Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε φαίνεται σάκος; Θα σκάσω από την αγωνία..!!!


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , paparouna85 είπε:

Γεια σας , είμαι νέο μέλος στην ομάδα.

Είμαι έγκυος περίπου 8 βδομάδων ... χθες επισκέφτηκα το γιατρό μου ελπίζοντας ότι θα ακούσουμε τη καρδούλα του μωρού.

όμως δεν την ακούσαμε , με αποτέλεσμα να στενοχωρηθώ.

Ο γιατρός δε μου ανέφερε κάτι παρά μόνο ότι ακόμα δεν ανησυχεί κι αν υπήρχε έστω και κάποιος ενδοιασμός θα μου το έλεγε για να το ξέρω.

Ακόμα, μου είπε ότι υπάρχει απόκλιση 4-5 μερών σε σχέση με την ημερομηνία που είχα δώσει ως πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου.

Η β-χοριακή μου είναι αρκετά καλή όπως μου το ανάφερε.

Μου είπε να ξαναπάω σε 3 μέρες να κάνουμε υπερηχογράφημα.

Φοβάμαι πολύ. Σκέφτομαι ότι δε θα το ακούσουμε πάλι κι ότι τα πράγματα δε θα πάνε καλά.

Εσείς πότε ακούσατε τη καρδούλα του;

 

 

 

Δείτε τον παρακάτω πίνακα και υπολογίστε ανάλογα με την τιμή της χοριακής. Για να ακούσετε καρδιά, η χοριακή θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 11.230. Εκτός αν ξέρετε ακριβώς την ημέρα σύλληψης (πχ εξωσωματική) δεν μπορείτε να είστε σίγουρη για το πόσων εβδομάδων είστε. Σε κύκλο 28 ημερών, καρδιά ακούγεται μεταξύ 6ης-7ης εβδομάδας.

Μέρες από την τελευταία περίοδο Μέρες από την σύλληψη Τί συμβαίνει Β-χοριακή
26 12   0-50
27 13   25-100
28 14   50-100
29 15   100-200
30 16   200-400
31 17   400-1000
32 18   1050-2800
33 19   1440-3760
34 20   1940-4980
35 21   2580-6530
36 22   3400-8450
37 23   4420-10810
38 24 Εμφανίζεται ο αμνιακός σάκκος 5680-13660
39 25   7220-17050
40 26   9050-21040
41 27   10140-23340
42 28 Εμφανίζεται καρδιακός χτύπος 11230-25640
43 29   13750-30880
44 30   16650-36750
45 31 Εμφανίζεται το έμβρυο 19910-43220
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, paparouna85 είπε:

Γεια σας, δεν έχω σταθερό κύκλο..

Οι μονάδες της χοριακής μου ειναι πολύ καλές, 47741 ήταν ..

Εγω θα εμπιστευομουν αυτα που μου λεει ο γιατροσ μου...κ οπωσ τα λεσ ειναι καθησυχαστικοσ..

μην σγχωνεσαι κ ψαχνεσαι αδικα..κακο στον εαυτο σου κανεισ...καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια..

Με το καλο σου ευχομαι..κ στειλε να μασ πεισ πωσ ακουσεσ την καρδουλα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, paparouna85 είπε:

Γεια σας, δεν έχω σταθερό κύκλο..

Οι μονάδες της χοριακής μου ειναι πολύ καλές, 47741 ήταν ..

 

Είσαι σίγουρη ότι ήταν 47.741;

δε θέλω να σε αγχώσω αλλά με τέτοια τιμή θα έπρεπε να φαίνεται έμβρυο, το βλέπεις και από τον πίνακα. Οι τιμές δεν είναι ενδεικτικές και για αυτό το λόγο έχουν τόσο μεγάλη απόκλιση. Είναι δεδομένο όμως ότι αυτό το νούμερο χοριακής δηλώνει αρκετά παραπάνω από σάκο ή καρδιά και επειδή κάπου εκεί σταθεροποιείται πλέον δεν παρακολουθούμε την ορμόνη αλλά βλέπουμε υπερηχογραφικά πια το έμβρυο.

Πότε πας για επανέλεγχο;

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2018 at 11:45 ΠΜ, Ελεανα2222 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πρώτη φορά που γράφω συγγνώμη αν σας κουρασω Είμαι πολύ αγχωμένη.. Είχα μια παλινδρόμηση το 2015 και από τότε ξεκίνησε Ο δύσκολος δρόμος των ψυχοφαρμάκων και των ηρεμιστικων. Πλέον είμαι καλύτερα γι αυτό αποφασίσαμε να βάλουμε μπρος ξανά. Είμαι έγκυος στην 7η βδομάδα αλλά η καρδιά Δεν ακούστηκε αν και την είδαμε που πεταριζε.. και Ο σάκος Σύμφωνα με το μηχάνημα είναι περίπου μια εβδομάδα μικρότερος. Δεν θα αντέξω να χάσω κι άλλο μωρό. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε καμία; Πιο πολύ με ανησυχεί Ο σάκος. Σε 2 βδομάδες που θα πάμε πάλι πιστεύω ότι θα ακούσουμε καθαρά την καρδιά.

Ελενα ολα καλα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, vtgian είπε:

 

Είσαι σίγουρη ότι ήταν 47.741;

δε θέλω να σε αγχώσω αλλά με τέτοια τιμή θα έπρεπε να φαίνεται έμβρυο, το βλέπεις και από τον πίνακα. Οι τιμές δεν είναι ενδεικτικές και για αυτό το λόγο έχουν τόσο μεγάλη απόκλιση. Είναι δεδομένο όμως ότι αυτό το νούμερο χοριακής δηλώνει αρκετά παραπάνω από σάκο ή καρδιά και επειδή κάπου εκεί σταθεροποιείται πλέον δεν παρακολουθούμε την ορμόνη αλλά βλέπουμε υπερηχογραφικά πια το έμβρυο.

Πότε πας για επανέλεγχο;

ναι είμαι σίγουρη. δεν χρειάζεται να με αγχώσεις , είμαι ήδη κι αρκετά στενοχωρημένη. Αύριο θα πάω το πρωϊ αλλά δεν έχω ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Εγω θα εμπιστευομουν αυτα που μου λεει ο γιατροσ μου...κ οπωσ τα λεσ ειναι καθησυχαστικοσ..

μην σγχωνεσαι κ ψαχνεσαι αδικα..κακο στον εαυτο σου κανεισ...καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια..

Με το καλο σου ευχομαι..κ στειλε να μασ πεισ πωσ ακουσεσ την καρδουλα!!!

 

σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. σίγουρα κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική.

η ψυχολογία μου όμως δεν είναι καλή και σκέφτομαι το χειρότερο.

Αύριο το πρωϊ θα πάω. ναι θα σας ενημέρωσω.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, paparouna85 είπε:

σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. σίγουρα κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική.

η ψυχολογία μου όμως δεν είναι καλή και σκέφτομαι το χειρότερο.

Αύριο το πρωϊ θα πάω. ναι θα σας ενημέρωσω.

Εγω θα αγχωνομουν μονο αν εβλεπα τον γιατρο μου προβληματισμενο..κ εμενα που στην 7η εβφομαδα πηγαμε να δουμε αν ηταν ενδομητρια η κυηση( ειχα μια εξωμητριο) .δεν ειδαμε τιποτα..ουτε σακο ουτε καρδια...

Παρολα αυτα τον ρωτησα..να αγχωθω?? Κ μου λεει ουτε εγχωνεσαι ουτε πανηγυριζεισ πψσ εισαι εγκυοσ..απλα περιμενουμε την επομενη εξεταση..( χοριακεσ ειχα ηδη κανει  4 κ ανεβαιναν φυσιολογικα.γι αυτο δεν ηθελα να κανω αλλ η)

Κανε κατι που σε ευχαριστει..για να ξεχαστεισ...βγεσ απο το σπιτι..κ μη διαβαζεισ αλλο απο το ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2019 at 10:10 ΠΜ, paparouna85 είπε:

σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. σίγουρα κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική.

η ψυχολογία μου όμως δεν είναι καλή και σκέφτομαι το χειρότερο.

Αύριο το πρωϊ θα πάω. ναι θα σας ενημέρωσω.

δυστυχώς  δεν μπορεί να προχωρήσει .. τα αποτελέσματα είναι αρνητικά. αύριο κιόλας θα πάω για καθαρισμό.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Εγω θα αγχωνομουν μονο αν εβλεπα τον γιατρο μου προβληματισμενο..κ εμενα που στην 7η εβφομαδα πηγαμε να δουμε αν ηταν ενδομητρια η κυηση( ειχα μια εξωμητριο) .δεν ειδαμε τιποτα..ουτε σακο ουτε καρδια...

Παρολα αυτα τον ρωτησα..να αγχωθω?? Κ μου λεει ουτε εγχωνεσαι ουτε πανηγυριζεισ πψσ εισαι εγκυοσ..απλα περιμενουμε την επομενη εξεταση..( χοριακεσ ειχα ηδη κανει  4 κ ανεβαιναν φυσιολογικα.γι αυτο δεν ηθελα να κανω αλλ η)

Κανε κατι που σε ευχαριστει..για να ξεχαστεισ...βγεσ απο το σπιτι..κ μη διαβαζεισ αλλο απο το ιντερνετ..

δυστυχώς  δεν μπορεί να προχωρήσει .. τα αποτελέσματα είναι αρνητικά. αύριο κιόλας θα πάω για καθαρισμό.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, paparouna85 είπε:

δυστυχώς  δεν μπορεί να προχωρήσει .. τα αποτελέσματα είναι αρνητικά. αύριο κιόλας θα πάω για καθαρισμό.

ευχαριστώ.

Μακαρι να ηταν διαφορετικα τα πραγματα..να εισαι δυνατη!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2019 at 5:03 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Μακαρι να ηταν διαφορετικα τα πραγματα..να εισαι δυνατη!!! 

έχει πέσει πολλή ψυχολογία μου.

Προσπαθώ να μη το δείχνω.

Αλλά νιώθω οτι κανείς δε μπορεί να με καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, paparouna85 είπε:

έχει πέσει πολλή ψυχολογία μου.

Προσπαθώ να μη το δείχνω.

Αλλά νιώθω οτι κανείς δε μπορεί να με καταλάβει.

Καλημέρα κορίτσι μου... Σε καταλαβαίνω εγώ, πριν 3 χρόνια είχα την δική σου (περίπου)  χοριακη : 38000 ,σάκο βλέπαμε αλλά ούτε έμβρυο ούτε καρδιά... Ήταν πολύ τραγικό για την ψυχολογία μου, ήτανε πρώτη φορά που έμεινα έγκυος.. Έκανα μήνες να το ξεπεράσω, πήγα και σε ψυχολόγο.. Τελικά όλα μόνοι μας τα λύνουμε, ούτε ο ψυχολόγος ούτε ο άντρας μου με βοήθησε (όχι γιατί δεν ήθελαν ή δεν μπορούσαν) αλλά γιατί τα σοβαρά πρέπει να τα ξεπερνάμε μόνοι μας, εννοώ ότι εσύ θα βρεις την δύναμη μέσα σου να το ξεπεράσεις, οι άλλοι μπορούν να μας δώσουν μόνο παρηγοριά, όχι δύναμη! Ο καιρός γιατρεύει τα πάντα, πίστεψε με. Και σήκω στα πόδια σου, έγινε αυτό που έγινε, είναι πλέον παρελθόν, κλάψε για να το ξεπεράσεις και μετά άφησε το πίσω σου... Σε νιώθω και συμπονώ... Πολλά φιλιά από εμένα και δύναμη 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, paparouna85 είπε:

έχει πέσει πολλή ψυχολογία μου.

Προσπαθώ να μη το δείχνω.

Αλλά νιώθω οτι κανείς δε μπορεί να με καταλάβει.

Ειναι κ αυτεσ οι φορεσ..που ειμαστε μονεσ μασ..

μακαρι να εβρισκα τα καταλληλα λογια για να νιωσεισ λιγο καλυτερα..

Βρεσ τη δυναμη μεσα σου..ο χρονοσ θα σου απαλυνει τον πονο..

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2019 at 12:43 ΜΜ, Sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... Σε καταλαβαίνω εγώ, πριν 3 χρόνια είχα την δική σου (περίπου)  χοριακη : 38000 ,σάκο βλέπαμε αλλά ούτε έμβρυο ούτε καρδιά... Ήταν πολύ τραγικό για την ψυχολογία μου, ήτανε πρώτη φορά που έμεινα έγκυος.. Έκανα μήνες να το ξεπεράσω, πήγα και σε ψυχολόγο.. Τελικά όλα μόνοι μας τα λύνουμε, ούτε ο ψυχολόγος ούτε ο άντρας μου με βοήθησε (όχι γιατί δεν ήθελαν ή δεν μπορούσαν) αλλά γιατί τα σοβαρά πρέπει να τα ξεπερνάμε μόνοι μας, εννοώ ότι εσύ θα βρεις την δύναμη μέσα σου να το ξεπεράσεις, οι άλλοι μπορούν να μας δώσουν μόνο παρηγοριά, όχι δύναμη! Ο καιρός γιατρεύει τα πάντα, πίστεψε με. Και σήκω στα πόδια σου, έγινε αυτό που έγινε, είναι πλέον παρελθόν, κλάψε για να το ξεπεράσεις και μετά άφησε το πίσω σου... Σε νιώθω και συμπονώ... Πολλά φιλιά από εμένα και δύναμη 

Καλησπέρα .. σε ευχαριστώ για τη συμβουλή... κι εμένα ο σύζυγός μου προσπαθεί να με κάνει να νιώσω καλά. Θα μου πάρει καιρό να το ξεπεράσω. Μου φαίνεται μακρύς ο δρόμος...

Το προσπαθώ.. σε ευχαριστώ και πάλι για τα λόγια σου. Φιλιά κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Ειναι κ αυτεσ οι φορεσ..που ειμαστε μονεσ μασ..

μακαρι να εβρισκα τα καταλληλα λογια για να νιωσεισ λιγο καλυτερα..

Βρεσ τη δυναμη μεσα σου..ο χρονοσ θα σου απαλυνει τον πονο..

 

21 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Ειναι κ αυτεσ οι φορεσ..που ειμαστε μονεσ μασ..

μακαρι να εβρισκα τα καταλληλα λογια για να νιωσεισ λιγο καλυτερα..

Βρεσ τη δυναμη μεσα σου..ο χρονοσ θα σου απαλυνει τον πονο..

Όπως λέει κι ένα τραγούδι γνωστό "θα μου περάσει με ένα τρόπο μαγικό..." το προσπαθώ. Σε ευχαριστώ κι εσένα να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα! θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι περίεργο που βιώνω αυτή την περίοδο.  Είμαι τις αρχές της εγκυμοσύνης μου (βάση περιόδου 7η εβδομάδα), πήγαμε για υπέρυχο και ενώ βλεπουμε τον αμνυακό σάκο να μεγαλώνει, δεν υπάρχει ανιχνεύσιμο ἐμβρυο μέσα. Θεωρειται ότι είναι φυσιολογικό???? ΄Μου έχει δώσει να κάνω μια χοριακη ακόμα αύριο. Δεν ξέρω τι να πιστέψω... Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emmy2014 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι περίεργο που βιώνω αυτή την περίοδο.  Είμαι τις αρχές της εγκυμοσύνης μου (βάση περιόδου 7η εβδομάδα), πήγαμε για υπέρυχο και ενώ βλεπουμε τον αμνυακό σάκο να μεγαλώνει, δεν υπάρχει ανιχνεύσιμο ἐμβρυο μέσα. Θεωρειται ότι είναι φυσιολογικό???? ΄Μου έχει δώσει να κάνω μια χοριακη ακόμα αύριο. Δεν ξέρω τι να πιστέψω... Σας ευχαριστώ...

Κ σε μενα ατην 7η ειδαμε μονο το σακο..κ ησυχασα γιατι ειχα 1 πρωτη εγκυμοσυνη που ηταβ εξωμητριοσ...την επομενη εβδομασα φανηκε κ το σπορακι...

Χοριακη ενω μου χε πει να κανω δεν εκανα..ειχα κανρι ηδη 3..κ ετσι κ αλλιωσ θα φαινοταν απο τον υπερηχο σ ρκεινη τη φαση..

Σου ευχομαι με το καλο...

Στειλε μασ να μασ πεισ τα καλα νεα

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2019 at 6:53 ΜΜ, Emmy2014 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι περίεργο που βιώνω αυτή την περίοδο.  Είμαι τις αρχές της εγκυμοσύνης μου (βάση περιόδου 7η εβδομάδα), πήγαμε για υπέρυχο και ενώ βλεπουμε τον αμνυακό σάκο να μεγαλώνει, δεν υπάρχει ανιχνεύσιμο ἐμβρυο μέσα. Θεωρειται ότι είναι φυσιολογικό???? ΄Μου έχει δώσει να κάνω μια χοριακη ακόμα αύριο. Δεν ξέρω τι να πιστέψω... Σας ευχαριστώ...

Μου ειχε τυχει ακριβως το ιδιο,κ μαλιστα σε διδυμη κυηση,κ τελικα ενω στο νοσοκομειο που με εστειλε ο τοτε γυναικολογος επεμεναν για λαπαροσκοπηση λογω εξωμητριου,χωρις να ειναι σιγουροι(!),εφυγα με δικη μου ευθυνη κ υπογραφη κ απευθυνθηκα σε αλλο ιδιωτη(κορυφη στην Πατρα)ο οποιος με καθυσηχασε κανοντας μου υπερηχο,κ λεγοντας μου οτι ΔΕΝ ειναι εξωμητρια κυηση απλα,ειναι παρα πολυ νωρις για να φανουν τα εμβρυα κ να περιμενουμε.Ισως τωρα που σου γραφω να ξερεις γτ σου συνεβη αλλα θυμηθηκα τι περασα διαβαζοντας σε.Ελπιζω να εχεις θετικη εξελιξη παντως.

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2019 at 10:11 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

@Emmy2014 τι εγινε τελικα?

Τελικα το παρακολουθουσαμε κανοντας υπερηχους ανα τακτα χρονικα διαστηματα κ επαναλαμβανα τις χοριακες για να βλεπουμε αν ανεβαινουν οι τιμες.Ολα καλα μεχρι εκει αλλα ο τελευταιος υπερηχος που καναμε για να ακουσουμε καρδουλες δεν πηγε καλα ο ενας σακος ηταν αδειος κ ο αλλος ειχε το εμβυο μεσα αλλα καρδουλα δεν χτυπουσε..Ο γιατρος βεβαια μας ενημερωσε οτι αυτο ειναι συνηθες σε διδυμες κυησεις.Συνεχισαμε σε διακοπη λογω επικινδυνοτητας για μενα πια κ μετα απο τρεις μηνες προσπαθησαμε παλι κ εμεινα εγκυος σχετικα γρηγορα(μετα απο δυο μηνες),κ γεννησα το δευτερο αγορακι μου.Ο πονος ψυχολογικα πολυς αλλα υπερκαλυφθηκε απο τη χαρα της επομενης εγκυμοσυνης.Τουλαχιστον ομως γλιτωσα απο λαπαροσκοπησεις κ επεμβασεις περιττες αφου ολοι ορκιζονταν για εξωμητριο αλλα τελικα λογω του οτι ηταν διδυμα αργησαν να φανουν στον υπερηχο.Οι χοριακες μου ομως στα υψη.Κ αυτο δειχνει πως συνηθως ειναι διδυμα.Εσενα τι σου ειπαν τελικα;(συγνωμη κ για το μεγαλο κειμενο!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα..εκανα υπέρηχο στη 4 εβδομάδα και 3 ημέρες και δεν φάνηκε σακος αλλα ειδε ενα ενδομητριο αυτο καταλαβα μονο. ειχα β χοριακη 500μοναδες μετα απο καμια εβδομάδα στης 27 του μηνα εκανα ξανα χοριακη πηγε 2774 ξανα εκανα στης 1 του μηνα και εχω 12358..αγχώνομαι πολυ λέτε την Πέμπτη που θα παω να δω το σακο.. ειμαι 38 χρονων και φοβάμαι..

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 6:42 ΜΜ, Στέλλα Κώστας είπε:

Καλησπέρα..εκανα υπέρηχο στη 4 εβδομάδα και 3 ημέρες και δεν φάνηκε σακος αλλα ειδε ενα ενδομητριο αυτο καταλαβα μονο. ειχα β χοριακη 500μοναδες μετα απο καμια εβδομάδα στης 27 του μηνα εκανα ξανα χοριακη πηγε 2774 ξανα εκανα στης 1 του μηνα και εχω 12358..αγχώνομαι πολυ λέτε την Πέμπτη που θα παω να δω το σακο.. ειμαι 38 χρονων και φοβάμαι..

Λίγο καθυστερημένα φάνηκε το μνμ σου οπότε τώρα θα έχεις πάει ήδη... Κ νομίζω ότι τώρα θα φαίνεται κανονικά.. 

Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι κ να έχεις μια καλή κ τελειομηνη κύηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Το Σάββατο 25/9 έκανα χοριακη και βγήκε 183. Στις 30/9 έκανα πάλι χοριακη και βγήκε 1853

και προγεστερόνη που  βγήκε 7,37. Ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ καλή η χοριακη αλλά η προγεστερόνη χαμηλή . Μετά από δύο μέρες είχα αίμα κόκκινο και ξεκίνησα utrogestan. Στις 7/10 ξαναέκανα χοριακη και βγήκε 2139. Ανέβηκε αλλά πολύ λίγο δηλαδή.. Σε τρεις μέρες δηλαδή στις 14/10 θα πάω στο γιατρό να δούμε αν υπάρχει σάκος. Εσείς τι πιστεύετε? Λέτε να το έχασα? Είμαι πολύ στενοχωρημένη και απογοητευμένη. Να σημειώσω ότι έκανα εξωσωματική. Πείτε μου τη γνώμη σας γιατί θα τρελαθώ..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ακουσα την καρδουλα του 6 βδομαδων και 4 μερών αλλα παλι αγχώνομαι... δεν εχω κανενα περίεργο συμπτώματα παρα μονο που και που μερικά ποναλακια κατω χαμηλα ... αλλα εχω πονο στη μέση..  τωρα λογικά πρέπει να είμαι στη 8 εβδομάδα αλλα παλι αγχώνομαι μεχρι να περασει το πρώτο τρίμηνο γιατι ειμαι 38 χρόνων...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...