Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, samsympan είπε:

Δεν είναι φυσικό να προσβαλλόμαστε με το διαφορετικό. Εγώ πάντως δεν προσβάλλομαι από τις αντίθετες με εμένα απόψεις, ούτε κι αν κάποιος χαρακτηρίσει τις δικές μου ακόμη κι αν θεωρώ τον χαρακτηρισμό άτοπο. Και το πεντικιούρ vs κερί στην εκκλησία που είπα πιο πάνω, το είπα στα πλαίσια αυτοσαρκασμού (ελπίζω όποιος το διάβασε να το κατάλαβε).

Το μόνο που με ενοχλεί είναι όταν αναπαράγονται ανακρίβειες και πάνω σε αυτές χτίζονται σιγά σιγά η αμφιβολία, η σύγχηση, ο πανικός, κλπ. Ξανά λέω όχι όταν ο άλλος πάνω σε ένα γεγονός τοποθετήται και λέει η άποψη μου είναι η τάδε. Αλλά όταν πάνω σε κάτι μη ακριβές/αναξιόπιστο τοποθετείται και δημιουργεί εντυπώσεις. Αλλά κι αυτό μέσα στο παιχνίδι είναι.

Εγώ πάντως θεωρώ πολύ γόνιμη την κουβέντα έως τώρα και με εξαίρεση κάποιες ατυχείς εκφράσεις (που κακώς αλλά ok άνθρωποι με συναισθήματα είμαστε-δεν είναι επιστημονικό forum άλλωστε) δεν θεωρώ ότι είχε κανείς πρόθεση να προσβάλλει, μάλλον πρόθεση να προβάλλει την "αλήθεια" του.

@vicky86 επίσης αν θες, επειδή με ενδιαφέρει το θέμα και ο τρόπος που τοποθετείσαι πάντα, αν θες αυτές τις πληροφορίες για το νηοιαγωγείο μετέφερε τες και στο topic με την "Εξ'αποστάσεως εκπαίδευση στα δημόσια σχολεία".

 

Ωχ τωρα καταλαβα ποσο λαθος το εξεφρασα. Δ ξερω κ τι παραδειγμα να φερω για να μην παρεξηγηθει καμια

Δ εννοω οτι ο καθενας προσβαλλεται με τις διαφορετικες αποψεις. Καθολου δ συμφωνω με αυτο. Φυσικα κ ολες οι αποψεις θα πρεπει να ειναι σεβαστες

Εννοω οτι εγω μπορει να προσβληθω απο το θεμα της εκκλησιας, ενω καποιος αλλος απο το θεμα της υπευθυνοτητας

Οσο για την εξ αποστασεως ειπα να μην γραψω πολλα, γτ εχω αναφερει κ εκει οτι το σχολειο μας ξεκινησε αμεσα ασυγχρονη, επειδη εκει γραφει κυριως για δημοτικο

Αλλα ισως γραψω σε δυο βδομαδες που θα κανουμε κ το μαθημα

Παρολα αυτα με πρωτοβουλια της δασκαλας μας, εδω κ 1,5μηνα εχουμε επικοινωνια μεσω μεσσεντζερ, μας εχει στειλει αρκετες ευκολες ασκησεις, αυτα που θα εκαναν κ στην ταξη, τις πιο απλες τουλ ωστε να μπορουμε κ με λιγοτερα αναλωσιμα. Κ κυριως κρατησαμε μια επαφη

Που κακα τα ψεμματα θα με προβληματιζε πολυ παραπανω, οπως κ το σκεφτομαι ηδη, που του χρονου η μεγαλη θα παει πρωτη

Φυσικα στεναχωριεμαι οπως λεει κ η ντινα για την αποτομη ληξη μιας υπεροχης διετιας. Αλλα αντικειμενικα ειναι πιο δυσκολο για ενα παιδακι που φετος θα τελειωσει ετσι την πρωτη, η ειναι στις μεγαλυτερες ταξεις. Δ το συζητω για την γ λυκειου. Εχω φιλη με το ενα παιδι να δινει πανελληνιες κ το αλλο πρωτακι:shock:(δ σχολιαζω την διαφορα ηλικιας, αλλα οτι ειναι πολυ δυσκολη φαση κ για τα δυο παιδια, απο τις δυσκολοτερες) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

@ΑΡΓΚ δεν ξέρω αν σας έστειλαν στο μέιλ τις οδηγίες του εοδυ για τα σχολεία. Δεν θυμάμαι κιόλας αν το έγγραφο προς τους γονείς είναι αναλυτικό. νομίζω δεν τα λέει αυτά κ θα ενημερώσει το σχολειο. για να μην πολυλογώ, ειναι σαφες οτι τα παιδια διαφορετικών τμημάτων θα πρεοει να αποφεύγεται να συνευρίσκονται στο προαύλιο, οσο αυτο ειναι εφικτο. ας πουμε με διαφορετικες ωρες διαλείμματος, χωριστα σημεια προαυλισμού, έλεγχο εισόδου στις τουαλέτες, αποφυγή μετακίνησης τμημάτων σε άλλες αίθουσες πχ εργαστήρια, προβολών κλπ, με σκοπό η οποία διασπορά να μείνει κατα το δυνατόν εντός του τμήματος. πώς θα γινει αυτο με καθηγητες που μπαινουν σε 10 τμηματα κ παιδια που μετακινούνται με τα θδθα λεωφορεία, ειναι αλλο θεμα, αλλα απο τις οδηγθες ειναι σαφες οτι κραταμε οχι μονο τις αποστασεις αλλα κ γενικα περιορίζουμε τις επαφες μας. προσπαθω να φανταστω το σοκ των γονεων που περιγραφεις, αν διαβασουν αυτες τις οδηγιες. Δεν θελω μα σχολιασω αν ειναι εφικτές ή λογικές, ή εύκολες για τα παιδιά. δύσκολες είναι γιατί κάποια παιδιά έχουν κολλητούς φίλους από αλλο τμήμα κ γενικά θα είναι άσχημο να κάνουμε τον τροχονομο στις παρέες κ είναι προφανές ότι αυτό δεν γίνεται ούτε για να γίνει μάθημα ουτε για το καλο των παιδιων παρα μονο να δουμε τι απ αυτα μπορει να εφαρμοστεί μελλοντικα. σιγουρα παντως οσο κ αν παριστάνουν τους άνετους για το ποσο ασφαλης ομαδα ειναι τα παιδια για τον εαυτο τους ή τους αλλους, απο τις οδηγιες φαινεται οτι πρωτον η κατασταση ειναι ακομα σοβαρη κ δευτερον θελουν να ειναι απολυτα καλυμμένοι. 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον τουρισμό, στις 27/04/20 οι υπουργοί τουρισμού της ΕΕ, συμμετείχαν σε τηλεδιάσκεψη για να συζητήσουν τις εξελίξεις και το επόμενο βήμα (τα συμπεράσματα τις διάσκεψης συνοπτικά υπάρχουν στο διαδίκτυο). Το βασικό συμπέρασμα ήταν η αναγκαιότητα-αξία της χάραξης κοινής πολιτικής για τον τουρισμό. Ένα ζήτημα εξαιρετικά πολύπλοκο. Και συμφωνώ:

Just now, CMES είπε:

Νομιζω οτι κανεις δεν εχει ιδεα! Ολες οι χωρες κοιτανε να δουν τι κανει ο διπλανος!!

Πρώτα κοιτάνε να δούνε τι θα γίνει εντός και μετά τι θα κάνουν οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ said:

. Από το να μην λειτουργεί όμως τίποτα, μέχρι το "δεν πέθανε πολύς κόσμος, άρα ξεχυθείτε στους δρόμους αγκαλιασμένοι , απάτη ήταν, και μάλιστα παγκόσμια" νομίζω υπάρχει απόσταση.

Φυσικά και υπάρχει απόσταση!!

Κι εγώ τις ίδιες εικόνες που περιγράφεις χθες και σήμερα που βγηκα για γιατρούς...λες και δεν υπήρξε ποτέ ο ιός. Λες και το ξεχάσαμε ξαφνικά.

 

Προσωπικά πιστεύω και το έχω ξαναγράψει πως μας διακρίνει αυτό το αρνητικό 'ταμπεραμεντο' σαν λαό, να είμαστε των άκρων, ή του ύψους ή του βάθους, ή θα κλειστω στο σπίτι ή θα γίνω party animal..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, samsympan είπε:

Πρώτα κοιτάνε να δούνε τι θα γίνει εντός και μετά τι θα κάνουν οι άλλοι.

Νομιζω πως γνωριζουν καλα πως ο εσωτερικος τουρισμος δεν θα δουλεψει και θα προσπαθησουν να το ανοιξουν περισσοτερο. Ηδη ακουγα το πρωι στο ραδιοφωνο πως η Σερβια θελει να ανοιξει τα συνορα με την Κροατια γιατι πανω απο τους μισους Σερβους εχουν εξοχικα στην Κροατια και η Κροατια στηριζεται σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Νομιζω πως γνωριζουν καλα πως ο εσωτερικος τουρισμος δεν θα δουλεψει και θα προσπαθησουν να το ανοιξουν περισσοτερο.

Εννοούσα τι θα γίνει εντός με την πορεία του ιού. Όχι τι θα γίνει εντός, βλέπε εσωτερικό τουρισμό. Που ακόμη κι αν θα δούλευε (που συμφωνώ, δύσκολο το βλέπω και θα γίνει σε πολύ περιορισμένο ποσοστό) το έσοδο είναι αστείο πραγματικά. Έχει μεγάλο ενδιαφέρον το θέμα. Τι θα γίνει με τις πιστοποιήσεις, με τις αεροπορικές, κλπ. Θα παρθούν (κι εδώ) αποφάσεις πρωτοφανείς στα παγκόσμια χρονικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

Εννοούσα τι θα γίνει εντός με την πορεία του ιού. Όχι τι θα γίνει εντός, βλέπε εσωτερικό τουρισμό. Που ακόμη κι αν θα δούλευε (που συμφωνώ, δύσκολο το βλέπω και θα γίνει σε πολύ περιορισμένο ποσοστό) το έσοδο είναι αστείο πραγματικά. Έχει μεγάλο ενδιαφέρον το θέμα. Τι θα γίνει με τις πιστοποιήσεις, με τις αεροπορικές, κλπ. Θα παρθούν αποφάσεις πρωτοφανείς στα παγκόσμια χρονικά.

Εχει ενδιαφερον να δουμε αν η ευρωπαικη ενωση θα παρει αποφασεις σαν ενωση, γτ στην κριση στον εβρο κ την οικονομικη που ερχεται με τον ιο, προς το παρον δ το δειχνει(ασχετο με το θεμα, αλλα ειπα να πεταχτω) 

Συν οτι καθυστερουν παρα πολυ, 2εβδ απο eurogroup στο επομενο το πανε(για τα οικονομικα, τα ταξιδια λογικο θελουν χρονο) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Σιγουρα, ομως ακομα καλυτερα θα ηταν να αυξησουν την ευαισθησια των γρηγιρων τεστ (οπως της γριπης) ωστε να μπορεις σε 15 λεπτα να εχεις αποτελεσμα. Ομως με τα γρηγορα τεστ εχουν κι αλλο προβλημα εκτος απο την ευαισθησια, την ειδικοτητα. Δηλαδη το γρηγορο τεστ δεν μπορει να ξεχωρισει τον συγκεκριμενο ιο απο αλλους κορονοιους, οπως το γρηγορο τεστ γριπης δεν μπορει να ξεχωρισει τον υποτυπο.


Ξέρετε τί άλλο σκέφτομαι με αφορμή τα τεστ; Τι θα γίνει όταν αρχίσουν οι βήχες των παιδιών τον χειμώνα, αν δεν υπάρχει γρήγορο και αξιόπιστο τεστ μέχρι τότε. Σε τι φαύλο κύκλο θα μπούμε όλοι αναπόφευκτα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:


Ξέρετε τί άλλο σκέφτομαι με αφορμή τα τεστ; Τι θα γίνει όταν αρχίσουν οι βήχες των παιδιών τον χειμώνα, αν δεν υπάρχει γρήγορο και αξιόπιστο τεστ μέχρι τότε. Σε τι φαύλο κύκλο θα μπούμε όλοι αναπόφευκτα...

Αυτι συζητουσαμε με την παιδιατρο. Οτι ο χειμωνας σε συνδυασμο με τις αλλες ιωσεις θα ειναι κολαση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, CMES είπε:

Αυτι συζητουσαμε με την παιδιατρο. Οτι ο χειμωνας σε συνδυασμο με τις αλλες ιωσεις θα ειναι κολαση...

Θεωρητικά το μεγάλο κυμμα των ιώσεων εμφανίζεται με το που ανοίγουν τα σχολείο μετά τα Χριστούγεννα. Ίσως όμως έχει βρεθεί κάποιο φάρμακο έως τότε. 

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Θεωρητικά το μεγάλο κυμμα των ιώσεων εμφανίζεται με το που ανοίγουν τα σχολείο μετά τα Χριστούγεννα. Ίσως όμως έχει βρεθεί κάποιο φάρμακο έως τότε. 

Είδα κ την εκπομπή που είπες έως το τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Εχει ενδιαφερον να δουμε αν η ευρωπαικη ενωση θα παρει αποφασεις σαν ενωση, γτ στην κριση στον εβρο κ την οικονομικη που ερχεται με τον ιο, προς το παρον δ το δειχνει(ασχετο με το θεμα, αλλα ειπα να πεταχτω) 

Απολύτως σχετικό και ένα από τα πιο ουσιαστικά ερωτήματα της περιόδου. Η ΕΕ και ο ρόλος της (συνδετικός-υποστηρικτικός ή/και διασπαστικός/αποστασιοποιημένος). Θα φανεί ικανή να χαράξει κοινή πολιτική σε καίρια ζητήματα όπως η αποκατάσταση του δικαιώματος ελεύθερης μετακίνησης εντός των ορίων της; Θα δράσει όπως σωστά αναρωτήθηκες ως ένωση ή όχι; Και εν τέλλει τι σημαίνει όλο αυτό για το παρόν και το μέλλον της;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! 

δημοσιεύσεις που αφορούν προσωπικές διαμάχες θα απομακρύνονται !  ευχαριστούμε εκ των προτέρων! 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Συντονιστής Περιεχομένου είπε:

Γειά σας! 

δημοσιεύσεις που αφορούν προσωπικές διαμάχες θα απομακρύνονται !  ευχαριστούμε εκ των προτέρων! 

Σας ευχαριστώ και προσωπικά. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε ενα αστειο/τραγικο θεμα που εχει προκυψει: για να κανεις οποιαδηποτε εξεταση (πλην της απλης αιμοληψιας) ή χειρουργειο ειτε σε ιδιωτικο ειτε σε δημοσιο νοσοκομειο ζητουν να εχεις αρνητικο τεστ covid την προηγουμενη ημερα. Ομως δεν γινεται στα νοσοκομεια αναφορας αν εισαι ασυμπτωματικος, δεν το καλυπτει ο εοπυυ ουτε οι ιδιωτικες ασφαλειες, οποτε πρεπει να το κανεις ιδιωτικα. Αν δεν υπαρξει προβλεψη γι αυτο θα προκυψει τεραστιο θεμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα ιδιωτικά μαιευτήρια το ζητούν από όλες τις εγκύους . Κάποια και από τους συνοδούς. Έχω γράψει σχετικά νωρίτερα. Έχουν αρχίσει και το κάνουν κάποια κέντρα υγείας τουλάχιστον σε εγκύους γιατί πράγματι δημιουργήθηκε θέμα, αν είσαι τυχερή και έχεις κέντρο υγείας κοντά σου που δεν έχει αναμονή κιόλας , αλλιώς αναγκαστικά το κάνεις ιδιωτικα.  Στα δημόσια μαιευτήρια μέχρι πρωτινως ξέρω ότι το εκαναν μόνο σε αυτές που είχαν σύμπτωμα και νομίζω ακόμα έτσι είναι. Για χειρουργείο γενικότερα δεν ξέρω, για να το λες θα ισχύει.

 

Κατά η γνώμη μου είναι πολύ σωστό που το ζητούν όταν είναι να νοσηλευτείς για οποιοδήποτε λόγο σε ένα νοσοκομείο αλλά θα έπρεπε να υπάρχει προβλεψη από τον ΕΟΠΥΥ είτε να καλύπτεται, είτε να γίνεται με ένα συμβολικό κόστος για αυτές τις περιπτώσεις. Όταν είσαι ασφαλισμένος και τόσα χρόνια έχεις πληρώσει τόσες εισφορές είναι απαράδεκτο σε μία ώρα ανάγκης να μη σε καλύπτει το κράτος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Τα ιδιωτικά μαιευτήρια το ζητούν από όλες τις εγκύους . Κάποια και από τους συνοδούς. Έχουν αρχίσει και το κάνουν κάποια κέντρα υγείας τουλάχιστον σε εγκύους γιατί πράγματι δημιουργήθηκε θέμα, αν είσαι τυχερή και έχεις κέντρο υγείας κοντά σου που δεν έχει αναμονή κιόλας , αλλιώς αναγκαστικά το κάνεις ιδιωτικά . Στα δημόσια μέχρι πρωτινως ξέρω ότι το εκαναν μόνο σε αυτές που είχαν σύμπτωμα και νομίζω ακόμα έτσι είναι. Για χειρουργείο γενικότερα δεν ξέρω, για να το λες θα ισχύει.

Οχι μονο για χειρουργεια. Ακουσα σημερα για 2 δημοσια νοσοκομεια που το ζητουν ακομα και για να κανεις αξονικη. Επισης ολα ζητουν για οποιαδηποτε επεμβατικη πραξη (πχ κολονοσκοπηση).

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Οχι μονο για χειρουργεια. Ακουσα σημερα για 2 δημοσια νοσοκομεια που το ζητουν ακομα και για να κανεις αξονικη. Επισης ολα ζητουν για οποιαδηποτε επεμβατικη πραξη (πχ κολονοσκοπηση).

Τελικα το έψαξες? Που θα το κάνεις? Ήθελα να ρωτήσω κιόλας τι έγινε. 

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Τελικα το έψαξες? Που θα το κάνεις? Ήθελα να ρωτήσω κιόλας τι έγινε. 

Αχ συγγνώμη! Στην Sunshine 8 ήθελα να κάνω την παράθεση κ μπερδεύτηκα. Της είχα πει για το Γενοτυπο. Γι αυτό ρώτησα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

όταν είναι να νοσηλευτείς για οποιοδήποτε λόγο σε ένα νοσοκομείο αλλά θα έπρεπε να υπάρχει προβλεψη από τον ΕΟΠΥΥ είτε να καλύπτεται, είτε να γίνεται με ένα συμβολικό κόστος για αυτές τις περιπτώσεις. Όταν είσαι ασφαλισμένος και τόσα χρόνια έχεις πληρώσει τόσες εισφορές είναι απαράδεκτο σε μία ώρα ανάγκης να μη σε καλύπτει το κράτος.

Συμφωνω οτι σωστα το ζητουν ομως προκυπτουν πολλα πρακτικα προβληματα εκτος απο το οικονομικο. Το τεστ κανει 24 ωρες να βγει, αρα πρεπει να προβλεψεις νωριτερα και αν εχεις να κανεις 2 διαφορετικες εξετασεις σε 2 διφορετικες ημερες χρειαζεσαι 2 τεστ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES said:

Συμφωνω οτι σωστα το ζητουν ομως προκυπτουν πολλα πρακτικα προβληματα εκτος απο το οικονομικο. Το τεστ κανει 24 ωρες να βγει, αρα πρεπει να προβλεψεις νωριτερα και αν εχεις να κανεις 2 διαφορετικες εξετασεις σε 2 διφορετικες ημερες χρειαζεσαι 2 τεστ!!

Σίγουρα, απλά από το να μη γίνεται καθόλου και να μπαίνουν όλοι στα νοσοκομεία χωρίς κανέναν έλεγχο είναι χειρότερο, όχι ότι τώρα που γίνεται δε θα 'περνα' τίποτα , υπάρχουν άλλωστε τα ψευδώς αρνητικά τεστ και τα ζητήματα που αναφέρεις βέβαια. Απλά κατά ένα ποσοστό θα υπάρχει ένας έλεγχος. Πάντως και το οικονομικό είναι σημαντικό για έναν μέσο μισθό είναι μεγάλο ποσό, θα έπρεπε να το καλύπτουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Σίγουρα, απλά από το να μη γίνεται καθόλου και να μπαίνουν όλοι στα νοσοκομεία χωρίς κανέναν έλεγχο είναι χειρότερο, όχι ότι τώρα που γίνεται δε θα 'περνα' τίποτα , υπάρχουν άλλωστε τα ψευδώς αρνητικά τεστ και τα ζητήματα που αναφέρεις βέβαια. Απλά κατά ένα ποσοστό θα υπάρχει ένας έλεγχος. Πάντως και το οικονομικό είναι σημαντικό για έναν μέσο μισθό είναι μεγάλο ποσό, θα έπρεπε να το καλύπτουν.

Πρεπει να υπαρχει προβλεψη απο τον εοδυ γι αυτους τους ανθρωπους με δωρεαν τεστ. Ισως να εξυπηρετουνται απο τις κινητε μοναδες;

Link to comment
Share on other sites

Και αν προκύψει κάτι επείγον κ γίνει εισαγωγή στο νοσοκομείο τι γίνεται? 

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Και αν προκύψει κάτι επείγον κ γίνει εισαγωγή στο νοσοκομείο τι γίνεται? 

Και μια εγγυος που δεν πάει προγραμματισμένα τι θα κάνει? 

Link to comment
Share on other sites

@kotsifikosακομη δ εχω να σου πω κτ συγκεκριμένο γτ απλα μας ήρθε το μέιλ για να γραφτούμε. Σε δύο βδομάδες θα κάνουμε το πρώτο μάθημα. Φαντάζομαι σε αυτην την μισή ώρα, που θα συνδεθούν καμια δεκαρια παιδακια, ισα που θα χαιρετιστουμε, κ θα πούμε πως περασαμε. Δ ξερω τι σκέφτεται να μας πει η δασκάλα της. Αλλα μιλάμε για 4 μισαωρα ως μεσα ιουνη

Φαντάζομαι για προνηπια δ αλλάζει κτ, αφού κ στην τάξη τα κανουν μαζί, όσο μπορεί το καθενα

Κ απλα αν θέλουμε συνδέουμε κάμερα, αν θέλουμε απλα ομιλια

Πάντως το μπαλετο θα ανοίξει στις 11για τους επαγγελματίες. Κ 18 για παιδιά άνω των 12

Είστε σε νηπιαγωγειο; γτ ακομη κ στου ανηψιου που δ ειναι σχολειο με μπλογκ, κ προγράμματα e twinning, ουτε σύλλογο γονέων έχουν, εργασίες στέλνει η δασκάλα. Κ ειναι προνηπιο

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Και αν προκύψει κάτι επείγον κ γίνει εισαγωγή στο νοσοκομείο τι γίνεται? 

Και μια εγγυος που δεν πάει προγραμματισμένα τι θα κάνει? 

Λογικές απορίες, δεν το γνωρίζω.

Επειδή έχουν παραπονεθεί αρκετοί κάποια κέντρα υγείας και δημοτικά ιατρεία το χορηγούν σε περιπτώσεις χειρουργείο εγκυμοσύνης κλπ, το έμαθα από μια πολύ πρόσφατη επικοινωνία που είχα με τον εοδυ κ δύο κέντρα υγείας, ένα στο δήμο Αθηναίων και ένα εδώ κοντά που κατοικώ. Μεχρι πριν μια βδομάδα οι ίδιες πηγές μου είχαν πει πως παντού γίνεται αν υπάρχουν συμπτώματα, αλλά αυτό φαίνεται σιγά σιγά να αλλάζει κατόπιν των νέων απαιτήσεων.Πάντως από ότι κατάλαβα είναι μια μεταβατική φάση, το τοπίο είναι κάπως θόλο ακόμα, δεν υπάρχει κάτι στάνταρ . Και τουλάχιστον για τα μαιευτήρια άρχισαν να το ζητούν μετά τα γεγονότα στους Ταξιάρχες, πριν δεν το ηθελαν (μόνο αν είχες συμπτώματα σε απομονωναν και δεν ξέρω από εκεί και περα το χειρισμό)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine8 είπε:

Λογικές απορίες, δεν το γνωρίζω.

Επειδή έχουν παραπονεθεί αρκετοί κάποια κέντρα υγείας και δημοτικά ιατρεία το χορηγούν σε περιπτώσεις χειρουργείο εγκυμοσύνης κλπ, το έμαθα από μια πολύ πρόσφατη επικοινωνία που είχα με τον εοδυ κ δύο κέντρα υγείας, ένα στο δήμο Αθηναίων και ένα εδώ κοντά που κατοικώ. Πάντως από ότι κατάλαβα είναι μια μεταβατική φάση, το τοπίο είναι κάπως θόλο ακόμα, δεν υπάρχει κάτι στάνταρ 

Κ πάλι υπάρχει η μικρή μεν, υπαρκτή δε πιθανότητα να κολλήσει κάνεις στο ενδιάμεσο. 

Θα πρέπει να το κάνει κ ο σύνοδος που είναι μαζί σου? 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...