Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, emmaki είπε:

Δεν διαφωνω με αυτα που λες γιατι δεν γνωριζω.....

 

 

Εκπαιδευτικος ειμαι, ναι. Δεν μπορουσα ομως να δηλωσω για τις αδιαθετες δοσεις γιατι εκει δεν με θεωρουσαν εκπαιδευτικο! Βλεπεις δεν ειμαι σε σχολειο φετος, αλλα σε κεσυ. Δεν ειμαι με τηλεκπαιδευση, αλλα με αυτοπροσωπη καθημερινη παρουσια. Δεν ερχομαι σε επαφη με τα ιδια 20 παιδια καθημερινα (που θα γινοταν αν ημουν σε νηπιαγωγειο οπως περυσι), αλλα με 12 παιδια και 12 (τουλαχιστον) γονεις που ειναι καθε εβδομαδα διαφορετικοι και με αλλους 14 συναδελφους σε γραφεια-κλουβια.....

 

Ευτυχως, μας θεωρησαν εκπαιδευτικους στα εμβολια που ανοιξαν τωρα!

Βεβαια, στα self-test παλι μας θεωρουν εκπαιδευτικους και δικαιουμαστε 2 την εβδομαδα, αλλα δεν τα δηλωνουμε μαζι με τους εκπαιδευτικους αλλα στην πλατφορμα των δημοσιων υπαλληλων. Επισης, επειδη μας θεωρουν εκπαιδευτικους, στη διαρκεια των διακοπων του Πασχα δεν εχουμε δικαιωμα να παρουμε self-test γιατι τα σχολεια ειναι κλειστα ασχετως αν εμεις, ως υπηρεσια, ειμαστε ανοιχτα!!!!!!!!

 

Θεατρο του παραλογου!

Παραλογισμοί.

 

πρίν από 41 λεπτά , Deena είπε:

Πότε έβγαζε πρώτο ραντεβού ΑΖ;

 

Βλεπω οτι οι διασυνδέσεις σου σε πληροφορούν σωστά.Εγινε μεγαλο ηλικιακο ανοιγμα κ σύντομα.Αχνοφαινεται ελπίδα. 

Δεν το περίμενα τόσο σύντομα για τον άντρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Φαίνεται επίσης σαν να ήρθαν και άλλα Pfizer και moderna τις τελευταίες μέρες;

 

Και δικοί μου γνωστοί 50+σήμερα έκλεισαν σχετικά σύντομα α’ δόση, σε σχέση με τις ημερομηνίες που δίνονταν τις προηγούμενες μέρες.

 

Για εμάς τους 30-39 δεν αλλάζουν και πολλά πράγματα, μέχρι να ανοίξει η πλατφόρμα με ελεύθερη επιλογή θα έχει υπάρξει και πάλι μεγάλη προτίμηση σε όλα πλην του ΑΖ, όποτε όποιος δεν το θέλει δύσκολα θα τελειώσει πριν τον Σεπτέμβριο.

 

Χωρια που το αναμενόμενο και το αντικειμενικά σωστό θα ήταν μέσα στο καλοκαίρι να ανοίξει και για τους κάτω των 30, οι οποίοι δεν έχουν και την επιλογή του ΑΖ.

 

Η «ζημιά» πάντως με την μη προτίμηση του ΑΖ δεν γίνεται τόσο στην Αθήνα και στις μεγάλες πόλεις, εκεί κουτσα στραβά όσοι θέλουν εντέλει θα εμβολιαστούν έστω και πιο αργά με άλλο εμβόλιο.

 

Σε πολλούς νόμους της επαρχίας έχει πάει μόνο ΑΖ, με αποτέλεσμα όποιος φοβάται να μένει τελείως ανεμβολίαστος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Σε πολλούς νόμους της επαρχίας έχει πάει μόνο ΑΖ, με αποτέλεσμα όποιος φοβάται να μένει τελείως ανεμβολίαστος.

Αυτό μου κάνει εντύπωση. Γιατί σ εμάς πχ δεν ήρθε ΑΖ εκτός από τη Σύρο κ όσοι 60-64 ήθελαν, κ βιάζονταν, πήγαν στη Σύρο. Μάλιστα είχαμε συναδέλφους που τους έβγαλαν από τη λίστα για τις αδιάθετες δόσεις επειδή ήταν στους 60-64 κ δικαιούνταν ραντεβού, που όμως δεν υπήρχε στο νησί.... Αυτά περί σουρεαλισμού. Στη Σύρο πάντως με ΑΖ βρίσκεις κ για τη Δευτέρα μεθαυριο. 

 

Δθαβασα ότι ήρθαν κάποια ακόμα εμβόλια κ βρέθηκαν ραντεβού νωρίτερα. Το δικό μας δυστυχώς δεν έχει, έκλεισε τελείως από ημερομηνίες ακόμα κ για μέσα Ιουνίου... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Αυτό μου κάνει εντύπωση. Γιατί σ εμάς πχ δεν ήρθε ΑΖ εκτός από τη Σύρο κ όσοι 60-64 ήθελαν, κ βιάζονταν, πήγαν στη Σύρο. Μάλιστα είχαμε συναδέλφους που τους έβγαλαν από τη λίστα για τις αδιάθετες δόσεις επειδή ήταν στους 60-64 κ δικαιούνταν ραντεβού, που όμως δεν υπήρχε στο νησί.... Αυτά περί σουρεαλισμού. Στη Σύρο πάντως με ΑΖ βρίσκεις κ για τη Δευτέρα μεθαυριο. 

 

Δθαβασα ότι ήρθαν κάποια ακόμα εμβόλια κ βρέθηκαν ραντεβού νωρίτερα. Το δικό μας δυστυχώς δεν έχει, έκλεισε τελείως από ημερομηνίες ακόμα κ για μέσα Ιουνίου... 

 

Είχα κοιτάξει μήπως άλλαζα το ραντεβού της μητερας μου, ώστε να το κάνει εκτός Αθήνας για να μπορέσει να επισκεφτεί τον τάφο του πατέρα μου στον οποίο έχει να πάει από το φθινόπωρο και αρχές Απριλίου σε όλα τα σημεία εμβολιασμού του νομού ήταν διαθέσιμα μόνο ΑΖ.


Προφανώς κάποια από τα άλλα θα είναι δεσμευμένα για τις δεύτερες δόσεις.

 

Ίσως να μην το διατύπωσα σωστά, δεν είναι ότι έχουν πάει μόνο ΑΖ, αλλά ότι πλέον είναι διαθεσιμα μόνο ΑΖ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Αυτό μου κάνει εντύπωση. Γιατί σ εμάς πχ δεν ήρθε ΑΖ εκτός από τη Σύρο κ όσοι 60-64 ήθελαν, κ βιάζονταν, πήγαν στη Σύρο. Μάλιστα είχαμε συναδέλφους που τους έβγαλαν από τη λίστα για τις αδιάθετες δόσεις επειδή ήταν στους 60-64 κ δικαιούνταν ραντεβού, που όμως δεν υπήρχε στο νησί.... Αυτά περί σουρεαλισμού. Στη Σύρο πάντως με ΑΖ βρίσκεις κ για τη Δευτέρα μεθαυριο. 

 

Δθαβασα ότι ήρθαν κάποια ακόμα εμβόλια κ βρέθηκαν ραντεβού νωρίτερα. Το δικό μας δυστυχώς δεν έχει, έκλεισε τελείως από ημερομηνίες ακόμα κ για μέσα Ιουνίου... 

στα vησια λογικα θα στελvουv μια κ καλη μεγαλα πακετα για vα αποφευγουv τις πολλες μεταφορες οποτε προφαvως σας καληψαv γρηγορα με αρκετες δοσεις . Το βλεπω κ ικαρια Phizer βρηκαv ευκολα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα περάσαμε από φαρμακείο και ο άντρας μου ρώτησε αν υπάρχουν νωρίτερα ραντεβού να του κλείσουν, με ο,τι εμβόλιο και αν είναι, αρκεί να ξεμπερδευει. Του έκλεισαν δεκαπέντε μέρες νωρίτερα (μέσα Μάη) πάλι Pfizer, στην περιοχή μας δεν έβρισκαν κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vtgian είπε:

Σήμερα περάσαμε από φαρμακείο και ο άντρας μου ρώτησε αν υπάρχουν νωρίτερα ραντεβού να του κλείσουν, με ο,τι εμβόλιο και αν είναι, αρκεί να ξεμπερδευει. Του έκλεισαν δεκαπέντε μέρες νωρίτερα (μέσα Μάη) πάλι Pfizer, στην περιοχή μας δεν έβρισκαν κάτι άλλο. 

 

Έχει κάποια διαφορά το ραντεβού που κλείνεις από το φαρμακείο με αυτό που κλείνεις μόνος από το σπίτι; Ίδια πλατφόρμα δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vtgian είπε:

Σήμερα περάσαμε από φαρμακείο και ο άντρας μου ρώτησε αν υπάρχουν νωρίτερα ραντεβού να του κλείσουν, με ο,τι εμβόλιο και αν είναι, αρκεί να ξεμπερδευει. Του έκλεισαν δεκαπέντε μέρες νωρίτερα (μέσα Μάη) πάλι Pfizer, στην περιοχή μας δεν έβρισκαν κάτι άλλο. 

 η Pfizer εχει στειλει περισσοτερα εμβολια απο ολες τις εταιρειες Κ τωρα διαβασα περιμεvουv αλλα δυο εκατομμυρια εμβολια . Η astrazeneca εχει στειλει πολυ λιγα κ περιμεvουv μοvο 400.000 εμβολια  αλλα δεv τα επιλεγει καvεις κ γιαυτο προσπαθουv vα τα δωσουv . Σαv αριθμο εμβολιωv δεv υπαρχουv πολλα astrazeneca απλα τα πλασαρουv οπου μπορουv μπας κ φυγουv ειvαι προφαvες πια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vtgian είπε:

Η ίδια βάση δεδομένων είναι αλλά δεν ξέρω τι επιλογές έχει για τους φαρμακοποιους. Μου έκανε όμως εντύπωση ότι μπορούσε να δει κενά πριν ακυρώσει το υπάρχον ραντεβού 

Φαίνεται κ στην πλατφόρμα στο σπιτι παντως η διαθεσιμότητα.Το γραφει κ ε ει κ αλλα χρώματα.Το βλεπαμε χτες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

 

Έχει κάποια διαφορά το ραντεβού που κλείνεις από το φαρμακείο με αυτό που κλείνεις μόνος από το σπίτι; Ίδια πλατφόρμα δεν είναι;

Η ίδια βάση δεδομένων είναι αλλά δεν ξέρω τι επιλογές έχει για τους φαρμακοποιους. Μου έκανε όμως εντύπωση ότι μπορούσε να δει κενά πριν ακυρώσει το υπάρχον ραντεβού 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φαίνεται το ξέρω. Αλλά για να το δεις πρέπει να μην έχεις κλεισμένο ραντεβού. Όταν μπήκα εγώ, διαθεσιμότητα νωρίτερα δεν υπήρχε. Έκλεισα το νωρίτερο που βρήκα (τέλη Μάη). Για να δω ξανά διαθεσιμότητα θα έπρεπε να ακυρώσω το κλεισμένο ραντεβού. Ενώ ο φαρμακοποιός το είδε από μόνος του και μας το πρότεινε. 

 

Παρεμπιπτόντως, έκλεισε σήμερα και ο αδελφός του άντρα μου και βρήκε ημερομηνία στα μέσα Μάη, στο ίδιο εμβολιαστικο κέντρο. Άρα μάλλον έχουν αρκετές ακυρώσεις (η ανεπιβεβαιωτα); 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vtgian είπε:

Ναι, φαίνεται το ξέρω. Αλλά για να το δεις πρέπει να μην έχεις κλεισμένο ραντεβού. Όταν μπήκα εγώ, διαθεσιμότητα νωρίτερα δεν υπήρχε. Έκλεισα το νωρίτερο που βρήκα (τέλη Μάη). Για να δω ξανά διαθεσιμότητα θα έπρεπε να ακυρώσω το κλεισμένο ραντεβού. Ενώ ο φαρμακοποιός το είδε από μόνος του και μας το πρότεινε. 

 

Παρεμπιπτόντως, έκλεισε σήμερα και ο αδελφός του άντρα μου και βρήκε ημερομηνία στα μέσα Μάη, στο ίδιο εμβολιαστικο κέντρο. Άρα μάλλον έχουν αρκετές ακυρώσεις (η ανεπιβεβαιωτα); 

Εχουν παραλαβή φαίνεται.και ο αντρας μου και άλλοι για τότε εκλεισαν.μοκαω για pfizer και moderna

Διάβαζα οτι από τις 5 Μαΐου αρχίζει η χορήγηση της Johnson.Σκεφτομαι οτι ισως ειμαστε υποψήφιοι Θα το κάνατε η το φοβάστε?Εγώ είμαι κυρίως θετικη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Εχουν παραλαβή φαίνεται.και ο αντρας μου και άλλοι για τότε εκλεισαν.μοκαω για pfizer και moderna

Διάβαζα οτι από τις 5 Μαΐου αρχίζει η χορήγηση της Johnson.Σκεφτομαι οτι ισως ειμαστε υποψήφιοι Θα το κάνατε η το φοβάστε?Εγώ είμαι κυρίως θετικη 

 

Για όλα φοβάμαι, εξίσου. Αλλά όποιο και να μου τύχει, θα το κάνω. Το μόνο που που με χαλάει με το ΑΖ είναι το μεγάλο διάστημα μεταξύ δόσεων. Θέλω να ξεμπερδευω το νωρίτερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, vtgian είπε:

 

Για όλα φοβάμαι, εξίσου. Αλλά όποιο και να μου τύχει, θα το κάνω. Το μόνο που που με χαλάει με το ΑΖ είναι το μεγάλο διάστημα μεταξύ δόσεων. Θέλω να ξεμπερδευω το νωρίτερο. 

διαβασα ότι σπο χτες αφήνει να κατεβάσουν το διάστημα σε 8 εβδομάδες όσοι έχουν ραντεβού. ίσως λοιπόν κ όσοι κλείνουν τψρα να μπορούν να κλείσουν για πιο σύντομα. 

Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι στην ηλικιακη ομαδα των 30-39 και ξερω οτι ειναι ευκαιρια να εμβολιαστουμε αμεσα κι εγω και ο αντρας μου. Ανοιγουν και τα σχολεια, οποτε η εννοια «προσεχω» παει περιπατο... 

για καποιο λογο ομως με αγχωνει πολυ το astra.. ξερω οτι δεν εχει νοημα αλλα δεν το ελεγχω,συνεχιζει να με αγχωνει. Ειδικα το γεγονος οτι οι παρενεργειες ειναι συχνοτερες σε γυναικες. Και οτι σε πολλες χωρες επιλεγουν μεγαλυτερες ηλικιακες ομαδες επειδη το θεωρουν πιο ασφαλες γιαυτους. 
 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, irin είπε:

Βρισκομαι στην ηλικιακη ομαδα των 30-39 και ξερω οτι ειναι ευκαιρια να εμβολιαστουμε αμεσα κι εγω και ο αντρας μου. Ανοιγουν και τα σχολεια, οποτε η εννοια «προσεχω» παει περιπατο... 

για καποιο λογο ομως με αγχωνει πολυ το astra.. ξερω οτι δεν εχει νοημα αλλα δεν το ελεγχω,συνεχιζει να με αγχωνει. Ειδικα το γεγονος οτι οι παρενεργειες ειναι συχνοτερες σε γυναικες. Και οτι σε πολλες χωρες επιλεγουν μεγαλυτερες ηλικιακες ομαδες επειδη το θεωρουν πιο ασφαλες γιαυτους. 
 

εγω μεχρι να πουν οτι ανοιγει για τους 30+ δ το σκεφτομουν καθολου,ελεγα εχουμε χρονο

γενικα θα κανουμε εννοειται ολα τα εμβολια κ στα παιδια,αλλα οχι τα προεραιτικα.δ κανανε γαστρεντεριτιδας,μηνιγγητιδας κ δ κανουμε κ το αντιγριπικο γτ αντικειμενικα δ αρρωσταινουμε,παρα σπανια κ πολυ ελαφρα

απο οταν το ανακοινωσαν εννοειται το σκεφτομαι περισσοτερο.δ σκεφτομαι ιδιαιτερα οτι μπορει να τυχει η θρομβωση σε μενα.γτ σκεφτομαι οτι θα μπορουσα να ειμαι στο ποσοστο των ασθενων με κοβιντ που το περνανε πολυ βαρια,κ ας ειναι μικροι

αλλα το αστρα εχει 2μ κενο οι δοσεις.κ δ αποκλειεται να νοσησεις κ αν το κανεις,για ολα αυτο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , vicky86 είπε:

εγω μεχρι να πουν οτι ανοιγει για τους 30+ δ το σκεφτομουν καθολου,ελεγα εχουμε χρονο

γενικα θα κανουμε εννοειται ολα τα εμβολια κ στα παιδια,αλλα οχι τα προεραιτικα.δ κανανε γαστρεντεριτιδας,μηνιγγητιδας κ δ κανουμε κ το αντιγριπικο γτ αντικειμενικα δ αρρωσταινουμε,παρα σπανια κ πολυ ελαφρα

απο οταν το ανακοινωσαν εννοειται το σκεφτομαι περισσοτερο.δ σκεφτομαι ιδιαιτερα οτι μπορει να τυχει η θρομβωση σε μενα.γτ σκεφτομαι οτι θα μπορουσα να ειμαι στο ποσοστο των ασθενων με κοβιντ που το περνανε πολυ βαρια,κ ας ειναι μικροι

αλλα το αστρα εχει 2μ κενο οι δοσεις.κ δ αποκλειεται να νοσησεις κ αν το κανεις,για ολα αυτο

Κι εγω γενικα ειμαι ανετη και κανουμε ολοι ολα τα εμβολια. Και του κορονοιου το ειχα για μακρινο οποτε ελεγα οτι εννοειται οτι θα το κανω. Τωρα επειδη ειναι το συγεκριμενο, ενω λεω οτι ο κινδυνος να νοσησουμε απο κορονοιο ειναι μεγαλυτερος,με εχει πιασει και σκεφτομαι τι θα γινουν τα παιδια αν παθω κατι! Περιεργο,ποτε δεν σκεφτομουν ετσι. 

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο κρούσμα ινδικής μετάλλαξης , το ένα βλέπω έφτασε στη χώρα με αρνητικό μοριακό τεστ και μετά εκδήλωσε συμπτώματα, το άλλο δεν συνδέεται με ταξίδι, οπότε ποιος ξέρει πόσα ακόμη. Χτες ανοίξαμε τα mall, σε δεκαπέντε μέρες ταυτόχρονα ανοίγουν σχολεία και έρχονται τουρίστες, μα τι μπορεί να πάει στραβά... Ας ελπίζουμε να μην περάσουμε ένα μαύρο καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ΑΡΓΚ said:

Δεύτερο κρούσμα ινδικής μετάλλαξης , το ένα βλέπω έφτασε στη χώρα με αρνητικό μοριακό τεστ και μετά εκδήλωσε συμπτώματα, το άλλο δεν συνδέεται με ταξίδι, οπότε ποιος ξέρει πόσα ακόμη. Χτες ανοίξαμε τα mall, σε δεκαπέντε μέρες ταυτόχρονα ανοίγουν σχολεία και έρχονται τουρίστες, μα τι μπορεί να πάει στραβά... Ας ελπίζουμε να μην περάσουμε ένα μαύρο καλοκαίρι.

Εν τω μεταξύ όσοι έχουν ξένο διαβατήριο μπορούν να πάνε από νομο σε νομό ελεύθερα. Ο άντρας μου έχει εγώ δυστυχώς όχι. Αλλά από την οικογένειά  του όλοι έχουν και θα κάνουν Πάσχα στο χωριό, σε μικρό νησι του Αιγαίου, μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , maripoz είπε:

Εν τω μεταξύ όσοι έχουν ξένο διαβατήριο μπορούν να πάνε από νομο σε νομό ελεύθερα. Ο άντρας μου έχει εγώ δυστυχώς όχι. Αλλά από την οικογένειά  του όλοι έχουν και θα κάνουν Πάσχα στο χωριό, σε μικρό νησι του Αιγαίου, μια χαρά.

Μα καλά σοβαρα; τώρα απαγόρευσαν κ μετακίνηση για ιατρικούς λόγους αν δεν είναι για δημόσια δομή υγείας κ πόδια κόσμος έμπλεξε που όντως ήθελε γιατρό... κ διάβαζα ότο έχουν πρόβλημα κ ζευγάρια με προγραμματισμένες διαδικασίες εξωσωματικής.... 

 

πάντως κ εμείς βλέπουμε άγνωστες φάτσες στο νησί....

 

ήθελα να ξερα, αν έχουμε εκατόμβες το καλοκαίρι, θα κλείσει τίποτα για να γίνουμε κ διεθνώς ρεζίλι ή θα το αφήσουμε κ όποιον πάρει ο χάρος; 

 

για να λέμε πάντως κ την αλήθεια, αυτή τη στιγμή είναι αδιανόητο να πεθαίνουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να είχαν εμβολιαστεί. Ελπίζω να το καταλάβουν εγκαίρως κ να ραντεβού τους επομενουσ μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Μα καλά σοβαρα; τώρα απαγόρευσαν κ μετακίνηση για ιατρικούς λόγους αν δεν είναι για δημόσια δομή υγείας κ πόδια κόσμος έμπλεξε που όντως ήθελε γιατρό... κ διάβαζα ότο έχουν πρόβλημα κ ζευγάρια με προγραμματισμένες διαδικασίες εξωσωματικής.... 

 

πάντως κ εμείς βλέπουμε άγνωστες φάτσες στο νησί....

 

ήθελα να ξερα, αν έχουμε εκατόμβες το καλοκαίρι, θα κλείσει τίποτα για να γίνουμε κ διεθνώς ρεζίλι ή θα το αφήσουμε κ όποιον πάρει ο χάρος; 

 

για να λέμε πάντως κ την αλήθεια, αυτή τη στιγμή είναι αδιανόητο να πεθαίνουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να είχαν εμβολιαστεί. Ελπίζω να το καταλάβουν εγκαίρως κ να ραντεβού τους επομενουσ μήνες. 

Κανονικα ειναι παράνομο μα μην δεχονται τα παραπεμπτικα την ιδιωτών.Αυτο εχει ίση αναγνώριση πλέον.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Μα καλά σοβαρα; τώρα απαγόρευσαν κ μετακίνηση για ιατρικούς λόγους αν δεν είναι για δημόσια δομή υγείας κ πόδια κόσμος έμπλεξε που όντως ήθελε γιατρό... κ διάβαζα ότο έχουν πρόβλημα κ ζευγάρια με προγραμματισμένες διαδικασίες εξωσωματικής.... 

 

πάντως κ εμείς βλέπουμε άγνωστες φάτσες στο νησί....

 

ήθελα να ξερα, αν έχουμε εκατόμβες το καλοκαίρι, θα κλείσει τίποτα για να γίνουμε κ διεθνώς ρεζίλι ή θα το αφήσουμε κ όποιον πάρει ο χάρος; 

 

για να λέμε πάντως κ την αλήθεια, αυτή τη στιγμή είναι αδιανόητο να πεθαίνουν άνθρωποι που θα μπορούσαν να είχαν εμβολιαστεί. Ελπίζω να το καταλάβουν εγκαίρως κ να ραντεβού τους επομενουσ μήνες. 

Αν προσέλθουν για εμβολιασμο λογικα τον Αύγουστο θα εχουμε θεαματική πτώση.

Link to comment
Share on other sites

Ο συζυγος εργάζεται σε κατασκευαστή εταιρεία.Σημερα λοιπον ξεκίνησε φορτηγό συνεργαζομενου συνεργείου της εταιρείας για την επαρχεία με εργάτες κ τα ανάλογα υλικά τους.Δεν τους άφησαν να περάσουν από τα διόδια παρα το χαρτί της Εργανης..Τους ζητούσαν συμβάσεις εργασίας με την εταιρεία κ διάφορα άλλα χαρτιά που δεν είχαν γιατι αυτα τα χαρτιά τα διαχειρίζεται το λογιστήριο της εταιρείας.  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...