Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

omorfakia καταρχην να εχουν υγεια και που θα παει θα το κοψουν το ριμαδι:D

εσενα παει παιδικο οποτε θα μιμηθει τα αλλα παιδακια και θα μαθει. Εμενα μεχρι προτινος τηνκρατουσε η μητερα μου επειδη δουλευα και τωρα εγω. Οποτε πρεπει να τις τα μαθαινουμε ολα εμεις. Πως ειναι το σωμα μας, τι κανουμε στην τουαλετα, πως πλενουμε δοντια, χερια κλπ δηλαδη φρικαραααααααα:D:D

 

δεν το συζηταμε για την υγεια τους!!! αλλα εμενα εχει καταντησει εμπειρια πλεον το κοψιμο της πανας της. απ'οπου φευγει η μικρη μου, υπαρχει μια λιμνουλα. εχει αρνηση! παει κ τελειωσε!

 

Τι εννοείς την πήγαν πίσω οι αμυγδαλές? ... γιατί κι εμείς θα κάνουμε κρεατάκια το Σεπτέμβριο μάλλον

 

τα κρεατακια δεν ειναι τοσο σημαντικα στον οργανισμο οσο οι αμυγδαλες που ρυθμιζουν κ αλλα πραγματα, περα απο τον κρατουν τα μικροβια.

για τα κρεατακια να σου πω ομως, απ'οτι ακουσα στο χειρουργειο. δεν πονανε! βασικο! η νοσηλεια ειναι ημερησια. τη κανεις το πρωι την επεμβαση το μεσημερι φευγεις, κ ολα οκ. ακολουθεις οδηγιες κ χαιρετας. μην αγχωνεσαι καθολου! ολα καλα θα πανε για το μπουμπουκακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν το συζηταμε για την υγεια τους!!! αλλα εμενα εχει καταντησει εμπειρια πλεον το κοψιμο της πανας της. απ'οπου φευγει η μικρη μου, υπαρχει μια λιμνουλα. εχει αρνηση! παει κ τελειωσε!

 

 

 

τα κρεατακια δεν ειναι τοσο σημαντικα στον οργανισμο οσο οι αμυγδαλες που ρυθμιζουν κ αλλα πραγματα, περα απο τον κρατουν τα μικροβια.

για τα κρεατακια να σου πω ομως, απ'οτι ακουσα στο χειρουργειο. δεν πονανε! βασικο! η νοσηλεια ειναι ημερησια. τη κανεις το πρωι την επεμβαση το μεσημερι φευγεις, κ ολα οκ. ακολουθεις οδηγιες κ χαιρετας. μην αγχωνεσαι καθολου! ολα καλα θα πανε για το μπουμπουκακι σου!!!

 

 

Α! ωραία!! Ευχαριστώ πολύ !!! Τον είχα έναν φόβο!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου τον άλλο μήνα γίνεται 4 ετών.

Το μόνο που έκανα πριν 2 μήνες περίπου ήταν κάθε φορά που αλλάζαμε πάνα να τον ρωτάω βρακάκι ή πάνα ένα απόγευμα μου είπε βρακάκι βάλαμε το βρακάκι μία χαρά όλα μετά από 4 μέρες όταν πήγα να του βάλω πάνα για το βράδυ μονος του μου είπε βρακάκι οπότε βγάλαμε και την βραδυνή πάνα.Χωρίς ατυχηματάκια χωρίς πίεση χωρίς τίποτα.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμαθα εχθες οτι θα παρουν την κορη μου στον παιδικο τελικα.Και ετσι απο τον Σεπτεμβριο εχουμε ¨σχολειο κοψαμε και την πανα και ειμαι πολυ χαρουμενη που η κοποι μου απεδωσαν γιατι αν δεν το εκοβε δεν θα την περνανε.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ,ΜΟΝΟ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΧΩΡΙΣ ΝΕΥΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελλά νεύρα σήμερα!!!!! Χτες το βράδυ άρχισε η μικρή πάλι να κλαψουρίζει μετά που την έβαλα στο κρεβάτι ότι θέλει κακά! Εντωμεταξύ την είχα βάλει λίγο πριν να κάνει και δεν έκανε. Κι έχει 3-4βράδια που το κάνει αυτό και τη σηκώνω και τελικά δεν κάνει. Το έχει βρει τώρα ... και το κάνει επίτηδες για να καθυστερεί τον ύπνο της. Και πάει καλά με τον ύπνο ... έχω ακόμα έναν έλεγχο γιατί φοράμε πάνα. Το χειρότερο είναι ότι σήμερα το έκανε και με το σχολικό. Ήρθε το σχολικό και οριόταν στον άντρα μου ότι ήθελε κακά. Πήγανε πάνω (περίμενε το σχολικό!) ... τελικά τίποτα! Ψέματα! Επίτηδες για να μην πάει με το σχολικό και να την πάει ο μπαμπάς της. Φυσικά ο άντρας μου έγινε έξω φρενών!!! Την έδωσε στο σχολικό που περίμενε!

 

Τι να κάνω??? Δε μπορώ και να της πω κάντα πάνω σου ... αλλά δε μπορώ να της δώσω και θάρρος σε αυτό γιατί θα το κάνει κάθε πρωί μετά!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βερα μου το κανει κι εμενα αυτο στον υπνο μερικες φορες η οταν μαγειρευω. αυτο που κανω ειναι να εμπιστευομαι το ενστικτο μου και αν αισθανομαι οτι δεν θελει αλλα το λεει ετσι, της λεω οτι το κανει επιτηδες και να τα αφησει αυτα κ να κοιμηθει.

μεχρι στιγμης εχω πεσει σε ολα μεσα!

ααα, καμια φορα το κανει κ αν μαγειρευω κ δεν της δινω πολλη σημασια. αλλα αν εχει κανει τσισα η κακα λιγο νωριτερα παντα καταλαβαινω αν με δουλευει η οχι.

 

ειναι ομως πανεξυπνα τα ατιμα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

βερα μου το κανει κι εμενα αυτο στον υπνο μερικες φορες η οταν μαγειρευω. αυτο που κανω ειναι να εμπιστευομαι το ενστικτο μου και αν αισθανομαι οτι δεν θελει αλλα το λεει ετσι, της λεω οτι το κανει επιτηδες και να τα αφησει αυτα κ να κοιμηθει.

μεχρι στιγμης εχω πεσει σε ολα μεσα!

ααα, καμια φορα το κανει κ αν μαγειρευω κ δεν της δινω πολλη σημασια. αλλα αν εχει κανει τσισα η κακα λιγο νωριτερα παντα καταλαβαινω αν με δουλευει η οχι.

 

ειναι ομως πανεξυπνα τα ατιμα ετσι?

 

ναι είναι!!!!! Κάνουν τα πάντα για να κερδίσουν χρόνο και σημασία!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ! ΧΑ!πολυ γελασα...

κ εμενα τα ιδια κανουν.....

εχετε δικιο ειναι φατσουλες ολα τους

αντε κ θα φαμε σιγουρα ενα μισαωρο μεσα εξω απο το δωματιο

τωρα τελευταια εχω μεταφερει το ενα γκιογκιο στο δωματιο τους, ετσι ωστε να μην κανουμε τοσους δρομους...δυστυχως δεν επιασε, τουαλετα θελουν

 

μπορει να με κουραζει ολο αυτο αλλα κατα βαθος το χαιρομαι

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ που μίλησα με τον παιδικό γι' αυτό το θέμα μου είπαν ότι το κάνουν τα παιδιά για να κερδίσουν χρόνο και σημασία και όταν διαπιστώσουμε κάτι τέτοιο πρέπει να μην τους δίνουμε σημασία. Πχ σήμερα ο άντρας μου καλά έκανε και ανέβηκε πάνω (καλύτερα βέβαια να μην τη μάλωνε) αλλά αν του ξαναπει άλλη μέρα πρέπει να της πει ήρεμα: Θα κάνεις στο σχολείο.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελλά νεύρα σήμερα!!!!! Χτες το βράδυ άρχισε η μικρή πάλι να κλαψουρίζει μετά που την έβαλα στο κρεβάτι ότι θέλει κακά! Εντωμεταξύ την είχα βάλει λίγο πριν να κάνει και δεν έκανε. Κι έχει 3-4βράδια που το κάνει αυτό και τη σηκώνω και τελικά δεν κάνει. Το έχει βρει τώρα ... και το κάνει επίτηδες για να καθυστερεί τον ύπνο της. Και πάει καλά με τον ύπνο ... έχω ακόμα έναν έλεγχο γιατί φοράμε πάνα. Το χειρότερο είναι ότι σήμερα το έκανε και με το σχολικό. Ήρθε το σχολικό και οριόταν στον άντρα μου ότι ήθελε κακά. Πήγανε πάνω (περίμενε το σχολικό!) ... τελικά τίποτα! Ψέματα! Επίτηδες για να μην πάει με το σχολικό και να την πάει ο μπαμπάς της. Φυσικά ο άντρας μου έγινε έξω φρενών!!! Την έδωσε στο σχολικό που περίμενε!

 

Τι να κάνω??? Δε μπορώ και να της πω κάντα πάνω σου ... αλλά δε μπορώ να της δώσω και θάρρος σε αυτό γιατί θα το κάνει κάθε πρωί μετά!!!

 

τα ιδια κολπακια. ειδικα το βραδινο... σπανιως ομως εκανε!! τωρα εχει βρει το "πειναω". για καθυστερηση στον υπνο...

κ συμφωνω με το τελευταιο σου. κ εγω το ιδιο σκεφτομαι..

 

τα δικα μας νεα ειναι, οτι αν δεν ρωτησουμε για τσισα δεν θα μας πει μονη της. κ οταν θα μας πει τσισα, αυτο θα ειναι αφου εχει τεσταρει πρωτα αφηνοντας μερικα οτι οντως θελει. πρωτα βρεχει το βρακακι της, κ μετα κανει τα υπολοιπα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια, ολα τα παιδακια τελικα τα ιδια κανουν

δεν πειραζει που της φευγουν λιγα στο βρακακι, ειναι καλη αρχη κ αυτο,

κ εμενα εται κανει πολλες φορες, θελει λιγο χρονο ακομα...

οσο για το βραδυ....απο την στιγμη που τα κονουν μια φορα πριν τον υπνο η εστω κα κατα την διαρκεια του παιχνιδιου που κανουν στο κρεβατι για να κερδισουν χρονο , μετα δεν υπαρχει λογος να τα σηκωνουμε..( εγω αυτο κανω) τους αλλαζω την κουβεντα με κατι αλλο π.χ αυριο θα κανουμε αυτο, θθα παμε εκει, ετσι ωστε να ξεχασουν το παιχνιδι κ να καταλαβουν οτι ειναι ωρα υπνου, αν τωρα επιμενουν πολυ , να εχετε ενα γκιογκιο στο δωματιο μεσα ( παλι εγω αυτο κανω) ετσι δεν φευγουν απο τον χωρο τους, κ αν θελουν να κανουν τα κανουν εκει....

 

φανταστειτε εγω το τραβαω αυτο με 2 παιδια.....

Link to comment
Share on other sites

χαχα ομορφακια πλακα δεν εχει που τεσταρει την ουρηθρα της με αυτον τον τροπο?

σε ενα μηνα θα δεις οτι θα πηγαινει κ μονη της!

κοριτσια βοηθαει παααρα πολυ το να ειναι γυμνουλικα στο γιογιο. η δικια μου που δεν ανεβοκατεβαζει το βρακακι της μονη της ακομα την εχει καταβρει να ειναι γυμνουλα κ να πηγαινει μονη της τελειως στο γιογιο.

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαστε παλι κι εμεις...

Κλεινουμε 2 εβδομαδες "εκπαιδευσης" και οπως σας εχω ηδη πει, τα κακα τα κανουμε αποκλειστικα στο γιογιο.. Για τα τσισα ουτε λογος.. :roll: Δεν ξερω και πως να το χειριστω, σκεφτομαι πως δεν ξερει καν να λεει τη λεξη "τσισα" πως θα μας δωσει να καταλαβουμε ποτε θελει να κανει ή πως θα μας το ζητησει η ιδια για να τη βαλουμε στο γιογιο?

Οσες φορες τη βλεπω να ψιλοσφιγγεται ή να βαζει το χερακι της πανω στην πανα - βρακακι, τη βαζω κατευθειαν πανω στο γιογιο αλλα ή εχει προλαβει και τα εχει κανει ηδη ή αρνειται πεισματικα να κανει τσισα εκει και μολις φοραμε ξανα την πανα, τα κανει κανονικα...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο με τα τσισα ενω με τα κακα "εχει πιασει το νοημα"...

Κι εχω και τον αντρα μου να με ζαλιζει γιατι θεωρει πως ειναι μικρη για ολο αυτο... Εγω δεν εχω ξανακουσει 17 μηνων μωρο να εχει κοψει την πανα -λεει-...

Μηπως εχει δικιο ρε κοριτσια? Να σταματησω εδω και να ξαναξεκινησουμε οποτε τη δω πιο ετοιμη? Αλλα απο την αλλη, αφου ξεκινησαμε πως θα σταματησουμε ετσι ξαφνικα? Δεν θα μπερδευτει περισσοτερο? :confused:

Συγγνωμη αν σας ζαλισα πρωι - πρωι αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.... :roll:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαστε παλι κι εμεις...

Κλεινουμε 2 εβδομαδες "εκπαιδευσης" και οπως σας εχω ηδη πει, τα κακα τα κανουμε αποκλειστικα στο γιογιο.. Για τα τσισα ουτε λογος.. :roll: Δεν ξερω και πως να το χειριστω, σκεφτομαι πως δεν ξερει καν να λεει τη λεξη "τσισα" πως θα μας δωσει να καταλαβουμε ποτε θελει να κανει ή πως θα μας το ζητησει η ιδια για να τη βαλουμε στο γιογιο?

Οσες φορες τη βλεπω να ψιλοσφιγγεται ή να βαζει το χερακι της πανω στην πανα - βρακακι, τη βαζω κατευθειαν πανω στο γιογιο αλλα ή εχει προλαβει και τα εχει κανει ηδη ή αρνειται πεισματικα να κανει τσισα εκει και μολις φοραμε ξανα την πανα, τα κανει κανονικα...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο με τα τσισα ενω με τα κακα "εχει πιασει το νοημα"...

Κι εχω και τον αντρα μου να με ζαλιζει γιατι θεωρει πως ειναι μικρη για ολο αυτο... Εγω δεν εχω ξανακουσει 17 μηνων μωρο να εχει κοψει την πανα -λεει-...

Μηπως εχει δικιο ρε κοριτσια? Να σταματησω εδω και να ξαναξεκινησουμε οποτε τη δω πιο ετοιμη? Αλλα απο την αλλη, αφου ξεκινησαμε πως θα σταματησουμε ετσι ξαφνικα? Δεν θα μπερδευτει περισσοτερο? :confused:

Συγγνωμη αν σας ζαλισα πρωι - πρωι αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.... :roll:

όχι ότι ξέρω και πολλά για το θέμα, μια και τώρα ξεκινάμε κι εμείς την προσπάθεια, αλλά νομίζω ότι ο άντρας σου έχει δίκιο. Είναι λίγο μικρούλα. όσο για τα κακά, έχω διαβάσει ότι είναι πιο εύκολο να τα ελέγξει, γιατί μπορεί να κρατηθεί, παρά τα τσίσα.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρώσω: Αφού έχεις ξεκινήσει την προσπάθεια, καλό θα είναι να συνεχίσεις, μην πάει και τόσος κόπος χαμένος... Πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις, κουράγιο!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω για την απαντηση, νομιζω κι εγω πως ειναι κριμα να πισωγυρισουμε τωρα που εχει μαθει να κανει -εστω- τα κακα της εκτος πανας..

Οσο για τα τσισα, θα συνεχισω ετσι και οποτε παρει το μηνυμα, το πηρε..

Νομιζω πως αν σταματησουμε ξαφνικα και μετα απο καποιο διαστημα ξαναξεκινησουμε θα μπερδευτει ακομα περισσοτερο.

Παλι καλα που δεν δουλευω και μπορω να ασχοληθω μαζι της (γενικα, οχι μονο για την πανα).

Καλη επιτυχια και σε εσας! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση, νομιζω κι εγω πως ειναι κριμα να πισωγυρισουμε τωρα που εχει μαθει να κανει -εστω- τα κακα της εκτος πανας..

Οσο για τα τσισα, θα συνεχισω ετσι και οποτε παρει το μηνυμα, το πηρε..

Νομιζω πως αν σταματησουμε ξαφνικα και μετα απο καποιο διαστημα ξαναξεκινησουμε θα μπερδευτει ακομα περισσοτερο.

Παλι καλα που δεν δουλευω και μπορω να ασχοληθω μαζι της (γενικα, οχι μονο για την πανα).

Καλη επιτυχια και σε εσας! :D

 

Εγώ θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ μικρή ... και πάνα να της φοράς τα κακά θα στα κάνει στο γιογιο αφού έχει μάθει. Κι εμένα τα τσίσα της το βράδυ που της φοράω πάνα δεν τα κάνει στην πάνα ... γιατί έχει μάθει πλέον (απλά της τη φοράω για ασφάλεια).

 

Δε θεωρώ ότι πρέπει να συνεχίσεις σε τέτοια ηλικία. Είναι πολύ μικρούλα .... δε μπορεί ακόμα να ελέγξει τους σφιγκτήρες της στα τσίσα !!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λες Βερα μου ε?

Οποτε συνεχιζω οπως μεχρι τωρα.. Ετσι κι αλλιως τα κακα τα λεει, οποτε νιωθει πως θελει ερχεται και λεει "μαμα κα", οποτε θα τη βαζω εκει μονο για τα κακα της και θα σταματησω να επιμενω για τα τσισα..

Απλα δεν θελω να κοψουμε εντελως το γιογιο, ας το χρησιμοποιουμε εστω για τα κακα. Γιατι φοβαμαι πως αν το "εξαφανισουμε" και το εμφανισουμε π.χ. το επομενο καλοκαιρι θα παθει συγχυση στο τελος! :roll:

Ευχαριστω για την απαντηση! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

όχι το γιογιο δε θα το εξαφανίσεις. Θα το χρησιμοποιείτε κανονικά. Κι εμείς το χρησιμοποιούσαμε από αρχές του χρόνου για να συνηθίσει και τώρα κόψαμε την πάνα

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, η κορη μου ειναι ειναι 2 ετων και 5 μηνων. Προχθες ξεκινησαμε να φοραμε βρακακια, αλλα εδω και παρα πολυ καιρο ειχαμε το γιογιο, την εβαζα να καθεται αλλα μια μονο ή 2 φορες εκανε τσισα εκει, και ειχα παρει και ενα βιβλιο για ενα λαγουδακι που εκανε στο γιογιο και το διαβαζαμε εδω και πολυ καιρο.

το αποτελεσμα, 1η μερα 7 βρακακια, 2η 5 βρακακια, χθες 3η 2 απο κακα και 1 που ηταν κατω και επαιζε και της εφυγαν ελαχιστα και σημερα τιποτα ακομα, εκανε ηδη και χθες 1 φορα και σημερα αλλη μια κακα, το πρωι ζητησε μονη της να κανει πιπι και μετα καλα.

πηγαμε για καφε και δουλειες και της εβαλα πανα γιατι θα λειπαμε ωρες , στην αρχη δεν ηθελε αλλα την εβαλε και εννοειται οτι εκανε στην πανα μεχρι να γυρισουμε.

αυτο που με απασχολει ειναι οταν θα βγαινουμε εξω ή θα πηγαινουμε καποια επισκεψη, που θα κανει;θα παιρνω και το γιογιο;;;;δυσκολο φαινεται!εσεις τι κανετε για αυτο;φορατε πανα

παντως νομιζω με το βιβλιο βοηθηθηκε πολυ γιατι λεει και πραγματα απο εκει, οτι εκανε οτι εκανε το κουνελι κτλ

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

φιαη δεν ξερω, μπορει να ειναι μικρη και εγω ετσι λεω αλλα δεν χανεις κατι να συνεχισεις, απλα να μην τη ζορισεις γιατι μπορει να το δει και με αρνηση μετα. απ οτι εχω διαβασει λενε μετα τα 2 αλλα η μαμα μου και τα 3 μας πριν τα 2 χρονια μας ειχε βγαλει τις πανες, τι να πω, απλα να δεις να μη πιεστει και να μη στεναχωριεται και κλαιει

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν τη ζοριζω καθολου! Δεν εχει κλαψει ποτε σε ο,τι εχει σχεση με το γιογιο, ισα - ισα που δειχνει να το διασκεδαζει!

Τωρα για τις ωρες που ειστε εξω τι να σου πω... Εμεις εδω και δυο εβδομαδες δεν εχουμε παει πουθενα αλλα και παλι οταν πηγαμε στη μαμα μου και ζητησε κακα, την εβαλα στη λεκανη (εχει wc που δεν πηγαινει ποτε κανεις, αλλα ειχα και μαντηλακια klinex μαζι μου - βεβαια δεν μου χρειαστηκαν γιατι ηθελε να παταει πανω στη λεκανη, οπως κανει και στο γιογιο). Τα τσισα -οπως προειπα- τα εκανε στην πανα.

Εσενα που μιλαει κιολας θα ειναι πιο ευκολο γιατι θα μπορεσει να στο ζητησει, οποτε να βρεις και χωρο για να τη βαλεις. Φτανει να ειναι καθαρα εκει που θα ειστε.

Να δουμε ομως και τι λενε οι υπολοιπες μανουλες!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, η κορη μου ειναι ειναι 2 ετων και 5 μηνων. Προχθες ξεκινησαμε να φοραμε βρακακια, αλλα εδω και παρα πολυ καιρο ειχαμε το γιογιο, την εβαζα να καθεται αλλα μια μονο ή 2 φορες εκανε τσισα εκει, και ειχα παρει και ενα βιβλιο για ενα λαγουδακι που εκανε στο γιογιο και το διαβαζαμε εδω και πολυ καιρο.

το αποτελεσμα, 1η μερα 7 βρακακια, 2η 5 βρακακια, χθες 3η 2 απο κακα και 1 που ηταν κατω και επαιζε και της εφυγαν ελαχιστα και σημερα τιποτα ακομα, εκανε ηδη και χθες 1 φορα και σημερα αλλη μια κακα, το πρωι ζητησε μονη της να κανει πιπι και μετα καλα.

πηγαμε για καφε και δουλειες και της εβαλα πανα γιατι θα λειπαμε ωρες , στην αρχη δεν ηθελε αλλα την εβαλε και εννοειται οτι εκανε στην πανα μεχρι να γυρισουμε.

αυτο που με απασχολει ειναι οταν θα βγαινουμε εξω ή θα πηγαινουμε καποια επισκεψη, που θα κανει;θα παιρνω και το γιογιο;;;;δυσκολο φαινεται!εσεις τι κανετε για αυτο;φορατε πανα[/COLOR]

παντως νομιζω με το βιβλιο βοηθηθηκε πολυ γιατι λεει και πραγματα απο εκει, οτι εκανε οτι εκανε το κουνελι κτλ

 

 

Υπάρχει το γιο γιο ταξιδίου σε γνωστό πολυκατάστημα βρεφικών ειδών που είναι πολύ βολικό. Εγώ το έχω παντού έξω για να μην μπερδεύεται βάζοντας και βγάζοντας την πάνα. Βέβαια εάν το πάρεις να το χρησιμοποιήσει πρώτα και στο σπίτι να το ξέρει για να μην της φανεί παράξενο

Το κορίτσι μας γεννήθηκε στις 26 Απριλίου 2008

Link to comment
Share on other sites

εγω της φοραω πανα βρακακι, ΑΝ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Κ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ και της το λεω να το εμπεδωσει πως δεν ειναι μπεμπιλινο και ισως γιαυτο δε μπερδευεται και δε τη λερωνει επισης ( συμπεριφερεται σαν να ειναι πραγματικο βρακακι). ...Εξω την πηγαινω μολις μου ζητησει στο κοντινοτερο μερος. προχθες πηγαμε στις τουαλετες του ζαρα. μια αλλη φορα σε μια καφετερια. την αλλη φορα σταματησαμε στην εθνικη και κατουρησε. δε γινεται να κουβαλαω το γιογιο μαζι.

εννοειται πως δεν ακουμπαμε λεκανη,ριχνουμε 1-2 κομματακια χαρτι μεσα για να μην πιτσιλισει ( ΜΑς ΤΟ ΧΕΙ ΠΕΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ), και δε την ακουμπαω στη λεκανη επανω. Μετα πλενουμε χερακια και ειμαστε κομπλε.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

...

αυτο που με απασχολει ειναι οταν θα βγαινουμε εξω ή θα πηγαινουμε καποια επισκεψη, που θα κανει;θα παιρνω και το γιογιο;;;;δυσκολο φαινεται!εσεις τι κανετε για αυτο;

 

Έχει το Mothercare ( γιογιό ταξιδίου λέγεται), με πλαστικό σκελετό και ανταλλακτικά σακουλάκια. Κλείνει, έχει δική πλαστική σακούλα για να το μεταφέρεις και χωράει σε τσάντα λίγο μεγαλύτερη από χαρτί Α4. Εγώ κουβαλάω μαζί μου και ένα σελτεδάκι μιας χρήσης για να μην ακουμπήσω το γιογιό στο πάτωμα. Μόλις τελειώσει ο μικρός πετάω το ανταλλακτικό σακουλάκι και το σελτεδάκι και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

 

Δες και άλλες ιδέες εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=946855#post946855

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...