Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Λοιπόν ναι, το είπε. Στα σοβαρά και χωρίς να γελάει. Πάμε σε αρχαιολογικό χώρο εφόσον γίνεται με τα πόδια.

Και μπορούμε πρώτα να πάμε για κούρεμα και χτένισμα με το αμάξι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν ξέρω με τι θυμώσω. με τις εκκλησίες, με το 6, με ένα νησί που βράζει κ κάνουν τα πάντα για να το κουκουλώσουν λέγοντας ότι τα ραπιντ είναι ψεύδη..... 

Link to comment
Share on other sites

Ασπουμε Σούνιο πάει μόνο οποίος μένει Σούνιο? Ψάρεμα επιτρέπεται στον εθνικό κήπο για όσους δεν μένουν παραθαλασσια? Βλέπω να εκτινασσονται οι αντικείμενικες τιμές στη Ριβιέρα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

Ασπουμε Σούνιο πάει μόνο οποίος μένει Σούνιο? Ψάρεμα επιτρέπεται στον εθνικό κήπο για όσους δεν μένουν παραθαλασσια? Βλέπω να εκτινασσονται οι αντικείμενικες τιμές στη Ριβιέρα 

Κοιτα.μπορεις να πας με το ποδήλατο στο Σούνιο αν θες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ninaki80 είπε:

Αυτο με τα δωρεαν rapid test στο φαρμακειο μια φορα την εβδομαδα απο απριλιο το ακουσατε? Λετε να ισχυσει ή υποσχεσεις? 

Το ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, samsympan είπε:

@Έσπερος και @vtgian οχιιι παρεξηγήσατε!

Εγώ απάντησα με αφορμή την σκηνή γραφείου που ανέφερε η @annoulen και την οποία οπτικοποίησα κινηματογραφικά στο μυαλό μου, ως "Τύπος με μάσκα μπαίνει στο γραφείο, πλησιάζει συνάδελφο Α κατεβάζει τη μάσκα του μιλάει, πλησιάζει συνάδελφο Β κατεβάζει τη μάσκα του μιλάει, πλησιάζει συνάδελφο Γ του λέει ένα ανέκδοτο για έναν Τύπο με μάσκα που την κατέβαζε για να μιλήσει στους άλλους"... εεε εντάξει το διάνθισα λίγο στο μυαλό μου το σενάριο.

Τύπου φοράω την μάσκα σιωπηλός αλλά όταν είναι να μιλήσω στον άλλο εκ του σύνεγγυς την κατεβάζω.

Καλε περιγραφεις το αφεντικο μου!! Μπαινει στο γραφειο, ρωταει αν εχει κανεις μασκα να του δωσει γιατι την ξεχασε (καθε μερα) και μετα τη φοραει και σε φωναζει στο γραφειο του να τα πειτε. Οσο κοιταει τον υπολογιστη ολα καλα, οταν ειναι να γυρισει να σου μιλησει την τραβαει προς τα κατω,σου μιλαει,και μετα την ξαναβαζει!! Υπεροχος;;;

εμεις λεει μεταξυ μας δεν κινδυνευουμε! Απο τους ξενους κινδυνευουμε!! (Ευτυχως με εχει υποχρεωτικα σε τηλεεργασια)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που δεν έχω καταλάβει: εντός δήμου μετακίνηση 6 με αυτοκίνητο επιτρέπεται; 

 

Έπισης: θετικό τεστ που επανεξετάζεται κ βγαίνει αρνητικό, εξακολουθεί να υποχρεούται σε καραντίνα, έτσι δεν είναι? γιατί έχουμε ιστορίες για αγριους κ έχω φρικάρει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Αυτό που δεν έχω καταλάβει: εντός δήμου μετακίνηση 6 με αυτοκίνητο επιτρέπεται; 

 

Έπισης: θετικό τεστ που επανεξετάζεται κ βγαίνει αρνητικό, εξακολουθεί να υποχρεούται σε καραντίνα, έτσι δεν είναι? γιατί έχουμε ιστορίες για αγριους κ έχω φρικάρει...

Αν ο δήμος σου είναι αρχαίος ισως και να επιτρέπεται.Εγω παντως θα πάω βόλτα στην αρχαία Γλυφαδα με το αυτοκινητο.Δεν εχει μπλοκα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Αν ο δήμος σου είναι αρχαίος ισως και να επιτρέπεται.Εγω παντως θα πάω βόλτα στην αρχαία Γλυφαδα με το αυτοκινητο.Δεν εχει μπλοκα.

εννοείς αν έχει αρχαιολογικό χώρο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Κοροϊδεύω βέβαια.Αν εχεις ναι.μονο με τα πόδια ή ποδήλατο.

χαχα οκ. γιατί από κάποιες διατυπώσεις φαίνεται σαν να απαγορεύεται με ιχ μόνο σε άλλους δήμους. εμείς είμαστε πχ ένας δήμος. αν επιτρεπόταν θα μπορούσαμε να πάμε αλλού. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

χαχα οκ. γιατί από κάποιες διατυπώσεις φαίνεται σαν να απαγορεύεται με ιχ μόνο σε άλλους δήμους. εμείς είμαστε πχ ένας δήμος. αν επιτρεπόταν θα μπορούσαμε να πάμε αλλού. 

Έχεις δει αν εχει μπλοκα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Συνήθως δεν είναι προς το βουνό/χωρια  αλλά είναι μεγάλο ρίσκο. 

Πριν λίγο γύρισα ο αντρας μου.ειχε παει τους δικούς μου στο γιατρό.διεσχισε βασ Σοφίας κ μιχαλαλοπουλπυ.πουθενα μπλόκο.ουτε καν μετα τις εννιά.πρεπει μαλλον να έχετε αυστηρο διοικητή.ρι να πω

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Πριν λίγο γύρισα ο αντρας μου.ειχε παει τους δικούς μου στο γιατρό.διεσχισε βασ Σοφίας κ μιχαλαλοπουλπυ.πουθενα μπλόκο.ουτε καν μετα τις εννιά.πρεπει μαλλον να έχετε αυστηρο διοικητή.ρι να πω

μπλόκα για το βουνό σπανίως ακούμε (μόνο πριν από τα Χριστούγεννα)  αλλά γιατί να ρισκάρουμε τα 600; για μια βόλτα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

μπλόκα για το βουνό σπανίως ακούμε (μόνο πριν από τα Χριστούγεννα)  αλλά γιατί να ρισκάρουμε τα 600; για μια βόλτα; 

Τι να σου πω.σημαντικη δεν είναι?Εννοώ κυκλοφορητής σε μέρη ασφαλη.Δεν μπορείτε να πείτε ότι πατε για κάποια υπηρεσία?Εσύ με εις σε χωριό απ ο.τι εχω καταλαβει.Εχετε επαρκεια σε όλα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Τι να σου πω.σημαντικη δεν είναι?Εννοώ κυκλοφορητής σε μέρη ασφαλη.Δεν μπορείτε να πείτε ότι πατε για κάποια υπηρεσία?Εσύ με εις σε χωριό απ ο.τι εχω καταλαβει.Εχετε επαρκεια σε όλα?

όχι, μένω σε οικισμό σε απόσταση περπατήματος από τη Χώρα, δεν έχω δικαιολογία να βρεθώ σε επαρχιακό δρόμο του νησιού. καλή η αλλαγή παραστάσεων αλλά δεν μπορώ να είμαι μες στο άγχος. εδώ αγχώνομαι όταν είμαστε οι τρεις μας στο αυτοκίνητο που βγαίνουμε πού κ πού για διαφορα ψώνια, που δεν έχω καταλάβει αν είναι αιτία για πρόστιμο τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω χαίρομαι που θα κάνω πεντικιουρ γιατι το έχω πραγματικά ανάγκη.ανταυγιες φοβαμαι τοση ωρα σε ένα κλειστό μέρος.

Σκεφτομαι ομως οτι ισως αφού τους ανοίγουν,θα επρεπε να τους εμβολιαστούν γιατι εχουν κοντινή απόσταση με τον πελάτη.

Κάτι ειπα τωρα ε?

Just now, Έσπερος είπε:

όχι, μένω σε οικισμό σε απόσταση περπατήματος από τη Χώρα, δεν έχω δικαιολογία να βρεθώ σε επαρχιακό δρόμο του νησιού. καλή η αλλαγή παραστάσεων αλλά δεν μπορώ να είμαι μες στο άγχος. εδώ αγχώνομαι όταν είμαστε οι τρεις μας στο αυτοκίνητο που βγαίνουμε πού κ πού για διαφορα ψώνια, που δεν έχω καταλάβει αν είναι αιτία για πρόστιμο τελικά. 

Δεν είναι.προβλεπεται στο 4 μεταφορά συζύγου.το γράφει στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

εν είναι.προβλεπεται στο 4 μεταφορά συζύγου.το γράφει στην εφαρμογή.

και πώς αποδεικνύεις ότι δεν οδηγείς; αφού εμένα με βλέπουν κ να κυκλοφορώ μόνη μου. κ γιατί στο κάτω κάτω να μην πάει αυτός που οδηγεί; εμείς αυτό το κάνουμε μόνο αν είναι να πάρουμε κάτι βαρύ από κούριερ που δεν έχει χώρο να παρκάρουμε μπροστά για να μην διπλοπαρκάρουμε. βέβαια σ εμάς για διπλοπαρκαρίσματα μπορεί να μην κόψουν κληση, αλλά για άσκοπη μετακίνηση όλο κ κάτι θα βρουν! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

και πώς αποδεικνύεις ότι δεν οδηγείς; αφού εμένα με βλέπουν κ να κυκλοφορώ μόνη μου. κ γιατί στο κάτω κάτω να μην πάει αυτός που οδηγεί; εμείς αυτό το κάνουμε μόνο αν είναι να πάρουμε κάτι βαρύ από κούριερ που δεν έχει χώρο να παρκάρουμε μπροστά για να μην διπλοπαρκάρουμε. βέβαια σ εμάς για διπλοπαρκαρίσματα μπορεί να μην κόψουν κληση, αλλά για άσκοπη μετακίνηση όλο κ κάτι θα βρουν! 

Και πως αποδεικνύεις οτιοδηγεις?τωρα αν είσαι τόσο διάσημη βαλε περουκα:-D.

Ας σοβαρευτω .Λες ότι έχεις ιλιγγο και δεν μπορείς.Αν πάλι διπλό παρκάρεις κάποιος πρέπει να κάτσει με το παιδι πες στο όργανο.

Δεν γράφουν συζύγους.Ρωτα και τους άλλους που κυκλοφορούν αν εχει μπλοκα.Πες στην τελική ότι πας για βοήθεια.Πιο ασφαλής θα είσαι στην τελική εκτός πόλης.

Παντως όπως είπε η φιλη παραπάνω ,κομμωτήριο πας όπου θες.

Αυτο με το οκ στα κινέζικα και τα ρωσικα εμβολια το ακούσατε?Κάπου τοβειδα γραμμενο.Πριν λίγες μέρες έλεγαν οχι γιατι δεν είναι εγκεκριμένα από την ευρωπαϊκή ένωση.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...