Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Just now, Anna3011 είπε:

την "κ(ρ)έμα" έχουμε και εμείς λατρεία. Μη με δει να φοράω, αμέσως θα ορμήξει να πασαλειφτεί (αντιστέκομαι σθεναρά). Το καλοκαίρι είχε πάθει ψύχωση με το αντ

Εδώ έχουμε λατρεία για τα βαζάκια κ τα σωληνάρια, τα καπάκια κυριως. το κακο ειναι οτι εμαθε κ να ξεβιδωνει και θα μερα ειχε ανοιξει τη μάσκαρα! αλλα γρνικα του αρεσει να καπακωνει, να πιεζει σωληνάρια με ανοιχτό καπάκι φυσικά κ να αναρωτιέσαι μετά πού πήγε η κρέμα κ να βουτάει τα χερια στη sudocrem. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω μια πρακτική απορία για τα παζλ ανά ηλικία. Ψάχνω ηλεκτρονικά να βρω ένα σετ με πολλά παζλ, είτε βιβλίο είτε απλά κουτί. Ο μικρός είναι 2,5 κ μέχρι τώρα έχει κάνει παζλ μέχρι 10-12 κομμάτια αλλά με πολύ μεγάλη ευκολία, μάλιστα επειδή κάποια είναι σε βιβλίο τα αδειάζει όλα μαζί και τα φτιάχνει έτσι ανακατεμένα. Τώρα θέλω να πάρω κάτι πιο εξελιγμένο, που λογικά είναι τα 24 κομμάτια, αλλά δεν βρίσκω κάποιο σετ με πολλά. Αντ αυτού έχω βρει ένα σετ που έχει 6 που ξεκινούν από 9 κομμάτια κ φτάνουν στα 15, κ ένα με 10 που ξεκινούν από 24 κομμάτια κ φτάνουν στα 60. και τα δύο βέβαια λένε για 3+. Αυτή τη στιγμή δυνατότητα να πάρω και τα δύο, δεν υπάρχει. Σκέφτομαι οτι αν πάρω το πρώτο σετ, θα παίξει τώρα με όλα, αλλά λογικά θα τα βαρεθεί πολύ γρήγορα, αν πάρω το δεύτεορ σετ θα παίξει με τα 2-3 που έχουν λιγότερα κομμάτια για πιο πολύ καιρό αλλά τα άλλα θα μείνουν για αρκετά πιο μελλοντικά. Δεν μπορώ να βγάλ ωάκρη όμως πόσο μελλοντικά, κρίνοντας από τις ηλικίες. Εσείς τι γνώμη έχετε; Η άλλη λύση είναι να συνεχίσω να ψάχνω, αλλά δεν μου αρέσουν τα σχέδια, όλο παζλ με frozen, cars και τέτοια βρίσκω που δεν μου αρέσουν και ψάχνω για πιο εκπαιδευτικά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Έχω μια πρακτική απορία για τα παζλ ανά ηλικία. Ψάχνω ηλεκτρονικά να βρω ένα σετ με πολλά παζλ, είτε βιβλίο είτε απλά κουτί. Ο μικρός είναι 2,5 κ μέχρι τώρα έχει κάνει παζλ μέχρι 10-12 κομμάτια αλλά με πολύ μεγάλη ευκολία, μάλιστα επειδή κάποια είναι σε βιβλίο τα αδειάζει όλα μαζί και τα φτιάχνει έτσι ανακατεμένα. Τώρα θέλω να πάρω κάτι πιο εξελιγμένο, που λογικά είναι τα 24 κομμάτια, αλλά δεν βρίσκω κάποιο σετ με πολλά. Αντ αυτού έχω βρει ένα σετ που έχει 6 που ξεκινούν από 9 κομμάτια κ φτάνουν στα 15, κ ένα με 10 που ξεκινούν από 24 κομμάτια κ φτάνουν στα 60. και τα δύο βέβαια λένε για 3+. Αυτή τη στιγμή δυνατότητα να πάρω και τα δύο, δεν υπάρχει. Σκέφτομαι οτι αν πάρω το πρώτο σετ, θα παίξει τώρα με όλα, αλλά λογικά θα τα βαρεθεί πολύ γρήγορα, αν πάρω το δεύτεορ σετ θα παίξει με τα 2-3 που έχουν λιγότερα κομμάτια για πιο πολύ καιρό αλλά τα άλλα θα μείνουν για αρκετά πιο μελλοντικά. Δεν μπορώ να βγάλ ωάκρη όμως πόσο μελλοντικά, κρίνοντας από τις ηλικίες. Εσείς τι γνώμη έχετε; Η άλλη λύση είναι να συνεχίσω να ψάχνω, αλλά δεν μου αρέσουν τα σχέδια, όλο παζλ με frozen, cars και τέτοια βρίσκω που δεν μου αρέσουν και ψάχνω για πιο εκπαιδευτικά. 

Καταλαβαίνω τα πλεονεκτήματα ενός σετ, αλλα όντως όλα τα σετ είναι έτσι όπως τα λες, με αυτή τη θεματολογία.

 

Κοίτα τα djeco και τα crocodile creek, που είναι πολύ ποιοτικά και με ωραία θεματολογία, καλύτερα να πάρεις ένα-δύο τέτοια παρά σετ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παζλ ποιοτικά και με ωραίες παραστάσεις έχουν οι εταιρίες HABA καθώς και η Die Spiegelburg. Της τελευταίας υπάρχουν και παζλ σε καρτέλες (των 24 κομματιών) τα οποία είναι και πρακτικά στην μεταφορά και αποθήκευση. Με τη μεγάλη μας κόρη τα παίζαμε σε καθημερινή βάση 2-3 φορές. Τα παίρναμε στις εξόδους μας, στις διακοπές, κλπ. Είχε ξετρελαθεί με αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, επειδή και εμένα ο γιος μου ήταν τρομερά ενθουσιώδης με τα παζλ μέχρι 4 ετών αλλά μετά τα παράτησε, είναι κρίμα να μαζέψεις από τώρα παζλ μεγαλύτερης ηλικίας χωρίς να είσαι σίγουρη ότι θα ασχοληθεί μαζί τους. Καλύτερα πάρε 2-3 μεμονωμένα 24 κομματιών που πιστεύεις ότι θα του αρέσουν και θα τον καλύψουν για τώρα και λίγο αργότερα, παρά να πάρεις σετ. Έτσι κι αλλιώς όντως, για μεγαλύτερες ηλικίες όντως δεν υπάρχουν ωραία σετ ενιαίας ηλικίας ή βιβλία όπως αυτά που έχετε τώρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραία ευχαριστώ για τις οδηγίες! τα djeco έχω ξεχωρίσει, τωρα προσπαθω μα κανβ συνδυασμους απο διαφορα καταστηματα να δω τι υπαρχει. 

αυτο το παθαμε με τα τουβλακια, πηραμε πολλα γιατι έχτιζε σαν τρελός κ 2-3 μήνες ούτε να τα κοιτάξει! γενικά δεν έχουμε χώρο κ επειδή μάλλον δεν θα χρειαστούν για αδερφάκι, σε τετοια μικροπράγματα θελω να κανω συνετες αγορες κ σε θέμα χώρου κ σε θέμα χρημάτων. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Ωραία ευχαριστώ για τις οδηγίες! τα djeco έχω ξεχωρίσει, τωρα προσπαθω μα κανβ συνδυασμους απο διαφορα καταστηματα να δω τι υπαρχει. 

αυτο το παθαμε με τα τουβλακια, πηραμε πολλα γιατι έχτιζε σαν τρελός κ 2-3 μήνες ούτε να τα κοιτάξει! γενικά δεν έχουμε χώρο κ επειδή μάλλον δεν θα χρειαστούν για αδερφάκι, σε τετοια μικροπράγματα θελω να κανω συνετες αγορες κ σε θέμα χώρου κ σε θέμα χρημάτων. 

Δες και τα ludattica, επίσης πολύ ωραία και με επίπεδα και εδάφους που είναι επίσης εντυπωσιακά για αυτή την ηλικία.

Επεξεργάστηκαν by λουκουμαδάκι

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Τα δαπέδου τι διαφορά έχουν?

Ελπιζω θέλω να ρωτήσω κ κάτι άλλο παρόλο που δεν είναι εντός θέματος. 

Εκτός απο jumbo κ λητω ξέρετε που μπορώ να βρω σκάλακι για να ανεβαίνει στη λεκάνη? Εκπαίδευση τουαλέτας δηλ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Τα δαπέδου τι διαφορά έχουν?

Ελπιζω θέλω να ρωτήσω κ κάτι άλλο παρόλο που δεν είναι εντός θέματος. 

Εκτός απο jumbo κ λητω ξέρετε που μπορώ να βρω σκάλακι για να ανεβαίνει στη λεκάνη? Εκπαίδευση τουαλέτας δηλ. 

Τα μεγάλα κομμάτια μεγάλα μεγάλα που τα φτιάχνεις πάτωμα! είναι ένα δύο τετραγωνικά! Και το κοιτάς από ψηλά! :lol:

 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Τα μεγάλα κομμάτια μεγάλα μεγάλα που τα φτιάχνεις πάτωμα! είναι ένα δύο τετραγωνικά! Και το κοιτάς από ψηλά! :lol:

 

Ωραία. Για δυόμισι ετών ποιο θα μου συστηνες δηλαδή? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Τα δαπέδου τι διαφορά έχουν?

Ελπιζω θέλω να ρωτήσω κ κάτι άλλο παρόλο που δεν είναι εντός θέματος. 

Εκτός απο jumbo κ λητω ξέρετε που μπορώ να βρω σκάλακι για να ανεβαίνει στη λεκάνη? Εκπαίδευση τουαλέτας δηλ. 

 

Κοίτα στο skroutz.gr και θα σου βγάλει επιλογές. Σίγουρα θα έχει και το mothercare και το ikea που έχουν και ηλεκτρονικές αγορές.

 

Φαντάζομαι και στο amazon θα έχει άπειρα.

 

Just now, Έσπερος είπε:

Ωραία ευχαριστώ για τις οδηγίες! τα djeco έχω ξεχωρίσει, τωρα προσπαθω μα κανβ συνδυασμους απο διαφορα καταστηματα να δω τι υπαρχει. 

αυτο το παθαμε με τα τουβλακια, πηραμε πολλα γιατι έχτιζε σαν τρελός κ 2-3 μήνες ούτε να τα κοιτάξει! γενικά δεν έχουμε χώρο κ επειδή μάλλον δεν θα χρειαστούν για αδερφάκι, σε τετοια μικροπράγματα θελω να κανω συνετες αγορες κ σε θέμα χώρου κ σε θέμα χρημάτων. 

 

Να δεις οπωσδήποτε στο cozykids.gr.

 

Επίσης, ακόμα και 36 κομματιών να βρεις, αν τα κομμάτια είναι μεγάλα, είναι καλή επιλογή, ειδικά εάν όντως φαίνεται ότι το παιδί το έχει με τα παζλ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

 

Κοίτα στο skroutz.gr και θα σου βγάλει επιλογές. Σίγουρα θα έχει και το mothercare και το ikea που έχουν και ηλεκτρονικές αγορές.

 

Φαντάζομαι και στο amazon θα έχει άπειρα.

 

 

Να δεις οπωσδήποτε στο cozykids.gr.

 

Επίσης, ακόμα και 36 κομματιών να βρεις, αν τα κομμάτια είναι μεγάλα, είναι καλή επιλογή, ειδικά εάν όντως φαίνεται ότι το παιδί το έχει με τα παζλ.

Είναι ανησυχητικό λες να μην το πολύ έχει? Φτιάχνει τα παζλ της ηλικίας της αλλά μια φίλη μου λέει ότι της ίδιας ηλικίας το κοριτσάκι της φτιάχνει χωρίς να ξανακοιταξει παζλ 24 κομματιών. 2.5 ετών σχεδόν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Είναι ανησυχητικό λες να μην το πολύ έχει? Φτιάχνει τα παζλ της ηλικίας της αλλά μια φίλη μου λέει ότι της ίδιας ηλικίας το κοριτσάκι της φτιάχνει χωρίς να ξανακοιταξει παζλ 24 κομματιών. 2.5 ετών σχεδόν. 

Όχι βεβαια, αλίμονο!

 

Οπως είπα ο γιος μου μέχρι τα 4 έφτιαχνε παζλ μανιωδώς και μεγαλύτερων ηλικιών, όπως και Lego ακολουθώντας τις οδηγίες. Αλλά δεν μπορούσε ούτε μπορεί να τραβήξει μια ευθεία γραμμή (που λέει ο λόγος).

 

Η κόρη μου τώρα στα 5,5 ζωγραφίζει καταπληκτικά και κάνει και διάφορες χειροτεχνίες δίκης της εμπνεύσεως με πολλή φαντασία, ωστόσο με το ζόρι φτιάχνει παζλ 24 κομματιών και με Lego ασχολείται μόνο για να φτιάξει κάτι από το μυαλό της, όχι ακολουθώντας οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Έσπερος said:

Έχω μια πρακτική απορία για τα παζλ ανά ηλικία. Ψάχνω ηλεκτρονικά να βρω ένα σετ με πολλά παζλ, είτε βιβλίο είτε απλά κουτί. Ο μικρός είναι 2,5 κ μέχρι τώρα έχει κάνει παζλ μέχρι 10-12 κομμάτια αλλά με πολύ μεγάλη ευκολία, μάλιστα επειδή κάποια είναι σε βιβλίο τα αδειάζει όλα μαζί και τα φτιάχνει έτσι ανακατεμένα. Τώρα θέλω να πάρω κάτι πιο εξελιγμένο, που λογικά είναι τα 24 κομμάτια, αλλά δεν βρίσκω κάποιο σετ με πολλά. Αντ αυτού έχω βρει ένα σετ που έχει 6 που ξεκινούν από 9 κομμάτια κ φτάνουν στα 15, κ ένα με 10 που ξεκινούν από 24 κομμάτια κ φτάνουν στα 60. και τα δύο βέβαια λένε για 3+. Αυτή τη στιγμή δυνατότητα να πάρω και τα δύο, δεν υπάρχει. Σκέφτομαι οτι αν πάρω το πρώτο σετ, θα παίξει τώρα με όλα, αλλά λογικά θα τα βαρεθεί πολύ γρήγορα, αν πάρω το δεύτεορ σετ θα παίξει με τα 2-3 που έχουν λιγότερα κομμάτια για πιο πολύ καιρό αλλά τα άλλα θα μείνουν για αρκετά πιο μελλοντικά. Δεν μπορώ να βγάλ ωάκρη όμως πόσο μελλοντικά, κρίνοντας από τις ηλικίες. Εσείς τι γνώμη έχετε; Η άλλη λύση είναι να συνεχίσω να ψάχνω, αλλά δεν μου αρέσουν τα σχέδια, όλο παζλ με frozen, cars και τέτοια βρίσκω που δεν μου αρέσουν και ψάχνω για πιο εκπαιδευτικά. 

Djeco και orchard toys, εχουν πολυ καλα παζλ δαπεδου, λίγο τσιμπημενα

Just now, Deena said:

 

Κοίτα στο skroutz.gr και θα σου βγάλει επιλογές. Σίγουρα θα έχει και το mothercare και το ikea που έχουν και ηλεκτρονικές αγορές.

 

Φαντάζομαι και στο amazon θα έχει άπειρα.

 

 

Να δεις οπωσδήποτε στο cozykids.gr.

 

Επίσης, ακόμα και 36 κομματιών να βρεις, αν τα κομμάτια είναι μεγάλα, είναι καλή επιλογή, ειδικά εάν όντως φαίνεται ότι το παιδί το έχει με τα παζλ.

Συμφωνω με τον αριθμο των κομματιων, μην κοιτας τις ηλικιες που λεει πανω το κουτι, μπορει στα 2 να φιαχνουν παζλ που το κουτι λεει 3+ ή ακομα και 4+. Εμεις γυρω στα 30 κομματια παιρνουμε τωρα 2 ετών. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας said:

Μάλιστα. Λέω να το καλλιεργηδω περισσότερο. 

To καθε παιδακι καλλιεργει αυτα που το ενδιαφερουν, φιλη μου εχει παιδακια 3,5 και κανουν τα παζλ που κανει το δικο μου αλλα ήταν πολύ πιο μπροστα σε άλλα στην ηλικια του δικου μου. Μην το σκεφτεσαι καν. Αν του δωσεις και δεις οτι το ενδιαφερει οκ το καλλιεργεις, αν δεν το ενδιαφερει προφανως το ενδιαφερει κατι αλλο. Επισης εγω δαπεδου δεν εννοω απαραιτητα τα παρα πολυ μεγαλα παζλ, εννοω τα περιπου 70x50 cm. Σκαλακι τουαλετας βρισκεις και στο ικεα. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπερδέψατε με τα μεγέθη γιατί δεν θέλω παζλ δαπέδου. Πρέπει να τα ξαναδώ προσεκτικά τι είναι αυτά που έχω ξεχωρίσει.

 

Κ μιας κ λέμε για τις παραστάσεις, εμείς επειδή δεν βλέπουμε παιδικά (η παραχώρησή μας στην υποκουλτούρα περιορίζεται στα ζουζουνια προς το παρόν), συνειδητοποιήσα ότι δεν ξέρουμε ούτε τα paw patrol ούτε τα cars ούτε τα κλαψουλίνια ούτε τίποτα παρεμφερές, είμαστε στα κλασικά Ντοναλντ , μίκυ κ τέτοια και βέβαια ζωάκια και δεινοσαύρους (που νομίζουμε ούτε έινια κ αυτοί ζωάκια γουτσου γουτσου). Μάλλον κάποια στιγμή προς το νηπιαγωγείο θα πρέπει να βγούμε από τη γυάλα για να επικοινωνούμε με τους γύρω γύρω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

To καθε παιδακι καλλιεργει αυτα που το ενδιαφερουν, φιλη μου εχει παιδακια 3,5 και κανουν τα παζλ που κανει το δικο μου αλλα ήταν πολύ πιο μπροστα σε άλλα στην ηλικια του δικου μου. Μην το σκεφτεσαι καν. Αν του δωσεις και δεις οτι το ενδιαφερει οκ το καλλιεργεις, αν δεν το ενδιαφερει προφανως το ενδιαφερει κατι αλλο. Επισης εγω δαπεδου δεν εννοω απαραιτητα τα παρα πολυ μεγαλα παζλ, εννοω τα περιπου 70x50 cm. Σκαλακι τουαλετας βρισκεις και στο ικεα. 

Σίγουρα. Απλά Ν; δώσω μεγαλύτερο κίνητρο. Στο ικεα ε? Ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Έχω μια πρακτική απορία για τα παζλ ανά ηλικία. Ψάχνω ηλεκτρονικά να βρω ένα σετ με πολλά παζλ, είτε βιβλίο είτε απλά κουτί. Ο μικρός είναι 2,5 κ μέχρι τώρα έχει κάνει παζλ μέχρι 10-12 κομμάτια αλλά με πολύ μεγάλη ευκολία, μάλιστα επειδή κάποια είναι σε βιβλίο τα αδειάζει όλα μαζί και τα φτιάχνει έτσι ανακατεμένα. Τώρα θέλω να πάρω κάτι πιο εξελιγμένο, που λογικά είναι τα 24 κομμάτια, αλλά δεν βρίσκω κάποιο σετ με πολλά. Αντ αυτού έχω βρει ένα σετ που έχει 6 που ξεκινούν από 9 κομμάτια κ φτάνουν στα 15, κ ένα με 10 που ξεκινούν από 24 κομμάτια κ φτάνουν στα 60. και τα δύο βέβαια λένε για 3+. Αυτή τη στιγμή δυνατότητα να πάρω και τα δύο, δεν υπάρχει. Σκέφτομαι οτι αν πάρω το πρώτο σετ, θα παίξει τώρα με όλα, αλλά λογικά θα τα βαρεθεί πολύ γρήγορα, αν πάρω το δεύτεορ σετ θα παίξει με τα 2-3 που έχουν λιγότερα κομμάτια για πιο πολύ καιρό αλλά τα άλλα θα μείνουν για αρκετά πιο μελλοντικά. Δεν μπορώ να βγάλ ωάκρη όμως πόσο μελλοντικά, κρίνοντας από τις ηλικίες. Εσείς τι γνώμη έχετε; Η άλλη λύση είναι να συνεχίσω να ψάχνω, αλλά δεν μου αρέσουν τα σχέδια, όλο παζλ με frozen, cars και τέτοια βρίσκω που δεν μου αρέσουν και ψάχνω για πιο εκπαιδευτικά. 

Θα επαιρνα το δευτερο

Αλλα προσωπικα παιρνω κ με απλες φιγουρες χαρτονι που ειναι οικονομικα, κ εχουμε χασει, πεταξει, σκισει, χαλασει αρκετα οποτε δ με νοιαζει

Djeco τελεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Τώρα με μπερδέψατε με τα μεγέθη γιατί δεν θέλω παζλ δαπέδου. Πρέπει να τα ξαναδώ προσεκτικά τι είναι αυτά που έχω ξεχωρίσει.

 

Κ μιας κ λέμε για τις παραστάσεις, εμείς επειδή δεν βλέπουμε παιδικά (η παραχώρησή μας στην υποκουλτούρα περιορίζεται στα ζουζουνια προς το παρόν), συνειδητοποιήσα ότι δεν ξέρουμε ούτε τα paw patrol ούτε τα cars ούτε τα κλαψουλίνια ούτε τίποτα παρεμφερές, είμαστε στα κλασικά Ντοναλντ , μίκυ κ τέτοια και βέβαια ζωάκια και δεινοσαύρους (που νομίζουμε ούτε έινια κ αυτοί ζωάκια γουτσου γουτσου). Μάλλον κάποια στιγμή προς το νηπιαγωγείο θα πρέπει να βγούμε από τη γυάλα για να επικοινωνούμε με τους γύρω γύρω!

Δεν ξέρω τι εννοείς δαπέδου, απλά δεν έχουν μικρά κομμάτια. Έτσι κι αλλιώς τα παιδιά κυρίως στο πάτωμα παίζουν, αλλά όσα έχω εγώ υπόψιν μου μια χαρά φτιάχνονται και σε τραπέζι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Τα δαπέδου τι διαφορά έχουν?

Ελπιζω θέλω να ρωτήσω κ κάτι άλλο παρόλο που δεν είναι εντός θέματος. 

Εκτός απο jumbo κ λητω ξέρετε που μπορώ να βρω σκάλακι για να ανεβαίνει στη λεκάνη? Εκπαίδευση τουαλέτας δηλ. 

Κ σε σουπερ μαρκετ εχει σκαλακι κ καθισμα

Παντως για παζλ γτ κ εγω τα ανανεωνω δ μου αρεσαν τα σετακια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Τώρα με μπερδέψατε με τα μεγέθη γιατί δεν θέλω παζλ δαπέδου. Πρέπει να τα ξαναδώ προσεκτικά τι είναι αυτά που έχω ξεχωρίσει.

 

Κ μιας κ λέμε για τις παραστάσεις, εμείς επειδή δεν βλέπουμε παιδικά (η παραχώρησή μας στην υποκουλτούρα περιορίζεται στα ζουζουνια προς το παρόν), συνειδητοποιήσα ότι δεν ξέρουμε ούτε τα paw patrol ούτε τα cars ούτε τα κλαψουλίνια ούτε τίποτα παρεμφερές, είμαστε στα κλασικά Ντοναλντ , μίκυ κ τέτοια και βέβαια ζωάκια και δεινοσαύρους (που νομίζουμε ούτε έινια κ αυτοί ζωάκια γουτσου γουτσου). Μάλλον κάποια στιγμή προς το νηπιαγωγείο θα πρέπει να βγούμε από τη γυάλα για να επικοινωνούμε με τους γύρω γύρω!

70x50 ή παραπλησιο μεγεθος ειναι ιδανικο για παιδακι της ηλικιας αυτης. μεγαλα κομματια αλλα οχι αυτα τα τεραστια δαπεδου. trust me εχω παιδι στην ηλικια του δικου σου και το εχω ψαξει πολυ το θεμα παζλ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Δεν ξέρω τι εννοείς δαπέδου, απλά δεν έχουν μικρά κομμάτια. Έτσι κι αλλιώς τα παιδιά κυρίως στο πάτωμα παίζουν, αλλά όσα έχω εγώ υπόψιν μου μια χαρά φτιάχνονται και σε τραπέζι.

Δαπέδου εννοω΄τα παζλ χαλάκια. 

Πρέπει να κοιτάξω καλά τις διαστάσεις που αναφέρει γιατί δεν θέλω κάτι μεγάλο. Δεν έχουμε πολύ ελεύθερο πάτωμα ούτε χώρο για μεγάλα κουτιά. Γι αυτό με βόλευαν τα παζλ βιβλία, αλλά δυσκολεύομαι να βρω από το ίντερνετ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Κ σε σουπερ μαρκετ εχει σκαλακι κ καθισμα

Παντως για παζλ γτ κ εγω τα ανανεωνω δ μου αρεσαν τα σετακια

Εννοώ σκαλίτσα με κάθισμα τουαλέτας. Για να φτάνουν 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...