Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δηλ δυο σύζυγοι δεν μπορουν να είναι μαζί ε?

Θέλω να ρωτήσω κ κατι αλλο σημαντικό.

Εάν ο αντρας μου πάει στην πεθερα μου βαζει το βοηθεια σε προσωπο.το να την πάρει στο αυτοκίνητο κ να την φέρει σπιτι για ιατρικο λογω επειδή χρειάζεται την βοηθεια μας παίζει?

Σε συγγενείς πρώτου βαθμού επιτρέπεται δύο άτομα συν ανήλικα τέκνα. Εσύ με τον άντρα σου και το παιδί ναι. Εσύ με πεθερά όχι. Ο άντρας σου με πεθερά ναι. Ο άντρας σου με πεθερά και παιδί όχι. Εσύ με το παιδί και πεθερά όχι. Εσύ με πεθερά με το 1 και σε μήνυμα ραντεβού γιατρού ναι. Το παιδί με την πεθερά με χαρτί μετακίνησης σχολείου με το 4 η γιατρού ναι. Εσύ με παιδί με πεθερά με οτιδήποτε νούμερο όχι. Εσύ με σύζυγο με πεθερά με οτιδήποτε νούμερο όχι. Για μεταφορά στο σπίτι δεν ξέρω καθώς είπανε μακριά η μία οικογένεια από την άλλη. Γενικά βγαίνεις βάζεις νούμερο και ο θεός βοηθός. Έτσι τα κατάλαβα. Μπορεί να είμαι και λάθος. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σωματική άσκηση εκτός γειτονιάς σου επιτρέπεται; δλδ παίρνω αυτοκίνητο κ πάω κάπου αλλού. για όσους είναι επαρχία λέω, που έχουν να πάνε κάπου αλλού χωρίς κόσμο, στην Αθήνα υποθέτω κλείνουν πάλι πάρκα βουνά κλπ. 

 

Δεν το πιστεύω ότι για δεύτερη φορά καθόμαστε κ ασχολούμαστε με το αν επιτρέπεται να πας κάπου που θα είσαι μόνος γιατί φοβάσαι το πρόστιμο. 

Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοίνωση που έβαλε όμως η κοπέλα παραπάνω (και τη βρήκα και αλλού) λέει ρητά "για τα ταξί και τα αυτοκίνητα επιτρέπεται 1 επιβάτης. Κατ’ εξαίρεση επιτρέπεται και η μεταφορά δεύτερου επιβάτη, εφόσον η μεταφορά εκτελείται για λόγους υγείας, για ιατρικούς λόγους". Οπότε σαφώς μόνο ο οδηγός (παράλογο βέβαια στα ταξί να είναι 2 άσχετοι (πελάτης και οδηγός) και στο αυτοκίνητο να μην μπορούν οι δύο σύζυγοι. Σε άλλες σελίδες όμως βλέπω στο 4 τη μεταφορά συζύγου στη δουλειά, σε άλλες όχι, ενώ ο Χαρδαλιάς είπε μόνο για ιατρικούς λόγους δεύτερο άτομο. Πώς μαθαίνουμε σίγουρα; Τηλ στην αστυνομία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Στην ανακοίνωση που έβαλε όμως η κοπέλα παραπάνω (και τη βρήκα και αλλού) λέει ρητά "για τα ταξί και τα αυτοκίνητα επιτρέπεται 1 επιβάτης. Κατ’ εξαίρεση επιτρέπεται και η μεταφορά δεύτερου επιβάτη, εφόσον η μεταφορά εκτελείται για λόγους υγείας, για ιατρικούς λόγους". Οπότε σαφώς μόνο ο οδηγός (παράλογο βέβαια στα ταξί να είναι 2 άσχετοι (πελάτης και οδηγός) και στο αυτοκίνητο να μην μπορούν οι δύο σύζυγοι. Σε άλλες σελίδες όμως βλέπω στο 4 τη μεταφορά συζύγου στη δουλειά, σε άλλες όχι, ενώ ο Χαρδαλιάς είπε μόνο για ιατρικούς λόγους δεύτερο άτομο. Πώς μαθαίνουμε σίγουρα; Τηλ στην αστυνομία;

Μα κάπου ελεγε ότι εξαιρούνται οικογένειες με ανήλικα τεκνά (όπως λέει ο Χαρδαλιάς).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Μα κάπου ελεγε ότι εξαιρούνται οικογένειες με ανήλικα τεκνά (όπως λέει ο Χαρδαλιάς).

 

Δεν λέει "οικογενειες", λέει "εξαίρεση στην περίπτωση γονέων με ανήλικα τέκνα", που λογικά εννοεί ένας γονιός με τα παιδιά, αφού ταυτόχρονα υπάρχει ανακοίνωση για ένα μόνο άτομο στο αυτοκίνητο (εξάλλου το παιδί επιτρέπει να το πας και στο σχολείο).

Εκτός αν με το "ένας επιβάτης" εννοούν πλην του οδηγού, αλλά τότε πρέπει να γίνουν λίγο πιο σαφείς! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Σε συγγενείς πρώτου βαθμού επιτρέπεται δύο άτομα συν ανήλικα τέκνα. Εσύ με τον άντρα σου και το παιδί ναι. Εσύ με πεθερά όχι. Ο άντρας σου με πεθερά ναι. Ο άντρας σου με πεθερά και παιδί όχι. Εσύ με το παιδί και πεθερά όχι. Εσύ με πεθερά με το 1 και σε μήνυμα ραντεβού γιατρού ναι. Το παιδί με την πεθερά με χαρτί μετακίνησης σχολείου με το 4 η γιατρού ναι. Εσύ με παιδί με πεθερά με οτιδήποτε νούμερο όχι. Εσύ με σύζυγο με πεθερά με οτιδήποτε νούμερο όχι. Για μεταφορά στο σπίτι δεν ξέρω καθώς είπανε μακριά η μία οικογένεια από την άλλη. Γενικά βγαίνεις βάζεις νούμερο και ο θεός βοηθός. Έτσι τα κατάλαβα. Μπορεί να είμαι και λάθος. 

Αν πει οτι μεταφέρει τη μάνα του λογω πίεσης σπιτι μας?

Έσπερος διαβασα οτιβοι ψευδείς βεβαιώσεις απο εργοδότες εχειβπροστιμο 500 ευρώ.

Τοβλεω από την αποψη οτι ναι μεν λες αληθεια αλλα δεν είναι δηλωμένη η κοπέλα

Κοστίζει πολύ το ετγοσημο γι αυτές τις ημέρες?.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Στην ανακοίνωση που έβαλε όμως η κοπέλα παραπάνω (και τη βρήκα και αλλού) λέει ρητά "για τα ταξί και τα αυτοκίνητα επιτρέπεται 1 επιβάτης. Κατ’ εξαίρεση επιτρέπεται και η μεταφορά δεύτερου επιβάτη, εφόσον η μεταφορά εκτελείται για λόγους υγείας, για ιατρικούς λόγους". Οπότε σαφώς μόνο ο οδηγός (παράλογο βέβαια στα ταξί να είναι 2 άσχετοι (πελάτης και οδηγός) και στο αυτοκίνητο να μην μπορούν οι δύο σύζυγοι. Σε άλλες σελίδες όμως βλέπω στο 4 τη μεταφορά συζύγου στη δουλειά, σε άλλες όχι, ενώ ο Χαρδαλιάς είπε μόνο για ιατρικούς λόγους δεύτερο άτομο. Πώς μαθαίνουμε σίγουρα; Τηλ στην αστυνομία;

Ναι ένας επιβάτης. Ο οδηγός είναι οδηγός δεν είναι επιβάτης. Εγώ έτσι το καταλαβαίνω. Όχι; :| εμείς και στην προηγούμενη μαζί πηγαίναμε παντού με το παιδί δεν το είχαμε σκεφτεί. Στα βρέφη που κάθεται ενας γονιός πίσω συνήθως στους μικρούς μήνες; 

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Αν πει οτι μεταφέρει τη μάνα του λογω πίεσης σπιτι μας?

Λογικά ναι δεν θα του κάνουν τίποτα αν πει ότι πλέον θα μένουμε μαζί γιατί η γυναίκα δεν μπορεί η έφυγε η γυναίκα που την φρόντιζε πχ. Αλλά αν πέσεις σε κάνα περίεργο δεν ξέρω μη σας πάρω στο λαιμό μου. Έχει τύχει σε περιστατικά που ακούμε να είναι ελαστικοί και άλλοι να είναι "μπάτσοι" (αν και δεν μου αρέσει το τσουβαλιασμα της λέξης) με το όνομα! Πάντως αν η μετακίνηση γίνει μία φορά το πιθανότερο δεν θα πέσει σε ελέγχους. Αν γίνεται συχνά κάντε μια ερώτηση στο τμήμα να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

δηλαδη δυο σύζυγοι στο σουπερμάρκετ δεν μετράει; αν πεις ότι βιαζόμαστε κ θελουμε να τελειώσουμε πιο γρήγορα τα ψώνια πχ. 
Εμείς αν δεν μπούμε στο αυτοκίνητο α μπορούμε να πάμε σε πάρα πολύ περιορισμένα μερη, εννοώ για το παιδί. Μόνοι μας για περπάτημα μπορούμε να πάμε αλλά δεν είναι δρόμοι για να περπατήσει παιδάκι, πρέπει να αφήσουμε κάπου πιο κατάλληλα το αυτοκίνητο. Πέρσι θυμάμαι από τέλος Μαρτίου με την απαγόρευση μέχρι τέλος Απριλίου όντως δεν βγήκε το παιδί από τη γειτονιά. Τώρα όμως αν αυτό τραβήξει μετά τα Χριστούγεννα, πάει πολύ. Θα χαζεψει

 

Πέρσυ είχε πάει ο άντρας μου με την κόρη μας με το αμάξι για ψώνια, και τους σταμάτησε αστυνομία γιατί ήταν 2 άτομα. Τελικά τους έπεισε ότι είναι μικρότερη από όσο δείχνει, 13 αντί 15 και ότι δεν μπορούσε να μείνει μόνη σπίτι. 

Ο αδερφός  μου με τη μαμά μου κυκλοφορούσαν, αλλά ο αδερφός μου είναι άρρωστος και φαίνεται. Τους σταματούσε η αστυνομία καθημερινά, αλλά όταν τον έβλεπαν δεν έκαναν ερωτήσεις και τους άφηναν.

Just now, Έσπερος είπε:

Σωματική άσκηση εκτός γειτονιάς σου επιτρέπεται; δλδ παίρνω αυτοκίνητο κ πάω κάπου αλλού. για όσους είναι επαρχία λέω, που έχουν να πάνε κάπου αλλού χωρίς κόσμο, στην Αθήνα υποθέτω κλείνουν πάλι πάρκα βουνά κλπ. 

 

Την άνοιξη ήταν λόγος να φας πρόστιμο πάντως, είχαν κοπεί αρκετά έτσι. Μέχρι να απαγορευτεί ας πούμε , πηγαίναμε συχνά σε κοντινή παραλία (μισή ώρα με το αμάξι) για περπάτημα, και ήταν λίγος κόσμος, γιατί ακόμη έκανε κρύο και ήταν και όλα κλειστά, λίγοι που όντως έτρεχαν ή περπατούσαν. Μετά το lockdown, υποχρεωτικά περιοριστήκαμε με τα πόδια, δε δικαιολογείσαι να περπατάς σε τελείως άσχετη περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Ναι ένας επιβάτης. Ο οδηγός είναι οδηγός δεν είναι επιβάτης. Εγώ έτσι το καταλαβαίνω. Όχι; :| εμείς και στην προηγούμενη μαζί πηγαίναμε παντού με το παιδί δεν το είχαμε σκεφτεί. Στα βρέφη που κάθεται ενας γονιός πίσω συνήθως στους μικρούς μήνες; 

Λογικά ναι δεν θα του κάνουν τίποτα αν πει ότι πλέον θα μένουμε μαζί γιατί η γυναίκα δεν μπορεί η έφυγε η γυναίκα που την φρόντιζε πχ. Αλλά αν πέσεις σε κάνα περίεργο δεν ξέρω μη σας πάρω στο λαιμό μου. Έχει τύχει σε περιστατικά που ακούμε να είναι ελαστικοί και άλλοι να είναι "μπάτσοι" (αν και δεν μου αρέσει το τσουβαλιασμα της λέξης) με το όνομα! Πάντως αν η μετακίνηση γίνει μία φορά το πιθανότερο δεν θα πέσει σε ελέγχους. Αν γίνεται συχνά κάντε μια ερώτηση στο τμήμα να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

Μια φορά μονο

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Εμάς το παιδί μας δεν πάει παιδικό και το κρατάει η μαμά μου.  Από Δευτέρα ο άντρας μου θα εργάζεται κανονικά στο γραφείο και εγώ εκ περιτροπής οπότε θα υπάρχουν μέρες χωρίς λύση για τη φύλαξη του παιδιού. Καλύπτομαι από το μήνυμα 4 για να την πηγαίνω το πρωί στη μαμά μου ή θα μπλέξω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, μαγιοπουλας said:

Δηλ δυο σύζυγοι δεν μπορουν να είναι μαζί ε?

Θέλω να ρωτήσω κ κατι αλλο σημαντικό.

Εάν ο αντρας μου πάει στην πεθερα μου βαζει το βοηθεια σε προσωπο.το να την πάρει στο αυτοκίνητο κ να την φέρει σπιτι για ιατρικο λογω επειδή χρειάζεται την βοηθεια μας παίζει?

Πρώτου.βαθμοι συγγενείς, πιάνονται και οι σύζυγοι, δικαιολογούνται στο αμάξι χωρίς περιορισμό λόγους υγείας. Έχω βάλει και παραπάνω όλη την απόφαση.

Τα πεθερικά είναι και αυτά πρώτου βαθμού.εξ αγχιστείας νομίζω και οι γονείς εξαιματος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Πρώτου.βαθμοι συγγενείς, πιάνονται και οι σύζυγοι, δικαιολογούνται στο αμάξι χωρίς περιορισμό λόγους υγείας. Έχω βάλει και παραπάνω όλη την απόφαση.

Τα πεθερικά είναι και αυτά πρώτου βαθμού.εξ αγχιστείας νομίζω και οι γονείς εξαιματος

 

Αυτό όντως ισχυε πριν λίγες μέρες, αλλά χτες ο Χαρδαλιάς είπε αυτό που είπε παραπάνω μια κοπέλα "ένας επιβάτης στο αυτοκίνητο", εξαίρεση μόνο λόγοι υγείας και παιδιά σε σχολείο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Πρώτου.βαθμοι συγγενείς, πιάνονται και οι σύζυγοι, δικαιολογούνται στο αμάξι χωρίς περιορισμό λόγους υγείας. Έχω βάλει και παραπάνω όλη την απόφαση.

Τα πεθερικά είναι και αυτά πρώτου βαθμού.εξ αγχιστείας νομίζω και οι γονείς εξαιματος

Πρώτου βαθμού τα πεθερικά; Λιποθυμώ.. :wacko::lol:

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Μια φορά μονο

Ε λογικά δεν θα έχει θέμα. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο, πως αποδεικνύουμε ότι ειμαστε παντρεμένοι αν γίνει έλεγχος σε συζύγους; Ή σε γονείς  με παιδιά κλπ? Πως αποδεικνύεται η συγγένεια την ώρα του ελέγχου, απλά κατά δήλωση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sunshine8 είπε:

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο, πως αποδεικνύουμε ότι ειμαστε παντρεμένοι αν γίνει έλεγχος σε συζύγους; Ή σε γονείς  με παιδιά κλπ? Πως αποδεικνύεται η συγγένεια την ώρα του ελέγχου, απλά κατά δήλωση;

Μια φιλη παντως που θα βγει αυριο θα γράψει οτιβειναι σε διάσταση κ οτι θα αφήσει το παιδι στον πατερα

Link to comment
Share on other sites

Σωστό το πώς αποδεικνύεται ότι είμαστε σύζυγοι. Δεν έχουν πει κάτι για ληξιαρχική πράξη ε;

 

Το πραγματικό πρόβλημα πάντως, αν ισχύει ότι επιτρέπεται ένας στο αυτοκίνητο, θα το έχουν όσοι τους πήγαινε ο/η σύζυγος στη δουλειά ή έστω σε κάποιο μέρος για να πάρουν συγκοινωνία. Θα πρέπει να παίρνουν ταξί κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

@Anna3011 

 

Σε ερώτηση για το τι ισχύει για παράδειγμα για τις γιαγιάδες που καθημερινά πηγαίνουν στο σπίτι του παιδιού τους, για να κρατήσουν το εγγόνι τους, ο κ. Σταμπουλίδης ανέφερε ότι αυτό επιτρέπεται, με αποστολή μηνύματος που αφορά τη συνδρομή σε συγγενικό πρόσωπο. Το ίδιο ισχύει και για να παραλάβει για παράδειγμα κάποιος το παιδί του από το αεροδρόμιο, είπε απαντώντας σε σχετική ερώτηση. Ακόμη, σημείωσε ότι διαζευγμένοι γονείς που ζουν σε διαφορετική περιφέρεια από το παιδί τους μπορούν να μετακινηθούν για να το δουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στα ιχ είναι ένας επιβάτης πλέον του οδηγού, σήμερα το διευκρίνισαν:

Τι προβλέπει η ΚΥΑ με τα μέτρα αντιμετώπισης της διασποράς του κοροναϊού COVID-19, από το Σάββατο 7 Νοεμβρίου έως τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου, όσον αφορά στις μεταφορές.

Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, ταξί, ΙΧ, μετακίνηση μαθητών, εκπαιδευτικών και εργαζομένων:

  •  Τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς λειτουργούν διασφαλίζοντας επαρκή κίνηση, με μέγιστη πληρότητα 65%.
  • Επιτρέπεται μέχρι ένας επιβάτης πλέον του οδηγού σε ταξί και επιβατηγά ιδιωτικής χρήσης. Η υπέρβαση του ορίου επιβαινόντων επιτρέπεται μόνο εφόσον στο όχημα επιβαίνουν ανήλικα τέκνα, η κατ’ οίκον παραμονή των οποίων υπό την εποπτεία ενηλίκου είναι αδύνατη ή άτομο που χρήζει βοήθειας από δεύτερο επιβάτη για τη μετακίνησή του.
  • Επιτρέπονται μέχρι δύο άτομα πλέον του οδηγού στα διπλοκάμπινα, μικτής χρήσης και τύπου ΒΑΝ οχήματα. Η υπέρβαση του ορίου επιβαινόντων επιτρέπεται μόνο εφόσον στο όχημα επιβαίνουν ανήλικα τέκνα, η κατ’ οίκον παραμονή των οποίων υπό την εποπτεία ενηλίκου είναι αδύνατη.
  • Εφόσον πρόκειται για μαθητές σε μη αστικές περιοχές, που χρησιμοποιούν ταξί για τη μετάβαση τους στο σχολείο, επιτρέπεται να μετακινηθούν μέχρι και τέσσερα άτομα, με την προσκόμιση σχετικής βεβαίωσης του διευθυντή του σχολείου. Η ίδια δυνατότητα παρέχεται, με την προσκόμιση αντίστοιχης βεβαίωσης, και για τις περιπτώσεις εκπαιδευτικών σε μη αστικές περιοχές, που εξυπηρετούνται είτε με ταξί είτε με όχημα ενός εκ των εκπαιδευτικών.
  •  Στα ΙΧ η χρήση της μάσκας δεν είναι υποχρεωτική εάν επιβαίνει σε αυτό μόνο ο οδηγός, εάν οι επιβαίνοντες είναι σύζυγοι ή συμβιούντες, καθώς και εάν είναι συγγενείς α’ και β’ βαθμού.
  • Η λειτουργία επιβατηγών υπηρεσιακών οχημάτων που χρησιμοποιούνται για τη μεταφορά προσωπικού από και προς την εργασία επιτρέπεται μόνο με επίδειξη βεβαίωσης του εργοδότη και σχετικού δελτίου κίνησης, από το οποίο προκύπτει η διαδρομή του οχήματος, και υπό την προϋπόθεση της κάλυψης κατ’ ανώτατο όριο του 50% των διαθέσιμων θέσεων επιβατών.
  • Σε περίπτωση, που επιβάτης δεν φέρει μάσκα, δεν του επιτρέπεται η είσοδος στο μέσο μεταφοράς.
  • Για τη μη τήρηση των υγειονομικών μέτρων, που αφορούν σε επιβατηγά δημοσίας χρήσεως, λεωφορεία αστικών και υπεραστικών ΚΤΕΛ ή ΚΤΕΛ ΑΕ, λεωφορεία μεμονωμένων αυτοκινητιστών άγονων γραμμών, τουριστικά λεωφορεία και ειδικά τουριστικά λεωφορεία περιήγησης πόλεων ανοικτού ή κλειστού τύπου, λεωφορεία ιδιωτικής χρήση, λεωφορεία δημοτικής συγκοινωνίας, καθώς και λεωφορεία αρμοδιότητας ΟΑΣΑ ΑΕ και ΟΑΣΘ ΑΕ επιβάλλεται διοικητικό πρόστιμο 150 ευρώ στον οδηγό του οχήματος ή/και στους επιβάτες κατά περίπτωση
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

@Anna3011 

 

Σε ερώτηση για το τι ισχύει για παράδειγμα για τις γιαγιάδες που καθημερινά πηγαίνουν στο σπίτι του παιδιού τους, για να κρατήσουν το εγγόνι τους, ο κ. Σταμπουλίδης ανέφερε ότι αυτό επιτρέπεται, με αποστολή μηνύματος που αφορά τη συνδρομή σε συγγενικό πρόσωπο. Το ίδιο ισχύει και για να παραλάβει για παράδειγμα κάποιος το παιδί του από το αεροδρόμιο, είπε απαντώντας σε σχετική ερώτηση. Ακόμη, σημείωσε ότι διαζευγμένοι γονείς που ζουν σε διαφορετική περιφέρεια από το παιδί τους μπορούν να μετακινηθούν για να το δουν.

Εμείς βέβαια πάμε το παιδθ στο σπίτι της γιαγιάς αλλά υποθέτω κάπως δικαιολογούμαστε σε περίπτωση ελέγχου... Βρε που μπλέξαμε εμείς που δεν τα στέλνουμε σχολείο :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3011 είπε:

Εμείς βέβαια πάμε το παιδθ στο σπίτι της γιαγιάς αλλά υποθέτω κάπως δικαιολογούμαστε σε περίπτωση ελέγχου... Βρε που μπλέξαμε εμείς που δεν τα στέλνουμε σχολείο :)

Έπρεπε να ακούγαμε την υπουργό  ότι τα σχολεία ειναο ασφαλή κ να τα στέλναμε. καλά να πάθουμε. Το δικό μου τουλάχιστον θα παρακολουθεί κ την ύλη του Γυμνασίου που θα κάνω μαθημα. Δεν θα αγχωθώ ξανά ότι μένει πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3011 είπε:

Εμείς βέβαια πάμε το παιδθ στο σπίτι της γιαγιάς αλλά υποθέτω κάπως δικαιολογούμαστε σε περίπτωση ελέγχου... Βρε που μπλέξαμε εμείς που δεν τα στέλνουμε σχολείο :)

 

Νομίζω ότι θα καλύπτεσαι από το γεγονός ότι θα έχεις βεβαίωση από την εργασία σου, αφού νομίμως κυκλοφορείς για να πας στην δουλειά σου, θα σου κόψει πρόστιμο επειδή καθ'οδόν θα αφήσεις το παιδί στην γιαγιά?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

 

Νομίζω ότι θα καλύπτεσαι από το γεγονός ότι θα έχεις βεβαίωση από την εργασία σου, αφού νομίμως κυκλοφορείς για να πας στην δουλειά σου, θα σου κόψει πρόστιμο επειδή καθ'οδόν θα αφήσεις το παιδί στην γιαγιά?

Οντως. Μου ακούγεται πολύ τραβηγμένο να προκύψει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...