότερο από μια φορά τη βδομάδα (Νοέμβρη με Φλεβαρη δεν πήγα καθόλου), ο άντρας μου καθόλου, κι από βόλτες μόνο οι τρεις μας και το πολύ πολύ να πάρουμε έναν καφέ ή σουβλάκι στο χέρι και πάμε κούνιες τον τελευταίο μήνα (μάλλον το μόνο κάπως επικίνδυνο). Ούτε ντελιβερι στο σπίτι. Από μαγαζιά εκτός από σουπερμάρκετ πήγαμε μόνο το Γενάρη για γυαλιά και την προηγούμενη βδομάδα πρακτικερ και παπούτσια και βιβλία της μικρής. Πολύ μετρημένα δηλαδή, προσέχουμε πολύ, φοβόμαστε τον ιό, αλλά είμαστε και σκεπτικοί για το εμβόλιο. Οπότε φαντάζομαι όσοι δεν φοβούνταν και τον ιό πώς θα είναι. Βέβαια εκείνοι μπορεί να μην μπαίνουν καν σε δίλημμα για το εμβόλιο κ απλά να μην κάνουν, χωρίς ιδιαίτερη σκέψη και προβληματισμό.

 

Παει και αναποδα: επειδη προσεχετε πολυ, δεν ανησυχειτε και τοοσ μην κολλησετε αμεσα (οπως κι εγω). Αν καθε πρωι εμπαινες σε μετρο και 2 λεωφορεια και εργαζοσουν σε κεντρικο σουπερ μαρκετ, μπορει να το εβλεπες αλλιως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Παει και αναποδα: επειδη προσεχετε πολυ, δεν ανησυχειτε και τοοσ μην κολλησετε αμεσα (οπως κι εγω). Αν καθε πρωι εμπαινες σε μετρο και 2 λεωφορεια και εργαζοσουν σε κεντρικο σουπερ μαρκετ, μπορει να το εβλεπες αλλιως.

 

Ναι εννοείται! Θα είχα χ...στει απάνω μου βασικά! :-P Βέβαια δεν είναι και εξασφαλισμένο ότι δεν θα κολλήσω σε αυτά τα λίγα... Μακάρι να πήγαινε έτσι, απλά να προσέχαμε και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

παvτως ειπαv οτι η ομαδα 40-44 θα καvει το αστρα. Κ η ομαδα 45-49 οποιο θελει οποτε @little lamb εσεvα ο αvτρας σου μπορει vα καvει οποιο θελει σε εvα μηvα περιπου . Οποτε εvας στηv οικογεvεια τοv εχετε εξασφαλισει

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

παvτως ειπαv οτι η ομαδα 40-44 θα καvει το αστρα. Κ η ομαδα 45-49 οποιο θελει οποτε @little lamb εσεvα ο αvτρας σου μπορει vα καvει οποιο θελει σε εvα μηvα περιπου . Οποτε εvας στηv οικογεvεια τοv εχετε εξασφαλισει

Ναι απλώς σε 1,5 μήνα αν ψάξει ραντεβού με επιλογη εμβολίου, δεν θα βρει άμεσα διαθέσιμο. Είπαμε σε 1,5 μήνα pfizer βρίσκουν όσοι κλείνουν αυτές τις μέρες. Απλώς μπορεί να υπάρχουν περισσότερα δεδομένα ώστε αν κάποιος αποφασίσει τότε για το άστρα, να βρει όντως για κάπως γρήγορα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Ναι απλώς σε 1,5 μήνα αν ψάξει ραντεβού με επιλογη εμβολίου, δεν θα βρει άμεσα διαθέσιμο. Είπαμε σε 1,5 μήνα pfizer βρίσκουν όσοι κλείνουν αυτές τις μέρες. Απλώς μπορεί να υπάρχουν περισσότερα δεδομένα ώστε αν κάποιος αποφασίσει τότε για το άστρα, να βρει όντως για κάπως γρήγορα. 

Nai isos kathisterisei ligo parapano h epilogi.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα διαβασα οτι δεv θα παραγγειλουv επιπλεοv εμβολια αστρα στηv ευρωπαικη εvωση κ επισης ισως κιvηθουv κ vομικα εvαvτιοv της εταιρειας επειδη δεv ειχε τις παραδοσεις στηv ωρα τους. Βλεπω vα πηγαιvει προς καταργηση το εμβολιο σιγα σιγα κ vα επικρατουv τα υπολοιπα μεχρι τηv επομεvη χροvια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Στο μεταξυ ειναι τρομερο οτι ακομη και τωρα ειναι η πολιτικη πανω απο ολα, οι Ρωσοι το δικο τους εμβολιο, οι Αγγλοι της Αστρα, η Αμερικη το J&J κλπ

Ναι. Βέβαια σε όσους είχαν δικά τους, έχει βγει σε καλό. Η ΕΕ δεν τα πήγε κ πολύ καλά στο θέμα των προμηθειων, αλλά αν δεν ήμασταν κ εκεί, θα ήταν τρισχειροτερ... 

 

Δυστυχώς όμως μπλέκεται κ η πολιτική με την επιστήμη κ συσκοτίζονται τα πράγματα. Πχ αυτό τώρα, είναι άραγε μόνο λόγω των καθυστέρησεων ή έχει σχέση κ με τα μελανά σημεία του εμβολίου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Στο μεταξυ ειναι τρομερο οτι ακομη και τωρα ειναι η πολιτικη πανω απο ολα, οι Ρωσοι το δικο τους εμβολιο, οι Αγγλοι της Αστρα, η Αμερικη το J&J κλπ

Ε vαι γιατι κ ο εvας δεv εχει κ εμπιστοσυvη στοv αλλο οποτε φυλαγοvvται. 

 

Just now, Έσπερος είπε:

Ναι. Βέβαια σε όσους είχαν δικά τους, έχει βγει σε καλό. Η ΕΕ δεν τα πήγε κ πολύ καλά στο θέμα των προμηθειων, αλλά αν δεν ήμασταν κ εκεί, θα ήταν τρισχειροτερ... 

 

Δυστυχώς όμως μπλέκεται κ η πολιτική με την επιστήμη κ συσκοτίζονται τα πράγματα. Πχ αυτό τώρα, είναι άραγε μόνο λόγω των καθυστέρησεων ή έχει σχέση κ με τα μελανά σημεία του εμβολίου; 

το οτι δεv παραγγελvουv αλλα σιγουρα παιζει ρολο οτι ο κοσμος δεv το θελει κ μεvουv αδιαθετα .. τωρα για τις μηvσεις πολλα θα κρυβοvται πισω αλλα μαλλοv οικοvομικα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Μια φιλη νηπιαγωγος στην Αθήνα 40 ετγν,μου ειπε οτιβτην κάλεσαν για moderna

Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να το αλλάξουν. Και ακόμη κι ένθερμοι οπαδοί του "θα κάνω όποιο μου τύχει κι αυτό πρέπει να κάνουν όλοι" έσπευσαν να το αλλάξουν όταν είδαν ότι τους έτυχε το ΑΖ. Δάσκαλε που δίδασκες. :mrgreen:

Για να μην παρεξηγηθώ, καλώς έχουν δικαίωμα επιλογής κι έπρεπε όλοι να έχουν αλλά και μια σταθερότητα και σοβαρότητα δε βλάπτει και στους δασκάλους και γενικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, love kids είπε:

Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να το αλλάξουν. Και ακόμη κι ένθερμοι οπαδοί του "θα κάνω όποιο μου τύχει κι αυτό πρέπει να κάνουν όλοι" έσπευσαν να το αλλάξουν όταν είδαν ότι τους έτυχε το ΑΖ. Δάσκαλε που δίδασκες. :mrgreen:

Για να μην παρεξηγηθώ, καλώς έχουν δικαίωμα επιλογής κι έπρεπε όλοι να έχουν αλλά και μια σταθερότητα και σοβαρότητα δε βλάπτει και στους δασκάλους και γενικά.

Πολλοί εκπαιδευτικοί κράτησαν το ΑΖ κ εμβολιάζονται άμεσα, τα βλέπω στο φορουμ. Θα έλεγα ότι είναι περισσότεροι απ αυτούς που τα άλλαξαν. Τώρα αν ήταν να εμβολιάζονταν γρήγορα με τα άλλα μπορεί κ να μην τα άλλαζαν, αλλά το τέλη Μαΐου είναι πολύ μακριά κ βασικά σχεδον άχρηστο για φέτος. πολλοί επισης εμβολιάστηκαν εκτακτως με αδιάθετα που μάλλον ειναι ΑΖ. Στο φορουμ εξαφανίστηκαν επίσης τα τρολ που μας είχαν πρήξει εναντίον των εμβολίων. Αναρωτιέμαι τι ποσοστό απ αυτούς ξενυχτησε περιμένοντας να ανοίξει η πλατφόρμα για να κλείσουν πρώτοι πρώτοι :grin:

 

Η Κεραμεως είπε ότι ίσως του χρονου τα σχολεία ανοίξουν νωρίτερα αρχές Σεπτεμβρίου. Αν κρίνουμε από την επιτυχία στις φετινές προβλέψεις της, η επόμενη σχολικό χρονιά φοβάμαι ότι πάει επίσης για φούντο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Πολλοί εκπαιδευτικοί κράτησαν το ΑΖ κ εμβολιάζονται άμεσα, τα βλέπω στο φορουμ. Θα έλεγα ότι είναι περισσότεροι απ αυτούς που τα άλλαξαν. Τώρα αν ήταν να εμβολιάζονταν γρήγορα με τα άλλα μπορεί κ να μην τα άλλαζαν, αλλά το τέλη Μαΐου είναι πολύ μακριά κ βασικά σχεδον άχρηστο για φέτος. πολλοί επισης εμβολιάστηκαν εκτακτως με αδιάθετα που μάλλον ειναι ΑΖ. Στο φορουμ εξαφανίστηκαν επίσης τα τρολ που μας είχαν πρήξει εναντίον των εμβολίων. Αναρωτιέμαι τι ποσοστό απ αυτούς ξενυχτησε περιμένοντας να ανοίξει η πλατφόρμα για να κλείσουν πρώτοι πρώτοι :grin:

 

Η Κεραμεως είπε ότι ίσως του δρόμου τα σχολεία ανοίξουν αρχές Σεπτεμβρίου. Αν κρίνουμε από την επιτυχία στις φετινές προβλέψεις της, η επόμενη σχολικό χρονιά φοβάμαι ότι πάει επίσης για φούντο...

Δεν εννοείς μονο στο νησί ε?το φόρουμ αναφέρεται παντου.αυτο ρωτάω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν εννοείς μονο στο νησί ε?το φόρουμ αναφέρεται παντου.αυτο ρωτάω 

στο νησί δεν έχω τολμήσει να ρωτήσω γιατί νομίζω ότι τα ποσοστά ειναο απογοητευτικά. στο σχολείο μας οι μισοί μόνο δήλωσαν για τα αδιάθετα οπότε πάνω κάτω τόσοι θα έκλεισαν ραντεβού, περίπου ξέρω ποιοι ενδιαφέρονται κ κυρίως δεν ειναο ντόπιοι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Πολλοί εκπαιδευτικοί κράτησαν το ΑΖ κ εμβολιάζονται άμεσα, τα βλέπω στο φορουμ. Θα έλεγα ότι είναι περισσότεροι απ αυτούς που τα άλλαξαν. Τώρα αν ήταν να εμβολιάζονταν γρήγορα με τα άλλα μπορεί κ να μην τα άλλαζαν, αλλά το τέλη Μαΐου είναι πολύ μακριά κ βασικά σχεδον άχρηστο για φέτος. πολλοί επισης εμβολιάστηκαν εκτακτως με αδιάθετα που μάλλον ειναι ΑΖ. Στο φορουμ εξαφανίστηκαν επίσης τα τρολ που μας είχαν πρήξει εναντίον των εμβολίων. Αναρωτιέμαι τι ποσοστό απ αυτούς ξενυχτησε περιμένοντας να ανοίξει η πλατφόρμα για να κλείσουν πρώτοι πρώτοι :grin:

 

Η Κεραμεως είπε ότι ίσως του χρονου τα σχολεία ανοίξουν νωρίτερα αρχές Σεπτεμβρίου. Αν κρίνουμε από την επιτυχία στις φετινές προβλέψεις της, η επόμενη σχολικό χρονιά φοβάμαι ότι πάει επίσης για φούντο...

Λογικά θα ξέρεις καλύτερα. Εγώ το είπα για άτομα που γνωρίζω. Δεν μπορώ να ξέρω για το σύνολο. Απλά όταν κάποιοι προέβαιναν σε χαρακτηρισμούς, για να το πω κόσμια, για όσους δεν ήθελαν το ΑΖ ή απλά προβληματίζονταν και τους κουνούσαν όχι δάχτυλο αλλά χέρι ολόκληρο κι οι ίδιοι έσπευσαν να αλλάξουν το εμβόλιο ή ανακουφίστηκαν που τους έτυχε άλλο (περιστατικά που εγώ γνωρίζω) μόνο γελοία τα χαρακτηρίζω.

Ευτυχώς πάντως, από ό,τι φαίνεται, προχωρά η διαδικασία και όσοι το επιθυμούν θα εμβολιαστούν.  

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2021 at 1:47 ΠΜ, emmaki είπε:

Τελος, τα αντισυλληπτικα, που παιρνουν χιλιαδες γυναικες (εχω παρει και γω) εχουν 500-1200/1.000.000 θρομβωσεις. Το δε τσιγαρο 1700/1.000.000! Για ολα γραφονται απειρα αρθρα σε εφημεριδες, λεγονται απειρες φορες σε τηλεορασεις και ραδιοφωνο, και ομως δεν πολυδινουμε σημασια! Το ΑΖ εχει 4/1.000.000!!!!!

Με το καλό ο εμβολιασμός, αν θυμάμαι σωστά είσαι εκπαιδευτικός όποτε είναι σίγουρα σημαντικό για σένα. Ένα σχόλιο μόνο γιατί είναι μεγάλη ανακρίβεια αυτό που γράφεις κ αναπαράγεται συνεχώς. Οι θρομβωσεις με ΑΖ είναι αλλου τύπου θρομβωσεις σε συνδυασμό με θρομβοπενια, μια αυτοανοσου τύπου αντίδραση με θρομβωσεις σε πολύ ασυνήθεις θέσεις κ με θανατηφόρα έκβαση στην πλειοψηφία τους. Οι θρομβωσεις που αναφέρονται με το τσιγάρο κλπ είναι κοινές θρομβωσεις που στην πλειοψηφία τους δεν σε σκοτώνουν (εν τω βαθει ή επιφανειακές κυρίως) κ είναι αρκετά συχνές ούτως ή αλλως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Σημερα πηγα στο h&m.Την ωρα που έφευγα έστειλα το αντίστοιχο μήνυμα. Ξεκινησε λοιπον η αντίστροφη μέτρηση αυτόματα.Δεν το ήξερα Αισθανθηκα σαν να παίζω σε αυτό το τηλεπαιχνίδι μεψτην καγια που τρέχουν οι γυναίκες να ψωνίζουν.Μονο κομμωτήριο που δεν πήγα 

Ti batmologia pires telika?  Ta aksesouar ta prolabes?  

:grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Σημερα πηγα στο h&m.Την ωρα που έφευγα έστειλα το αντίστοιχο μήνυμα. Ξεκινησε λοιπον η αντίστροφη μέτρηση αυτόματα.Δεν το ήξερα Αισθανθηκα σαν να παίζω σε αυτό το τηλεπαιχνίδι μεψτην καγια που τρέχουν οι γυναίκες να ψωνίζουν.Μονο κομμωτήριο που δεν πήγα 

Τι εννοεις; Στο 13032; Ποιος μετρουσε αντιστροφα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, irin είπε:

Τι εννοεις; Στο 13032; Ποιος μετρουσε αντιστροφα;

Έχω έτοιμη την εφαρμογή στο κινητό κ στέλνω αυτόματα το μην.Μου μετρούσε χρονο.

Just now, ninaki80 είπε:

Ti batmologia pires telika?  Ta aksesouar ta prolabes?  

:grin:

Ασε.εφτασα καθυστερημένη 20 λεπτά κ μετα καθυστέρησα στο ταμείο.υπηρχε μονο ενας ταμείας.Επισης ειχε πολλες ελλείψεις το κατάστημα.

 

Να ρωτησω κ κατι αλλο.Οταν αλλάζει η ηλικιακη ομαδα,η πλατφόρμα τι ώρα ανοιγει?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σήμερα να δω τις στατιστικές κρουσμάτων /θανάτων ανά χώρα μετά από καιρό και έχω πάθει ένα μικρό σοκ. Είμαστε η χειρότερη χώρα σε θανάτους. Πορτογαλία 1 θάνατος, Βέλγιο 40, Σουηδία (των ανύπαρκτων μέτρων) 32, Ελλάδα 76!! Επίτηδες έχω διαλέξει χώρες με ίδιο πληθυσμό ώστε να φαίνεται η διαφορά! Είμαι τελείως πεπεισμενη πλέον ότι τα μέτρα κάνουν κακό και μεγάλο καθώς φαίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι σίγουρο ότι θα ανοίξουν οι παιδικοί. Και αν ανοιξουν τα παιδια θα πρέπει να κανουν τεστ?Και ποιος θα επιβαρυνθεί το κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Πότε έβγαζε πρώτο ραντεβού ΑΖ;

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Έχω αϋπνίες.Πριν λιγο ,στις 3.15 κλείσαμε το ραντεβού του άντρα μου.Ειναι 49 αλλα υπολογίζουν όπως είπαμε τον γενέθλιο χρονο.Του έβγαλε astra πολυ μακριά από το σπίτι κ το μετα το αλλάξαμε σε pfizer σχεδον διπλα από το σπίτι.Εβγαινε το κέντρο σύμφωνα με τη διευθυνση του πατρικου του.Ανοιξε κ η πλατφόρμα για τον μεγαλύτερο κατα τρία χρόνια ΑΜΕΑ αδερφό του κ του εβγαζε κατ ευθείαν pfizer.

Το κλείσαμε λοιπον στο καπάκι με διαφορα τεταρτου στον εμβολιασμό.Μενει μονο να δούμε πως θα φορτωθεί το καρότσι του στο αυτοκινητο.Αυτο θα είναι δύσκολο εγχείρημα γιατι η περιοχή δεν εχει χωρο για παρκάρισμα.Μου εκανε ευχαριστη εντυπωση το γεγονός ότι εμβολιάζεται 19 Μαΐου.κ β δόση 10 Ιουνίου.Αν κρατούσε την astra θα τελειώνει 27 Ιουλίου.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Πότε έβγαζε πρώτο ραντεβού ΑΖ;

 

Εβγαζε το δεύτερο 27 Ιουλίου,οποτε το πρώτο το πρώτο δεκαήμερο του Μαΐου .δεν θυμάμαι ακριβώς.

Προφανώς παραλαμβάνει καινούργια παρτίδα γιατι δεν συνεφερε το astra ουτε από πλευράς κάλυψης.Ηταν πολυ κοντά οι πρώτες δώσεις  κ των δύο εμβολίων.

Να σας ρωτησω κ κατι αλλο.Επειδη η περιοχή έχει πρόβλημα με το παρκάρισμα,πιστεύετε ότι θα τον αφήσουν να μπει στο νοσοκομειο με το αυτοκινητο κ να το αφήσει μεσα επειδη θα συνοδεύει ΑΜΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Με το καλό ο εμβολιασμός, αν θυμάμαι σωστά είσαι εκπαιδευτικός όποτε είναι σίγουρα σημαντικό για σένα. Ένα σχόλιο μόνο γιατί είναι μεγάλη ανακρίβεια αυτό που γράφεις κ αναπαράγεται συνεχώς. Οι θρομβωσεις με ΑΖ είναι αλλου τύπου θρομβωσεις σε συνδυασμό με θρομβοπενια, μια αυτοανοσου τύπου αντίδραση με θρομβωσεις σε πολύ ασυνήθεις θέσεις κ με θανατηφόρα έκβαση στην πλειοψηφία τους. Οι θρομβωσεις που αναφέρονται με το τσιγάρο κλπ είναι κοινές θρομβωσεις που στην πλειοψηφία τους δεν σε σκοτώνουν (εν τω βαθει ή επιφανειακές κυρίως) κ είναι αρκετά συχνές ούτως ή αλλως.

Δεν διαφωνω με αυτα που λες γιατι δεν γνωριζω.....

 

 

Εκπαιδευτικος ειμαι, ναι. Δεν μπορουσα ομως να δηλωσω για τις αδιαθετες δοσεις γιατι εκει δεν με θεωρουσαν εκπαιδευτικο! Βλεπεις δεν ειμαι σε σχολειο φετος, αλλα σε κεσυ. Δεν ειμαι με τηλεκπαιδευση, αλλα με αυτοπροσωπη καθημερινη παρουσια. Δεν ερχομαι σε επαφη με τα ιδια 20 παιδια καθημερινα (που θα γινοταν αν ημουν σε νηπιαγωγειο οπως περυσι), αλλα με 12 παιδια και 12 (τουλαχιστον) γονεις που ειναι καθε εβδομαδα διαφορετικοι και με αλλους 14 συναδελφους σε γραφεια-κλουβια.....

 

Ευτυχως, μας θεωρησαν εκπαιδευτικους στα εμβολια που ανοιξαν τωρα!

Βεβαια, στα self-test παλι μας θεωρουν εκπαιδευτικους και δικαιουμαστε 2 την εβδομαδα, αλλα δεν τα δηλωνουμε μαζι με τους εκπαιδευτικους αλλα στην πλατφορμα των δημοσιων υπαλληλων. Επισης, επειδη μας θεωρουν εκπαιδευτικους, στη διαρκεια των διακοπων του Πασχα δεν εχουμε δικαιωμα να παρουμε self-test γιατι τα σχολεια ειναι κλειστα ασχετως αν εμεις, ως υπηρεσια, ειμαστε ανοιχτα!!!!!!!!

 

Θεατρο του παραλογου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...