Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, Mary1976 είπε:

Κατά τον Ιούνιο λένε. Για όσους είναι από 18 έως 65 χωρίς θέματα υγείας. Τώρα αν ο προγραμματισμός πέσει έξω, όπως φαίνεται ότι λογικά θα γίνει, θα πάμε για Σεπτέμβρη. Στην αρχή λέγανε άλλωστε για; 2 εκ. Εμβολιασμούς τι μήνα αλλά τελικά τα εμβόλια θα έρθουν με το σταγονόμετρο, εκτός και αν κλείσουν νέα συμφωνία με κάποια εταιρεία.

 Θα μπορουνε να διαλέγουμε εταιρεία αραγε?

Just now, μαγιοπουλας είπε:

 Θα μπορουνε να διαλέγουμε εταιρεία αραγε?

262 νέα κρουσματα.αναμ2νομενα χαμηλότερα λογω Χριστουγέννων αλλα οκ.παρα ειναι λιγα.τους βλέπω να ξεθαρευουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

3 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Σε κατάστημα δεν έχει μπει από πέρσι τον Φεβρουάριο. Κοντεύει χρόνος. δεν ξέρω ποσο θα τραβήξει αυτό. 

Δηλαδή όλο το καλοκαίρι, σε ένα φούρνο ή ένα μπακάλικο δεν μπήκε το παιδί; Γιατί τόση υπερβολή; Υπάρχει κάποιο υποκείμενο νόσημα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Δηλαδή όλο το καλοκαίρι, σε ένα φούρνο ή ένα μπακάλικο δεν μπήκε το παιδί; Γιατί τόση υπερβολή; Υπάρχει κάποιο υποκείμενο νόσημα;

προφανως εννοει μεγαλα καταστηματα αθηνας με κοσμο. τωρα στο νησι στο φουρνο δεν μετραει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

προφανως εννοει μεγαλα καταστηματα αθηνας με κοσμο. τωρα στο νησι στο φουρνο δεν μετραει. 

 

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Δηλαδή όλο το καλοκαίρι, σε ένα φούρνο ή ένα μπακάλικο δεν μπήκε το παιδί; Γιατί τόση υπερβολή; Υπάρχει κάποιο υποκείμενο νόσημα;

Το καλοκαίρι δλδ από Ιούλιο κ μέρα φορούσαμε μάσκες στα καταστήματα πριν τις κάνουν υποχρεωτικές κ πηγαίναμε μόνο πρωί πρωί στο σουπερμάρκετ αυστηρά μια φορά την εβδομάδα. αφού είχε τόσο κόσμο. όχι δεν έχει υποκείμενο νόσημα το παιδί, αλλά δεν έχει νόημα να το πάμε σε κλειστό χώρο που ο κόσμος φοράει μάσκα, ακυρώνουμε την προστασία της υπόλοιπης οικογένειας. ειδικά στο σ/μ που μπαίνεις με κάρτα για να μην έχει κόσμο, πώς να πας με το παιδί; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

 

Το καλοκαίρι δλδ από Ιούλιο κ μέρα φορούσαμε μάσκες στα καταστήματα πριν τις κάνουν υποχρεωτικές κ πηγαίναμε μόνο πρωί πρωί στο σουπερμάρκετ αυστηρά μια φορά την εβδομάδα. αφού είχε τόσο κόσμο. όχι δεν έχει υποκείμενο νόσημα το παιδί, αλλά δεν έχει νόημα να το πάμε σε κλειστό χώρο που ο κόσμος φοράει μάσκα, ακυρώνουμε την προστασία της υπόλοιπης οικογένειας. ειδικά στο σ/μ που μπαίνεις με κάρτα για να μην έχει κόσμο, πώς να πας με το παιδί; 

ενταξει αουπερ μαρκετ ουτε εμεις μπηκαμε ουτε εδω ουτε στο νησι  . στο φουρνο που ειναι ετσι κ αλλιως ενα ατομο με μασκα μπαιναμε ειδικα στο νησι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

ειδικά στο σ/μ που μπαίνεις με κάρτα για να μην έχει κόσμο, πώς να πας με το παιδί; 

 

Τα παιδιά δεν παίρνουν κάρτα πάντως, δεν τα μετράνε. Δεν ξέρω τα μεγάλα, αλλά για τη δικιά μας ποτέ δεν μας έχουν δώσει

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Τα παιδιά δεν παίρνουν κάρτα πάντως, δεν τα μετράνε. Δεν ξέρω τα μεγάλα, αλλά για τη δικιά μας ποτέ δεν μας έχουν δώσει

Καλά εγω θα θεωρούσα αυτονόητο να μην τα επιτρέπουν καν αλλά δεν αποφασίζω εγω. Επισγς εγγ γθα ένα διάστημα νόμιζα ότι δεν επιτρέπεται να πάει ζευγάρι μαζί για ψώνια γιατί θα πιάσει χώρο από άλλον. Αλλά μόνο εγω τα παίρνω τόσο κυριολεκτικά αυτά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Καλά εγω θα θεωρούσα αυτονόητο να μην τα επιτρέπουν καν αλλά δεν αποφασίζω εγω. Επισγς εγγ γθα ένα διάστημα νόμιζα ότι δεν επιτρέπεται να πάει ζευγάρι μαζί για ψώνια γιατί θα πιάσει χώρο από άλλον. Αλλά μόνο εγω τα παίρνω τόσο κυριολεκτικά αυτά! 

Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν που να τα αφήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Για ζευγάρι κι εγώ δίσταζα, μήπως πουν οι αστυνομικοί ότι μπορούσε να πάει ο ένας, αλλά τελικά μάλλον δεν ασχολούνται

ρε κοριτσια οι οδηγιες ειναι ξεκαθαρες ζευγαρι με παιδια μπορει να παει παντου μαζι.... αυτα να βγαινει ενας ενας ισχυαν στην κινα κ στην ιτακια τοτε με τους πολλους νεκρους ... εχετε μπερδεψει τις ειδησεις που ακουτε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν το βάσιζα σε κάτι που άκουσα. Απλά στην κοινή λογική, ότι σε κλειστούς χώρους πάμε όσο λιγότεροι γίνεται. Και ότι θα το θεωρούσαν άσκοπη μετακίνηση το να πάει και ο δεύτερος σύζυγος σούπερ μάρκετ, σαν να μην ξέρει να ψωνίσει μόνος του ο άλλος.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

με το παιδί έχω πάει σούπερ μάρκετ όταν δεν έχω που να το αφήσω και οικογενειακός έχουμε πάει άπειρες φορές,επισεις κάθε μέρα βγάζω το παιδί βόλτα,παίρνω καφέ από τον δρόμο και πηγαίνουμε είτε για περπάτημα (το μωρό στο καροτσι)είτε στο πάρκο καθόμαστε στα παγκάκια και το μωρό παίζει Όχι μόνο εμείς είναι και άλλος κόσμος πότε δεν έχει έρθει αστυνομία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Εγώ δεν το βάσιζα σε κάτι που άκουσα. Απλά στην κοινή λογική, ότι σε κλειστούς χώρους πάμε όσο λιγότεροι γίνεται. Και ότι θα το θεωρούσαν άσκοπη μετακίνηση το να πάει και ο δεύτερος σύζυγος σούπερ μάρκετ, σαν να μην ξέρει να ψωνίσει μόνος του ο άλλος.

 

 

 

 

 

 

 

 

αφου υπαρχουν τα καρτελακια που ελενχουν ποσοι πρεπει να ειναι σε εναν χωρο... οποτε ειτε πας εσυ με τον συζηγο ητε παει καποιος αλλος οι ιδιοι θα ειναι μεσα στο καταστημα αυτο λεει η λογικη χα χα χα . εκτος κ αν φοβοσουν για εσας να μην εκτιθεστε κ οι δυο στον κοσμο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Εγώ δεν το βάσιζα σε κάτι που άκουσα. Απλά στην κοινή λογική, ότι σε κλειστούς χώρους πάμε όσο λιγότεροι γίνεται. Και ότι θα το θεωρούσαν άσκοπη μετακίνηση το να πάει και ο δεύτερος σύζυγος σούπερ μάρκετ, σαν να μην ξέρει να ψωνίσει μόνος του ο άλλος.

 

 

 

 

 

 

 

 

Οn line.σπανιως παει για κατι ο ενας

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

αφου υπαρχουν τα καρτελακια που ελενχουν ποσοι πρεπει να ειναι σε εναν χωρο... οποτε ειτε πας εσυ με τον συζηγο ητε παει καποιος αλλος οι ιδιοι θα ειναι μεσα στο καταστημα αυτο λεει η λογικη χα χα χα . εκτος κ αν φοβοσουν για εσας να μην εκτιθεστε κ οι δυο στον κοσμο 

 

Οντως σωστό αυτό για το πόσοι είναι ταυτόχρονα μεσα, αλλά συνολικά μέσα στη μέρα θα πάνε περισσότεροι αν πάνε ζευγάρια. Και μπορεί να έλεγαν ότι άσκοπα μετακινείται ο ένας,δεν χρειάζονται δύο για να ψωνίσουν. Τέλος πάντων στην προηγούμενη καραντινα το σκεφτόμουν αυτό, τώρα επειδή ψάχναμε δέντρο και πήγαμε και στο lidl να δούμε τα παιχνίδια πήγαμε όλοι μαζί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, little lamb είπε:

 

Οντως σωστό αυτό για το πόσοι είναι ταυτόχρονα μεσα, αλλά συνολικά μέσα στη μέρα θα πάνε περισσότεροι αν πάνε ζευγάρια. Και μπορεί να έλεγαν ότι άσκοπα μετακινείται ο ένας,δεν χρειάζονται δύο για να ψωνίσουν. Τέλος πάντων στην προηγούμενη καραντινα το σκεφτόμουν αυτό, τώρα επειδή ψάχναμε δέντρο και πήγαμε και στο lidl να δούμε τα παιχνίδια πήγαμε όλοι μαζί.

γενικα εχουν δοθει οδηγιες για τα ζευγαρια οτι μπορουν να μετακινηθουν μαζι. δεν ειναι ασκοπη μετακινηση μπορει να θελει ο αλλος βοηθεια σε κατι ζευγαρι ειναι αφου κυκλοφορει μαζι ετσι κ αλλιως δεν επιβαρηνει καποιον . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Οντως σωστό αυτό για το πόσοι είναι ταυτόχρονα μεσα, αλλά συνολικά μέσα στη μέρα θα πάνε περισσότεροι αν πάνε ζευγάρια. Και μπορεί να έλεγαν ότι άσκοπα μετακινείται ο ένας,δεν χρειάζονται δύο για να ψωνίσουν. Τέλος πάντων στην προηγούμενη καραντινα το σκεφτόμουν αυτό, τώρα επειδή ψάχναμε δέντρο και πήγαμε και στο lidl να δούμε τα παιχνίδια πήγαμε όλοι μαζί.

Ώστε πηγατε ολοι μαζί για τα παιχνίδια ε?

Δεν άκουσες τον Αδωνη τι έλεγε?ντροπη:lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Εγώ δεν το βάσιζα σε κάτι που άκουσα. Απλά στην κοινή λογική, ότι σε κλειστούς χώρους πάμε όσο λιγότεροι γίνεται. Και ότι θα το θεωρούσαν άσκοπη μετακίνηση το να πάει και ο δεύτερος σύζυγος σούπερ μάρκετ, σαν να μην ξέρει να ψωνίσει μόνος του ο άλλος.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ε ναι κι εγω αυτό το θεωρώ αυτονόητο. Τον Μάρτιο εντωμεταξύ σ αυτό το τοπικ, έπρεπε να απολογείσαι αν έλεγες ότι βγαίνεις έξω για περπάτημα. Πώς αλλάζουν οι καιροί... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Χαχα όχι δεν άκουσα, τι είπε;

Ειπε οτι κλικαρουμε για να μην μπούμε ολοι μαζί.. το Λιντλ φταίει ομως.

Αλήθεια τα ανοίξατε?μερικές φορές λείπουν κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Στο click away πήγα μόνο εγώ, νομοτυπη :-P Για να τα δούμε πριν παραγγείλουμε πήγαμε μαζί αλλά ήταν για γενικά ψώνια σούπερ μάρκετ οπότε δεν πιάνεται απ'ο,τι βλέπω :-P Ναι τα άνοιξα να δω μήπως λείπουν, αν και θα τα δίνω σταδιακά στη μικρή. Κομμάτια δεν έλειπαν αλλά μερικά σημεία σαν να έχει φύγει λίγο χρώμα όπως ακουμπούσαν στο κουτί, μάλλον τα συσκευάζουν πριν στεγνώσουν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Στο click away πήγα μόνο εγώ, νομοτυπη :-P Για να τα δούμε πριν παραγγείλουμε πήγαμε μαζί αλλά ήταν για γενικά ψώνια σούπερ μάρκετ οπότε δεν πιάνεται απ'ο,τι βλέπω :-P Ναι τα άνοιξα να δω μήπως λείπουν, αν και θα τα δίνω σταδιακά στη μικρή. Κομμάτια δεν έλειπαν αλλά μερικά σημεία σαν να έχει φύγει λίγο χρώμα όπως ακουμπούσαν στο κουτί, μάλλον τα συσκευάζουν πριν στεγνώσουν καλά.

Κακως.επρεπε να ψωνισεις κ περνώντας να γυρίσεις το κεφάλι κ να μην κοντοσταθεις .έτσι ειπε ο Άδωνις.

Σε δυο ατομα διαβασα οτι έλειπε ο ένας όροφος στο κουκλοσπιτο .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Ε ναι κι εγω αυτό το θεωρώ αυτονόητο. Τον Μάρτιο εντωμεταξύ σ αυτό το τοπικ, έπρεπε να απολογείσαι αν έλεγες ότι βγαίνεις έξω για περπάτημα. Πώς αλλάζουν οι καιροί... 

Μην συγκρίνεις με Μάρτιο. Το Μάρτιο βγήκε έξω το παιδί 2 φορές γύρω από το τετράγωνο, έπιασε μια κολώνα και έπαθα κρίση! Το έλουσα με αντισηπτικό και το πήρα τρέχοντας σπίτι! Σε αυτή την καραντινα βγαίνουμε έξω όσο πιο συχνά μπορούμε, κυλιεται στα πλακάκια, μόνο τα παγκάκια δεν γλύφει και αδιαφορώ :D

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Καλά εγω θα θεωρούσα αυτονόητο να μην τα επιτρέπουν καν αλλά δεν αποφασίζω εγω. Επισγς εγγ γθα ένα διάστημα νόμιζα ότι δεν επιτρέπεται να πάει ζευγάρι μαζί για ψώνια γιατί θα πιάσει χώρο από άλλον. Αλλά μόνο εγω τα παίρνω τόσο κυριολεκτικά αυτά! 

Συγγνώμη αλλά το θεωρώ υπερβολικό. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν πού να αφήσουν τα παιδιά αν δεν είναι αρκετά μεγάλα για να μείνουν μόνα. Οπότε δεν νομίζω πως θα μπορούσε να απαγορευτεί κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...